13 آوریل 2024

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1403

اطلاع از شرایط استفاده از بیمه بیکاری، برای تمام افراد شاغل واجب است. آگاهی از شرایط بیمه بیکاری به شما این امکان را می‌دهد، که در صورت نیاز برای استفاده از این بیمه، در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد شرایط بیمه بیکاری با شما صحبت کنیم. موقعیتی را تصور کنید که شغل‌تان را از دست داده‌اید. بله، حتی تصورش هم ناخوشایند است. اما حداقل در سال‌های اخیر، بخاطر همه‌گیری کرونا و تعطیلی کسب‌وکارها به وفور با آن مواجه شده‌ایم. بیمه بیکاری، یکی از پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی است. با ما همراه باشید، تا با هم ببینیم شرایط استفاده از بیمه بیکاری چیست؟

بیمه بیکاری تامین اجتماعی چیست؟

بیمه بیکاری تامین اجتماعی چیست؟ و مدت بیمه بیکاری چقدر است؟ شرایط بیمه بیکاری تامین اجتماعی چیست؟ برای دریافت بیمه بیکاری باید چه کارهایی انجام دهیم؟ مراحل دریافت بیمه بیکاری چگونه است؟ به خواندن ادامه دهید تا پاسخ سوالات خود را دریابید. همان‌طور که اشاره شد، بیمه بیکاری یکی از پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی است که به افراد بیکار تعلق می‌گیرد. بیمه‌شده‌ای که بیکار می‌شود، تا ۳۰ روز فرصت دارد، برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کند.

ابتدا فرد باید وضعیت فعلی‌اش مبنی بر آماده به کار بودن خود را به واحد کار و امور اجتماعی اطلاع دهد. بعد از بررسی و تایید سازمان تامین اجتماعی، مستمری بیمه بیکاری برایش پرداخت می‌شود. مبنای محاسبه مبلغ مستمری بیمه بیکاری، اولین روز شروع بیکاری فرد است. در ادامه در مورد شرایط بیمه بیکاری به طور کامل صحبت می‌کنیم. همچنین به شما خواهیم گفت که شرایط گرفتن بیمه بیکاری چگونه است.

در همین ابتدای مقاله لازم است بگوییم که، مجموع مقرری بیمه بیکاری 1403، نباید از حداقل دستمزد وزارت کار در سال 1403، کمتر و از هشتاد درصد متوسط حقوق فرد، بیشتر باشد. از اولین روزی که شخص بیکار می‌شود، می‌تواند مقرری تعیین شده، برای بیکاری را دریافت کند، اما بیمه بیکاری 1403، به طور کلی عیدی را در برنمی‌گیرد.

اگر می‌پرسید که برای دریافت بیمه بیکاری به کجا مراجعه کنیم؟ باید بدانید که برای دریافت بیمه بیکاری نیازی به مراجعه حضوری نیست. افراد می‌توانند به سامانه بیمه بیکاری در آدرس bimebikari.mcls.gov.ir مراجعه کنند و مراحل ثبت نام بیمه بیکاری را انجام دهند. البته لازم به ذکر است که پیگیری نهایی بیمه بیکاری باید حتما به صورت حضوری انجام شود.

برای کسب اطلاعات جامع درمورد بیمه بیکاری، حتما مقاله مذکور را مطالعه فرمایید.

شرایط استفاده از بیمه بیکاری

با پرداخت حق بیمه، دوران بیکاری حقوق دریافت کنید.

مزایای بیمه بیکاری

اگر بخواهیم یکی از مزایای بیمه بیکاری را بیان کنیم، می‌توانیم به حفظ سابقه خدمت افراد اشاره کنیم. به عبارتی مدت زمانی که فرد از بیمه بیکاری مقرری دریافت می‌کند، جز سابقه خدمتش به حساب می‌آید و در صورت نیاز کارفرمایان به نیرو، این اشخاص در اولویت قرار می‌گیرند.

شرایط دریافت بیمه بیکاری تامین اجتماعی

اما بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ شرایط بیمه بیکاری چیست؟ شرایط دریافت بیمه بیکاری را، قانون کار مشخص می‌کند. در ادامه شرایط استفاده از بیمه بیکاری را مشاهده می‌کنید:

 1. فرد متقاضی، مشمول قانون کار و تامین اجتماعی باشد.
 2. فرد بیمه‌شده، بدون میل و اراده خود بیکار شده باشد.
 3. در حال حاضر آماده به کار باشد.
 4. کارگران دائمی، حداقل 6 ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
 5. کارگران قراردادی در آخرین محل کارشان، حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.

شرایط بالا معمولا به دلایلی مانند: تغییر ساختار سازمانی، وقوع حوادث غیرمترقبه چون سیل، زلزله، آتش سوزی و جنگ محقق می‌شود. دلایل گفته شده باید به تایید وزارت‌خانه و شورای عالی کار برسد. اگر فردی مطابق آن‌چه بیان شد، بیکار موقت تلقی شود، آنگاه می‌تواند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کند.

نکته: نمایندگان اداره تعاون، کار و امور اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی، مرجع تصمیم‌گیری در تشخیص و تایید شرایط گرفتن بیمه بیکاری فرد هستند. از این رو به این بیمه، بیمه بیکاری تامین اجتماعی هم می‌گویند.

اگر می‌خواهید در مورد قوانین این بیمه‌نامه اطلاعات جامعی کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله قوانین بیمه بیکاری را مطالعه نمایید.

حق بیمه بیکاری

حق بیمه بیکاری 3 درصد از دستمزد بیمه‌شده است، که توسط کارفرما پرداخت می‌شود. مبلغی که به عنوان حقوق بیکاری به این افراد داده می‌شود، معمولا 55% حقوق آن‌ها در زمانی است که مشغول به کار بوده‌اند. البته در صورتی که فرد بیکار شده سرپرست خانوار باشد به ازای هر نفر 10% به این مبلغ اضافه می‌شود و این افزایش فقط برای 4 نفر انجام می‌شود.

بیمه بیکاری شامل چه کسانی نمی‌شود؟

مطابق آنچه در بخش شرایط استفاده از بیمه بیکاری گفته شد؛ موارد زیر مشمول دریافت بیمه بیکاری نمی‌شوند:

 • بازنشستگان و از کار افتادگان کلی، مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.
 • صاحبان حِرف و مشاغل آزاد و بیمه‌شدگان اختیاری، مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.
 • اتباع خارجی مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.
 • کسانی که به هر دلیل استعفا داده‌اند.
 • کسانی که به هر دلیل ترک کار کرده‌اند.
 • افرادی که کارفرما حق‌بیمه بیمه بیکاری آنها را پرداخت نکرده باشد.

سقف پرداخت بیمه بیکاری

مدت زمانی که فرد می‌تواند از بیمه بیکاری استفاده کند، به سابقه پرداخت حق بیمه و وضعیت تاهل بیمه‌شده، بستگی دارد. این محدوده زمانی بین 6 تا 50 ماه متغیر است. سقف پرداخت بیمه بیکاری برای متاهلین 50 و مجردین 36 ماه تعیین می‌شود.

جدول مدت پرداخت بیمه ی بیکاری

در مورد جدول بیمه بیکاری چه می‌دانید؟ چه اطلاعاتی در جدول بیمه بیکاری درج می‌شود؟ در جدول حقوق بیمه بیکاری می‌توانید، مدت پرداخت بیمه بیکاری با توجه به سابقه پرداخت و وضعیت تاهل فرد، مشاهده کنید:

مدت پرداخت بیمه بیکاری
سابقه پرداخت حق بیمهبیمه‌شدگان مجردبیمه‌شدگان متاهل
از 6 ماه تا 24 ماه6 ماه12 ماه
از 25 ماه تا 120 ماه12 ماه18 ماه
از 121 ماه تا 180 ماه18 ماه26 ماه
از 181 ماه تا 240 ماه26 ماه36 ماه
241 ماه به بالا36 ماه50 ماه

نکته 1: بیمه‌شدگان بالای 55 سالی، واجد دریافت بیمه بیکاری هستند، که حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.

نکته2: محدوده زمانی مجاز برای دریافت بیمه بیکاری تا سن بازنشستگی فرد بیمه‌شده است.

نکته 3: مدت استفاده از بیمه بیکاری هر سال افزایش دارد.

مبلغ بیمه بیکاری

مبلغی که به عنوان بیمه بیکاری، به بیمه‌شده تعلق می‌گیرد، معادل 55 درصد از حقوق فرد در زمان اشتغالش است. همچنین به ازای هر شخص تحت سرپرستی فرد 10 درصد، به این مبلغ افزوده می‌شود. لازم به ذکر است که این مبلغ صرفا به 4 نفر از اعضای تحت سرپرستی بیمه‌شده، تعلق می‌گیرد.

نکته: مبلغ بیمه بیکاری نباید کم‌تر از پایین‌ترین میزان دستمزد مصوب سالانه شورای کار باشد. همچنین این مبلغ نباید بالاتر از 80 درصد دستمزد متقاضی بیمه بیکاری تعیین شود.

شرایط استفاده از بیمه ی بیکاری در پاندمی کرونا

پاندمی کرونا، طی سال‌های گذشته، شوک بزرگی به اقتصاد دنیا و کسب‌وکارها وارد کرده‌است. به همین دلیل خیلی از شاغلین در کارگاه‌ها و مغازه‌های کوچک تعدیل نیرو شده‌اند. در این موقعیت شرایط استفاده از بیمه بیکاری کمی سهل‌تر از گذشته شده است. طبق اعلام دولت، در دوران کرونا مشاغل زیر مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند:

 • مراکز تولید، توزیع و فروش پوشاک، کیف و کفش
 • مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی
 • مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی
 • مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی
 • حمل و نقل عمومی و درون و برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای و ریلی
 • مکان توزیع خشکبار، آجیل، قنادی‌ها، بستنی و آبمیوه
 • مراکز مربوط به خدمات مسافرتی و گردشگری: هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها
 • مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده شامل: رستوران‌ها، بوفه‌ها، تالارهای پذیرایی، طباخی‌ها، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها و موارد مشابه
شرایط استفاده از بیمه بیکاری

بیکاری در دوران کرونا و استفاده از بیمه بیکاری

نحوه استفاده از بیمه بیکاری تامین اجتماعی

شرایط استفاده از بیمه بیکاری به این شکل است که ابتدا باید قبل از هر چیزی درخواست خود را ثبت کنید. نباید بگذارید زمان زیادی بین خروج شما از محل کار تا زمان ثبت نام برای بیمه بیکاری طول بکشد. مدارک لازم برای بیمه بیکاری را تهیه کنید. افرادی که به خواسته‌ی خود محل خود را ترک نکرده‌اند، بعد از بررسی‌های انجام شده توسط مراجع ذی‌ربط، بیمه بیکاری به آن‌ها تعلق می‌گیرد. این‌ها بخشی از مراحل دریافت بیمه بیکاری بود. برای طی شدن مراحل این کار، ابتدا نیاز است مدارک لازم برای بیمه بیکاری را آماده کنید.

مدارک لازم برای دریافت بیمه بیکاری

اگر می‌پرسید شرایط دریافت بیمه کاری چیست؟ باید بگوییم شما در ابتدا باید مدارکی را ارائه دهید. مدارک لازم برای بیمه بیکاری به شرح زیر است؟

 • اصل و کپی یک سال آخر قرارداد کار یا رای صادر شده
 • 4 قطعه عکس 3 در 4 جدید
 • اصل و کپی مدرک تحصیلی یا فنی
 • اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • اصل و کپی گواهی کار از شرکت
 • معرفی‌نامه کارفرما
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت

فقط دقت داشته باشید که بارگذاری مدارک بیمه بیکاری باید کامل و بدون نقص انجام شود. در غیر این صورت ثبت نام شما با مشکل مواجه خواهد شد.

شرایط بیمه بیکاری و معرفی نامه کارفرما

برای دریافت بیمه بیکاری لازم است، کارفرما طی یک معرفی‌نامه علت بیکار شدن بیمه‌شده را بیان کند. تاریخ مندرج در این معرفی‌نامه، بایستی یک روز پس از پایان قرارداد یعنی آخرین روز ذکر شده در لیست بیمه باشد. البته با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، کارگرانی که به صورت دائم فعالیت می‌کردند، دیگر برای دریافت بیمه بیکاری به نامه عدم نیاز، احتیاجی ندارند.

قطع بازرسی از در منازل

معاون اداره کل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین 1401 بیان کرده‌است که روال بازرسی تغییر کرده و دیگر همکاران تامین اجتماعی حق بازرسی از در منازل را ندارند. در صورتی بیمه بیکاری فرد باید قطع شود که دلایل مستند و قانونی از اشتغال دوباره فرد وجود داشته باشد. تماس با منزل یا مراجعه به خانه از قانونی تخلف است و دیگر کارشناسان حق انجام این کار را ندارند.

ثبت نام بیمه بیکاری

نحوه ثبت‌نام بیمه بیکاری ساده است. افراد واجد شرایط می‌توانند به سامانه جامع روابط کار مراجعه کنند. طبق اطلاعیه جدید این سامانه، متقاضیان ابتدا باید در دفاتر پیشخوان دولت احراز هویت شوند. سپس از طریق سامانه جامع کار، ثبت‌نام کنند. مراحل ثبت درخواست بیمه بیکاری نیز در یک لینک با عنوان فلوچارت راهنما در این سامانه قابل مشاهده است. در ابتدا ثبت نام بیمه بیکاری به صورت اینترنتی انجام می‌شود اما بعد افراد باید به صورت حضوری فرآیند آن را پیگیری کنند. مراحل ثبت آنلاین بیمه بیکاری به شرح زیر است:

لزوم احراز هویت در سامانه آنلاین بیمه بیکاری

احراز هویت در سامانه جامع روابط کار

 1. ابتدا به سامانه prkar.mcls.gov.ir وارد شوید و مراحل ثبت نام را انجام دهید.
 2. سپس کد ملی، شماره بیمه و شماره بیمه کارگاه را وارد کنید و گزینه ادامه را بزنید.
 3. در صورتی که از این شماره‌ها اطلاع ندارید به پورتال تامین اجتماعی مراجعه کنید.
 4. در این مرحله شما باید فرم مربوطه را کامل کنید. با کامل کردن این فرم یک کد رهگیری برای شما ارسال می‌شود.
 5. کد رهگیری را تا زمان اطلاع رسانی‌های بعدی باید نزد خود نگه‌دارید.
سامانه روابط کار

ثبت نام بیمه بیکاری در سامانه روابط کار

مراحل ثبت درخواست در این سامانه بسیار ساده و راحت است. کافی است به صورت گام به گام مراحل را با دقت تکمیل کنید.

آگاهی از شرایط بیمه بیکاری و استفاده از این بیمه

بیکار شدن یکی از بزرگ‌ترین کابوس‌های افراد شاغل است بنابراین باید در مورد شرایط بیمه بیکاری بدانید. آگاهی از شرایط بیمه بیکاری هم مانند بسیاری موارد دیگر، در زندگی کاری افراد ضروری است. داشتن بیمه بیکاری می‌تواند بخش کوچکی از هزینه‌های ضروری زندگی را پوشش دهد. در این مقاله شرایط استفاده از بیمه بیکاری را بیان کردیم. اگر در این باره پرسش یا ابهامی دارید، برای ما کامنت بگذارید. کارشناس‌های ما در بیمه دات کام پاسخگوی شما هستند.

 • + بیمه بیکاری چیست؟
 • + شرایط بیمه بیکاری چیست؟
 • + بیمه بیکاری به کسانی تعلق نمی‌گیرد؟
 • + سقف پرداخت بیمه بیکاری چند ماه است؟
 • + آیا می‌توان به صورت غیر حضوری برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرد؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
امیرحسین
13 آوریل 2024

سپاس

person
امیرحسین
13 آوریل 2024

درود درقسمت درخواست حمایت های کوتاه مدت برام نوشته نوع تعهد مقرری بیمه بیکاری. مرحله بعد نوشته ثبت مشخصات. بقیه موارد خالیه یعنی ازماه دیگه پرداخت میشه

  person
  نویسنده بیمه
  13 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  آغاز پرداخت مقرری از طریق پیامک به شما اطلاع داده می شود.

person
دنیا
12 آوریل 2024

سلام وقت بخیر من سال ۹۷ به مدت یکسال از محل کار قبلی بیمه بیکاری گرفتم ( از مهر ۹۷ تا شهریور ۹۸) از مهر ۹۸ تا الان ( ۴سال و ۶ ماه) جایی مشغول به کار هستم آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیره ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه بیکاری به شما تعلق می گیرد.

person
كاظمي
07 آوریل 2024

سلام من توي يه سازمان ١٠ سال سابقه كار دارم در سال جديد قطع همكاري كردند و قرارداد باهام نبستن مشمول بيمه بيكاري ميشم و نامه از سازمان بايد بگيرم

  person
  نویسنده بیمه
  07 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  بله، باید با در دست داشتن نام عدم نیاز و قرارداد همکاری ظرف سی روز از تاریخ بیکار شدن برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنید.

person
سارینا
07 آوریل 2024

سلام من سال ۹۶ بیمه بیکاری گرفتم دو ماه بیکاری برا کرونا الانم شرکتی که کار کردم پنچ سال سابقه داشتم میتونم دوباره بیمه بیکاری دریافت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  07 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که 5 سال آخر به صورت پیوسته سابقه کار داشته اید، می توانید برای دریافت بیمه بیکاری اقدام نمایید.

person
بهار
07 آوریل 2024

سلام من 15 سال سایقه بیمه دارم و در جای جدید از سابقه کارم 7 مااه گذشته و میخوام از بیمه بیکاری استفاده کنم امکانش هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید در آخرین کارگاه یک سال سابقه کار داشته باشید.

person
محمد.ش
07 آوریل 2024

با سلام چندسال پیش درمحل شرکتی که کار میکردم سختی کاراجرا وتعدادی با سابقه ۲۰سال بازنشسته شدند.اگر کسی قبلا مدت ۵یا۶سال در همانجا و همان شغل مشغول کاربوده و سابقه بیمه داشته،سختی کار شامل او میشود؟ با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  07 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  باید درخواست دهید تا توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد.

person
Navid
06 آوریل 2024

سلام من 15سال سابقه بیمه دارم چند سال آخر مشاغل آزاد بود. الان 6ماهه که تو یه کارگاه کار میکنم اگه بیکارم کنن شامل بیمه بیکاری میشم؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر برای دریافت بیمه بیکاری باید در آخرین کارگاه یک سال سابقه بیمه داشته باشید. به بیمه مشاغل آزاد بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد.

person
فرهادکشاورز
06 آوریل 2024

درود چقدر طول میکشه از زمان مرحله پرونده موافقت بادریافت مقرری به حالت مقرری دربیاد

  person
  نویسنده بیمه
  07 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  بازه زمانی دقیقی را نمی توانیم بگوییم. مدتی زمان می برد.

person
راحله حاجی زاده
06 آوریل 2024

باسلام من 16سال سابقه بیمه دارم دوسال اخر یه جای دیگه بودم که برج 11/1402من مجبور به استعفا کردن والان دوماه بیمه پرداخت نکردم با 5سال سختی کار با 38سال میتونم بازنشسته بشم یا اینکه از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر، چون بیشتر از یک ماه از بیکار شدن شما گذشته است امکان استفاده از بیمه بیکاری را ندارید.

person
حاجی زاده
06 آوریل 2024

باسلام من18سال سابقه بیمه دارم الان دوماه هست بیمه پرداخت نکردم واز کار استعفا دادم و38سال دارم ایا با 5سال سختی کار میتونم بازنشسته یه از بیمه بیکاری استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  06 آوریل 2024

  سلام دوست عزیز
  برای بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور باید 25 سال متناوب یا 20 سال متوالی در این مشاغل سابقه کار داشته باشید. در مجموع بدون سوابق سخت و زیان آور شما شرایط سنی بازنشستگی را ندارید.

person
محمد دلیر
24 مارس 2024

باسلام بنده مدت هیجده سال در یک شرکت مشغول به کار بودم الان شرکت در حال تعطیل کردن هست آیا نیاز هست کار فرما برای ما نامه عدم نیاز بدهد برای استفاده از بیمه بیکاری

  person
  نویسنده بیمه
  24 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  بله، برای استفاده از بیمه بیکاری باید نامه عدم نیاز داشته باشید.

person
مینا
23 مارس 2024

سلام من یک سال تو شرکتی مشغول بودم بیمه ماه اول رو پرداهت نکردن ودر ضمن قرارداد ۳ماهه میبستن حالا اخر سال قرداد روتمدید نکردن وپیام عدم تمدید قراردادفرستادن میتونم ازبیمه بیکاری استفاده کنم ۳سال وخورده ای سابقه بیمه دارم

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای استفاده از بیمه بیکاری باید نامه عدم نیاز داشته باشید.

person
Azade
23 مارس 2024

سلام ، وقت بخیر
من ۱۱۵ ماه سابقه بیمه دارم که ۶۲ ماهش مربوط میشه به آخرین جایی که کار کردم ، قبلاً ۱۸ ماه بیمه بیکاری استفاده کردم ، که با درنظر گرفتن این ۱۸ ماه کلا ۱۲۳ ماه بیمه دارم ، میخوام ببینم بازم میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  بله اگر در آخرین کارگاه یکسال سابقه دارید می توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

  person
  شقایق
  12 آوریل 2024

  اگر کارفرما موافقت نکند بادادن نامه عدم نیاز چیکارکنیم؟

   person
   نویسنده بیمه
   13 آوریل 2024

   سلام دوست عزیز
   بهتر است این موضوع را از طریق اداره کار پیگیری کنید.

person
افشار
23 مارس 2024

سلام
بنده ۲سال و۱۸ روز سابقه دارم میخواستم بدونم که پرادخت حق بیمه بیکاری برای من ۱ساله یا ۱/۵سال

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  در صورت مجرد بودن 6 ماه و در صورت تاهل 12 ماه بیمه بیکاری به شما پرداخت می شود.

person
farzad.yn
21 مارس 2024

سلام من متاهل هستم و دارای یک فرزند .
من تو یه نانوایی مشغول به کار بودم ، و برام بیمه رد میشد با هماهنگی صاحب کارم چون با هم دوست بودیم ۲ماه رفتم مرخصی شهرستان بدون حقوق و بیمه وقتی برگشتم گفتن دیگه لازمت نداریم ، چون بهمن ماه و اسفند ماه رو نبودم حق بیمه بهمن ماه رو به صاحبکارم پرداخت کردم که برام سابقه رد کنه به مبلغ ۱/۲۵۰/۰۰۰ تومن . قراردادی نداشتم و شاید نتونم از صاحبکارم نامه بگیرم ، و حتی هنوز بیمه بهمن و اسفند ما تو سیستم ننشسته
ولی ارتباطم با بیمه برقراره ، چون میگن یکی دوماه دیر میشه واسه نونواها ، خواستم بدونم با شماره کارگاه و شماره بیمه میتونم اقدام کنم واسه بیمه بیکاری؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید نامه عدم نیاز و قرارداد همکاری را به اداره کار تحویل دهید. بهتر است به صورت حضوری از طریق اداره کار این موضوع را پیگیری کنید تا در صورت وجود راهکار بتوانید برای دریافت بیمه بیکاری سریعتر اقدام نمایید.

person
مریم
20 مارس 2024

من باردار هستم و نمیخوام از استعلاجی زایمان استفاده منم و میخوام از بیمه بیکاریم استفاده کنم.میخواستم بدونم روند کار چجوریه و مشکلی پیش نمیاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید از کارفرما نامه عدم نیاز داشته باشید.

person
آرمان
18 مارس 2024

سلام من هجدهم این ماه تعلیق شدم بعد گفتن بیا تسویه من نرفتم گفتم خواهش کردم منو برگردونن گفتن اخراجی حالا برام ترک کار زدن بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر، برای دریافت بیمه بیکاری باید نامه عدم نیاز داشته باشید.

person
ناشناس
18 مارس 2024

سلام من ۱۰ سال در یک شرکت کار کردم یک ماه اخر به علت بیماری استعلاجی بدون حقوق گرفتم و شرکت هم اخر ۱۴۰۲ که قراردادم تموم شد باهام قرارداد نبست این یک ماه وقفه به علت بیماری تومور مغزی میتونه خللی ایجاد کنه که بیمه بیکاری بهم پرداخت نکن؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید با در دست داشتن نامه عدم نیاز حداکثر تا سی روز بعد اقدام کنید.

person
محمد
17 مارس 2024

سلام
بدون کارت پایان خدمت میشه بیمه بیکاری گرفت ؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر باید کارت پایان خدمت داشته باشید.

person
عابد
17 مارس 2024

سلام من یک سال و ۹ ماه هست که بیمم رد شده در یک شرکت
الان میخوان اخراجم کنن چون سهمیه جانبازی دارم و امکان دارد بتونم سال دیگه از این سهمیه برای رسمی شدن استفاده کنم
کارفرمام یه قرار داد جدید تنظیم کرده که تا آخر این ماه قراردادم تموم میشه و ادعا داره با این قرار داد میتونم بیمه بیکاری استفاده کنم
ولی من میگم شما نامه عدم نیاز. بدین
نه اینکه تاریخ قرار دادم تموم بزنین
میشه التماسا راهنماییم کنین ضرر نبینم چون نیاز دارم به این کار و نمیخوام کارم ترک کنم

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید نامه عدم نیاز و قرارداد همکاری را ارئه دهید.

person
محمد
17 مارس 2024

سلام،بنده یک بار سال ۹۹ در دوران تجرد به مدت یک سال بیمه بیکاری دریافت کردم.در حال حاضر متاهل هستم و مجددا پایان امسال قرارداد کاری بنده به اتمام خواهد رسید و کارفرما عدم نیار بنده رو لحاظ خواهد کرد.سوالم اینه مجددا میتونم بیمه بیکاری بگیرم؟با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  بله، می توانید به مدت 12 ماه بیمه بیکاری دریافت کنید.

person
مهدی کاظمی
16 مارس 2024

با عرض سلام و خسته نباشید
۴ سال تو شرکتی کار میکردم،از سال ۹۹ تا بهمن ۱۴۰۲،به کمیته انظباطی رفتم که گفتن که باید استعفای خودتو امضا کنی،امضا کردم استعفارو و تسویه کردم با شرکت،الان میخام بازگشت بکار بزنم،مجددا برگردم به همین کار،امکانش هست؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  این موضوع به تصمیم مدیران شرکت بستگی دارد.

person
رضوی
16 مارس 2024

سلام وقت بخیر من در پایان سال قراردادم به اتمام میرسه و میخوام از بیمه بیکاریم استفاده کنم
علاوه بر شناسنامه و کارت ملی و مدرک تحصیلی و قرارداد شرکت ،یک نامه عدم نیاز به من در شرکت ازطرف کارفرما هم دارم ، مدرک دیگری نیاز هست؟!

  person
  نویسنده بیمه
  25 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  قرارداد همکاری را نیز دارید.

person
مهدی
16 مارس 2024

سلام ، مدت ۴ سال در یک شرکت مشغول به کار هستم،خرداد ماه برام بیمه رد نکرد،متوجه شدم و با پیگیری،مجبور شد از تیر مجدد برام بیمه رد کنه،متاسفانه آبان و آذر نیز برام بیمه رد نکرد و با پیگیری از دیماه رو بیمه رد کرد اما از آبان حتی حقوق هم پرداخت نکرد و دائما میگفت که شرکت درحال ورشکستگی می‌باشد و تا الان ۵ ماهه که حقوق هم طلبکارم،متاسفانه نامه ی عدم نیاز هم ارائه نمیکند و قراردادی هم ازش ندارم،فقط تنها چیزی که میتونم بخش استناد کنم،پرداخت ۴ سال بیمه است،چیکار باید بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  از طریق اداره کار و تامین اجتماعی موضوع را پیگیری کنید.

  person
  فراهانی
  18 مارس 2024

  درود . من در مهر ماه 1370 تا آذر 1371 (14 ماه) خدمت سربازی را انجام دادم و بعد بخاطر کفالت(کفیل مادر شدم چون تک فرزند بودم) در همان حین خدمت رفتم دنبال معافی و معاف شدم اما در کارت معافی نوشته شده مشمول عفو رهبری …….خواستم بدانم آیا آن 14 ماه را میتوانم جزو سوابق بیمه لحاظ کنم یا خیر؟ سپاااااس

   person
   نویسنده بیمه
   25 مارس 2024

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که معاف شده اید نمی توانید مدت زمان سربازی را خریداری کنید.

person
علی
15 مارس 2024

سلام من سه ساله برای يک مؤسسه حفاظتی به عنوان نگهبان کار میکنم که پیمانکاری هست آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد

  person
  نویسنده بیمه
  16 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  اگر قرارداد شما پیمانکاری باشد، خیر بیمه بیکاری به شما تعلق نمی گیرد.

person
یگانه
15 مارس 2024

سلام کارفرما تعدیل نیرو کرده و میخوام از بیمه بیکاری استفاده کنم در صورتی که کارفرما هنوز سنوات و حقوق نداده و بیمه سه ماه آخر رد نکرده چه باید بکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  باید از کارفرما نامه عدم نیاز بگیرید و به همراه قرارداد و سایر مدارک برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنید.

person
پریسا
14 مارس 2024

سلام
از زمان ثبت درخواست بیمه بیکاری در سامانه ۲ ماه میگذره و نظر ثبت شده کارشناس اداره کار با دریافت مقرری موافق ثبت شده
چقد زمان میبره واریز کنند؟؟آیا نیاز به مراجعه حضوری هست؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  باید صبر کنید تا تامین اجتماعی هم موافقت کند و برای شما پیامک ارسال کند.

person
راما
13 مارس 2024

سلام بیمه بیکاری من در مرحله محاسبه و صدور حکم قرار گرفته یعنی چی؟و چند مرحله مونده که واریز بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  باید منتظر باشید تا پروسه اداری آن بگذرد. سپس به شما اطلاع خواهند داد.

person
مهناز
13 مارس 2024

سلام روزتون بخیر من ۱۱ سال تو یه شرکت سابقه دارم و تا آخر ۱۴۰۲ قراداد دارم از اردیبهشت ۱۴۰۲ مرخصی زایمانم شروع شده و بهمن ماه باید برمیگشتم به کار که با تایید مدیر از مانده مرخصی هام استفاده کردم ، قراردادم که تموم بشه میتونم بیمه بیکاری استفاده کنم؟برام عدم‌تمدید نمیزنن قراردادم تموم میشه

  person
  نویسنده بیمه
  13 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که بلافاصله بعد از مرخصی زایمان برای بیمه بیکاری اقدام نماییدف ممکن است با بیمه بیکاری شما موافقت نشود. اما به هر حال اقدام کنید.

person
۴۹۵۵
10 مارس 2024

سلام من دریک شرک ۳سال کارکردم ازبرج۴/۱۴۰۲بیمه پرداخت نکرد برج۵/۶هم کارگاه تعطیل کرددوباره ازبرج۷کارگاه بازکرد وباشرایط سخت کاری روزی ۱۳/۱۴ساعت کار میکردم وهرموقه به کارفرما می‌گفتیم می‌گفت شرایط کاراینه هرکه نمیتونه بره حتی روزای تعطیل سرکاربودم تابرج۸سرکاربودم حقوق وبیمه نمی‌داد تا رفتم اداره کارشکایت کردم حکمی که بریدن شرکت محکوم شده والان که برای بیمه بیکاری اقدام کردم شرکت آمده ترک کاربران زده آیا بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره ۱۶سالم سابقه دادم دارای دو فرزندم هستم

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید از کارفرما نامه عدم نیاز داشته باشید.

person
ستاره. موسوی
10 مارس 2024

سلام ببخشید من قبلا ۱.۵ بیمه بیکاری گرفتم و الان هم شرکت به من اعلام کرده برای سال بعد با من قرارداد نمیبندن. و از اینجا حدود ۷سال بیمه هستم قبلا هم ۶ سال سابقه داشتم.شرایط بیمه من چطوره؟ چند ماه تعلق میگیره بهم؟ و این وسط حدود ۷ ماه بعد پایان بیمه بیکاری قبلی حق بیمه رو پرداخت نکرده بودم

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  باید در آخرین کارگاه یک سال سابقه بیمه داشته باشید چون ۷ ماه سابقه بیمه دارید به شما بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد.

person
م.ن
09 مارس 2024

سلام، وقت بخیر،
میشه در مورد بخش پیگیری حضوری بیمه بیکاری بیشتر توضیح بدین؟ و اینکه اگه نتونیم حضوری بریم اون بخش رو کسی که وکالت داشته باشه میتونه برامون انجام بده؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای پیگیری حضوری باید به اداره کار و تامین اجتماعی مراجعه کنید و درخواست بررسی پرونده خود را بدهید. بله با داشتن وکالت می توانند پرونده شما را پیگیری کنند.

person
سیوان قنبری
09 مارس 2024

سلام
به فرض اینکه من شامل بیمه بیکاری ۱۲ ماهه بشم،بعد از شش ماه من شرایط کار برام پیش میاد که برم سر کار،امکانش هست که بیمه بیکاریم قطع بشه و دوباره برم سر کار؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  بله به محض این که برای شما بیمه رد شود، بیمه بیکاری شما قطع خواهد شد.

person
غلامی
09 مارس 2024

سلام همسرم از ۷ اسفند بیکار شد حالا چون از شرکت وام گرفتن و بدهکار شرکت هستن هنوز کارفرما نامه عدم نیاز نمیده میگه باید وام را پس بدی.همینطور داره زمان میگذره باید چیکار کنیم لطفا راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  وام ربطی به نامه عدم نیاز ندارد. اگر واقعا اخراج شده اید باید نامه عدم نیاز به شما بدهد البته کارفرما حق دارد نسبت به بازپرداخت وام نگران باشد.

person
fff
09 مارس 2024

باسلام و روزبخیر.
من یکسال بیمه دارم واین یکسال بیمه مربوط به یه کارگاه هستش ولی ۸ماه بیمه داشتم وبه دلایلی قطع همکاری کردم وبعداز یکسال دوباره در همون کارگاه مشغول بکار شدم وبه مدت۶ماه بیمه م پرداخت شده.
بیمه بیکاری شاملم میشه؟؟؟
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید در آخرین کارگاه یک سال سابقه داشته باشید.

person
ن_ا
09 مارس 2024

سلام من تا پایان امسال قرار دارم ونمیخوام باز قرارداد ببندم ۵ سال تو این شرکت بودم به دلیل حقوق زیر ۱۰ م و با وجود شب کاری میخوام ادامه ندم بیمه بیکاری میشه بگیرم قراردادام تموم میشه

  person
  نویسنده بیمه
  09 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید از کارفرما نامه عدم نیاز بگیرید.

person
سمیرا
08 مارس 2024

سلام گواهی کار از شرکت با معرفی کارفرما چیه الان من از شرکت یدونه قرداد یسال اخر با عدم نیازمو از شرکت گرفنم

  person
  نویسنده بیمه
  09 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  قرارداد همکاری و نامه عدم نیاز از مدارک الزامی برای دریافت بیمه بیکاری است.

person
راضیه
07 مارس 2024

سلام من 5 سال و نیم در فرودگاه مشغول به کار هستم ولی ب دلیل پیمانکاری بودن کارفرماها هر سال کارفرما و به طبع شرکت تحت قرارداد ما عوض میشد. من میخواستم اخر امسال که قراردادم تموم میشه دیگ نرم سرکار و بیمه بیکاری بگیرم اما قراردادم با شرکت جدید کمتر از یکسال هست. نمیتونم با استناد به اینکه در یک جای مشخص تمام این مدت کار کردم و فقط شرکتها تغییر کردن بیمه بیکاری بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید.

person
هومن
06 مارس 2024

سلام من کارگر فصلی هستم و کار پیدا نکردم و هر سال از برج ۸ تا ۹ بیکار میشم متاسفانه منی که سابقه تو هیچ شرکتی رو ندارم و کارگر عادی هستم شامل بیمه بیکاری میشم؟ بعد برای مشکلات بیماری بیمه مزایا داره؟ لطفا جواب بدین برام مهمه

  person
  نویسنده بیمه
  11 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  اگر می خواهید بیمه ساختمانی شوید فعلا سهمیه بیمه ساختمانی به تامین اجتماعی اعلام نشده است که شما بیمه شوید.

  person
  بله
  01 آوریل 2024

  سلام وقت بخیر اگر کارفرما از دادن نامه عدم نیاز خودداری کرد باید چ کار کنیم

person
رضا
06 مارس 2024

سلام ، از تاریخ ۱۴ اسفند نامه عدم نیاز رو بهم دادن تا پایان سال قرارداد داشتم حدود ۱۸ ماه بود که تو اونجا کار می‌کردم، بیمه بیکاری به من تعلق میگیره ؟ از چه تاریخی میتونم اقدام کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  09 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه بیکاری به شما تعلق می گیرد. تا 14 فروردین فرصت دارید که برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنید.

person
Bahar rad
06 مارس 2024

سلام وقتتون بخیر
من از اول آذر ۱۴۰۲ بیکار شده ام و تاریخ ۲۲ آذر ثبت نام و اقدامات لازم را انجام داده ام اما هنوز مراحل تکمیل نشده و از طریق سایت پیگیر هستم
آیا این مدت گذشته (حدود سه ماه) که بیکار شدم بعد از اتمام ثبت نام از یک آذر محاسبه و یکجا پرداخت می‌کنند یا از تاریخ اتمام ثبت نام محاسبه میشود و این چند ماه سوخت میشود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  با تایید بیمه بیکاری شما مبالغ عقب افتاده یکجا به شما پرداخت می شود.

person
رامان
05 مارس 2024

با سلام
طی قرارداد شش ماهه در رستورانی آشپزی کردم که بیمه شش ماه قرار داد واریز شده . دو سال از جاهای دیگه هم سابقه بیمه دارم قرارداد تمام شده و کارفرما تنایل به تمدید آن نیست ونامه عدم نیاز داده . اداره کار گفته همین قرارداد رو با نامه عدم نیاز بارگذاری کن کافیه . کارت پایان خدمت هم دارم متاهلم . آیا بیمه بیکاری شامل بنده میشود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که اداره کار به شما اعلام کرده است که می توانید از بیمه بیکاری استفاده نمایید، بله به شما تعلق می گیرد.

  person
  علی
  10 مارس 2024

  با سلام
  من حدود ۴ سال هس که تو شرکت کار میکنم ولی امسال ۱ماه بیمه من واریز نشده
  وبیمه رد نشده برام برای اول فروردین هم شرکت اخراجم
  کرده خواستم ببینم به من تعلق میگیره بیمه بیکاری؟
  چون ۱سال آخر بیمه من ۱ ماه آن نیس؟؟

   person
   نویسنده بیمه
   11 مارس 2024

   سلام دوست عزیز
   در صورت اخراج با داشتن نامه عدم نیاز، ظرف مدت یک ماه باید برای بیمه بیکاری درخواست دهید. این موضوع را با اداره کار و تامین اجتماعی در میان بگذارید تا مورد بررسی قرار گیرد.

person
zahraMehdi6468
05 مارس 2024

سلام وقتتون بخیر من 7 سال سابقه بیمه دارم الان باردار شدم میخوام مرخصی زایمان بگیرم 9 ماه میخواستم بدونم شرایط بیمه بیکاری چجوریه که بعد از مرخصی زایمان اقدام کنم ؟یعنی بعد مرخصی زایمان چه مدتی باید بیام سرکار تا بیکاری تعلق بگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  اگر بعد از مرخصی زایمان بلافاصله درخواست بیمه بیکاری بدهید تامین اجتماعی قبول نمی کند بعد از مدتی اگر واقعا اخراج شوید می توانید درخواست بیمه بیکاری بدهید در صورتی که اخراج شما سوری نباشد.

person
Hamed
05 مارس 2024

سلام من توی محل کار آسیب دیدم و بعدش اخراج شدم ، آیا بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره ؟
سابقه کاریم هم حدود ۸ ماه

  person
  نویسنده بیمه
  06 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر تعلق نمی گیرد چون آخرین کارگاه یک سال سابقه باید داشته باشید.

person
رضا
05 مارس 2024

سلام دیروز نامه عدم نیاز من رو بهم دادن تا پایان سال قرارداد داشتم از چه تاریخی میتونم برا بیمه بیکاری اقدام کنم ۱۸ ماه سابقه کار تو همون شرکت رو داشتم

  person
  نویسنده بیمه
  06 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  از همین امروز می توانید اقدام کنید.

person
marya
05 مارس 2024

سلام وقت بخیر من یک سال سابقه بیمه دارم و کارهای بیمه بیکاری را انجام دادم و الان پرونده در دست بازرس بیمه تامین اجتماعی است آیا با بیمه بیکاری من موافقت می شود یا خیر؟ و اگر فقط یک دامنه و هاست بنام خودم خریداری کنم و برای آموزش روی آن کار کنم آیا برای بیمه بیکاری من مشکلی پیش میاد؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری تامین اجتماعی بررسیهای خودش را چه از نظر شرایط و چه از نظر اشتغال انجام میدهد. اگر این کار را نکنید بهتر است شاید بازرس تامین اجتماعی برای شما مشکل ایجاد کند.

person
مریم
04 مارس 2024

برای مدارک بیمه بیکاری گقتن قرار داد ۶ماه آخر را توی سایت اسکن کنید پس شما گفتید ی سال باید کارگاه آخر سابقه داشته باشیم

  person
  نویسنده بیمه
  05 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری حتما باید در آخرین کارگاه یکسال سابقه بیمه داشته باشید.

person
سارا
04 مارس 2024

من از شهریور به علت بیماری آلرژی مرخصی گرفتم بدون حقوق درمنزل که درمان بشم دیگه حقوق و بیمه ای به من ندادن..بیمه بیکاری اقدام نکردم چون میخواستم برگردم به همون کار.. اما الان که درمانم ادامه داره و امکان کار کردن ندارم..میتونم بیمه بیکاری اقدام کنم ازسهریور این مدت گذشته و چون قصد درمان و برگشت داشتم اقدام برای بیکاری نکردم محیط کارهم بیشترازاین امکان مرخصی دادن به من ندارن راهنمایی کنید لطفا..بیمه ازشهریور برام رد نشده اما میتونن قرار داد و نامه عدم نیاز بهم ازاین ماه بدن..

  person
  نویسنده بیمه
  04 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر دیگر نمی توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
امیر
04 مارس 2024

سلام خسته نباشید من از مهر ما سال ۹۲ تا دی ماه سال۹۶ بیمه تامین اجتماعی بود و یجا کار می‌کردم که بنا به دلیل عدم نیاز از کاربی کار شدم از اون موقه هم بیکارم آیا میتونم برم دنبال کارهای بیمه بیکاری با وجود اینکه دیگه مریض شدم نمیتونم کار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  04 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید ظرف سی روز از بیکار شدن با ارائه نامه عدم نیاز اقدام نمایید.

person
شیما پاشا1
03 مارس 2024

سلام
خانمی 6 ماه سابقه بیمه داره 9 ماه رفته مرخصی زایمان 14 اسفند مرخصیش تمام میشه و قراردادش تا تاریخ 29 اسفند 1402 میباشد درخواست نامه عدم نیاز داره تا بیمه بیکاری بگیره لطفا راهنمایی بفرمایید به عنوان کارفرما نامه را 16 اسفند بهش بدم یا بعد از پایان قراردادش ؟؟؟؟؟ که هم اون بتونه بیمه بیکاری بگیره هم کارفرما مشکلی براش پیش نیاد ؟ کار درست چیه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  تامین اجتماعی با بیمه بیکاری بدین صورت قبول نمیکند بعد هم بعد از پایان مرخصی میتوانید تاریخ عدم نیاز را بزنید.

person
سید نوید
03 مارس 2024

سلام وقت بخیر
من تا پایان سال ۱۴۰۲ قرارداد دارم اما به دلیل دور شدن محل کار حدود ۴۰ کیلومتر نمیخوام دیگه تمدید کنم بهم گفتن نامه عدم نیاز نمیدن اما قرارداد میدن
میتونم برای بیمه بیکاری اقدام کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید حتما از کارفرما نامه عدم نیاز بگیرید.

person
پوریا
03 مارس 2024

تا هفت سالگی حضانت با همسرم هست ولی من یه مبلغی از طرف دادگاه هر ماه برای دخترم واریز کنم با این شرایط من متکلف محسوب میشم یا نه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  متکفل محسوب می شوید ولی در بیمه بیکاری حق اولاد پرداخت نمی شود.

person
رهاورد
03 مارس 2024

با سلام.من شش سال در جایی مشغول به کار بودم و بیشتر از سه سال بیمه رد شده برام
هر ساله قرادادمون تمدید میشد و تاریخ آخرین قراردادی که دارم از خرداد ۱۴۰۲تا خرداد ۱۴۰۳ هست
و الان کارفرما از کار اخراجم کرده
برا ثبت مدارک همین قرارداد که در دست دارم باید بارگذاری کنم؟؟به همراه نامه عدم نیاز کارفرما (یا همون معرفی نامه کارفرما)

  person
  نویسنده بیمه
  03 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  بله، باید با همین مدارک اقدام نمایید.

person
نوید
02 مارس 2024

سلام
من تا پایان امسال ۱۴۰۲ قرارداد دارم اما به دلیل تغییر کردن محل کارم دور شدنش حدود ۴۰ کیلومتر نمیخوام تمدید کنم آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیره؟ بهم گفتن نامه عدم نیاز نمیدن اما قرارداد را میدن

  person
  نویسنده بیمه
  03 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید حتما از کارفرما نامه عدم نیاز داشته باشید.

person
سمیرا
02 مارس 2024

سلام. من معلم غیرانتفاعی بودم و از اردیبهشت مرخصی زایمان گرفتم. بهمن مرخصیم تموم شد ولی این موقع سال مدرسه نیرو نمیگیره. میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید از کارفرما نامه عدم نیاز داشته باشید.

person
دلیر
02 مارس 2024

سلام وقتتون بخیر من تا آخر برج یازده 1402با محل کارم قرارداد دارم حالا که ده روز از برج 12گذشته میگن نیرو نمی‌خوایم قرارداد نمیبندن بیمه بیکاری تعلق میگیره بهم

  person
  نویسنده بیمه
  02 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید از کارفرما نامه عدم نیاز بگیرید.

person
صباغیان
02 مارس 2024

با سلام
من نیروی طرحی بیمارستان بودم با ۲ سال سابقه و بیمه تامین اجتماعی
حالا میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  02 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
امیر
01 مارس 2024

سلام من ۳۷ سالمه پایان خدمت ندارم ولی سابقه۵سال دارم میشه بیمه بیکاری بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  02 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید.

person
سرپرست کارگاه
29 فوریه 2024

سلام من بمدت ۱۵ماه اخیر تو شرکت پیمانکاری بعنوان سرپرست کارگاه مشغول بکار بودم الان از کار اخراج شدم آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیره؟

  person
  نویسنده بیمه
  02 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر تعلق نمیگیرد.

person
رضا
29 فوریه 2024

باسلام.بنده 6سال بیمه ام رد شده و واریز شده از طریق شغلم ک داشتم.از کارم دراومدم و نامه و مدارکم رو گرفتم تکمیل ولی به دلیل هایی و تا سه چهار ماه الان نرفتم دنبالش برای گرفتن بیمه بیکاری…الان میتونم برم دنبالش کارهاش رو انجام بدم؟؟اخه یکی از اداره کار بهم کفت ک یک ماه بیشتر وقت نداشتی برای اینکه مدارک رو بیاری و کارهاش رو بکنی و گذشته تاریخش و کاریش نمبیشه کرد…باید چکارکنم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  02 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر باید ظرف یک ماه اقدام کنید.

person
فقه زاده
27 فوریه 2024

مدت یک سال است در کارگاه ساخت بیمارستان کار می کنم کار درحال اتمام است اگر کار تعطیل شد بیمه بیکاری به من تعلق می گیرد

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  اگر کار شما پروژه و پیمانکاری باشد به شما بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد.

person
الناز
27 فوریه 2024

سلام وقتتون بخیر من 10 سال بیمه دارم آخرین جایی که کار میکنم 8 ماه بیمه رد شده است، میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید.

person
فقه زاده
27 فوریه 2024

سلام مدت یک سال است دریک کارگاه ساخت بیمارستان کار می کنم کار داره به پایان می رسد اگر کار تمام شد بیمه بیکاری به من تعلق می گیرد

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر تعلق نمی گیرد.

   person
   م
   04 مارس 2024

   چرا تعلق نمیگیره ؟
   مگه شرط یکسال سابقه در کارگاه آخر حذف نشده؟

    person
    نویسنده بیمه
    05 مارس 2024

    سلام دوست عزیز
    خیر حذف نشده است.

person
بهاره
27 فوریه 2024

با سلام
من به مدت ۵ سال در داروخانه کار کردم و به دلیل زایمان ۹ ماه در مرخصی بودم تا پایان آبان ماه؛ بعد از مرخصی چون یک ماه از قرارداد کاریم مانده بود به کار برگشتم بعد از یک ماه کارفرما قراردادم رو تمدید نکرد و نامه عدم نیاز بهم داد در خواست بیمه بیکاری کردم اداره کار موافقت کرد ولی کارشناس تامین اجتماعی از من فیش واریز حقوق میخواد در حالی که کارفرما همیشه حقوق تمام پرسنل داروخانه رو به صورت نقدی و دستی میده حالا تامین اجتماعی میگه تا مدرک نیاری بهت بیمه بیکاری تعلق نمی گیره من الان باید چکار کنم؟ ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  معمولا تامین اجتماعی بعد از زایمان با بیمه بیکاری موافقت نمی کند.

person
بهاره
27 فوریه 2024

با سلام
من در داروخانه به مدت ۵ سال کار کردم و به دلیل زایمان ۹ماه در مرخصی بودم و بعد از مرخصی چون قرارداد کاریم یک ماه مانده بود برگشتم سر کار ولی کار فرما بهم گفت دیگه بهت نیازی نداریم و قراردادم روتمدید نکرد درخواست بیمه بیکاری دادم اداره کار موافقت کرد ولی شعبه تامین از من فیش واریز حقوق میخواد درحالی که کارفرما همیشه حقوق پرسنل رو دستی و نقدی پرداخت میکند حالا کارشناس تامین به من میگه تا نیاری بیمه بیکاری بهت تعلق نمی گیره الان باید چکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  معمولا تامین اجتماعی بعد از زایمان با بیمه بیکاری موافقت نمیکند.

person
مهدی
27 فوریه 2024

با سلام من ۱۸سال و۶ماه بیمه دارم واز کار اخراج شدم و کارگاه ما مشمول سختی کار هست وکالت ۱۵ماه هست پرونده بازگشت به کارم در اداره کار دارم و هنوز هست تشخیص رای نداده این مدت که اخراج شدم بیمه بیکاری تعلق میگیرد

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  اگر رای اداره کار درخواست بیمه بیکاری شما هم قید شود و موافقت گردد بله به شما بیمه بیکاری تعلق میگیرد.

person
مریم
26 فوریه 2024

سلام اگر از برج ۱۲ درخواست بیمه بیکاری بدم مبلغش چقدره و آیا سال بعد با افزایش حقوق اداره کار مبلغ بیمه بیکاری هم افزایش پیدا میکنه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  مبلغ بیمه بیکاری بستگی به حق بیمه ای داره که خودت واریز کرده اید دارد و هر سال فقط حداقل مقرری بیمه بیکاری افزایش پیدا می کند.

   person
   Fatim
   25 مارس 2024

   سلام من مشمول دریافت بیمه بیکاری هستم
   حدود ۶ ماه هست ولی یکسال بهم خورده
   با شروع سال جدیر و افزایش حقوق
   دریافتی بیمه بیکاری هم بیشتر میشه
   یا ثابت میمونه؟

    person
    نویسنده بیمه
    25 مارس 2024

    سلام دوست عزیز
    با توجه به میزان پایه حقوق شما، بیمه بیکاری نیز افزایش می یابد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید