09 خرداد 1402

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

اطلاع از شرایط استفاده از بیمه بیکاری، برای تمام افراد شاغل واجب است. آگاهی از شرایط بیمه بیکاری به شما این امکان را می‌دهد، که در صورت نیاز برای استفاده از این بیمه، در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد شرایط بیمه بیکاری با شما صحبت کنیم. موقعیتی را تصور کنید که شغل‌تان را از دست داده‌اید. بله، حتی تصورش هم ناخوشایند است. اما حداقل در سال‌های اخیر، بخاطر همه‌گیری کرونا و تعطیلی کسب‌وکارها به وفور با آن مواجه شده‌ایم. بیمه بیکاری، یکی از پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی است. با ما همراه باشید، تا با هم ببینیم شرایط استفاده از بیمه بیکاری چیست؟

بیمه بیکاری تامین اجتماعی چیست؟

بیمه بیکاری تامین اجتماعی چیست؟ و مدت بیمه بیکاری چقدر است؟ شرایط بیمه بیکاری تامین اجتماعی چیست؟ برای دریافت بیمه بیکاری باید چه کارهایی انجام دهیم؟ مراحل دریافت بیمه بیکاری چگونه است؟ به خواندن ادامه دهید تا پاسخ سوالات خود را دریابید. همان‌طور که اشاره شد، بیمه بیکاری یکی از پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی است که به افراد بیکار تعلق می‌گیرد. بیمه‌شده‌ای که بیکار می‌شود، تا ۳۰ روز فرصت دارد، برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کند.

ابتدا فرد باید وضعیت فعلی‌اش مبنی بر آماده به کار بودن خود را به واحد کار و امور اجتماعی اطلاع دهد. بعد از بررسی و تایید سازمان تامین اجتماعی، مستمری بیمه بیکاری برایش پرداخت می‌شود. مبنای محاسبه مبلغ مستمری بیمه بیکاری، اولین روز شروع بیکاری فرد است. در ادامه در مورد شرایط بیمه بیکاری به طور کامل صحبت می‌کنیم. همچنین به شما خواهیم گفت که شرایط گرفتن بیمه بیکاری چگونه است.

در همین ابتدای مقاله لازم است بگوییم که، مجموع مقرری بیمه بیکاری 1402، نباید از حداقل دستمزد وزارت کار در سال ۱۴۰۲، کمتر و از هشتاد درصد متوسط حقوق فرد، بیشتر باشد. از اولین روزی که شخص بیکار می‌شود، می‌تواند مقرری تعیین شده، برای بیکاری را دریافت کند، اما بیمه بیکاری ۱۴۰۲، به طور کلی عیدی را در برنمی‌گیرد.

اگر می‌پرسید که برای دریافت بیمه بیکاری به کجا مراجعه کنیم؟ باید بدانید که برای دریافت بیمه بیکاری نیازی به مراجعه حضوری نیست. افراد می‌توانند به سامانه بیمه بیکاری در آدرس bimebikari.mcls.gov.ir مراجعه کنند و مراحل ثبت نام بیمه بیکاری را انجام دهند. البته لازم به ذکر است که پیگیری نهایی بیمه بیکاری باید حتما به صورت حضوری انجام شود.

برای کسب اطلاعات جامع درمورد بیمه بیکاری، حتما مقاله مذکور را مطالعه فرمایید.

مزایای بیمه بیکاری

اگر بخواهیم یکی از مزایای بیمه بیکاری را بیان کنیم، می‌توانیم به حفظ سابقه خدمت افراد اشاره کنیم. به عبارتی مدت زمانی که فرد از بیمه بیکاری مقرری دریافت می‌کند، جز سابقه خدمتش به حساب می‌آید و در صورت نیاز کارفرمایان به نیرو، این اشخاص در اولویت قرار می‌گیرند.

شرایط دریافت بیمه بیکاری تامین اجتماعی

اما بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ شرایط بیمه بیکاری چیست؟ شرایط دریافت بیمه بیکاری را، قانون کار مشخص می‌کند. در ادامه شرایط استفاده از بیمه بیکاری را مشاهده می‌کنید:

 1. فرد متقاضی، مشمول قانون کار و تامین اجتماعی باشد.
 2. فرد بیمه‌شده، بدون میل و اراده خود بیکار شده باشد.
 3. در حال حاضر آماده به کار باشد.
 4. کارگران دائمی، حداقل 6 ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.
 5. کارگران قراردادی در آخرین محل کارشان، حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.

شرایط بالا معمولا به دلایلی مانند: تغییر ساختار سازمانی، وقوع حوادث غیرمترقبه چون سیل، زلزله، آتش سوزی و جنگ محقق می‌شود. دلایل گفته شده باید به تایید وزارت‌خانه و شورای عالی کار برسد. اگر فردی مطابق آن‌چه بیان شد، بیکار موقت تلقی شود، آنگاه می‌تواند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کند.

نکته: نمایندگان اداره تعاون، کار و امور اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی، مرجع تصمیم‌گیری در تشخیص و تایید شرایط گرفتن بیمه بیکاری فرد هستند. از این رو به این بیمه، بیمه بیکاری تامین اجتماعی هم می‌گویند.

اگر می‌خواهید در مورد قوانین این بیمه‌نامه اطلاعات جامعی کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله قوانین بیمه بیکاری را مطالعه نمایید.

حق بیمه بیکاری

حق بیمه بیکاری 3 درصد از دستمزد بیمه‌شده است، که توسط کارفرما پرداخت می‌شود. مبلغی که به عنوان حقوق بیکاری به این افراد داده می‌شود، معمولا 55% حقوق آن‌ها در زمانی است که مشغول به کار بوده‌اند. البته در صورتی که فرد بیکار شده سرپرست خانوار باشد به ازای هر نفر 10% به این مبلغ اضافه می‌شود و این افزایش فقط برای 4 نفر انجام می‌شود.

بیمه بیکاری شامل چه کسانی نمی‌شود؟

مطابق آنچه در بخش شرایط استفاده از بیمه بیکاری گفته شد؛ موارد زیر مشمول دریافت بیمه بیکاری نمی‌شوند:

 • بازنشستگان و از کار افتادگان کلی، مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.
 • صاحبان حِرف و مشاغل آزاد و بیمه‌شدگان اختیاری، مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.
 • اتباع خارجی مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.
 • کسانی که به هر دلیل استعفا داده‌اند.
 • کسانی که به هر دلیل ترک کار کرده‌اند.
 • افرادی که کارفرما حق‌بیمه بیمه بیکاری آنها را پرداخت نکرده باشد.

سقف پرداخت بیمه بیکاری

مدت زمانی که فرد می‌تواند از بیمه بیکاری استفاده کند، به سابقه پرداخت حق بیمه و وضعیت تاهل بیمه‌شده، بستگی دارد. این محدوده زمانی بین 6 تا 50 ماه متغیر است. سقف پرداخت بیمه بیکاری برای متاهلین 50 و مجردین 36 ماه تعیین می‌شود.

شرایط استفاده از بیمه بیکاری

با پرداخت حق بیمه، دوران بیکاری حقوق دریافت کنید.

جدول مدت پرداخت بیمه ی بیکاری

در مورد جدول بیمه بیکاری چه می‌دانید؟ چه اطلاعاتی در جدول بیمه بیکاری درج می‌شود؟ در جدول حقوق بیمه بیکاری می‌توانید، مدت پرداخت بیمه بیکاری با توجه به سابقه پرداخت و وضعیت تاهل فرد، مشاهده کنید:

مدت پرداخت بیمه بیکاری
سابقه پرداخت حق بیمه بیمه‌شدگان مجرد بیمه‌شدگان متاهل
از 6 ماه تا 24 ماه 6 ماه 12 ماه
از 25 ماه تا 120 ماه 12 ماه 18 ماه
از 121 ماه تا 180 ماه 18 ماه 26 ماه
از 181 ماه تا 240 ماه 26 ماه 36 ماه
241 ماه به بالا 36 ماه 50 ماه

نکته 1: بیمه‌شدگان بالای 55 سالی، واجد دریافت بیمه بیکاری هستند، که حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.

نکته2: محدوده زمانی مجاز برای دریافت بیمه بیکاری تا سن بازنشستگی فرد بیمه‌شده است.

نکته 3: مدت استفاده از بیمه بیکاری هر سال افزایش دارد.

مبلغ بیمه بیکاری

مبلغی که به عنوان بیمه بیکاری، به بیمه‌شده تعلق می‌گیرد، معادل 55 درصد از حقوق فرد در زمان اشتغالش است. همچنین به ازای هر شخص تحت سرپرستی فرد 10 درصد، به این مبلغ افزوده می‌شود. لازم به ذکر است که این مبلغ صرفا به 4 نفر از اعضای تحت سرپرستی بیمه‌شده، تعلق می‌گیرد.

نکته: مبلغ بیمه بیکاری نباید کم‌تر از پایین‌ترین میزان دستمزد مصوب سالانه شورای کار باشد. همچنین این مبلغ نباید بالاتر از 80 درصد دستمزد متقاضی بیمه بیکاری تعیین شود.

شرایط استفاده از بیمه ی بیکاری در پاندمی کرونا

پاندمی کرونا، طی سال‌های گذشته، شوک بزرگی به اقتصاد دنیا و کسب‌وکارها وارد کرده‌است. به همین دلیل خیلی از شاغلین در کارگاه‌ها و مغازه‌های کوچک تعدیل نیرو شده‌اند. در این موقعیت شرایط استفاده از بیمه بیکاری کمی سهل‌تر از گذشته شده است. طبق اعلام دولت، در دوران کرونا مشاغل زیر مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند:

 • مراکز تولید، توزیع و فروش پوشاک، کیف و کفش
 • مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی
 • مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی
 • مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی
 • حمل و نقل عمومی و درون و برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای و ریلی
 • مکان توزیع خشکبار، آجیل، قنادی‌ها، بستنی و آبمیوه
 • مراکز مربوط به خدمات مسافرتی و گردشگری: هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها
 • مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده شامل: رستوران‌ها، بوفه‌ها، تالارهای پذیرایی، طباخی‌ها، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها و موارد مشابه
شرایط استفاده از بیمه بیکاری

بیکاری در دوران کرونا و استفاده از بیمه بیکاری

نحوه استفاده از بیمه بیکاری تامین اجتماعی

شرایط استفاده از بیمه بیکاری به این شکل است که ابتدا باید قبل از هر چیزی درخواست خود را ثبت کنید. نباید بگذارید زمان زیادی بین خروج شما از محل کار تا زمان ثبت نام برای بیمه بیکاری طول بکشد. مدارک لازم برای بیمه بیکاری را تهیه کنید. افرادی که به خواسته‌ی خود محل خود را ترک نکرده‌اند، بعد از بررسی‌های انجام شده توسط مراجع ذی‌ربط، بیمه بیکاری به آن‌ها تعلق می‌گیرد. این‌ها بخشی از مراحل دریافت بیمه بیکاری بود. برای طی شدن مراحل این کار، ابتدا نیاز است مدارک لازم برای بیمه بیکاری را آماده کنید.

مدارک لازم برای دریافت بیمه بیکاری

اگر می‌پرسید شرایط دریافت بیمه کاری چیست؟ باید بگوییم شما در ابتدا باید مدارکی را ارائه دهید. مدارک لازم برای بیمه بیکاری به شرح زیر است؟

 • اصل و کپی یک سال آخر قرارداد کار یا رای صادر شده
 • 4 قطعه عکس 3 در 4 جدید
 • اصل و کپی مدرک تحصیلی یا فنی
 • اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • اصل و کپی گواهی کار از شرکت
 • معرفی‌نامه کارفرما
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت

فقط دقت داشته باشید که بارگذاری مدارک بیمه بیکاری باید کامل و بدون نقص انجام شود. در غیر این صورت ثبت نام شما با مشکل مواجه خواهد شد.

شرایط بیمه بیکاری و معرفی نامه کارفرما

برای دریافت بیمه بیکاری لازم است، کارفرما طی یک معرفی‌نامه علت بیکار شدن بیمه‌شده را بیان کند. تاریخ مندرج در این معرفی‌نامه، بایستی یک روز پس از پایان قرارداد یعنی آخرین روز ذکر شده در لیست بیمه باشد. البته با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، کارگرانی که به صورت دائم فعالیت می‌کردند، دیگر برای دریافت بیمه بیکاری به نامه عدم نیاز، احتیاجی ندارند.

قطع بازرسی از در منازل

معاون اداره کل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین 1401 بیان کرده‌است که روال بازرسی تغییر کرده و دیگر همکاران تامین اجتماعی حق بازرسی از در منازل را ندارند. در صورتی بیمه بیکاری فرد باید قطع شود که دلایل مستند و قانونی از اشتغال دوباره فرد وجود داشته باشد. تماس با منزل یا مراجعه به خانه از قانونی تخلف است و دیگر کارشناسان حق انجام این کار را ندارند.

 

ثبت نام بیمه بیکاری

نحوه ثبت‌نام بیمه بیکاری ساده است. افراد واجد شرایط می‌توانند به سامانه https://bimebikari.mcls.gov.ir/ مراجعه کنند. طبق اطلاعیه جدید این سامانه، متقاضیان ابتدا باید در دفاتر پیشخوان دولت احراز هویت شوند. سپس از طریق سامانه جامع کار، ثبت‌نام کنند. مراحل ثبت درخواست بیمه بیکاری نیز در یک لینک با عنوان فلوچارت راهنما در این سامانه قابل مشاهده است. در ابتدا ثبت نام بیمه بیکاری به صورت اینترنتی انجام می‌شود اما بعد افراد باید به صورت حضوری فرآیند آن را پیگیری کنند. مراحل ثبت آنلاین بیمه بیکاری به شرح زیر است:

 1. ابتدا به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir وارد شوید و مراحل ثبت نام را انجام دهید.
 2. سپس کد ملی، شماره بیمه و شماره بیمه کارگاه را وارد کنید و گزینه ادامه را بزنید.
 3. در صورتی که از این شماره‌ها اطلاع ندارید به پورتال تامین اجتماعی مراجعه کنید.
 4. در این مرحله شما باید فرم مربوطه را کامل کنید. با کامل کردن این فرم یک کد رهگیری برای شما ارسال می‌شود.
 5. کد رهگیری را تا زمان اطلاع رسانی‌های بعدی باید نزد خود نگه‌دارید.

مراحل ثبت درخواست در این سامانه بسیار ساده و راحت است. کافی است به صورت گام به گام مراحل را با دقت تکمیل کنید.

آگاهی از شرایط بیمه بیکاری و استفاده از این بیمه

بیکار شدن یکی از بزرگ‌ترین کابوس‌های افراد شاغل است بنابراین باید در مورد شرایط بیمه بیکاری بدانید. آگاهی از شرایط بیمه بیکاری هم مانند بسیاری موارد دیگر، در زندگی کاری افراد ضروری است. داشتن بیمه بیکاری می‌تواند بخش کوچکی از هزینه‌های ضروری زندگی را پوشش دهد. در این مقاله شرایط استفاده از بیمه بیکاری را بیان کردیم. اگر در این باره پرسش یا ابهامی دارید، برای ما کامنت بگذارید. کارشناس‌های ما در بیمه دات کام پاسخگوی شما هستند.

 • + بیمه بیکاری چیست؟
 • + شرایط بیمه بیکاری چیست؟
 • + بیمه بیکاری به کسانی تعلق نمی‌گیرد؟
 • + سقف پرداخت بیمه بیکاری چند ماه است؟
 • + آیا می‌توان به صورت غیر حضوری برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرد؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
15 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

10 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

یافتن کد پستی در کمتر از 5 دقیقه؛ 4 روش مختلف برای دریافت کدپستی

امروزه برای یافتن کد پستی  روش‌های ساده و سریعی وجود دارند که در این مقاله به طور کامل به معرفی این روش‌ها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ مراحل و مدارک ثبت نام بیمه بیکاری و شرایط لازم آن را در این مطلب بخوانید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

تاریخچه صنعت بیمه، بیمه در کشور ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1402

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

02 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

جرایم بیمه تامین اجتماعی | مشاهده و پرداخت جرایم + طرح بخشودگی

کسب و کارهای مختلف، ممکن است به دلایل گوناگونی با جرایم بیمه تامین اجتماعی رو به رو شوند. جرایم بیمه تامین اجتماعی برای کارفرمایانی است، که در ارسال لیست بیمه یا حق بیمه

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
OmiD y67
30 مهر 1401

سلام خسته نباشید. نحوه گرفتن بیمه بیکاری رو میشه بهم بگین؟ من 20 روزه بخاطر تعدیل نیرو بیکار شدم. الان بیاد چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  01 آبان 1401

  سلام درسایت باید ثبت نام کنید.

   کاظم
   04 بهمن 1401

   سلام
   بنده متاهل هستم ۱۴ سال سابقه بیمه دارم بیکار شدم ۲۴ ماه بیمه بیکاری بنده بود که ۱۶ ماه گرفتم و و کا. پیدا کردم ۶ ماه ا. کار جدیدم بیمه رد شد ولی دوباره تعدیل داشتند الان میتونم اون ۸ ماه مونده از بیمه بیکاری رو استفاده کنم ؟

    نویسنده بیمه
    04 بهمن 1401

    سلام کاظم عزیز
    خیر دیگه نمیتوانید چون باید برای ادامه دریافت بیمه بیکاری باید حتما در آخرین کارگاه یک سال سابقه داشته باشید

  نیوشا
  31 فروردین 1402

  سلام
  من به مدت 4 سال تو یه شرکت خصوصی مشغول بکار بودم که بخاطر زایمان شرکت نرفتم و کمک هزینه زایمان گرفتم، بعد از اون شرکت به من نیاز نداره میاونم بیمه بیکا ی بگیرم ؟!

   نویسنده بیمه
   04 اردیبهشت 1402

   سلام. بله اگر معرفی نامه دریافت کنید می توانید.

حسین
01 آبان 1401

سلام.ببخشید بعد از ثبت نام برای بیمه بیکاری چقدر زمان میبره تا بیمه جواب بده و واریز انجام بشه؟آیا عقب افتاده ها هم واریز میشه؟

  کارشناس بیمه
  03 آبان 1401

  سلام ۰۱ با توجه به حجم بالای درخواستها واریزی ها زمان بر است ۰۲ بله واریز میشود

افسانه
03 آبان 1401

سلام
من رفتم تامین اجتماعی مدارکم رو تحویل دادم
توی سایت تامین اجتماعی مرحله پرونده من ‘محاسبه و صدور حکم’ هستش الان باید منتظر بمونم یا مراجعه کنم تامین اجتماعی

  کارشناس بیمه
  05 آبان 1401

  سلام باید صبر کنید تا دیگه برای شما مقرری بیمه بیکاری واریز شود

الی
03 آبان 1401

سلام خسته نباشید
من مدارکم رو تحویل شعبه‌ تأمین اجتماعی دادم بعد الان تو سایت مرحله درخواست رو زده قطع مقرری
باید چه کار کنم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  05 آبان 1401

  باید به شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید و علت را جویا شوید

مصطفی
04 آبان 1401

سلام
من اخرین جایی که بودم 3 ماه بیشتر کار نکردم و تو دوره آزمایشی بودم ولی سابقه بیمه ام حدود 18 سال هستش من می تونم از بیمه بیکاری استفاده کنم
ممنونم

  کارشناس بیمه
  05 آبان 1401

  سلام آخرین کارگاه باید یکسال سابقه داشته باشید.

مریم
07 آبان 1401

سلام وقت بخیر من ار فروردین ۱۴۰۰بیمه شدم از مرداد کارفرمام منو از زیر گروه بیمه ایی برادرش اورد توزیرگروه خودشون یعنی دوتا کارگاه بیمه ایی دارن ولی کارشون یکی و یکجا هست
الان من میخام ترک کارکنم و بیمه بیکاری بگیرم ایا ب من تعلق نمیگیره؟

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام اگر آخرین کارگاه یک سال سابقه داشته باشید میتوانید بیمه بیکاری استفاده کنید.

Bahar es84
07 آبان 1401

سلام .ایا برای دریافت بیمه بیکاری باید در کلاس های خاصی شرکت کنیم؟
اگه شرایط شرکت در کلاس رو نداشته باشیم چی؟

  علی
  11 خرداد 1402

  سلام وقت بخیر
  بنده یک سالی هست که در شرکتی مشغول کار بودم،حالا کارفرما تعدیل نیرو کرده و بیکار شدم
  خاستم بدونم من ۱۰ سال پیش از بیمه بیکاری استفاده کردم ، الانم هم بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره یا خیر ؟؟؟

   نویسنده بیمه
   13 خرداد 1402

   سلام دوست عزیز.

ندا
07 آبان 1401

سلام،من همسرم چند سال سابقه بیمه داشت سال98قطع کردیم،مجدد امروز دوباره بیمه رو انجام دادیم،تاریخ ثبت رو امروز زده،بااین حال بیمه این ماه سیروزه رد میشه یا23روزه:

  کارشناس بیمه
  08 آبان 1401

  سلام به ازای هر روزی که پرداخت می کنیم. 23 روز میشود.

m.nabipour
09 آبان 1401

سلام. من ۲۴ سال سابقه کار و رد کردن بیمه در یک شرکت خصوصی دارم و الان شرکت فوق اعلام نموده که میخواهد شرکت را تعطیل نماید. از طرفی شرکتی دارم که خودم مدیر عامل هستم و همسرم رییس هیات مدیره می باشد ولی تا به حال با این شرکت هیچ فعالیتی نداشته ام. با توجه به اینکه اگر درخواست بیمه بیکاری مربوط به شرکتی که در آن ۲۴ سال کار می کردم را درخواست نمایم، به جهت مدیر عامل بودن در شرکت خودم ، درخواستم رد خواهد شد و بیمه بی کاری به من تعلق نخواهد گرفت، آیا میتوانم مدیر عاملی شرکت خودم را به همسرم اعطا کنم و از اعضای شرکت خارج شوم و آنگاه درخواست بیمه بیکاری بدهم؟

  کارشناس بیمه
  11 آبان 1401

  سلام بله میتوانید ۰۲ در واقع در ثبت شرکتها در زمان درخواست بیمه بیکاری نباید اسمی از شما باشد

معلم
10 آبان 1401

سلام
بنده حدود ۱۴ سال بیمه دارم
۸ ماه مدیر برام بیمه رد می کند و ۴ ماه تابستان بیمه ی زنان خانه دار می ریزم
از آخر آبان مدیرمان گفتند نیا و جات نیرو گرفتم .
بیمه ی بی کاری من بر اساس تامین اجتماعی هست یا زنان خانه دار
۷ سال هست در این مدرسه کار می کنم و ۸ ماه مدرسه بیمه ام می کند و ۴ ماه زنان خانه دار می ریزم

  کارشناس بیمه
  11 آبان 1401

  سلام با این شرایط که شما بیمه واریز میکنید اصلا به شما بیمه بیکاری تعلق نمیگیرد

پردیس
10 آبان 1401

سلام وقت بخیر اگه مراحل ثبت نام بیمه بیکاری بصورت کامل انجام شده باشه چقدر باید از تاریخ ثبت نام گذشته باشه تا اولین واریزی بیمه بیکاری صورت بگیره؟

بابک
10 آبان 1401

باسلام.میخواستم بدونم وقتی بررسی مدارک از طرف اداره کار تایید وبه اتمام میرسه و به تامین اجتماعی ارسال میشود،تامین اجتماعی میتواند با رای اداره کار مخالفت بکنه؟یا فقط وظیفه داره مبلغ بیمه بیکاری رو محاسبه و واریز کنه؟با تشکر

  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام ۰۱ بله میتواند مخالف کند تامین اجتماعی هم نظر خود را جدا میدهد

قاسم
12 آبان 1401

سلام من ۲۱ سال سابقه دارم ۵۵سال سنحدود ۱۱سا له بیمه کارگران ساختمانی هستم قبلا کارگر مغازه و ۴ سال هم مشاغل آزاد بوده ام میخواستم بدونم اگر یک سال در یک مغازه کارگری کنم بعد تقاضای بیمه بیکاری کنم چیزی شاملم میشه ممنون از شم

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1401

  سلام اگر آخرین کارگاه یک سال سابقه داشته باشید و غیر ارادی اخراج شوید به شما بیمه بیکاری تعلق میگیرد ولی نباید اخراج شما الکی و سوری باشد

محسن
17 آبان 1401

سلام من برای بیمه بیکاری ثبت نام کردم و در حال دریافت مستمری هستم ولی بهم گفتن باید در کلاس فنی و حرفه ای برا مدرک برق ثبت نام کنم وگرنه مستمری قطع میشه ایا این واقعیت داره یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1401

  سلام باید دوره هایی را شرکت کنید.

   محمد
   30 فروردین 1402

   سلام وقت بخیر .
   من ۲۳ سال سابقه کار در شرکت پست را دارم و قرارداد مدت معین هستم ، متاهل و دارای ۲ فرزند و ۴۶ سال هم سن بنده می باشد . ولی چون با موتور تصادف کردم و نمیتونم سوار موتور بشم و خواه نا خواه قادر به نامه دادن هم نیستم مرا اخراج نمودند ، آیا بنده مشمول بیمه بیکاری میشم و اگر میشم چند ماه به من بیمه بیکاری پرداخت می شود ؟ متشکرم .

    نویسنده بیمه
    05 اردیبهشت 1402

    سلام. اگر قرارداد شما مشمول قانون کار باشد و ۳ درصد بیمه بیکاری از شما کسر شده باشد بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد ۰۲ اگر تعلق گرفت به مدت ۵۰ ماه به شما بیمه بیکاری میدهند.

احمد
22 آبان 1401

سلام وقتتون بخیر، من کارفرمامم پدرم بودن و بیمه تامین اجتماعی رد میکردیم، کارمون کشاورزی هست، چند روزی هست پدرم فوت کردن، من بیکار شدم، میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  سلام اگر فقط شما تنها کارگر پدر بودید، خیر نمیتوانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

رضا نوری
09 آذر 1401

اگر در هنگام دریافت بیمه بیکاری در اسنپ مشغول به کار باشیم بیمه قطع میشود؟

منصور
11 آذر 1401

سلام من الان مشغول کار در کارگاه هستم حدود ۱۰ سال سابقه بیمه کارگران ساختمانی دارم الان قراردادم تموم شده کارگاه هم عدم نیاز گفته اگر برای بیمه بیکاری تقاضا بدم شاملم میشه مجرد هم هستم ممنون

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1401

  سلام بله تعلق میگیرد ولی باید ظرف یک ماه از تاریخ اخراج شکایت کنید

کارشناس بیمه
14 آذر 1401

سلام به کارگزاری مراجعه کنید یا پیش رئیس شعبه بروید. اینکه چرا تعلق نمیگیرد، ما هم اطلاعی از وضعیت شما نداریم.

Nia
17 آذر 1401

باسلام و خسته نباشید من مراحل دریافت بیمه بیکاریم رو کامل انجام دادم و در حال حاضر نتیجه نهایی موافقت بیمه با دریافت مقرری هست اما از بیکاری ۳ ماه و نیم و از موافقت بیمه ۱ ماه گذشته اما واریزی صورت نگرفته ممکنه من رو راهنمایی کنید ممنونم

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام باید صبر کنید تا تامین اجتماعی حکم شما را بزند و واریزی شما را انجام دهد

نگار
17 آذر 1401

سلام.من ۲ سال در یک شرکت مشغول بکار بودم‌.۴ ماهه اخراج شدم تو این مدت برای کار پیدا کردن تلاش کردم و موفق نشدم.الان میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام خیر نمیتوانید از بیمه بیکاری استفاده کنید چون از تاریخ ثبت شکایت شما گذشته است

کارشناس بیمه
20 آذر 1401

سلام به کسانی که در پیمانکاریها و پروژه کار میکنند و اخراج میشوند بیمه بیکاری تعلق نمیگیرد.

رضا حسینی
21 آذر 1401

با سلام
اگر بیمه بیکاری به سن باز نشستگی ختم بشود ، مقرری بازنشستگی بر مبنای چه میزان از حق بیمه پرداخت میشود یعنی براساس ۵۵درصد حقوق بیمه بیکاری یا بر اساس آخرین دریافتی قبل از بیمه بیکاری ( البته با محاسبه میانگین دوسال آخر )

  کارشناس بیمه
  22 آذر 1401

  سلام نحوه محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد اگر بیمه بیکاری شما حداقل دستمزد بوده مستمری شما هم حداقل مستمری میشود

ناشناس
27 آذر 1401

سلام .شرکت ما چند ماه پیش اتش گرفت ومن تقاضای بیمه بیکاری کردم ۱۸ ماه هم قرار بود بگیرم ولی بعد ۴ ماه شرکت قبلی که سوخته بود ازم خواست برای جمعوجور کردن شرکت سوخته یه ۳ یا ۴ ماه بهشون کمک کنم و دوباره از برج ۹ مشغول شدم و قراره بیممو از اینجا رد کنن اما قراردادی وجود نداره
حالا سوالم اینه میشه بعد چند ماه دوباره ادامه بیمه بیکاریمو بگیرم

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1401

  سلام اگر مجددا سرکار رفتید بیمه بیکاری شما قطع میشود و برای ادامه بیمه بیکاری در آینده باید شرایط را داشته باشید

   حیدری
   04 دی 1401

   سلام.خسته نباشید…
   من پانزده ماه بیمه داشتم…بعدش یکسال از بیمه بیکاری چون متاهل بدم بهم تعلق گرفت…بعد چند سال…یعنی پارسال جایی مشغول بکار شدم تقریبا یکسال میشه باز میگن ۶ ماه بهت بیمه بیکاری تعلق میگیره…واقعا تعلق میگیره؟!

    کارشناس بیمه
    06 دی 1401

    سلام چون سابقه شما با آن ۱۵ ماه قبلی بیش از ۲۴ ماه میشود مجددا ۶ ماه دیگر میتوانی از بیمه بیکاری استفاده کنید

   عبدالکریم
   06 دی 1401

   سلام خسته نباشید.من هفت سال دارم همش پله بالا پایین میرم .خسته شدم .و اینم میدونم برم دکتر به خاطر درد زانو برام استراحت رد میکنه .میشه نامه بگیرم و اینکه نمیتونم ادامه بدم این کار رو و از بیمه بیکاری استفاده کنم و بیام بیرون برم دنبال یه کار آزاد و این چیزا ؟!

    کارشناس بیمه
    06 دی 1401

    سلام بیمه بیکاری فقط در شرایطی به شما داده می شود که از کار قبلی غیرارادی اخراج شده باشید.

     راسخ
     16 بهمن 1401

     سلام اگر دلیل بیکاری فرد پایان قرارداد باشه و اخراج نباشه، شخص مشمول بیمه بیکاری میشه؟
     و اگر قرارداد بسته شده با بیمه شده، کمتر از یکسال باشه چطور؟

     کارشناس بیمه
     17 بهمن 1401

     سلام. خیر کاربر گرامی.

ahmad
05 دی 1401

سلام وقت بخیر من تو سایت درخواست رو ثبت کردم مدارک هم کامل داخل سایت بارگذاری کردم الان هر دو کارشناس موافقت کردن . مرحله پرونده رو نوشته
موافقت با دریافت مقرری. الان نیاز هست کار دیگه ایی بکنم یا حضوری برم شعبه تامین اجتماعی ؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام احتیاج نیست بروید ولی میتوانید هم به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

حمید
05 دی 1401

سلام من ۴۰ ساله هستم ۲۴سال بیمه تامین اجتماعی پرداخت کردم آخرین کارگاه که دارم کار میکنم ۱۲سال بیمه پرداخت کردم.حقوق خیلی کم ماهی ۳میلیون ۷۰۰ .خمیر زن یک نانوای هستم هرچه تلاش کردم و می کنم حقوق زیاد نمی کنند.می خوام از کارم بیام بیرون .آیا به من بیمه بیکاری تعلیق میگیره تا یه کار دیگه پیدا کنم

  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام اگر خودتان میخواهید دیگر کار نکنید که بیمه بیکاری به شما تعلق نمیگیرد باید اخراج شما غیر ارادی باشد

   محسن
   07 دی 1401

   خب چه راه حلی پیشنهاد میکنید برای خرج زندگی؟چگونه غیر ارادی باشد

محسن
07 دی 1401

سلام‌وقت بخیر،من تو ی شرکت کارمیکنم،ب دلیل سختی کار و دلایل شخصی نمیتونم کارکنم،قراردادم تا ۱۰ روز دیگه هست.اگرمنتظر بمانم تا قراردادم‌تمام شود،آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد؟باید چکار‌کنم؟

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام محسن عزیز
  اگر سایر شرایط دریافت بیمه بیکاری را داشته باشید فرقی نمی کند که پایان قرارداد باشد و یا اینکه هنوز قرارداد شما تمام نشده باشد

محسن
07 دی 1401

سلام‌وقت بخیر،آیا اخراج کردن از شرکت،بیمه بیکاری تعلق میگیرد به من؟یا با پایان قرارداد میتوان بیمه بیکاری گرفت؟

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام محسن عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری چند تا شرط لازم است اول اینکه آخرین کارگاه یک سال سابقه داشته باشید دوم اینکه اخراج شما غیر ارادی باشد سوم اینکه نامه عدم نیاز از کارفرما باید داشته باشید چهارم اینکه کارت پایان خدمت هم داشته باشید

ali
08 دی 1401

سلام لطفا اعلام فرمایید با 22 سال سابقه و19 میلیون حقوق مقرری ماهانه بیمه بیکاری به فرد مجرد چقدرمیشود

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام علی عزیز
  نحوه محاسبه بیمه بیکاری متوسط دستمزد ۹۰ روز قبل از اخراج شما تقسیم بر عدد ۹۰ میشود و هر عددی به دست آمد ۵۵ درصد آن به شما پرداخت میگردد

Sara
09 دی 1401

سلام، در شرکتی ۲ساله کارمیکنم و بیمم پرداخت میشه. درحال‌حاضر تا ۲۹اسفند قرارداد دارم و شرکت بعد از اون تعدیل نیرو داره. از طرفی هرشخصی رو که اخراج میکنن،مجبور میکنن نامه استعفارو پر کنه تا حق و حقوقشو بدن. خواستم بدونم برای دریافت بیمه بیکاری، نامه عدم نیاز از طرف کارفرما حتما لازمه؟این نامه رو نمی‌دن متاسفانه.

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام سارای عزیز
  حتما باید نامه عدم نیاز از کارفرما برای دریافت بیمه بیکاری داشته باشید

محمدی
14 دی 1401

سلام من دو سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم ولی10ماه سابقه کار در یک شرکت دارم ک درخواست قطع همکاری دادن.ایا میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام باید در آخرین کارگاه یک سال سابقه داشته باشید.

احسان
20 دی 1401

سلام
بنده ۷ سال هست که با بیمه مشغول به کار هستم و آخر اسفند ماه قراردادم تمام میشود ، آیا بعد از اتمام قرارداد میتونم از بیمه حقوق بیکاری استفاده کنم یا اینکه باید اخراج شده باشم ؟؟؟

  نویسنده بیمه
  20 دی 1401

  سلام احسان عزیز
  باید حتما از طرف کارفرما اخراج شوید

  راسخ
  16 بهمن 1401

  سلام پاسخ های داده شده توسط کارشناس ها ضد و نقیض هستن
  گاهی میفرمایند بعداز پایان قرارداد هم میشه از بیمه بیکاری استفاده کرد
  و جایی میفرمایند باید اخراج شده باشین.

   کارشناس بیمه
   17 بهمن 1401

   سلام کاربر گرامی. برای استفاده از بیمه بیکاری باید اخراج شده باشید و حداکثر تا 30 روز اقدامات لازم برای دریافت بیمه بیکاری را انجام دهید.

علی
20 دی 1401

سلام آیا در زمان بیمه بیکاری باید تا ساعت دو منزل بمانیم

  نویسنده بیمه
  20 دی 1401

  سلام علی عزیز
  در هر صورت بازرس باید مطمن شود که شما در حین دریافت بیمه بیکاری اشتغال ندارید

شیما
21 دی 1401

سلام وقت بخیر .من در بیمارستان مشغول بکار بودم و 7 سال سابقه در آنجا دارم اما بدلیل زایمان از مرخصی 9 ماهه استفاده کردم و محل کارم بجای من نیروی جدیدی گرفته . میتونم با پایان قراردام برای بیمه بیکاری اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  21 دی 1401

  سلام بیمه بیکاری فقط زمانی به شما تعلق میگیرد که غیرارادی اخراج شده باشید.

علی
21 دی 1401

سلام برای مراحل انجام بیمه بیکاری پدرم میتونه اقدام کنه؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام خیر

سپیده
24 دی 1401

سلام من 1 سال و 5 ماه در یک شرکت مشغول کارم و بیمه برام رد شده همین مقدار، ولی چون دورکاری هستم روزهایی که بیمه شدم 30 روز کامل نبوده یعنی هنوز 365 روز نشده آیا بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره؟ فقط سابقه مهمه یا نه از زمانی که کارفرما حق بیمه پرداخت کرده؟

  نویسنده بیمه
  25 دی 1401

  سلام سپیده عزیز
  در آخرین کارگاه باید تو مجموع یکسال سابقه بیمه داشته باشید

Sara
28 دی 1401

سلام ، اگر شرکت از دادن گواهی کار امتنا کند چه کاری می توان کرد؟ و‌آیا بدون این گواهی هم‌می شود بیمه بیماری دریافت کرد؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1401

  سلام به اداره کار مراجعه کنید، در آنجا کامل شما را راهنمایی خواهند کرد.

فرید
28 دی 1401

سلام
آیا در آخرین کارگاه باید یکسال سابقه مستمر داشته باشیم یا اگر منقطع باشه هم قبول هست؟ من چند سال در یک کارگاه کار می کنم اما تابستان ۳ واسم بیمه رد نشد آیا می تونیم الآن برای بیمه بیکاری اقدام کنم یا باید مجدد یکسال بشه؟

  نویسنده بیمه
  30 دی 1401

  سلام فرید عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید در آخرین کارگاه تو مجموع یک سال سابقه داشته باشید ۰۲ باید یکسال سابقه بیمه داشته باشید

محمد
02 بهمن 1401

سلام خسته نباشید من سال ۹۸یک سال بیمه بیکاری گرفتم دوباره ازسال ۱۴۰۰شروع به کارکردم الان یک ساله اینجاکارکردم حالادارن منوبی دلیل اخراج میکنن میخواستم ببینم آیا به من دوباره بیمه بیکاری تعلق میگیره تقریبا۴سالم سابقه بیمه دارم چندماه به من بیمه تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام بسته به مجرد یا متاهل بودن متفاوت است. اگر متاهل هستید هنوز میتوانید.

محمود فلاح خیرلیلی
10 بهمن 1401

سلام من ۷ سال در یک شرکت پخش راننده هستم وحدود۲۵سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم الان مدیر شرکت به هرنهوی داره اذیتم میکنه پورسانت من کم میکنه خلاصه هرروز منو اذیت میکنه میخوام از کار بیرون بیام از بیمه بیکاری استفاده کنم خسته شدم تاحالا هیچ گونه بیمه بیکاری نگرفتم راهنماییم کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. فقط در صورتی که اخراج شوید و از تاریخ اخراج شدنتان یک ماه بگذرد می‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید. اگر به صورت ارادی از کار بیرون بیایید بیمه بیکاری شامل حال شما نمی شود.

سپیده
12 بهمن 1401

سلام من دورکاری انجام میدم و بیمه و حقوقم براساس تعداد فرمهایی که ثبت میشه بسته میشه یعنی بیمه 30 روز کامل نیست ممکنه 8 روز، 10 روز، 15 روز هم باشه. راهی وجود داره که من بتونم بیمه 30 روز کامل بگیرم؟؟ مثلا شکایت کنم یا راه دیگه ایی؟؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. می‌توانید به تامین اجتماعی قسمت امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید و درخواست بدهید و کسری آن مدت را در هر ماه خودتان به صورت اختیاری واریز نمایید.

کرمی۴
15 بهمن 1401

سلام خسته نباشین
من ۲۴\۰۹\۱۴۰۱اخراج شدم ازسرکارم خبرنداشتم که یک ماه بیشتروقت نداری برای درخواست بیمه بیکاری توروخدابهم بگین بایدچکارکنم

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. باید بروید پیش ریس اداره کار و موضوع را توضیح دهید تا ایشان با شما همکاری کند

محمد مزرعه
21 بهمن 1401

وقت بخیر
من از بهمن ۹۸ تا فروردین ۱۴۰۱ در یک شرکت مشغول به کار بودم بعد اخراج شدم و تیر ماه ۱۴۰۱ در یک شرکت دیگه کار کردم و ۱ ماه بیمه واریز شده دارم و از تاریخ ۵ آبان تا ۱۵ بهمن در شرکت قبلی مشغول به کار شدم خواستم ببینم بیمه بیکاری بهم تعلق میگیره یا خیر . ممنون میشم راهنماییم کنید .

  نویسنده بیمه
  22 بهمن 1401

  سلام محمد عزیز
  خیر تعلق نمیگیرد

مجتبی
22 بهمن 1401

سلام من ۲۶ سال سابقه بیمه دارم و قبلا ۲۶ ماه از بیمه بیکاری استفاده کرده و در کارگاه جدید ۲ سال سابقه بیمه دارم و اکنون از کار بعلت عدم نیاز اخراج شدم و متاهل میباشم میخواستم ببینم چند ماه میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم و چون عمل دیسک کمر کرده ام و پااتین گذاشتهام میتوانم خودم را باز نشسته کنم سنم ۵۳سال میباشد ممنون

  نویسنده بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام مجتبی عزیز
  ۰۱ در سن ۵۲ سالگی با ۲۶ سال سابقه بیمه نمی توانید بازنشسته شوید ۰۲ در خصوص بیمه بیکاری باید گفت که اگر تمام این ۲۶ سال بیمه اجباری واریز کرده باشید و مشمول قانون کار هم بوده باشید میتوانید از ۵۰ ماه بیمه بیکاری استفاده کنید البته اون ۲۶ ماه قبلی شما از اون ۵۰ ماه کسر میشود

   اسماعیل
   08 اسفند 1401

   سلام خسته نباشی من صاحب کارم دوتا شرکت داره یکی شیراز یکی تهران با دوتا نام بیمه ای من از شرکت تهرانش انتقالی گرفتم امدم شیراز به محض ورود به شیراز پایه حقوق منو صفر کردن حالا هم میخان اخراجم کنن لطفا راهنمایی کنید اگه برم اداره کار سنوات سالانمو میتونم بگیرم

    کارشناس بیمه
    09 اسفند 1401

    سلام. بله می‌توانید با شکایت از ایشان سنوات خود را دریافت کنید.

شایان
25 بهمن 1401

سلام من برای بیمه بیکاری اقدام کردم مرحله پرونده در گزارشات بیمه بیکاری شروع پرداخت مقرری هست . ولی هنوز واریزی برای من انجام نشده این واریزی کی انجام میشه؟؟ و سه ماه از زمان بیکاری من گذشته حقوق این سه ماه یکجا پرداخت میشه؟؟

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1401

  سلام شایان عزیز. حقوق این سه ماه پس از تایید بازرس تامین اجتماعی مبنی بر اینکه تو این مدت جای اشتغال بکار نداشته اید یکجا واریز میشود.

محمد جعفری
27 بهمن 1401

سلام من سربازیم تازه تموم شده ۶سالم سابقه بیمه داشتم
الان کارفرما قبلیم دیگه به من نیاز نداره که قبل سربازی پیشش بودم ۶سال
میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

  نویسنده بیمه
  29 بهمن 1401

  سلام محمد عزیز
  خیر نمیتوانید از بیمه بیکاری استفاده کنید

استفاده از باقیمانده ی بیمه بیکاری
08 اسفند 1401

با سلام.
بنده در سال ۹۸ با ۶ سال سابقه کار، مشمول ۱۸ ماه بیمه بیکاری شدم. بعد از ۸ ماه استفاده از بیمه ی بیکاری، شغل جدیدی پیدا کردم و مجددا مشغول به کار شدم و بیمه بیکاری خود را قطع کردم. حال در مجموعه ی دیگری، ۱۴ ماه سابقه بیمه دارم و به تعدیل تعدیل نیرو مجبور به ترک کار هستم.
سوال من این است، آیا بنده می توانم هم اکنون از باقیمانده ی بیمه بیکاری که مدت ۱۰ ماه می باشد، استفاده کنم؟
ممنون میشم اگر لطف کنید و پاسخ بدید.
متشکرم

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بله می‌توانید استفاده کنید.

sasa
10 اسفند 1401

سلام
من دوسال و نیم در یک کارگاه سابقه بیمه دارم
و تا پایان اسفند قرارداد دارم و بیمه برای من پرداخت خواهد شد و هنوز ترک کار من اعلام نشده و ترک کار من قرار است پایان اسفند انجام شود و شرکت حاضر به تمدید قرارداد با من نیست در این بین چون دنبال کار بودم به مدت چند روز در اسفند ماه در یک کارگاه دیگر مشغول شدم ولی متاسفانه توان همکاری با این کارگاه ندارم و از کار خوشم نیامده و میخواهم ترک کار کنم و در واقع از دوکارگاه در اسفند ماه برای من بیمه پرداخت شده است
ایا میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم کارگاه دوم هم اعلام کرده به تعداد روزی که انجا حضور دارم بیمه برای من پرداخت میکند آخرین کارگاه برای اینکه بیمه بیکاری به من تعلق بگیرد کدام کارگاه است؟
لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام. اگر در آخرین ماه از دو جا برای شما بیمه واریز شده، بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

ملکی
18 اسفند 1401

سلام و ادب
روز بخیر
من ۱۰ سال سابقه دارم و ۵ سال مشغول به کارم،مدیر مجموعه هر روز تهدید مختلف شروع میکند که کارت رو بیشتر و حقوق را کمتر میکنم و تهدید کرده هر کاری میکند که نتوانیم بیمه بیکاری استفاده کنیم .و مرخصی فقط به استهلاجی مقدور است.
در ضمن بنده ویزیتور هستم،کنترل حقوق اصلی ما که پورسانت ما با خود مدیر هست و تهدید کردند بعد از اتمام قرارداد ، قرارداد ۳ماهه می‌بندند و بعد از ۳ ماه دیگه من رو با کمترین دریافتی اخراج میکنند که دریافتی بیمه بیکاری حداقل باشد.
قرارداد من اخر فروردین تمام میشود و دریافتی من در ۲ ماه گذشته خوب بوده‌.
اگر ایشان نامه معرفی ندهند ، هیچ راهی نیست قبل از این ۳ ماه از کار بیرون بیام و بیمه بیکاری بگیرم؟
آیا باید شکایت به نهاد خاصی انجام بدم یا چون صنفی نداریم فقط باید این ظلم رو تحمل کنم؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. برای دریافت بیمه بیکاری حتما باید نامه عدم نیاز از کارفرما و آخرین قرارداد احتیاج است.

الهه
27 اسفند 1401

سلام حداقل مبلغی که ماهانه بیمه به فرد بیکار مشمول بیمه بیکاری که پایه حقوقش اداره کاری بوده چقدر هستش؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. امسال ۱۴۰۱ مبلغ چهار ملیون و دویست هزار تومان میشود.

سینا
27 اسفند 1401

سلام.
من سال 9۸ با ۷.۵ سال سابقه بیکار شدم و سال ۹۹ را از بیمه بیکاری استفاده کردم.و متاهل هم بودم و هستم و الانم صاحب یک فرزند میباشم.(۱۸ ماه میتونستم استفاده کنم و فقط ۱۲ ماه استفاده کردم)
دو سال در دو شرکت ، هر کدام به مدت یک سال کار کردم و بیمه برایم رد شد.
الان با احتصاب اون یکسال بیمه بیکاری،125 ماه سابقه دارم.چند ماه میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟
ممنون از شما بزرگوار.

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1401

  سلام. به جز سابقه بیمه بیکاری اگر بیش از ده سال سابقه بیمه داشته باشید ۱۴ ماه دیگه به شما بیمه بیکاری تعلق میگیرد ولی به نظر میرسد با اون یکسال سابقه ۱۲۵ ماه سابقه دارید لذا بیمه بیکاری به شما تعلق نمیگیرد.

1225 لالی
27 اسفند 1401

اگر بعداز نامه ترک کار کارفرما و دریافت بیمه بیکاری شخص مجرد ازدواج کند پرداخت بیمه بیمه کاری بصورت مجرد حساب میشود یا متاهل؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1401

  سلام. اگر قبل و یا در حین دریافت بیمه بیکاری متاهل شوید بیمه بیکاری متاهلی برای شما محاسبه میشود.

احمدی
28 اسفند 1401

سلام وقت بخیر.دوسال در شرکتی کار میکنم و تا اخر اسفند امسال فقط هستم .بیمه اسفندهم گفتن اخر ماه فروردین پرداخت میشود.این دوسال هم بیمه بودم.البته قرارداد با شرکت ندارم.از چه زمانی باید درخواست بیمه بیکاری بدهم؟(یعنی از بعد فروردین یا نهایتا تا اخر فروردین؟)کارفرما گفتن ترک کار میزنن ایا بیمه تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1401

  سلام. اگر ترک کار بزنند بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد.

Mahya
03 فروردین 1402

سلام من۲ساله توی یه کارگاه کارکردم فقط۹ماهه برامن بیمه ردکرده الان اخراجم کرده میتونم بیمه بیکاری بگیرم میتونم شکایتش کنم ازهمون۲سال برام سابقه بیمه ردبشه که بیمه بیکاری بگیرم لطفاراهنماییم کنین

  کارشناس بیمه
  04 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز
  با ۹ ماه سابقه بیمه نمی توانی بیمه بیکاری دریافت کنید مگر اینکه اول بروید بابت اون مدت که کار کردید شکایت کنید

   Mohammad
   06 فروردین 1402

   سلام.وقتتون بخیر…
   بنده ۵۷ سال سن دارم، حدود ۱۸ سال سابقه پرداخت بیمه دارم ،و۶ ماه هم هست که پشت سر هم بیمه واریز کردم ،میخواستم بدونم چطور میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم تا به سن بازنشستگی برسم؟؟

    کارشناس بیمه
    09 فروردین 1402

    سلام محمد عزیز
    باید آخرین کارگاه یک سال سابقه داشته باشید و غیر ارادی هم اخراج شوید که بعد بتوانی از بیمه بیکاری استفاده کنید

امین
06 فروردین 1402

سلام وقت بخیر ، من شغل ازاد دارم و کارت پایان خدمت ندارم و مشمول خدمت هستم بنا به دلایلی چند روز هست بعد ۵ سال سابقه اخراج شدم ولی هیچ کدوم از مدارک پایان خدمت و مدرک تحصیلی رو ندارم … ایا بیمه بیکاری تعلق میگیره ؟

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1402

  سلام امین عزیز
  خیر بیمه بیکاری به شما تعلق نمی گیرد

عماد فاضلی
12 فروردین 1402

سلام
من ۱۷ماه سابقه بیمه متناوب دارم،وکارگاه آخرم یک مدرسه غیرانتفاعیه که قرارداد۹ماهه بااین مدرسه تفاخر خرداددارم،بعداز اتمام قراردادهم قصد ندارن با من قرارداد ببند،راهی وجود داره تا بتونم با این شرایط از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  13 فروردین 1402

  سلام عماد عزیز
  خیر باید حتما در آخرین کارگاه یک سال سابقه داشته باشید

قادر از تبریز
14 فروردین 1402

باسلام من کارگر قرار دادی بودم و اخر اسفند ۱۴۰۱ قراردادم تمام شده و بعد از عید اکثر همکارانم را دعوت به کار کرده اند الا من و من می دانم که اگر از کارفرما نامه عدم نیاز بخواهم هرگز نخواهد داد ونمی دهد برای دریافت بیمه بیکاری چگونه بدون نامه از کار فرما اقدام بکنم وایا می توانم اقدام بکنم یا نه

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام. خیر باید حتما نامه عدم نیاز از کارفرما را داشته باشید.

فرزین
14 فروردین 1402

با سلام و خسته نباشین خدمت شما . من کارت پایان خدمتم گم شده و یکی از مدارک جهت اخذ بیمه بیکاری کارت پایان خدمت هستش. من اگر بخوام درخواست المثنی بدم زمان زیادی میبره . لطفا راهنمایی کنین چه باید بکنم . ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام. باید درخواست المثنی بدهید. راهکار دیگری ندارد.

مراد قاسمی
14 فروردین 1402

سلام خسته نباشید بنده توی یه کارگاه فیلتر سازی یک سال نیم کارکردم کارشون کلن تعطیل شد ولی حقوق عیدی سنوات مارو تا برج اسفند ۱۴۰۱ پرداخت شده ولی بیمه بنده رو تا اخر بهمن ماه ۱۴۰۱ پرداخت شده واخر بهمن ما ترک کار زده یعنی اسفند هم که از بنده بیمه کسر شده پرداخت نکرده ایا میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم یاخیر ۱۶ سال ۲۶ روز هم سابقه دارم

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام. از تاریخ اخراج فقط یک ماه وقت دارید شکایت کنید اگر یک ماه گذشته باشد باید به ریس اداره کار اون منطقه حضوری مراجعه کنید.

مراد قاسمی
15 فروردین 1402

سلام خسته نباشید بنده توی یه کارگاه فیلتر سازی یک سال نیم کار کردم کارشون کلن تعطیل شد ولی حقوق عیدی سنوات مارو تا برج اسفند ۱۴۰۱ پرداخت شده ولی بیمه بنده رو تا اخر بهمن ماه ۱۴۰۲پرداخت کردن واخر بهمن ماه ترک کار خوردیم ایا میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم یا خیر البته اسفند ماه از حقوقم کسر شده ولی بیمه اسفند پرداخت نکرده

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام. از تاریخ اخراج فقط یک ماه وقت دارید شکایت کنید اگر یک ماه گذشته باشد باید به ریس اداره کار اون منطقه حضوری مراجعه کنید.

جلال حیدری
17 فروردین 1402

سلام بنده ۲سال دریک شرکت مشغول به کار بودم کارفرما میخواست قرارداد و بیمه ما رابه شرکت دیگه شون انتقال بده ماهم قبول نکردیم کارفرما هم تمدید قرارداد نکرد الائمه بیکاری به ما تعلق میگیره؟ممنونم ازراهنماییتون

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. باید شرایط بیمه بیکاری را داشته باشید ۰۱ اخراج شما غیر اردای باشد ۰۲ آخرین کارگاه یک سال سابقه داشته باشید ۰۳ نامه عدم نیاز از کارفرما هم بگیرید ۰۴ از تاریخ اخراج هم یک ماه وقت دارید که شکایت کنید.

سوین
17 فروردین 1402

سلام بنده ازسال ۱۳۹۹دریک شرکت خصوصی مشغول بودم اواخر ۱۴۰۱ کارفرما میخواست قراردادوبیمه ما رابه شرکت دیگه شون انتقال بده ماموافقت نکردیم کارفرما هم تمدید قرارداد نکرد نمیتوانیم از بیمه بیکاری استفاده کنیم

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سوین عزیز
  اگر اخراج شما غیر ارادی باشد و کارفرما نامه عدم نیاز به شما بدهد از تاریخ اخراج فقط یک ماه وقت دارید شکایت کنید لذا با این شرایط میتوانی از بیمه بیکاری استفاده کنید

مهدی
29 فروردین 1402

سلام من یکماهی است قراردادم گذشته ولی هنوز قرارداد جدید امضا نکردم وبعد از یکماه از اتمام قراداد الان میگن تعدیل نیرو داریم ایا میتونم برم بیمه بیکاری بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام مهدی عزیز. اگر نامه عدم نیاز بهت بدن و اینکه کار شما پروژه و یا پیمانکاری نباشد به شما بیمه بیکاری تعلق میگیرد.

   مهدی
   31 فروردین 1402

   ما قرارداد 6 ماهه میبندیم قراردادی هستیم رسمی نیستیم سوالم اینه یکماه ببشتر از اخرین قراردادم گذشته بهم بیمه ببکاری میدن چون شرایط بیمه بیکاری گفتین یکمت
   اه بیشتر وقت نداریم ولی من یکماه بدون قرارداد کار کردم و اینکه بهم نامه تعدیل میدن و تاریخشم اخر این ماه میزنن

    نویسنده بیمه
    04 اردیبهشت 1402

    سلام دوست عزیز. اگر لیست بیمه برای شما با نرخ ۳۰ درصد پرداخت میشود و در آخرین کارگاه هم یک سال سابقه داشته باشید بله بیمه بیکاری به شما تعلق میگیرد.

ناشناس
30 فروردین 1402

سلام بنده قبلا شرکتی تاسیس کردم که بلااستفاده است و برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کردم اول پیامک اومد مورد تایید است مدارک و ۱۸ ماه تعلق میگیرد ماهی ۴۲۰۰دو ماه پیش ولی بعدا طول کشید پیگیری کردم اعلام کردند بخاطر ثبت شرکت تعلق نمیگیره میخواستم بدونم اگه تو این مرحله که درخواستم رد شده از شرکتی که قبلا ثبت کردم خارج بشم بهم تعلق میگیره؟

  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. قبل از برقراری بیمه بیکاری باید خودت را از اساسنامه شرکت خارج میکردی الان دیگه قبول نمیکنند.

نادر
31 فروردین 1402

سلام من تا برج ۸ قرارداد دارم ولی نمیتونم ادامه بدم و قراردارد بشم
میتونم برای بیمه بیکاری اقدام کنم؟
سه سال سابقه دارم
معرفی نامه رو بیشتر توضیح میدید؟

  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. باید از محل کار خود یک نامه داشته باشید. چرا که اگر اختیاری از کار بیرون بروید بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

نازنین
04 اردیبهشت 1402

سلام من رفتم مدارکم رو جهت دریافت بیمه بیکاری تو سامانه ثبت کردم و بعد مجدد متوجه شدم نامه تعدیل نیرو باید 1 روز فاصله داشته باشه با قرارداد و قرارداد یکساله من تا 29 اسفند 1401 بوده، نامه تعدیل نیرو 19،فروردین 1402 بنابراین شرکت یه قرارداد تا 19 فروردین به من داد البته نامه تعدیل نیرو رو هم بهم دادن، رفتم اداره کار که دسترسی کارتابل منو باز کنه اما بهم گفت بررسی می‌کنیم میزنیم نقض پرونده، اما حالا برام اس م س اومده که پرونده تون بررسی و به شعبه ارسال شد ونتیجه اس م س میشه براتون، من الان نمیدونم باید چیکار کنم برم اداره کار یا شعبه، واینکه ممکنه با نبود این قرارداد تو کارتابل ممکنه بهم بیمه بیکاری تعلق نگیره؟ لطفا منو راهنمایی میکنید

  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. این موضوع را باید از اداره کار بررسی کنید. آنجا شما را راهنمایی می کنند.

میثم
04 اردیبهشت 1402

سلام تا چه مدت از بیکار شدنت گذشته باش برای ثبت نام بیمه بیکاری مشکل ندارد؟

  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. حداکثر یک ماه

   داوود
   05 اردیبهشت 1402

   بخشید یه سوال من حدود ۴۲ سالمه و خدمت سربازی نرفتم آیا برای من که میخوام بیمه بیکاری بگیرم کارت پایان خدمت لازمه؟

    نویسنده بیمه
    05 اردیبهشت 1402

    سلام. ممکن است لازم شود

داوود
05 اردیبهشت 1402

سلام من توی کارگاهی ۱۹ سال سابقه بیمه داشتم الان کارفرمام کارگاه رو به مغازه دیگه ای انقتال داده و بیمه کد کارگاه جدید داده و کارفرمام میخواد کارگاه رو کلا تعطیل کنه من توی این کارگاه جدید چقدر از لیست بیمه ام باید بگذره که بتونم بیمه بیکاری دریافت کنم؟

  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام. شیش ماه الی یکسال

مهسا
05 اردیبهشت 1402

سلام
من در دفتر بیمه کار می کنم و فقط 6 ماه سابقه بیمه دارم، و قبل از اون هیچ سابقه کاری ندارم، و همچنین عضو هیات مدیره شرکت خصوصی برادرم نیز هستم اما هیچ درآمدی از اون ندارم، آیا اگر دفتر بیمه عدم نیاز برام بزنه، می تونم بیمه بیکاری بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام. اگر در لیست مدیران اسم شما ثبت شده باشد نمی توانید.

سعید
06 اردیبهشت 1402

سلام
پدر من 65 ساله و 17 سال سابقه بیمه دارند. بیمه بیکاری هم براشون در طی این مدت رد میشده. در صورت اخراج با این سن مشمول دریافت بیمه بیکاری میشن یا نه ؟

  نویسنده بیمه
  08 اردیبهشت 1402

  سلام. خیر بیمه به ایشان تعلق نمیگیرد.

Asoo
07 اردیبهشت 1402

سلام،من تا حالا هیچ جا بیمه نشده بودم الان حدود ۸ ماه کارکردم و بیمه شدم ،آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیره

  نویسنده بیمه
  08 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. با ۸ ماه سابقه بیمه بیکاری تعلق نمیگیرد.

فارا
12 اردیبهشت 1402

سلام من نزدیک به ۱۱ سال سابقه کار دارم ۶ سال توی یک شرکت کار کردم و بیمه بودم بعد از اون ۷ ماه توی یک شرکت دیگه کار کردم و بیمه برام رد شده الان بیکار شدم تا حالا بیمه بیکاری نگرفتم میتونم اقدام کنم‌؟ با توجه به اینکه شرکت آخری فقط ۷ ماه بیمه داشتم

  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر بیمه بیکاری شامل شما نمیشود.

مریم95
16 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر من تا اخرفروردین امسال نزدیک 3 سال توی یک کارگاه مشغول به کار بودم اما چون تعدیل نیرو شد بیمه اردیبهشت رو زنان خانه دار رد کردم حالا اگر بخوام برای بیمه بیکاری پیگیری کنم که بعید می دونم کارفرما نامه بده میتونم بیمه بیکاری بگیریم؟

  نویسنده بیمه
  17 اردیبهشت 1402

  سلام. چون بعد از اخراج بیمه زنان خاندار واریز کردید بیمه بیکاری به شما تعلق نمیگیرد.

علیرضا
17 اردیبهشت 1402

سلام، بیمه بیکاری من روی مرحله‌ی ثبت مشخصات برقراری مانده و سند صادر نشده، الان باید صبر کنم یا به شعبه بیمه مراجعه کنم.

  نویسنده بیمه
  18 اردیبهشت 1402

  سلام. لطفا به شعبه مراجعه کنید.

علیرضا
18 اردیبهشت 1402

سلام، بیمه بیکاری من روی مرحله‌ی ثبت مشخصات برقراری مانده و حکم صدور سند صادر نشده و تایید نشده، الان من باید به شعبه بیمه مراجعه کنم.

  نویسنده بیمه
  18 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. بله. باید به شعبه مراجعه کنید تا از طریق آن‌ها به این موضوع رسیدگی شود.

محمد
22 اردیبهشت 1402

سلام خسته نباشید . من بالای 10 سال سابقه بیمه دارم و یکسال اخیر رو هم در یک کارگاه بودم و قرارداد هم داشتم و بیمه هم برام رد شده ولی قراداد هایی که با کارفرما داشتم و بهم دادن در یک سال اخیر نامنظم بوده . اولش یه قرارداد 3 ماهه باهام بستن بعد یه قرارداد 1 ماهه و بعد یه 2 ماهه و در آخر 6 ماهه ( مجموعا یکسال ) . سوالم اینه که با توجه به نوع قرداد یکسال آخر کارفرما با من و از اونجایی که قرارداد یکسال آخر رو هم میخوان ، مشکلی بابت دریافت بیمه بیکاری برای بنده ایجاد میشه یا خیر ؟
با تشکر

  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام محمد عزیز. خیر مشکلی ندارد اصل اون یکسال سابقه بیمه است که شما دارید.

bahardd
23 اردیبهشت 1402

با سلام
قرارداد کاری من تا ۳۰فروردین ۱۴۰۲ بوده میخاستم بپرستم نرخ بیمه بیکاری من نسبت به سال جدید محاسبه میشود

  نویسنده بیمه
  24 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر مقرری بیمه بیکاری شما براساس حداقل دستمزد ۱۴۰۲ پرداخت میشود.

حسین
24 اردیبهشت 1402

به 10 سال و ۳ روز سابقه بیمه،چقدر بیمه بیکاری تعلق میگیرد؟

  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام حسین عزیز. اگر بیش از ده سال سابقه بیمه اجباری داشته باشید و متاهل باشید، ۲۶ ماه بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد.

علی
26 اردیبهشت 1402

سلام
اگر در کارگاهی به مدت یکسال قرارداد داشته باشی ولی به دلایلی سره دوماه بیکار بشیم یعنی عدم نیاز بهمون بخوره آیا بیمه بیکاری تعلق میگیره

  نویسنده بیمه
  27 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. اگر ظرف یک ماه از تاریخ اخراج شکایت کنید چون یکسال سابقه دارید به شما بیمه بیکاری تعلق میگیرد.

علی
29 اردیبهشت 1402

با سلام ، در متن به عنوان نکته ۱ اشاره شده که بیمه‌شدگان بالای ۵۵ سال، واجد دریافت بیمه بیکاری هستند که حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.بنده بیش از نوزده سال سابقه پرداخت حق بیمه دارم که فقط 26 ماه ازش بیمه اجباری هستش مابقی بیمه نویسندگان و هنرمندان هستش! سئوالم اینه _نوع بیمه_ در این نکته اشاره شده مهم هستش یا که نه ! فقط همون حداقل 10 سال پرداخت حق بیمه به طور کلی کافی هستش؟ و اینکه قبلا اگر شش ماه از این بیمه اجباری، بیمه بیکاری گرفته باشم تاثیری در دریافت بیمه بیکاری بنده خواهد داشت؟

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. منظور ۱۰ سال سابقه بیمه اجباری است ۰۲ اون مدتی که قبلا بیمه بیکاری گرفته اید در بیمه بیکاری بعدی کسر خواهد شد.

سعیدامینی
29 اردیبهشت 1402

سلام بنده چهارماهه بخاطر پارگی دیسک کمر بیکارشده ام می‌خوام بیمه بیکاری بگیرم ضمناخدمت نرفتم یعنی کارت پایان خدمت سربازی ندارم ایامیتونم بیمه بیکاری بگیرم

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. چون کارت پایان خدمت ندارید نمیتوانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

ارمین
29 اردیبهشت 1402

سلام
برای کسانی که مستمری همسر میگیرند آیا بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد؟

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. بله تعلق میگیرد.

محمدرضا
30 اردیبهشت 1402

سلام
من‌۳۴ماه‌بیمه‌کارفرمای دارم‌والان بیمه‌مشاغل آزاد پرداخت‌می‌کنم‌آيا قبل‌از‌بازنشستگی بهم‌تعلق‌میگیره
ممنون

  نویسنده بیمه
  31 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. بیمه قبل از بازنشستگی هیچ مبلغی را به شما پرداخت نمیکند.

مرضيه
31 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخير من ب مدت دوسال دستيار دندان پرشك بودم الان بيكار شدم اما قرار داد ندارم چطور ميتونم براي بيمه بيماريم اقدام كنم ؟

  نویسنده بیمه
  01 خرداد 1402

  سلا. باید حتما قرارداد و نامه عدم نیاز از کارفرما داشته باشید.

saye
01 خرداد 1402

سلام وقت بخیر بنده 3سال و 5 ماه سابقه بیمه دارم و متاهل هستم میخوام بدونم باتوجه به عدم نیاز شرکت ماهانه چقدر حقوق بیمه بیکاری بهم تعلق میگیرد ؟و چند ماه میتونم دریافت کنم ؟

  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام سایه عزیز. اگر شرایط دریافت بیمه بیکاری را داشته باشید ماهیانه امسال ۱۴۰۲ مبلغ پنج ملیون و هشتصد هزار تومان میشود و به مدت۱۸ ماه هم بیمه بیکاری میتوانی استفاده کنید

رضا
01 خرداد 1402

با سلام
بنده پنجاه سال سن دارم و تا پایان اسفند 1401 در مجموع 22 سال سابقه پرداخت بیمه دارم و چون جزو مشاغل سخت و زیان آور بودم منتظر محاسبه سوابق سختی کار هستم و ممکن است چند ماه طول بکشد تا جواب بدهند.
از طرفی ممکن است با محاسبه وزارت کار برای تکمیل سی سال پرداخت حق بیمه، مدتی را کسر بیاورم، لذا اقدام به ثبت بیمه بیکاری کردم.ولی چون بیش از 30 روز از اتمام قراردادم گذشته به مشکل خورده ام.
با توجه به اینکه سابقه مشاغل سخت و زیان آور بنده هنوز در همین اداره کار در دست بررسی میباشد و نمیدانم از این 22 سال سابقه چه مدت مشاغل سخت محاسبه میشود چگونه میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟ با توجه به اینکه تاخیر پیش آمده بدلیل عدم پاسخ از سوی خود وزارت کار میباشد. با تشکر از شما

  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر ظرف یکماه برای بیمه بیکاری اقدام کرده اید باید مستقیما به ریس اداره کار مراجعه کنید و از طریق شکایت در هیت اداره کار پیگیر بیمه بیکاری شوید.

فاطمه
01 خرداد 1402

سلام ببخشید من سال 93 به مدت یک سال با توجه با سابقه ای که داشتم بیمه بیکاری دریافت کردم، الان حدود 4 سال هست که جایی دیگر کار کردم و بیمه دارم آیا مجدد به من بیمه بیکاری تعلق میگیرد؟

  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام فاطمه عزیز. اگر متاهل باشید ۶ ماه دیگه به شما بیمه بیکاری تعلق میگیرد.

آرشام
02 خرداد 1402

سلام خسته نباشید.بنده 15سال در یک مغازه کارکردم .و7سال برای من بیمه رد کرده والان مغازه تعطیل کرده بنده باید چه کار کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  نویسنده بیمه
  03 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. باید بروید اداره کار شکایت کنید.

عالم
03 خرداد 1402

سلام. من ٨ سال و ١ ماه سابقه بيمه دارم. از اين مدت سابقه ٨٢٠ روزش اختياري هست. قبلا ١٨ ماه از بيمه بيكاري استفاده كردم. و الان به مدت ٢٦ ماه در يك شركت سابقه دارم كه بيكار شدم و ميخواستم از بيمه استفاده كنم ولي بيمه ميگه چون قبلا استفاده كردي بهت تعلق نميگيره و بايد سابقم بيشتر باشه. ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر به جز بیمه اختیاری و اون مدتی که بیمه بیکاری استفاده کردید بیش از ده سال سابقه بیمه داشته باشید میتوانید از بیمه بیکاری مجددا استفاده کنید.

لیدا
08 خرداد 1402

ببخشید یه سوال
من دارم بیمه بیکاری میگیرم ولی به عنوان یه بازرس در یک شرکت هستم ولی فقط سوری،یعنی نه حقوق دارم نه بیمه،مامور بیمه میگه به مشکل برمیخورم،درسته؟

  نویسنده بیمه
  09 خرداد 1402

  سلام لیدای عزیز. بله درست گفته است چون بالاخره برای این کار حقوق دریافت میکنید.

سعید شریفی
10 خرداد 1402

سلام وقتتون بخیر
من متاهل و ۲۶ سال سابقه دارم که از این مدت ۱۶ سال شامل ۲ سال سربازی ۱۰ سال طرح رانندگان و ۴ سال مشاغل آزاده که به این مدت بیمه بیکاری تعلق نمیگیره و ضمنا من یکبار ۱۶ ماه بیمه بیکاری گرفتم و بعد آن دوباره مشغول بکار شدم آیا دوباره بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد
لازم به ذکر است از فروردین ۱۴۰۱ مشغول بکار شدم ولی از شهریور ۱۴۰۱ بیمه برایم رد شده و چون فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۲ نه حقوق گرفتم و نه بیمه دارم می‌خوام سازش و تقاضای بیمه بیکاری کنم در صورت امکان راهنمایی کنید سپاسگزارم

  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام. با توجه به اینکه کمتر از ۱۰ سال سابقه بیمه اجباری دارید مجددا به شما بیمه بیکاری تعلق نمیگیرد.

mohamad
12 خرداد 1402

سلام‌وقت بخیر ،من‌الان‌به مدت ۵ ماه بیمه بیکاری میگیرم ،،چند روز بعد از اتمام قرار دادم و اخراجم یه وام به اسمم توی بانک‌در آمد،یکم بدهی داشتم با وام دادم و کمیشو پس انداز کردم ،و قصد های خودشو باهاش میدم ،الان با گرفتن حقوق بیکاری وپس اندازه مخارج زندگی میچرخونم ، دیگه دارم‌کم‌میارم‌یکم‌وسیله داشتم تو سایت دیوار میفروشم ،آیا این فروش تو سایت دیوار برا من مشکلی پیدا میکنه برا بیمه بیکاری ؟؟

  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر فقط وسیله شخصی خودت و محدود باشد خیر مشکلی پیش نمیاد ولی اگر برای کسب درآمد و فروش زیاد باشد مشکل ایجاد می‌شود.

alef
12 خرداد 1402

سلام. برای ثبت نام بیمه بیکاری موقع رفتن به قسمت درخواست بیمه بیکاری گزینه یا نوشته ای نمیاره و صفحه خالیه.فقط گزینه بازگشت به میز کار موجوده. به نظرتون مشکلش چیه؟

  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام. سیستم مشکل دارد باید صبر کنید.

اصلانی
14 خرداد 1402

من نه سال پیش یباراستفاده کردم مجددمیتونم استفاده کنم؟

  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام. پرداخت مجدد بیمه بیکاری بستگی به واریز آخرین حق بیمه و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید