۱۹ اسفند ۱۴۰۲

بیمه برق؛ راهکار پرداخت خسارت‌های قطعی برق در تابستان

فصل تابستان است و مصرف برق زیاد. گاهی در فصل تابستان به دلیل این که مشترکین برق از وسایلی نظیر کولر، پنکه یا … استفاده می‌کنند، میزان مصرف برق نسبت به ماه‌های دیگر سال بالاتر می‌رود. طبیعی است که با این اوج گرفتن مصرف، گاهی با مشکل قطعی برق نیز مواجه شویم. از آن‌جا که متاسفانه قطعی برق زمان مشخصی ندارد یا این که زمان‌بندی  طبق برنامه اعلامی وزارت نیرو پیش نمی‌رود، این مساله مشکلات فراوانی را برای افراد جامعه ایجاد می‌کند. علاوه بر این که افراد با رخداد این مشکل از کار و زندگی خود می‌مانند، ولی ریسک دیگری نیز با رفتن برق دیده می‌شود : قطعی برق همانا و خراب شدن وسایل گرانقیمت خانه و شرکت‌ها همان. ولی نگران نباشید، وزارت نیرو برای این مساله مشترکین برق، راهکاری را ارائه کرده است: بیمه برق

اگر از شنیدن نام این بیمه‌نامه تعجب کردید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با چند و چون دریافت خسارت از بیمه برق آشنا کنیم.

بیمه برق چیست؟

شاید تا به حال توجه نکرده باشید. ولی اگر با دقت به قبض برق خود دقت کنید، علاوه بر هزینه برق مصرفی، موارد دیگری نیز در مبلغ نهایی هزینه برق مصرفی ماهانه منظور می‌شود. هزینه موارد زیر به برق مصرفی اضافه می‌شود:

 • آبونمان برق
 • مالیات بر ارزش افزوده
 • عوارض برق

به جز موارد بالا، باید هزینه ای را در نظر بگیریم که با عنوان حق بیمه برق از مصرف‌کنندگان گرفته می‌شود. این هزینه  طبق قرارداد بیمه مرکزی با شرکت توانیر از مصرف‌کنندگان برق شهری، روستایی و صنعتی دریافت می‌شود: بیمه برق، بیمه‌ای است که طبق مفاد آن، مشترکان برق می‌توانند خسارت خرابی یا سوختگی لوازم برقی را از شرکت برق دریافت کنند. البته این مساله دریافت خسارت قطعی برق شرطی نیز دارد :

سوختگی، خراب شدن و اختلال در کارکرد وسیله برقی باید ناشی از قطع و وصل‌های برق باشد. خب، حال که از تعریف بیمه برق مطلع شدیم، پوشش‌های این بیمه‌نامه جالب توجه به نظر می‌رسد.

آیا بیمه توانیر اجباری است؟

بله طبق قوانین بودجه،  این بیمه اجباری است. به نحوی که بدون استثنا حق بیمه برق مصرفی بر همه قبوض برق اعمال می‌شود. البته باید به یاد داشت که هر سال با تغییر بودجه پیش بینی شده برای آبادانی کشور، این مبلغ حق بیمه نیز تغییر خواهد یافت.

پوشش‌های بیمه برق شامل چیست؟

برق به تنهایی سبب سوختن وسایل و تجهیزات برقی نمی‌شود؛ ولی قطع و وصل مکرر آن سبب کاهش عمر و خرابی وسایل می‌شود. به همین دلیل مسئولان کشور در حمایت از اقشار جامعه این اطمینان را داده اند: ”  بیمه توانیر هرگونه خسارت وسایل برق ناشی از خاموشی‌ها و قطعی برق را جبران خواهند کرد.

پوشش‌های بیمه برق، خسارات زیر را جبران می‌کنند:

 • آتش سوزی
 • فوت
 • نقص عضو
 • خسارات پزشکی
 • آسیب و خرابی وسایل برقی (۹۰ درصد شکایات ثبت شده مربوط به سوختن لوازم برقی است.)

اگر می‌خواهید در مورد بیمه حوادث طبیعی بدانید، مقاله “بیمه حوادث طبیعی: بیمه اجباری برای تمام منازل مسکونی” را از دست ندهید

پوشش‌های بیمه برق شامل چیست؟

حق بیمه برق  چقدر است؟

طبق بررسی‌ای که ما انجام دادیم، خیلی از افراد از وجود چنین بیمه‌ای خبر ندارند. عدم اطلاع آن‌ها را علاوه بر عدم تبلیغات و اطلاع رسانی‌های شرکت توانیر، می‌توان به پایین بودن تعرفه پرداختی برای بیمه توانیر نسبت داد. این مبلغ در بین هزینه‌های زندگی روزمره، آن قدر کوچک است که کمتر کسی حتی به آن فکر می‌کند. هزینه ماهیانه حق بیمه‌نامه برق با قیمت یک نان برابری می‌کند!!! بله درست متوجه شدید. حق بیمه برق در سال ۱۴۰۰ برای مشترکین خانگی، تجاری و صنعتی ماهانه ۱۰۰۰ تومان و برای روستاییان، ۵۰۰ تومان در ماه است.

سقف خسارت پرداختی توانیر برای پوشش حوادث تحت پوشش بیمه خود چقدر است؟

سقف خسارت پرداختی برای جبران خسارات قطعی برق و خاموشی برای سال ۱۴۰۰ در جدول زیر خلاصه شده است:

پوشش بیمه برقسقف خسارت بیمه برق در ۱۴۰۰ (تومان)
خسارت خرابی وسایل برقی۲۶۰۰۰۰۰۰
غرامت فوت۹۵۰۰۰۰۰۰۰
آتش سوزی۸۹۰۰۰۰۰۰۰
نقص عضو۶۵۱۰۰۰۰۰۰
خسارت پزشکی۶۹۲۰۰۰۰۰۰
جدول سقف پوشش های بیمه برق در سال ۱۴۰۰

البته همان طور که پیداست، این مبالغ ذکر شده در جدول، حداکثر خسارتی است که به شخص زیان دیده در جریان قطعی برق پرداخت می‌شود. در محاسبه میزان خسارت، شرکت توانیر، آیین‌نامه و فرمول‌های خاصی تدارک دیده‌ است که طبق آن‌ها، خسارت بیمه خود را محاسبه و پرداخت می‌کند.

آیا شرکت توانیر، هرگونه ادعای مربوط به خسارت قطعی برق را پرداخت خواهد کرد؟

شناسایی و اثبات هرگونه خسارت ناشی از خاموشی‌ها و رفتن مرتب برق، چندان هم راحت نیست. بعد از ادعای خسارت ناشی از قطعی برق، کارشناسان ارزیاب بیمه توانیر به بررسی موضوع می‌پردازند. به عنوان مثال اگر خرابی دستگاه برقی یا هرگونه خسارت دیگر ناشی از قطع ناگهانی برق باشد و تعداد زیادی از خسارت‌ها در یک منطقه جغرافیایی در این زمینه به شرکت توانیر ارائه شده‌ باشد، این مساله به نفع مصرف کننده برق نخواهد بود. زیرا شرکت برق در این شرایط، خود را مقصر نمی داند. این شرکت خطاها را به گردن اتفاقات شبکه برق آن محل می‌اندازد. طبیعتا با این خسارت‌ها طبق قوانین شرکت توانیر برای شبکه برق آن منطقه برخورد خواهد شد.

اگر خسارات وسایل برقی یا خسارات جانی ناشی از قطع برق باشد، آیا شرکت توانیر راهکارهای مربوط به جلوگیری از این خسارت‌ها را نیز بررسی می‌کند؟

بیمه برق، یک خدمت حمایتی از سوی شرکت توانیر است. بنابراین بخشی از راهکارهای جلوگیری از خسارات ناشی از خاموشی‌های برق بررسی می‌گردد ولی امکان بررسی همه راهکارها با توجه به تعداد خسارات وجود ندارد.مسائلی نظیر  انشعاب غیرمجاز یا استفاده بیش از حد از انعشاب معمولی برق از پوشش بیمه مستثنی شده است.

مطمئنا شرکت برق برای حل مشکلات و خسارات افراد برای آینده نیز تدابیری اتخاذ می‌کند. این تدابیر می‌تواند شامل  تلاش شرکت برق  بر ای کاهش و به صفر رساندن قطعی برق باشد؛ ولی اصولا مصرف کنندگان نیز باید برای کاهش خطرات اقداماتی انجام دهند. شرکت برق می‌تواند اقدامات لازم از سوی مصرف کنندگان را در قالب استانداردهایی تدوین کرده و برای آن‌ها اجباری سازد. این استانداردها می‌تواند شامل الزام سیم‌کشی استاندارد و عدم استفاده از سیم‌های فرسوده در برق کشی و وسایل خانگی، تجاری و صنعتی باشد.

چه راهکارهایی برای کاهش خسارات و خرابی وسایل برقی در شرایط خاموشی و قطع برق وجود دارد؟

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. بهتر است مال خودمان را سفت نگه داریم و از آن مراقبت کنیم. بعد اگر مشکلی برای وسایل برقی‌مان در روند قطعی‌ها رخ داد، به فکر جبران خسارت بیفتیم.

چگونه از بیمه برق خسارت بگیریم؟

اگر با رعایت همه جوانب احتیاط و ایمنی، چندان خوش شانس نبودید و  خسارت وسایل برقی دامنگیرتان شود، برای گرفتن خسارت از بیمه برق شرکت توانیر ، می‌توانید مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. برای ثبت، رسیدگی و دریافت خسارت به سامانه خسارات حوادث ناشی از برق مشترکین خانگی به نشانی http://bime.tavanir.org.ir/ وارد شوید.
 2. با ورود به قسمت اعلام حوادث و خسارت، صفحه حاوی کد امنیتی و محل وارد کردن شناسه قبض محل حادثه باز می‌شود. بعد از وارد کردن این اطلاعات و فشردن دکمه تایید، سامانه صحت شناسه برق را بررسی و تایید می‌کند. سپس قادر خواهید بود به مرحله بعد پیش روید.
 3. اطلاعات نوع شخص حقیقی/ حقوقی، نام و نام خانوادگی شخص خسارت دیده، کدملی، شماره تلفن همراه، نشانی و کدپستی خود را وارد نمایید. سپس در صورت فشردن دکمه تایید، سیستم به بررسی اطلاعات شما می‌پردازد.
 4. در صورت تایید اطلاعات شخصی‌تان در مرحله قبلی،  باید مدارک و فایل‌های محل حادثه و شخص حادثه دیده را وارد نمایید. فایل‌ها باید کمتر از ۲۰۰ کیلو باید و در قالب PDF, JPG  یا PNG وارد شوند.
 5. اطلاعات حادثه شامل تاریخ حادثه، زمان و نوع خسارت ، شرح حادثه و مبلغ تخمینی خسارت را وارد نمایید. سپس با فشردن دکمه به مرحله بعد هدایت می‌شوید.
 6. در این مرحله ، کلیه مدارک مربوط به خسارت و حادثه ناشی از قطعی برق را بارگزاری نمایید. در نهایت، بعد از ثبت درخواست، کد رهگیری به شما نمایش داده می‌شود. کد رهگیری را برای بررسی وضعیت پرونده خود در ارجاعات بعدی، نگه دارید.

چگونه استعلام خسارت بیمه برق را بگیریم؟

در صورت ثبت خسارت در سامانه شرکت توانیر و تمایل به استعلام درخواست خسارت بیمه برق خود، مراحل زیر را عملی سازید:

 • به سامانه پیگیری خسارت شرکت توانیر وارد شوید.
 • در این بخش، اطلاعات شناسه قبض، کد رهگیری و شناسه امنیتی خود را وارد نمایید. بعد از ورود اطلاعات، وارد قسمت پیگیری شده و فرم پرونده را مشاهده نمایید. در این بخش، اطلاعات گردش پرونده، آخرین وضعیت و تاریخ دقیق ارجاعات دیده می‌شود.
 • احتمال دارد که پیگیری پرونده درخواست خسارت شما نیازمند اطلاعات و مدارکی باشد. در این صورت، فرمی در بالای این صفحه پدیدار می‌شود. همچنین اگر شما اعتراضی به نتیجه پرونده خود داشتید، با دکمه‌های اعتراض به رای دستگاه مدنظر، تایید یا اعتراض مبلغ خسارت برآوردی بیمه،  تایید یا اعتراض به مبالغ واریزی خسارت و ثبت اطلاعات بانکی، پروسه مدنظر را در پیش بگیرید.

دقت نمایید که اعتراض به موارد مرتبط به خسارت، محدودیت زمانی ۴۵ روزه دارد. یعنی اگر در این بازه زمانی، اعتراض خود را اعلام نکنید، رای نهایی خواهد شد.

پیشگیری بهتر از درمان است

همیشه گفته می‌شود که نگه داری و رعایت جانب احتیاط، مراقبت از جان و اموال راحت تر از ادعای خسارت است. بنابراین کارشناسان بیمه دات کام، رعایت نکات ایمنی برق کشی ساختمان‌ها، نگه داری دقیق از وسایل برقی و … را پیشنهاد می‌کنند. ولی باز هم حادثه خبر نمی‌کند. در صورت بروز خسارت‌های ناشی از قطعی‌های برق، می‌توانید زیان مالی و جانی خود را از توانیر دریافت کنید.

ما در این مقاله، در تلاش بودیم که کلیات بیمه برق را در این شرایط به اطلاع شما برسانیم. این راهنما می‌تواند کمک زیادی به شما در بهره‌گیری از پوشش‌های بیمه برق کند.ولی در صورت هر گونه اشکال یا ابهام در باره بیمه برق، می‌توانید مساله خود را در ۲۴ ساعت شبانه روز  کل هفته در قالب کامنت با ما در میان بگذارید تا کارشناسان بیمه دات کام در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

 • + بیمه برق چیست؟
 • + آیا بیمه توانیر اجباری است؟
 • + حق بیمه برق چقدر است؟
لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
رحیمی
۱۲ تیر ۱۴۰۲

سلام
در آیتم‌های نوع خسارت اشاره ای به خرابی و خسارت به تجهیزات برقی نشده

person
رحیمی
۱۲ تیر ۱۴۰۲

سلام در آیتم های مربوط به نوع خسارت
اشاره‌ای به خسارت به تجهیزات برقی نشده است.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  در بیمه نامه این موضوعات به طور کامل شرح داده می شود. لطفا با پشتیبانی بیمه دات کام در این زمینه مشورت کنید.

person
مسعود
۰۶ خرداد ۱۴۰۲

سلام
به علت سرقت کابل تیر برق کوچه خونه من دچار آتش سوزی شده وخسارت سنگینی وارد شده آیا بیمه شامل این مورد میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. لطفا به بیمه خود این موضوع را اطلاع دهید تا موضوع را پیگیری کنند و بتوانید خسارت خود را دریافت نمایید.

   person
   مسعود
   ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

   منظورم از بیمه همون بیمه اداره برق هستش که ماهانه در قبض پرداخت میکنین

person
داود
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

با سلام سوال من در مورد خسارت به تابلوی برق صنعتی بر اثر رعد و برق می‌باشد ، میخواستم بدونم که این نوع خسارت هم شامل بیمه می‌شود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بله. بیمه بدنه خسارت را پرداخت می کند.

person
محمد
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام
ممنون بابت مطالب مفیدتون
متاسفانه دو سه روز پیش به علت قطعی برق یخچال ساید دوو سوخت ما هم منزل نبودیم
یه آی سی و خازن برد یخچال ترکیده که ۱۵۰ تومن میشه
خودم میتونم بگیرم عوض کنم ولی میترسم جای دیگشم مشکل پیدا کرده باشه
آیا سرویسکار بیارم برا تعمیرش بهتره؟
چون مطمئن نیستم بیمه خسارتمو بده عرض میکنم
تهران منطقه ۱۵ هستیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. بهتره از نمایندگی برای تعویض یا تعمیر کمک بگیرید.

person
حسن
۲۸ اسفند ۱۴۰۱

سلام به همه،پارسال تلویزیون بنده بخاطر نوسان برق سوخت،به قول تعمیرکار برد مادر سوخته بود،چهارمیلیون دویست هزینه کردم،متاسفانه بیمه یک میلیون دوست تایید کرده،حالا ازمن شماره شبا خواستن،لطف میکنین راهنمایی کنین که ازچه طریقی اعلام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. به کارگزاری بیمه مراجعه کنید.

person
سعادتی
۲۷ اسفند ۱۴۰۱

موقعی که برق قطع میکنن خیلی راحته ولی می‌خوان خسارت بدن زورشون میاد من همه مراحل رو انجام دادم شماره شبا هم دادم ولی هفت ماه گذشته خبری نیست آخه چقدر دروغ خسته نمیشید حتا داغی موتور رو هم گرفتن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز بهتر است به کارگزاری بیمه خود مراجعه کنید.

person
حامد
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

بیش از یکساله درهمین سامانه دریافت خیارت برق ثبت درخوایت کردم هشت ماهه تایید شده و درانتظارواریز باقی مانده هیچ جایی هم نیست پیگیری کنیم! هردوره هم پول بیمه کسرمیشه، کجا باید شکایت کنم ازدست این بی مسئولیتی صورت گرفته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. به وزرات نیرو شکایت کنید.

  person
  پیمان
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۱

  منم اردیبهشت امسال خسارت دیدم شهریور کاراش کر‌دم و خودشون هم تایید خسارت را تایید کردن و شماره شبا هم ثبت کردم ولی هنوز هیچ واریزی از طرف بیمه واریز نشده و فقط نوشته در انتظار واریز توسط بیمه آخه این چه وضعیه از مبلغی که ما خرج کردیم واسه سوختن لوازم یک میلیون خورده ای ک کم کردن بابت فرانشیت و… هنوز هم خسارت مارو ندادن بعد از چند ماه آخه کی پاسخگو هست اصلا کسی هست یا فقط بلدن حرف بزنن

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز این موضوع را از کارگزاری که از آن بیمه خود را خریداری کرده اید، پیگیری کنید.

person
رضا
۱۷ دی ۱۴۰۱

با سلام بنده در تیر ماه ۱۴۰۰ مغازه ام اتش گرفت و در زمان پرداخت خسارت بیمه دی گفت ۷۰درصد مبلغ خسارت بعنوان فرانشیز محاسبه میشود و فقط ۳۰درصد به شما غرامت پرداخت می گردد اخه کجای دنیا ۷۰درصد فرانشیز خسارت محاسبه می کنند و از غرامت کسر می گردد

person
احمد
۱۶ دی ۱۴۰۱

منم سال ۱۴۰۰ طی قطعی برق خسارت دیدم ودرسامانه ثبت نام کردم چندتا نامه هم اداره برق شیراز زدم بعد تامین دلیل کردم وکارشناس دادگستری اومدوسایل رو دید بازبیمه زیربارنرفت شکایت به مراجع قضایی کردم جالبه خوداداره برق نامه زده بود که زمان سوختگی وسایل قطعی برق داشته فایل صوتی اپراتور هم مبنی براتصالی برق رو به قاضی دادم ودمرتبه هزینه کارشناسی که قاضی تعیین کرده بود رو دادم و اومد وسایل رو دید وتایید کرد بعد اداره برق لایحه گذاشت که امکان داره اتصالی از سیم کشی ساختمان باشه وماهیچگونه شکایتی در ان زمان دریافت نکردیم نتیجه ازپیش تعیین هست بازم مردم هستن که بایستی تاوان بی مدیریتی باید داد کلا بیمه و شکایت همش دروغ هست من بامدرک وادله رفتم وبیلاخ تحویلم دادن

person
محمد
۲۹ آذر ۱۴۰۱

من ۲۶تیر۱۴۰۰دچارخسارت لوازبرقی شدم وبلافاصله جهت دریافت خسارت ثبت نام کردم فروردین امسال هم شماره شباجهت پرداخت واردکردم که تاییدشده ومینویسه درانتظارپرداخت توسط شرکت بیمه امابعدازگذشت یکسال ونیم هنوزخسارتی دریافت نکردم تماس هم میگیرم میگن بودجه ای برای پرداخت نیست.چرامردم روسرکارمیزاریدبااین حرفاووعده های الکی

person
علیرضا عرب
۱۳ آذر ۱۴۰۱

سلام بیمه یکسال بعد پرداخت می کند یک سوم راکارشناس برق یک سوم کارشناس بیمه ایادر قراردادذکرشدهد

person
وحید
۱۷ شهریور ۱۴۰۱

با سلام و وقت بخیر . من یکسال پیش به دلیل نوسانات و قطعی مکرر برق متاسفانه موتور کولرم سوخت بعد از یکسال که از فرستادن مدارک و فاکتورها میگذره الان اومدن درج کردن نوسان و قطعی برق تحت پوشش نیست آخه چی تحت پوشش است که مانمیدونیم . این دزدی نیست پس چیست ؟ ممنون میشم اگر راهنمایی فرمایید و ما بدونیم چی مشمول بیمه میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام متاسفانه این موارد زیاد است.

person
aa
۲۳ مرداد ۱۴۰۱

امسال توانیربا کدام بیمه قرارداد داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز اطلاعی نداریم. هنوز قبلی ها مانده است.

person
ابراهیم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱

فرمایش شما صحیح ولی این مشکلی که شما میفرمایید کلی است و به بی نظمی اداره برق بر می گردد

اول با بیمه کوثر قرار داد بستند اما بعد عوض کردند و بیمه دی شد

فرایند های بیمه هم طولانی هست و ان هم مشکلی نیست

مشکل اصلی ایراد در سایت برق است که هیچ ادرس و محلی برای ارتباط مشتریان خسارت دیده پیش بینی نشده است. شما یک سایت فسقلی در اینترنت هم بروید قسمت تماس با ما دارد که تلفن و ایمیل و … برای تماس و سوال کردن قرار داده اند.
لذا کلی از وقت مردم تلف می شود. با ۱۲۱ تماس می گیری می گوید به ما ربطی ندارد.
با توانیر تماس بگیرید.
با بیمه دی تماس می گیری میگوید برو توی سایت.
توی سایت می روی میبینی یک سال است مطالب سایت تکان نخورده است و انسان با خود می گوید نکند یک سال است سایت تعطیل شده !!!

بدترین قسمت ماجرا این است که سایت برق قسمت تماس با ما ندارد و هیچ توضیحی در مورد زمان پرداخت خسارت نداده است.

person
امیر
۲۰ خرداد ۱۴۰۱

با سلام وقت بخیر ایا به غیر از ثبت شکایت از طریق سایت میشه خضوری رفت ؟
وایا بهترین جا برای نتیجع گرفتن رفتن به اداره شهرستان یا استان هست ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، درخصوص مراحل مختلف شکایت غیر از سایت اطلاعات دیگری نداریم.

person
مظاهر
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من ازخوزستان شهرستان بندرماهشهرتماس میگرم من منزل برادرم را برانگهداری ا مادرم بعدازفوت ایشان بخاطرالزازمرودیابت مادرم اربرادرم ۱۰۰ ملیون رهن کردم وطبق کارشناسان اتش نشانی وسازمان برق اتصالات برق باعث اتش گرفتن خانه شد ونزدیک به ۵۰ ملیون خسارت به من ووسایل منزل واردشد اعلام خسارت کردم اتفاق درماه بهمن ۱۴۰۰۰ اتفاق افتاد تا تسکیل وجمع اوری مدارک هویتی وعیره دراردیبهشت ۱۴۰۰۱ثبت خسارت کردم الان باید چقدرصبرکنم تاخسارت پرداخت شودیا بایدبه کجامراجعه کنم جون تمام وسایل سوخته فقط یه پنکه داریم توی گرمای تابستان کلافه شدیم زیربارقرص رفتم نمیدونم چکارکنم هیج ارگانی حاطرنیست کمک کند به همه معازه ها چک سه ماه دادم تاتعمرات انجام شده

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، متاسفانه در این خصوص اطلاعاتی وجود ندارد. اینکه تا چه زمانی خسارت را پرداخت می کنند.

person
داود ابراهیمی
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام در شهریور ماه ۱۴۰۰پرونده تشکیل دادم و ۱۷/۷هم کد پیگیری صادر شده هنوز خبری نشده به اداره برق هم مراجعه می کنم میگن با نوبت پرداخت میشه الان هشت ماه شده

person
محمدرضا مداحی
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام درمورخه ۱۳۹۹/۲/۲ ترانس محل ما اتصالی کرده و لوازم برقی چند خانه سوخته است و اعلام خسارت به شرکت توانیر کردیم و حالا بعداز دو سال پیام اومده که قطع ‌و وصل برق جزء خسارت حساب نمیشود مگر شما پیگیری نمیکنید که چرا وسایل این منطقه اونم برای چندخانه سوخته است به همین راحتی پول بیمه رو فیش مینویسین موقع پرداخت جواب سربالا میدین

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

  سلام باید ریشه یابی شود که مشکل ترانس چه چیزی بوده است؛ اما می تونید از طریق وکیل پیگیری کنید.

person
علیرضا
۲۱ فروردین ۱۴۰۱

با سلام اینهمه پول هر ماه از قبض ها کم میکنن دست آخر چند تا در حد تعمیر موتور یخچال میدن واقعا که …… ترانس جلو ی مغازه تابستان گذشته منفجر شد تمام وسایل مغازه ما سوخته دستگاه ذخیره برق،هارد دستگاه و … بعد از بررسی میگن جز خسارت نمی باشد به همین راحتی زیر خسارت در میرن پول مردم رو میکشن بالا

person
علیرضا عرب
۱۶ فروردین ۱۴۰۱

باسلام مطلب خوب بود از نظر راهنمایی امامشکل درمنطقه سیستان این است اولا یک نمایندگی دارد بیمه دی وان هم از ظایف خودش اطلا ع ندارد حتما قطع خراب شده کوچک باشد والا تحویل نمی گیرند تا زاهدان هم رفت وبرگشت ۴۰۰ کلیومتراست واین قدر اذیت میکنند که مشتری خسته شوداز راهنمایی وصبر پرسنل زاهدان نهایت تشکر ۰۹۱۵۵۴۲۷۶۵۵

  person
  ابراهیم
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

  فرمایش شما صحیح ولی این مشکلی که شما میفرمایید کلی است و به بی نظمی اداره برق بر می گردد

  اول با بیمه کوثر قرار داد بستند اما بعد عوض کردند و بیمه دی شد

  فرایند های بیمه هم طولانی هست و ان هم مشکلی نیست

  مشکل اصلی ایراد در سایت برق است که هیچ ادرس و محلی برای ارتباط مشتریان خسارت دیده پیش بینی نشده است. شما یک سایت فسقلی در اینترنت هم بروید قسمت تماس با ما دارد که تلفن و ایمیل و … برای تماس و سوال کردن قرار داده اند.
  لذا کلی از وقت مردم تلف می شود. با ۱۲۱ تماس می گیری می گوید به ما ربطی ندارد.
  با توانیر تماس بگیرید.
  با بیمه دی تماس می گیری میگوید برو توی سایت.
  توی سایت می روی میبینی یک سال است مطالب سایت تکان نخورده است و انسان با خود می گوید نکند یک سال است سایت تعطیل شده !!!

  بدترین قسمت ماجرا این است که سایت برق قسمت تماس با ما ندارد و هیچ توضیحی در مورد زمان پرداخت خسارت نداده است.

  person
  ابراهیم
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام

  این بنده خدا شماره موبایل گذاشته کاش شما حد اقل ۴ رقمش رو ستاره می زدید

person
مهدی
۱۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
در سامانه بیمه جهت سوختن کمپرسور فریزر اعلام خسارت نموده بعد از ۸ ماه شرکت بیمه پیام داده “قطع و وصل برق از طرف شرکت توزیع نیروی برق از محل این بیمه نامه قابل پرداخت نمی باشد” . در صورتی که پیشنهادی یا متنی که بشه به عنوان اعتراض نوشت و پیگیری کرد دارین ممنون میشم بهم بدید
سپاس فراوان

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این را باید از سازمان مربوطه بپرسید. اینکه اصلا چرا قابل پرداخت نیست.

person
رویا
۲۱ اسفند ۱۴۰۰

خسارت ناشی از قطعی برق. متاسفانه شش ماه هست کلیه مدارک بارگذاری و کد پیگیری هم صادر گردید. متاسفانه هر بار به سایت پیگیری خسارت مراجعه می کنم در انتظار بررسی در شرکت بیمه ثبت گردید. لطف کنید اگر شماره ای از بیمه دارید قید کنید تا شخصا پیگیری نمایم. بسیار سپاسگزار

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی بوده در این مقاله نوشته ایم. می توانید با یک وکیل برای این مسئله مشورت کنید.

person
رسول
۰۹ اسفند ۱۴۰۰

نتیجه درخاست ما تایید شده و نوشته شماره شبا را درسامانه ثبت کنید اما نمیدونیم کدوم قسمت باید شماره شبا ثبت کنیم…

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، ما هم اطلاعاتی نداریم که سیستم سایت چگونه است. به اداره برق محله خود مراجعه کنید.

person
سامان
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام . یه سوال”زمانیکه وارد سایت توانیر میشیم .پیام اومده مبلغ واریزی را تایید کنید . در صورتیکه مبلغی واریز نشده . یه مدت ۴۵ روزه هم اعلام شده . الان باید گزینه تایید و بزنیم یا عدم تایید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در این خصوص ما خیلی اطلاعاتی نداریم. شما اول از همه از بانک پیگیری کنید که آیا مبلغ پرداخت شده است یا خیر. اگر نشده بود، پس باید عدم تایید را بزنید.

  person
  مهدی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام
  شما هم به علت قطع و وصل برق تقاضای خسارت کرده بودین؟
  ممنون میشم شماره تماستون رو بدین تا مشورت بگیرم

  person
  محسنی
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

  سلام از پارسال برای دریافت خسارت در سایت اعلام خسارت کردم ولی همچنان در انتظار بررسی است.
  کی بیمه خسارت و پرداخت میکند؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، والا اینها زمان مشخصی ندارند.

person
امیر 4145
۰۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام جهت دریافت خسارت دورقم اخر شماره شبا نخورده میخاستم بدونم چطور میشه ویرایش کنم اطلاعات شماره شبا رو ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با خود اداره برق منطقه تماس بگیرید یا مراجعه کنید. البته قبل از آن در سایت بررسی کنید که آیا امکان ویرایش شماره وجود دارد یا خیر. در صورت نبودن، مراجعه حضوری کنید.

person
وکیلی
۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر، از شهریور ۱۴۰۰ اعلام خسارت کردم و پرونده تشکیل دادم هنوز هم هرموقع به سایت سر میزنم نوشته در حال بررسی در شرکت بیمه . وقتی به بیمه دی زنگ میزنم میگن چون دیر با ما قرارداد بستن ممکنه پرداخت خسارت شما یکسال طول بکشه البته با کسر فرانشیز ۳۵% . من ۷ میلیون خسارت دیدم فقط بخاطر مشکلات سیستم برق و اداره بی مسئولیت برق و متأسفانه هیچ توضیح قانع کننده ای بابت مشکلات نمیدن. واقعا متأسفم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با اتفاق افتاده متاسفیم. پیگیری این امور با خودتان و دیگر سازمان های مربوطه است.

person
نورانی / هادی
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

با سلام خدمت عوامل یا بیمه برق ، تعیین خسارت اعلام شده است ، و درخواست شماره شبا کرده است ، در سیستم بیمه درج شماره شبا جایی وجود ندارد ، لطفا راهنمایی نمایید که به دفاتر پیش خوان مراجعه گردد یا اینکه در سیستم مشاهده پرونده بیمه وجود دارد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با همان اداره برق که شما را راهنمایی کرده اند، تماس بگیرید.

person
امیرعلی
۱۷ دی ۱۴۰۰

باسلام/همانطورکه مسئولین محترم اعلام کردندوقانون خوده بیمه گذاراست که پرونده فقط یک ماه طی بررسی بیمه ای قراربگیردولی خسارت دیدگان زمان طولانی یکسال یابیشتررامیگذرانن تایه حداقل یک سوم ازخسارت خودرادریافت کنن چرابه قانون خودشان پایبندنیستن مسولان گفتندخسارات سال۱۴۰۰راتاخردادماه پرداخت میکنن الان ۱۰ماهه ازخرداددمیگذردمن کارگرکه متحمل خسارت دیده شدم و۳الی۴میلیون خرج کردم اول سال چرابایدیکسال یابیشترمنتظریک سوم خسارت باشم؟الان ۸الی۹ماهه من هرچه پیگیری میزنم همش میزنه درجریان بررسی چقدبررسی میکنیدشماکسی که نمیخادبی دلیل۳الی۴میلیون ازپس اندازش وحق زن وبچش خرح کنه بعدیک سوم دریافت کنه واقعادورازانصافه این تاییم مدت زمانی

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز ما درباره بیمه برق در مقاله خود اطلاع رسانی کردیم و رسیدگی به شکایات از اداره برق در حوزه فعالیت ما نیست شما می توانید به توانیر یا بیمه مرکزی مراجعه نمایید.

person
محمد
۱۴ دی ۱۴۰۰

سلام من ۶ ماهه اعلام خسارت کردم وکد رهگیری هم گرفتم هروقت مراجعه میکنم میبینم نوشته در حال برسی در شرکت بیمه چیکارکنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، با شرکت بیمه تماس بگیرید. اگر جواب نگرفتید می توانید از طریق شکایات بیمه مرکزی پیگیری کنید.

person
محمد
۱۱ دی ۱۴۰۰

سلام
میزان حق بیمه دریافتی از ما مبلغ ۴۰۰۰۰ تومان هست در قبض اعمال میشه .

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ دی ۱۴۰۰

  سلام بابت اطلاع رسانی تون ممنونیم

person
محمد توفیقی
۰۴ دی ۱۴۰۰

به نظر من هم مانند خیلی کارهای دیگر این بیمه هم صرفا یک منبع درآمد می باشد. درخواست سوختن کمپرسور در اثر قطع و وصل برق را در اوایل مرداد ماه ۱۴۰۰ ثبت کردم و از آن تاریخ تا حالا هرچه با کد رهگیری روی آن میروم صرفا نوشته در انتظار بررسی شرکت بیمه و هیچ مرحله ای جلو نرفته است. واقعا مسخره است.

person
..
۲۴ آبان ۱۴۰۰

سلام ببخشید قرار بود تا پایان شهریور خسارتهای نوسان برق را بدید هنوز خبری نیست خدای چقدر دروغ الان خودتون طلبکار بودید این طور رفتار می‌کردید خون مردم تو شیشه میکردید کل نظام دروغ شما خدا رو هم قبول ندارید چه برسه بندهاشو

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز ما فقط قانون بیمه برق رو به عنوان یه مطلب در جهت اهداف رشد فرهنگ بیمه و بالابردن آگاهی افراد از وجود چنین بیمه ای در سایت درج کردیم و مقام مجری نیستیم شما می تونید به توانیر مراجعه کنید تا به مساله تون رسیدگی بشه

person
رحمن عباسی
۲۴ آبان ۱۴۰۰

باسلام وخسته نباشی بیمه برقی دروغ نیست ولی خیلی سختگیری وبهانه جویی میکنن که حتی یک غلط املایی درفاکتورهم گیرمیدهندوپرونده رامختومه میکنن اوایل سال ۱۴۰۰کمپروسوروبعضی ازوسایل برقی ماکامل سوخته که قادربه استفاده نبوده وتعویض شده بعدازثبت نام وپیگیری تاالان که که تقریبابرج۹سال هستییم اداره برق زنگ میزنییم هنوزمیگن سال ۱۴۰۰هنوزبیمه گذارمشخصی ندارددوم اینکه سال۹۹یخچال وکلی ازوسایل یخچال همسایه ماسوخت وتعویضی کمپرسوروقطعات به علت کارنکردن داشت وبعدهزینه گازکردن مجددکمپرسورنویخچال وهمچنین دستمزدتعمیرکارروهم رفته حدود۲۶۰۰۰۰۰دومیلیون ششصدهزارتومان شدکه بیمه کوثربعدازیکسال فقط بابت تعویض کمپروسورکه یک میلیون ۸۰۰هزارتومان میشدپرداخت کرداعتراضشون هم جواب ندادطبق قانون بیمه مرکزی هرچه باعث خاموشی برق سوخته وقابل مصرف نباشه وتعویض بشه بیمه بایدپرداخت کنه چرااززیراین قانون درمیرن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰

  سلام رحمان عزیز مرسی که نظر خودتونو درج کردید ولی ما برای بالابردن آگاهی افراد و اطلاع رسانی این مقاله رو در سایت درج کردیم و مقام مجری نیستیم شما باید به توانیر مراجعه کنید مرسی از توجه شما

person
حمید
۱۸ آبان ۱۴۰۰

سلام. من ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ثبت خسارت کردم. و از اون روز تا به الان زده در انتظار بررسی. واقعا کجا باید بریم که کارمون انجام بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، متاسفانه تامین خسارت مدت زمان طولانی را نیاز دارد.

   person
   حق زندگی در این مملکت
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر من ۴۰۰میلیون بابت خسارت برق طلب دارم که اداره بیمه گفتن بیا با هم بخوریم ۱۵۰میلیون بگیر مابقی رو به ما ببخش در غیر این صورت یک ریال پرداخت نمیشه !من باید کجا پیگیر بشم که نخوام برم سراغ دادگاه که پرونده کشیده بشه به ۵سال دیگه

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

    سلام. از اداره برق شکایت کنید. به هر حال فرایند قانونی آن باید طی شود

person
مهدی
۱۷ آبان ۱۴۰۰

سلام
شرکت تونیردرسال ۱۴۰۰باچه بیمه ای قراردادبسته
خردادثبت خسارت کردم هیچ خبری نشدآخه چرابه مردم وعده ووعیدمی دهید۸ماه تزسال می گذره هنوزباهیچ بیمه قراردادنبسته اید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اطلاعات دقیقی در این خصوص نداریم. هنوز برای ۱۴۰۱ هم چیزی مشخص نکرده اند.

  person
  ابراهیم
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام

  اول با بیمه کوثر بسته بودند اما عوض شد و خسارت ۱۴۰۰ با بیمه دی هست

  من هم برج ۴ پارسال خسارت دیدم اما تا الان هیچ خبری نشده

person
جهان پیما
۲۶ مهر ۱۴۰۰

سلام، آیا کسی تونسته از سامانه بیمه برق خسارت دریافت کنه؛ اول مرداد تشکیل پرونده دادم و کد رهگیری گرفتم ولی پیام در انتظار بررسی شرکت بیمه میده، هیچ کسی هم پاسخگو نیستش

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله گرفته اند اما خیلی سخت بوده است.

person
Arsham
۱۵ شهریور ۱۴۰۰

بیمه برق دروغ است معذرت میخواهم چونکه وقت شما را به همراه مرحله ای که به مذحکه کردن شباهت دارد جوابمو هم نیستند بلکه به این موضوع می‌خندند وقتی تماس میگیرم رحم کن بر مردم خداوند متعال

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر آرشام عزیز. ما به عنوان تیم بیمه دات کام مجری قانون هستیم و قانون بیمه برق رو در سایت منتشر کردیم اجرایی کردن اون به سازمان های ذی ربط ارتباط داره

person
سیامک حیدری
۲۲ مرداد ۱۴۰۰

ثبت خسارت با موبایل معمولا با اشکال مواجه می شود . در صورت امکان با کامپیوتر ثبت کنید مشکل حل خواهد شد . خود من این مشکل رو داشتم که حل شد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰

  مرسی از اطلاعات مفیدی که در اختیار دوستان قرار می‌دهید.

   person
   محمد
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

   سلام. دوست عزیز اگه برو تلویزیون و دیجیتال در اثر نوسان برق سوخته باشه.. همه مدارک کامل هست فقط نمیدونستم که باید نیروی انتظامی هم باید باید بیاد ..‌اینو باید چیکار کرد؟ سامانه گفته میخواد تا کد پیگیری بده.. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۲ خرداد ۱۴۰۲

    سلام. بهتر است از بیمه خود این موضوع را پیگیری کنید.

person
مطهری
۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سلام سامانه بیمه برق دروغی بیش نیست .حداقل ۱۲ بار ثبت خسارت کردم ولی هر بار ایرادی جدید میگیرد وکد پیگیری نمیدهد.معلومه فقط حق بیمه را میگیرند وهیچ خسارتی نمیدهند .همه دروغ میگویند .شما هم مردم را سر کار نگذارید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر از توجه شما به مقاله بیمه برق ممنونیم . وظیفه ما اعلام قوانین و موضوعات بیمه ای هستش و این موضوع بیمه برق به تصویب رسیده بود که مطرح کردیم و توصیه ما بررسی و تلاش بیشتر در راستای گرفتن خسارت بیمه تون هست اگه سوالی بود ما در خدمتیم.

   person
   رها
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۰

   سلام من سال ۹۹برج ۱۱خسارت دید وسایل منزل و رفتم کارهاشون انجام دادم و پرونده تکمیل شد ولی کد پیگیری ندارم تا الان هم هیچ خسارتی بهم ندادن .میخواستم اگر امکان داره من و راهنمایی کنید .ممنون میشم

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، باید به همان اداره برق مراجعه کنید.

  person
  .
  ۰۹ شهریور ۱۴۰۰

  دقیقا همینطوره
  اصلا شماره پیگیری نمیده و یا مرحله بعد نمیره!!!

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید