۲۷ تیر ۱۴۰۳

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال ۱۴۰۳

اطلاع از شرایط استفاده از بیمه بیکاری، برای تمام افراد شاغل واجب است. آگاهی از شرایط بیمه بیکاری به شما این امکان را می‌دهد، که در صورت نیاز برای استفاده از این بیمه، در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد شرایط بیمه بیکاری با شما صحبت کنیم. موقعیتی را تصور کنید که شغل‌تان را از دست داده‌اید. بله، حتی تصورش هم ناخوشایند است. اما حداقل در سال‌های اخیر، بخاطر همه‌گیری کرونا و تعطیلی کسب‌وکارها به وفور با آن مواجه شده‌ایم. بیمه بیکاری، یکی از پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی است. با ما همراه باشید، تا با هم ببینیم شرایط استفاده از بیمه بیکاری چیست؟

بیمه بیکاری تامین اجتماعی چیست؟

بیمه بیکاری تامین اجتماعی چیست؟ و مدت بیمه بیکاری چقدر است؟ شرایط بیمه بیکاری تامین اجتماعی چیست؟ برای دریافت بیمه بیکاری باید چه کارهایی انجام دهیم؟ مراحل دریافت بیمه بیکاری چگونه است؟ به خواندن ادامه دهید تا پاسخ سوالات خود را دریابید. همان‌طور که اشاره شد، بیمه بیکاری یکی از پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی است که به افراد بیکار تعلق می‌گیرد. بیمه‌شده‌ای که بیکار می‌شود، تا ۳۰ روز فرصت دارد، برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کند.

ابتدا فرد باید وضعیت فعلی‌اش مبنی بر آماده به کار بودن خود را به واحد کار و امور اجتماعی اطلاع دهد. بعد از بررسی و تایید سازمان تامین اجتماعی، مستمری بیمه بیکاری برایش پرداخت می‌شود. مبنای محاسبه مبلغ مستمری بیمه بیکاری، اولین روز شروع بیکاری فرد است. در ادامه در مورد شرایط بیمه بیکاری به طور کامل صحبت می‌کنیم. همچنین به شما خواهیم گفت که شرایط گرفتن بیمه بیکاری چگونه است.

در همین ابتدای مقاله لازم است بگوییم که، مجموع مقرری بیمه بیکاری ۱۴۰۳، نباید از حداقل دستمزد وزارت کار در سال ۱۴۰۳، کمتر و از هشتاد درصد متوسط حقوق فرد، بیشتر باشد. از اولین روزی که شخص بیکار می‌شود، می‌تواند مقرری تعیین شده، برای بیکاری را دریافت کند، اما بیمه بیکاری ۱۴۰۳، به طور کلی عیدی را در برنمی‌گیرد.

اگر می‌پرسید که برای دریافت بیمه بیکاری به کجا مراجعه کنیم؟ باید بدانید که برای دریافت بیمه بیکاری نیازی به مراجعه حضوری نیست. افراد می‌توانند به سامانه بیمه بیکاری در آدرس bimebikari.mcls.gov.ir مراجعه کنند و مراحل ثبت نام بیمه بیکاری را انجام دهند. البته لازم به ذکر است که پیگیری نهایی بیمه بیکاری باید حتما به صورت حضوری انجام شود.

برای کسب اطلاعات جامع درمورد بیمه بیکاری، حتما مقاله مذکور را مطالعه فرمایید.

شرایط استفاده از بیمه بیکاری

با پرداخت حق بیمه، دوران بیکاری حقوق دریافت کنید.

مزایای بیمه بیکاری

اگر بخواهیم یکی از مزایای بیمه بیکاری را بیان کنیم، می‌توانیم به حفظ سابقه خدمت افراد اشاره کنیم. به عبارتی مدت زمانی که فرد از بیمه بیکاری مقرری دریافت می‌کند، جز سابقه خدمتش به حساب می‌آید و در صورت نیاز کارفرمایان به نیرو، این اشخاص در اولویت قرار می‌گیرند.

همکاری در فروش بیمه

شرایط دریافت بیمه بیکاری تامین اجتماعی

اما بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ شرایط بیمه بیکاری چیست؟ شرایط دریافت بیمه بیکاری را، قانون کار مشخص می‌کند. در ادامه شرایط استفاده از بیمه بیکاری را مشاهده می‌کنید:

 1. فرد متقاضی، مشمول قانون کار و تامین اجتماعی باشد.
 2. فرد بیمه‌شده، بدون میل و اراده خود بیکار شده باشد.
 3. در حال حاضر آماده به کار باشد.
 4. کارگران دائمی، حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
 5. کارگران قراردادی در آخرین محل کارشان، حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.

شرایط بالا معمولا به دلایلی مانند: تغییر ساختار سازمانی، وقوع حوادث غیرمترقبه چون سیل، زلزله، آتش سوزی و جنگ محقق می‌شود. دلایل گفته شده باید به تایید وزارت‌خانه و شورای عالی کار برسد. اگر فردی مطابق آن‌چه بیان شد، بیکار موقت تلقی شود، آنگاه می‌تواند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کند.

نکته: نمایندگان اداره تعاون، کار و امور اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی، مرجع تصمیم‌گیری در تشخیص و تایید شرایط گرفتن بیمه بیکاری فرد هستند. از این رو به این بیمه، بیمه بیکاری تامین اجتماعی هم می‌گویند.

اگر می‌خواهید در مورد قوانین این بیمه‌نامه اطلاعات جامعی کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله قوانین بیمه بیکاری را مطالعه نمایید.

 

حق بیمه بیکاری

حق بیمه بیکاری ۳ درصد از دستمزد بیمه‌شده است، که توسط کارفرما پرداخت می‌شود. مبلغی که به عنوان حقوق بیکاری به این افراد داده می‌شود، معمولا ۵۵% حقوق آن‌ها در زمانی است که مشغول به کار بوده‌اند. البته در صورتی که فرد بیکار شده سرپرست خانوار باشد به ازای هر نفر ۱۰% به این مبلغ اضافه می‌شود و این افزایش فقط برای ۴ نفر انجام می‌شود.

بیمه بیکاری شامل چه کسانی نمی‌شود؟

مطابق آنچه در بخش شرایط استفاده از بیمه بیکاری گفته شد؛ موارد زیر مشمول دریافت بیمه بیکاری نمی‌شوند:

 • بازنشستگان و از کار افتادگان کلی، مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.
 • صاحبان حِرف و مشاغل آزاد و بیمه‌شدگان اختیاری، مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.
 • اتباع خارجی مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.
 • کسانی که به هر دلیل استعفا داده‌اند.
 • کسانی که به هر دلیل ترک کار کرده‌اند.
 • افرادی که کارفرما حق‌بیمه بیمه بیکاری آنها را پرداخت نکرده باشد.

سقف پرداخت بیمه بیکاری

مدت زمانی که فرد می‌تواند از بیمه بیکاری استفاده کند، به سابقه پرداخت حق بیمه و وضعیت تاهل بیمه‌شده، بستگی دارد. این محدوده زمانی بین ۶ تا ۵۰ ماه متغیر است. سقف پرداخت بیمه بیکاری برای متاهلین ۵۰ و مجردین ۳۶ ماه تعیین می‌شود.

جدول مدت پرداخت بیمه ی بیکاری

در مورد جدول بیمه بیکاری چه می‌دانید؟ چه اطلاعاتی در جدول بیمه بیکاری درج می‌شود؟ در جدول حقوق بیمه بیکاری می‌توانید، مدت پرداخت بیمه بیکاری با توجه به سابقه پرداخت و وضعیت تاهل فرد، مشاهده کنید:

مدت پرداخت بیمه بیکاری
سابقه پرداخت حق بیمهبیمه‌شدگان مجردبیمه‌شدگان متاهل
از ۶ ماه تا ۲۴ ماه۶ ماه۱۲ ماه
از ۲۵ ماه تا ۱۲۰ ماه۱۲ ماه۱۸ ماه
از ۱۲۱ ماه تا ۱۸۰ ماه۱۸ ماه۲۶ ماه
از ۱۸۱ ماه تا ۲۴۰ ماه۲۶ ماه۳۶ ماه
۲۴۱ ماه به بالا۳۶ ماه۵۰ ماه

نکته ۱: بیمه‌شدگان بالای ۵۵ سالی، واجد دریافت بیمه بیکاری هستند، که حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.

نکته۲: محدوده زمانی مجاز برای دریافت بیمه بیکاری تا سن بازنشستگی فرد بیمه‌شده است.

نکته ۳: مدت استفاده از بیمه بیکاری هر سال افزایش دارد.

مبلغ بیمه بیکاری

مبلغی که به عنوان بیمه بیکاری، به بیمه‌شده تعلق می‌گیرد، معادل ۵۵ درصد از حقوق فرد در زمان اشتغالش است. همچنین به ازای هر شخص تحت سرپرستی فرد ۱۰ درصد، به این مبلغ افزوده می‌شود. لازم به ذکر است که این مبلغ صرفا به ۴ نفر از اعضای تحت سرپرستی بیمه‌شده، تعلق می‌گیرد.

نکته: مبلغ بیمه بیکاری نباید کم‌تر از پایین‌ترین میزان دستمزد مصوب سالانه شورای کار باشد. همچنین این مبلغ نباید بالاتر از ۸۰ درصد دستمزد متقاضی بیمه بیکاری تعیین شود.

شرایط استفاده از بیمه ی بیکاری در پاندمی کرونا

پاندمی کرونا، طی سال‌های گذشته، شوک بزرگی به اقتصاد دنیا و کسب‌وکارها وارد کرده‌است. به همین دلیل خیلی از شاغلین در کارگاه‌ها و مغازه‌های کوچک تعدیل نیرو شده‌اند. در این موقعیت شرایط استفاده از بیمه بیکاری کمی سهل‌تر از گذشته شده است. طبق اعلام دولت، در دوران کرونا مشاغل زیر مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند:

 • مراکز تولید، توزیع و فروش پوشاک، کیف و کفش
 • مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی
 • مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی
 • مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی
 • حمل و نقل عمومی و درون و برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای و ریلی
 • مکان توزیع خشکبار، آجیل، قنادی‌ها، بستنی و آبمیوه
 • مراکز مربوط به خدمات مسافرتی و گردشگری: هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها
 • مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده شامل: رستوران‌ها، بوفه‌ها، تالارهای پذیرایی، طباخی‌ها، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها و موارد مشابه
شرایط استفاده از بیمه بیکاری

بیکاری در دوران کرونا و استفاده از بیمه بیکاری

نحوه استفاده از بیمه بیکاری تامین اجتماعی

شرایط استفاده از بیمه بیکاری به این شکل است که ابتدا باید قبل از هر چیزی درخواست خود را ثبت کنید. نباید بگذارید زمان زیادی بین خروج شما از محل کار تا زمان ثبت نام برای بیمه بیکاری طول بکشد. مدارک لازم برای بیمه بیکاری را تهیه کنید. افرادی که به خواسته‌ی خود محل خود را ترک نکرده‌اند، بعد از بررسی‌های انجام شده توسط مراجع ذی‌ربط، بیمه بیکاری به آن‌ها تعلق می‌گیرد. این‌ها بخشی از مراحل دریافت بیمه بیکاری بود. برای طی شدن مراحل این کار، ابتدا نیاز است مدارک لازم برای بیمه بیکاری را آماده کنید.

مدارک لازم برای دریافت بیمه بیکاری

اگر می‌پرسید شرایط دریافت بیمه کاری چیست؟ باید بگوییم شما در ابتدا باید مدارکی را ارائه دهید. مدارک لازم برای بیمه بیکاری به شرح زیر است؟

 • اصل و کپی یک سال آخر قرارداد کار یا رای صادر شده
 • ۴ قطعه عکس ۳ در ۴ جدید
 • اصل و کپی مدرک تحصیلی یا فنی
 • اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • اصل و کپی گواهی کار از شرکت
 • معرفی‌نامه کارفرما
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت

فقط دقت داشته باشید که بارگذاری مدارک بیمه بیکاری باید کامل و بدون نقص انجام شود. در غیر این صورت ثبت نام شما با مشکل مواجه خواهد شد.

شرایط بیمه بیکاری و معرفی نامه کارفرما

برای دریافت بیمه بیکاری لازم است، کارفرما طی یک معرفی‌نامه علت بیکار شدن بیمه‌شده را بیان کند. تاریخ مندرج در این معرفی‌نامه، بایستی یک روز پس از پایان قرارداد یعنی آخرین روز ذکر شده در لیست بیمه باشد. البته با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، کارگرانی که به صورت دائم فعالیت می‌کردند، دیگر برای دریافت بیمه بیکاری به نامه عدم نیاز، احتیاجی ندارند.

قطع بازرسی از در منازل

معاون اداره کل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین ۱۴۰۱ بیان کرده‌است که روال بازرسی تغییر کرده و دیگر همکاران تامین اجتماعی حق بازرسی از در منازل را ندارند. در صورتی بیمه بیکاری فرد باید قطع شود که دلایل مستند و قانونی از اشتغال دوباره فرد وجود داشته باشد. تماس با منزل یا مراجعه به خانه از قانونی تخلف است و دیگر کارشناسان حق انجام این کار را ندارند.

همکاری در فروش بیمه

ثبت نام بیمه بیکاری

نحوه ثبت‌نام بیمه بیکاری ساده است. افراد واجد شرایط می‌توانند به سامانه جامع روابط کار مراجعه کنند. طبق اطلاعیه جدید این سامانه، متقاضیان ابتدا باید در دفاتر پیشخوان دولت احراز هویت شوند. سپس از طریق سامانه جامع کار، ثبت‌نام کنند. مراحل ثبت درخواست بیمه بیکاری نیز در یک لینک با عنوان فلوچارت راهنما در این سامانه قابل مشاهده است. در ابتدا ثبت نام بیمه بیکاری به صورت اینترنتی انجام می‌شود اما بعد افراد باید به صورت حضوری فرآیند آن را پیگیری کنند. مراحل ثبت آنلاین بیمه بیکاری به شرح زیر است:

لزوم احراز هویت در سامانه آنلاین بیمه بیکاری

احراز هویت در سامانه جامع روابط کار

 1. ابتدا به سامانه prkar.mcls.gov.ir وارد شوید و مراحل ثبت نام را انجام دهید.
 2. سپس کد ملی، شماره بیمه و شماره بیمه کارگاه را وارد کنید و گزینه ادامه را بزنید.
 3. در صورتی که از این شماره‌ها اطلاع ندارید به پورتال تامین اجتماعی مراجعه کنید.
 4. در این مرحله شما باید فرم مربوطه را کامل کنید. با کامل کردن این فرم یک کد رهگیری برای شما ارسال می‌شود.
 5. کد رهگیری را تا زمان اطلاع رسانی‌های بعدی باید نزد خود نگه‌دارید.
سامانه روابط کار

ثبت نام بیمه بیکاری در سامانه روابط کار

مراحل ثبت درخواست در این سامانه بسیار ساده و راحت است. کافی است به صورت گام به گام مراحل را با دقت تکمیل کنید.

آگاهی از شرایط بیمه بیکاری و استفاده از این بیمه

بیکار شدن یکی از بزرگ‌ترین کابوس‌های افراد شاغل است بنابراین باید در مورد شرایط بیمه بیکاری بدانید. آگاهی از شرایط بیمه بیکاری هم مانند بسیاری موارد دیگر، در زندگی کاری افراد ضروری است. داشتن بیمه بیکاری می‌تواند بخش کوچکی از هزینه‌های ضروری زندگی را پوشش دهد. در این مقاله شرایط استفاده از بیمه بیکاری را بیان کردیم. اگر در این باره پرسش یا ابهامی دارید، برای ما کامنت بگذارید. کارشناس‌های ما در بیمه دات کام پاسخگوی شما هستند.

 • + بیمه بیکاری چیست؟
 • + شرایط بیمه بیکاری چیست؟
 • + بیمه بیکاری به کسانی تعلق نمی‌گیرد؟
 • + سقف پرداخت بیمه بیکاری چند ماه است؟
 • + آیا می‌توان به صورت غیر حضوری برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرد؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
قاسم جعفری
۰۲ مرداد ۱۴۰۳

سلام بنده وقت بخیر بنده میخوام درخواست بیمه بیکاری بدم در خواست اولیه رو دادم و در ادامه زده تکمیل فرم درخواست عکس دادنامه و مدرک تحصیلی و وضعیت سربازی رو بارگذاری کنید دادنامه رو از کجا باید بگیرم و بارگذاری کنم ممنون میشم راهنمایی کنید ۱۵ سال سابقه دارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  اگر از کارفرما شکایت کرده‌اید،‌باید از اداره کار دادنامه را دریافت و در سایت بارگذاری کنید.

person
یوسف
۰۲ مرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر من برای بیمه بیکاری اقدام کردم ولی میگن باید جایگزن داشته باشی ولی من ندارم باید چکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  باید از طرف کارفرما اخراج شوید و نامه عدم نیاز هم بگیرید؛ تامین اجتماعی و اداره کار با جایگزین شما کاری ندارند و بیمه بیکاری شما را برقرار می‌کند.

person
مطهره
۰۲ مرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
اگر کسی قبلا بیمه بیکاری گرفته باشه نمیشه از همون مدارک تو بایگانی اداره استفاده کنه؟
و اینکه مدرک تحصیلی مهم هست؟چون مدرکم خونه مادرم بوده و حالا پیداش نمیکنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ امکان استفاده از مدارک بایگانی وجود ندارد. مدرک تحصیلی قبلی خود را بارگذاری کنید.

person
رحمانی
۰۲ مرداد ۱۴۰۳

سلام و درود خدمت شما.
جناب من ازسال۹۴ در یک تولیدی مبلمان کارمیکردم‌.ولی بیمه برای من ماهی ۱۰الی۱۵روز ردشده.در کل ۴سال و۸۰روز بیمه دارم.ایا بیمه بیکاری بمن تعلق میگیره؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  بله؛ می‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید. مشکلی وجود ندارد.

person
حسن
۰۱ مرداد ۱۴۰۳

باسلام
بنده از تاریخ ۳۱فروردین ۱۴۰۱ تا تاریخ ۳۱ خرداد۱۴۰۳ دریک شرکت مشغول بکار بودم و حدود یک ماه پیش عدم نیاز بنده رو اعلام کردن ولی هنوز تسویه نکردم ایا میتونم واسه بیمه بیکاری اقدام کنم یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ برای درخواست بیمه بیکاری تنها ۱ ماه فرصت دارید.

person
رحیم زاده
۰۱ مرداد ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر من فروردین ۱۴۰۳ بیکار شدم شرکت بسته شد .الان میتونم بیمه بیکاری دریافت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ با توجه به اینکه بیش از ۱ ماه از تاریخ اخراج شما گذشته است، دیگر امکان دریافت بیمه بیکاری وجود ندارد.

person
تارا
۰۱ مرداد ۱۴۰۳

سلام مبلغ بیمه بیکاری به حقوق دریافتی شما بستگی دارد یا در هرصورت با هر حقوقی پایه حقوق پرداخت میکنن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ اگر حقوق شما بالاتر از حقوق پایه باشد، مقرری بیمه بیکاری شما هم بیشتر می‌شود.

person
مرتضی
۰۱ مرداد ۱۴۰۳

سلام من برای بیمه بیکاری ثبت کردم و نامه عدم نیاز و قرارداد گرفتم وکاراشو انجام دادم ومنتظر جواب هستم فقط میخام بپرسم که این ماه که من بیکار شدم و کارگاه میخاد لیست بیمه رو ردکنه برای من چی باید بنویسن تو لیست بیمه این ماه که من حذف میشم.ترک کار باید بنویسن یا چیز دیگه؟ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  باید در لیست بیمه ترک کار شما را درج کند تا بتوانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
E.N
۰۱ مرداد ۱۴۰۳

سلام بنده طرح نیروی انسانی رو تازه تموم کردم میتونن از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟ مشکلی نداره؟ میتونم اقدام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  شرایط دریافت بیمه بیکاری:
  ۱- در آخرین محل کار یک سال سابقه بیمه داشته باشید.
  ۲- نامه عدم نیاز از کارفرما بگیرید.
  ۳- از تاریخ اخراج کمتر از یک ماه گذشته باشد.
  ۴- مشمول قانون کار باشید.
  اگر این شرایط را دارید،‌ می‌توانید برای دریافت بیمه بیکاری درخواست دهید.

person
احمدي
۰۱ مرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر.من بعد از ٧ سال ۴ ماه از یه شرکت امدم بیرون،سنم ٣٢ سال،متاهل هستم،میخواستم بدونم به من بیمه بیکاری تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  شرایط دریافت بیمه بیکاری:
  ۱- در آخرین کارگاه یک سال سابقه بیمه داشته باشید.
  ۲- نامه عدم نیاز از کارفرما بگیرید.
  ۳- از تاریخ اخراج کمتر از یک ماه گذشته باشد.
  ۴- مشمول قانون کار باشید.
  اگر این شرایط را دارید،‌ می‌توانید برای دریافت بیمه بیکاری درخواست دهید.

person
امیر حسین
۰۱ مرداد ۱۴۰۳

با سلام خدمت شما اگه شخصی حدودا سه سال با شرکتی کار کرده باشه و مثلا شرکت برای شخص نامه پایان همکاری و عدم تمدید قرارداد زده باشه مثلا تا ۳۱٫۰۴٫۱۴۰۳ ایا به شخص بعد از این تاریخ بیمه بیکاری تعلق میگیرد یا خیر؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  بله؛ اگر شخص نامه عدم نیاز از کارفرما دریافت کند، می‌تواند ظرف مدت ۱ ماه پس از اخراج، درخواست بیمه بیکاری خود را ثبت کند.

person
شهرزاد
۳۱ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
با شرکتی قرارداد داشتم تا تاریخ ۳۰ خرداد ماه و دیگه همکاری نکردم، نامه عدم نیاز را با تاخیر یک ماهه و ۳۰ تیر بهم دادن ، آیا میتونم برای بیمه بیکاری اقدام کنم با توجه به اینکه بیش از یک ماه از تاریخ قطع همکاری گذشته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ دیگر امکان پیگیری بیمه بیکاری وجود ندارد.

person
مرتضی
۳۱ تیر ۱۴۰۳

سلام من برای بیمه بیکاری قبل از ۳۰ روز ثبت نام کردم و نامه عدم نیاز و قرارداد سال آخر هم گرفتم وبارگزاری کردم ومنتظر جواب هستم. تاریخ بیکاری من ۱ ۴ ۱۴۰۳ هست سوالی که دارم این هست که لیست بیمه تیر ماه که می‌خواهیم رد کنیم برای من که تو این ماه دیگه اونجا کار نمیکنم چی باید رد کنن تو لیست بیمه .ترک کار باید رد کنن یا چیز دیگه .ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

  بله؛ باید برای شما ترک کار رد کنند.

  person
  قاسم
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

  سلام بزرگوار بیزحمت راهنمایی میکنید چطوری درخواست دادید و چه مراحلی را باید برم تشکر از شما

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

   به کافی نت یا پست بانک مراجعه کنید و برای بیمه بیکاری درخواست دهید. اگر به کار با اینترنت آشنا هستید، می‌توانید خودتان مراحل را از طریق سایت تامین اجتماعی انجام دهید.

person
مجید
۳۱ تیر ۱۴۰۳

سلام
ممنون از اطلاعات مفید و حوصله ای که به خرج میدید و پاسخ تک تک سوال هارو می نویسید.
من ۱۸۱ ماه سابقه دارم ولی یکماهم ۱۱ روز رد شده، با دو فرزند مشمول ۳۶ حقوق بیکاری میشم؟ و اینکه ۸۰٪ بهم پرداخت میشه یا ۸۵٪؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

  ضمن تشکر از حسن توجه شما؛ ۳۶ ماه بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد. برای محاسبه مققری میانگین ۳ ماه آخر را بدست می‌آوردند و آن را ضربدر ۵۵٪ می‌کنند. بابت همسر و هر فرزند ۱۰٪ (تا سقف ۸۰٪) به مبلغ بیمه بیکاری اضافه می‌شود.

person
Hasti
۳۱ تیر ۱۴۰۳

سلام،من از ۱۹مهر۱۴۰۲ واسم بیمه واریز شده،پنجم تیرماه استعلاجی داشتم سه روز،بعدازتمام شدن مدت استعلاجیم جام نیرو اوردن،بعد بهم گفتن میخواییم برگردونیمت سرکار ولی الان دوهفته ازاین جریان گذشته هیچ خبری نشر زنگم میزنم جوابمو نمیدن،خواستم بدونم بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

  بعد از اینکه استعلاجی شما تمام شد، به شرکت خود مراحعه کنید و نامه عدم نیاز از کارفرما بگیرید. بعد درخواست بیمه بیکاری خود را ثبت کنید.

person
Nima
۳۱ تیر ۱۴۰۳

سلام من ۱۳ ماه تو یه مجموعه بیمه دارم و ۱ ماه رد نشده که درخواست ادعای سابقه زدم و از اول مرداد عدم نیاز منو اعلام کردن آیا به من بیمه بیکاری تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

  اگر ۱ ماهی که بیمه رد نشده اوایل یا اواسط کار بوده است،‌موردی نیست. اما اگر آخرین ماه این اتفاق افتاده باشد،‌باید برای دریافت بیمه بیکاری به شعبه مراجعه کنید.

person
محمود
۳۱ تیر ۱۴۰۳

با سلام
من ۲۸ ماه در یک شرکت خصوصی کارشناس ایمنی بودم و شرکت تا تاریخ ۳۱٫۴٫۱۴۰۳ پایان همکاری من رو به علت اتمام قرارداد اعلام کرد و دیگر قرارداد من رو تمدید نکرد ایا میتوان بعد از این تاریخ بیمه بیکاری گرفت

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

  بله؛ با دریافت نامه عدم نیاز می‌توانید بیمه بیکاری دریافت کنید.

person
محمدی
۳۱ تیر ۱۴۰۳

سلام
من مدرک تحصیلیم دانشگاه هستش
چه مدرکی جایگزین میتونم بزارم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  درود. مشکلی نیست؛ مدرک دیپلم خود را باگذاری کنید.

person
محمد بیت عفری
۳۱ تیر ۱۴۰۳

سلام من فقط ۱۴ماه بیمه داشتم یکی یادو سال بیمه بیکاری گرفتم متاهلم تا حالا دیگه جایی کارنکردم وبرام بیمه رد نکردند واز اون موقع بیشتر از۱۱سال سال میگذره آیا میشه باز با پشتوانه اون چهارده ماه برای بیمه بیماری اقدام کرد ممنون میشم کارشناس محترم جواب سوالم رو بده واقعا لنگ این حقوقم زندگیم داره میپاشه تا یکاری شاید گیرم بیاد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  خیلی؛ با این شرایط دیگر بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
آرینا مرادی
۳۰ تیر ۱۴۰۳

سلام و درود
بنده حدود ۳ سال سابقه بیمه دارم از ۳۰ تیر بعلت عدم نیاز ترک همکاری کردم
حدود ۲۲ ماه از این شرکت سابقه بیمه رد شده
۶ ماه بیمه بیکاری تعلق میگیره یا ۱۲ ماه؟
و اینکه من چون خرج خونواده هم میدم اون ۱۰ درصد امکانش هست درخواست بدم به منم تعلق بگیره به ازای هر نفر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  اگر جمعا ۳ سال سابقه بیمه داشته باشید و مجرد باشید، به مدت ۱۲ ماه بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد.
  خیر؛ آن ۱۰ درصد شامل شما حال نمی‌شود.

person
سید
۳۰ تیر ۱۴۰۳

سلام و خسته نباشید
من نزدیک به ده سال سابقه دارم
الان دو ماه است در یک کابینت سازی کار میکنم و دیگر به من نیازی نیست
ایا شامل بیمه بیکاری میشوم یا خیر
شغل ازاد میباشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
مهدی نوری
۳۰ تیر ۱۴۰۳

سلام من ۱۰ سال سابقه دارم الان از ۱۰تیر به خاطر بار اضافه به غیر فاکتور برامون می‌زدند بنده توان فروش نداشتم و نرفتم مسیر الان ۲۰ روزه میگن از ۱مردا میخوایم نامه بزنیم کارگزینی که برگردی هی منو سر میدونن من تو این ۲۰ روز ۱۰ بار رفتم شرکت رام ندادن و درخواست نامه عدم نیازم رو دم در حراست دادم راهنمایی کنید بهترین راه حل چیه چه کار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  اگر در آخرین کارگاه یک سال سابقه بیمه داشته باشید و نامه عدم نیاز از کارفرما هم بگیرید، می‌توانید برای دریافت بیمه بیکاری درخواست دهید.

person
E.N
۲۹ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر بنده طرح نیروی انسانی رو تازه تموم کردم و با توجه به عدم نیاز مجموعه آیا میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟لطفا اگر اطلاع دارید پاسخ بنده رو بدید ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  اگر ۱ سال در این مجموعه سابقه بیمه دارید می‌توانید با ارائه نامه عدم نیاز کارفرما برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنید.

person
دوستی
۲۹ تیر ۱۴۰۳

سلام.مدت ۸ماه سابقه بیمه در داروخانه دارم،آیا میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟
قرارداد کتبی ندارم بصورت حضوری باهم توافق کردیم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ با سابقه کمتر از ۱ سال نمی‌توانید بیمه بیکاری دریافت کنید.

person
E.N
۲۸ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر بنده دو سال طرحم رو در جایی به پایان رسوندم با توجه به عدم نیاز اون محل گذروندن طرحم آیا میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ امکان چنین اقدامی وجود ندارد.

person
حمید
۲۷ تیر ۱۴۰۳

در قانون بازنشتگی۲۰ سال سابقه و ۴۲ سال.آیا با ۴۱ سال میشه باز نشست شد.و بیمه بازنشستگی حدودا دریافتی چقدر میدن؟ ممنون از راهنمایی شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ باید ۴۲ سال شما تمام شود تا شرایط بازنشستگی را داشته باشید.

   person
   محمد
   ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

   سلام و درود من سال ۹۰توشیلات کارمیکردم چهارده ماه سابقه داشتم بیمه بیماری گرفتم یکی دوسال بیمه بیکاری گرفتم تا قبل ۹۳الان یازده سال میگذره هنوز بیکارم می‌خوام بدونم بازم میشه با اون چهارده ماه سابقه قبل بازم اقدام کرد براگرفتن بیمه بیماری یا نه باید یه جا دیگه کارکنم بیمه برام رد بشه تا دوباره بیمه بهم تعلق بگیره ممنون میشم راهنماییم بکنید

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

    خیر؛ تا زمانی که سابقه کار شما بیشتر از ۱۰ سال نشود، نمی‌توانید مجدد بیمه بیکاری دریافت کنید.

person
حمید
۲۷ تیر ۱۴۰۳

سلام.بنده ۱۸ سال و ۴ ماه تا سال۱۴۰۳/۷ بیمه داشتم که با قفه یک سال و چهار ماه دوباره در شرکتی از اول فروردین ۱۴۰۳ بیمه و مشغول به کار شدم.فرمودند از آخر تیر ماه به شما نیازی نداریم.خواستم بدونم آیا بیمه به من تعلق میگیره یا نه.اگه میگیره چند ماه تعلق میگیره وبا دو فرزند چقدر دریافتیم از بیمه بیکاری میشه.دریافتی فروردین ۲۵ ملیون-اردیبهشت ۱۷ ملیون-خرداد۲۲ ملیون.ممنون از شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ به دلیل حضور کمتر از ۱ سال در آخرین محل کار، بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
محمد جواد
۲۷ تیر ۱۴۰۳

سلام، یه سوال داشتم:
من چند روز پیش تصادف کردم و احتمالا تا ۳ الی ۴ ماه نتونم کار کنم آیا می تونم برای این ۴ ماه بیمه بیکاری دریافت کنم؟ البته در نامه پزشک قانونی مدت طول درمانو ۴ ماه ذکر کرده است.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  اگر سایر شرایط دریافت بیمه بیکاری از جمله نامه عدم نیاز و یک سال سابقه در آخرین محل کار را دارید و از تاریخ اخراج شما کمتر از ۱ ماه گذشته است، می‌توانید برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنید.

person
مهسا
۲۷ تیر ۱۴۰۳

سلام-وقت بخیر-من۲ سال سابقه بیمه دارم- مجموعا ۲سال که این ۲ سال در یک کارگاه بودمو بیمه رد شده- میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟ چندماه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  اگر جمع سوابق بیمه کمتر از ۲۴ ماه باشد، ۶ ماه و اگر بیشتر از ۲۴ ماه باشد،‌ ۱۲ ماه بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد. در صورت تاهل، ۶ ماه به هر کدام از این حالات اضافه می‌شود.

person
شریفی
۲۶ تیر ۱۴۰۳

با سلام من در یک شرکت خصوصی کار میکنم و بیمه برام میکردن الان به دلیلی اخراجم کردن و منتظرم منو برگشت به کار کنن اگه برای بیمه کاری اقدام کنم مشکلی برای کار بیش میاد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  بهتر است برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنید. اگر مجدد از شما درخواست همکاری داشتند، با حضور در محل کار، بیمه بیکاری به صورت خودکار غیر فعال می‌شود.

person
سجاد
۲۶ تیر ۱۴۰۳

سلام و عرض ادب
بنده متاهلم و ۱۲۰ ماه سابقه پرداخت بیمه دارم که طبق جدول بیمه بیکاری ۱۸ ماه بیمه بیکاری به بنده تعلق گرفته و الان در حال استفاده میباشم.با توجه به اینکه از ۱۲۱ ماه به بعد ۲۶ ماه بیمه بیکاری تعلق میگیره؛سوالم این است که آیا تایم مشخصی داره که بتونم دوباره از بیمه بیکاری استفاده کنم یا خیر؟و یا اینکه میتونم پس از پرداخت یک ماه دیگه بیمه در همون کارگاه (که مجموع بشه ۱۲۱ ماه) از مابقی بیمه بیکاریم استفاده کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  سجاد عزیز؛ شما با پرداخت ۱ ماه بیمه می‌توانید از ۸ ماه بیمه بیکاری دیگر بهره‌مند شوید. اما برای دریافت بیمه بیکاری باید ۱ سال سابقه در آخرین کارگاه داشته باشید. در نتیجه هر زمان که امکان دریافت بیمه بیکاری را داشته باشید،‌ ۸ ماه بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد.

person
محمد
۲۵ تیر ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید… من حدود ۲۲ سال سابقه دارم و با حقوق ۱۳.۵ در صورت بیمه بیکاری مبلغ۷ تومن دریافت میکنم؟ درسته؟ چون نوشته اند از مبلغ حداقل اداره کار کمتر نباید بشه
و اینکه این مبلغ که قراره بگیرم هر سال با افزایش دستمزد تغییر پیدا میکنه؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  بله؛ حداقل مستمری را دریافت می‌کنید که تقریبا ۷ میلیون تومان می‌شود. هر سال هم میزان حداقل مقرری بیمه بیکاری افزایش پیدا می‌کند.

person
گودرز
۲۵ تیر ۱۴۰۳

سلام . من از تاریخ ۳۱ خرداد از کار بیکار شده ام ولی کارفرما نامه عدم نیاز و اخرین قرارداد من را ارائه نمیکند . در اینصورت چه اقدامی باید انجام دهم؟
سابقه ۱۹ سال و یکسال با این کارفرما همکاری داشته ام.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  به اداره کار مراجعه کنید و پس از مشورت با رئیس اداره کار، شکایت خود را در این خصوص ثبت کنید.

person
رضا
۲۴ تیر ۱۴۰۳

سلام وقتتون‌ بخیر بنده ۲۹ سال سابقه بیمه دارم سال ۱۴۰۲ از تیر ماه تا اسفندماه بیمه بیکاری گرفتم، امسال پایان قراردادم تا شهریور ماه هستش، بعد از پایان قرارداد میتونم دوباره بیمه بیکاری بگیرم تا بازنشستگی؟
تو کل دوران خدمتم فقط همون چندماه سال ۱۴۰۲ استفاده کردم از بیمه بیکاری
ممنون از شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  رضا عزیز؛ با توجه به اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۳ مشغول به کار در محل جدید شده‌اید،‌ سابقه شما در آخرین کارگاه کمتر از ۱ سال است و شرایط استفاده از بیمه بیکاری را ندارید.

person
ری را
۲۴ تیر ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر
من از سال ۹۷ تا ۱۴۰۲ در یک کارگاه کار میکردم و بیمه داشتم فروردین ۱۴۰۲ ترک کار کردم و از مهر ماه ۱۴۰۲ مجدد در یک کار گاه دیگه مشغول به کار شدم… که از مهر ۱۴۰۲ تا خرداد ۱۴۰۳ مجدد بیمه بودم ولی آبان ۱۴۰۲ و فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳ واسم بیمه رد نشده میخواستم بپرسم من کی و در چه صورتی میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟یعنی توی ۹ ماه اخیر من ۶ ماه بیمه با یک کد کارگاهی دارم که متاسفانه سه ماه ذکر شده از بینش از قلم افتاده… ممنون میشم راهنماییم کنید…

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  درود. شما باید در آخرین کارگاه ۱ سال سابقه بیمه داشته باشید؛ تا قبل از آن، بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
سمیه
۲۴ تیر ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر من ۱۲۴ماه بیمه دارم میخام از بیمه بیکاری استفاده کنم رفتم پیشخوان همه کارا رو کردن بازم نیازه برم اداره کار یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ نیازی نیست. صبر کنید تا پیامک تایید از طرف تامین اجتماعی و اداره کار برای شما ارسال شود.

person
لیلا
۲۳ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
ممنون از سایت خوب شما
چند روز در ماه باید بیمه رد بشه که شامل دریافت بیمه بیکاری بشویم.
من ۱۶ سال سابقه کار دارم و در آخرین کارگاه هم یک سال و چهار ماه واسم بیمه رد شده، یک سال اول ۳۱ و ۳۰ روز کامل رد شده ولی در این چهار ماه آخر مثلا یک ماه ۲۳ روز یک ماه ۲۷ روز به صورت متغیر رد شده، کارفرما میگویند که نحوه محاسبه و واریز حق بیمه با توجه به تعطیلی های ماه متغیر هست. میخواستم بپرسم اگر بعد از مدتی با نامه پایان کار من برای بیمه بیکاری اقدام کنم دچار مشکل نمیشوم و یا اینکه این نحوه پرداخت بیمه توسط کارفرما صحیح هست؟
ممنون از پاسخگویی شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۳

  لیلا عزیز؛ نحوه پرداخت لیست بیمه از سوی کارفرما صحیح نیست. تعطیلات رسمی نیز باید در سوابق بیمه شما درج شود.
  اما در مجموع با این شرایط مشکلی برای بیمه بیکاری شما به وجود نمی‌آید.

person
حسن رنجبر
۲۳ تیر ۱۴۰۳

سلام. بنده. بیش از ۲۹سال سابقه کار وپرداخت حق بیمه دارم. الان دو ماهه دارم بیمه بیکاری میگیرم سنم هم ۵۲سال هست. وبرج ۱۱امسال که بیمه برام رد بشه ۳۰سال سابقه دارم. ایا برای باز نشستگی میخواد اقدامی بمنم یانه بعد از برج۱۱مبلغ بازنشستگی به حسابم میاد. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۳

  حسین عزیز، پس از کامل شدن ۳۰ سال سابقه درخواست بازنشستگی خود را ثبت کنید.

person
مهناز
۲۱ تیر ۱۴۰۳

سلام و عرض ادب . ما شرکت حقوقی داریم . از برج دو جابجاشدیم. لیست برج سه رو هنوز رد نکردیم. بدهی پرداخت از سال قبل داریم. اگر بخواهیم ترک کار و عدم نیاز پرسنل رو بزنیم آیا میتونن از بیمه بیکاری استفاده کنند ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۳

  مهناز عزیز؛ اگر اخراج پرسنل از یک خرداد ماه باشد، دیگر نمی‌توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند؛ چون فقط تا یکماه بعد از تاریخ اخراج زمان دارند که شکایت خود را تنظیم کنند.

person
محمدزاده
۲۰ تیر ۱۴۰۳

سلام و وقت بخیر
کارفرما ما ۶تیرماه اعلام کردند که دیگه توان ادامه نداره و کل مجموع جمع شد و بیمه من از آبان ١۴٠٢ میباشد و از قبل هم هشت سال سابقه بیمه دارم
میتوانم پیگیر بیمه بیکاری بشوم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ سوابق شما در آخرین کارگاه کمتر از ۱ سال است.

person
رها
۱۹ تیر ۱۴۰۳

سلام من ۸ سال و چند ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و مجرد هستم
سال ۹۲ یک سال بیمه بیکاری دریافت کردم
الان هم بیشتر از یک سال در آآخرین کارگاه سابقه بیمه دارم
میخواستم بدونم با توجه به عدم نیاز شرکت از پایان خرداد،بیمه بیکاری به من تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ شما از ظرفیت بیمه بیکاری خود استفاده کرده‌اید. بعد از اتمام ۱۰ سال سابقه می‌توانید مجدد از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
کبیر
۱۸ تیر ۱۴۰۳

من یک بار از بیمه بیکاری استفاده کردم .الان هم ۶ سال بیمه دارم باز به من تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  بستگی دارد مجموع سوابق بیمه شما چقدر است. اگر سوابق شما کمتر از ۱۰ سال است و سری پیش بیمه بیکاری را به طور کامل دریافت کرده‌اید، دیگر نمی‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
الهه
۱۸ تیر ۱۴۰۳

سلام من پانزده سال سابقه بیمه در آسایشگاه سالمندان را دارم دو ماه است که به دلیل مشکل مهره کمر استعلاجی دارم میتوانم بعد از استعلاجی بیمه بیکاری دریافت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  اگر نامه عدم نیاز از کارفرما بگیرید، می‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
حامد
۱۸ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر، محل کار بنده استان خوزستان بوده و محل زندگیم استان اصفهان هست. برای بیمه بیکاری از طریق سایت اقدام کردم، جهت مراجعه به ادارات و پیگیری از استان اصفهان قابل انجام هست یا حتما باید استان خوزستان باشه؟ امکان حضور در خوزستان رو ندارم دیگه. تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  حامد عزیز؛ وقتی برای شما از طرف تامین اجتماعی و اداره کار پیامک موافقت بیاید، در صورت نیاز باید به شعبه استان خوزستان مراجعه کنید.

person
جواد عامری
۱۸ تیر ۱۴۰۳

سلام
من حدود ۲۵ سال سابقه بیمه دارم در آخرین جایی که کار کردم ۵ سال سابقه دارم از محل کار خبری به من نداده اند که ما شما را نمی‌خواهیم و تا همین دیروز در تلاش بودند که به پروژه ای معرفی ام کنند ولی نشده لیست بیمه اردیبهشت من بیست روز رد شده و این مطلب را من اول تیر متوجه شدم و خرداد را نمیدانم چه میکنند ولی جایی سر کار نبوده ام
تاکنون نامه ای مبنی بر عدم نیاز هم به من نداده اند
آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ با توجه به توضیحات بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
حمید
۱۷ تیر ۱۴۰۳

سلام‌بنده‌با۱۶ماه‌سابقه‌خدمت‌سربازی‌و۱۸ماه‌بیمه‌بیکاری‌الان‌حدود۱۵سال‌۵ماه‌سابقه‌بیمه‌دارم،آیامیتونم‌بیمه‌بیکاری‌بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  اگر در آخرین کارگاه یک سال یا بیشتر سابقه بیمه دارید، می‌توانید با ارائه نامه عدم نیاز کارفرما به مدت ۸ ماه از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
محیا
۱۶ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
بنده درمدرسه ای تدریس میدادم ویکسال سابقه ی بیمه دارم بعد از مدرسه در اومدم ودر کار دیگه ای مشغول کارشدم که ۱۰ ماه وشش روز برام بیمه رد کرده وقرارداد ونامه ی عدم نیاز هم ندارم ودرخواست بیمه بیکاری کردم وفقط منتظرم که مدارکم رابه اداره کار تحویل بدم آیا بیمه بیکاری شامل من میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ با توجه به سابقه در آخرین محل کار، بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
روحی
۱۴ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر من بیمه ام از شهر تهران رد میشده و حدود ۱۴۰ماه بیمه دارم الان اخراج شدم و در شهر و استان دیگری ساکن هستم آیا میشه بیمه بیکاری بگیرم؟شنیدم تامین اجتماعی میاد برای بازدید و باید بری مرکز فنی حرفه ی ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  درود. می‌توانید درخواست بیمه بیکاری بدهید. در صورت تایید درخوات، پرونده شما به محل جدید سکونت ارسال می‌شود.

person
محمد
۱۳ تیر ۱۴۰۳

سلام من الان قم کار میکن بچه اهوازم ۵سال سابقه کار دارم می‌خوام از بیمه بیکاری استفاده کنم میشه اهواز اقدام کنم برا بیمه بیکاری ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  بله؛ هیچ مشکلی وجود ندارد.

person
مسعود
۱۳ تیر ۱۴۰۳

سلام . بنده چندماه هست بیمه بیکاری دریافت میکردم ؛ و سر ماه بیمه در سایت تامین اجتماعی ثبت میشد ولی الآن چک میکنم میبنم واسه خرداد بیمه رد نکردند ؛ آیا صبر کنم تا چند روز آینده یا اینکه بایستی کاری انجام دهم . و میخواستم بدونم آیا تاریخ واریزی ها و ثبت بیمه در سامانه تامین اجتماعی تغییر کرده ؟در ضمن یک سال بیمه بیکاری واسه من تائید شده

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ تغییری صورت نگرفته است. چند روز دیگر صبر کنید؛ اگر پرداخت مقرری انجام نشد، به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا مشکل شما را پیگیری کنند.

person
کامران
۱۲ تیر ۱۴۰۳

سلام
من ‌کلا ۳۲ ماه سابقه پرداخت بیمه دارم
و در آخرین کارگاه ۲۴ ماه مشغول به کار بودم که ۳ماه آخر بدیل تغییر اسم شرکت کد کارگاه در لیست بیمه تامین اجتماعی تغییر کرده و بیمه ۳ماه آخر با یک کد و اسم متفاوت واریز شده
و آخرین ماه قرارداد من هم ۵روز آخر رو برام بیمه رد نکردن
ولی من نامه عدم نیاز از تاریخ پایان قرارداد و برگه آخرین قرارداد رو دارم(حضوری از اداره کار پرسیدم اگر اسم کارگاه تغییر کرده باشه مشکلی پیش میاد؟گفتن اگر در نامه نوشته بشه مشکلی نداره)
حالا با توجه به این موارد این که ماه آخر قرارداد از ماه ۳۱روزه برای من تا روز ۲۶ام بیمه رد شده ولی تاریخ نامه عدم نیازم از تاریخ پایان قرارداده که ۵روز بعدشه برای دریافت بیمه بیکاری مشکلی برام پیش میاد؟
راهی هست خودم حق بیمه اون ۵روز رو پرداخت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ تیر ۱۴۰۳

  کامران عزیز؛ با توجه به تغییر کد کارگاه،‌ سوابق شما در آخرین محل کار کمتر از ۱ سال است و بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
مهدخت
۱۲ تیر ۱۴۰۳

با سلام و خسته نباشید.
من در سال ۱۴۰۱ به مدت شش ماه از بیمه بیکاری استفاده کردم.بیمه نداشتم تا اینکه از فروردین ۴۰۲ مشغول به کار شدم که بیمه برام رد شده.البته فروردین و اردیبهشت و خرداد از یک کارگاه و از ۱۲ تیر به بعد در یک شرکت دیگه بیمه برام رد میشه تا آخر شهریور.
میخواستم بپرسم با توجه به توضیحاتی که دادم، میتونم بعد از شهریور بیمه بیکاری بگیرم؟ البته ۱۲ سال سابقه بیمه دارم. ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ تیر ۱۴۰۳

  مهدخت عزیز؛ اگر در آخرین کارگاه یک سال سابقه بیمه داشته باشید، می‌توانید مجدد از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
ربیعی
۱۲ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
من ۴ سال در مدرسه غیر انتفاعی کار کردم و ۹ ماه بیمه زایمان گرفتم از تاریخ ۰۲/۰۷/۱۷الی ۰۳/۰۴/۱۷ مدرسه نیرو جایگزین کرده و نیازی به من نداره من چجوری میتونم بیمه بیکاری بگیریم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  سرکار خانم ربیعی؛ نامه عدم نیاز از کارفرما بگیرید با آخرین قرارداد، درخواست بیمه بیکاری خودتان را ثبت کنید. احتمالا با درخواست شما موافقت می‌شود.

person
علی
۱۱ تیر ۱۴۰۳

سلام برای تکمیل مدارک بیمه بیکاری
مدرک تحصیلی نوشته شده
ولی من دانشگاه برای ارائه ی مدرک یه جریمه ی میلونی میخوان
باید چیکار کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  می‌توانید مدرک دیپلم را بارگذاری کنید.

person
سما
۱۱ تیر ۱۴۰۳

سلام من به صورت الکترونیکی احراز هویت کردم و یوزرنیم و پسورد گرفتم و بعد در سامانه جامع کار مدارکمو اپلود کردم. دفتر پیشخوان نرفتم مشکلی پیش نمیاد؟ الان دیگه باید منتظر بمونم بهم خبر بدن از طریق اس ام اس؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ مشکلی به وجود نمی‌آید. صبور باشید تا نتیجه کار برای شما با پیام کوتاه ارسال شود.

person
مجتبی
۱۱ تیر ۱۴۰۳

سلام من قبلا ۱۸ ماه از بیمه بیکاری استفاده کردم اما حدود شش سال بعد مجدد رفتم سر کار. در محل جدید سه ساله که مشغولم و بدلیل عدم نیاز میخوام بیام بیرون. آیا به من بیمه بیکاری تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  مجتبی عزیز؛ اگر به جز سوابق بیمه بیکاری، زیر ده سال سابقه داشته باشید، دیگر نمی‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید. در غیر این صورت، باید کل سوابق شما مورد بررسی قرار بگیرد.

person
مهسا
۱۱ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر اگر اززمان بیکاری فرد تقریبا چهل روز گذشته باشد وبعد اقدام به بیمه بیکاری کند درست است یا باید تا سی روز ایدام نماید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  درخواست بیمه بیکاری تنها تا ۳۰ روز پس از اخراج مورد قبول واقع می‌شود.

person
محمد
۱۰ تیر ۱۴۰۳

سلام بنده بیشتراز۳۰روز هست که بیکار شدم،همه شرایط بیمه بیکاری دارم فقط دیر شده و۳۰روز گذشته از بیکار شدنم
مراجع حل اختلاف اداره کاریعنی چی؟یعنی چجوری میتونم اقدام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  ابتدا به اداره کار مراجعه و با رئیس شعبه صحبت کنید تا ایشان مراحل شکایت را به شما توضیح دهند. به علاوه از ایشان سوال بفرمایید که با شکایت شما موافقت می‌کنند یا خیر.

person
کوثر
۱۰ تیر ۱۴۰۳

سلام و درود
بنده برای بیمه بیکاری درخواست دادم و نماینده بیمه نظر دادن که لیست تفکیکی سوابق بیمه با نام شعبه رو از تاریخ ۱۴۰۲/۰۳۰۱ براشون بارگذاری کنم.
منظورشون همین لیستی هست که در سرویس تامین اجتماعی میتونیم مشاهده کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  کوثر عزیز؛ منظور سوابق تفکیکی است که در سایت تامین اجتماعی قابل مشاهده است. در بخش سوابق تفکیکی، جمع کل سابقه شما را در زیر صفحه نمایش می‌دهد.

person
صادق
۰۷ تیر ۱۴۰۳

سلام. امسال برام ۷میلیون صد بیمه بیکار واریز میکنن.. من ۳تا بچه دارم میخام بدونم این مبلغ به احتساب بچه هام واریز می شه.. چون گفتن به آزاری هر فرزند ۱۰درصد اضاف میشه.. ممنون میشم بگید این مبلغ پایه حقوق یاباید بیشتر بریزن ممنون..

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  صادق عزیز؛ اگر زمانی که سرکار بوده‌اید براساس حداقل دستمزد حق بیمه واریز کرده باشید، این مبلغ بیمه بیکاری درست است. اما اگر مبلغ بیشتری پرداخت کرده‌اید،‌ جهت اعتراض به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
مهرناز
۰۷ تیر ۱۴۰۳

سلام من مدت ۶ سال در کارگاه شرکت کارفرما بودم و حالا به مدت دو ماه هست که دیگه کارفرما نیستم و در همون کارگاه و شرکت عنوان شغلیم به کارمندی تغییر یافته لطفا راهنمایی میفرمایید برای دریافت بیمه بیکاری کدوم مبلغ برای من تعلق میگیره مبلغ الان که کارمندم یا مبلغ زمان کارفرمایی؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  مهرناز عزیز؛ مبلغی که به عنوان کارمند برای شما در لیست بیمه درج شده، ملاک مقرری بیمه بیکاری است.
  سابقه و دستمزد کارفرمایی اصلا برای بیمه بیکاری تاثیری ندارد.

person
اهوازی
۰۷ تیر ۱۴۰۳

آیا برای استفاده از بیمه بیکاری اخراج از محل کار شرط است ؟
اتمام قرار داد و نبستن قرارداد جدید چطور؟
با پایان یافتن قرارداد و عدم انعقاد قرار داد جدید میتونیم از بیمه بیکاری استفاده کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ اگر عدم تمدید قرارداد از سوی کارفرما باشد و نامه عدم نیاز به شما ارائه دهد،‌ می‌توانید از شرایط بیمه بیکاری استفاده کنید. اما اگر عدم انعقاد قرارداد از سوی شما باشد، امکان دریافت بیمه بیکاری وجود ندارد.

   person
   اهوازی
   ۲۷ تیر ۱۴۰۳

   اگر دلیل عدم عقد قرارداد جدید از سوی بنده پایین بودن حقوق حتی پایین تر از حقوق مصوب داره کار باشد اون موقع چی ؟
   حقوق سال جدید تا الان از سوی کارفرما مشخص نشده که چقدر حقوق میگیریم
   و پرداختی ها هم به صورت علی الحساب هستند

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۹ تیر ۱۴۰۳

    کاربر گرامی؛ قرارداد باید طبق قانون کار و حداقل دستمزد منعقد شود. در غیر این صورت، از نظر قانونی مشکل دارد و می‌توانید با مراجعه به اداره کار، از کارفرما خود بابت کم بودن دستمزد شکایت کنید. اما به هر حال عدم توافق بر سر دریافتی نمی‌تواند دلیلی برای استفاده از بیمه بیکاری باشد.

person
محیا
۰۶ تیر ۱۴۰۳

سلام،وقتتون بخیر
۱۸ سال سابقه پرداخت بیمه اجباری دارم ۴۳ساله متاهل با دو فرزند،به احتمال زیاد تعدیل نیرو شوم ،اگه تعدیل نیرو شوم می توانم سه سال از بیمه بیکاری استفاده کنم،که سابقه بیمه بنده می شود ۲۱سال ،آیا بعد از این سه سال می‌توانم خودمو بازنشسته کنم ؟و اینکه پایه حقوقی بازنشستگی بنده با دریافتی بیمه بیکاری برای من لحاظ می شود یادریافتی دو سال آخر قبل از گرفتن بیمه بیکاری؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۳

  بله؛ محیا عزیز، می‌توانید به مدت ۳ سال بیمه بیکاری دریافت کنید؛ بعد از آن شرایط بازنشستگی را پیدا می‌کنید. مبلغ مستمری شما نیز به صورت حداقل در نظر گرفته می‌شود.

person
سیمای
۰۶ تیر ۱۴۰۳

با سلام و احترام
بنده بعد از ۱۱ سال سابقه کار وارد شرکت جدید شدم که ۱ ماه هست مشغول به کار در شرکت جدید هستم. متوجه شدم باردار هستم. و بعد از چند ماه به مرخصی زایمان میرم. بعد از اتمام مرخصی زایمان میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم(زمان کارکردم در شرکت جدید کمتر از یکسال می شود)؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ سیمای عزیز، با توجه شرایط مطرح شده، بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
مهدی
۰۵ تیر ۱۴۰۳

خیلی ممنون از سایت خوبتون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ تیر ۱۴۰۳

  درود مهدی عزیز؛ ممنون از حسن توجه شما.

person
بهشتی
۰۳ تیر ۱۴۰۳

باسلام من در جای آخر حدود ۸ماه هست که کار میکنم
سابقه پرداخت۱۵سال بیمه اجباری هم دارم ،میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۳

  خیر: به دلیل کمبود سابقه در آخرین محل کار درخواست بیمه بیکاری شما تایید نمی‌شود.

person
اقبال
۰۲ تیر ۱۴۰۳

سلام
من پرستارم و حدود یک ساله بیکارم بدلیل رفتن به شهرستان چون قبلش تهران کار میکردم
٨سال سابقه بیمه دارم
ایا بیمه بیکاری شامل من میشود
وچه اقدامی باید انجام بدم ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ طبق قانون از تاریخ اخراج تنها ۱ ماه برای ثبت نام بیمه بیکاری فرصت دارید. در نتیجه بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
مریم
۰۲ تیر ۱۴۰۳

با سلام ، بنده از فروردین بیکار شدم و اقدام کردم واسه بیمه بیکاری ولی هنوز به من پولی پرداخت نشده و مجدد اواخر خرداد ماه شروع بکار کردم. باید به بیمه اعلام کنم واسه قطع بیمه بیکاری یا به صورت خودکار قطع میشه ؟ البته از فروردین تا اواخر خرداد بیکار بودم . باید به بیمه اطلاع بدم یا نیازی نیست ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ تیر ۱۴۰۳

  مریم عزیز؛ بهتر است به تامین اجتماعی مراجعه کنید و اشتغال مجدد به کار را گزارش دهید.

person
فرهاد
۰۱ تیر ۱۴۰۳

سلغممنون ازاطراع رسانی شما
بنده باتوجه به برخوردناهنجارمدیرمجموعه مجبور به ترک کارشده ام.بیش ازسه سال در این مجموعه مشغول به کار بوده ام آیابنده‌جزوکارگران دایم طبقه بندی میشوم..آیانیازهست که نامه وقراردادومعرفی نامه کارفرما بارگذاری کنم یا خیر..ضمنا دوسال قبل برای دریافت وام مجبور شدم در سامانه مالیاتی ثبت نام کنم.واجباراهرسال اظهارنامه ارسال میکنم آیااین موردخللی دریافت بیمه بیکاری بنده ایجاد می‌کند..ممنون از پاسخگویی جنابعالی!!!

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۳

  فرهاد عزیز؛ برای دریافت بیمه بیکاری حتما باید نامه عدم نیاز و آخرین قرارداد را داشته باشید.

person
علی
۰۱ تیر ۱۴۰۳

سلام.من۲۷ سال سابقه دارم.کارفرما میخواد بنده رو از قسمت الکترونیک به قسمت گالوانیک بیندازد.با توجه به اینکه حکم من الکترونیک هست و می خواهد حکم مرا به گالوانیک تغییر دهد،آیا قانونی است و من می توانم حکم جدید را قبول نکنم با توجه به اینک قرار دادم تمام هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ علی عزیز، کارفرما می‌تواند با توجه به نیازی که در محل کار دارد، محل کار شما را جابه‌جا کند.

person
يكتا
۰۱ تیر ۱۴۰۳

سلام
من ٨ سال در شرکتى کار کردم مهر ١۴٠٢ تا آخر بهمن ١۴٠٢ بیمه بیکارى دریافت کردم و مجدد به محل کار قبلى برگشتم الان هم مى خوام ترک کار کنم مى تونم مجدد از بیمه بیکارى استفاده کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ با این شرایط امکان دریافت بیمه بیکاری وجود ندارد.

person
محیا
۳۰ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
بنده متاهل هستم با دو فرزند ۱۸ سال سابقه در دفتر خدمات الکترونیک انتظامی، احتمال زیاد تعدیل نیرو شوم با این سابقه سه سال بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره اگر از این سه سال استفاده کنم برای بازنشستگی با ۲۱ سال سابقه آیا میزان دریافتی برابر با حقوق بیمه بیکاری برای من محاسبه خواهد شد یا طبق قانون اداره کار حداقل حقوق درنظر گرفته میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۳

  محیا عزیز؛ میتوانید ۳۶ ماه بیمه بیکاری دریافت کنید؛ بعد با توجه به شرایط سن و سابقه، با حداقل مستمری بازنشسته شوید.

person
مقدم
۳۰ خرداد ۱۴۰۳

سلام من حدود ۷ ماه ک بیمه شدم قبلش هزینشو از کار فرما میگرفتم الانم هیچ کدوم از مزایای ک باید بهم تعلق بگیره بهم نمیدن حقوق یک ماه من هشت ملیون تومن هستش با ۹ ساعت تایم کاری بدون حتی یک روز مرخصی با حقوق
الان من میتونم با این شرایط از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنم
در ضمن من خودم سرپرست خانوار هستم
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
با سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ با این شرایط درخواست بیمه بیکاری شما قبول نمی‌شود. باید از آخرین محل کار برای شما حداقل ۱ سال بیمه ارسال شود.

person
سینا
۳۰ خرداد ۱۴۰۳

باعرض سلام و احترام بنده ۲۶سال سابقه بیمه دارم آیا درصورت مراجعه جهت دریافت بیمه بیکاری پولی که بنده در طول این چند سال باقیماندپرداخت می شود با حقوقی که بنده درحال حاضر دریافت میکنم مطابقت داردیا درسال دوم پرداختی بندهطبق حقوق اداره کار پرداخت میشود

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ سینا عزیز، میزان دریافتی بیمه بیکاری با دسمزد عالی مطابقت ندارد. محاسبه بیمه بیکاری بر اساس فرمول خاصی انجام می‌شود که کمتر از دستمزد شما است.

person
آذین
۳۰ خرداد ۱۴۰۳

من تا چند روز پیش مرخصی زایمان داشتم یعنی ۹ ماه مرخصی بودم
بلافاصله بعد از اون میتونم از بیمه بیکاری هم استفاده کنم اگر کارفرما نامه عدم نیاز بهم بده

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۳

  آذین عزیز؛ این موضوع باید توسط کاشناسان بررسی شود. معمولا چنین درخواست هایی تایید می‌شود اما در مواردی هم با مشکل مواجه می‌شوند.

person
فائزه
۲۹ خرداد ۱۴۰۳

با سلام و وقت بخیر. سوالی داشتم. در گزینه های علت بیکاری یک گزینه اتمام قرارداد نوشته شده. اگر کارفرما نامه عدم نیاز را بدهد و در نامه ذکر کند که مثلا تاریخ قرارداد این فرد ۳۱ خرداد بوده و دیگه از اول تیر نمیتونیم با این فرد همکاری کنیم، با توجه به اینکه قرارداد تمام شده است، مشکلی برای دریافت بیمه بیکاری پیش نمیاد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ فائزه عزیز، اگر نامه عدم نیاز داشته باشید، می‌توانید با همین شرایط از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
بهزاد
۲۷ خرداد ۱۴۰۳

سلام. من ۵۹ سال دارم و ۳ سال است بیمه بیکاری می‌گیرم. طبق قانون باید تا زمان بازنشستگی حقوق بیکاری دریافت کنم. اگر سن بازنشستگی تغییر کند آیا حقوق بیمه بیکاری ادامه پیدا می‌کند تا زمان سن بازنشستگی جدید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ تیر ۱۴۰۳

  بله؛ بیمه بیکاری شما ادامه پیدا می‌کند. اما افزایش سن شامل حال شما نمی‌شود.

person
صفا
۲۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام
من از نیمه اسفند ۱۴۰۱ توی کلینیک زیبایی مشغول ب کار شدم و بیمه از اردیبهشت ۱۴۰۲ رد شد تا اذر ماه و سه ماه اخر رد نکردند و الان میگن قسط بندی کردند و نگران نباشیم !اما هنوز رد نشده و ما بیمه درمانی نداریم !از طرفی حقوق دیر پرداخت میکنند !عیدی و سنوات هم ندادن و فیش حقوقی تقلبی درست کردن و از ما امضا گرفتن ک پرداخت شده و گفتند پورسانتتون در طول سال جای عیدی !کلا شرایط جوریه ک مجبورم دیگه استعفا بدم ! ایا بیمه بیکاری ب من تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۳

  صفا عزیز؛ اگر تا تاریخ اخراج لیست بیمه داشته باشید، می‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.
  فقط توجه کنید که اگر با اختیار خود از کار استعفا دهید، دیگر شرایط بیمه بیکاری شامل حال شما نمی‌شود.

person
وفا۹۷
۲۵ خرداد ۱۴۰۳

سلام مجدد اگر شرکت پس از اتمام قراداد حاضر به دادن نامه عدم نیاز نشود ولی قرارداد را تمدید نکند میتوانم بیمه بیماری بگیرم ؟ سابقا عرض کردم بنده جمعا ۱۱ سال سابقه بیمه در شرکتهای مختلف دارم ولی در این شرکت آخری حدود ۹ ماه فعالیت داشتم و اداره دولتی که آنجا مشغول بودم و با شرکت بنده قراداد داشته مانع فعالیت من شده ولی چون تا مرداد با شرکت قراداد دارم ابتدا شمایت برگشت به کار. و سپس بیمه بیکاری ثبت کردم. و مدت بیمه بیکاری برای مجموع سوابق بیمه ای( ۱۱ سال) در نظر گرفته میشود یا فقط سابقه بیمه از شرکت آخری ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ برای دریافت بیمه بیکاری باید در آخرین کارگاه یک سال سابقه بیمه داشته باشید. ۱۱ سال سابقه بیمه قبلی تنها در مدت دریافت بیمه بیکاری تاثیرگذار است.

person
وفا۹۷
۲۵ خرداد ۱۴۰۳

سلام بنده ۱۱ سال در یک اداره دولتی به صورت شرکتی مشغول کار بودم ( در این ۱۱ سال با چند شرکت خصوصی قراداد داشتم) و در آخرین شرکتی که با آن قرار داد داشتم حدود ۹ ماه سابقه بیمه دارم که اداره دولتی نامه عدم نیاز برام زده ولی شرکت هیچ اقدامی جهت تسویه حساب یا نامه اخراج نکرده است. از طرفی اداره دولتی مانع حضور بنده در اداره شده و بنده امکان فعالیت ندارم. بنده بیمه بیکاری شکایت کردم گفتن چون تا آخر مرداد با شرکت قراداد داشتم باید اول از طریق اداره کار شکایت برگشت به کار ثبت کنم اینکار هم انجام دادم. حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه در حال حاضر با اینکه ۱۱ سال کلا سابقه بیمه دارم ولی با این شرکت آخری فقط ۹ ماه حق بیمه برایم پرداخت شده بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره ؟ یا باید الزاما حکم برگشت به کار بگیرم تا یکسال سابقه بیمه را از شرکت آخری داشته باشم؟ چون شرکت با بنده مشکلی ندارد و حاضر به همکاریه ولی اداره دولتی که با شرکت بنده قراداد داشته مانع فعالیت من شده.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۳

  کاربر گرای؛ برای دریافت بیمه بیکاری باید در آخرین کارگاه یک سال سابقه بیمه داشته باشید؛ در نتیجه به شما تعلق نمی‌گیرد. شما سعی کنید رای اداره کار مبنی بر بازگشت به کار را پیگیری کنید.

person
حمید
۲۵ خرداد ۱۴۰۳

سلام
من کارمند یک اداره دولتی هستم
از ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ بنا به دستور مرکز گزینش اداره محل کارم قراردادمو تمدید نکردن
۲۰ سال سابقه کار و پرداخت بیمه دارم
طبق روال اداری دو مرحله میتونیم به اداره کل گزینش اعتراض بدیم و درخواست تجدیدنظر
الان که ۲۵ خرداده هنوز جواب تجدیدنظر مرحله دوم نیومده
خواستم از شما بپرسم حالا که ۳۰ روز از زمان بیکاری بنده گذشته دیگه نمیتونم تقاضای بیمه بیکاری کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ حمید عزیز،‌ دیگر نمی‌توانید از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
سارا محمدی
۲۳ خرداد ۱۴۰۳

سلام ممنون از پاسخگویی شما
اگه یه بار بیمه بیکاری گرفته باشم چند سال بعد میتونم دوباره بگیرم و اینکه تو طول اون مدت باید بیمه پیوسته پرداخت شده باشه یا مثلاً ده سال بیمه شده باشه کافیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  سارا عزیز؛ باید اطلاعات بیشتری به ما بدهید تا بتوانیم شما را راهنمایی کنیم. اما می‌توانید شرایط خود را با «جدول مدت پرداخت بیمه ی بیکاری» در اواسط مقاله مقایسه کنید تا پاسخ خود را دریافت کنید.

  person
  سعید ف
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

  لطفا خواهش میکنم یکی منو راهنمایی کنه .دوروز بیشتر فرصت ندارمسلام بنده هم همین مشکل رادارم.ولی بنده در شرکت زنجیره ای فعالیت دارم.و ۵سال تو ی شعبه بودم و الان ۳ماهه اومدم شعبه دگ از همون شرکت بای کد کارگاه دگ.ایا ب من تعلق میگیره بیمه.ممنون من کلا برای یک شرکت کارکردم و در شعبه دیگه و شهر دگ و بای کد کارگاه دگ . ولی مدیر عاملش یکی هستش.

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۸ تیر ۱۴۰۳

   سعید عزیز؛ با این شرایط بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
نسیم
۲۳ خرداد ۱۴۰۳

سلام من از سال ۹۳ در مدرسه ای دارم کار میکنم و سابقه بیمه ام همینجا ۶سال ونیم هست فقط اینکه قرارداد من هر سال۸ماه تحصیلی تا۳۱اردیلهشت ماه تابستون پرداخت نکردم و برای سال اینده نیرو نمیخوان میتونم برای بیمه بیکاری اقدام کنم؟ و اینکه مدرسه نامه عدم نیاز و قرارداد به من تحویل نمیده از چه طریق برای گرفتن بیمه بیکاری اقدام کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  نسیم عزیز: اگر نامه عدم نیاز و قرارداد را به شما نمی‌دهند، می‌توانید به اداره کار مراجعه کنید و با رئیس شعبه مشورت کنید.

  person
  مجید
  ۰۲ تیر ۱۴۰۳

  سلام من از ابتدای فروردین سال ٩٣ تا ١۶ مرداد ٩٣ از بیمه بیکاری استفاده کره ام و بعد مشغول کار در شرکت خصوصی استخدام شدم و ٢١ خرداد ١۴٠٣
  اخراج شدم آیا بیمه بیکاری با داشتن عدم نیاز به بنده تعلق میگیرد؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۷ تیر ۱۴۰۳

   مجید عزیز؛ بیمه بیکاری بر اساس کل سابقه بیمه اجباری شما پرداخت می‌شود. اگر مجموع سوابق کاری شما بیشتر از ۲ سال باشد و در آخرین کارگاه بیشتر از ۱ سال بیمه برای شما ارسال شده است، می‌توانید از مزایای بیمه بیکاری بهره‌مند شوید.

person
بهمن
۲۳ خرداد ۱۴۰۳

همش الکی بیمه ب آدم پول میده با داشتن ۲۶ سال سابقه مکتوب رفتم میگه درآخرین محل کار باید یا سال بیمه سابقه داشته باشی آدمی که یک سال بتونه جایکار کنه دیگه نیازی ب بیمه بیکاری نداره منی که ۲۶ سال بیمه دارم از کجا میدونستم که ۱ سال آخر بیمه بیمه بیکاری ب من میدن ۲۶ سال حساب نیست اون یک سال شما حساب ب این چی میگن روز روشن دزدی ۲۶ سال دادم ب بیمه حالا برای کسی اهمیت نداره این چه عدالتی ۲۶ سالم من حساب نیست یک سال شنا اهمییت داره مطعصفم برای خودم که ۲۶ سال بیمه رو کجا که نه دور ریختم بانک گذاشته بود الان ببین چه پولی میشد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  بهمن عزیز؛ میزان سوابق شما اهمیتی در تایید بیمه بیکاری ندارید. طبق قانون شما باید حداقل یک سال در آخرین محل کار بیمه داشته باشید. همچنین به مدارکی مثل قرارداد و نامه عدم نیاز هم نیاز دارید.

person
میثم
۲۲ خرداد ۱۴۰۳

سلام من سال ۱۴۰۲بیمه برام کامل ردشده ۱سال والان ۳ماه از اون کاربیکارشدم به خاطراتمام کار میخواستم ببینم الان میتونم برا بیمه بیکاری اقدام کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ میثم عزیز، شما شرایط دریافت بیمه بیکاری را ندارید.

person
مهشید
۲۲ خرداد ۱۴۰۳

با سلام وقت بخیر
بنده ۶ سال سابقه بیمه دارم ، و تا اخر خرداد ماه با من قرارداد بسته شده است و مدیر مربوطه به بنده اعلام کرده که قرارداد جدیدی با اسم شرکت جدید قراره با من منعقد شود ، اگر من قرارداد جدید امضا کنم ولی بنا به دلایلی مایل به همکاری با شرکت نبودم و شرکت هم نامه عدم نیاز به بنده بدهد من میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ در این صورت بیمه شما از شرکت جدیدی ارسال می‌شود و با توجه به اینکه سابقه شما در آخرین محل کار کمتر از ۱ سال می‌شود، امکان دریافت بیمه بیکاری را ندارید. مگر اینکه بعد از ۱ سال از محل جدید کارتان اخراج شوید.

person
اله دادی
۲۲ خرداد ۱۴۰۳

سلام ببخشید من در بیمارستان مشغول به کار هستم و به دلیل مشکلات شخصی میخواهم بیمارستان را ترک کنم آیا بیمه بیکاری شامل من هم میشود ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ برای دریافت بیمه بیکاری باید شرایط زیر را داشته باشید:
  ۱- مشمول قانون کار باشید.
  ۲- غیر ارادی اخراج شده باشید.
  ۳- نامه عدم نیاز از کارفرما دریافت کنید.
  ۴- قرارداد داشته باشید.
  ۵- حداقل یک سال سابقه بیمه در آخرین محل کارتان داشته باشید.
  اگر این شرایط را دارید،‌ درخواست بیمه بیکاری شما تایید می‌شود.

person
مهرسا
۲۲ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
من سال ۹۷ سه سال سابقه بیمه داشتم و ۱۸ ماه بیمه بیکاری گرفتم الان برای گرفتن بیمه بیکاری چند ماه بیمه نیاز هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  مهرسا عزیز؛ برای دریافت مجدد بیمه بیکاری باید سابقه شما بیشتر از ۱۰ سال شود.

person
بهرام
۲۲ خرداد ۱۴۰۳

با سلام
۱-برا بیمه بیکاری قراردا هم لازم هست یا نامه عدم نیاز کفایت میکنه؟ ..جون هیچا قرارداد نمیبندند
۲-اگر مثلا اخر خرداد اخراج بشی قرارداد سه ماه امسال را بگیری و ثبت کنی قبلول هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  بهرام عزیز؛ داشتن قرارداد و نامه عدم نیاز برای دریافت بیمه بیکاری الزامی است. بارگذاری قرارداد ۳ ماه آخر کار هم کفایت می‌کند.

person
شکوری
۲۱ خرداد ۱۴۰۳

سلام من حدود ۶ ماهه از کارم اومدم بیرون دارم درس میخونم که یه کار شخصی انجام بدم ۱۵ سال سابقه بیمه داشتم هنوز موفق به انجام کارم نشدم و نیاز دارم به مبلغ بیمه بیکاری تا حدود فوقش یه سال تا بعد خودم رو بیمه کنم به من تعلق میگیره چقدر و باید چکاری انجام بدم ممنون میشم کمک کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ برای ثبت نام بیمه بیکاری تنها ۱ ماه بعد از اخراج فرصت دارید. اکنون امکان دریافت مقرری بیکاری برای شما وجود ندارد.

person
نریمان محمدی
۲۱ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
درست هست که میگن از سال گذشته مدت زمان مورد نیاز برای دریافت بیمه کاری دیگه یکسال نیست و با شش ماه قرارداد و واریز حق بیمه شش ماهه میشه بیمه بیکاری رو دریافت کرد؟
ضمنا تفاوت کارگر دائم با قراردادی چیه؟ چون بعضی جاها میگن کارگر دائم شش ماهه میشه ولی قراردادی لازمه یکساله باشه!
چون اکثر کارگرها در شرکتهای پیمانکاری قرارداداشون سه ماهه یا شش ماهه بسته میشه م نه یکساله یابیشتر و درصورت ضرورت و اعلام نیاز تمدید میشه چون خود شرکت های پیمانکاری هم مثل اینکه با کارفرمای اصلیشون قراردادهاشون کوتاه مدت و بعضا یکساله هست.
درضمن من پیش از این از بیمه بیکاری استفاده میکردم و از سال گذشته در یک شرکت پیمانکاری جدید مشغول بکار شدم و ۲ ماه پایان سال ۴۰۲ رو براشون کار کردم و برام بیمه واریز شده، در سال جدید حداقل باید مدت قراردادم چقدر باشه و چندماه بیمه واریز بشه تا اگه به هر دلیل اخراج شدم، بتونم درخواست بیمه بیکاری مجدد بدم و برام مشکلی ایجاد نشه؟
ممنون از راهنمائیتون
🙏🙏🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ نریمان عزیز، سابقه لازم برای ثبت نام بیمه بیکاری همان ۱ سال در آخرین کارگاه است.
  با چند قرارداد کوتاه مدت پیوسته از یک شرکت هم می‌توان برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرد.
  برای دریافت مجدد بیمه بیکاری باید در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه بیمه داشته باشید. داشتن قرارداد و نامه عدم نیاز نیز اجباری است. مدت زمان قرارداد اهمیتی ندارد.

person
نغمه
۲۱ خرداد ۱۴۰۳

سلام من تو یه شرکت خصوصی کار میکنم که یکسال نیم بیمه هستم اخر خرداد بخاطر تعدیل نیرو میخام بیام بیرون ولی قراردادی ندارم ایا میتونم بیمه بیکاری بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  نعمه عزیز؛ برای استفاده از بیمه بیکاری باید حتما قرارداد و نامه عدم نیاز داشته باشید. قبل خروج از شرکت این دو مدرک را از کارفرما دریافت کنید.

person
درسا
۲۰ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
ببخشید شرکت به ما قرارداد نمیده چطور میتونم ثابت کنم که دوسال کارکردم
البته تامین اجتماعی هست و نوشته که از کجا حقوق گرفتم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  درسا عزیز؛ با توجه به اینکه بیمه شما در سیستم تامین اجتماعی ثبت شده است، از کارفرما درخواست کنید که برای بیمه بیکاری یک قرارداد تنظیم کنند و نامه عدم نیاز هم به شما بدهند. اگر با این موضوع مخالفت کردند، جهت شکایت و پیگیری به اداره کار مراجعه کنید.

person
قاسم دارابی
۲۰ خرداد ۱۴۰۳

سلام و وقت بخیر بنده ۶ سال و نیم سابقه بیمه دارم و خرداد ماه امسال تعدیل میشیم و تایم سابقه پرداخت حق بیمه در آخرین شرکت ۱۰ ماه می باشد آیا مشمول بیمه بیکاری میشوم ؟؟
و اگر تعلق میگیره چند ماه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ قاسم عزیز، به دلیل نداشتن حداقل ۱ سال سابقه کار در آخرین کارگاه، بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

   person
   سعید ف
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

   سلام بنده هم همین مشکل رادارم.ولی بنده در شرکت زنجیره ای فعالیت دارم.و ۵سال تو ی شعبه بودم و الان ۳ماهه اومدم شعبه دگ از همون شرکت بای کد کارگاه دگ.ایا ب من تعلق میگیره بیمه.ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۸ تیر ۱۴۰۳

    خیر؛ سعید عزیز، بیمه بیکاری به شما هم تعلق نمی‌گیرد.

person
حسین موسوی
۱۹ خرداد ۱۴۰۳

سلام من پنج سال توی مغازه میوه فروشی کار می‌کردم الان کلا مغازه رو تعطیل کردند.
اما من هیچوقت قراردادی نداشتم الان باید چکار کنم؟
به کارفرما بگم یه قرارداد دستی بنویسه یا باید قرارداد رسمی باشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

  حسین عزیز؛ به اداره کار مراجعه کنید و نمونه قرارداد دریافت کنید. قرارداد را بین خود و کارفرما تنظیم کرده و مجدد جهت اطلاع از مورد تایید بودن آن به اداره کار مراجعه کنید.
  در صورت تایید قرارداد، می‌توانید برای بیمه بیکاری اقدام کنید.

person
مريم
۱۹ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
من کاراى بیمه بیکاریم رو انجام دادم و از اول اسفند ١۴٠٢ بیکار شدم
که تازه هفته پیش مراحل اداریش تموم شدو به من گفتن تا اخر این ماه مبلغ رو واریز میکنن
و بیمه به من ۶ ماه تعلق گرفت و مجرد هستم
اما تامین اجتماعى به من یک کاغذ داد ک منو به اداره کار معرفى کرده ک من به یه کارى مشغول بشم
و به من گفتن باید ظرف یک هفته کارى ک ما میگیم رو برید یا خودتون کار پیدا کنید
وگرنه قطع میشه بیمه اتون
خب من وقتى کارى ک باب میلیم نیست چرا بیمه من قطع میشه؟
من تا مرداد ماه باید بیمه بیکارى بگیریم
آیا این بیمه بیکارى من قطع میشه اگه نرم سرکار
یا ۶ ماهم کامل پرداخت میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

  مریم عزیز؛ باید شغلی مشابه به شغل قبلی‌تان به شما معرفی شود؛ اگر شغلی پیشنهادی این ویژگی را ندارد، به رئیس شعبه اداره کار مراجعه کنید.

   person
   مريم
   ۰۶ تیر ۱۴۰۳

   خب به من امروز زنگ زدن از اداره کار و گفتن ک باید وارد شغلى ک اونا معرفى کردن بشم یا خودم کار پیدا کنم که کار پیدا نکردم و شرکت هم دوس ندارم برم
   و میخوان بیمه من رو قطع کنن
   گفتن ک اگه کار پیدا نکردى ما به تامین اجتماعى میگیم ک شما از ١تیر مشغول به کار شدین و دوماه مونده ک من دریافت کنم مبلغ بینه بیکاریمو

   از شما سوالم اینه ک آیا بیمه بیکارى من رو قطع میکنن یا مبلغ رو ۶ ماه کامل واریز میکنن؟
   توروخدا لطفا سریع جواب بدین
   چون گفتن مراجعه نکنم عدم نیاز میزنن و مبلغ رو نمیزنن به حسابم

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ تیر ۱۴۰۳

    مریم عزیز؛ اگر شغلی که برای شما مد نظر گرفته شده،‌ مشابه کار قبلی و متناسب با تخصص شما است، در صورت عدم مراجعه شما به محل کاری که برایتان مد نظر قرار گرفته‌اند، بیمه بیکاری شما قطع می‌شود. اما اگر کاری که برای شما در نظر گرفته‌اند مشابه کار قبلی و در حیطه تخصص شما نیست، به ریاست اداره کار مراجعه کنید و اعتراض خود را اعلام کنید.

person
طاها سرلک
۱۹ خرداد ۱۴۰۳

سلام من ۴ساله داخل یه شرکت کار میکنم بعد تقریباً ۷ماه پیش یک ماه بیمه برام رد نشد الان میخوام بیمه بیکاری بگیرم آیا مشکل ساز شده برام همه مدارکم کامله

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ مشکلی برای دریافت بیمه بیکاری به وجود نمی‌آید.

person
محسن
۱۹ خرداد ۱۴۰۳

دروود
وقت بخیر
من ۱۲ سال در کارگاهی بیمه دارم برای درخواست بیمه بیکاری چون اطلاع از شرایط نداشتم ۲ ماه از اخراجم گذشته.الان که مراجعه کردم میگن تا ۳۰ روز میتونی اقدام کنی.میخواستم ببینم راه حل چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

  محسن عزیز؛ متاسفانه هیچ راه حلی نیست؛ بعد گذشت ۳۰ روز امکان دریافت بیمه بیکاری وجود ندارد.

  person
  زهره
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

  حتما به اداره کار شهرتون مراجعه کنید
  خیلی دقیق و بهتر راهنماییتون میکنند..

person
اکرم
۱۸ خرداد ۱۴۰۳

سلام من از سال ۹۳ در مدرسه ای دارم کار میکنم و سابقه بیمه ام همینجا ۹ سال هست فقط اینکه قرارداد من هر سال ۹ ماه تحصیلی بوده و ۳ ماه تابستون خودم زنان خانه دار پرداخت کردم الان تا اخر خرداد ماه قرارداد دارم و برای سال اینده نیرو نمیخوان میتونم برای بیمه بیکاری اقدام کنم و اینکه تا اخر خرداد ک قرارداد دارم باید برم یا اول تیرماه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

  اکرم عزیز؛ برای دریافت بیمه بیکاری باید اول تیر درخواست خود را ثبت کنید. مدرسه نیز باید بیمه شما را تا آخر خرداد پرداخت کند.

person
پیام
۱۸ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
آیا اضافه حقوق که هرسال برای کارگران اضاف می‌شود به کسانی که بیمه بیکاری می‌گیرند هم تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

  پیام عزیز؛ افزایش حقوق در بیمه بیکاری فقط شامل حال افرادی می‌شود که در سال گذشته حداقل حقوق را دریافت می‌کردند.

person
مجتبی
۱۷ خرداد ۱۴۰۳

درود و خسته نباشید
من تقریبا ۴سال تو یه شرکت خصوصی پخش مواد غذایی مشغول بکار بودم
و حالا به علت برداشت های واحد مالی از حقوق بنده برای فاکتور های مشتری های که چک برگشتی دارن نمیخوام ادامه همکاری داشته باشم
و میخوام شکایت شرکت رو کنم
حالا لطفا بهم بگین اول شکایت کنم اداره کار یا اقدام کنم برای بیمه بیکاری من از اول این ماه دیگه کار نکردم

ممنونم بخاطر راهنمائی های خوبتون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

  مجتبی عزیز؛ اگر قصد ندارید فعلا در محیط دیگری مشغول به کار شوید، با دریافت نامه عدم نیاز از کارفرما، ابتدا برای بیمه بیکاری اقدام کنید، سپس موضوعات مربوط به نارضایتی و شکایت را در اداره کار مطرح کنید.
  اما اگر دریافت بیمه بیکاری برایتان اهمیت ندارد، پس از دریافت تسویه خود، به اداره کار مراجعه کرده و شکایت خود را علیه شرکت تنظیم کنید.

person
حسین
۱۷ خرداد ۱۴۰۳

با سلام من در حین دریافت بیمه بیکاری یک ماه شاغل شدم وبیمه از آن شرکت برام رد شده ولی بعدا به دلیل برخی مشکلات استعفا دادم حالا بیمه بیکاری من به خاطر اون یک ماه قطع میشه یا میشه دوباره برقرار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

  بله؛ حسین عزیز،‌ با این شرایط یمه بیکاری شما قطع می‌شود.

person
علی
۱۷ خرداد ۱۴۰۳

با عرض سلام
من حدود ۲۶ سال سابقه کار دارم و با حداکثر حقوق بیمه من رد می گردید الان بدلیل مشکلات کاری از محل کارم عدم نیاز گرفتم اول می خواستم بپرسم با داشتن سه نفر تحت تکفل چه مقدار حقوق دریافت میکنم و ثانیا اگه بیمه بیکاری بگیرم با توجه به اینکه در این ۱۰ سال آخر حداکثر حقوق دریافت می کردم در زمان بازنشستگی مشکلی از بابت پرداخت حقوق بوجود نمی آید یا اگه دو سال آخر با سقف حقوق بیمه پرداخت شود می توانم با حقوق بالا بازنشسته شوم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

  علی عزیز؛ شما می‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید اما مقرری بازنشستگی شما دیگر حداکثر نمی‌شود. اگر می‌خواهید بیشترین حقوق را در دوران بازنشستگی دریافت کنید، باید به همین روند ادامه دهید تا ۴ سال دیگر بازنشسته شوید.

person
محمدزاده
۱۷ خرداد ۱۴۰۳

سلام شب بخیر
بنده از اول فروردین اتمام همکاری کردم و از شرکت نامه عدم نیاز گرفتم و در خواستم ثبت کردم تاریخ ۲۷ فروردین پیامک اومد که پرونده بررسی شده و به شعبه مربوطه ارسال شده و از اون موقع هیچ خبری نشده… چقدر زمان میبره تا جوابش بیاد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ پرونده شما در این مرحله باید توسط کارشناس تامین اجتماعی بررسی و تایید شود. از این مرحله تا واریز مقرری تقریبا ۱ الی ۲ ماه زمان می‌برد.

person
امیر
۱۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام
من دو ماهه برام ترک کار رد شده فکر میکردم میرم سر کار اما فعلا نشده و میخوام از بیمه بیکاری استفاده کنم
هنوز مهلت دارم اقدام کنم یا یکماه که گذشته دیگه نمیشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ بعد از گذشت ۱ ماه دیگر نمی‌توانید برای بیمه بیکاری اقدام کنید.

person
امیر
۱۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
ببخشید من ۱۰ سال هست که در باغ پدری خود مشغول به کار هستم ۲ هفته ای هست که به دلیل اختلاف با ایشون سرکار نمیرم. و نیروی جایگزین اورده هیچ قردادی هم تا الان بینمون بسته نشده و ۱۰ سال هم بیمه رد کرده و این ۲ هفته هم بیمه رو قطع کرده حالا میخوام بیمه بیکاری بگیرم مشمول بنده میشود؟چه اقداماتی باید انجام دهم وقتی هیچ نامه و قردادی در دست ندارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

  امیر عزیز؛ برای دریافت بیمه بیکاری باید حتما اخراج شوید و نامه عدم نیاز از کارفرما (پدرتان) دریافت کنید. اگر ایشان شما را اخراج کرده و نامه عدم نیاز به شما نمی‌دهند، می‌توانید به اداره کار مراجعه کنید و از ایشان شکایت کنید. اما اگر با میل خودتان از کار خارج شده‌اید،‌ بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
حسین عباسی
۱۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
من مدت ۲۴ سال داخل کارگاه به صورت قراردادی کار میکردم.بنا به دلیل عدم نیاز و به روز شدن دستگاه ها ترک کار کردم.البته چون آشنا بودن هیچ قراردادی نوشته نمیشد و نامه عدم نیازی هم ندارم. با خرید حق بیمه سربازی تقریبا ۲۶ سال بیمه دارم .
اماکن استفاده از بیمه بیکاری دارم ؟ حتما باید قرارداد سالیانه یا نامه عدم نیاز داشته باشم ؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

  بله؛ حسین عزیز، برای دریافت بیمه بیکاری باید حتما قرارداد سال آخر همکاری را به همراه نامه عدم نیاز در سایت تامین اجتماعی بارگذاری کنید.

person
مجتبی جوادی
۱۴ خرداد ۱۴۰۳

سلام
من حدود ۱۰ ماه در یک شرکت راننده بودم و حق بیمه از حقوقم کسر میشد ،الان تقریبا یک ماهه ک اخراج شدم ایا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد ،
ممنون میشم اگر پاسخ بدید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛‌ با توجه به میزان سابقه، بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
حجت
۱۲ خرداد ۱۴۰۳

سلام من اداره کار و کارشناس تامین اجتمایی تایید کرده و گفته مشروط به شرایط بیمه بیکاری آیا واریزی کی انجام میشه نیاز هست برم شعبه تامین اجتماعی تایید هم ۲۴ برج دو ۱۴۰۳ شده است ممنونم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  حجت عزیز؛ اگر تامین اجتماعی موافقت خود را با پرونده شما اعلام کرده است، مقرری ظرف ۱ الی ۲ ماه آینده به حساب شما واریز می‌شود. اما می‌توانید برای اطمینان به شعبه نیز مراجعه کنید.

   person
   محمدی
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۳

   سلام ببخشید شما چه تاریخی درخواست بیمه بیکاری دادین و چقدر زمان برد تا تایید بشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

    کاربر گرامی؛ اگر مدارک شما تکمیل باشد، از زمان ثبت درخواست اولیه تا واریز مقرری بیمه بیکاری، حداقل ۲ الی ۳ ماه زمان لازم است.

  person
  محمدزاده
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۳

  سلام ببخشید شما چه تاریخی درخواست بیمه بیکاریتون ثبت کردین؟ چقدر زمان برد تا تایید نهایی بشه؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

   کاربر گرامی؛ در صورتی که مدارک شما تکمیل باشد، از زمان ثبت درخواست بیمه بیکاری تا واریز اولین مقرری حداقل ۲ الی ۳ ماه زمان می‌برد.

person
مریم
۱۲ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر ببخشید من با سابقه ۷ سال بیمه اواخر اردیبهشت ماه از محل کارم به میل خودم اومدم بیرون و برای بیمه بیکاری ثبت نام کردم و بدلیل نداشتن نامه عدم نیاز برام پیام اومد که مدارک ناقص هست.الان کلا نظرم تغییر کرده و میخوام جایی دیگه مشغول بکار بشم میتونم دیگه بعدها مجدد برای بیمه بیکاری ثبت نام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  بله؛ مریم عزیز، مشکلی از این بابت وجود ندارد.

person
مهرداد
۱۲ خرداد ۱۴۰۳

سلام.اگه هم زمان برای خودم و همسرم بیمه تامین اجتماعی رد بشه درصورتی که خودم با ۱۱ سال سابقه بیمه بیکار بشم آیا به خودم بیمه بیکاری تعلق میگیره یا بیمه خانم که رد میشه مشکل ساز میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ مشکلی از این بابت به وجود نمی‌آید.

person
اسماعیل
۱۲ خرداد ۱۴۰۳

سلام من ۲۲ سال سابقه در یک شرکتی سابقه دارم میخواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم ولی قرار دادی ننوشتیم اگر بخواهم ازاین شرکت قراردادی بگیرم باید دائمی بگیرم یا موقت یک ساله ممنون از لطف شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  اسماعیل عزیز؛ تفاوتی ندارد؛ می‌توانید از هر دو نوع قرارداد استفاده کنید.

person
ترابی
۱۱ خرداد ۱۴۰۳

سلام من حدودا ۱۱ سال سابقه بیمه دارم .
شرکت آخری که کار میکردم حدودا ۷ ماه هست که اینجا بودم و الان بهم نامه نمیده و قرار داد سال جدید هم باهام نبسته و فقط حقوق فروردین و اردیبهشت رو داده و گفته نمیخاد از خرداد با من همکاری داشته باشه . من برای سال جدید قراردادی ندارم و فقط پرداختی به حسابم رو دارم ، نامه هم که ندادن باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ با توجه به اینکه سابقه کار شما در آخرین شرکت کمتر از ۱ سال است، بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
مانیسا
۱۱ خرداد ۱۴۰۳

سلام.پدرمن۵۸سالشه و۴سال وخورده ای بیمه داره.واین یکساله تویه شرکتی مشغول بوده وقردادش تموم شده وعدم نیاززدن.آیامیتونه بیمه بیکاری بگیره؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  بله؛ بیمه بیکاری به ایشان تعلق می‌گیرد.

person
مصطفی
۱۱ خرداد ۱۴۰۳

سلام مدت زمان بیمه بیکاری جز سابقه بیمه حساب میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

  درود. بله؛ بیمه بیکاری در سوابق شما درج می‌شود.

  person
  محمد
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۳

  با سلام و احترام ،وقت شما بخیر بنده ۱۵ سال سابقه در مهندسی مشاور بیمه دارم و آخر ماه خرداد شرکت نامه عدم نیاز زده و ۶ ماه برام بیمه رد شده و تا این تاریخ از بیمه بیکاری استفاده نکردم آیا به بنده بیمه بیکاری تعلق میگیره و چند ماه از بیمه بیکاری میتونم استفاده کنم .

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

   خیر؛ محمد عزیز،‌ با این شرایط درخواست بیمه بیکاری شما تایید نمی‌شود.

person
مهدیه
۱۱ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر من اول آذر برای بیمه بیکاری اقدام کردم حکم مقرری صادر شد کارفرما اشتباه کرده و بیمه منو بعد از بیکاری واریز کرد کلی پیگیری کردم و مدارک بردم کمیته تشکیل شد و گفتن تایید شده و واریز میکنن ولی هنوز چیزی واریز نشده .برای دریافت لازم نیست کاری انجام بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  مهدیه عزیز؛ جهت پیگیری به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید.

person
ترکان
۱۱ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر
مجرد هستم ایا میتونم با حق بیمه شش ماهه بیمه بیکاری بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ ترکان عزیز، شرایط دریافت بیمه بیکاری برای شما وجود ندارد.

   person
   شهرزاد
   ۳۰ تیر ۱۴۰۳

   سلام من یک مرداد از محل کار قبلیم میام بیرون و ۴ سال سابقه بیمه دارم.قراره یکم توی شرکت دیگه مشغول بکار شم بنظر شما از روز اول برام بیمه رد کنن بهتره یا بذارم یک ماه بشه اگر محل کار مطابق میلم نبود بتونم از بیمه بیکاری محل کار قبلیم استفاده کنم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

    این موضوع به خود شما بستگی دارد. اما توجه کنید که برای درخواست بیمه بیکاری تنها ۱ ماه زمان دارید. همچنین اگر قصد باقی‌ماندن در شرکت جدید را داشته باشید، ۱ ماه بین سوابق بیمه شما فاصله می‌افتد.

person
درسا
۱۰ خرداد ۱۴۰۳

سلام،در قسمت حمایت های کوتاه مدت مرحله پرونده را نوشته ثبت مشخصات مقرری این یعنی چی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  درسا عزیز؛ این پیام به این معنی است که درخواست شما در حال بررسی است.

person
آرزو
۱۰ خرداد ۱۴۰۳

سلام مادر من ۱۲ سال سابقه بیمه داره ک بیمه رو آزاد پرداخت می‌کنه جایی مشغول ب کار نیس الان ی عمل داره ک چند ماه باید استراحت کنه بهش بیمه بیکاری تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ متاسفانه مادر شما شرایط دریافت بیمه بیکاری را ندارد.

person
کریم زاده
۱۰ خرداد ۱۴۰۳

با سلام
من ۵ سال در یک مطب کار کردم و به محض شروع اپیدمی کرونا اون مطب کاملا برای همیشه تعطیل شد ، و من مشمول بیمه بیکاری شدم بمدّت یک سال و بعلّت تحت تکفّل بودن مادرم شش ماه هم اضافه تر شد .
(یک سال و شش ماه از بیمه بیکاری استفاده کردم ) بعد از اتمام تاریخ در مطب دیگری مشغول به کار شدم و پس از ۲ سال و شش ماه از اوّل فروردین امسال مجددا بیکار شدم و اداره کار با درخواست من موافقت نمود ، امّا بعد از دو ماه که به اداره بیمه سر زدم بدون هیچ اطّلاع رسانی قبلی گفتند ، اداره بیمه با درخواست شما موافقت نکرده چرا که با سابقه زیر ۱۰ سال باندازه کافی از بیمه خود استفاده نموده اید!!
مگر همین که تا قبل از بیکاری ۲۴ ماه کار کرده باشیم کافی نیست؟ و اینکه من بخاطرِ مادرم شش ماه اضافه تر بیمه بیکاری به من تعلّق گرفت .
و ای کاش بیکاری کرونا را از سوابق بیمه بیکاری حذف می کردند چون شرایط کار و .. شرایط ویژه ای بود وتعداد زیادی به ناچار از این بیمه استفاده نمودند

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  سرکار خانم کریم زاده عزیز؛ میزان دریافت بیمه بیکاری با ۲ الی ۱۰ سال سابقه یکسان است. به همین دلیل شما مجدد نمی‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید. تا زمانی که مجموع سوابق شما بیشتر از ۱۰ سال شود.

person
محمدمهدی
۰۹ خرداد ۱۴۰۳

سلام ببخشید من ۶سال سرپرست کارگاه بودم الان پروژه نداریم میتونم واسه بیمه بیکاری اقدام کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  محمد مهدی عزیز؛ اگر اخراج شده‌اید و نامه عدم نیاز دریافت کرده‌اید، بله؛ می‌توانید برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنید.

person
حامد
۰۹ خرداد ۱۴۰۳

سلام من تاریخ ۲۹ اردیبهشت تو کارگاهمون به علت سقوط از ارتفاع مچ دستم شکست.منو به بیمارستان منتقل کردند دکتر گفت مچ دستت بد جوری شکسته و باید جراحی بشه.تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه تو مچ دستم پین گذاشتن.۳۱ اردیبهشت ترخیصم کردن و از کارفرما هم شکایت نکردم.دکترم گفته ۶ هفته طول می‌کشه دستت خوب بشه و پین ها از دستت خارج بشن.یعنی تقریبا۱۱ تیرماه گفت این احتمال هم وجود داره مچ دستت دیگه مثل قبل بالا پایین نشه.دو سال و خورده ای هم تو اون کارگاه سابقه بیمه دارم ولی قراردادی بینمون نوشته نشده.میخواستم بدونم اگه تو این ۶ هفته کارفرماه حقوق و بیمه منو بریزه و قتی خوب شدم رفتم سر کار .چون دیگه نمی‌خوام اونجا کار کنم میتونم درخواست بیمه بیکاری بدم.آیا حتما نامه عدم نیاز از سوی کارفرما ضروریست ؟خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید🙏🌹

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  حامد عزیز؛ کارفرما باید برای شما گزارش حادثه ارسال کنند تا در آینده دچار مشکل نشوید. همچنین شما باید استراحت پزشکی خود را به تامین اجتماعی ارائه دهید.
  برای دریافت بیمه بیکاری نیز باید حتما نامه عدم نیاز داشته باشید.

person
Sara
۰۸ خرداد ۱۴۰۳

سلام بنده ۴۱ سال دارم و ۱۲ سال سابقه کار دارم اگر بخواهم الباقی سالها و خریدای کنم که بازنشستگی دریافت کنم امکانش هست و پرداختی چقدر هست ؟ راهنمایی میفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ سارا عزیز، امکان خرید سوابق آینده در تامین اجتماعی وجود ندارد. شما باید به پرداخت حق بیمه ادامه دهید تا شرایط بازنشستگی را به دست آورید.

person
نیما
۰۸ خرداد ۱۴۰۳

با سلام بنده پنج سال در یک شرکت کار کردم تا آخر اسفند ۱۴۰۲ بعد از اون یک ماه و نیم در یک شرکت دیگه کار کردم تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۳ امکان گرفتن بیمه بیکاری برای من وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ نیما عزیز، شما شرایط دریافت بیمه بیکاری را ندارید.

person
سجاد
۰۸ خرداد ۱۴۰۳

سلام و وقت بخیر
من هیچوقت دفترچه بیمه نداشته ام.چند بار هم خواستم اقدام کنم گفتند نیازی به دفترچه نیست.کارها از طریق کدملی انجام میشه. برای نداشتن کپی صفحه اول دفترچه بیمه به مشکل میخورم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ سجاد عزیز، مشکلی برای بیمه بیکاری شما به وجود نمی‌آید.

person
ش .م
۰۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام ،وقتتون بخیر .من یک سال و هفت ماه بیمه م از یک کارگاه رد شده تا فروردین ۱۴۰۳ کامل رد شده . اگر اردیبهشت رد نشود بیمه .من از اول خرداد ۱۴۰۳ در خواست عدم نیاز کارفرما رو بدم میتونم از بیمه بیکاری استفاده کن‍م ؟ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ در این صورت بیشتر از ۱ ماه از خروج شما از کار می‌گذرد و امکان دریافت بیمه بیکاری وجود ندارد.

person
ابراهیم
۰۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام
من ۱۷ سال است که در یک شرکت خصوصی مشغول به کار هستم ودر حال حاضر سرپرست تولید هستم واز حقوق خود رازی نیستم وقرار داد کار هم امضا نکردم و حقوق مورد نظر خودرا اعلام کردم و یک ماه گذشته ومن هنوز مشغول به کار هستم وهنوز قرار داد ندارم و افزایش حقوق هم نداشتم چجوری میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  ابراهیم عزیز؛ برای دریافت بیمه بیکاری باید اخراج شوید و نامه عدم نیاز از کارفرما دریافت کنید. همچنین به قرارداد یک سال اخر خود در شرکت هم نیاز دارید.

person
nina
۰۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
بنده سال ۱۴۰۲ بیکار و به مدت ۴ ماه از بیمه بیکاری استفاده کردم و مجددا وارد کار شدم الان هم شرکت به دلیل مشکلات اقتصادی نیروهاشو تعدیل میکنه و کلا ۷ ماه مشغول به کار بودم و نامه عدم نیاز زدن میشه مجددا از بیمه بیکاری استفاده کنم در غیر اینصورت باید چکار کنم چون به خاطر سنم هم دیگه نمیتونم وارد بازار کار بشم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ متاسفانه با ۷ ماه سابقه کار امکان دریافت بیمه بیکاری وجود ندارد.

person
دادنامه بیمه بیکاری
۰۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام ، من داخل سایت میخوام درخواست بیمه بیکاری بدم اما دادنامه ازم میخواد این دادنامه رو باید چطور و از کجا دریافت کنم ممنون میشم کمکم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ دادنامه را باید از اداره کار دریافت کنید.

person
R
۰۵ خرداد ۱۴۰۳

سلام من الان از ۱۴۰۲/۳/۲۲اخراج شدم و درخواست بیمه بیکاری کردم و موافقت شده الان تقریبا۱۰ماهه میگذره ایایکجا ۱۰ ماهرو واریز میکنن یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ کل این مبلغ به صورت یکجا واریز نمی‌شود. اگر از تایید نهایی بیشتر از ۲ ماه میگذرد اما مقرری شما واریز نشده‌است، زودتر موضوع را از طریق تامین اجتماعی پیگیری کنید.

   person
   A
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۳

   سلام وقتتون بخیر من از ۱۴۰۲/۳/۱۱شرکت میرم و الان۱۴۰۳/۳/۱۶،هستش و سابقم ۱۲ ماهه و از شرکت اخراج شدم میتونم بیمه بیکاری بگیرم

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

    کاربر گرامی؛ اگر اخراج شده و نامه عدم نیاز از کارفرما دریافت کرده‌اید، می‌توانید برای بیمه بیکاری اقدام کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید