۳۱ تیر ۱۴۰۳

بهترین لاستیک ایرانی کدام است؟ مزایا، معایب و مقایسه انواع آن

بسیاری از کارشناس‌های حوزه خودرو، بر این باور هستند که لاستیک ماشین، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مهم خودرو است که باید در خرید آن، دقت زیادی کرد و به نکات مهمی توجه داشت. با خرید یک لاستیک خوب می‌توان رانندگی با کیفیت‌تری را تجربه کرد. حال سوالی که پیش می‌آید این است که، بهترین لاستیک ایرانی کدام است؟ بهترین لاستیک‌های ایرانی شامل: کویر تایر، بارز و یزد تایر هستند. البته برای انواع ماشین های سواری و سنگین، بهترین برند لاستیک ایرانی ممکن است متفاوت باشد. همچنین توجه کنید که مقایسه لاستیک های ایرانی با خارجی، مقایسه درستی نیست. برای مقایسه بیشتر بهترین تایر‌های ایرانی در ادامه همراه ما باشید.

لازم به ذکر است که فناوری‌های نوین و نسل جدید تایر‌ها، تنها ۵ درصد از وزن خودرو را متحمل می‌شوند و مابقی آن فشار بر باد داخل لاستیک قرار می‌گیرد. البته اگر این تعادل از بین برود، احتمال بروز حادثه نیز وجود دارد. برای اینکه بتوانید تشخیص خوب و مناسبی داشته‌باشید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

ویژگی‌های یک لاستیک خوب

برای اینکه بدانید، کدام لاستیک ایرانی بهتر است، باید ویژگی‌های یک لاستیک مرغوب را بررسی کنید تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌های خود، اطمینان خاطری برای تردد و رفت و آمد با ماشین داشته‌باشید. از جمله عوامل و ویژگی‌های یک لاستیک خوب، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طرح آج لاستیک
 • عمر آج لاستیک
 • تاریخ تولید
 • بار مجاز
 • سرعت مجاز
 • اندازه تایر

همکاری در فروش بیمه

طرح آج لاستیک

عاج لاستیک علاوه بر تاثیر زیادی که، بر زیبایی تایر دارد، کاربردهای مختلفی نیز دارد. شرکت‌های مختلفی هستند، که تنوع بسیاری برای طرح آج‌های لاستیک خود در نظر گرفته‌اند. عاج لاستیک نقش مهمی ‌در راندن آب سطح جاده دارد و سنگریزه‌ها را از کف جاده دور می‌کند. همچنین کنترل حرارت و در نهایت قدرت فرمانگیری، با توجه به آج لاستیک، بررسی می‌شود.

عمر آج لاستیک

میزان عمر آج لاستیک نشان دهنده این است که، کدام لاستیک ایرانی بهتر است. عمر آج تایر، با توجه به سایش و اعدادی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ مشخص می‌شود. هرچه مقدار عدد درج شده بیشتر باشد، عمر لاستیک هم بیشتر است.

کدام لاستیک ایرانی بهتر است

اعداد و حروف روی لاستیک نشان‌دهنده اطلاعات لاستیک است.

تاریخ تولید

لاستیک هم مانند سایر محصولات کاربردی دارای تاریخ مصرف است و عمر مفید لاستیک‌ها به طور معمول ۵ تا ۶ سال است و بهتر است از شرکتی لاستیک خود را خریداری کنید، که گارانتی برای تایر داشته باشد. اگر به دیواره‌های لاستیک دقت کنید، تاریخ تولید درج شده‌است.

بار مجاز

بار مجاز و تحمل وزن خودرو، یکی از پاسخ‌های سوال، کدام لاستیک ایرانی بهتر است؟ می‌باشد. مقدار باری که می‌توان بر روی لاستیک‌ها وارد کرد، با استفاده از شاخص وزن لاستیک مشخص می‌شود. عبور از حد مجاز شاخص بار باعث انهدام لاستیک و موجب تصادف می‌شود.

سرعت مجاز

سرعت مجاز هر لاستیک، در حقیقت حداکثر سرعتی است که می‌تواند در ۱۰ دقیقه تحمل کند. این شاخص با حروف لاتین مشخص می‌شود.

اندازه تایر

هر خودرویی با توجه به سایز خاص خود، می‌تواند اندازه متفاوتی داشته باشد. هنگام خرید لاستیک باید به توصیه‌های شرکت تولید کننده لاستیک و کارشناس توجه داشته باشید. حال سوالی که به وجود می‌آید، این است که کدام یک از شرکت‌های ایرانی ویژگی‌های گفته شده را در تولید محصولات خود در نظر گرفته‌اند؟ در ادامه برخی از شرکت‌های تولید کننده لاستیک را بررسی خواهیم کرد.

کدام لاستیک ایرانی بهتر است؟

معرفی بهترین لاستیک‌های ایرانی، با توجه به ارزیابی و نظارت‌های کیفی که برای بررسی نحوه عملکرد لاستیک ماشین، مشخص می‌شود. معرفی بهترین لاستیک‌های ایرانی را می‌توان، با توجه به رضایت‌مندی مشتری‌ها از شرکت‌های تولید کننده، معرفی کرد.

انتخاب لاستیک مناسب، از مهم‌ترین نکاتی است که راننده‌ها به عنوان، یک دغدغه از آن یاد می‌کنند و لاستیک‌ها در دسته تجهیزات اصلی خودرو قرار دارند و توجه کیفیت آنها باعث می‌شود، که تردد خودرو ایمن باشد. در اینجا برخی از شرکت‌های تولید کننده لاستیک را بررسی خواهیم کرد.

شرکت لاستیک بارز؛ اولین تولید کننده تایر ایرانی

لاستیک بارز

لاستیک بارز

گروه صنعتی بارز را به عنوان، اولین کارخانه تایر سازی می‌شناسند. تایر بارز در بازار لاستیک ایران از کیفیت و تکنولوژی بسیار بالایی برای تولید لاستیک‌های خود استفاده می‌کند، تا میزان رضایت مشتری‌های خود را افزایش دهد. به طور حتم می‌توان این گروه صنعتی لاستیک بارز را جزو بهترین تولید کننده تایر‌های ایرانی، نام برد.

لاستیک دنا؛ انتخابی مناسب برای ماشین سنگین و نیمه سنگین

از دیگر شرکت‌های معتبر و باکیفیت تولید کننده لاستیک ایرانی، می‌توان گروه لاستیک دنا را نام برد. این شرکت تولید کننده لاستیک‌های ایرانی برای سایز‌های سنگین و نیمه سنگین است. شرکت‌های بسیاری وجود دارند، که با به کارگیری تکنولوژی این شرکت، تولیدات خود را به بازار عرضه کرده‌اند. همچنین لاستیک دنا را می‌توان، جزو بهترین لاستیک‌های ایرانی دانست.

کویر تایر؛ بهترین لاستیک ایرانی

لاستیک کویر تایر

لاستیک کویر تایر

در ادامه پاسخ به بهترین لاستیک ایرانی، می‌توان کویر تایر و شرکت کویر را نام برد، که یکی از بهترین تولید کننده‌های صنعت تایر است. این مجموعه با توجه به افتخاراتی که در طی سال‌های فعالیت خود کسب کرده‌است، جزو بهترین تایر‌های ایرانی معرفی شده‌است. همچنین علاوه بر افزایش میزان رضایت مشتری‌ها، از محیط زیست هم حفاظت می‌کند.

لاستیک‌سازی گلدستون؛ یک انتخاب مناسب برای وانت‌ها، ماشین‌های سنگین و سواری

لاستیک‌ گلدستون

لاستیک‌ گلدستون

مجتمع صنعتی آرتاویل تایر با نام تجاری گلدستون، شناخته شده‌است و با توجه به اینکه سابقه تولید کمتری نسبت به شرکت‌های دیگر دارد، اما در لیست بهترین تولید کننده‌های لاستیک‌های ایرانی قرار گرفته و طرفدارهای خاص خود را دارد. با توجه به کیفیت لاستیک گلدستون این شرکت تایرهایی برای بایاس وانتی، سنگین، کشاورزی و سواری را تولید می‌کند.

لاستیک ایرانی یزد تایر؛ بهترین لاستیک ایرانی برای رانندگی با سرعت بالا

لاستیک یزد تایر

لاستیک یزد تایر

یزد تایر دارای ۴۵ سال سابقه در تولید لاستیک ایرانی است. این شرکت از اطلاعات و فناوری، شرکت ژاپنی IRC استفاده می‌کند و همکاری نزدیکی با وردشتاین هلند دارد. همکاری این دو شرکت معروف، موجب شده است که، یزد تایر اولین تولید کننده تایرهایی مخصوص، برای سرعت بیشتر از ۲۵۰ کیلومتر، باشد.

لاستیک پیروزی (پارس تایر)؛ یکی از پیشگامان صادرات تایر ایرانی

لاستیک پیروزی

لاستیک پیروزی

یکی از شرکت‌های قدیمی تولید لاستیک، برای انواع ماشین‌های سبک و سنگین، پارس تایر است. تولیدات این کمپانی به کشورهای حوضه خلیج فارس صادر می‌شود. شرکت پارس تایر در تولید لاستیک‌های خود، از اطلاعات و فناوری شرکت پیرلی ایتالیا استفاده می‌کند.

کیان تایر (لاستیک البرز)

لاستیک کیان تایر

لاستیک کیان تایر

شرکت کیان تایر فعالیت خود را، به وسیله همکاری با شرکت گوودریچ آمریکا، شروع نمود. با گذشت زمان کیان تایر به لاستیک البرز تغییر نام داد. این تولید کننده ایرانی از دانش و اطلاعات تولیدکنندگان امریکایی، در تولید لاستیک‌های خود، استفاده می‌کند.

ایران تایر؛ نرم‌ترین لاستیک‌ ایرانی

لاستیک ایران تایر

لاستیک ایران تایر

یکی از شرکت‌های قدیمی، تولید کننده انواع تیوب و تایر ایرانی، ایران تایر است. ایران تایر با یک کمپانی لاستیک سازی آمریکایی مشارکت دارد.

ایران یاسا تولید کننده بهترین لاستیک ماشین‌های کشاورزی

ایران یاسا در اواسط دهه ۵۰ شمسی، شروع به فعالیت نمود. این کمپانی ایرانی بهترین تولید کننده تایر برای ماشین‌های کشاورزی است. لاستیک‌های ایران یاسا بهترین انتخاب برای کشاورزان است.

تک تایر آذر؛ تولید کننده روکش لاستیک برای ماشین‌های سنگین

تک تایر آذر، در ابتدا در زمینه روکش‌گزاری لاستیک‌های فرسوده، فعالیت می‌کرد. همین موضوع موجب شد که، این کمپانی در میان رانندگان ماشین‌های سنگین و صنعتی محبوب شود. از آن‌جایی که تایر این نوع از ماشین‌ها گران قیمت هستند، خریداری روکش، موجب کاهش هزینه برای رانندگان و صاحبان این ماشین‌ها، می‌شود. در نهایت اگر به دنبال ارزان‌ترین لاستیک ایرانی هستید، تک تایر آذر بهترین گزینه است.

رتبه بندی‌های بهترین لاستیک ایرانی

معمولا اکثر دارندگان خودرو، با این سوالات رو به رو می‌شوند که: کدام برند لاستیک ایرانی بهتر است؟ بهترین لاستیک ایرانی چیست؟ بهترین مارک لاستیک ایرانی کدام است؟ برای مقایسه کیفیت لاستیک های ایرانی باید چه نکاتی رو مد نظر قرار دهیم؟ یا اینکه با کیفیت‌ترین لاستیک ایرانی کدام است؟ در همین راستا باید بدانید با توجه به نظر سنجی‌های انجام شده، افراد لاستیک‌های داخلی را انتخاب و خریداری می‌کنند، که کیفیت بالاتری نسب به سایر تایر‌ها داشته باشند.

یک لیست مشخص با درصد‌های ارزیابی شده از نظرات مشتری‌ها، با عنوان رتبه بندی کیفیت لاستیک‌های ایرانی در دسترس است. براساس این لیست، کیفیت لاستیک های ایرانی به ترتیب زیر است:

 • تایر بارز: ۷۴ درصد
 • کویر تایر: ۱۰ درصد
 • یزد تایر: ۶.۵ درصد
 • ایران تایر: ۵ درصد
 • تایر دنا: ۴.۵ درصد

نکات مهم هنگام خرید لاستیک

هنگام خرید لاستیک به نکات زیر توجه کنید، تا انتخاب بهتری داشته باشید:

 • از لاستیکی استفاده کنید که استاندارد SWR داشته باشد.
 • هنگام انتخاب لاستیک به مواردی چون:  خودرو، شرایط رانندگی، سرعت و سطح جاده‌ها  دقت داشته باشید.
 • زمان‌های بازدید از لاستیک‌های خودرو را برای ایمنی بالاتر و ماندگاری بیشتر تایر‌های خود در نظر بگیرید.
 • باد لاستیک‌های خودرو را حداکثر ماهی ۱ بار چک کنید.
 • بالانس چرخ‌ها را به دقت کنترل کنید.
 • بهتر است که تمام ۴ لاستیک را از یک شرکت تولید کننده خریداری کنید.

مواردی که گفته شد در حقیقت پاسخی به سوال ابتدای مطلب است، که بدانیم هنگام خرید تایر، کدام لاستیک ایرانی بهتر است و برای اینکه هزینه افراد کاهش پیدا کند، باید نکات مهم را در نظر گرفت. همچنین نکته دیگر اینکه توجه به کیفیت لاستیک در کاهش مصرف سوخت تاثیرگذار خواهد بود.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص عمر تایر خودرو به مقاله عمر تایر خودرو مراجعه نمایید.

مقایسه لاستیک‌های ایرانی مناسب برای پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶ و پژو پارس بر اساس کارکرد مفید

در این قسمت مقاله، می‌خواهیم بهترین و با کیفیت‌ترین لاستیک‌های ایرانی را، برای سه خودرو مذکور به شما معرفی کنیم. همان‌طور که می‌دانید، عوامل زیادی در مقایسه لاستیک‌ها موثر است. در جدول زیر لاستیک‌های بارز، کویر تایر، ایران تایر، یزد تایر و دنا را با هم مقایسه می‌کنیم.

مدل لاستیکجزییاتابعاد لاستیککارکرد مفید
بارز۱۴/۶۵/۱۸۵۷۰۰۰۰
بارز۱۴/۶۰/۲۰۵۷۰۰۰۰
کویر تایرسایز فابریک۱۴/۶۵/۱۸۵۶۰۰۰۰
کویر تایر۱۴/۶۰/۲۰۵۶۰۰۰۰
ایران تایر۱۴/۶۵/۱۸۵۶۰۰۰۰
ایران تایرگل آرمیتا۱۴/۶۰/۲۰۵۶۰۰۰۰
یزد تایر۱۴/۶۵/۱۸۵۶۰۰۰۰
یزد تایر۱۴/۶۰/۲۰۵۶۰۰۰۰
دناسایز فابریک۱۴/۶۵/۱۸۵۷۰۰۰۰

 

مقایسه لاستیک‌های ایرانی بر اساس کارکرد مفید برای ام وی ام ۱۱۰، پراید و ماتیز

قاعدتا می‌دانید، که با توجه به خودرو نوع و برند متفاوتی از لاستیک را باید تهیه کرد. در جدول زیر بهترین لاستیک‌های ایرانی را برای سه خودروی مذکور، با توجه کارکرد آن‌ها آورده‌ایم.

مدل لاستیکجزئیاتسایز لاستیککارکرد مفید (کیلومتر)
گلدستونسایز فابریک۱۶۵.۶۵.۱۳۵۰۰۰۰
گلدستونپهن۱۷۵.۶۰.۱۳۵۰۰۰۰
دناسایز فابریک۱۶۵.۶۵.۱۳۶۰۰۰۰
دناسایز پهن۱۷۵.۶۰.۱۳۶۰۰۰۰
بارزسایز فابریک۱۶۵.۶۵.۱۳۵۰۰۰۰
بارزسایز پهن۱۷۵.۶۰.۱۳۶۰۰۰۰
کویر تایر۱۶۵.۶۵.۱۳۶۰۰۰۰
کویر تایر۱۷۵.۶۰.۱۳۶۰۰۰۰
یزد تایر۱۶۵.۶۵.۱۳۶۰۰۰۰
یزد تایر۱۷۵.۶۰.۱۳۶۰۰۰۰

 

آیا کیفیت لاستیک‌های ایرانی با خارجی برابری دارد؟

مقایسه لاستیک‌های ایرانی با خارجی

مقایسه لاستیک‌های ایرانی با خارجی

به طور حتم، پاسخ این سوال خیر است و محصولات تولید شده ایرانی نسبت به برند‌های خارجی چندان به روز نبوده و در برخی از موارد دیده می‌شود، که در این مقایسه کیفیت تایر‌های خارجی بیشتر است. لاستیک‌های ایرانی را می‌توان با لاستیک‌های اقتصادی چینی مقایسه کرد. همچنین تحریم‌های اقتصادی در سال‌های اخیر، باعث شده‌است که کمبود مواد اولیه برای تولید تایر‌های ایرانی کاهش پیدا کند و همین موضوع در کیفیت این لاستیک‌ها تاثیرات منفی داشته است.

همکاری در فروش بیمه

آیا از لاستیک‌های نرخ دولتی که عرضه می‌شود می‌توان استفاده کرد؟

با توجه به افزایش قیمت لاستیک، در ایران و همزمان با بحران تحریم‌ها، سامانه‌ای برای متقاضی‌های لاستیک راه اندازی شد که با نرخ دولتی و ارزان‌تر لاستیک‌ها را در اختیار مصرف کننده‌ها قرار می‌دهد. توجه کنید که، در این طرح‌های عرضه دولتی، برند‌های ارزان قیمت‌تر و با کیفیت کمتر فروش می‌رود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که یک خودرو عمومی ‌مانند تاکسی دارید، می‌توانید از این لاستیک‌ها استفاده کرده و یک جفت تایر به صرفه را خریداری کنید.

کدام لاستیک ایرانی بهتر است

عرضه لاستیک‌های دولتی برای کمتر شدن قیمت لاستیک

انتخاب بهترین لاستیک ایرانی یا خرید تایر خارجی

بیشتر خودرو‌های تولید شده در ایران از فناوری دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی، استفاده می‌کنند که در این خودرو‌ها استفاده از تایر‌های پهن‌تر و بزرگتر، فواید بهتری دارد و فرمان پذیری بهتری دارد. اگر در شرایطی قرار گرفتید که بین تایر‌های استاندار خارجی و لاستیک‌های پهن باید انتخاب می‌کردید، به طور حتم لاستیک تولید ایرانی را انتخاب کنید.

به طور کلی خرید لاستیک یکی از دغدغه‌های افراد است و برای اینکه بدانید، کدام لاستیک ایرانی بهتر است، باید نکات گفته شده در این متن را با دقت مطالعه کرده و با توجه به شرایط مالی، نوع خودرو و کیفیت مد نظر خود یک انتخاب ایده ال داشته باشد. در نهایت اگر در مورد خرید لاستیک ایرانی سوالی داشتید، در قسمت نظرات این مقاله، سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
داود عموهاشمی دستجردی
۱۹ تیر ۱۴۰۳

اطلاعات جامع و تخصصی و دقیق و کامل بودن.سپاسگزارم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  سپاس از توجه شما داود عزیز.

person
محمود
۱۸ فروردین ۱۴۰۳

درود عرض ادب
دوستان فراموش نکنید قبل از خرید لاستیک جلوبندی و زیروبند خودرو باید تنظیم باشد وگرنه سریعا لاستیک را نابود خواهد کرد
از سال ۸۸ تا ۱۴۰۳ لاستیک بارز مصرف کردم بادوام ولیکن در سرعت بالا برای ایستایی مشکل پیدادمیکند و بقول فنی ها شیشه میشود و خودرو دچار سر خوردگی میشود
بارز آنقدر قدرتمند هست که با پنچری مسافتی طی شد
بعداز پنچرگیری لاستیک از کناره ترک عمیق پیداکرده بود که بااین شرایط هم مدتی کار کرد داشت
اینکه سریع شیشه ایی میشود و باعث سر خوردن در بارندگی و خشکی میشود بسیار ملموس هستش

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  ممنون از اینکه اطلاعات خود را با ما به اشتراک گذاشتید.

person
متین
۲۶ اسفند ۱۴۰۲

هشت سال است لاستیک Trazano چین برای پراید استفاده می کنم لاستیک فوق‌العاده نرم و خوبی است و این شرکت جزو ده شرکت بزرگ لاستیک سازی جهان است

person
رضا
۲۴ اسفند ۱۴۰۲

با سلام خدمت دوستان
نظرتون در مورد تایر رازی چی هست؟
تجربه استفادشو دارید؟

person
حق
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

فقط یزد تایر بوده که باعث شده فرمان نلرزه اصلا امکان ندارد بارز از یزد تایر بهتر باشد سایپا فابریکی بارز میندازه
رده بندی
۱=یزد تایر
۲=ایران تایر
۳=کویر تایر

person
نیازی
۱۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام
تایر ۲۰۵/۶۰/۱۵ ایران تایر بگیرم یا بارز / کویر / یزد .
الان ۲۰۵ بارز دارم ۲ سال کارکرده ، حدود ۸۰ درصد گوشت داره می خوام عوض کنم .

  person
  حسین
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  بارز بی کیفیت ترین لاستیک ایرانیه که سایپا بصورت فابریک میندازه. که باعث لرزش فرمون میشن. بنظر من کویر تایر از همشون بهتره خداییش

person
ایرج
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

باسلام من بیش از شش سال لاستیک دنا زیر پراید بود البته ۱۷۵وهیچ مشکلی طول این سال‌ها نداشتم وراضی بودم حتی تنظیم باد .دنا همسفر خو ب جاده واقعآ

person
احمد
۱۷ دی ۱۴۰۲

من وانت دارم چهار سال از لاستیک ۱۶۵ وانت ایران تایر استفاده کردم یکسان نشده دو پوست می‌شد و اونقدر برای گارانتی مراجعه کردم هی تعویض هی دو پوست می‌شد خسته شدم آخر رفتم سراغ بارز البته بارز هم برای وانت زیاد لاستیک محکمی از نظر تحمل بار نتوانسته بسازد ولی دیگر چاره‌ای نیست لاستیک سازان برای وانت های باری باید لاستیک محکم و پهن بسازند تا راننده بدون دققه رانندگی کند متشکرم

person
دلیری
۱۵ دی ۱۴۰۲

سلام . جهت خرید تایر برای سرعت‌های بالای ۲۰۰ کیلومتر باید به چه شاخصه های توجه کرد . آیا از برندهای داخلی تایر مناسب سرعت‌های بالا وجود داره ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به شاخص سرعت تایر توجه کنید.

person
پژوهش
۱۰ دی ۱۴۰۲

سلام لاستیک بارز دارم ۱۱ سال به صورت بادشده در صندوق ماشین قرار گرفته آیا میتونم زیر ماشین باندازم .ممنونم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که سلامت لاستیک مشکلی نداشته باشد می توانید از آن استفاده کنید. بهتر است قبل از استفاده برای بررسی این مورد با یک تعمیرکار آگاه به این موضوع مشورت کنید.

person
M
۰۴ دی ۱۴۰۲

سلام
برای پژوپارس لاستیک ۱۵ کویر سه سال پیش گذاشتم می‌خوام عوضش کنم به نظرتون بارز ۱۹۵ برای بهتره یا هانکوک ۲۰۵؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برندهای خارجی لاستیک معمولا عملکرد، هندلینگ و چسبندگی مناسبی دارند در حالی که لاستیک های داخلی از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند. با توجه به اولویت های خود باید انتخاب کنید.

person
محسن
۲۶ آذر ۱۴۰۲

درود وقتتون بخیرو شادی
بابت مطالب خوبتون بسیار سپاسگذارم
من سمند دارم و همیشه لاستیک کره ای گذاشتم مثل آخریم که لافن بوده و چسبندگی و فرمان پذیری و ترمز گیری صددرصد عالی بوده.ولی حالا بخاطر قیمتهامتاسفانه نمیتونم کره ای بخرم.لاستیکم تاریخ ۲۰۱۷ و بااااید تعویض بشه.من اصفهان زندگی میکنم که آسفالتش اینهو شیشه صافه ولی چنو جنوبی هستم مسیری که معمولاسفرمیکنم گردنه های یاسوج که تمام پیچ و خم.میخوام لطفی کنید یه لاستیک خوب ولی مناسب پیشنهاد بدید.رینگ اسپرت پنج پر دارم و معمولا ۲۰۵ میندازم.سرعت و چسبندگی و اینارم درنظر بگیرید.لطفاکمکم کنید🙏🫡
🙋‍♂️💐

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این مقاله اطلاعاتی در مورد انواع لاستیک های ایرانی به شما داده ایم. می توانید با در نظر گرفتن میزان هزینه مدنظرتان برای تهیه یک لاستیک مناسب اقدام کنید.

person
امیر
۱۰ آذر ۱۴۰۲

سلام..باتوجه به تحریم های فلج کننده،کارخونه های تولیدی درایران فقط تولید میکنن که بازارلنگ‌نمونه..به تجربه برام ثابت شده که اگردرخرید لاستیک ایرانی وچینی موندیم قطعا چینی بخرید.چین درحال گرفتن بازارهای جهانی هست وگوشه نظری به کیفیت داره….اگرهم نظر به کره ای وآمریکایی و..هست که چه بهتر..

person
حجت
۰۶ آذر ۱۴۰۲

مشکل اساسی خرابی خیابونا و جاده هاست لاستیک نرم هم باشه تو چاله بزنی پاره میشه نحوه رانندگی هم مهمه هرچی پرشتابتر بری عمر لاستیک کمتر میشه با گلدستون ۱۶۰هزارتا رفتم سیماش ازش زد بیرون همچنان کار میداد و بالانس بود تنها ایرادش خشک بودنش نسبت به بقیه هست برای مناطق گرم و شرجی خوبه و کیفیت بارز هم مثل قبل نیست چون حجم تولیداتش زیاده و همون مسله کمبود مواد اولیه مرغوب باعث افت کیفیتش شده است

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ممنون از ب اشتراک گذاشتن تجربه‌تان با ما.

  person
  احمد
  ۰۹ آذر ۱۴۰۲

  دقیقاً درمورد گلدستون و بارز درست گفتید

   person
   فری
   ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

   گلدستون یکی از بد ترین لاستیک های بازار هست با اینکه هنوز ۵۰درصد نشده پر از ریز پنچری شده و قابل تعمیر نیست باید بندازم آشغالی

person
مجتبی
۰۲ مهر ۱۴۰۲

من بهمن ماه سال ۹۳ چهار حلقه کومهو ژاپنی انداختم زیر ماشین سمند و تا الان هنوز داره کار میکنه ، نرم و عالی و بی سر و صدا . حتی یکبار هم جلوبندی باز نکردم . ولی ماشین های قبلی که لاستیک ایرانی داشتم ، سالی یکبار جلوبندی عوض میکردم و کمک و .. و بالانس هم میکردم . لاستیک خوب اولش مقداری اضافه تر پرداخت میکنید ولی در طول چند سال بعد خیلی هزینه ها را صرفه جویی میکند .

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه‌تان در خرید لاستیک.

person
سعید
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

دوستان لاستیک نانکن رو امتحان کنید تایوانی هستش از نظر نرمی و چسبندگی و ماندگاری کره ای و ژاپنی به پاشم نمی‌رسه البته اگر گل آر ایکس ۶۱۵ پیدا کنید خیلی بهتر از گل اس پی ۹ هستش پنج سال راحت کار می‌کنه بدون اینکه یک ذره ای از نرمیش و چسبندگیش کم بشه

person
مهندس
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

با سلام
لاستیک economy می خوای ایرانی بخر
لاستیک نرم می خوای کره ای بخر
لاستیک مستحکم می خوای ژاپنی بخر
لاستیک پر بازده می خوای اروپایی بخر
لاستیک جاده ای می خوای آمریکایی بخر
اگه همه‌ش رو یکجا می خوای دانش بخر 🙂

  person
  پرویز صالحیان
  ۲۴ آذر ۱۴۰۲

  قبلاً بریجستون ایرانی از ژاپنی هم بهتربود اما
  الان چطور؟؟؟

person
صادق
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

با سلام و خسته نباشید ، بنده خودم چند سالی هست از تایرهای کویر استفاده میکنم و بسیار راضیم، طبق تحقیقاتی که انجام دادم تکنولوژی این تایر ابتدا از ماتادور اسلواکی بوده که بعدا این تکنولوژی تغییر کرده به نکسن. در حال حاضر بیشترین گارانتی تایر در ایران مربوط به کویرتایر هست که ۴ سال تایر رو گارانتی میکنه ، چون پیشتاز در تکنولوژی استیل بلت بوده همچنان در تولید سایزها و گل های مختلف یکه تاز هست و همونطور که در تبلیغات هم دیدیم تایر سبز رو تولید کرده که با کاهش وزن تایر سبب کاهش مقاومت غلطشی شده که باعث کاهش مصرف سوخت میشه. امیدوارم این تحقیقات من به دردتون بخوره و انتخاب مناسبی جهت خرید تایر داشته باشید. برقرار باشید…

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ممنون از اطلاعات خوب شما.

person
مجید
۱۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام دوستان من ام وی ام ایکس ۲۲ دارم . لاستیک فابریک خودش جی تی بود. دو سال اول به شدت نرم و چسبنده بود. تا ۴ سال هم زیر ماشین بود اما زمان زیادی گذشته بود تصمیم گرفتم عوض کنم.تحقیق کردم و متوجه شدم لاستیک بارز از همه بهتره. ۴ حلقه بارز خریدم با همون سایز و پهنا اما تعادل ماشین توی پیچ و سرعت بالای ۱۱۰ به شدت پایین آمد. یعنی چسبندگی لاستیک روی جاده ضعیف تر از لاستیک خارجی بود. ضمن اینکه یکی از لاستیک ها در همون سال اول باد کرد ( مثه یه دُمَل بالا آمد) و بعد از چند ماه ترکید. بعضی دوستان توی نظرات گفته بودن لاستیک ایرانی رو ۵ سال زیر ماشین داشتن اما خارجی رو ۳ سال. گاهی مواقع شانسیه، همه چی به عمر لاستیک نیست. ایمنی مهمترین چیزیه که در خودرو و قطعات حساسش باید در نظر گرفت به لاستیک ایرانی این فاکتور رو به طور کامل نداره. و همه مصرف کنندها هم توان خرید لاستیک خارجی رو ندارن و مجبورن لاستیکایرانی بخرن

person
علی
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

دوستان با توجه به تجربیات بنده به هیچ وجه لاستیک کویر استفاده نکنید… لاستیک فابریک ماشین نکسن بود که خیلی عالی کار داد بدون هیچ سر و صدایی که بخواد به کابین خودرو وارد کنه اما متاسفانه بخاطر قیمتش نتونستم نکسن تهیه کنم و ۴ حلقه رو کویر گرفتم سر ۱ سال تمام جلوبندی ماشین رو عوض کردم و همچنان کوبش انتقال ضربه دست انداز به خودرو و سر و صدا وارد میکنه جدیدا هم تاب ورداشته… به هیچ عنوان کویر نخرین

person
مهندس محسن نصیروند مغان گرمی
۲۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام.هیچ ایرادی نداره.بارز و کویر در مجموع خوبند،لاستیک بارز اولین تولیدکننده لاستیک در ایران هست با مجوعه ای از تکنولوژی های اروپایی،لاستیک کویر نیز بعد آن همینطور،در کل بهتره بارز در جلو استفاده شود،چون لاستیک کویر در پهنای ۲۰۵ اندکی صدا میده،البته این می‌تواند در مواد بکار رفته باشد و انشاالله در آینده لاستیک سازان داخلی حل خواهند کرد،هر دو لاستیک خوبه،بارز،یزد،کویر و…خوبند،البته اگر بالانس کیفیت تولیدکننده رو به افزایش باشد و از مواد مرغوب استفاده شود..

  person
  حامد
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۲

  در مورد کویر موافقم حتا سریع هم باد می‌کنه از بغل ها که در نتیجه مبارکه
  من پیشنهادم یزد تایر هست . بارز هم داشتم سال ها اما یک ساله کیفیتش نصف شده و از بغل ها سریع ترک میکنه
  اما یزد تایر لاستیک امن تریه

person
محمدی
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام، من چندوقت پیش نامنویسی لاستیک بارز کرده بودم ،امروز۱۵مردادرفتم که لاستیک بگیرم برام لاستیک کویر انداختن زیر ماشین، میخواستم بپرسم آیا لاستیک های عقب بارز هست ولاستیک های جلو کویر ایرادی نداره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید از یک متخصص خودرو سوال بفرمایید.

  person
  درویش پور
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  نه دوست عزیز مشکلی نداره

person
دوست
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام به همه عزیزان من دنا پلاس توربو شارژ تحویل گرفتم ماشین مثل زلزله لرزش داره بردم آپاراتی گفت لاستیک تاب داره
یزد تایر
به نظرتون ۴ حلقه عوض کنم یا دو تا جلو

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. با توجه به نظر یک مکانیک تصمیم بگیرید.

person
علی
۱۴ تیر ۱۴۰۲

سلام امروز آریزو ۶ پرو تحویل گرفتم نگاه نکردم لاستیک ها مارک کویر تایر بود به نظرتون عوض کنم یا نه؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید بعد اگه عوض کنم از گارانتی خارج نمیشه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. ببرید یک کارشناس لاستیک ها رو چک کند، اگر مشکلی نداشتن خیر عوض نکنید.

  person
  امیرحسین
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  نه عامو. کویر لاستیک خوبیه. مگه چشه😍

person
حسن
۰۵ تیر ۱۴۰۲

سلام بنده هانکوک کره.سونارتایوان.لینگ لانگ چین استفاده کردم۳سال زمان برداماکویرتایراستفاده کردم۵سال زمان برد.کویربهترینه تونرمی وزمان.البته سایز۱۶برای سمندوپژو.

person
نیما،آقاجری
۰۷ خرداد ۱۴۰۲

درود
وقت بخیر دوستان،من نظرات شما دوستان رو خوندم و اینکه خودم به شخصه دو بار لاستیک خارجی خریدم هانکوک زیر ماشینم بود بعد ۵ سال عوض کردم و دوباره سال ۹۶ هانکوک خریدم خدایش اینقده نرم و چسبناک بود که نگو هنوز رو ماشینه بعد تقریبأ ۶ سال فقط ترسیدم جلو رو تازه چینی گذاشتم بازم نرم تره و با کیفیت تره
أگه پول دارید لاستیک خارجی واقعأ کیفیت داره

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ممنون از این که تجربه خود را با ما به اشتراک می‌گذارید.

person
رضا
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

تمام لاستیکهای ایرانی بی کیفیته تک تک مصرفشون کردم گلدستون وایران تایر رتبه اول رو کسب کردن .همه لاستیکای ایرانی میکوبن انگارجنسشون از تخته وآهنه لاستیک خوب بایدضربه رو دفع کنه وبه اتاق نده توصیه بنده وتجربم اینکه لاستیک ایرانی فقط بایدچرخای جلو استفاده اونم بعد یک سال حتی اگه عاجش هم نرفته باشه بنداز دور چون امکان ترکیدن داره خلاصه قول عاج لاستیکو نخورید.برای چرخای عقب جنس خارجی استفاده کنید تا اون ضربه هاییکه به ستون فقرات ماشین میاد بالاستیک ایرانی واتاق ماشینوازبین میبره رو نداشته باشید..

person
جابر
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام لاستیک بارز پاره میشه از بغل .. لاستیک گلدستون بالانس نمیشه لاستیک دنا هم که جای آرم دنا ترک میخوره … کویر بهتره اما بعد یکسال اگر دائم در مسیر باشی عاجش از بین میره … یزد تایر هم تجربه نکردم

  person
  حامد
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۲

  یزد بهترینه بخصوص برای سرعت و بار زیاد

person
سید محمد موسوی
۲۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر لطفاً بفرمایید برای ماشین مگان دوهزار چه لاستیکی استفاده کنم ؟بسیار سپاسگزارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بهتر است در این زمینه با یک متخصص خودرو صحبت کنید.

person
مهدی
۱۵ فروردین ۱۴۰۲

قطعا لاستیک خارجی بهتر از لاستیک ایرانی است و لاستیک ایرانی هم بارز چون تجربه استفاده دارم بد نیست میشه گفت قدری بالاتر از بقیه است دوام بالاتری داره ولی لاستیک ایرانی هم مثل سایر تولیدات ایرانی شانسی هست میبینی خوب میافته چند سال بدون دردسر کار میکنه میبینی بعد دو ماه پله میکنه گارانتی هم تقریبا جواب نمیده ( نظر خودم بالای ۹۰درصد اون ده درصد هم به من و شما نمیرسه)بنده سالهاست لاستیک خارجی استفاده میکنم و بسیار راضی هستم ولی با این قیمتها بالاجبار باید از کیفیت و راحتی و بالاخص سلامتی خودم و خانوادم هزینه کنم و لاستیک ایرانی بگیرم و خدا از باعث و بانیش نگذره

  person
  حسینی
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

  من هم با نظر شما موافقم لاستیک بارز فابریک دنا مدل ۹۶ دارم تا حالا بد نبوده ولی به تازگی جلو سمت راست از بغل بریده شده البته در حالت پارک و بدون حادثه این اتفاق افتاده. ولی الان دیگه با ترس و لرز رانندگی میکنم و قصدم اینه که لاستیک کومهو بندازم زیر ماشین چون با تحقیقی که کردم میخوام خیالم رو راحت کنم تا مبادا آسیبی به جلوبندی ماشین برسه. البته تا حالا نیاز به تعمیر جلوبندی نداشتم با صد هزار کیلومتر کارکرد.لاستیک ها هم همیشه خشک بودن و در دست اندازها ضربه رو به اتاق منتقل می‌کنند اما من همیشه با ملاحظه رانندگی کردم

person
روح الله
۱۲ فروردین ۱۴۰۲

لاستیک بارزپله می‌کنه.

person
یاشار
۰۳ فروردین ۱۴۰۲

هییی یادش بخیر دو جفت کوموهو مینداختم با ۶۰۰هزارتمن
لامصب خراب نمیشه مگه این که بخواطر تنوع بخوای تعویض کنی
عمر فقط عمر کوموهو
۴حلقه داشته باش هرجایی هم میخوای برون من تضمین میکنم که ۳ الی ۵سال برات میچرخه
خودم تجربه ی زیادی دارم با کوموهو

  person
  مصطفی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

  سلام ،
  از مقاله خوبتون کمال تشکر را دارم ،
  از اینکه وقت گذاشتید و تجاربتون رو در اختیار ما قرار دادید هم ممنونم.
  موفق و پیروز باشید 🌷

  person
  علی
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  ممنون از وقتی ک گذاشتی و تحلیل های کاملا درست.خدا خیرت بده

   person
   مهدی
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

   من رودستون کرده انداختم بعد از ۵ سال آخ نگفته

person
افروز
۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام. وقت بخیر. اگر بخواهید یه رتبه بندی کیفیت لاستیک های ایرانی داشته باشید به ترتیب کدوما روپیشنهاد می دین؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  با توجه به کیفیت ساخت و متریال به کاررفته درتایرها به ترتیب تایر بارز (۷۴%)، کویر تایر (۱۰%)، یزد تایر (۶.۵%)، ایران تایر (۵%) و تایر دنا (۴.۵%) از کیفتیت های خوبی برخوردار هستند.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  با توجه به کیفیت ساخت و متریال به کاررفته درتایرها به ترتیب تایر بارز (۷۴%)، کویر تایر (۱۰%)، یزد تایر (۶.۵%)، ایران تایر (۵%) و تایر دنا (۴.۵%) از کیفتیت های خوبی برخوردار هستند.

  person
  هادی خرم نیا
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۱

  دوستان ببینید برای خرید لاستیک ایرانی دنبال بهترین نباشید. دقیقا عین روغن موتور ایرانی یا خودروهای ایرانی یا لوازم خانگی ایرانی! اگه دو تا برند ایرانی رنج قیمت برابری دارن مطمئن باشید تفاوت شگرفی درشون نیست مثل تفاوت رانا پلاس با ۲۰۷ یا تیبا با کوییک یا روغن بهران با ایرانول یا تلویزیون شهاب با اسنوا! اکثر مردم با تعویض لاستیک کهنه که هرچی لاستیک آجش کمتر و کهنه تر باشه فرمان پذیری و چسبندگیش کمتر میشه و لرزشش بیشتر که با نمونه یه لاستیک نو ایرانی عوض میکنن فکر میکنن لاستیک کیفیت به غایت بهتری نسیبشون شده و اینجوری بهشون القا میشه که کیفیت لاستیکی نوئی که الان زیر خودروشون هست خیلی بهتر از بقیه هست و تعصبی میشن رو برندهای بنجل ایرانی! در حالی که همه از دم سر و ته یه کرباسن جز تفاوت بسیار کم در چسبندگی و هندلینگ و عمر و نرمی. همه لاستیک های ایرانی سال اول چندان تفاوت زیادی با بهترین برندهای خارجی ندارن از لحاظ نرمی و هندلینگ اما دقیقا پس از تقریبا یک سال ایرادات ریز و درشت شون پدیدار میشه یعنی بصورتی که یا بالانس درست و درمونی ندارن و نمیشن یا وزن لاستیک ها باهم دقیق برابر نیست یا پله میکنن یا بیضی میشن یا یهویی میترکن و… که مهمتر از اینا اگه این ایرادات رو روئت نکردید سفتی بشدت زیاد لاستیک های ایرانی پس از یک سال هست که دقیقا پس از یه زمستون و تابستون لاستیک شروع میکنه به تغییر کاربری از لاستیک به چوب گاری!
  این ایرادات مربوط به یک برند ایرانی هم نیست و هر کدوم از برندهای بارز، یزد، کویر، ایران، دنا، رازی، گلدستون ممکنه چندتا یا یکی از ایراداتی که گفتم رو تجربه کنید شایدم نکنید و بگید لاستیک ایرانی خیلی هم خوبه اما کافیه یه بار با یه لاستیک خارجی از یه کمپانی پدر و مادر داره ممالک کفر و کردل لاستیک زیر همین خودروهای ایران خودرویی و سایپایی بندازید متوجه عرایضم میشید و تفاوت رانندگی رو بدون تلقین و آنی متوجه میشید که فرسنگ ها فاصله هست بین یه لاستیک با لاستیک دیگه.
  لاستیک ایرانی همشون یعنی سرطان! سال اول شاد و خرم، نرم و نازک، چست و چابک و پس از یک سال میشن سر زد از افق، مهر خاوران…!!!
  تجربه بنده از لاستیک بارزی که خیلی ها سنگش رو به سینه میزنن از بدو استفاده یکی از لاستیک ها چند میلی کوچیکتر از بقیه بود و یکی از لاستیک ها هم وزن غیر استانداردتری داشتن که سر جمع موجب شده بود بنده کلی راه بدونم برای میزان فرمان چون کشیدگی فرمان داشتم و در آخر یه کاربلد با خط کش این ایرادات رو برام نشون داد که ماشین ایراد نداره لاستیک ایراد داره.
  تجربه لاستیک یزد تایر من که خیلی ها میگن نرم و چسبنده والا من شخصا زیر خودرو صفر با گل اورانوس هیچ چسبندگی رو از این لاستیک ندیدم انگار روی یخ میرم! تو سرعت بالاست واقعا خطری بود و بارز قبلیم با ایراداتش و کهنگی چسبندگیش خیلی بیشتر از این بود فقط آج این یزدها بهتر و شیک تره وگرنه هیچ برتری نسبت به بقیه برندهای ایرانی نداره. تو خشکی که انگار همون خودرویی که تا دیروز بارز داشت این بار با یزد زیر پام قدرت و کیفیت ترمزم ۵۰ درصد کمتر شده!

  تجربه استفاده از یزد تایر بنده یعنی خشکی، پنچری و عدم هندلینگ دلنشین در سرعت بالا!
  گلدستون یعنی سنگ! پله کردن بسیار شدید دو عدد از لاستیک ها و چسبندگی وحشتناک به آسفالت و از بدو خروج از کمپانی عدم بالانس!

  اینایی که گفتم کسی که تو عمرش اگه لاستیک خارجی استفاده نکرده براش شعری بیش نیست چون هیچ تجربه ای از کیفیت سواری بهتری که میتونست تجربه کنه نداره اما شخصا بنده وقتی سالهاست از لاستیک خارجی مخصوصا ژاپنی استفاده میکنم زیر خودرو (در حال حاضر دانلوپ ژاپن) و زیر خودرو خانمم (مارشال کره) و زیر خودروی پدرم (لاستیک چینی) و پدرخانمم (پتلاس ترکیه) به جرئت میگم هنوز تکتولوژی ساخت و تولید لاستیک سازی ایران فرسنگ ها با نمونه های خارجی فاصله داره!

   person
   شریف
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۲

   دوست عزیز آقای هادی ، به عنوان یک راننده با بیش از ۳۰ سال تجربه رانندگی ، کاملا با گفته های شما رو تائید می کنم ، لاستیک های ایرانی یک بیستم لاستیک های کره ای کیفیت ندارند ، خصوصا بعد از تحریم ها که کاملا مزخرف شدن ، چند روز قبل با ماشین رفیقم در اتوبان قزوین لاستیک بارز نویی رو که سه روز قبل زیر ماشینش انداخته بود از بغل از هر دو طرف حدود ۵ سانتی پاره شد ، به قول یکی عزیزانی در همین صفحه کانت گذاشته : بر باعث و بانی این مشکلات مردم هزاران لعنت ،

   person
   علیرضا
   ۰۲ آبان ۱۴۰۲

   صحبت های شما کاملا صحیح هست .من هم لاستیک کوموهو انداختم زیر ماشین راحت پنج سال کار داد .اما الان مشکل در قیمت ها هست وگرنه همه مردم دوست دارن لاستیک مارک خوب بندازن زیر ماشین ..متاسفانه لاستیک های خارجی که اصلا نمیشه نزدیکشون بشیم .اگه ایرانی هم بگیریم از ناچاری هست …چون اختلاف قیمتیشون خیلی زیاده ..بابت انتقال تجربیات شما خیلی ممنون

   person
   Behzad
   ۲۵ آبان ۱۴۰۲

   سال ۹۶ زیر پراید ۱۳۲ مدل ۸۸ ۴ حلقه لاستیک دانلوپ ژاپن انداختم به قیمت ۷۵۰ هزار تومن. یعنی به قدری این لاستیک نرم و با کیفیت بود ک انگاری ماشین نو سوار شدی.. تو بارون و برف خدا شاهده تکون نمی‌خورد. از بس ک چسبندگی بالایی داشت.۴سال استفاده کردم بدون هیچ مشکلی. سرعت بالا هم چسبندگی عاااالی. یعنی اصن حرفی برای گفتن باقی نمیزاشت. ولی الان زیر دنا پلاس لاستیک فابریک کویر دارم. جرعت نمیکنم تند برم تو بارون از بس ک چسبندگی داغونی داره. 🤦‍♂️🤦‍♂️ و به شدت خشک. وقتی ک ماشین خالی هست ضربه میزنه تو کل اتاق. فعلا ک دنبال کومهو اصلی میگردم بندازم زیر ماشین. ک راحت شم از این مشکلات😐

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۷ آبان ۱۴۰۲

    سلام. ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه تان با ما.

   person
   حجت
   ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دقیقا همینطوره

person
رویا
۰۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام. کیفیت لاستیک ایران تایر بهتر است یا بارز؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

  تایر بارز در بازار لاستیک ایران از کیفیت و تکنولوژی بسیار بالایی برای تولید لاستیک‌های خود استفاده می‌کند که میزان رضایت مشتری‌های خود را افزایش دهد. به طور حتم می‌توان این گروه صنعتی لاستیک بارز را جزو بهترین تولید کننده تایر‌های ایرانی نام برد.

person
صارمی
۰۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام. کیفیت لاستیک ایران تایر چطوره به نظرتون؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

  لاستیک‌های تولیدی این شرکت نسبت به دیگر برندهای ایرانی خشک تر است که باعث می شود رانندگی با آن مطلوب رانندگان نباشد و کاربران تمایل چندانی به خرید این لاستیک‌ها نشان ندهند. لاستیک ایران تایر به دلیل خشک بودن در دست انداز ها ضربه ها را بیشتر دریافت کرده و صدای بیشتری را وارد کابین خودرو می کنند. همچنین باعث آسیب بیشتر به جلوبندی خودرو شده و فرایند استهلاک جلوبندی خودرو را تسریع می کنند. لاستیک‌های تولیدی ایران تایر وزن بیشتری نسبت به دیگر برندهای ایرانی دارند که این باعث می‌شود وزن نهایی خودرو بیشتر شده و در نتیجه خود را کندتر حرکت کند.

  person
  امیر
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۱

  گلدستون بدترین لاستیک ایرانیه

  person
  امیرحسین
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  عالیه

person
Yazarsh
۲۵ آذر ۱۴۰۱

با سلام
ماشین ساینا اس از کارخونه گرفتم
دو هزار کیلومتر رفتم که لاستیک جلو فابریکی خود به خود ترکید و متاسفانه رو ترمز زدم و سریع لیز خورد
برخورد کردم به گاردریل و ۴۵ میلیون ماشین خرج برداشت
رو ده هزار کیلومتر هم لاستیک عقب خود به خود دوباره ترکید ولی این دفعه کنترل کردم ماشینو نگه داشتم
خواستم بگم
خدا لعنت کنه شرکت سایپا رو که جون ادم ها براشون ارزش نداره
که لاستیک بی کیفیت و اشغال میندازن رو ماشین صفر
و توصیه من به کسانی که ساینا اس دارن
همون لحظه که ماشینتون گرفتین برین چهار حلقه لاستیک بخرین بزارید جای لاستیک گلدستون

  person
  محمد
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  منم همین مشکل و دارم
  گرفتار شدم
  ن بالانس میشه
  ن ترمز میگیره
  الان واسه ماشین صفر ک ی هفتس گرفتم باید برم لاستیک بگیرم…
  بردم بالانس.میگه گلدستون بالانس نمیکنم.
  بردم نمایندگی …
  کلا بساطی داریم

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۲ تیر ۱۴۰۲

   دوست عزیز متاسفیم از تجربه بد شما.

  person
  محمد
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام، مارک لاستیکتون چی بود؟

person
سعید جوزی
۰۶ آذر ۱۴۰۱

سلام وخسته نباشید ببخشید راهنمایی کنید از کجا لاستیک بارز خریداری کنم؟ قیمت مناسب کسی سراغ داره

  person
  رضا
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱

  از سایت خود بارز – سرچ کنین

person
هادی خرم نیا
۲۶ آبان ۱۴۰۱

همه لاستیک های وطنی پر صدا و خشک هستن و شما با تعویض لاستیک کهنه با نو ایرانی فکر میکنید خیلی نرمن اما نرمیشون رو پس از یک سال زیر ماشین کاملا از دست میدن! اینو منی میگم که قبلا طرفدار تولید داخلی بودم ولی باید از جنس خوب طرفداری کرد نه بد و بنجل! پس از سالها استفاده از کویر و یزد و بارز و گلدستون با اطمینان کامل میگم کیفیت لاستیک های وطنی ۱۰ به هیچ از لاستیک های ژاپنی و کره ای عقب هستش!!! چسبندگی که یه لاستیک کره ای و ژاپنی بهتون میدن رو یه لاستیک وطنی ۳۰ درصدش رو هم بهتون میده! کافیه یکم پول خرج کنید و لاستیک خارجی رو روی همین پراید و پژو و تولیدات داخلیتون حتی تجربه کنید اونوقت نمیتونید ماشین با لاستیک وطنی برونید. همه لاستیک های وطنی سر و ته یه کرباسن با کمی تفاوت در کیفیت و آج و نرمی و… تفاوت شاخص های لاستیک های خارجی اعم از چسبندگی و ترمزگیری و سرعت و عمر مفید بالا و کم صدایی و حفظ کیفیت از بدو خرید تا چندین سال با نمونه های وطنی مثل فرق تیم ملی معلولان افغانستان با تیم ملی آلمان و برزیله!

  person
  رضا
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱

  ✔ خیلی خوووب گفتید ✔

person
پرهام
۲۹ مرداد ۱۴۰۱

واقعا حیف پول که بخوای بدی لاستیک ایرانی من خودم یه راننده تاکسی از قشر کم درآمد جامعه هستم با همه برندهای لاستیک ایرانی پول خودم رو امتحان کردم از کویر یزد ودنا آیران تایر گلدستون همه یا خشک هستن یا تو ترمز گیری خیلی میکشند یا از درون قاش میخورند یا دو پوست میشن و هر کدوم رو هم که مراجعه میکنید به نمایندگیهای مجاز یه بهونه میدارند لاستیک که خود به خود ترکیده رو میگند با جسم تیز برخورد کرده اون یکی که باد خالی می‌کنه اینم میگند حتما پنچری های ریز ریز بهش وارد شده واین آخرین امید مون هم لاستیک بارز بود که من سال گذشته که خریدم از بغل باد کرد واونم گفتند حتما به سنگ برخورد کرده والان هم لاستیک ۲۰۲۱ رو بعد. از اردیبهشت انداختم اونم مارک بارز باز هم خدایی باد کرده و دیگه چون پارسال بهم گفتند باسنگ برخورد کرده دیگه از بارز و تمام شرکتها قطع امید کردم ومیدونم که پیگیری هم فایده ندارد چطور من یه لاستیک ۲۰۱۵ هانکوک یعنی مال ۷ سال قبل زیر ماشینه قسمت عقب هست به سنگ برخورد نمیکنه فقط همین تایرهای ایرانی با سنگ بر خورد می‌کنه من همین رو می‌دونم که این تایرهای چینی که گارانتی هم ندارن ارزش خریدشون به مراتب بهتر از این لاستیک ها ی ایرانی است کارشناساتون هم نیارید که بگن این بهتر ه یا اون با با خدا وکیلی زیر بار این همه ما مسافر کش ها دیگه به شدیم توجه داشته باشید که نوشهر ما هنوز کرایه ی تاکسی هر کورس ۱۵۰۰ تومن هست با تشکر از شما

  person
  محمد
  ۰۳ مهر ۱۴۰۱

  این درسته.

   person
   مصطفی
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

   سلام ،
   بسیار عالی بود و بنده نیز بعنوان راننده پایه یک موافق هستم.

  person
  کیان
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱

  با سلام
  استفاده از تایرهای ایرانی ،اشتباه محضه اولا که اصلا قابل اعتماد نیستن یعنی در سرعت بالا واقعا ممکنه که خطر ساز باشن ،دوما چرا فکر میکنید که توی ایران گارانتی و یا ضمانت معنی داره؟ شما هرچیزی که بخرید حتی با گارانتی هم که باشه محاله که بتونید ازش استفاده کنید فقط واسه اینه که پول بیشتری ازتون بگیرن به عنوان گارانتی ، من نظرم اینه که حتی اگه مجبور هستین پول قرض کنید ، ولی تایر خارجی بخرین

   person
   میعاد
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱

   سلام اونوقت بهترین لاستیک خودرو ایرانی پس کدومه؟ چون که ما که پولمون نمیره خارجی بخریم. خارجی ها هم میاد ایران تاریخ انقضای زیادی ندارند.

  person
  داریوش
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱

  درود بر شرفت، من هم همین مشکل هارو داشتم تا این که خارجی خریدم حالا چن پول نداشتم گفتم ایرانی بخرم باز که پشیمان شدم ۰

person
مرادی
۲۳ مرداد ۱۴۰۱

سلام کیفیت لاستیک بارز از بقیه بهتره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بارز جزو لاستیک های خوب است.

   person
   امین
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

   انقدر میکوبه بارز از ماشین خسته میشی

  person
  محمد
  ۰۳ مهر ۱۴۰۱

  بارز خوبیش به اینه که مثل سنگه و زود هم خراب نمیشه در عوضش پوست خودت رو میکنه از بس که باید رود به زود جلوبندی تعمیر کنی.😀😃

   person
   شهرام
   ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

   دقیقا 😄👍

person
جندقی
۰۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز، کدام لاستیک ایرانی نرمتره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، برندهای لاستیک مانند بارز تعریف خوبی می کنند اما در خصوص صحت مطلب یا نرمی اطلاعی نداریم.

  person
  Alizadeh
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  ایران تایر نرمترین. لاستیک ایرانیه

person
ویشکا مهری
۲۹ تیر ۱۴۰۱

میخوام یه لاستیک بگیرم که هم قیمت خوبی داشته باشه هم طول عمر زیاد، بارز خوبه؟ ایران تایر بهتره یا بارز

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام بله بارز جزو برندها خوب است.

  person
  احمد
  ۲۸ مهر ۱۴۰۲

  درود بر شما
  برند گهر تایر تولید وزارت دفاع چطور لاستیکیه

person
محمد
۱۴ تیر ۱۴۰۱

سلام بهترین لاستیک ایرانی چه برندیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بارز را بهترین برند می دانند.

person
وحید
۱۸ اسفند ۱۴۰۰

بنده جواب سوالم رو نگرفتم ، شما همه برند های ایرانی رو تایید کردید و مزایای اونارو گفتین ولی معایب نگفتین ، مهم ترین مورد واسه همه اینه که کدوم برند لاستیک ضربه کمتری در دست اندازها داره یا به اصطلاح با اون لاستیک،ماشین نمیکوبه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، معایب هم نوشته شده است. در این مقاله هدف ما آشنایی بهتر با لاستیک های خوب است. اصولا در خرید باید توجه کنید که در چه منطقه ای قصد رانندگی دارید و کدام لاستیک ها دوام بهتری دارند.

   person
   عرفان
   ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام خودتهران چ لاستیکی خوبه.من امروزایران تایرخریدم.ایااین لاستیک خوبه یاچه لاستیکی برای تهران بدردمیخوره؟؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیزف در این ایران تایر اطلاعاتی نداریم؛ اما میدونیم بارز خوب است.

    person
    مسعو
    ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

    سلام دوست گرامی ایران تایر اصلا چسبندگی مناسبی ندارد یزد تایر و بارز بهترین انتخاب هستند

     person
     اسدللهی
     ۱۸ دی ۱۴۰۱

     سلام کیفیت لاستیک ایران تایر واقعا تعریف ندارد.

  person
  الوند
  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

  لاستیک یزد تایر سبکتر و نرمتره

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز. ممنون که تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید.

person
کریم نجفی لاهرود
۲۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام پول جایزه زیادمیدن

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید