05 دی 1401

خرید آنلاین بیمه چه مزایایی دارد+ معرفی سایت‌های خرید اینترنتی بیمه

عمر و اموال هر فرد در معرض ریسک مرگ، ناتوانی، فقدان و تخریب قرار دارند. این ریسک‌ها می‌توانند به زیان‌های مالی و جانی منجر شوند. بیمه، شیوه‌ای محتاطانه برای انتقال چنین ریسک‌هایی به شرکت بیمه‌گر است. علاوه بر خرید از نمایندگی‌ها، خرید آنلاین بیمه عمر و همچنین خرید بیمه بدنه خودرو، بیمه شخص ثالث و… مطرح شده‌اند. در شرایط مختلف، شرکت بیمه‌گر می‌تواند نقش مهمی در رفع خسارت‌های وارده به اشخاص و اموال ایفا نماید.

خرید بیمه به دو صورت آفلاین از شعب بیمه و آنلاین از سایت‌هایی هم‌چون بیمیتو، ازکی و بیمه دات کام مقدور است. افراد  به کسب وکارهای اینترنتی بیش از پیش توجه و اعتماد می‌کنند. خرید آنلاین بیمه و دریافت آن در درب منزل به مراتب از یافتن یک دوست آگاه، رفتن به مراکز خرید و استعلام و مقایسه قیمت‌ها آسان‌تر است. درک انتظارات و نحوه تاثیر انتخاب بر خرید اینترنتی بیمه، فرایند را تسهیل می‌کند. حال درادامه، می‌خواهیم ۱۴ دلیل را برای خرید آنلاین بیمه مطرح کنیم .سپس، برخی از سایت‌های استعلام، مقایسه وخرید اینترنتی بیمه را معرفی می‌نماییم.

دلایل خرید آنلاین بیمه

۱) خرید اینترنتی بیمه در۲۴ ساعت شبانه‌روز در ۷ روز هفته (حتی روزهای تعطیل)

سوغات زندگی پرمشغله امروز، کار زیاد و ترافیک است. وجود کسب و کارهای آنلاین بیمه‌ای این مزیت را به همراه دارد: در ساعاتی که افراد از روزمرگی به دورند (عموما هم فروشگاه‌های آفلاین تعطیل هستند)، می‌توانند به خریداینترنتی بیمه بپردازند. ممکن است در نیمه های شب در سایت بیمه دات کام چرخی بزنید. انواع مختلف بیمه را استعلام گرفته و مقایسه کنید. با فراغ بال بدون فشار خرید فوری در مراکز و کسب و کارهای آفلاین‌، تصمیم گیری نمایید.

۲) مقایسه قیمت بیمه

مقایسه قیمت بیمه در بستر سامانه خرید اینترنتی بیمه
مقایسه قیمت بیمه در بستر سامانه خرید اینترنتی بیمه

در سایت‌های خرید اینترنی بیمه نظیر ازکی، بیمه‌دات کام و بیمیتو، امکان مقایسه آنلاین بیمه وجود دارد. بعد از ثبت اطلاعات درخواستی، سامانه از بین شرکت‌های بیمه گر، شرایط و گزینه های مختلفی را به شما پیشنهاد می کند. مشتریان با علم به وجود گزینه‌های مختلف و تطبیق با شرایط خود، برای خرید تصمیم‌گیری می‌کنند.

۳) دامنه گسترده انتخاب

با ارائه فهرستی گسترده از شرایط بیمه‌ای مختلف: نقدی یا بیمه اقساطی، شرکت‌های بیمه‌گر، پوشش‌ها، سطح توانگری مالی، تعداد شعب بیمه در سامانه خرید اینترنتی بیمه، خریدار می‌تواند به سهولت شرایط خود را با گزینه‌ها تطبیق داده و بهترین انتخاب را در خرید آنلاین بیمه تجربه کند. در این حالت، محدودیت فروشگاه‌های محلی بیمه وجود ندارد.

خریداران اینترنتی بیمه می‌توانند با مقایسه‌ای که در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌دهند، به راحتی گزینه مدنظر خود را انتخاب نمایند. از طرف دیگر، سایت‌های خرید اینترنتی بیمه به منظور کسب رضایت هر چه بیشتر مشتری و تبدیل او به مشتری وفادار، همه استانداردهای مربوطه را در طراحی محصول، طراحی سایت و ارائه خدمات رعایت می‌کنند.

استعلام قیمت بیمه در سایت های خرید آنلاین بیمه
استعلام قیمت بیمه در سایت های خرید آنلاین بیمه

۴) مدیریت زمان در خرید بیمه

با مراجعه به سایت‌های بیمه‌ای، دیگر مجبور به تحمل ترافیک و شلوغی شهر نیستید. به راحتی با چند کلیک بیمه خود را خریداری و درب منزل دریافت می‌کنید. مزیت صرفه جویی هزینه‌ای رفت و آمد و محل پارک خودرو، باعث افزایش توان خرید بیمه‌گزاران خواهد شد.

 ۵) کسب اطلاعات مختلف بیمه‌ای

اینترنت منبع پاسخگویی به سوالات مختلف است. هر سوال بیمه‌ای که داشته باشید، با جستجوی کوچکی در بلاگ سایت های خرید آنلاین بیمه به پاسخ سوال خود دست یابید. یا گزینه پرسش تلفنی یا راه های ارتباطی مختلف با کارشناسان بیمه، فراهم است.

۶) تحویل رایگان بیمه‌نامه

مشتری برای خرید آفلاین بیمه‌، باید هزینه حمل و نقل را نیز در کنارهزینه خرید اصلی خود در نظر بگیرد؛ سایت‌هایی نظیر بیمه دات کام  با ارزش افزوده خود، امکان ارسال رایگان را نیز برای مشتریان خود فراهم می‌آورند.

۷) دسترسی بیشتر به خدمات و محصولات

محدودیت زمانی و مکانی برای خریدآنلاین بیمه از سایت بیمه دات کام وجود ندارد. مشتریان می‌توانند بیمه خود را به راحتی خرید نمایند. هم‌چنین، در شرایطی نظیر آلودگی هوا، شیوع بیماری‌هایی نظیر کرونا یا شرایط نامساعد جوی، خرید اینترنتی بیمه می‌تواند کمک ساز باشد.

۸) تخفیف بیمه و کمپین‌های ویژه

سایت‌ها برای وفاداری مشتریان خود، تخفیف‌ها و کمپین‌های متنوعی در نظر می‌گیرند. گاهی نیز همکاری‌های مشترکی با سایر کسب وکارها دارند. مشتریان می‌توانند ضمن خرید اینترنتی بیمه از مزایای همکاری این شرکت با سایر شرکت‌ها نیز برخوردار گردند. از این دست همکاری‌ها می توان به همکاری سامانه بیمه دات کام با فیلیمو یا چیلیوری در زمستان ۱۳۹۸ اشاره کرد.

۹) دریافت خدمات باکیفیت بالاتر

فضای آنلاین امکان پاسخگویی به سوالات مشتریان را دارد. می توان وبینارهایی برای فروش یا تبلیغات برگزار کرد. امکان رسیدگی به مشکلات مشتریان وجود دارد. همه‌ی این کا‌رها بدون اتلاف وقت انجام می‌شوند. فقط کافی است یک بار ویدئو یا لیستی از سؤالات رایج  تهیه نمایید. سپس، مشتریان‌ را برای دریافت پاسخ‌شان به صفحه‌ی مربوط به آنها ارجاع داد. با این کار، نه تنها در وقت صرفه‌جویی می‌شود؛ بلکه زمینه ارائه خدمات بهتر نیز به مشتریان پایه‌ریزی می‌شود.

سایت بیمه دات کام تمامی اطلاعات موردنیاز مشتریان را درست در زمان مناسب خرید در اختیارشان می‌گذارد. با این کار، تماس‌های تلفنی برای حل مشکلات کمتر می‌شوند. به علاوه، خدمات با کیفیت به مشتریان ارائه می گردد.

 

 

در کسب وکارهای آنلاین‌، شما می‌توانید به راحتی در بخش نظرات، توضیحات سایر مصرف کننده‌ها و مشتری‌ها را در مورد یک محصول بخوانید و آگاهانه تصمیم گیری کنید.

۱۱) پاسخگویی سریع‌تر

یکی از مزایای کسب و کارهای اینترنتی، این است که امکان پاسخگویی به  سفارش‌های خرید، پیشنهادات و دیگر نیازهای مشتریان به سرعت و در لحظه مهیاست. در کسب و کارهای آنلاین، سفارش‌های مشتریان سریع ثبت و تأیید می‌شوند.

در فروشگاه‌ها یا شرکت‌های سنتی، ثبت سفارش‌ها معمولا از طریق تماس تلفنی انجام می‌گیرد؛ روند ثبت و پیگیری آن توسط کارمندان انجام می‌شود. ممکن است بسته به میزان کارهای روزانه‌ی کارکنان، رسیدگی به سفارش روزها طول بکشد. اما کسب و کارآنلاین به  شما این امکان را می‌دهد که نه تنها سفارش‌‌ها، بلکه سایر اطلاعات مدنظر خود را فورا بررسی نمایید؛ سپس درخواست های خود را تحقق بخشید.

۱۲) جلوگیری از آلودگی هوا و کمک به محیط زیست 

بازار صنایع سوختی هر روزه با معضل تغییر قیمت سوخت درگیر هستند. یکی از مزایای طراحی سامانه بیمه دات کام و خرید آنلاین بیمه این است: افراد برای خرید نیاز به وسایل نقلیه ندارند؛ در‌نتیجه، هزینه‌ای برای سوخت پرداخت نخواهند کرد. مسئولیت اجتماعی حفاظت از محیط زیست نیز تحقق می‌یابد.

۱۳) اطلاع از قوانین و تغییر شرایط بیمه‌ای

 تغییرات قوانین و شرایط امری رایج در صنعت بیمه است. این امر با میزان خسارت‌ها و بعد مالی بیمه نامه‌ها گره خورده است‌، آگاهی از آن ها می‌تواند به بیمه شونده در تصمیم گیری‌های خود کمک کند. همه این تغییرات در سایت بیمه دات کام جهت رشد دانش بیمه‌ای مشتریان منعکس می‌گردد.

۱۴) قانونی بودن سایت‌های خرید آنلاین بیمه

با وجود رواج خرید اینترنتی در سال‌های اخیر، باز هم مشتریان در اعتبار سایت‌های اینترنتی تردید دارند. این مساله در بین بیمه‌گزاران هم دیده می‌شود. خبر خوش این است که بیمه مرکزی، طبق آیین نامه ۹۲٫۲ قانون بیمه‌گری، صدور پروانه کارگزاری رسمی بیمه بیمه برخط (آنلاین) را تصویب و تایید کرده است. بیمه مرکزی این مجوز را برای کارگزاران حقوقی یا اشخاص حقوقی متقاضی واجد شرایط آیین نامه صادر می‌کند. پس در قانونی بودن سایت‌های استعلام و خرید اینترنتی بیمه دارای مجوز یاد شده جای نگرانی نیست. با این مجوز، سایت‌های خرید آنلاین بیمه خدمات زیر را انجام می‌دهند:

  • امکان مقایسه و ارائه مشاوره آنلاین درباره نرخ و شرایط خدمات بیمه‌ای
  • بازاریابی و فروش اینترنتی رشته‌های بیمه‌ای
  • امکان استفاده از درگاه بانکی برای واریز آنلاین حق بیمه از طریق اتصال به سیستم‌های مالی

معرفی سایت‌های استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

سایت‌های زیادی در صنعت بیمه فعال هستند که در زیر به برخی از آن‎‌ها اشاره می کنیم:

بیمه دات کام

بیمه دات کام از جمله کارگزاری‌های بیمه است که به ارائه خدمات مشاوره ، استعلام ، مقایسه ، مشاوره تخصصی، خرید و تمدید آنلاین بیمه می‌پردازد.این سامانه خرید آنلاین کار خود را از سال ۱۳۹۶ آغاز کرده است. بیمه دات کام در تلاش است بهترین خدمات رشته‌های متنوع بیمه‌ای را به هم‌وطنان عزیز ارائه نماید.

از ویژگی‌های سامانه خرید اینترنتی بیمه دات کام به پایین‌ترین قیمت انواع رشته‌های بیمه‌ای، ارائه مشاوره رایگان و تخصصی بیمه، تحویل رایگان بیمه در تهران و ارسال به تمام نقاط کشور، پشتیبانی سریع و ارائه راهنمایی‌های دقیق و بیطرفانه اشاره کرد.

بیمه دات کام انواع رشته‌های بیمه‌ای ۲۰ شرکت دارای مجوز از بیمه مرکزی را در سایت خود ارائه کرده است تا افراد بعد از بررسی و مقایسه دقیق قیمت‌ها، شرایط مالی و توانگری شرکت‌ها، بهترین انتخاب و خرید آنلاین بیمه را در چند کلیک ساده در کمتر از ۵ دقیقه تجربه نمایند.

شما می‌توانید شرکت بیمه دات کام را در نشانی زیر بیابید:

بیمیتو

 یکی از سامانه‌های استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. بیمیتو علاوه بر سایت، با ارائه خدمات خود روی اپلیکیشن بیمیتو، اطلاعات و مشاوره‌های لازم را در اختیار بیمه‌گزاران قرار می‌دهد. این خدمات دربرگیرنده پوشش‌های بیمه‌ای، قیمت رشته‌های بیمه ای شرکت‌های معتبر و تایید شده بیمه مرکزی و اطلاعات مختلف مقایسه ای برای خرید بهترین محصول بیمه‌ای متناسب با شرایط بیمه‌گزار هستند.

در صورت خرید بیمه‌نامه در روزهای عادی قبل از ساعت ۲۱، بیمه شما همان روز صادر می‌شود. در روزهای تعطیل نیز خرید و دریافت آنی بیمه‌نامه تا ساعت ۱۹ مقدور است.

بیمیتو خدمات سطح مناسب بیمه عمر و انواع بیمه خودرو و بیمه مسئولیت را به بیمه گزاران ارائه کرده است.

ازکی

 نیز یکی از سایت‌های خدمات بیمه‌ای ازکی است. ازکی با هدف بررسی و مقایسه رشته‌های بیمه‌ای شرکت‌های بیمه‌گر معتبر راه‌اندازی شده است.

سایت ازکی اطلاعات کامل قیمت، سطح کیفیت، میزان پوشش بیمه و سرعت عمل شرکت‌های بیمه‌ای را در اختیار بیمه‌گزاران قرار می‌دهد تا شرایط بهترین انتخاب فراهم شود.

از مزایای خوب سایت خرید اینترنتی بیمه ازکی می‌توان به اطلاعات جامع و کامل بلاگ بیمه‌ای و بخش پرسش های متداول اشاره کرد که بهترین اطلاعات را در اختیار بیمه‌گزاران قرار می‌دهد.

بیمه بازار

یکی از سایت‌های خرید آنلاین بیمه، بیمه بازار است. فعالیت این سامانه خدمات بیمه‌ای در سال ۱۳۹۵ آغاز شد. بیمه بازار، انواع بیمه نظیر بیمه حوادث، بیمه خودرو، بیمه مسافرتی و آتش‌سوزی را از انواع شرکت‌های بیمه‌ای مجوزدار ارائه می کند.

بیمه بازار راهنمای آنلاین خرید بیمه را به مشترکان خود ارائه می‌دهد. اطلاعات موردنیاز نیز در هنگام خرید محصولات بیمه‌ای در بخش سوالات متداول در دسترس هستند. در صفحه ” مشاوره آنلاین بیمه عمر” ، بهترین بیمه عمر با توجه به مشخصات و میزان بودجه تان پیشنهاد می‌شود. از این رو می‌توانید خرید آنلاین بیمه عمر خود را انجام دهید. همچنین برای دریافت کدهای تخفیف بیمه بازار حتما باید در این سایت عضو شوید.

از چه سایتی خرید اینترنتی بیمه داشته باشیم
از چه سایتی بیمه بخریم

از کجا خرید آنلاین بیمه انجام بدهم؟

در کل، با توجه به نکات مذکور در صورت تمایل به خرید اینترنتی بیمه، شما می‌توانید از مشاوره و پشتیبانی تخصصی سایت بیمه دات کام‌، استفاده کنید. در واقع، بیمه دات کام  با تیم مشاوره حرفه‌ای خود، به تمام سوالات و ابهامات شما در زمینه رشته‌های بیمه‌ای مختلف پاسخ می‌دهد.

حتی در هنگام خرید برخی از بیمه‌نامه ها، امکان خرید اقساطی نیز از سایت بیمه دات کام فراهم شده است. پس از خرید آنلاین بیمه از سامانه بیمه دات کام، بیمه‌نامه شما به سرعت صادر می‌شود. هم‌چنین، بیمه‌نامه در اسرع وقت به صورت رایگان به آدرس مورد نظرتان ارسال خواهد شد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
21 دی 1401 / اخبار

گزارش تحلیلی آمار عملکرد صنعت بیمه در 9 ماهه اول سال 1401

گزارش تحلیلی آمار عملکرد صنعت بیمه در 9 ماهه اول سال 1401 توسط اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی منتشر شد. نتیجه آن را در این مقاله بخوانید.

12 دی 1401 / اخبار

گزارش جشن بیمه دات کام در روز 13 آذر همزمان با روز بیمه

گزارش جشن بیمه دات کام در روز تولد سرکار خانم شریفیون را در این مقاله بخوانید!

05 دی 1401 / اخبار

خرید آنلاین بیمه چه مزایایی دارد+ معرفی سایت‌های خرید اینترنتی بیمه

خرید بیمه به دو صورت آفلاین از شعب بیمه و آنلاین از سایت‌هایی هم‌چون بیمیتو، ازکی و بیمه دات کام مقدور است. شما راهنمای کامل خرید بیمه آنلاین را می توانید در این مقاله بخوانید

29 آذر 1401 / اخبار

تغییر لوگوی بیمه دات کام؛ رونمایی از لوگوی جدید در روز بیمه (13 آذر 1400)

در روز 13 آذر همزمان با روز بیمه، در مراسمی از هویت بصری جدید بیمه دات کام رونمایی شد. در طراحی لوگو جدید استفاده از المان‌­های به روز و ساختار هندسی منطقی دیده‌می‌شود.

28 آذر 1401 / اخبار / اطلاعات خودرو و موتور

واردات اتومبیل های هیبریدی + تعرفه واردات ماشین(آذر 1401)

اگر از علاقه‌مندان خودرو هستید، احتمالا با شنیدن خبر آزاد شدن واردات اتومبیل های هیبریدی خوشحال شده‌اید. اخبار واردات ماشین های هیبریدی را در این مطلب بخوانید.

27 آذر 1401 / اخبار

متاورس چیست؛ با metaverse چه آینده‌ای پیش‌روی بشر است

اگر به اخبار تکنولوژی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید، اطلاعات جالبی در خصوص آینده فضای مجازی کسب کنید، این مقاله را از دست ندهید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید