31 تیر 1402

کاپوتاژ ماشین؛ لیست مدارک، قیمت و مراحل کابوتاژ خودرو (۱۴۰۲)

افراد زیادی در مورد کاپوتاژ ماشین سوال می‌پرسند. کاپوتاژ ماشین و همراه بردن خودرو شخصی برای سفر، یکی از کارهایی است که افراد زیادی آن علاقمندند. سفر با اتومبیل شخصی همیشه هیجان‌انگیز است، مخصوصا وقتی می‌خواهید به کشورهای دیگر سفر کنید. احتمالا برای شما هم سوالات بسیاری مانند: ”کاپوتاژ ماشین چیست؟ برای کاپوتاژ ماشین به کجا مراجعه کنیم؟ هزینه کاپوتاژ چقدر است؟ محدودیت مدل ماشین برای کاپوتاژ چگونه است؟” دارید. لازم است بدانید که، برای کاپوتاژ خودرو باید با در دست داشتن مدارک و مراجعه به اداره گمرک، مجوزی به نام کاپوتاژ ماشین شخصی را دریافت کنید. در این مقاله از مجله بیمه به این سوالات پاسخ می‌دهیم. بنابراین اگر می‌خواهید با خودروی شخصی به کشورهای دیگر سفر کنید، حتما این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

کاپوتاژ ماشین چیست؟

تا به حال به حمل کالا از طریق دریا یا رودخانه‌های مرزی فکر کرده‌اید؟ حمل کالا و بردن خودرو از گمرک یک کشور به گمرک یک کشور دیگر را، کاپوتاژ می‌گویند. این رو‌زها حمل و نقل‌ها به صورت خطوط ریلی، هوایی یا حتی جاده‌ای، انجام می‌شوند. اگر بخواهیم در مورد کاپوتاژ هوایی برای شما توضیح دهیم، باید بگوییم که جا به جایی مسافر و محموله‌های پستی یا کالا از طریق هواپیما را کاپوتاژ هوایی می‌گویند. کاپوتاژ هوایی یکی از روش‌های مهم برای حمل بارهای مایع و جامد است. لازم به ذکر است که این نوع کاپوتاژ معمولا بین مبدا و مقصد موجود در یک کشور واحد انجام می‌شود.

بد نیست بدانید که کابوتاژ (Cabotage)، که در برخی از موارد حتی به آن کاپوتاژ هم می‌گویند، در اصل یک اصطلاح گمرکی و به معنای حمل و نقل کالا یا مسافر از جایی به جای دیگر است. البته به مجوز خودرو برای استفاده در کشورهای دیگر هم کاپوتاژ می‌گویند. در قرن 18 میلادی، بسیاری از تجارت‌های دریایی دچار رکود شدند، بنابراین برای پیشگیری از این وضعیت، چیزی به نام کاپوتاژ ایجاد شد که شامل جابه جایی بار، حمل‌و‌نقل مسافر، عملیات‌های انبار و گمرک است. در ادامه به طور کامل در مورد کاپوتاژ ماشین صحبت می‌کنیم.

نحوه دریافت کابوتاژ

همان‌طور که گفتیم، برای کاپوتاژ ماشین، باید به اداره گمرک مراجعه کنید و برگه کابوتاژ را تحویل بگیرید. البته برای دریافت مجوز کاپوتاژ باید یک سری مدارک را به اداره گمرک ارائه دهید.

مدارک لازم برای کاپوتاژ ماشین

مدارک مورد نیاز برای کاپوتاژ ماشین به شرح زیر است:

  1. شناسنامه مالک وسیله نقلیه، برگ سبز رنگ
  2. سند و فاکتور فروش خودرو، سند کارخانه
  3. کارت ماشین
  4. اصل گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل یک ماه و سه روز، برای گواهینامه بین‌المللی رانندگی یک‌ساله و اعتبار حداقل سه سال، برای دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی سه‌ساله
  5. بیمه‌نامه ایرانی
  6. ارائه گواهینامه بین‌المللی قبلی در صورت داشتن اعتبار
  7. گذرنامه و کپی صفحه اول آن که دارای شش ماه تاریخ انقضاء باشد
  8. چهار عدد عکس سه در چهار
  9. همراه داشتن خودرو

دریافت سایر مدارک برای کاپوتاژ خودرو

بعد از دریافت مجوز کاپوتاژ، باید به کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی کشور مراجعه کنید و مدارک زیر را دریافت نمایید.

۱. گرفتن گواهی‌نامه بین المللی

برای دریافت گواهینامه بین المللی باید کپی صفحه اول گذرنامه و فرم درخواست فارسی و لاتین را به کانون جهانگردی و اتومبیل رانی ارائه دهید.

۲. دفترچه بین‌المللی

این دفترچه حاوی تمامی اطلاعات خودرو و راننده آن است و شماره سریال منحصر به فردی دارد. دفترچه بین المللی هم مانند مجوز رانندگی بین المللی به هفت زبان رایج علاوه بر فارسی ترجمه شده است. این نوع دفترچه دارای یک سال اعتبار از تاریخ صدور می‌باشد و در صورت منقضی شدن باید دوباره برای صدور گواهینامه مالکیت جدید اقدام کرد.

۳. پلاک ترانزیت

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، متقاضی کاپوتاژ برای دریافت گواهینامه بین المللی باید مدارکی مانند اصل پروانه خروج موقت، اصل گذرنامه مالک یا راننده، کارت خودرو یا شناسنامه مالکیت خودرو را، به همراه داشته باشد و نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه نیز اقدام کند. پس از گرفتن تمامی این مدارک، متقاضی می‌تواند، پلاک ترانزیت را تحویل بگیرد.

۴. کارنه دو پاساژ

کارنت دو پاساژ مجوزی است که به مسافران این امکان را می‌دهد تا وسایل نقلیه خود را موقتا و بدون پرداخت هزینه، به مرز وارد نمایند. به عبارت ساده‌تر این سند، واردات موقت وسایل نقلیه و اموال گران قیمت را از مرزها، بدون پرداخت عوارض گمرکی امکان پذیر می‌کند. داشتن این برگه الزامی نیست ولی توصیه می‌شود که آن را تهیه نمایید.

پرداخت عوارض گمرک و سود بازرگانی

اگر کالای کاپوتاژ شده را به صورت دائمی به کشور مقصد وارد نمی‌کنید، پرداخت عوارض گمرک و سود بازرگانی مشمول شما نخواهد شد. البته باید هزینه‌های گمرکی را پرداخت نمایید. لازم به ذکر است که سواحل دریای خزر و نگین شهر مازندران، حمل و نقل کالا به صورت کاپوتاژ را پشتیبانی نمی‌کنند.

تنظیم اظهار نامه کاپوتاژ

برای حمل و نقل کالا به اظهار نامه‌ای برای کاپوتاژ کالا نیاز دارید. در هنگام تنظیم این اظهارنامه باید موارد زیر را به طور دقیق ذکر کنید:

 • تعداد
 • نوع بسته
 • وزن
 • نوع کالا
 • ارزش کالا
 • گمرک مقصد
 • مسیری که قرار است طی شود

قوانین کاپوتاژ خودرو

کاپوتاژ دارای قوانین و شرایط خاصی است که در زیر مشاهده می‌کنید:

 1. کالاهایی را می‌توان به صورت کاپوتاژ حمل کرد که، صادر شدن آن‌ها از کشور مجاز باشد.
 2. اگر صادر شدن کالایی ممنوع یا کالاهای مجاز مشروط باشد، کاپوتاژ آن‌ها با تعهد از گمرک صورت می‌پذیرد.
 3. اگر اعتبار پروانه کاپوتاژ برای رسیدن به گمرک مقصد، تمام شده باشد و تا 3 ماه بعد از انقضای آن صاحب کالا، گواهی‌نامه ورود به گمرک مقصد را تحویل ندهد، کاپوتاژ تحت عنوان به مقصد نرسیده مورد خطاب قرار می‌گیرد.
 4. حال اگر کالای به مقصد نرسیده یک کالای مجاز باشد، مجوز خروجی برای آن صادر می‌شود. ولی اگر در دسته کالاهای ممنوعه باشد، قاچاق محسوب می‌گردد.
 5. می‌توان تمامی کالا‌هایی را که مجوز صادر شدن دارند، با قوانین مذکور تحت عنوان کاپوتاژ حمل کرد. در صورتی که صدور کالایی ممنوع باشد، تا زمانی که مجوزی از اداره کل گمرک داده نشود، نمی‌توان برای کاپوتاژ آن اقدام کرد.
 6. گمرک فقط مجوز را برای کالاهایی صادر می‌کند که مطمئن باشد در صورت کاپوتاژ تا مقصد حمل می‌شوند.
 7. کالای کاپوتاژ شده باید در زمانی که از طرف گمرک مبدا تعیین می‌شود، به گمرک مقصد برسد. مدت زمان را گمرک مبدا با توجه به وسیله نقلیه، مسافت، کیفیت مسیر و همچنین فصول مختلف سال تعیین می‌کند.
 8. اگر کالای کاپوتاژ شده در مدت زمان مشخص به مقصد نرسد، به تشخیص رئیس گمرک مشمول جریمه می‌شود.
 9. اگر کالای کاپوتاژ شده در طول مسیر، درگیر حادثه‌ای شود و در مدت زمان مشخص نتواند به مقصد برسد، باید با ذکر علت و موجبات تاخیر از گمرک مبدا، درخواست تمدید زمان کنید. اگر گمرک مبدا درخواست تمدید قبل از پایان یافتن مدت زمان تعیین شده و علل ذکر شده، را موجه تشخیص دهد، مدت زمان کاپوتاژ را تمدید می‌کند.

کاپوتاژ کردن ماشین

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، کاپوتاژ هم به صورت هوایی، هم ریلی و هم جاده‌ای انجام می‌شود. یعنی شما می‌توانید، کالاها را با ماشین نیز حمل کنید. فقط باید با ارائه مدارک و مراجعه به اداره گمرک، مجوزی تحت عنوان کاپوتاژ ماشین شخصی دریافت کنید.

کاپوتاژ ماشین

سفری خاطره‌انگیز با کاپوتاژ ماشین

در واقع کاپوتاژ ماشین به این معنا است که شما برای خروج از کشور با ماشین شخصی‌تان، باید از اداره گمرک ایران مجوز خروج از کشور بگیرید. مدت زمانی که این کاپوتاژ اعتبار دارد، یک ساله است و اگر کمتر از یک ماه از اعتبار آن باقی ما‌نده باشد، باید آن را تمدید کنید.

هزینه‌های کاپوتاژ ماشین شخصی در سال ۱۴۰۲

هزینه‌های کاپوتاژ از سوی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی تعیین می‌شود و در سراسر کشور یکسان است. این هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

ردیفنوع خدماتقیمت به ریال
1ترجمه گواهینامه موتور2.400.000
2ترجمه گواهینامه یک ساله خودرو2.400.000
3ترجمه گواهینامه خودرو + موتور2,۶۳۰,۰۰۰
4ترجمه گواهینامه سه ساله6,75۰,۰۰۰
5دفترچه مالکیت2,250,۰۰۰
6پلاک ترانزیت (خودرو)7,۲6۰,۰۰۰
7پلاک ترانزیت (موتور)3,152,۰۰۰
8کارنه دو پاساژ ۵ برگی5,994,۰۰۰
9کارنه دو پاساژ ۱۰ برگی6,42۰,۰۰۰
10کارنه دو پاساژ ۱۵ برگی6,887,۰۰۰
11کارنه دو پاساژ ۲۵ برگی7,482,۰۰۰
12کارت عضویت1.105,۰۰۰
13مخدوشی غیر چاپگر2۴۰,۰۰۰
14علامت CD و IR90,۰۰۰
15تغییر نام کارنه دو پاساژ634,۰۰۰
16تمدید کارنه دو پاساژ1.440,۰۰۰
17گواهی حضور30۵,۰۰۰
18صدور قبض المثنی305,۰۰۰
19تغییر تریلر (انتقال پلاک )1,4۴۰,۰۰۰
20ودیعه کارنه خودروهای شخصی7,13۰,۰۰۰
21ودیعه کارنه خودروهای حمل و نقل جاده ای4,75۰,۰۰۰
22ودیعه شرکت های حمل و نقل بدون کارنه7,13۰,۰۰۰
23ودیعه شرکت های حمل و نقل با کارنه۱8,22۰,۰۰۰
24ودیعه شرکت های مسافری با کارنه۱8,22۰,۰۰۰
25ودیعه شرکت های خصوصی15.840,۰۰۰
26تمدید کارنه‌های صادر شده توسط کلوپ ها770,۰۰۰
27تایید سوابق مدارک بین الملل اعم از گواهینامه، دفترچه مالکیت، مدارک ترانزیت300,۰۰۰
28پیگیری مشکلات موردی اعضاء در پهنه جغرافیایی300,۰۰۰
29پیگیری و هماهنگی جهت بازگشت اعضاء کلوپ به کشور مبداء300,۰۰۰

توجه داشته باشید که مدارک ماشین، برای کاپوتاژ باید مورد بررسی قرار گیرند. طبق آیین‌نامه‌ای که اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران برای کاپوتاژ کردن ماشین در نظر گرفته است، اگر یک خودرو قدمت طولانی داشته باشد باید حتماً قبل از انجام کاپوتاژ از سازمان میراث فرهنگی مجوز بگیرد تا اجازه این کار را داشته باشد. در حالی که اگر خودرو شما چند سال ساخت باشد، یعنی زمان زیادی از تولید آن نگذشته باشد، به راحتی می‌توانید ماشین خود را کاپوتاژ کنید.

کشورهای معتبر و پذیرنده کابوتاژ ایران

بر مبنای کنوانسیون سال ۱۹۴۹ که بیشتر کشورهای جهان عضو آن هستند، کشورهایی که در جدول زیر آورده‌ایم، پذیرفته‌اند که به سازمان‌های صادرکننده گواهی‌نامه و مجوز کشورهای عضو، اجازه ورود ماشین‌های شخصی‌ را بدهند.

آذربایجاناکوادورپلی نزی فرانسهساحل آجقرقیزستانلتونیمجارستان
آروباالجزایرپاناماسان مارینوقزاقستانلسوتو (۱)نامبیا
آفریقا جنوبیالسالوادورپرتغالسریلانکاقطرلهستاننروژ
آفریقا مرکزیامارات متحده عربیپروسنگاپورکالوندیای جدیدلوکزامبورگنیجر
آلبانیاندونزیترینداد و توباگو (۱)سنگالکامرونلیبریامصر
آلماناوکراینتاجیکستانسودانکانادالیتوانینیوزلند
آنتیگوا (۱)ایتالیا

 

تانزانیاسوریهفنلاندغناواتیکان
آندوراایران

 

ترکمنستانسوئدکرواسیماداگاسکارویتنام
آنگولااندونزیایسلندتوگوسوئیسکنگومالی
آنگویلا (۱)بحرین (۱و۲)

 

تونسسیرالئونکنیامراکشهند
اتریشبرزیل

 

جرسیسیشلنیکاراگوئه (۱و۲)کوباهندوراس
اردنبلاروسجمهوری دموکراتیک کنگوشیلیکویتمغولستانیمن
ارمنستانبلژیکجیبوتیفیلیپینگابنمکزیکلبنان
اروگوئهبلغارستان

 

بنینزینباوهعربستان صعودیگامبیامورتیانی

 

کابوتاژ ماشین

با کاپوتاژ خودرو شخصی سفری لذت بخش را تجربه کنید.

کاپوتاژ ماشین برای سفر به عراق (مرز مهران)

افراد زیادی در ایام محرم، از طریق مرزهای زمینی به عراق سفر می‌کنند. به طور معمول سفر به عراق، از مرز زمینی مهران انجام می‌شود. در رابطه با بردن خودرو شخصی به کشور عراق، لازم است مراحل کاپوتاژ را، بر اساس آن‌چه در این مقاله گفتیم، انجام دهید. همچنین توجه داشته باشید که برای کاپوتاژ ماشین باید از طریق اداره گمرک شهری که در آن ساکن هستید، اقدام کنید. بهتر است چند روز قبل از سفر به اداره گمرک شهر خود مراجعه کرده و مراحل کاپوتاژ ماشین را انجام دهید. هزینه کابوتاژ خودرو بر اساس جدولی که در مقاله آورده‌ایم و برای همه شهرها یکسان است. دقت داشته باشید که قوانین رانندگی در کشورهای مختلف یکسان نیست، بنابراین بهتر است در مورد قوانین رانندگی در کشور مقصد تحقیق کنید تا به مشکلی برنخورید.

نکات مهم برای استفاده از کاپوتاژ

نکات مهم و ضروری در حین استفاده از کابوتاژ به شرح زیر هستند:

 • اگر کابوتاژتان دارای اعتبار است و قصد فروش خودرویتان را دارید، حتماً باید آن را باطل کنید.
 • اگر قبلاً کابوتاژ داشته‌اید و قصد تمدید دارید، نیازی به پرداخت هزینه پلاک و برچسب IR ندارید.
 • بعضی کشورها نسبت به ورود وسایل نقلیه از قدیمی اجازه ورود نمی‌دهند و تعدادی دیگر نیز به بیمه شخص ثالث توجه ویژه‌ای دارند.
 • استفاده پلاک ترانزیت بر روی دیگر خودروها، جرم محسوب می‌شود.
 • خروج خودروهای بالای ۲۰ سال، منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی می‌باشند.
 • امکان پلاک کابوتاژ خودروهای منطقه آزاد مثل ارس، فقط اجازه عبور از مرز ارمنستان و نخجوان را دارند.

هزینه کاپوتاژ ماشین به ترکیه در سال ۱۴۰۲

کاپوتاژ ماشین برای علاقمندان به سفر با خودروی شخصی یک گزینه مناسب است. کاپوتاژ ماشین مراحل مشخصی دارد که در این مقاله آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. بد نیست بدانید که هزینه کابوتاژ در هر سال تغییر می‌کند. در سال 1402 هزینه کاپوتاژ ماشین به ترکیه و سایر کشورهایی که مجوز ورود خودرو را می‌دهند، یکسان است. یعنی برای عبور از مرز لازم است، چیزی حدود ۴۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان پرداخت نمایید. البته مرزنشینان می‌توانند، ۲۵۰ هزار تومان را برای کاپوتاژ پرداخت کنند.

اگر می‌خواهید یک سفر خاطره‌انگیز با خودرو شخصی خود را تجربه کنید، حتما باید مراحل کاپوتاژ ماشین را به درستی انجام دهید. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله در مورد کاپوتاژ ماشین سوال یا ایهامی داشتید، از قسمت نظرات این مقاله با ما در ارتباط باشید تا پاسخ خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
Sonya
03 مهر 1402

سلام خسته نباشید ببخشید من اجازه کار در ترکیه رو دارم کم مونده اقامت کامل بگیرم ولی فعلا با اجازه کار اینجا هستم و کار میکنم میخوام ماشینمو بیارم ترکیه تا چند سال و یا ماه میتونم اینجا نگهش دارم ماشین رو؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بهتر است در این باره از اداره گمرک سوال بپرسید تا اطلاعات دقیقی به شما بدهند.

person
محمد
03 مهر 1402

سلام من محمدم
قبلا برای همین پلاکم کاپتاژ کردم ولی ماشینو عوض کردم ولی همان پلاک قبلی را نصب کردم آیا میشه از پلاک کاپتاژ قبلی استفاده کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  برای کاپوتاژ خودرو به همراه خودرو خود به اداره گمرک مراجعه نمایید.

person
امیر
28 شهریور 1402

سلام. ماشین خودمو زمان خرید به اسم بابا زدم و الان میخوام با همسرم برم تورکیه. وکالتنامه بگیرم یا همینجوری میتونم برم؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  برای کاپوتاژ خودرو باید مالک خودرو وجود داشته باشد یا از او وکالتنامه بگیرید.

person
آریا
27 شهریور 1402

سلام
ماشین من به نام پسرم هست دوازده سال دارد آیا برای کاپوتاژ بنام خودم احتیاجی به وکالت دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام. این مورد را باید از اداره گمرک سوال بفرمایید دوست عزیز.

person
دوست
26 شهریور 1402

سلام
دوست خوبم من ماشین ام وی ام مدل ۱۳۹۹ دارم
چون اقساط بدهکارم سند وکارت سبز به نام من هست ولی در رهن شرکت مدیران ایا کاپاژ میشود متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام. دوست عزیز برای کاپوتاژ کردن باید سند خودرو به اسم شما باشد.

person
رسول
25 شهریور 1402

سلام وقت بخیر؛ بنده در سال ۱۴۰۱ ماشینم رو کاپوتاژ کردم بلافاصله سفر۱۵ روزه ترکیه داشتم و یکماه بعد بازگشت ماشین را فروختم؛ پلاک دستم خودم هست و برگ‌کاپوتاژ رو تمدید و ابطال نکردم ؛ الان تکلیف چیست؟ جریمه میشوم؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  برای ابطال کاپوتاژ اقدام کنید.

person
میلاد
22 شهریور 1402

سلام ماشین به نامه خانومم هست ولی گواهینانه بین المللی رو به نام خودم گرفتم الان با خانومم میخوایم بریم ترکیه باید خانومم در مورد ماشین به من وکالت بده یا نیازی نیست؟من گواهینامه بین المللی دارم خانومم نداره

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام. خیر دوست عزیز نیازی نیست.

person
محمد
20 شهریور 1402

باسلام وخسته نباشید …من ازاصفهان با خودرو خود میخوام برم ارمنستان خودرو پژو مدل ۸۳ هست آیا مجوز تردد میدهند..واینکه گواهینامه بین اللمللی وکاپوتاژ را در شهر خود باید انجام بدم یا لب مرز

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بهتر است برای راحتی خودتان، مراحل کاپوتاژ و دریافت گواهینامه بین المللی را در شهر خودتان انجام دهید تا در صورت بروز مشکل بتوانید با خونسردی آن را برطرف نمایید.

person
میلاد
19 شهریور 1402

سلام ایا ماشین دو گانه سوز را میتوان کاپوتاژ کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام. باید به اداره گمرک مراجعه نموده و در این باره سوال بفرمایید.

person
میلاد
19 شهریور 1402

سلام اگر کامیون در رهن لیزینگ باشد باید برای کامپوتاژ کردن نامه از لیزینگ گرفت پون کامیون 5دونگ یک دونگ هستش

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  چنین مواردی را باید از اداره گمرک بپرسید.

person
امید
18 شهریور 1402

سلام ماشین به نام همسرم هست و کاپوتاژ هم خود ایشان انجام دادند . کارت ماشین بین المللی و پلاک هم به نام ایشان هست. آیا در سفر زمینی به ارمنستان ، بنده میتوانم رانندگی کنم ؟ یا باز هم نیاز به وکالت نامه هست ؟ البته هم من و هم همسرم گواهینامه بین المللی داریم و با هم به سفر ارمنستان میرویم.

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام. اگر گواهینامه بین المللی دارید می توانید رانندگی کنید مشکلی نیست.

person
پریسا
13 شهریور 1402

سلام من شنیدم اگه از تاریخ یکساله کاپیتاژ بگذره و تمدید یا باطل نکنی بلافاصله روزانه جریمه میشی ایا حقیقت داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام. خیر دوست عزیز.

person
سعید
13 شهریور 1402

با سلام میخواستم بدونم ماشین سند در رهن که هنوز قسط دارد را می توان کاپوتاژ کرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام. در این مورد اطلاعی نداریم بهتر است از مراکز کاپوتاژ بپرسید.

person
امیر
11 شهریور 1402

سلام برا کاپوتاژ خودرو پلاک و سند به نام کس دیگه ای هست آیا کاپیتان میشه یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. در صورت داشتن وکالت می توانید کاپوتاژ کنید.

   person
   علی
   13 شهریور 1402

   نمونه وکالت جهت ماشین را دارید

    person
    نویسنده بیمه
    14 شهریور 1402

    سلام. خیر دوست عزیز. اما اگر سرچ کنید می توانید نمونه های وکالتنامه را مشاهده کنید.

person
جهان
09 شهریور 1402

سلام ایا شخصی بغیر از مالک میتواند با خودروی کاپوتاژ به خارج سفر کند یا نه .مثلا با وکالت نامه

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام. بله در صورت داشتن وکالتنامه می توانند برای کاپوتاژ خودرو اقدام کنند.

person
رضا
06 شهریور 1402

به جای این همه مقاله مثلا چند تا ماشین نام میبردین که قیمتشون بگین اینقدر میشه حالا کار سختی هم نیس اینقدر مقاله نوشتین آدم از سوال کردن پشیمون میشه آخرشم نمیدونی هزینه چنده

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. ریز هزینه‌ها را در مقاله برای شما آورده ایم.

person
بهنام
05 شهریور 1402

سلام ثبت نام اینترنتی برای دریافت کاپوتاژ چگونه هست ؟ آدرس سایت اینترنتی؟

person
قاسم
04 شهریور 1402

سلام بنده راننده ی نیسان وانت هستم آیا میتونم با ماشین خودم برای حمل بار به ترکیه بروم و شرایطش چطوریه؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام. بله باید خودرو خود را کاپوتاژ کنید.

person
ندا
04 شهریور 1402

از تایم کاپوتاژ من گذشته و من تمدید نکردم باید چیکار کنم ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. باید تمدید کنید.

person
فایزه
01 شهریور 1402

سلام خسته نباشید هزینه کاپوتاژ برای ماشین mvm x22 برای شهر وان چقدر میشه ؟ و اینکه تو تهران کجا باید بریم برای انجام دادن ؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. به اداره گمرک مراجعه کنید.

person
دومان
31 مرداد 1402

سلام با ارقامی که نوشتید هزینه برا سواری شخصی یک میلیون و خورده ای میشه پایین تو نظرات یکی نوشته بود شش میلیون هزینه شد لطفا کل هزینه رو بفرمایید و مثل بقیه جوابها ننویسید بالا تو جدول توضیح دادیم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  دوست عزیز سلام.
  هزینه نهایی کاپوتاژ با توجه به مدل خودرو و شرایط ان تعیین می شود. بنابراین هزینه هایی که ما درج کرده ایم برای حالت پایه است.

person
ناظمی
30 مرداد 1402

سلام وقت بخیر
ما در حال سفر به مرز بازرگان هستیم برای مقصد گرجستان ، امکانش هست مراحل کاپوتاژ ماشین را در گمرک بازرگان انجام بدیم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بهتر است مراحل کاپوتاژ را در شهر خودتان انجام دهید.

person
محمد
29 مرداد 1402

با سلام برای گرفتن اظهارنامه کاپوتاژ تئ گمرک، به چه میزانی باید کیف پول خود را در سایت ایزی مانی شارژ کنیم؟ یعنی هنگام گرفتن برگه اظهار نامه، کارشناس گمرک چقدر پول از کیف پول برداشت می کند؟ متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. تمام هزینه های کاپوتاژ خودرو را در همین مقاله برای شما ذکر کرده ایم. 30 هزار و 500 تومان.

person
وحید
29 مرداد 1402

سلام
نخیر مشکلی نداره منوط بر اینکه همسرتون کنارتون باشه و شما هم گواهینامه بین المللی بگیرین.

person
مهدی
23 مرداد 1402

منم مالک ماشینم خانمم بود
و دوبار رفتم عراق و مشکلی هم پیش نیومد
البته خودشم همراهم بود

person
میلاد
19 مرداد 1402

سلام
یک سوال
میخوام کاپوتاژ انجام بدم خودرو به نام همسرم هست ولی راننده خودم باشم مشکلی پیش میاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. بهتر است این مورد را از مراکز کاپوتاژ بپرسید

  person
  لقمان
  28 مرداد 1402

  سلام من قبلا کاپوتاژ داشتم تاریخش تمام شده الان پلاک ایرانم سرقت شده ایا پلاک کاپو تاژ رو هم درصورت تمدید مثل پلاک ایران باید تعویظ کنم

   person
   نویسنده بیمه
   28 مرداد 1402

   سلام. بله بعد از دریافت پلاک جدید باید برای پلاک کاپوتاژ مطابق با پلاک جدید اقدام نمایید.

person
محمد
14 مرداد 1402

سلام من اسلامشهر هستم
باید به کدوم گمرک مراجعه کنم ؟
آیا داخل اسلامشهر گمرک یا مرکزی هست بابت کاپوتاژ خودرو ؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. فرقی ندارد

person
اسماعیل
10 مرداد 1402

سلام کرج آدرس کجا

  person
  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1402

  سلام. اداره گمرک

person
علی
09 مرداد 1402

سلام دوست عزیز در شرق تهران مراکز کاپیتاژ موجود هست .ودر ضمن چه مدت زمان بر هست .ممنون .

  person
  نویسنده بیمه
  09 مرداد 1402

  سلام. باید به اداره گمرک مراجعه نمایید. می‌توانید به آدرس تهران، منطقه 8، محله هفت حوض، نارمک، میدان هفت حوض، نرسیده به چهارراه تلفنخانه، نبش ویلای شرقی، پلاک 286، واحد 4 مراجعه کنید.

person
صدیق
08 مرداد 1402

سلام وقت بخیر ماشین بنده دوگانه سوز هست cng
میتونم کاپوتاژ کنم یا باید مخزن را باز کنم

  person
  نویسنده بیمه
  09 مرداد 1402

  سلام. مدارک خود را به گمرک ارائه دهید و از آنجا سوال بفرمایید.

  person
  مهدی
  23 مرداد 1402

  سلام نه نمیخواد راحت برو
  من رفتم عراق و مشکلی نبود با ۴۰۵دوگانه

person
صادقی
06 مرداد 1402

سلام از گمرک شیراز میشه خودرو کاپوتاژ کرد برای ترکیه

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. بله.

person
محمدذاکر
30 تیر 1402

سلام جواب بنده راندادین برای گرفتن کاپوتاژ به گمرک مرز مهران مراجعه کنم وقتی که می خواهم به عراق بروم یا قبلش داخل تهران باید انجام بدم

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. از تهران اقدام کنید و سپس برگه‌ها را به مرز مهران ببرید و در آن‌جا تاییدیه را بگیرید.

  person
  فاطمه
  05 مرداد 1402

  تهران باید انجام بدین
  من رفتم گمرک غرب تهران بزرگراه فتح-بلوار سامانی ماشینم رو کاپوتاژ کردم به مدت یکسال تاریخ زدند

   person
   علی
   07 مرداد 1402

   سلام
   میشه لطفا سرجمع کل مبلغ مجوز خروج خودرو شخصی به خارج کشور شامل کاپوتاژ، کارت شناسایی ماشین، بیمه، گواهینامه، پلاک و … را بفرمائید. باتشکر

    person
    نویسنده بیمه
    08 مرداد 1402

    سلام. مجموع مبالغ در همین مقاله آمده است.

   person
   حسین
   22 مرداد 1402

   سلام کل هزینه و زمان چقدر شد؟

    person
    نویسنده بیمه
    22 مرداد 1402

    سلام. در این مقاله موضوعات را به طور کامل توضیح دادیم.

     person
     رضا
     06 شهریور 1402

     مقاله نمیخواهیم که گفتن ی مبلغ کل اینقدر سخته

     person
     نویسنده بیمه
     06 شهریور 1402

     دوست عزیز هزینه کاپوتاژ در سال 1402 چیزی حدود 400 الی 800 هزار تومان استو

  person
  فاطمه
  05 مرداد 1402

  البته چون برای اربعین میخوام برم پلاک موقت به من ندادن فقط اظهارنامه دادن و گفتن بقیه هزینه اضافه است با همین یه برگ میتونین تشریف ببرین

   person
   مجتبی
   21 مرداد 1402

   سلام
   میشه با من تماس بگیرین یا پیام بدین تماس بگیرم بابت کاپوتاژ ماشین برای عراق اربعین
   ۰۹۱۲۲۵۱۶۵۱۳
   واقعا ممنون میشم

    person
    نویسنده بیمه
    22 مرداد 1402

    سلام. خیر باید به اداره گمرک مراجعه کنید.

   person
   مهدی
   23 مرداد 1402

   عراق کاری نداره گمرک ایران فقط برگه گمرک رو میگیره و پول
   بنزین و بعد خروج میده

person
محمدذاکر
29 تیر 1402

سلام داداش برای مراحل کاپوتاژ باید به مرز مهران مراجعه کنم یا داخل تهران

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. لطفا در تهران اقدامات لازم را انجام دهید.

person
شاهرخ
06 تیر 1402

با سلام. آدرس مرکزی که کارهای کاپوتاژ خودرو شخصی در تهران را انجام میدن کجا هستش؟ نوبت دهی داره یا مستقیم باید بریم اونجا نوبت بگیریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. باید به صورت حضوری مراجعه کنید.

person
سید
04 تیر 1402

درود و عرض ادب
برای کاپیتاژ و گرفتن پلاک ترانزیت و رفتن به ترکیه میتوان از شهر ارومیه اقدام کرد ، پلاک خودرو من برای تران است ؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام. بله می‌توانید.

person
علی
25 خرداد 1402

با سلام خودرو های پلاک منطقه آزاد بندر انزلی امکان کاپوتاژ برای سفر های خارجی دارند؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 خرداد 1402

  سلام. بله.

person
علی
25 خرداد 1402

با سلام خودرو هایی که پلاک منطقه آزاد انزلی دارند امکان کاپوتاژ دارند؟

person
Aliaz
24 خرداد 1402

با سلام امکان کاپوتاژ برای خودرو با پلاک منطقه ازاد انزلی وجود دارد؟ و به چه صورت است

  person
  نویسنده بیمه
  25 خرداد 1402

  سلام لطفا به مراکز موجود برای کاپوتاژ مراجعه کنید تا شما راهنمایی کنند.

person
علیرضا
15 خرداد 1402

سلام.برای عبور از مرز بازرگان به مقصد گرجستان با سواری شخصی به سگ گیر میدن؟ممنون از راهنماییتون

  person
  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام. حیوانات خانگی برای عبور از مرز و رفتن به کشورهای دیگر باید مدارک شناسایی معتبر بین المللی داشته باشند. می‌توانید از دفاتر پلیس +۱۰ برای این موضوع کمک بگیرید.

person
معین
08 خرداد 1402

سلام
برای ورود به ایران از اربیل،ماشینی که پلاک بین الملی داره،نیاز به تعویض پلاک لب مرز داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. این موضوع را از مراکز کاپوتاژ بپرسید.

person
پرویز
29 اردیبهشت 1402

با سلام نقص ظاهری (ترک شیشه جاو سمت شاگرد) درورود به ترکیه یاگرجستان و ارمنستان مشکلی ایجاد می کند؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. بله ممکن است خودرو را کاپوتاژ نکنند.

person
پرویز
28 اردیبهشت 1402

ماسین من سوزوکی سیشه جلو از سمت شاگرد ترک دارد آیا در مرز گیر میدن

  person
  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام ممکن است.

person
صیادابراهیمی
04 اردیبهشت 1402

سلام،من ماشین کاپوتاژکردم وباهاش رفتم عراق وبرگشتم،الان میخوام ماشین روبفروشم پلاک کاپوتاژ روچطوری وکجابایدانتقال بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. از اداره گمرک کمک بگیرید.

person
امینی
15 فروردین 1402

سلام وقت بخیر
برای ابطال کاپوتاژ چه مدارکی نیاز هست و به کجا مراجعه کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام. برای باطل کردن مجوز کاپوتاژ باید به اداره گمرک مراجعه نمایید.

person
تهرانی
03 فروردین 1402

سلام و درود. کل این مراحل کابوتاژ تو چه مدت(چند روز) انجام میشه؟ بنز e مدل ۲۰۰۳ کابوتاژ میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1402

  سلام به مراکز کابوتاژ بستگی دارد.

person
سیا
01 فروردین 1402

سلام وقت بخیر من قبلاً پلاک بین المللی داشتم و ماشینو فروختم الان پلاک موجود دارم میشه واسه ماشین جدید استفاده کنم شرایطش چیه

  person
  کارشناس بیمه
  02 فروردین 1402

  سلام بله. در مراکز تعویض پلاک، پلاک جدید را به خودرو انتقال دهید.

person
نیما
25 اسفند 1401

سلام آیا بعد کاپوتاژ میتوان وکالت داد به یک نفر دیگ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام. لطفا از مراکز کابوتاژ سوال بفرمایید.

person
الیاس
20 اسفند 1401

سلام در مرز هم میشه کاپوتاژ کرد یا نه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. کاپوتاژ را باید قبل از رفتن به مرز انجام دهید.

  person
  امید
  18 شهریور 1402

  سلام بله در مرز هم میتونید انجام بدید ولی به دلیل شلوغی زیاد و امکان فراموش کردن مدارک ، بهتره یک هفته قبل در شهر و استان خودتون انجام بدید که باخیال راحت برید.

person
ترکیه نشین
06 اسفند 1401

با سلام،
آیا برای تمدید کاپوتاژ حتما خودرو را بایستی به ایران آورد؟
اگر خیر به صورت آنلاین هم می توان کاپوتاژ را تمدید کرد؟
مننون

  person
  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید به مراکز کاپوتاژ خودرو مراجعه کنید.

person
محمدرضا
06 اسفند 1401

سلام وقت بخیر. من یک ماشین خریدم که صاحب قبلیش اونو کاپیتاژ کرده و دو ماه دیگه مهلت یکساله کاپیتاژش تموم میشه آیا شخص فروشنده به من باید بره گمرک و پلاکش رو باطل کنه . چون شنیدم اگه مهلت گاپیتاژ بگذره و نری باطل کنی روزانه جریمه میخوره . از طرفی میدونم که پلاک کاپیتاژ برای ماشین هست نه شخص . ایا اگه شخص فروشندهه نره برای ابطال عواقب و جریمه ای برای من خواهد داشت؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر پلاک رو انتقال داده باشید جرایم به شما منتقل می شود. در نتیجه باید بروید کاپوتاژ را باطل کنید.

  person
  علی
  24 اسفند 1401

  حدود ۱۵۰ دلار ورودی عراق میگیرن

person
علی
25 بهمن 1401

سلام وقت بخیر من یه ماشین دارم که کاپوتاژ کردم و برای ایام نوروز قصد رفتن به کشور عراق رو دارم آیا کسی میدونه هزینه ای که لب مرز هم طرف ایران و هم سمت عراق میگیرن چقدر هست ؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1401

  سلام. هزینه خروج برای عراق ۳۷۵۰۰ تومان است.

   person
   اسعد
   25 اسفند 1401

   سلام ببخشید من کاپوتاژ از یک سال گذشت و باطل نکردی جریمه ش چقد هست

    person
    کارشناس بیمه
    27 اسفند 1401

    سلام دوست عزیز. بهتر است میزان جریمه را به طور دقیق از مراکز کابوتاژ بپرسید.

    person
    وحيد راد
    07 مرداد 1402

    سلام من ماشينم رو تازه خريدم كارت ماشينم هنوز نرسيده به دستم ولي كاغذ دارم من ميتونم كاپوتاژش كنم؟
    حكح

     person
     نویسنده بیمه
     08 مرداد 1402

     سلام. باید از مراکز کاپوتاژ سوال بفرمایید.

  person
  سعید
  04 اسفند 1401

  عراق که تو جدول بالا نیست، مطمئنید میشه برای عراق کاپوتاژ کرد؟
  میشه ادرس جایی که اولین بار رفتین رو بگین؟

   person
   کارشناس بیمه
   04 اسفند 1401

   سلام. بله عراق در جدول نیست اما برای رفتن به عراق می‌توان کاپوتاژ کرد.

person
ماهان
03 بهمن 1401

با سلام
دوستان بنده ماشین صفر از کارخانه تحویل گرفتم و فقط برگه کمپانی رو تحویل گرفتم آیا بدون سند سبز کمری مجوز خروج صادر میکنه یا حتما سند سبز باید باشه؟مشکل زمان دارم

  person
  سارا
  03 بهمن 1401

  اگر سایپا نامه اجازه خروج بده بدلیل رهنی بودن بله میتونید مجوز خروج بگیرید

person
محسن
13 دی 1401

سلام من یه خودرو شاهین به تازگی از نمایندگی گرفتم که در رهن سایپاست به علت خرید اقساطی
برای کاپوتاژ گمرک برگه صادر میکنه؟

person
babak
08 دی 1401

سلام ممکنه بفرمایید چه مدت میتونم ماشین کاپتاژ شده را در ترکیه نگه داریم ؟ البته من شهروندی ترکیه را دارم

person
سیامک
22 آذر 1401

دوستانمن پژو ۸۹ دارم کاپیتاژکردم در یک سال ۱۱ بار ورود و خروج به عراق کردم خلافی هم داشتم اصلا به خلافی داشتن ربطی نداره وحتما برای کاپیتاژ اگر ماشین بنام خودتون نیست از مالک ماشین وکالت کاری با درج کاپیتاژ به نام خودتون بگیرین برگ سبز همون کارت ماشینه اگه کارت ماشینم ندارین با همون برگ سبز میتونین برین

  person
  بهزاد
  26 بهمن 1401

  سلام و احترام امکانش هست یه شماره تماس بگذارید برا راهنمایی ممنون میشم

   person
   کارشناس بیمه
   01 اسفند 1401

   سلام دوست عزیز. 0214372

person
محسن
03 آذر 1401

سلام با وانت مزدا مدل ۹۷ میشه رفت باکو
در ضمن باکو جایگاه گاز cng داره

  person
  کارشناس بیمه
  05 آذر 1401

  سلام باید از خود دفتر مربوطه بپرسید.

   person
   یوسف
   07 مرداد 1402

   سلام من ماشینم به نام خود نیست به نام همسرمه
   و همسرم همراهمه وای او گواهینامه ندارە می توانم خودرو رو کاپیتاژ بکنم

    person
    نویسنده بیمه
    07 مرداد 1402

    سلام.بله می توانید. البته بهتر است وقتی به اداره گنرک مراجعه می کنید همسرتان همراهتان باشد و این موضوع را بپرسید.

  person
  بهنام
  15 آذر 1401

  سلام
  خیلی ممنون از اطلاعات دقیق که در اختیار ما گذاشتین .
  در مورد خروج خودرو یا موتورسیکلت در صورتی که بگ سبز موجود نباشد می توان کاپیتاژ خروج گرفت ؟

person
مجتبی
01 آذر 1401

سلام
خسته نباشید ببخشید می تونیم تاکسی مدل ۸۴ سمند و کاپوتاژ کنیم واسه رفتن به عراق؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 آذر 1401

  سلام والا باید شرایط را از خود دفتر مربوطه بپرسید.

person
مصطفی
30 مهر 1401

سلام.من یک تریلر بغلدار دارم.قسمت تریلر کاپیتان میخواد.کجا باید برم

  person
  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام در این خصوص اطلاعاتی نداریم اما بهترین و معتبرترین منبع همان سایت یا دفتری است که این خدمات را عرضه می کند.

person
بهناز
15 مهر 1401

ماشین به اسم مادرم هست، آیا امکان کاپوتاژ وجود دارد یا نه ؟ اگر نه، چیکار باید انجام داد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 مهر 1401

  سلام باید از خود دفتر بپرسید.

  person
  کسرا
  03 اسفند 1401

  سلام. تفاوت مبلغ بنزین ایران با ترکیه هستش . و دولت اسلامی خودمون میگیره. دولت این تفکرو داره که شما داری صادرات سوخت میکنی و باید عوارضشو بدی

   person
   جمیل
   16 اردیبهشت 1402

   باید به شما وکالت کاری بده درضمن بدون مادرت نمیتونی ازمرض عبورکنی

person
آریا
27 شهریور 1401

مطلبتون واضح و دقیق توضیح داده اما خیلی عالی میشه اگر اپدیتش کنید و هزینه های امسالو بزنید چون تا جایی که اطلاع دارم خود گواهینامه الان بجای ۱۴۰ تومن شده ۲۴۰

  person
  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام ممنون از کامنتتان، به روز شد.

  person
  فیروزه
  06 مهر 1401

  سلام لطفا اضافه کنید مبلغ بیمه به صورت یورو دریافت می‌شود و هزینه ی سوخت ماشین هم گرفته می‌شود ما برای خودرو پارس مبلغ دومیلیون و صد سی و پنج تومن پرداخت کردیم اصلا برایمان مقرون به صرفه نبود در کل شش میلیون برای یک کاپوتاژ دادیم

   person
   محمد
   17 مهر 1401

   خیلی ممنون با این کامنتتون جواب بسیاری از سوال ها داده شد.
   ۶ ملیون بیشتر از ۳ هزار لیر میشه.
   با ون و یا اتوبوس برید راحتره

   person
   مهدی
   30 آذر 1401

   سلام شما با ماشینتون رفتید ماشینتون ایرانی بود پول بیمه چیه پول بنزین کی میگره ایران یا ترکیه ؟

person
پویا
25 شهریور 1401

ایا عوارض سالیانه وخلافی باید صفر شود
؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام بله اینطور که در قانون نوشته اند.

person
محمد
24 شهریور 1401

سلام من کپی سند کارخونه رو دارم (سند فروش )آیا قبول میکنن

  person
  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام باید قبول کنند.

person
اعتمادی
20 شهریور 1401

سلام وقت بخیر اگه قصد خروج با یه خودرو استیشن مدل۱۳۷۸ را به مقصد باکو داشته باشیم اجازه میدن

  person
  کارشناس بیمه
  21 شهریور 1401

  سلام باید از دفتر مربوطه بپرسید.

person
بوشهریان هستم
22 مرداد 1401

سلام ببخشیدبرای مراسم ایام اربعین مجوزورودسواری به عراق میدهند

  person
  کارشناس بیمه
  23 مرداد 1401

  سلام اطلاعی نداریم.

   person
   مظفر سامنی
   11 تیر 1402

   سلام مبلغ جریمه برای لغو شماره کاپوتاژ چقدر است؟

    person
    نویسنده بیمه
    12 تیر 1402

    سلام. لطفا از مراکز کاپوتاژ سوال بفرمایید.

person
قمری
15 مرداد 1401

سلام برا کاپوتاژ خود ماشین هم باید باشه؟ ماشین به نام خانمم هست خودش هم باید باشه؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام فکر نکنیم که خودش نیازی باشد؛ اما به هر حال باید مدرکی باشد که ارتباط شما با ایشان مشخص شود. باز با مرکز تماس بگیرید.

person
سیاوش
19 تیر 1401

سلام. ایا سفر به گرجستان با خودروی شخصی امکان پذیر است؟ و اینکه روال کاپوتاژ کردن تفاوت دارد؟
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، روال کلی را نوشته ایم

person
بابک
18 تیر 1401

سلام .اگر ماشین بنام شخص نباشد می توان کاپوتاژ کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، تمامی شرایط را نوشته ایم. فکر نکنیم بشود.

person
akan koik
29 خرداد 1401

سلام ایا وانت نیسان کاپوتاژ میشود

  person
  کارشناس بیمه
  29 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی بوده در اینجا نوشتیم.

   person
   روح الله
   13 تیر 1401

   امسال اربعین هم میشه باماشین شخصی به عراق سفر کرد یا خیر

    person
    کارشناس بیمه
    14 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

    person
    رضا
    21 مرداد 1401

    سالهای قبل شما رفتین؟ سخته رفتنش؟

person
محمد
26 خرداد 1401

سلام
من برگ کاپتاژ برای ترکیه گرفتم. برای رفتن به آذربایجان مجدد باید بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز باید از دفتر مربوط به پبرسید.

person
خيرخواه
31 اردیبهشت 1401

با سلام – لطفا رديف هاي اجباري براي كاپوتاژ خودرو شخصي جهت مسافرت سياحتي ( هزينه كل كاپوتاژ خودرو صفر تا صد ) از رديفهاي 1 تا 29 جدول بالا را مشخص فرمائيد. با تشكر

  person
  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه کدام یک اجباری است، اطلاعاتی نداریم. اما بعضی موارد مشخص است که برای همه نیاز نیست.

person
حامد
16 اردیبهشت 1401

با سلام. قصد مسافرت با خودرویی شخصی به آدربایجان باکو رو دارم. خودروی بالای چند سال رو ادربایجان اجازه ورود نمیده؟ شنیدم باید کمتر از 10 سال باشه درسته؟
در جدول کشورهای معتبر و پذیرنده کابوتاژ ایران اصلا اسم ادربایجان نبود . می تونیم اصلا با ماشین بریم اوناجا؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

  person
  زیبا
  12 دی 1401

  آذربایجان اولین کشور لیست بود. ولی گواهینامه ۳ ساله باید داشت. خودرو در قانون باید زیر ده سال باشه.

   person
   مجتبی
   06 اسفند 1401

   سلام،وقت شما بخیر
   یعنی ماشین مدل 77 خورشیدی قابل کاپوتاژ و مسافرت مثلا اربیل و سلیمانیه عراق نیست؟ ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    07 اسفند 1401

    سلام دوست عزیز. این سوال را از مراکز کاپوتاژ بپرسید.

person
ماهان
14 اردیبهشت 1401

سلام من یک پاترول مدل ۱۳۷۳ دارم امکان کاپوتاژ کردن ورفتن به ترکیه را دارم

  person
  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص شرایط در حد همین مقاله اطلاعات داریم.

person
امیر
08 اردیبهشت 1401

سلام خودرو های پلاک اروند رو میشه کاپوتاژ کرد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

person
بیژن
30 فروردین 1401

سلام‌. ایا با ماشین افرود که سپر جلو عقب افرودی دارد میشود از مزر گذشت ؟ مشکلی ندارد ؟ برای تغییر وضعیت گیر نمیدن لب مرز ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
هادی
26 فروردین 1401

سلام. میخاستم بدونم کسی که خالکوبی داره میتونه کاپوتاژ و گواهینامه بین الملل را دریافت کند اگه نمیشه باید چکار کند؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص چیزی نمیدانیم اینکه اصلا چه ارتباطی با هم دارند؟؟؟؟؟

   person
   زیبا
   12 دی 1401

   اینقدر به کسایی که خالکوبی دارن گیر دادن، بنده خدا حق داره، وقتی اجازه ورود به استخر ندهرن، یا شغل دولتی نمی تونن داشته باشن، دیگه براش جای سواله دیگه

person
پرویزی
25 فروردین 1401

سلام . بنده یه پیکان کلکسیونی مدل 64 دارم که کاملا سالم بدونه مشکل و خیلی تمیز هست ( ماشین زیر پام نیست و تغریبا میشه گفت که نمایشگاهی هست ) همه مدارکش هم کامل هست . ایا میتونم کابوتاژش کنم؟(ترکیه) . به خاطر مدلش ایراد نمیگیرن؟

person
حسین نژاد
24 فروردین 1401

سلام ، مدت اعتبار کاپوتاژ چند ماه است ؟ به دفعات میشه ورود و خروج شد؟
در تهران کجا مراجعه کنیم برای کاپوتاژ؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، هرچه اطلاعات بوده است، در این مقاله نوشته ایم.

person
محمد
18 فروردین 1401

سلام من میخواستم بدونم پلاک منطقه آزاد ماکو آیا میتونه مستقیم وارد ترکیه بشه ؟ واینکه در کل پلاک منطقه آزاد در مجموع چقدر میتونه در خارج از کشور بمونه؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  person
  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم و باید از خود دفتر اصلی بپرسید.

person
فرزانه
10 فروردین 1401

سلام اگر ماشين به نام شخص ديگري مثل پدر زن باشه امكان كاپوتاژ هست؟
خودروهايي كه سندشون يكسال تو رهن هستن رو هم ميشه كاپوتاژ كرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تا حدی که اطلاعات بوده است، نوشته ایم. این موارد را باید از خود دفتر انجام دهنده بپرسید.

  person
  Mahdi
  23 اردیبهشت 1401

  اگه بستگان درجه اول باشند میتونن وکالت بدن و کاپوتاژ به نام شما صادر بشه

person
Sheri
06 فروردین 1401

سلام هنگام خروج از مرز با خودروی شخصی باید خلافی ماشین و صفر کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  07 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی در سایت اصلی نوشته شده بود؛ اما به نظر باید صفر کنید. باز قبلش از حتما از سازمان بپرسید.

  person
  علیرضا
  25 فروردین 1401

  احتیاج نیست

person
مجید
24 اسفند 1400

سلام
من ماشینم را تازه پلاک زدم . سند برگه سبز مالکیت دارم اما هنوز کارت ماشین نیامده ، آیا امکان کاپوتاژ هست و گمرک قبول میکنه با سند یا حتما باید صبر کنم تا مارت ماشین بیاد ؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، احتمال اینکه قبول کنند، وجود دارد. به هر حال این ها مدارکی هستند که در سایت اصلی اعلام شده اند.

   person
   حسین
   15 فروردین 1401

   در هر صورت نیاز به کارت ماشین جهت ترجمه در کانون جهانگردی و همچنین خرید بیمه شخص ثالث (خارج از کشور) از شرکت بیمه ایران واقع در تقاطع مطهری – سرافراز دارید

  person
  محمد
  15 فروردین 1401

  من گمرک تبریز رفتم برگ سبز قبول نکرد و گفتن که باید حتما سند مالکیت داشته باشید .

   person
   کارشناس بیمه
   15 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، اینکه چرا قبول نکردن اطلاع نداریم؛ اما برگ سبز همان سند مالکیت است.

   person
   حسین
   15 فروردین 1401

   منظور، سند و فاکتور فروش خودرو از شرکت سازنده یا وارد کننده است.

person
مجید
18 اسفند 1400

سلام.ماشین رو خریدم اما بنام من نیست.میتونم اینکار رو انجام بدم؟ینی به اسم شخص قبلی هستش

  person
  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله را بعید می دانیم. تمامی اطلاعات مربوط به مالکان خودرو است. باز از سازمان مربوط بپرسید که اگر امکانش هست چه مدارکی باید تحویل دهید.

person
مهدی
10 اسفند 1400

سلام برای ترکیه پراید رو هم میشه کاپوتاژ کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تا جایی که اطلاعات موجود بود، ما برای شما نوشته ایم. در این خصوص باید از واحد مربوط به طور دقیق بپرسید.

  person
  محمد
  15 فروردین 1401

  سلام هیچ مشکلی نداره .

  person
  علیرضا
  25 فروردین 1401

  سلام بله هر ماشینی رو میشه کاپوتاژ کرد

   person
   اسداله شاکری
   07 فروردین 1402

   پایین ترین مدل ماشین را که اجازه کاپوتاژ دارد چیست؟

    person
    کارشناس بیمه
    07 فروردین 1402

    سلام دوست عزیز. ماشین های ۲۰ سال به بالا.

  person
  کوروش
  28 فروردین 1401

  باپراید تا سر کوچه هم نمیشه رفت. میخوای ببریش ترکیه؟

person
سعید
05 اسفند 1400

برای خودرو های بنام شرکت نیز امکان کاپوتاژ هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص خودروهای شرکت باید از خود سازمان انجام دهنده این کار بپرسید.

  person
  مینو
  31 اردیبهشت 1402

  همه ی هزینه ها ی نوشته شده اجباری هست؟

   person
   نویسنده بیمه
   01 خرداد 1402

   سلام بله.

person
سرمدی
23 بهمن 1400

سلام شما میدونید که شرایط کاپوتاژ ماشین به ترکیه چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی این شرایطی که نوشته شده است، برای کاپوتاژ ماشین به همه کشورها هستند. مگر اینکه آن کشور خاص هم شرایط مخصوص به خود را داشته باشد.

  person
  حسین
  15 فروردین 1401

  حتما بیمه شخص ثالث (خارج کشور) از شرکت بیمه ایران واقع در تقاطع مطهری- سرافراز بگیرید.مرزبانی ترکیه صدرصد میخواهد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید