10 دی 1401

بیمه برق؛ راهکار پرداخت خسارت‌های قطعی برق در تابستان

فصل تابستان است و مصرف برق زیاد. گاهی در فصل تابستان به دلیل این که مشترکین برق از وسایلی نظیر کولر، پنکه یا … استفاده می‌کنند، میزان مصرف برق نسبت به ماه‌های دیگر سال بالاتر می‌رود. طبیعی است که با این اوج گرفتن مصرف، گاهی با مشکل قطعی برق نیز مواجه شویم. از آن‌جا که متاسفانه قطعی برق زمان مشخصی ندارد یا این که زمان‌بندی  طبق برنامه اعلامی وزارت نیرو پیش نمی‌رود، این مساله مشکلات فراوانی را برای افراد جامعه ایجاد می‌کند. علاوه بر این که افراد با رخداد این مشکل از کار و زندگی خود می‌مانند، ولی ریسک دیگری نیز با رفتن برق دیده می‌شود : قطعی برق همانا و خراب شدن وسایل گرانقیمت خانه و شرکت‌ها همان. ولی نگران نباشید، وزارت نیرو برای این مساله مشترکین برق، راهکاری را ارائه کرده است: بیمه برق

اگر از شنیدن نام این بیمه‌نامه تعجب کردید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با چند و چون دریافت خسارت از بیمه برق آشنا کنیم.

بیمه برق چیست؟

شاید تا به حال توجه نکرده باشید. ولی اگر با دقت به قبض برق خود دقت کنید، علاوه بر هزینه برق مصرفی، موارد دیگری نیز در مبلغ نهایی هزینه برق مصرفی ماهانه منظور می‌شود. هزینه موارد زیر به برق مصرفی اضافه می‌شود:

 • آبونمان برق
 • مالیات بر ارزش افزوده
 • عوارض برق

به جز موارد بالا، باید هزینه ای را در نظر بگیریم که با عنوان حق بیمه برق از مصرف‌کنندگان گرفته می‌شود. این هزینه  طبق قرارداد بیمه مرکزی با شرکت توانیر از مصرف‌کنندگان برق شهری، روستایی و صنعتی دریافت می‌شود: بیمه برق، بیمه‌ای است که طبق مفاد آن، مشترکان برق می‌توانند خسارت خرابی یا سوختگی لوازم برقی را از شرکت برق دریافت کنند. البته این مساله دریافت خسارت قطعی برق شرطی نیز دارد :

سوختگی، خراب شدن و اختلال در کارکرد وسیله برقی باید ناشی از قطع و وصل‌های برق باشد. خب، حال که از تعریف بیمه برق مطلع شدیم، پوشش‌های این بیمه‌نامه جالب توجه به نظر می‌رسد.

آیا بیمه توانیر اجباری است؟

بله طبق قوانین بودجه،  این بیمه اجباری است. به نحوی که بدون استثنا حق بیمه برق مصرفی بر همه قبوض برق اعمال می‌شود. البته باید به یاد داشت که هر سال با تغییر بودجه پیش بینی شده برای آبادانی کشور، این مبلغ حق بیمه نیز تغییر خواهد یافت.

پوشش‌های بیمه برق شامل چیست؟

برق به تنهایی سبب سوختن وسایل و تجهیزات برقی نمی‌شود؛ ولی قطع و وصل مکرر آن سبب کاهش عمر و خرابی وسایل می‌شود. به همین دلیل مسئولان کشور در حمایت از اقشار جامعه این اطمینان را داده اند: ”  بیمه توانیر هرگونه خسارت وسایل برق ناشی از خاموشی‌ها و قطعی برق را جبران خواهند کرد.

پوشش‌های بیمه برق، خسارات زیر را جبران می‌کنند:

 • آتش سوزی
 • فوت
 • نقص عضو
 • خسارات پزشکی
 • آسیب و خرابی وسایل برقی (۹۰ درصد شکایات ثبت شده مربوط به سوختن لوازم برقی است.)

اگر می‌خواهید در مورد بیمه حوادث طبیعی بدانید، مقاله “بیمه حوادث طبیعی: بیمه اجباری برای تمام منازل مسکونی” را از دست ندهید

پوشش‌های بیمه برق شامل چیست؟

حق بیمه برق  چقدر است؟

طبق بررسی‌ای که ما انجام دادیم، خیلی از افراد از وجود چنین بیمه‌ای خبر ندارند. عدم اطلاع آن‌ها را علاوه بر عدم تبلیغات و اطلاع رسانی‌های شرکت توانیر، می‌توان به پایین بودن تعرفه پرداختی برای بیمه توانیر نسبت داد. این مبلغ در بین هزینه‌های زندگی روزمره، آن قدر کوچک است که کمتر کسی حتی به آن فکر می‌کند. هزینه ماهیانه حق بیمه‌نامه برق با قیمت یک نان برابری می‌کند!!! بله درست متوجه شدید. حق بیمه برق در سال 1400 برای مشترکین خانگی، تجاری و صنعتی ماهانه 1000 تومان و برای روستاییان، 500 تومان در ماه است.

سقف خسارت پرداختی توانیر برای پوشش حوادث تحت پوشش بیمه خود چقدر است؟

سقف خسارت پرداختی برای جبران خسارات قطعی برق و خاموشی برای سال 1400 در جدول زیر خلاصه شده است:

پوشش بیمه برق سقف خسارت بیمه برق در 1400 (تومان)
خسارت خرابی وسایل برقی 26000000
غرامت فوت 950000000
آتش سوزی 890000000
نقص عضو 651000000
خسارت پزشکی 692000000
جدول سقف پوشش های بیمه برق در سال 1400

البته همان طور که پیداست، این مبالغ ذکر شده در جدول، حداکثر خسارتی است که به شخص زیان دیده در جریان قطعی برق پرداخت می‌شود. در محاسبه میزان خسارت، شرکت توانیر، آیین‌نامه و فرمول‌های خاصی تدارک دیده‌ است که طبق آن‌ها، خسارت بیمه خود را محاسبه و پرداخت می‌کند.

آیا شرکت توانیر، هرگونه ادعای مربوط به خسارت قطعی برق را پرداخت خواهد کرد؟

شناسایی و اثبات هرگونه خسارت ناشی از خاموشی‌ها و رفتن مرتب برق، چندان هم راحت نیست. بعد از ادعای خسارت ناشی از قطعی برق، کارشناسان ارزیاب بیمه توانیر به بررسی موضوع می‌پردازند. به عنوان مثال اگر خرابی دستگاه برقی یا هرگونه خسارت دیگر ناشی از قطع ناگهانی برق باشد و تعداد زیادی از خسارت‌ها در یک منطقه جغرافیایی در این زمینه به شرکت توانیر ارائه شده‌ باشد، این مساله به نفع مصرف کننده برق نخواهد بود. زیرا شرکت برق در این شرایط، خود را مقصر نمی داند. این شرکت خطاها را به گردن اتفاقات شبکه برق آن محل می‌اندازد. طبیعتا با این خسارت‌ها طبق قوانین شرکت توانیر برای شبکه برق آن منطقه برخورد خواهد شد.

اگر خسارات وسایل برقی یا خسارات جانی ناشی از قطع برق باشد، آیا شرکت توانیر راهکارهای مربوط به جلوگیری از این خسارت‌ها را نیز بررسی می‌کند؟

بیمه برق، یک خدمت حمایتی از سوی شرکت توانیر است. بنابراین بخشی از راهکارهای جلوگیری از خسارات ناشی از خاموشی‌های برق بررسی می‌گردد ولی امکان بررسی همه راهکارها با توجه به تعداد خسارات وجود ندارد.مسائلی نظیر  انشعاب غیرمجاز یا استفاده بیش از حد از انعشاب معمولی برق از پوشش بیمه مستثنی شده است.

مطمئنا شرکت برق برای حل مشکلات و خسارات افراد برای آینده نیز تدابیری اتخاذ می‌کند. این تدابیر می‌تواند شامل  تلاش شرکت برق  بر ای کاهش و به صفر رساندن قطعی برق باشد؛ ولی اصولا مصرف کنندگان نیز باید برای کاهش خطرات اقداماتی انجام دهند. شرکت برق می‌تواند اقدامات لازم از سوی مصرف کنندگان را در قالب استانداردهایی تدوین کرده و برای آن‌ها اجباری سازد. این استانداردها می‌تواند شامل الزام سیم‌کشی استاندارد و عدم استفاده از سیم‌های فرسوده در برق کشی و وسایل خانگی، تجاری و صنعتی باشد.

چه راهکارهایی برای کاهش خسارات و خرابی وسایل برقی در شرایط خاموشی و قطع برق وجود دارد؟

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. بهتر است مال خودمان را سفت نگه داریم و از آن مراقبت کنیم. بعد اگر مشکلی برای وسایل برقی‌مان در روند قطعی‌ها رخ داد، به فکر جبران خسارت بیفتیم.

چگونه از بیمه برق خسارت بگیریم؟

اگر با رعایت همه جوانب احتیاط و ایمنی، چندان خوش شانس نبودید و  خسارت وسایل برقی دامنگیرتان شود، برای گرفتن خسارت از بیمه برق شرکت توانیر ، می‌توانید مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. برای ثبت، رسیدگی و دریافت خسارت به سامانه خسارات حوادث ناشی از برق مشترکین خانگی به نشانی http://bime.tavanir.org.ir/ وارد شوید.
 2. با ورود به قسمت اعلام حوادث و خسارت، صفحه حاوی کد امنیتی و محل وارد کردن شناسه قبض محل حادثه باز می‌شود. بعد از وارد کردن این اطلاعات و فشردن دکمه تایید، سامانه صحت شناسه برق را بررسی و تایید می‌کند. سپس قادر خواهید بود به مرحله بعد پیش روید.
 3. اطلاعات نوع شخص حقیقی/ حقوقی، نام و نام خانوادگی شخص خسارت دیده، کدملی، شماره تلفن همراه، نشانی و کدپستی خود را وارد نمایید. سپس در صورت فشردن دکمه تایید، سیستم به بررسی اطلاعات شما می‌پردازد.
 4. در صورت تایید اطلاعات شخصی‌تان در مرحله قبلی،  باید مدارک و فایل‌های محل حادثه و شخص حادثه دیده را وارد نمایید. فایل‌ها باید کمتر از 200 کیلو باید و در قالب PDF, JPG  یا PNG وارد شوند.
 5. اطلاعات حادثه شامل تاریخ حادثه، زمان و نوع خسارت ، شرح حادثه و مبلغ تخمینی خسارت را وارد نمایید. سپس با فشردن دکمه به مرحله بعد هدایت می‌شوید.
 6. در این مرحله ، کلیه مدارک مربوط به خسارت و حادثه ناشی از قطعی برق را بارگزاری نمایید. در نهایت، بعد از ثبت درخواست، کد رهگیری به شما نمایش داده می‌شود. کد رهگیری را برای بررسی وضعیت پرونده خود در ارجاعات بعدی، نگه دارید.

چگونه استعلام خسارت بیمه برق را بگیریم؟

در صورت ثبت خسارت در سامانه شرکت توانیر و تمایل به استعلام درخواست خسارت بیمه برق خود، مراحل زیر را عملی سازید:

 • به سامانه پیگیری خسارت شرکت توانیر وارد شوید.
 • در این بخش، اطلاعات شناسه قبض، کد رهگیری و شناسه امنیتی خود را وارد نمایید. بعد از ورود اطلاعات، وارد قسمت پیگیری شده و فرم پرونده را مشاهده نمایید. در این بخش، اطلاعات گردش پرونده، آخرین وضعیت و تاریخ دقیق ارجاعات دیده می‌شود.
 • احتمال دارد که پیگیری پرونده درخواست خسارت شما نیازمند اطلاعات و مدارکی باشد. در این صورت، فرمی در بالای این صفحه پدیدار می‌شود. همچنین اگر شما اعتراضی به نتیجه پرونده خود داشتید، با دکمه‌های اعتراض به رای دستگاه مدنظر، تایید یا اعتراض مبلغ خسارت برآوردی بیمه،  تایید یا اعتراض به مبالغ واریزی خسارت و ثبت اطلاعات بانکی، پروسه مدنظر را در پیش بگیرید.

دقت نمایید که اعتراض به موارد مرتبط به خسارت، محدودیت زمانی 45 روزه دارد. یعنی اگر در این بازه زمانی، اعتراض خود را اعلام نکنید، رای نهایی خواهد شد.

پیشگیری بهتر از درمان است

همیشه گفته می‌شود که نگه داری و رعایت جانب احتیاط، مراقبت از جان و اموال راحت تر از ادعای خسارت است. بنابراین کارشناسان بیمه دات کام، رعایت نکات ایمنی برق کشی ساختمان‌ها، نگه داری دقیق از وسایل برقی و … را پیشنهاد می‌کنند. ولی باز هم حادثه خبر نمی‌کند. در صورت بروز خسارت‌های ناشی از قطعی‌های برق، می‌توانید زیان مالی و جانی خود را از توانیر دریافت کنید.

ما در این مقاله، در تلاش بودیم که کلیات بیمه برق را در این شرایط به اطلاع شما برسانیم. این راهنما می‌تواند کمک زیادی به شما در بهره‌گیری از پوشش‌های بیمه برق کند.ولی در صورت هر گونه اشکال یا ابهام در باره بیمه برق، می‌توانید مساله خود را در 24 ساعت شبانه روز  کل هفته در قالب کامنت با ما در میان بگذارید تا کارشناسان بیمه دات کام در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

 • + بیمه برق چیست؟
 • + آیا بیمه توانیر اجباری است؟
 • + حق بیمه برق چقدر است؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

05 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

اشتباهات رایج در خرید بیمه را بشناسید و از آنها دوری کنید!

اشتباه در خرید بیمه نامه یکی از عواملی است که می‌تواند مانع دریافت خسارت از بیمه شود؛ برای آشنایی با اشتباهات رایج در خرید بیمه، این مقاله را از دست ندهید.

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی ۱۴۰۱)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

01 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه تامین اجتماعی چیست؟+ انواع، پوشش‌ها و خدمات

بیمه تامین اجتماعی چه پوشش‌ها و خدماتی به بیمه‌گزاران می‌دهد؟ شرایط بازنشستگی بیمه را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مطهری
11 مرداد 1400

سلام سامانه بیمه برق دروغی بیش نیست .حداقل ۱۲ بار ثبت خسارت کردم ولی هر بار ایرادی جدید میگیرد وکد پیگیری نمیدهد.معلومه فقط حق بیمه را میگیرند وهیچ خسارتی نمیدهند .همه دروغ میگویند .شما هم مردم را سر کار نگذارید

  نویسنده بیمه
  13 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر از توجه شما به مقاله بیمه برق ممنونیم . وظیفه ما اعلام قوانین و موضوعات بیمه ای هستش و این موضوع بیمه برق به تصویب رسیده بود که مطرح کردیم و توصیه ما بررسی و تلاش بیشتر در راستای گرفتن خسارت بیمه تون هست اگه سوالی بود ما در خدمتیم.

   رها
   19 شهریور 1400

   سلام من سال ۹۹برج ۱۱خسارت دید وسایل منزل و رفتم کارهاشون انجام دادم و پرونده تکمیل شد ولی کد پیگیری ندارم تا الان هم هیچ خسارتی بهم ندادن .میخواستم اگر امکان داره من و راهنمایی کنید .ممنون میشم

    کارشناس بیمه
    21 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، باید به همان اداره برق مراجعه کنید.

  .
  09 شهریور 1400

  دقیقا همینطوره
  اصلا شماره پیگیری نمیده و یا مرحله بعد نمیره!!!

سیامک حیدری
22 مرداد 1400

ثبت خسارت با موبایل معمولا با اشکال مواجه می شود . در صورت امکان با کامپیوتر ثبت کنید مشکل حل خواهد شد . خود من این مشکل رو داشتم که حل شد

  نویسنده بیمه
  23 مرداد 1400

  مرسی از اطلاعات مفیدی که در اختیار دوستان قرار می‌دهید.

Arsham
15 شهریور 1400

بیمه برق دروغ است معذرت میخواهم چونکه وقت شما را به همراه مرحله ای که به مذحکه کردن شباهت دارد جوابمو هم نیستند بلکه به این موضوع می‌خندند وقتی تماس میگیرم رحم کن بر مردم خداوند متعال

  کارشناس بیمه
  15 شهریور 1400

  سلام وقت بخیر آرشام عزیز. ما به عنوان تیم بیمه دات کام مجری قانون هستیم و قانون بیمه برق رو در سایت منتشر کردیم اجرایی کردن اون به سازمان های ذی ربط ارتباط داره

جهان پیما
26 مهر 1400

سلام، آیا کسی تونسته از سامانه بیمه برق خسارت دریافت کنه؛ اول مرداد تشکیل پرونده دادم و کد رهگیری گرفتم ولی پیام در انتظار بررسی شرکت بیمه میده، هیچ کسی هم پاسخگو نیستش

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله گرفته اند اما خیلی سخت بوده است.

مهدی
17 آبان 1400

سلام
شرکت تونیردرسال 1400باچه بیمه ای قراردادبسته
خردادثبت خسارت کردم هیچ خبری نشدآخه چرابه مردم وعده ووعیدمی دهید8ماه تزسال می گذره هنوزباهیچ بیمه قراردادنبسته اید

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعات دقیقی در این خصوص نداریم. هنوز برای 1401 هم چیزی مشخص نکرده اند.

  ابراهیم
  19 مرداد 1401

  سلام

  اول با بیمه کوثر بسته بودند اما عوض شد و خسارت 1400 با بیمه دی هست

  من هم برج 4 پارسال خسارت دیدم اما تا الان هیچ خبری نشده

حمید
18 آبان 1400

سلام. من ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ثبت خسارت کردم. و از اون روز تا به الان زده در انتظار بررسی. واقعا کجا باید بریم که کارمون انجام بشه؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه تامین خسارت مدت زمان طولانی را نیاز دارد.

رحمن عباسی
24 آبان 1400

باسلام وخسته نباشی بیمه برقی دروغ نیست ولی خیلی سختگیری وبهانه جویی میکنن که حتی یک غلط املایی درفاکتورهم گیرمیدهندوپرونده رامختومه میکنن اوایل سال ۱۴۰۰کمپروسوروبعضی ازوسایل برقی ماکامل سوخته که قادربه استفاده نبوده وتعویض شده بعدازثبت نام وپیگیری تاالان که که تقریبابرج۹سال هستییم اداره برق زنگ میزنییم هنوزمیگن سال ۱۴۰۰هنوزبیمه گذارمشخصی ندارددوم اینکه سال۹۹یخچال وکلی ازوسایل یخچال همسایه ماسوخت وتعویضی کمپرسوروقطعات به علت کارنکردن داشت وبعدهزینه گازکردن مجددکمپرسورنویخچال وهمچنین دستمزدتعمیرکارروهم رفته حدود۲۶۰۰۰۰۰دومیلیون ششصدهزارتومان شدکه بیمه کوثربعدازیکسال فقط بابت تعویض کمپروسورکه یک میلیون ۸۰۰هزارتومان میشدپرداخت کرداعتراضشون هم جواب ندادطبق قانون بیمه مرکزی هرچه باعث خاموشی برق سوخته وقابل مصرف نباشه وتعویض بشه بیمه بایدپرداخت کنه چرااززیراین قانون درمیرن

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1400

  سلام رحمان عزیز مرسی که نظر خودتونو درج کردید ولی ما برای بالابردن آگاهی افراد و اطلاع رسانی این مقاله رو در سایت درج کردیم و مقام مجری نیستیم شما باید به توانیر مراجعه کنید مرسی از توجه شما

..
24 آبان 1400

سلام ببخشید قرار بود تا پایان شهریور خسارتهای نوسان برق را بدید هنوز خبری نیست خدای چقدر دروغ الان خودتون طلبکار بودید این طور رفتار می‌کردید خون مردم تو شیشه میکردید کل نظام دروغ شما خدا رو هم قبول ندارید چه برسه بندهاشو

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1400

  سلام دوست عزیز ما فقط قانون بیمه برق رو به عنوان یه مطلب در جهت اهداف رشد فرهنگ بیمه و بالابردن آگاهی افراد از وجود چنین بیمه ای در سایت درج کردیم و مقام مجری نیستیم شما می تونید به توانیر مراجعه کنید تا به مساله تون رسیدگی بشه

محمد توفیقی
04 دی 1400

به نظر من هم مانند خیلی کارهای دیگر این بیمه هم صرفا یک منبع درآمد می باشد. درخواست سوختن کمپرسور در اثر قطع و وصل برق را در اوایل مرداد ماه 1400 ثبت کردم و از آن تاریخ تا حالا هرچه با کد رهگیری روی آن میروم صرفا نوشته در انتظار بررسی شرکت بیمه و هیچ مرحله ای جلو نرفته است. واقعا مسخره است.

محمد
11 دی 1400

سلام
میزان حق بیمه دریافتی از ما مبلغ ۴۰۰۰۰ تومان هست در قبض اعمال میشه .

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام بابت اطلاع رسانی تون ممنونیم

محمد
14 دی 1400

سلام من ۶ ماهه اعلام خسارت کردم وکد رهگیری هم گرفتم هروقت مراجعه میکنم میبینم نوشته در حال برسی در شرکت بیمه چیکارکنم؟

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با شرکت بیمه تماس بگیرید. اگر جواب نگرفتید می توانید از طریق شکایات بیمه مرکزی پیگیری کنید.

امیرعلی
17 دی 1400

باسلام/همانطورکه مسئولین محترم اعلام کردندوقانون خوده بیمه گذاراست که پرونده فقط یک ماه طی بررسی بیمه ای قراربگیردولی خسارت دیدگان زمان طولانی یکسال یابیشتررامیگذرانن تایه حداقل یک سوم ازخسارت خودرادریافت کنن چرابه قانون خودشان پایبندنیستن مسولان گفتندخسارات سال۱۴۰۰راتاخردادماه پرداخت میکنن الان ۱۰ماهه ازخرداددمیگذردمن کارگرکه متحمل خسارت دیده شدم و۳الی۴میلیون خرج کردم اول سال چرابایدیکسال یابیشترمنتظریک سوم خسارت باشم؟الان ۸الی۹ماهه من هرچه پیگیری میزنم همش میزنه درجریان بررسی چقدبررسی میکنیدشماکسی که نمیخادبی دلیل۳الی۴میلیون ازپس اندازش وحق زن وبچش خرح کنه بعدیک سوم دریافت کنه واقعادورازانصافه این تاییم مدت زمانی

  کارشناس بیمه
  17 دی 1400

  سلام دوست عزیز ما درباره بیمه برق در مقاله خود اطلاع رسانی کردیم و رسیدگی به شکایات از اداره برق در حوزه فعالیت ما نیست شما می توانید به توانیر یا بیمه مرکزی مراجعه نمایید.

نورانی / هادی
23 بهمن 1400

با سلام خدمت عوامل یا بیمه برق ، تعیین خسارت اعلام شده است ، و درخواست شماره شبا کرده است ، در سیستم بیمه درج شماره شبا جایی وجود ندارد ، لطفا راهنمایی نمایید که به دفاتر پیش خوان مراجعه گردد یا اینکه در سیستم مشاهده پرونده بیمه وجود دارد

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با همان اداره برق که شما را راهنمایی کرده اند، تماس بگیرید.

وکیلی
03 اسفند 1400

سلام وقت بخیر، از شهریور 1400 اعلام خسارت کردم و پرونده تشکیل دادم هنوز هم هرموقع به سایت سر میزنم نوشته در حال بررسی در شرکت بیمه . وقتی به بیمه دی زنگ میزنم میگن چون دیر با ما قرارداد بستن ممکنه پرداخت خسارت شما یکسال طول بکشه البته با کسر فرانشیز 35% . من 7 میلیون خسارت دیدم فقط بخاطر مشکلات سیستم برق و اداره بی مسئولیت برق و متأسفانه هیچ توضیح قانع کننده ای بابت مشکلات نمیدن. واقعا متأسفم

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با اتفاق افتاده متاسفیم. پیگیری این امور با خودتان و دیگر سازمان های مربوطه است.

امیر 4145
07 اسفند 1400

سلام جهت دريافت خسارت دورقم اخر شماره شبا نخورده میخاستم بدونم چطور میشه ویرایش کنم اطلاعات شماره شبا رو ممنون

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با خود اداره برق منطقه تماس بگیرید یا مراجعه کنید. البته قبل از آن در سایت بررسی کنید که آیا امکان ویرایش شماره وجود دارد یا خیر. در صورت نبودن، مراجعه حضوری کنید.

سامان
07 اسفند 1400

سلام . یه سوال”زمانیکه وارد سایت توانیر میشیم .پیام اومده مبلغ واریزی را تایید کنید . در صورتیکه مبلغی واریز نشده . یه مدت ۴۵ روزه هم اعلام شده . الان باید گزینه تایید و بزنیم یا عدم تایید؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص ما خیلی اطلاعاتی نداریم. شما اول از همه از بانک پیگیری کنید که آیا مبلغ پرداخت شده است یا خیر. اگر نشده بود، پس باید عدم تایید را بزنید.

  مهدی
  21 فروردین 1401

  سلام
  شما هم به علت قطع و وصل برق تقاضای خسارت کرده بودین؟
  ممنون میشم شماره تماستون رو بدین تا مشورت بگیرم

  محسنی
  30 فروردین 1401

  سلام از پارسال برای دریافت خسارت در سایت اعلام خسارت کردم ولی همچنان در انتظار بررسی است.
  کی بیمه خسارت و پرداخت میکند؟

   کارشناس بیمه
   20 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، والا اینها زمان مشخصی ندارند.

رسول
09 اسفند 1400

نتیجه درخاست ما تایید شده و نوشته شماره شبا را درسامانه ثبت کنید اما نمیدونیم کدوم قسمت باید شماره شبا ثبت کنیم…

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ما هم اطلاعاتی نداریم که سیستم سایت چگونه است. به اداره برق محله خود مراجعه کنید.

رویا
21 اسفند 1400

خسارت ناشی از قطعی برق. متاسفانه شش ماه هست کلیه مدارک بارگذاری و کد پیگیری هم صادر گردید. متاسفانه هر بار به سایت پیگیری خسارت مراجعه می کنم در انتظار بررسی در شرکت بیمه ثبت گردید. لطف کنید اگر شماره ای از بیمه دارید قید کنید تا شخصا پیگیری نمایم. بسیار سپاسگزار

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی بوده در این مقاله نوشته ایم. می توانید با یک وکیل برای این مسئله مشورت کنید.

مهدی
14 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
در سامانه بیمه جهت سوختن کمپرسور فریزر اعلام خسارت نموده بعد از 8 ماه شرکت بیمه پیام داده “قطع و وصل برق از طرف شرکت توزيع نيروي برق از محل اين بيمه نامه قابل پرداخت نمي باشد” . در صورتی که پیشنهادی یا متنی که بشه به عنوان اعتراض نوشت و پیگیری کرد دارین ممنون میشم بهم بدید
سپاس فراوان

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این را باید از سازمان مربوطه بپرسید. اینکه اصلا چرا قابل پرداخت نیست.

علیرضا عرب
16 فروردین 1401

باسلام مطلب خوب بود از نظر راهنمایی امامشکل درمنطقه سیستان این است اولا یک نمایندگی دارد بیمه دی وان هم از ظایف خودش اطلا ع ندارد حتما قطع خراب شده کوچک باشد والا تحویل نمی گیرند تا زاهدان هم رفت وبرگشت 400 کلیومتراست واین قدر اذیت میکنند که مشتری خسته شوداز راهنمایی وصبر پرسنل زاهدان نهایت تشکر 09155427655

  ابراهیم
  19 مرداد 1401

  فرمایش شما صحیح ولی این مشکلی که شما میفرمایید کلی است و به بی نظمی اداره برق بر می گردد

  اول با بیمه کوثر قرار داد بستند اما بعد عوض کردند و بیمه دی شد

  فرایند های بیمه هم طولانی هست و ان هم مشکلی نیست

  مشکل اصلی ایراد در سایت برق است که هیچ ادرس و محلی برای ارتباط مشتریان خسارت دیده پیش بینی نشده است. شما یک سایت فسقلی در اینترنت هم بروید قسمت تماس با ما دارد که تلفن و ایمیل و … برای تماس و سوال کردن قرار داده اند.
  لذا کلی از وقت مردم تلف می شود. با 121 تماس می گیری می گوید به ما ربطی ندارد.
  با توانیر تماس بگیرید.
  با بیمه دی تماس می گیری میگوید برو توی سایت.
  توی سایت می روی میبینی یک سال است مطالب سایت تکان نخورده است و انسان با خود می گوید نکند یک سال است سایت تعطیل شده !!!

  بدترین قسمت ماجرا این است که سایت برق قسمت تماس با ما ندارد و هیچ توضیحی در مورد زمان پرداخت خسارت نداده است.

  ابراهیم
  19 مرداد 1401

  سلام

  این بنده خدا شماره موبایل گذاشته کاش شما حد اقل 4 رقمش رو ستاره می زدید

علیرضا
21 فروردین 1401

با سلام اینهمه پول هر ماه از قبض ها کم میکنن دست آخر چند تا در حد تعمیر موتور یخچال میدن واقعا که …… ترانس جلو ی مغازه تابستان گذشته منفجر شد تمام وسایل مغازه ما سوخته دستگاه ذخیره برق،هارد دستگاه و … بعد از بررسی میگن جز خسارت نمی باشد به همین راحتی زیر خسارت در میرن پول مردم رو میکشن بالا

محمدرضا مداحی
04 اردیبهشت 1401

سلام درمورخه 1399/2/2 ترانس محل ما اتصالی کرده و لوازم برقی چند خانه سوخته است و اعلام خسارت به شرکت توانیر کردیم و حالا بعداز دو سال پیام اومده که قطع ‌و وصل برق جزء خسارت حساب نمیشود مگر شما پیگیری نمیکنید که چرا وسایل این منطقه اونم برای چندخانه سوخته است به همین راحتی پول بیمه رو فیش مینویسین موقع پرداخت جواب سربالا میدین

  کارشناس بیمه
  24 خرداد 1401

  سلام باید ریشه یابی شود که مشکل ترانس چه چیزی بوده است؛ اما می تونید از طریق وکیل پیگیری کنید.

داود ابراهیمی
08 اردیبهشت 1401

با سلام در شهریور ماه 1400پرونده تشکیل دادم و 17/7هم کد پیگیری صادر شده هنوز خبری نشده به اداره برق هم مراجعه می کنم میگن با نوبت پرداخت میشه الان هشت ماه شده

مظاهر
10 اردیبهشت 1401

سلام من ازخوزستان شهرستان بندرماهشهرتماس میگرم من منزل برادرم را برانگهداری ا مادرم بعدازفوت ایشان بخاطرالزازمرودیابت مادرم اربرادرم ۱۰۰ ملیون رهن کردم وطبق کارشناسان اتش نشانی وسازمان برق اتصالات برق باعث اتش گرفتن خانه شد ونزدیک به ۵۰ ملیون خسارت به من ووسایل منزل واردشد اعلام خسارت کردم اتفاق درماه بهمن ۱۴۰۰۰ اتفاق افتاد تا تسکیل وجمع اوری مدارک هویتی وعیره دراردیبهشت ۱۴۰۰۱ثبت خسارت کردم الان باید چقدرصبرکنم تاخسارت پرداخت شودیا بایدبه کجامراجعه کنم جون تمام وسایل سوخته فقط یه پنکه داریم توی گرمای تابستان کلافه شدیم زیربارقرص رفتم نمیدونم چکارکنم هیج ارگانی حاطرنیست کمک کند به همه معازه ها چک سه ماه دادم تاتعمرات انجام شده

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه در این خصوص اطلاعاتی وجود ندارد. اینکه تا چه زمانی خسارت را پرداخت می کنند.

امیر
20 خرداد 1401

با سلام وقت بخیر ایا به غیر از ثبت شکایت از طریق سایت میشه خضوری رفت ؟
وایا بهترین جا برای نتیجع گرفتن رفتن به اداره شهرستان یا استان هست ؟

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، درخصوص مراحل مختلف شکایت غیر از سایت اطلاعات دیگری نداریم.

ابراهیم
19 مرداد 1401

فرمایش شما صحیح ولی این مشکلی که شما میفرمایید کلی است و به بی نظمی اداره برق بر می گردد

اول با بیمه کوثر قرار داد بستند اما بعد عوض کردند و بیمه دی شد

فرایند های بیمه هم طولانی هست و ان هم مشکلی نیست

مشکل اصلی ایراد در سایت برق است که هیچ ادرس و محلی برای ارتباط مشتریان خسارت دیده پیش بینی نشده است. شما یک سایت فسقلی در اینترنت هم بروید قسمت تماس با ما دارد که تلفن و ایمیل و … برای تماس و سوال کردن قرار داده اند.
لذا کلی از وقت مردم تلف می شود. با 121 تماس می گیری می گوید به ما ربطی ندارد.
با توانیر تماس بگیرید.
با بیمه دی تماس می گیری میگوید برو توی سایت.
توی سایت می روی میبینی یک سال است مطالب سایت تکان نخورده است و انسان با خود می گوید نکند یک سال است سایت تعطیل شده !!!

بدترین قسمت ماجرا این است که سایت برق قسمت تماس با ما ندارد و هیچ توضیحی در مورد زمان پرداخت خسارت نداده است.

aa
23 مرداد 1401

امسال توانیربا کدام بیمه قرارداد داره؟

  کارشناس بیمه
  23 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز اطلاعی نداریم. هنوز قبلی ها مانده است.

وحید
17 شهریور 1401

با سلام و وقت بخیر . من یکسال پیش به دلیل نوسانات و قطعی مکرر برق متاسفانه موتور کولرم سوخت بعد از یکسال که از فرستادن مدارک و فاکتورها میگذره الان اومدن درج کردن نوسان و قطعي برق تحت پوشش نيست آخه چی تحت پوشش است که مانمیدونیم . این دزدی نیست پس چیست ؟ ممنون میشم اگر راهنمایی فرمایید و ما بدونیم چی مشمول بیمه میشه

  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام متاسفانه این موارد زیاد است.

علیرضا عرب
13 آذر 1401

سلام بیمه یکسال بعد پرداخت می کند یک سوم راکارشناس برق یک سوم کارشناس بیمه ایادر قراردادذکرشدهد

محمد
29 آذر 1401

من ۲۶تیر۱۴۰۰دچارخسارت لوازبرقی شدم وبلافاصله جهت دریافت خسارت ثبت نام کردم فروردین امسال هم شماره شباجهت پرداخت واردکردم که تاییدشده ومینویسه درانتظارپرداخت توسط شرکت بیمه امابعدازگذشت یکسال ونیم هنوزخسارتی دریافت نکردم تماس هم میگیرم میگن بودجه ای برای پرداخت نیست.چرامردم روسرکارمیزاریدبااین حرفاووعده های الکی

احمد
16 دی 1401

منم سال ۱۴۰۰ طی قطعی برق خسارت دیدم ودرسامانه ثبت نام کردم چندتا نامه هم اداره برق شیراز زدم بعد تامین دلیل کردم وکارشناس دادگستری اومدوسایل رو دید بازبیمه زیربارنرفت شکایت به مراجع قضایی کردم جالبه خوداداره برق نامه زده بود که زمان سوختگی وسایل قطعی برق داشته فایل صوتی اپراتور هم مبنی براتصالی برق رو به قاضی دادم ودمرتبه هزینه کارشناسی که قاضی تعیین کرده بود رو دادم و اومد وسایل رو دید وتایید کرد بعد اداره برق لایحه گذاشت که امکان داره اتصالی از سیم کشی ساختمان باشه وماهیچگونه شکایتی در ان زمان دریافت نکردیم نتیجه ازپیش تعیین هست بازم مردم هستن که بایستی تاوان بی مدیریتی باید داد کلا بیمه و شکایت همش دروغ هست من بامدرک وادله رفتم وبیلاخ تحویلم دادن

رضا
17 دی 1401

با سلام بنده در تیر ماه ۱۴۰۰ مغازه ام اتش گرفت و در زمان پرداخت خسارت بیمه دی گفت ۷۰درصد مبلغ خسارت بعنوان فرانشیز محاسبه میشود و فقط ۳۰درصد به شما غرامت پرداخت می گردد اخه کجای دنیا ۷۰درصد فرانشیز خسارت محاسبه می کنند و از غرامت کسر می گردد

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید