۲۳ مهر ۱۴۰۲

دهمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری و تجلیل از بیمه دات کام

دهمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری در تاریخ ۲۰ مهرماه ۱۴۰۲، با رویکرد مسئولیت‌پذیری و مشتری مداری در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد. این رویداد با حضور ۱۰۰ برند مشتری مدار و به همت وزارت صنعت و معدن و تجارت و با هدف تجلیل از برنده‌های مشتری‌مدار و مسئولیت‌پذیر هر ساله برگزار می‌شود. در جریان این اجلاس از بیمه دات کام با نام ثبتی کارگزاری بیمه مستقیم بر خط آریا پرداز رایکا از شرکت‌های تابعه هلدینگ سپاس، تقدیر شد. آقای سهیل صدیقی مدیر ارتباطات بازاریابی این شرکت به نمایندگی از سرکار خانم بهاره شریفیون، مدیریت عامل بیمه‌دات‌کام، تندیس ویژه این مراسم را دریافت نمود.

خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته بیمه دات کام برای تکریم و حمایت از مشتری

تجلیل از بیمه دات کام

دهمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتریان

یکی از اصول مهم برای کسب‌وکارهایی که به دنبال موفقیت هستند توجه به دغدغه‌های مشتریان است. در واقع مشتری‌مداری در دنیا امروز به عنوان یک مزیت مهم رقابتی برای شرکت‌ها و کسب‌وکارها به شمار می‌آید و نوعی فرهنگ سازمانی است که رفتارهای مناسب برای ارزش‌گذاری به مشتریان را به بهترین شکل ایجاد می‌کند.

بیمه‌دات‌کام یک کارگزاری آنلاین فروش بیمه است که با در نظر گرفتن اهمیت پاسخگویی به نیازهای مشتریان و مخاطبان خود، با فرآهم کردن امکان استفاده از پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام ایام هفته در کنار مخاطبان خود قرار گرفته است. پشتیبانی و پاسخگویی ۲۴ ساعته بیمه‌دات‌کام هیچ محدودیتی ندارد و مخاطبان و مشتریان می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز برای دریافت پاسخ سوالات خود یا استفاده از مشاوره رایگان بیمه‌دات‌کام اقدام نمایند. لازم است بدانید که حمایت از مشتریان و دسترسی آن‌ها به اطلاعات صحیح برای خرید بیمه، یکی از اهداف بیمه‌دات‌کام است. وجود پشتیبانی و پاسخگویی ۲۴ ساعته در تمام ایام هفته یکی از مزایای رقابتی بیمه‌دات‌کام است که این کارگزاری با درک دقیق نیاز مشتری موفق به کسب آن شده است.

تجلیل از بیمه‌دات‌کام در دهمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری

اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری با هدف تجلیل هر چه بیشتر از این فرهنگ و کمک به افزایش رضایتمندی مشتریان هر ساله برگزار می‌شود. دریافت تندیس ویژه مراسم رضایتمندی مشتریان توسط بیمه‌دات‌کام به خوبی نمایان‌گر این موضوع است که منافع مشتریان و مخاطبان بیمه‌دات‌کام برای این مجموعه از اهمیت زیادی برخوردار است. وجود پشتیبانی و پاسخگویی بیمه‌دات‌کام در تمام ساعات و روزهای هفته، حتی در تعطیلات یک امکان ویژه است که نباید آن را دست کم گرفت. لازم است بدانید که تمام مخاطبان می‌توانند از این پشتیبانی برخوردار شوند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
افزایش چشمگیر قیمت‌ها از ۲۳ تیر
۲۳ تیر ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / اخبار بیمه

جدول نرخ جدید جریمه‌های رانندگی ۱۴۰۳، افزایش چشمگیر قیمت‌ها از ۲۳ تیر

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا، سردار محمدباقر سلیمی، از اجرای جدول جدید تخلفات رانندگی پس از به‌روزرسانی سامانه‌های هوشمند از ۲۳ تیرماه ۱۴۰۳ خبر داد. در خردادماه سال جاری پس از بررسی‌های

نداشتن بیمه ثالث و باطل شدن کارت سوخت
۱۷ دی ۱۴۰۲ / اخبار بیمه / اطلاعات بیمه ای

ابطال سهمیه و عدم صدور کارت سوخت برای وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث

اگر بیمه شخص ثالث خودروی خود را تمدید نکرده اید، احتمالا خطای کارت سوخت یکی از مشکلات جدی شما خواهد بود. بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین بیمه برای وسایل نقلیه موتوری بوده و خرید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید