۱۱ تیر ۱۴۰۳

کاپوتاژ ماشین؛ لیست مدارک، قیمت و مراحل کابوتاژ خودرو (۱۴۰۳)

افراد زیادی در مورد کاپوتاژ ماشین سوال می‌پرسند. کاپوتاژ ماشین و همراه بردن خودرو شخصی برای سفر، یکی از کارهایی است که افراد زیادی آن علاقمندند. سفر با اتومبیل شخصی همیشه هیجان‌انگیز است، مخصوصا وقتی می‌خواهید به کشورهای دیگر سفر کنید. احتمالا برای شما هم سوالات بسیاری مانند: ”کاپوتاژ ماشین چیست؟ برای کاپوتاژ ماشین به کجا مراجعه کنیم؟ هزینه کاپوتاژ چقدر است؟ محدودیت مدل ماشین برای کاپوتاژ چگونه است؟” دارید. لازم است بدانید که، برای کاپوتاژ خودرو باید با در دست داشتن مدارک و مراجعه به اداره گمرک، مجوزی به نام کاپوتاژ ماشین شخصی را دریافت کنید. در این مقاله از مجله بیمه به این سوالات پاسخ می‌دهیم. بنابراین اگر می‌خواهید با خودروی شخصی به کشورهای دیگر سفر کنید، حتما این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

کاپوتاژ ماشین چیست؟

تا به حال به حمل کالا از طریق دریا یا رودخانه‌های مرزی فکر کرده‌اید؟ حمل کالا و بردن خودرو از گمرک یک کشور به گمرک یک کشور دیگر را، کاپوتاژ می‌گویند. این رو‌زها حمل و نقل‌ها به صورت خطوط ریلی، هوایی یا حتی جاده‌ای، انجام می‌شوند. اگر بخواهیم در مورد کاپوتاژ هوایی برای شما توضیح دهیم، باید بگوییم که جا به جایی مسافر و محموله‌های پستی یا کالا از طریق هواپیما را کاپوتاژ هوایی می‌گویند. کاپوتاژ هوایی یکی از روش‌های مهم برای حمل بارهای مایع و جامد است. لازم به ذکر است که این نوع کاپوتاژ معمولا بین مبدا و مقصد موجود در یک کشور واحد انجام می‌شود.

بد نیست بدانید که کابوتاژ (Cabotage)، که در برخی از موارد حتی به آن کاپوتاژ هم می‌گویند، در اصل یک اصطلاح گمرکی و به معنای حمل و نقل کالا یا مسافر از جایی به جای دیگر است. البته به مجوز خودرو برای استفاده در کشورهای دیگر هم کاپوتاژ می‌گویند. در قرن ۱۸ میلادی، بسیاری از تجارت‌های دریایی دچار رکود شدند، بنابراین برای پیشگیری از این وضعیت، چیزی به نام کاپوتاژ ایجاد شد که شامل جابه جایی بار، حمل‌و‌نقل مسافر، عملیات‌های انبار و گمرک است. در ادامه به طور کامل در مورد کاپوتاژ ماشین صحبت می‌کنیم.

نحوه دریافت کابوتاژ

همان‌طور که گفتیم، برای کاپوتاژ ماشین، باید به اداره گمرک مراجعه کنید و برگه کابوتاژ را تحویل بگیرید. البته برای دریافت مجوز کاپوتاژ باید یک سری مدارک را به اداره گمرک ارائه دهید.

مدارک لازم برای کاپوتاژ ماشین

مدارک مورد نیاز برای کاپوتاژ ماشین به شرح زیر است:

  1. شناسنامه مالک وسیله نقلیه، برگ سبز رنگ
  2. سند و فاکتور فروش خودرو، سند کارخانه
  3. کارت ماشین
  4. اصل گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل یک ماه و سه روز، برای گواهینامه بین‌المللی رانندگی یک‌ساله و اعتبار حداقل سه سال، برای دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی سه‌ساله
  5. بیمه‌نامه ایرانی
  6. ارائه گواهینامه بین‌المللی قبلی در صورت داشتن اعتبار
  7. گذرنامه و کپی صفحه اول آن که دارای شش ماه تاریخ انقضاء باشد
  8. چهار عدد عکس سه در چهار
  9. همراه داشتن خودرو

دریافت سایر مدارک برای کاپوتاژ خودرو

بعد از دریافت مجوز کاپوتاژ، باید به کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی کشور مراجعه کنید و مدارک زیر را دریافت نمایید.

۱. گرفتن گواهی‌نامه بین المللی

برای دریافت گواهینامه بین المللی باید کپی صفحه اول گذرنامه و فرم درخواست فارسی و لاتین را به کانون جهانگردی و اتومبیل رانی ارائه دهید.

۲. دفترچه بین‌المللی

این دفترچه حاوی تمامی اطلاعات خودرو و راننده آن است و شماره سریال منحصر به فردی دارد. دفترچه بین المللی هم مانند مجوز رانندگی بین المللی به هفت زبان رایج علاوه بر فارسی ترجمه شده است. این نوع دفترچه دارای یک سال اعتبار از تاریخ صدور می‌باشد و در صورت منقضی شدن باید دوباره برای صدور گواهینامه مالکیت جدید اقدام کرد.

۳. پلاک ترانزیت

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، متقاضی کاپوتاژ برای دریافت گواهینامه بین المللی باید مدارکی مانند اصل پروانه خروج موقت، اصل گذرنامه مالک یا راننده، کارت خودرو یا شناسنامه مالکیت خودرو را، به همراه داشته باشد و نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه نیز اقدام کند. پس از گرفتن تمامی این مدارک، متقاضی می‌تواند، پلاک ترانزیت را تحویل بگیرد.

۴. کارنه دو پاساژ

کارنت دو پاساژ مجوزی است که به مسافران این امکان را می‌دهد تا وسایل نقلیه خود را موقتا و بدون پرداخت هزینه، به مرز وارد نمایند. به عبارت ساده‌تر این سند، واردات موقت وسایل نقلیه و اموال گران قیمت را از مرزها، بدون پرداخت عوارض گمرکی امکان پذیر می‌کند. داشتن این برگه الزامی نیست ولی توصیه می‌شود که آن را تهیه نمایید.

پرداخت عوارض گمرک و سود بازرگانی

اگر کالای کاپوتاژ شده را به صورت دائمی به کشور مقصد وارد نمی‌کنید، پرداخت عوارض گمرک و سود بازرگانی مشمول شما نخواهد شد. البته باید هزینه‌های گمرکی را پرداخت نمایید. لازم به ذکر است که سواحل دریای خزر و نگین شهر مازندران، حمل و نقل کالا به صورت کاپوتاژ را پشتیبانی نمی‌کنند.

تنظیم اظهار نامه کاپوتاژ

برای حمل و نقل کالا به اظهار نامه‌ای برای کاپوتاژ کالا نیاز دارید. در هنگام تنظیم این اظهارنامه باید موارد زیر را به طور دقیق ذکر کنید:

 • تعداد
 • نوع بسته
 • وزن
 • نوع کالا
 • ارزش کالا
 • گمرک مقصد
 • مسیری که قرار است طی شود

قوانین کاپوتاژ خودرو

کاپوتاژ دارای قوانین و شرایط خاصی است که در زیر مشاهده می‌کنید:

 1. کالاهایی را می‌توان به صورت کاپوتاژ حمل کرد که، صادر شدن آن‌ها از کشور مجاز باشد.
 2. اگر صادر شدن کالایی ممنوع یا کالاهای مجاز مشروط باشد، کاپوتاژ آن‌ها با تعهد از گمرک صورت می‌پذیرد.
 3. اگر اعتبار پروانه کاپوتاژ برای رسیدن به گمرک مقصد، تمام شده باشد و تا ۳ ماه بعد از انقضای آن صاحب کالا، گواهی‌نامه ورود به گمرک مقصد را تحویل ندهد، کاپوتاژ تحت عنوان به مقصد نرسیده مورد خطاب قرار می‌گیرد.
 4. حال اگر کالای به مقصد نرسیده یک کالای مجاز باشد، مجوز خروجی برای آن صادر می‌شود. ولی اگر در دسته کالاهای ممنوعه باشد، قاچاق محسوب می‌گردد.
 5. می‌توان تمامی کالا‌هایی را که مجوز صادر شدن دارند، با قوانین مذکور تحت عنوان کاپوتاژ حمل کرد. در صورتی که صدور کالایی ممنوع باشد، تا زمانی که مجوزی از اداره کل گمرک داده نشود، نمی‌توان برای کاپوتاژ آن اقدام کرد.
 6. گمرک فقط مجوز را برای کالاهایی صادر می‌کند که مطمئن باشد در صورت کاپوتاژ تا مقصد حمل می‌شوند.
 7. کالای کاپوتاژ شده باید در زمانی که از طرف گمرک مبدا تعیین می‌شود، به گمرک مقصد برسد. مدت زمان را گمرک مبدا با توجه به وسیله نقلیه، مسافت، کیفیت مسیر و همچنین فصول مختلف سال تعیین می‌کند.
 8. اگر کالای کاپوتاژ شده در مدت زمان مشخص به مقصد نرسد، به تشخیص رئیس گمرک مشمول جریمه می‌شود.
 9. اگر کالای کاپوتاژ شده در طول مسیر، درگیر حادثه‌ای شود و در مدت زمان مشخص نتواند به مقصد برسد، باید با ذکر علت و موجبات تاخیر از گمرک مبدا، درخواست تمدید زمان کنید. اگر گمرک مبدا درخواست تمدید قبل از پایان یافتن مدت زمان تعیین شده و علل ذکر شده، را موجه تشخیص دهد، مدت زمان کاپوتاژ را تمدید می‌کند.

کاپوتاژ کردن ماشین

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، کاپوتاژ هم به صورت هوایی، هم ریلی و هم جاده‌ای انجام می‌شود. یعنی شما می‌توانید، کالاها را با ماشین نیز حمل کنید. فقط باید با ارائه مدارک و مراجعه به اداره گمرک، مجوزی تحت عنوان کاپوتاژ ماشین شخصی دریافت کنید.

کاپوتاژ ماشین

سفری خاطره‌انگیز با کاپوتاژ ماشین

در واقع کاپوتاژ ماشین به این معنا است که شما برای خروج از کشور با ماشین شخصی‌تان، باید از اداره گمرک ایران مجوز خروج از کشور بگیرید. مدت زمانی که این کاپوتاژ اعتبار دارد، یک ساله است و اگر کمتر از یک ماه از اعتبار آن باقی ما‌نده باشد، باید آن را تمدید کنید.

هزینه‌های کاپوتاژ ماشین شخصی در سال ۱۴۰۲

هزینه‌های کاپوتاژ از سوی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی تعیین می‌شود و در سراسر کشور یکسان است. این هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

ردیفنوع خدماتقیمت به ریال
۱ترجمه گواهینامه موتور۲.۴۰۰.۰۰۰
۲ترجمه گواهینامه یک ساله خودرو۲.۴۰۰.۰۰۰
۳ترجمه گواهینامه خودرو + موتور۲,۶۳۰,۰۰۰
۴ترجمه گواهینامه سه ساله۶,۷۵۰,۰۰۰
۵دفترچه مالکیت۲,۲۵۰,۰۰۰
۶پلاک ترانزیت (خودرو)۷,۲۶۰,۰۰۰
۷پلاک ترانزیت (موتور)۳,۱۵۲,۰۰۰
۸کارنه دو پاساژ ۵ برگی۵,۹۹۴,۰۰۰
۹کارنه دو پاساژ ۱۰ برگی۶,۴۲۰,۰۰۰
۱۰کارنه دو پاساژ ۱۵ برگی۶,۸۸۷,۰۰۰
۱۱کارنه دو پاساژ ۲۵ برگی۷,۴۸۲,۰۰۰
۱۲کارت عضویت۱.۱۰۵,۰۰۰
۱۳مخدوشی غیر چاپگر۲۴۰,۰۰۰
۱۴علامت CD و IR۹۰,۰۰۰
۱۵تغییر نام کارنه دو پاساژ۶۳۴,۰۰۰
۱۶تمدید کارنه دو پاساژ۱.۴۴۰,۰۰۰
۱۷گواهی حضور۳۰۵,۰۰۰
۱۸صدور قبض المثنی۳۰۵,۰۰۰
۱۹تغییر تریلر (انتقال پلاک )۱,۴۴۰,۰۰۰
۲۰ودیعه کارنه خودروهای شخصی۷,۱۳۰,۰۰۰
۲۱ودیعه کارنه خودروهای حمل و نقل جاده ای۴,۷۵۰,۰۰۰
۲۲ودیعه شرکت های حمل و نقل بدون کارنه۷,۱۳۰,۰۰۰
۲۳ودیعه شرکت های حمل و نقل با کارنه۱۸,۲۲۰,۰۰۰
۲۴ودیعه شرکت های مسافری با کارنه۱۸,۲۲۰,۰۰۰
۲۵ودیعه شرکت های خصوصی۱۵.۸۴۰,۰۰۰
۲۶تمدید کارنه‌های صادر شده توسط کلوپ ها۷۷۰,۰۰۰
۲۷تایید سوابق مدارک بین الملل اعم از گواهینامه، دفترچه مالکیت، مدارک ترانزیت۳۰۰,۰۰۰
۲۸پیگیری مشکلات موردی اعضاء در پهنه جغرافیایی۳۰۰,۰۰۰
۲۹پیگیری و هماهنگی جهت بازگشت اعضاء کلوپ به کشور مبداء۳۰۰,۰۰۰

توجه داشته باشید که مدارک ماشین، برای کاپوتاژ باید مورد بررسی قرار گیرند. طبق آیین‌نامه‌ای که اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران برای کاپوتاژ کردن ماشین در نظر گرفته است، اگر یک خودرو قدمت طولانی داشته باشد باید حتماً قبل از انجام کاپوتاژ از سازمان میراث فرهنگی مجوز بگیرد تا اجازه این کار را داشته باشد. در حالی که اگر خودرو شما چند سال ساخت باشد، یعنی زمان زیادی از تولید آن نگذشته باشد، به راحتی می‌توانید ماشین خود را کاپوتاژ کنید.

کشورهای معتبر و پذیرنده کابوتاژ ایران

بر مبنای کنوانسیون سال ۱۹۴۹ که بیشتر کشورهای جهان عضو آن هستند، کشورهایی که در جدول زیر آورده‌ایم، پذیرفته‌اند که به سازمان‌های صادرکننده گواهی‌نامه و مجوز کشورهای عضو، اجازه ورود ماشین‌های شخصی‌ را بدهند.

آذربایجاناکوادورپلی نزی فرانسهساحل آجقرقیزستانلتونیمجارستان
آروباالجزایرپاناماسان مارینوقزاقستانلسوتو (۱)نامبیا
آفریقا جنوبیالسالوادورپرتغالسریلانکاقطرلهستاننروژ
آفریقا مرکزیامارات متحده عربیپروسنگاپورکالوندیای جدیدلوکزامبورگنیجر
آلبانیاندونزیترینداد و توباگو (۱)سنگالکامرونلیبریامصر
آلماناوکراینتاجیکستانسودانکانادالیتوانینیوزلند
آنتیگوا (۱)ایتالیا

 

تانزانیاسوریهفنلاندغناواتیکان
آندوراایران

 

ترکمنستانسوئدکرواسیماداگاسکارویتنام
آنگولااندونزیایسلندتوگوسوئیسکنگومالی
آنگویلا (۱)بحرین (۱و۲)

 

تونسسیرالئونکنیامراکشهند
اتریشبرزیل

 

جرسیسیشلنیکاراگوئه (۱و۲)کوباهندوراس
اردنبلاروسجمهوری دموکراتیک کنگوشیلیکویتمغولستانیمن
ارمنستانبلژیکجیبوتیفیلیپینگابنمکزیکلبنان
اروگوئهبلغارستان

 

بنینزینباوهعربستان صعودیگامبیامورتیانی

 

کابوتاژ ماشین

با کاپوتاژ خودرو شخصی سفری لذت بخش را تجربه کنید.

کاپوتاژ ماشین برای سفر به عراق (مرز مهران)

افراد زیادی در ایام محرم، از طریق مرزهای زمینی به عراق سفر می‌کنند. به طور معمول سفر به عراق، از مرز زمینی مهران انجام می‌شود. در رابطه با بردن خودرو شخصی به کشور عراق، لازم است مراحل کاپوتاژ را، بر اساس آن‌چه در این مقاله گفتیم، انجام دهید. همچنین توجه داشته باشید که برای کاپوتاژ ماشین باید از طریق اداره گمرک شهری که در آن ساکن هستید، اقدام کنید. بهتر است چند روز قبل از سفر به اداره گمرک شهر خود مراجعه کرده و مراحل کاپوتاژ ماشین را انجام دهید. هزینه کابوتاژ خودرو بر اساس جدولی که در مقاله آورده‌ایم و برای همه شهرها یکسان است. دقت داشته باشید که قوانین رانندگی در کشورهای مختلف یکسان نیست، بنابراین بهتر است در مورد قوانین رانندگی در کشور مقصد تحقیق کنید تا به مشکلی برنخورید.

نکات مهم برای استفاده از کاپوتاژ

نکات مهم و ضروری در حین استفاده از کابوتاژ به شرح زیر هستند:

 • اگر کابوتاژتان دارای اعتبار است و قصد فروش خودرویتان را دارید، حتماً باید آن را باطل کنید.
 • اگر قبلاً کابوتاژ داشته‌اید و قصد تمدید دارید، نیازی به پرداخت هزینه پلاک و برچسب IR ندارید.
 • بعضی کشورها نسبت به ورود وسایل نقلیه از قدیمی اجازه ورود نمی‌دهند و تعدادی دیگر نیز به بیمه شخص ثالث توجه ویژه‌ای دارند.
 • استفاده پلاک ترانزیت بر روی دیگر خودروها، جرم محسوب می‌شود.
 • خروج خودروهای بالای ۲۰ سال، منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی می‌باشند.
 • امکان پلاک کابوتاژ خودروهای منطقه آزاد مثل ارس، فقط اجازه عبور از مرز ارمنستان و نخجوان را دارند.

هزینه کاپوتاژ ماشین به ترکیه در سال ۱۴۰۲

کاپوتاژ ماشین برای علاقمندان به سفر با خودروی شخصی یک گزینه مناسب است. کاپوتاژ ماشین مراحل مشخصی دارد که در این مقاله آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. بد نیست بدانید که هزینه کابوتاژ در هر سال تغییر می‌کند. در سال ۱۴۰۲ هزینه کاپوتاژ ماشین به ترکیه و سایر کشورهایی که مجوز ورود خودرو را می‌دهند، یکسان است. یعنی برای عبور از مرز لازم است، چیزی حدود ۴۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان پرداخت نمایید. البته مرزنشینان می‌توانند، ۲۵۰ هزار تومان را برای کاپوتاژ پرداخت کنند.

اگر می‌خواهید یک سفر خاطره‌انگیز با خودرو شخصی خود را تجربه کنید، حتما باید مراحل کاپوتاژ ماشین را به درستی انجام دهید. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله در مورد کاپوتاژ ماشین سوال یا ایهامی داشتید، از قسمت نظرات این مقاله با ما در ارتباط باشید تا پاسخ خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
حسین
۱۹ فروردین ۱۴۰۳

سلام برای رفتن به ترکیه لب مرز هزینه ای بابت بنزین جداگانه میگیرن حدودا کل هزینه ها چه مقدار می‌شود ماشین من کاور بدنه دارد ایرادی نمیگیرن برای خروج از کشور

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  با توجه به ظرفیت باک خودرو هزینه ای را از شما دریافت می کنند.

person
تینا فراهانی
۰۲ فروردین ۱۴۰۳

سلام برای سفر به آذربایجان
لب مرز میشه کاپوتاژ کرد یا باید از تهران کارهارو انجام‌بدیم‌؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بهتر است از تهران اقدامات لازم را انجام دهید.

person
Reza
۲۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام برای سفر به ترکیه مدل و سال ساخت ماشین مهم است؟؟ ماشین من ال نود سال ساخت ۱۳۹۰ هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورت تایید اداره گمرک می توانید خودرو را کاپوتاژ کنید. احتمالا مشکلی در این خصوص نخواهید داشت.

person
Shahryar
۱۹ اسفند ۱۴۰۲

من امروز تعویض پلاک کردم گفتن کارت ماشین رو پست میاره نمیدونم چند روز طول بکشه ایا من میتونم بدون کارت ماشین اقدام به کاپوتاژ بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای کاپوتاژ خودرو به تمام مدارک خودرو نیاز دارید.

person
بهار
۱۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
آیا من میتونم با گواهی نامه بین المللی خودم ولی ماشین به اسم کسی دیگه باشه ماشینو بتونم کاپوتاژ کنم و به ترکیه سفر کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید این موضوع را از اداره گمرک پیگیری کنید.

person
مجید
۱۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام
برای کاپوتاژ معاینه فنی نیازه؟
و اینکه اگه سند فروش نداشته باشم و فقط کارت و برگه سبز باشه نمیشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله برای کاپوتاژ خودرو باید معاینه فنی داشته باشید و مدارک خودرو را نیز به همراه داشته باشید.

person
فاطمی
۰۹ اسفند ۱۴۰۲

باسلام
لطفا به سوالاتم جواب قانع کننده بدهید
۱_ هزینه بیمه ثالث سمند دوگانه سوز به مدت یک هفته در خاک عراق چقدره؟
۲_این که کاربران میگند در مرز گمرک عراق برای ورود ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار میگیره درسته؟
۳_ این که کاربری گفته کاپوتاژ خودرو پارس نزدیک شش و نیم میلیون تمام شده درسته؟
۴_ آیا برای زیارت عتبات عراق ویزا لازمه، اگه هست چقدره
ممنون میشم جواب کلی ندهید!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  لطفا با شماره ۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
همشهری
۰۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام برای کاپوتاژ به آلمان رفتن چقدرهزینه میشود واگر ماشین رو دیگر برنگردونیم به ایران چه میشود؟!

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از اداره گمرک بپرسید. خودرو در تاریخ پایان اعتبار کاپوتاژ باید به کشور وارد شود.

person
نسیم
۰۳ اسفند ۱۴۰۲

۱_توی جدول هزینه ، همه ۲۹ باید واریز بشه تا مراحل کاپوتاژ انجام بشه ؟
۲_ کاپوتاژ هر ماشینی ، مختص همون ماشینه وقتی مالک یکی باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، کاپوتاژ هر خودرو فقط متعلق به آن خودرو است.

person
الف م ح در
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام ،ببخشین الان من متوجه نشدم هزینه کلی کاپوتاژ چند درمیاد ،،اقا اگه من بخوام ماشینمو کاپوتاز کنم تا برم مثلا ترکیه، سرجمع چقد درمیاد؟ و تا چه مدت،چند ماه ،چند سال میتونم دوباره خارج بشم از کشور؟؟ ممنون میشم از پاسخگوییتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با ارائ مدارک لازم به اداره گمرک و پرداخت هزینه هایی که در مقاله ذکر کردیم می توانید خودرو خود را کاپوتاژ کنید. مدت زمان اعتبار کاپوتاژ در اداره گمرک مشخص می شود.

person
باقری
۲۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام
ماشین به اسم من نباشه ، مالک باید چه وکالتی به من بده بتونم ماشین پلاک کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  وکالت تعویض پلاک را باید به شما بدهند.

person
علیرضا
۰۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام. میخوام از دبی ماشین کاپوتاژی به ایران وارد کنم.
لطفاً شرایط چه جوریه؟
هزینه اش چقدر میشه؟
چقدر طول می‌کشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موارد را باید از اداره گمرک بپرسید.

person
محسن
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام خودروی ما تاکسی سمنده آیا هزینه ورود برای ما هم همین ۱۰۰ دلاره یا تفاوت داره اگر امکانش هست بیشتر توضیح بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از اداره گمرک بپرسید.

person
محسن
۰۳ بهمن ۱۴۰۲

ببخشید هزینه ورود به خاک عراق و گمرک عراق همون ۱۰۰ دلاره یا بیشتر میشه دقیق تر بگین اگر اطلاع دارین

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، در صورت افزایش در مرز یا گمرک به شما اطلاع می دهند.

person
محسن
۰۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر آیا گمرک عراق هم از ما بابت ورود خودرو شخصی خودمون به کشور عراق پول میگیره؟ من شنیدم ۱۰۰ دلار هنگام ورود به خاک عراق گمرک عراق از ما پول میگیرد. آیا درست هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید هزینه ورود را پرداخت کنید.

  person
  هیمن
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام بله پول میگرن تقریباً ۷۰هزار دینار

person
ساره
۲۰ دی ۱۴۰۲

من یه ون تویوتا هایس قدیمی دارم که کمپرش کردم همه چی مجهز و ظاهر شیک ایا کاپوتاژ میشه و اجازه داره به خارج از کشور بره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از اداره گمرک سوال بفرمایید.

person
مجید
۰۷ دی ۱۴۰۲

سلام
میخواستم بدانم ماشین سواری پلاک عمومی دارم و می‌خواهم یروم اربیل عراق ، ۱ کجا باید برای کاپوتاج بروم ۲ هزینه چقدره ،۳ چه زمان طول میکشه ۴ آیا هزینه دیگری هم دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام. برای کاپوتاژ خودرو باید به اداره گمرک مراجع کنید. در مورد میزان تقریبی هزینه ها در همین پست برای شما توضیحاتی را ارائه داده ایم.

person
کامیاب
۰۵ دی ۱۴۰۲

سلام من میخوام برم ترکیه با پراید میشه هزینش چقده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با توجه به فاصله ۲۴۵۷ کیلومتری تهران تا استانبول، در صورتی که سفر رفت و برگشت باشد هزینه ای حدود ۱۰ هزار لیر برای شما خواهد داشت.

person
ارش
۲۶ آذر ۱۴۰۲

سلام
وقت بخیر
ایا ماشینی که اقساط دارد ولی مدارک به نام خورده
اما سند در گرو بانک است امکان کاپتاژ دارد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از اداره گمرک بپرسید.

  person
  پناهی
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام. خیر باید از رهن خارج بشه یا یه سند ملک به نام خودتون گرو بزارید

person
مسعود
۱۷ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
ببخشید من نزدیک به ۳ سال پیش ماشین خودم رو کاپوتاژ کردم و به ترکیه رفتم
۶ ماه از تاریخ انقضا اش مانده بود
که به ایران برگشتم و ماشین رو فروختم
امروز بعد از گذشت ۲ سال و خورده ای شنیدم که باید کاپوتاژ رو باطل کنیم بعد از تموم شدن کارمون
و اگر نکنیم روزانه مبلغی نزدیک به ۳۰۰ هزار تومان جریمه دارد!!!!!
خیلی ممنونم میشم راهنماییم کنید چون هیچ سایتی به خوبی جواب سوالم رو نداده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید برای پیگیری این موضوع باید به اداره گمرک مراجعه نمایید.

person
بابایی
۱۵ آذر ۱۴۰۲

آیا امکان سفر به عراق (کربلا) در غیر از زمان‌های مانند اربعین هم وجود دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  محدودیت زمانی وجود ندارد. اگر کشور مقصد پذیرنده کاپوتاژ باشد می توانید در هر زمانی این کار را انجام دهید

person
سیروس
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سلام، وقت بخیر
از اعتبار کاپتاژ ماشین من حدود ۲ ماه گذشته، در صورت تمدید پلاکی که از قبل دارم هم تعویض میشه یا همون خواهد بود؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از اداره گمرک بپرسید.

  person
  عاطفه
  ۱۹ دی ۱۴۰۲

  سلام
  خودرو من بنام خودم نیست
  میتونم بدون حضور مالک برای کاپوتاژ اقدام کنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۰ دی ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خیر مالک خودرو باید حضور داشته باشند. یا از ایشان وکالتنامه داشته باشید.

person
نوری
۱۵ مهر ۱۴۰۲

تا چه مدتی میتونم ماشین رو در عراق نگه دارم ایا باید هر ماه تمدید کنی لطفا بهم بگین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که اعتبار کابوتاژ شما به اتمام برسد باید برای تمدید اقدام نمایید.

person
Sonya
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ببخشید من اجازه کار در ترکیه رو دارم کم مونده اقامت کامل بگیرم ولی فعلا با اجازه کار اینجا هستم و کار میکنم میخوام ماشینمو بیارم ترکیه تا چند سال و یا ماه میتونم اینجا نگهش دارم ماشین رو؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است در این باره از اداره گمرک سوال بپرسید تا اطلاعات دقیقی به شما بدهند.

person
محمد
۰۳ مهر ۱۴۰۲

سلام من محمدم
قبلا برای همین پلاکم کاپتاژ کردم ولی ماشینو عوض کردم ولی همان پلاک قبلی را نصب کردم آیا میشه از پلاک کاپتاژ قبلی استفاده کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای کاپوتاژ خودرو به همراه خودرو خود به اداره گمرک مراجعه نمایید.

person
امیر
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام. ماشین خودمو زمان خرید به اسم بابا زدم و الان میخوام با همسرم برم تورکیه. وکالتنامه بگیرم یا همینجوری میتونم برم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای کاپوتاژ خودرو باید مالک خودرو وجود داشته باشد یا از او وکالتنامه بگیرید.

person
آریا
۲۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام
ماشین من به نام پسرم هست دوازده سال دارد آیا برای کاپوتاژ بنام خودم احتیاجی به وکالت دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. این مورد را باید از اداره گمرک سوال بفرمایید دوست عزیز.

person
دوست
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام
دوست خوبم من ماشین ام وی ام مدل ۱۳۹۹ دارم
چون اقساط بدهکارم سند وکارت سبز به نام من هست ولی در رهن شرکت مدیران ایا کاپاژ میشود متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. دوست عزیز برای کاپوتاژ کردن باید سند خودرو به اسم شما باشد.

   person
   امیر سیدان
   ۲۴ مهر ۱۴۰۲

   سلام من ترکیه و کیش می خواهم برم ،کاپوتاژ با هم فرق میکنه؟. یا یکسانه؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۴ مهر ۱۴۰۲

    سلام باید به اداره گمرک مراجعه کنید و در این رابطه سوال بپرسید.

person
رسول
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر؛ بنده در سال ۱۴۰۱ ماشینم رو کاپوتاژ کردم بلافاصله سفر۱۵ روزه ترکیه داشتم و یکماه بعد بازگشت ماشین را فروختم؛ پلاک دستم خودم هست و برگ‌کاپوتاژ رو تمدید و ابطال نکردم ؛ الان تکلیف چیست؟ جریمه میشوم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای ابطال کاپوتاژ اقدام کنید.

person
میلاد
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام ماشین به نامه خانومم هست ولی گواهینانه بین المللی رو به نام خودم گرفتم الان با خانومم میخوایم بریم ترکیه باید خانومم در مورد ماشین به من وکالت بده یا نیازی نیست؟من گواهینامه بین المللی دارم خانومم نداره

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز نیازی نیست.

person
محمد
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

باسلام وخسته نباشید …من ازاصفهان با خودرو خود میخوام برم ارمنستان خودرو پژو مدل ۸۳ هست آیا مجوز تردد میدهند..واینکه گواهینامه بین اللمللی وکاپوتاژ را در شهر خود باید انجام بدم یا لب مرز

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است برای راحتی خودتان، مراحل کاپوتاژ و دریافت گواهینامه بین المللی را در شهر خودتان انجام دهید تا در صورت بروز مشکل بتوانید با خونسردی آن را برطرف نمایید.

person
میلاد
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام ایا ماشین دو گانه سوز را میتوان کاپوتاژ کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. باید به اداره گمرک مراجعه نموده و در این باره سوال بفرمایید.

person
میلاد
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام اگر کامیون در رهن لیزینگ باشد باید برای کامپوتاژ کردن نامه از لیزینگ گرفت پون کامیون ۵دونگ یک دونگ هستش

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  چنین مواردی را باید از اداره گمرک بپرسید.

person
امید
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام ماشین به نام همسرم هست و کاپوتاژ هم خود ایشان انجام دادند . کارت ماشین بین المللی و پلاک هم به نام ایشان هست. آیا در سفر زمینی به ارمنستان ، بنده میتوانم رانندگی کنم ؟ یا باز هم نیاز به وکالت نامه هست ؟ البته هم من و هم همسرم گواهینامه بین المللی داریم و با هم به سفر ارمنستان میرویم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. اگر گواهینامه بین المللی دارید می توانید رانندگی کنید مشکلی نیست.

person
پریسا
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام من شنیدم اگه از تاریخ یکساله کاپیتاژ بگذره و تمدید یا باطل نکنی بلافاصله روزانه جریمه میشی ایا حقیقت داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز.

person
سعید
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

با سلام میخواستم بدونم ماشین سند در رهن که هنوز قسط دارد را می توان کاپوتاژ کرد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. در این مورد اطلاعی نداریم بهتر است از مراکز کاپوتاژ بپرسید.

person
امیر
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام برا کاپوتاژ خودرو پلاک و سند به نام کس دیگه ای هست آیا کاپیتان میشه یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. در صورت داشتن وکالت می توانید کاپوتاژ کنید.

   person
   علی
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

   نمونه وکالت جهت ماشین را دارید

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

    سلام. خیر دوست عزیز. اما اگر سرچ کنید می توانید نمونه های وکالتنامه را مشاهده کنید.

person
جهان
۰۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام ایا شخصی بغیر از مالک میتواند با خودروی کاپوتاژ به خارج سفر کند یا نه .مثلا با وکالت نامه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله در صورت داشتن وکالتنامه می توانند برای کاپوتاژ خودرو اقدام کنند.

person
رضا
۰۶ شهریور ۱۴۰۲

به جای این همه مقاله مثلا چند تا ماشین نام میبردین که قیمتشون بگین اینقدر میشه حالا کار سختی هم نیس اینقدر مقاله نوشتین آدم از سوال کردن پشیمون میشه آخرشم نمیدونی هزینه چنده

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ریز هزینه‌ها را در مقاله برای شما آورده ایم.

person
بهنام
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام ثبت نام اینترنتی برای دریافت کاپوتاژ چگونه هست ؟ آدرس سایت اینترنتی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام باید به این سامانه مراجعه کنید https://icvc.taci.ir/

person
قاسم
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

سلام بنده راننده ی نیسان وانت هستم آیا میتونم با ماشین خودم برای حمل بار به ترکیه بروم و شرایطش چطوریه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. بله باید خودرو خود را کاپوتاژ کنید.

person
ندا
۰۴ شهریور ۱۴۰۲

از تایم کاپوتاژ من گذشته و من تمدید نکردم باید چیکار کنم ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. باید تمدید کنید.

person
فایزه
۰۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید هزینه کاپوتاژ برای ماشین mvm x22 برای شهر وان چقدر میشه ؟ و اینکه تو تهران کجا باید بریم برای انجام دادن ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. به اداره گمرک مراجعه کنید.

person
دومان
۳۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام با ارقامی که نوشتید هزینه برا سواری شخصی یک میلیون و خورده ای میشه پایین تو نظرات یکی نوشته بود شش میلیون هزینه شد لطفا کل هزینه رو بفرمایید و مثل بقیه جوابها ننویسید بالا تو جدول توضیح دادیم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

  دوست عزیز سلام.
  هزینه نهایی کاپوتاژ با توجه به مدل خودرو و شرایط ان تعیین می شود. بنابراین هزینه هایی که ما درج کرده ایم برای حالت پایه است.

person
ناظمی
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
ما در حال سفر به مرز بازرگان هستیم برای مقصد گرجستان ، امکانش هست مراحل کاپوتاژ ماشین را در گمرک بازرگان انجام بدیم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بهتر است مراحل کاپوتاژ را در شهر خودتان انجام دهید.

person
محمد
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

با سلام برای گرفتن اظهارنامه کاپوتاژ تئ گمرک، به چه میزانی باید کیف پول خود را در سایت ایزی مانی شارژ کنیم؟ یعنی هنگام گرفتن برگه اظهار نامه، کارشناس گمرک چقدر پول از کیف پول برداشت می کند؟ متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. تمام هزینه های کاپوتاژ خودرو را در همین مقاله برای شما ذکر کرده ایم. ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان.

person
وحید
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام
نخیر مشکلی نداره منوط بر اینکه همسرتون کنارتون باشه و شما هم گواهینامه بین المللی بگیرین.

person
مهدی
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

منم مالک ماشینم خانمم بود
و دوبار رفتم عراق و مشکلی هم پیش نیومد
البته خودشم همراهم بود

person
میلاد
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام
یک سوال
میخوام کاپوتاژ انجام بدم خودرو به نام همسرم هست ولی راننده خودم باشم مشکلی پیش میاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بهتر است این مورد را از مراکز کاپوتاژ بپرسید

  person
  لقمان
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام من قبلا کاپوتاژ داشتم تاریخش تمام شده الان پلاک ایرانم سرقت شده ایا پلاک کاپو تاژ رو هم درصورت تمدید مثل پلاک ایران باید تعویظ کنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. بله بعد از دریافت پلاک جدید باید برای پلاک کاپوتاژ مطابق با پلاک جدید اقدام نمایید.

person
محمد
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام من اسلامشهر هستم
باید به کدوم گمرک مراجعه کنم ؟
آیا داخل اسلامشهر گمرک یا مرکزی هست بابت کاپوتاژ خودرو ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. فرقی ندارد

person
اسماعیل
۱۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام کرج آدرس کجا

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. اداره گمرک

person
علی
۰۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام دوست عزیز در شرق تهران مراکز کاپیتاژ موجود هست .ودر ضمن چه مدت زمان بر هست .ممنون .

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید به اداره گمرک مراجعه نمایید. می‌توانید به آدرس تهران، منطقه ۸، محله هفت حوض، نارمک، میدان هفت حوض، نرسیده به چهارراه تلفنخانه، نبش ویلای شرقی، پلاک ۲۸۶، واحد ۴ مراجعه کنید.

person
صدیق
۰۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ماشین بنده دوگانه سوز هست cng
میتونم کاپوتاژ کنم یا باید مخزن را باز کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. مدارک خود را به گمرک ارائه دهید و از آنجا سوال بفرمایید.

  person
  مهدی
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

  سلام نه نمیخواد راحت برو
  من رفتم عراق و مشکلی نبود با ۴۰۵دوگانه

person
صادقی
۰۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام از گمرک شیراز میشه خودرو کاپوتاژ کرد برای ترکیه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله.

person
محمدذاکر
۳۰ تیر ۱۴۰۲

سلام جواب بنده راندادین برای گرفتن کاپوتاژ به گمرک مرز مهران مراجعه کنم وقتی که می خواهم به عراق بروم یا قبلش داخل تهران باید انجام بدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. از تهران اقدام کنید و سپس برگه‌ها را به مرز مهران ببرید و در آن‌جا تاییدیه را بگیرید.

  person
  فاطمه
  ۰۵ مرداد ۱۴۰۲

  تهران باید انجام بدین
  من رفتم گمرک غرب تهران بزرگراه فتح-بلوار سامانی ماشینم رو کاپوتاژ کردم به مدت یکسال تاریخ زدند

   person
   علی
   ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

   سلام
   میشه لطفا سرجمع کل مبلغ مجوز خروج خودرو شخصی به خارج کشور شامل کاپوتاژ، کارت شناسایی ماشین، بیمه، گواهینامه، پلاک و … را بفرمائید. باتشکر

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۸ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. مجموع مبالغ در همین مقاله آمده است.

   person
   حسین
   ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

   سلام کل هزینه و زمان چقدر شد؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. در این مقاله موضوعات را به طور کامل توضیح دادیم.

     person
     رضا
     ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

     مقاله نمیخواهیم که گفتن ی مبلغ کل اینقدر سخته

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

     دوست عزیز هزینه کاپوتاژ در سال ۱۴۰۲ چیزی حدود ۴۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان استو

  person
  فاطمه
  ۰۵ مرداد ۱۴۰۲

  البته چون برای اربعین میخوام برم پلاک موقت به من ندادن فقط اظهارنامه دادن و گفتن بقیه هزینه اضافه است با همین یه برگ میتونین تشریف ببرین

   person
   مجتبی
   ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

   سلام
   میشه با من تماس بگیرین یا پیام بدین تماس بگیرم بابت کاپوتاژ ماشین برای عراق اربعین
   ۰۹۱۲۲۵۱۶۵۱۳
   واقعا ممنون میشم

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. خیر باید به اداره گمرک مراجعه کنید.

   person
   مهدی
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

   عراق کاری نداره گمرک ایران فقط برگه گمرک رو میگیره و پول
   بنزین و بعد خروج میده

person
محمدذاکر
۲۹ تیر ۱۴۰۲

سلام داداش برای مراحل کاپوتاژ باید به مرز مهران مراجعه کنم یا داخل تهران

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. لطفا در تهران اقدامات لازم را انجام دهید.

person
شاهرخ
۰۶ تیر ۱۴۰۲

با سلام. آدرس مرکزی که کارهای کاپوتاژ خودرو شخصی در تهران را انجام میدن کجا هستش؟ نوبت دهی داره یا مستقیم باید بریم اونجا نوبت بگیریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید به صورت حضوری مراجعه کنید.

person
سید
۰۴ تیر ۱۴۰۲

درود و عرض ادب
برای کاپیتاژ و گرفتن پلاک ترانزیت و رفتن به ترکیه میتوان از شهر ارومیه اقدام کرد ، پلاک خودرو من برای تران است ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله می‌توانید.

person
علی
۲۵ خرداد ۱۴۰۲

با سلام خودرو های پلاک منطقه آزاد بندر انزلی امکان کاپوتاژ برای سفر های خارجی دارند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله.

person
علی
۲۵ خرداد ۱۴۰۲

با سلام خودرو هایی که پلاک منطقه آزاد انزلی دارند امکان کاپوتاژ دارند؟

person
Aliaz
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

با سلام امکان کاپوتاژ برای خودرو با پلاک منطقه ازاد انزلی وجود دارد؟ و به چه صورت است

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

  سلام لطفا به مراکز موجود برای کاپوتاژ مراجعه کنید تا شما راهنمایی کنند.

person
علیرضا
۱۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام.برای عبور از مرز بازرگان به مقصد گرجستان با سواری شخصی به سگ گیر میدن؟ممنون از راهنماییتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. حیوانات خانگی برای عبور از مرز و رفتن به کشورهای دیگر باید مدارک شناسایی معتبر بین المللی داشته باشند. می‌توانید از دفاتر پلیس +۱۰ برای این موضوع کمک بگیرید.

person
معین
۰۸ خرداد ۱۴۰۲

سلام
برای ورود به ایران از اربیل،ماشینی که پلاک بین الملی داره،نیاز به تعویض پلاک لب مرز داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. این موضوع را از مراکز کاپوتاژ بپرسید.

person
پرویز
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

با سلام نقص ظاهری (ترک شیشه جاو سمت شاگرد) درورود به ترکیه یاگرجستان و ارمنستان مشکلی ایجاد می کند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله ممکن است خودرو را کاپوتاژ نکنند.

person
پرویز
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

ماسین من سوزوکی سیشه جلو از سمت شاگرد ترک دارد آیا در مرز گیر میدن

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام ممکن است.

person
صیادابراهیمی
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام،من ماشین کاپوتاژکردم وباهاش رفتم عراق وبرگشتم،الان میخوام ماشین روبفروشم پلاک کاپوتاژ روچطوری وکجابایدانتقال بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. از اداره گمرک کمک بگیرید.

person
امینی
۱۵ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
برای ابطال کاپوتاژ چه مدارکی نیاز هست و به کجا مراجعه کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. برای باطل کردن مجوز کاپوتاژ باید به اداره گمرک مراجعه نمایید.

person
تهرانی
۰۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام و درود. کل این مراحل کابوتاژ تو چه مدت(چند روز) انجام میشه؟ بنز e مدل ۲۰۰۳ کابوتاژ میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام به مراکز کابوتاژ بستگی دارد.

person
سیا
۰۱ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من قبلاً پلاک بین المللی داشتم و ماشینو فروختم الان پلاک موجود دارم میشه واسه ماشین جدید استفاده کنم شرایطش چیه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام بله. در مراکز تعویض پلاک، پلاک جدید را به خودرو انتقال دهید.

person
نیما
۲۵ اسفند ۱۴۰۱

سلام آیا بعد کاپوتاژ میتوان وکالت داد به یک نفر دیگ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. لطفا از مراکز کابوتاژ سوال بفرمایید.

person
الیاس
۲۰ اسفند ۱۴۰۱

سلام در مرز هم میشه کاپوتاژ کرد یا نه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. کاپوتاژ را باید قبل از رفتن به مرز انجام دهید.

  person
  امید
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام بله در مرز هم میتونید انجام بدید ولی به دلیل شلوغی زیاد و امکان فراموش کردن مدارک ، بهتره یک هفته قبل در شهر و استان خودتون انجام بدید که باخیال راحت برید.

person
ترکیه نشین
۰۶ اسفند ۱۴۰۱

با سلام،
آیا برای تمدید کاپوتاژ حتما خودرو را بایستی به ایران آورد؟
اگر خیر به صورت آنلاین هم می توان کاپوتاژ را تمدید کرد؟
مننون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. باید به مراکز کاپوتاژ خودرو مراجعه کنید.

person
محمدرضا
۰۶ اسفند ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر. من یک ماشین خریدم که صاحب قبلیش اونو کاپیتاژ کرده و دو ماه دیگه مهلت یکساله کاپیتاژش تموم میشه آیا شخص فروشنده به من باید بره گمرک و پلاکش رو باطل کنه . چون شنیدم اگه مهلت گاپیتاژ بگذره و نری باطل کنی روزانه جریمه میخوره . از طرفی میدونم که پلاک کاپیتاژ برای ماشین هست نه شخص . ایا اگه شخص فروشندهه نره برای ابطال عواقب و جریمه ای برای من خواهد داشت؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر پلاک رو انتقال داده باشید جرایم به شما منتقل می شود. در نتیجه باید بروید کاپوتاژ را باطل کنید.

  person
  علی
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

  حدود ۱۵۰ دلار ورودی عراق میگیرن

person
علی
۲۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من یه ماشین دارم که کاپوتاژ کردم و برای ایام نوروز قصد رفتن به کشور عراق رو دارم آیا کسی میدونه هزینه ای که لب مرز هم طرف ایران و هم سمت عراق میگیرن چقدر هست ؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. هزینه خروج برای عراق ۳۷۵۰۰ تومان است.

   person
   اسعد
   ۲۵ اسفند ۱۴۰۱

   سلام ببخشید من کاپوتاژ از یک سال گذشت و باطل نکردی جریمه ش چقد هست

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. بهتر است میزان جریمه را به طور دقیق از مراکز کابوتاژ بپرسید.

    person
    وحيد راد
    ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

    سلام من ماشینم رو تازه خریدم کارت ماشینم هنوز نرسیده به دستم ولی کاغذ دارم من میتونم کاپوتاژش کنم؟
    حکح

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۸ مرداد ۱۴۰۲

     سلام. باید از مراکز کاپوتاژ سوال بفرمایید.

  person
  سعید
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۱

  عراق که تو جدول بالا نیست، مطمئنید میشه برای عراق کاپوتاژ کرد؟
  میشه ادرس جایی که اولین بار رفتین رو بگین؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۴ اسفند ۱۴۰۱

   سلام. بله عراق در جدول نیست اما برای رفتن به عراق می‌توان کاپوتاژ کرد.

person
ماهان
۰۳ بهمن ۱۴۰۱

با سلام
دوستان بنده ماشین صفر از کارخانه تحویل گرفتم و فقط برگه کمپانی رو تحویل گرفتم آیا بدون سند سبز کمری مجوز خروج صادر میکنه یا حتما سند سبز باید باشه؟مشکل زمان دارم

  person
  سارا
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

  اگر سایپا نامه اجازه خروج بده بدلیل رهنی بودن بله میتونید مجوز خروج بگیرید

person
محسن
۱۳ دی ۱۴۰۱

سلام من یه خودرو شاهین به تازگی از نمایندگی گرفتم که در رهن سایپاست به علت خرید اقساطی
برای کاپوتاژ گمرک برگه صادر میکنه؟

person
babak
۰۸ دی ۱۴۰۱

سلام ممکنه بفرمایید چه مدت میتونم ماشین کاپتاژ شده را در ترکیه نگه داریم ؟ البته من شهروندی ترکیه را دارم

person
سیامک
۲۲ آذر ۱۴۰۱

دوستانمن پژو ۸۹ دارم کاپیتاژکردم در یک سال ۱۱ بار ورود و خروج به عراق کردم خلافی هم داشتم اصلا به خلافی داشتن ربطی نداره وحتما برای کاپیتاژ اگر ماشین بنام خودتون نیست از مالک ماشین وکالت کاری با درج کاپیتاژ به نام خودتون بگیرین برگ سبز همون کارت ماشینه اگه کارت ماشینم ندارین با همون برگ سبز میتونین برین

  person
  بهزاد
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱

  سلام و احترام امکانش هست یه شماره تماس بگذارید برا راهنمایی ممنون میشم

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز. ۰۲۱۴۳۷۲

person
محسن
۰۳ آذر ۱۴۰۱

سلام با وانت مزدا مدل ۹۷ میشه رفت باکو
در ضمن باکو جایگاه گاز cng داره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام باید از خود دفتر مربوطه بپرسید.

   person
   یوسف
   ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

   سلام من ماشینم به نام خود نیست به نام همسرمه
   و همسرم همراهمه وای او گواهینامه ندارە می توانم خودرو رو کاپیتاژ بکنم

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

    سلام.بله می توانید. البته بهتر است وقتی به اداره گنرک مراجعه می کنید همسرتان همراهتان باشد و این موضوع را بپرسید.

  person
  بهنام
  ۱۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام
  خیلی ممنون از اطلاعات دقیق که در اختیار ما گذاشتین .
  در مورد خروج خودرو یا موتورسیکلت در صورتی که بگ سبز موجود نباشد می توان کاپیتاژ خروج گرفت ؟

person
مجتبی
۰۱ آذر ۱۴۰۱

سلام
خسته نباشید ببخشید می تونیم تاکسی مدل ۸۴ سمند و کاپوتاژ کنیم واسه رفتن به عراق؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۱

  سلام والا باید شرایط را از خود دفتر مربوطه بپرسید.

person
مصطفی
۳۰ مهر ۱۴۰۱

سلام.من یک تریلر بغلدار دارم.قسمت تریلر کاپیتان میخواد.کجا باید برم

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام در این خصوص اطلاعاتی نداریم اما بهترین و معتبرترین منبع همان سایت یا دفتری است که این خدمات را عرضه می کند.

person
بهناز
۱۵ مهر ۱۴۰۱

ماشین به اسم مادرم هست، آیا امکان کاپوتاژ وجود دارد یا نه ؟ اگر نه، چیکار باید انجام داد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام باید از خود دفتر بپرسید.

  person
  کسرا
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. تفاوت مبلغ بنزین ایران با ترکیه هستش . و دولت اسلامی خودمون میگیره. دولت این تفکرو داره که شما داری صادرات سوخت میکنی و باید عوارضشو بدی

   person
   جمیل
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

   باید به شما وکالت کاری بده درضمن بدون مادرت نمیتونی ازمرض عبورکنی

person
آریا
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

مطلبتون واضح و دقیق توضیح داده اما خیلی عالی میشه اگر اپدیتش کنید و هزینه های امسالو بزنید چون تا جایی که اطلاع دارم خود گواهینامه الان بجای ۱۴۰ تومن شده ۲۴۰

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام ممنون از کامنتتان، به روز شد.

  person
  فیروزه
  ۰۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام لطفا اضافه کنید مبلغ بیمه به صورت یورو دریافت می‌شود و هزینه ی سوخت ماشین هم گرفته می‌شود ما برای خودرو پارس مبلغ دومیلیون و صد سی و پنج تومن پرداخت کردیم اصلا برایمان مقرون به صرفه نبود در کل شش میلیون برای یک کاپوتاژ دادیم

   person
   محمد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۱

   خیلی ممنون با این کامنتتون جواب بسیاری از سوال ها داده شد.
   ۶ ملیون بیشتر از ۳ هزار لیر میشه.
   با ون و یا اتوبوس برید راحتره

   person
   مهدی
   ۳۰ آذر ۱۴۰۱

   سلام شما با ماشینتون رفتید ماشینتون ایرانی بود پول بیمه چیه پول بنزین کی میگره ایران یا ترکیه ؟

person
پویا
۲۵ شهریور ۱۴۰۱

ایا عوارض سالیانه وخلافی باید صفر شود
؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بله اینطور که در قانون نوشته اند.

person
محمد
۲۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام من کپی سند کارخونه رو دارم (سند فروش )آیا قبول میکنن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام باید قبول کنند.

person
اعتمادی
۲۰ شهریور ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر اگه قصد خروج با یه خودرو استیشن مدل۱۳۷۸ را به مقصد باکو داشته باشیم اجازه میدن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

  سلام باید از دفتر مربوطه بپرسید.

person
بوشهریان هستم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام ببخشیدبرای مراسم ایام اربعین مجوزورودسواری به عراق میدهند

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اطلاعی نداریم.

   person
   مظفر سامنی
   ۱۱ تیر ۱۴۰۲

   سلام مبلغ جریمه برای لغو شماره کاپوتاژ چقدر است؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ تیر ۱۴۰۲

    سلام. لطفا از مراکز کاپوتاژ سوال بفرمایید.

person
قمری
۱۵ مرداد ۱۴۰۱

سلام برا کاپوتاژ خود ماشین هم باید باشه؟ ماشین به نام خانمم هست خودش هم باید باشه؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام فکر نکنیم که خودش نیازی باشد؛ اما به هر حال باید مدرکی باشد که ارتباط شما با ایشان مشخص شود. باز با مرکز تماس بگیرید.

person
سیاوش
۱۹ تیر ۱۴۰۱

سلام. ایا سفر به گرجستان با خودروی شخصی امکان پذیر است؟ و اینکه روال کاپوتاژ کردن تفاوت دارد؟
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، روال کلی را نوشته ایم

person
بابک
۱۸ تیر ۱۴۰۱

سلام .اگر ماشین بنام شخص نباشد می توان کاپوتاژ کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، تمامی شرایط را نوشته ایم. فکر نکنیم بشود.

person
akan koik
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام ایا وانت نیسان کاپوتاژ میشود

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی بوده در اینجا نوشتیم.

   person
   روح الله
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱

   امسال اربعین هم میشه باماشین شخصی به عراق سفر کرد یا خیر

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۴ تیر ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

    person
    رضا
    ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

    سالهای قبل شما رفتین؟ سخته رفتنش؟

person
محمد
۲۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام
من برگ کاپتاژ برای ترکیه گرفتم. برای رفتن به آذربایجان مجدد باید بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز باید از دفتر مربوط به پبرسید.

person
خيرخواه
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام – لطفا ردیف های اجباری برای کاپوتاژ خودرو شخصی جهت مسافرت سیاحتی ( هزینه کل کاپوتاژ خودرو صفر تا صد ) از ردیفهای ۱ تا ۲۹ جدول بالا را مشخص فرمائید. با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اینکه کدام یک اجباری است، اطلاعاتی نداریم. اما بعضی موارد مشخص است که برای همه نیاز نیست.

person
حامد
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام. قصد مسافرت با خودرویی شخصی به آدربایجان باکو رو دارم. خودروی بالای چند سال رو ادربایجان اجازه ورود نمیده؟ شنیدم باید کمتر از ۱۰ سال باشه درسته؟
در جدول کشورهای معتبر و پذیرنده کابوتاژ ایران اصلا اسم ادربایجان نبود . می تونیم اصلا با ماشین بریم اوناجا؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

  person
  زیبا
  ۱۲ دی ۱۴۰۱

  آذربایجان اولین کشور لیست بود. ولی گواهینامه ۳ ساله باید داشت. خودرو در قانون باید زیر ده سال باشه.

   person
   مجتبی
   ۰۶ اسفند ۱۴۰۱

   سلام،وقت شما بخیر
   یعنی ماشین مدل ۷۷ خورشیدی قابل کاپوتاژ و مسافرت مثلا اربیل و سلیمانیه عراق نیست؟ ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. این سوال را از مراکز کاپوتاژ بپرسید.

person
ماهان
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من یک پاترول مدل ۱۳۷۳ دارم امکان کاپوتاژ کردن ورفتن به ترکیه را دارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص شرایط در حد همین مقاله اطلاعات داریم.

person
امیر
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام خودرو های پلاک اروند رو میشه کاپوتاژ کرد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

person
بیژن
۳۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام‌. ایا با ماشین افرود که سپر جلو عقب افرودی دارد میشود از مزر گذشت ؟ مشکلی ندارد ؟ برای تغییر وضعیت گیر نمیدن لب مرز ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

person
هادی
۲۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام. میخاستم بدونم کسی که خالکوبی داره میتونه کاپوتاژ و گواهینامه بین الملل را دریافت کند اگه نمیشه باید چکار کند؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص چیزی نمیدانیم اینکه اصلا چه ارتباطی با هم دارند؟؟؟؟؟

   person
   زیبا
   ۱۲ دی ۱۴۰۱

   اینقدر به کسایی که خالکوبی دارن گیر دادن، بنده خدا حق داره، وقتی اجازه ورود به استخر ندهرن، یا شغل دولتی نمی تونن داشته باشن، دیگه براش جای سواله دیگه

person
پرویزی
۲۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام . بنده یه پیکان کلکسیونی مدل ۶۴ دارم که کاملا سالم بدونه مشکل و خیلی تمیز هست ( ماشین زیر پام نیست و تغریبا میشه گفت که نمایشگاهی هست ) همه مدارکش هم کامل هست . ایا میتونم کابوتاژش کنم؟(ترکیه) . به خاطر مدلش ایراد نمیگیرن؟

person
حسین نژاد
۲۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام ، مدت اعتبار کاپوتاژ چند ماه است ؟ به دفعات میشه ورود و خروج شد؟
در تهران کجا مراجعه کنیم برای کاپوتاژ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، هرچه اطلاعات بوده است، در این مقاله نوشته ایم.

person
محمد
۱۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام من میخواستم بدونم پلاک منطقه آزاد ماکو آیا میتونه مستقیم وارد ترکیه بشه ؟ واینکه در کل پلاک منطقه آزاد در مجموع چقدر میتونه در خارج از کشور بمونه؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم و باید از خود دفتر اصلی بپرسید.

person
فرزانه
۱۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام اگر ماشین به نام شخص دیگری مثل پدر زن باشه امکان کاپوتاژ هست؟
خودروهایی که سندشون یکسال تو رهن هستن رو هم میشه کاپوتاژ کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، تا حدی که اطلاعات بوده است، نوشته ایم. این موارد را باید از خود دفتر انجام دهنده بپرسید.

  person
  Mahdi
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  اگه بستگان درجه اول باشند میتونن وکالت بدن و کاپوتاژ به نام شما صادر بشه

person
Sheri
۰۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام هنگام خروج از مرز با خودروی شخصی باید خلافی ماشین و صفر کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعاتی در سایت اصلی نوشته شده بود؛ اما به نظر باید صفر کنید. باز قبلش از حتما از سازمان بپرسید.

  person
  علیرضا
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

  احتیاج نیست

person
مجید
۲۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام
من ماشینم را تازه پلاک زدم . سند برگه سبز مالکیت دارم اما هنوز کارت ماشین نیامده ، آیا امکان کاپوتاژ هست و گمرک قبول میکنه با سند یا حتما باید صبر کنم تا مارت ماشین بیاد ؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، احتمال اینکه قبول کنند، وجود دارد. به هر حال این ها مدارکی هستند که در سایت اصلی اعلام شده اند.

   person
   حسین
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

   در هر صورت نیاز به کارت ماشین جهت ترجمه در کانون جهانگردی و همچنین خرید بیمه شخص ثالث (خارج از کشور) از شرکت بیمه ایران واقع در تقاطع مطهری – سرافراز دارید

  person
  محمد
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  من گمرک تبریز رفتم برگ سبز قبول نکرد و گفتن که باید حتما سند مالکیت داشته باشید .

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، اینکه چرا قبول نکردن اطلاع نداریم؛ اما برگ سبز همان سند مالکیت است.

   person
   حسین
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

   منظور، سند و فاکتور فروش خودرو از شرکت سازنده یا وارد کننده است.

person
مجید
۱۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام.ماشین رو خریدم اما بنام من نیست.میتونم اینکار رو انجام بدم؟ینی به اسم شخص قبلی هستش

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله را بعید می دانیم. تمامی اطلاعات مربوط به مالکان خودرو است. باز از سازمان مربوط بپرسید که اگر امکانش هست چه مدارکی باید تحویل دهید.

person
مهدی
۱۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام برای ترکیه پراید رو هم میشه کاپوتاژ کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، تا جایی که اطلاعات موجود بود، ما برای شما نوشته ایم. در این خصوص باید از واحد مربوط به طور دقیق بپرسید.

  person
  محمد
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام هیچ مشکلی نداره .

  person
  علیرضا
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام بله هر ماشینی رو میشه کاپوتاژ کرد

   person
   اسداله شاکری
   ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

   پایین ترین مدل ماشین را که اجازه کاپوتاژ دارد چیست؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. ماشین های ۲۰ سال به بالا.

  person
  کوروش
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

  باپراید تا سر کوچه هم نمیشه رفت. میخوای ببریش ترکیه؟

person
سعید
۰۵ اسفند ۱۴۰۰

برای خودرو های بنام شرکت نیز امکان کاپوتاژ هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در خصوص خودروهای شرکت باید از خود سازمان انجام دهنده این کار بپرسید.

  person
  مینو
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  همه ی هزینه ها ی نوشته شده اجباری هست؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

   سلام بله.

person
سرمدی
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام شما میدونید که شرایط کاپوتاژ ماشین به ترکیه چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، تمامی این شرایطی که نوشته شده است، برای کاپوتاژ ماشین به همه کشورها هستند. مگر اینکه آن کشور خاص هم شرایط مخصوص به خود را داشته باشد.

  person
  حسین
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  حتما بیمه شخص ثالث (خارج کشور) از شرکت بیمه ایران واقع در تقاطع مطهری- سرافراز بگیرید.مرزبانی ترکیه صدرصد میخواهد.

   person
   قایمی
   ۲۴ مهر ۱۴۰۲

   سلام من یکساله خودرو را کاپوتاژ کردم مهلت آن تمام شده آیا باید جهت ابطال مراجعه کنم یا نیازی به مراجعه نیست خود پس از انقضای مدت اعتبار
   بخود ابطال میگردد

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۴ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    باید به گمرک مراجعه نمایید و کاپوتاژ را باطل کنید در غیر این صورت جریمه سنگینی برای شما صادر می شود. مجوز کاپوتاژ خود به خود باطل نمی شود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید