30 خرداد 1402

واردات خودرو دست دوم از دبی چگونه امکان پذیر است؟

اوایل شهریور ماه 1401 بالاخره آیین‌نامه واردات خودرو تصویب شد. مفاد این آیین‌نامه، شوک بزرگی به تجار و مردم امیدوار به واردات خودرو دست دوم وارد کرد. واردات خودرو دست دوم از دبی شاید راحت‌تر از سایر کشورها باشد. زیرا ایران با کشور امارات متحده عربی روابط تجاری قابل قبولی دارد. از طرف دیگر این کشور مقصد ماشین‌های کارکرده برندهای مطرح جهانی است. اما این فرصت، در ابتدا، در طرح آزادسازی واردات خودرو، به طور کامل نادیده گرفته شد. تصویب قوانین واردات خودرو دست دوم از دبی، در سال ۱۴۰۲، اولین قدم برای کاهش قیمت و تنظیم بازار خودرو است. در این مقاله در مورد قوانین مصوب ۱۴۰۲ و شرایط واردات خودرو دست دوم از دبی با شما صحبت می‌کنیم. بنابراین تا انتهای این مقاله از مجله بیمه با ما همراه باشید.

قانون واردات خودروی دست دوم از دبی تصویب شد

در روز یک‌شنبه ۲۷ خرداد، سال ۱۴۰۲، مجلس شورای اسلامی با بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در ارتباط با لایحه الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو، بر اساس ماده واحده، واردات خودرو دست دوم از دبی را به رای گذاشت. سرانجام این لایحه با مجموع ۱۷۸ رای موافق، ۳ رای مخالف و ۶ رای ممتنع، تصویب شد. بر اساس این مصوبه مجلس شورای اسلامی، مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم، تحت عنوان مواد ۱۱ تا ۱۳ به قوانین ساماندهی صنعت خودرو که در سال ۱۴۰۰ تصویب شد، الحاق می‌شوند. در ادامه برخی شرایط واردات خودرو دست دوم از دبی را، بر اساس قانون مشاهده می‌نمایید.

 • بر اساس ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو، به منظور تنظیم بازار، واردات خودروهای دست دوم مجاز است. البته این ماده دارای دو تبصره است:
 1. تبصره اول: برای واردات خودروهای کارکرده، انتقال فناوری موضوع بند ۲، بند ۳ و بند ۴ این قانون، لازم الرعایه نیست.
 2. تبصره دوم: آیین‌نامه اجرا شده در مورد این ماده قانونی، شامل مواردی مانند تامین ارز مورد نیاز واردات و حمایت از تولید داخل، ضوابط فنی این خودروها (عمر خودروهای کارکرده باید در زمان ورود به گمرک کمتر از ۵ سال باشد)، نحوه احراز آن‌ها، شرایط واردات به وسیله اشخاص حقیقی و حقوقی به پیشنهاد وزرات صنعت، معدن و تجارت با همکاری سازمان‌هایی به شرح زیر است:
 • بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
 • گمرک جمهوری اسلامی ایران
 • سازمان حفاظت محیط زیست
 • سازمان ملی استاندارد ایران

فرآیند واردات ظرف مدت یکماه پس از لازم الاجرا شدن قانون، تهیه و به وسیله وزیران تصویب می‌شود. همچنین وزرات صنعت، معدن و تجارت وظیفه دارد، گزارش عملکرد این ماده را به صورت منظم و هر ۶ ماه به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارسال نماید.

 • بر طبق ماده ۱۲و تبصره (۶) ماده واحده قانون، چگونگی محاسبه و وصول حقوق ورودی گمرکی، سود بازرگانی، مالیات انواع خودرو و ماشین آلات راهسازی وارداتی ساخت داخل و قطعات به کار رفته در آن‌ها به شرح زیر اصلاح می‌شوند:
 1. تبصره ۶: ارزش ماشین آلات راه‌سازی و خودروهایی که ورود آن‌ها به کشور مجاز است ( خودروهای نو و کارکرده)، هر سال با بررسی مستنداتی مانند قیمت شرکت‌های تولید کننده یا قیمت نمایندگی‌های اصلی در کشورهای ثالث، قیمت بازار (درمورد خودروها و ماشین آلات کارکرده)، به وسیله وزارت صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی گمرک جمهوری اسلامی ایران مشخص می‌شود. لازم به ذکر است که این قیمت، مبنای محاسبه حقوق و عوارض گمرکی قرار خواهد گرفت. همچنین تبصره ۸ ماده واحده مذکور حذف خواهد شد.
 • ماده ۱۳ قانون واردات خودروهای دست دوم یا کارکرده: استفاده از استانداردهای ملی کشور یا استاندارهای کشور مبدا برای خودروهای وارداتی موضوع این قانون، فقط با تایید سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان حفاظت محیط زیست امکان پذیر است.

پرونده واردات خودرو دست دوم از دبی و سایر کشورها

پرونده واردات خودرو دست دوم از دبی به‌عنوان یکی از پرونده‌های مهم اقتصادی کشور شناخته می‌شود. این موضوع بارها در مجلس و دولت مطرح شده و هر بار به دلایل مختلف بدون پاسخ مانده بوپ. تا به امروز افراد و مراکز گوناگون از ورود خودرو های خارجی به کشور جلوگیری کرده‌اند. وارد کردن بند واردات ماشین کارکرده در طرح آزادسازی واردات خودرو آخرین تلاش طرفداران این موضوع بود که تا تصویب این قانون در سال ۱۴۰۲ به نتیجه نرسید.

واردات خودرو دست دوم در سایر کشورها

کشورهای زیادی در دنیا وجود دارند که به دلیل ضعف در صنعت خودروسازی، صرفه اقتصادی و… ماشین‌های کارکرده وارد می‌کنند. در این کشورها واردات ماشین کارکرده بخشی از چرخه تأمین و عرضه وسایل نقلیه است. امارات، ایرلند، نیوزیلند، استرالیا، روسیه و حتی کانادا، انگلستان و 30 کشور دیگر از جمله واردکنندگان اتومبیل دست دوم هستند.

کشورهای دیگری نظیر ایران، شیلی، تایلند، هند و… اجازه واردات خودرو را نمی‌دهند. البته برخی کشورهای واردکننده قوانین، مقررات و محدودیت‌هایی را برای ورود خودروهای دست دوم قرار داده‌اند. از جمله این محدویت‌ها می‌توان محدودیت سنی خودروها اشاره کرد، یعنی خودروهای وارداتی باید حداکثر ۵ سال از تاریخ تولید آن‌ها گذشته باشد.

واردات خودروی دست دوم از دبی

واردات خودرو دست دوم از دبی به سرزمین اصلی

کشورهایی که مناطق آزاد تجاری-صنعتی دارند به دو بخش مناطق آزاد و سرزمین اصلی تقسیم می‌شوند. سال‌ها است که واردات خودرو دست دوم به یکی از مطالبات اصلی مردم تبدیل شده است. کیفیت پایین ماشین‌های وطنی وزارت صمت و سایپا  و قیمت بالای آن هم به این قضیه دامن می‌زند. به همین دلیل در طرح اولیه آزادسازی خودرو، بند واردات خودرو دست دوم لحاظ شده بود. اما متأسفانه این بند در مجلس و قبل از ابلاغ به شورای نگهبان حذف شد. البته با تصویب قانون واردات خودرو کارکرده از دبی در سال ۱۴۰۲، می‌توان به این موضوع امیدوار شد.

واردات خودرو دست دوم از دبی به مناطق آزاد تجاری-صنعتی

ایران 8 منطقه آزاد تجاری-صنعتی رسمی دارد. به خاطر نقش اقتصادی و توسعه‌ای مناطق آزاد، قوانین و مقررات سهل گیرانه تری بر آن حاکم است. این سهل گیری‌ها تا سه سال پیش بر قوانین واردات خودرو خارجی مانند: معافیت‌های مالی و عوارض گمرک هم اعمال می‌شد. بطوری که عده‌ای به این مناطق لقب «سرزمین رؤیایی ماشین بازهای ایرانی» می‌دادند. تا اینکه در سال 97 واردات خودرو به کشور ممنوع شد. حتی قوانین بیمه ای این حوزه با عنوان بیمه مناطق آزاد نیز با بندهای قانونی جالبی همراه شده است. شما برای آشنایی با قوانین بیمه در این مناطق به مقاله بیمه مناطق آزاد مراجعه کنید.

این قانون فقط مختص سرزمین اصلی نبود. بعد از گذشت 3 سال، آیین‌نامه آزادسازی واردات خودرو که موضوع واردات خودرو دست دوم هم بخشی از آن بود، تصویب شد. اما در این طرح نه تنها اثری از بحث واردات ماشین‌های کارکرده خارجی نبود، بلکه آزادی عمل واردات خودرو (مانند سابق) لغو شده بود. به همین دلیل دبیر امور مناطق آزاد، 14 شهریور ۱۴۰۱ خواستار بازنگری آیین‌نامه واردات خودرو دست دوم از دبی به مناطق آزاد شد.

آیا واردات ماشین کارکرده در قالب طرح آزادسازی واردات خودرو آزاد انجام می‌گیرد؟

طبق اعلام منابع رسمی، واردات خودرو دست دوم اروپایی یا از هر کشور دیگری در طرح ساماندهی خودرو جایی ندارد. هرچند دولت تصمیم داشت این موضوع را با شرایط خاصی دنبال کند. اما با ابلاغ آیین‌نامه واردات خودرو در شهریورماه ۱۴۰۱ آب پاکی را بر دستان طرفداران این طرح ریخت. سرانجام سعید محمد در نامه ای به وزارت صمت درخواست واردات 8220 خودرو را درخواست کرده بود.

شرایط ورود خودرو دست دوم خارجی از دبی

با آزاد شدن واردات خودرو دست دوم از دبی باید در مورد قوانین و شرایط واردات خودرو بیشتر بدانیم. مطابق نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرایط زیر برای واردات ماشین‌های کارکرده در نظر گرفته می‌شود:

 • واردات خودرو از برندهای مختلف، منوط به داشتن خدمات پس از فروش در کشور است.
 • عمر خودرو نباید بالای ۵ سال باشد.

این شروط در واقع قبل از تصویب واردات خودرو دست دوم از دبی گذاشته شده بود. با تصویب این قانون، شرایط این لایحه به صورت کامل و به شکلی که در ابتدا مقاله توضیح دادیم، روش شد.

شرایط مجلس برای واردات خودرو

مجلس شورای اسلامی با 4 شرط مجوز واردات خودرو به کشور را آزاد کرد:

 1. واردات خودرو در ازای ارز تأمین شده از محل فروش نفت یا صادرات آن باشد.
 2. واردات خودرو با سرمایه به‌دست آمده از محل صادرات خودرو باشد.
 3. واردات خودرو با سرمایه‌های ارزی خارج از ایران باشد. (برای افرادی که تعهداتی نسبت به دولت نداشته باشند).
 4. واردات خودرو با سرمایه به‌دست آمده از محل صادرات قطعات خودرو باشد.

شرایط مجلس برای واردات خودرو از دبی

واردات خودرو دست دوم از مناطق آزاد به سرزمین اصلی یک فرصت فراموش شده

یکی دیگر از پیشنهادهای مطرح شده در مجلس شورای اسلامی واردات ماشین کارکرده از مناطق آزاد به سرزمین اصلی است. شاید بهتر باشد، به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، در دی ماه 1399 برگردیم. در آن سال همزمان با تمدید ممنوعیت واردات ماشین به مناطق آزاد، پیشنهاد دیگری هم در آن کمیسیون به تصویب رسید. اما این پیشنهاد در هیاهوی خبر ممنوعیت واردات خودرو گم شد.

اگر این مصوبه مورد قبول واقع می‌شد؛ از سال گذشته ماشین‌های کارکرده مناطق آزاد برای ورود به سرزمین اصلی ثبت سفارش می‌شدند اما همچنان خبری خوشی در این زمینه پخش نشده است.

شرایط واردات خودرو دست دوم از مناطق آزاد به سرزمین اصلی

شرایط واردات خودرو دست دوم از مناطق آزاد به سرزمین اصلی به شرح زیر است:

 • فقط خودروهای غیر آمریکایی مناطق آزاد مشمول این مصوبه هستند.
 • نرخ سود بازرگانی برای واردکننده نباید از 20 درصد، فراتر رود. این نرخ باید در مقایسه با قیمت ماشین در کف بازار و متناسب با نوع خودرو و سال ساخت محاسبه شود. در صورت مشاهده موارد مغایر با این تبصره، دولت باید برای تعدیل نرخ سود بازرگانی اقدام کند.
 • واردات ماشین کارکرده به سرزمین اصلی برای سازمان‌های مناطق آزاد تجاری، صنعتی و شرکت‌های وابسته به آن ممنوع است.
 • دستگاه‌های ماده 5 قانون خدمات کشوری، نمی‌توانند برای واردات خودرو از مناطق آزاد به سرزمین اصلی اقدام کنند.

این مصوبه بعد از دو ماه بررسی به صحن علنی مجلس رفت.

نتیجه مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس درباره واردات خودرو دست دوم به سرزمین اصلی چه شد؟

در صورتی که مصوبه واردات ماشین‌های کارکرده مورد قبول واقع می‌شد، درآمدی 17 هزار میلیارد تومانی را برای دولت به همراه داشت. اما رییس سازمان برنامه و بودجه در آن زمان مانع از تصویب این موضوع در مجلس شد. البته با تصویب این قانون در سال ۱۴۰۲ و به دنبال اجرایی شدن آن، باید منتظر آثار مثبت و منفی مختلفی باشیم که البته جنبه‌های مثبت این قانون برای مردم و کشور ما بیشتر خواهد بود. اگر شما هم از علاقه‌مندان ماشین خارجی دست دوم هستید، در  خرید بیمه شخص ثالث و خرید بیمه بدنه آن کوتاهی نکنید. خرید بیمه‌های خودرو هم مانند خرید خودرو مهم و قابل توجه است.

سرنوشت پرونده واردات خودرو دست دوم از دبی و سایر کشورها

تصویب قانون واردات خودرو دست دوم از دبی، در دسته خبرهای خوش سال ۱۴۰۲ قرار می‌گیرد. در این مقاله درباره پرونده ورود ماشین‌های کارکرده به کشور صحبت کردیم. طبق نظر کارشناسان واردات خودرو دست دوم می‌تواند، به تنظیم قیمت ماشین در بازار کمک کند. واردات خودرو دست دوم از دبی و سایر کشورها آرزوی دیرین خیلی از افراد است. با توجه به این‌که بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم همیشه داغ است. اگر سؤالی در خصوص بیمه ماشین‌های دست دوم دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. کارشناسان بیمه دات کام در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
احسان
27 شهریور 1402

با سلام
یه سوال ؟
آیا فقط از دبی میتوان ماشین وارد کرد یا از شهرهای UAE هم میشه؟
مثلا شارجه یا Fujairah یا هر شهری که در ایالت متحده امارات هست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. هنوز جزییات دقیق طرح واردات خودرو از دبی اعلام نشده است.

person
محمد خان قاجار
27 شهریور 1402

سلام خدمت عزیزان زحمت‌کش
من واقعیتش نفهمیدم چی شد ولی ایا میشه یه بی ام دبلیو سری هشت اخرین مدل رو از دبی بیارم ایران و پلاک ملی کنم؟
اگه میشه چقد هزینه برمیداره از آوردنش تا پلاک ملیش ممنون میشم یه راهنمایی کنید
مثلا قیمت ماشین حدود ۱۵۰ هزار دلار باشه

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  در مورد جزییات طرح واردات خودرو از دبی هنوز اطلاعات دقیقی اعلام نشده است.

person
امیر
22 شهریور 1402

سلام و عرض ادب
اگه بخواییم خودرویی توی عمان بخریم که مثلا مدلش زیر ۲۰۱۸ باشه نمی‌تونیم وارد کنیم مثلا لند کروز ۲۰۱۱؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خودروهای وارداتی باید حداکثر 5 سال از زمان تولید آن ها گذشته باشد.

person
احسان
19 شهریور 1402

سلام.آیا شخص حقیقی حتما باید منبع ارزی حاصل از صادرات برای وارد کردن خودرو اعلام کند؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله باید منبع تامین ارز برای واردات خودرو را اعلام کرد.

person
مجید متقی زاده
12 شهریور 1402

باسلام بنده یک خودرو فرسوده دارم نهایت طلاشم را هم که بکنم ۵۰۰ ملیون میتونم فراهم کنم ایا بایک خودرو فرسوده وحداکثر۵۰۰ ملیون می شود یک خودرو کارکرده واردکرد یعنی خودرو ای هست که با این مبلغ بتونم سروته کار را بهم بیاورم حتی اگر ارزان ترین خودرو باشد ویا اینکه با این مبالغ نمیشود خودرو دست دوم وارد کرد ممنون میشم راهنمایی کنیدو اینکه بفرمایید بجز گواهی اسقاط حداقل مبلغی که میتوان ارزانترین خودرو کارکرده خارجی وارد که چه مبلغی است این موضوع برای خیلی از دارندگان خودرو فرسوده سوال مد نظرشان است لطف کنید جواب بدید یعنی جواب خیلی از افراد را دادید سپاسگذارم از صبر وتهملتون

  person
  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  جزییات طرح اسقاط خودروی فرسوده هنوز اعلام نشده و باید تا زمان تصویب نهایی این طرح صبر کنید.

  person
  حامد
  19 شهریور 1402

  بله شما میتونید با ۴۰۰ تومن یه خودرو رنو سیمبول مدل ۲۰۱۹ وارد کنید

person
مجید متقی زاده
12 شهریور 1402

باسلام اگرکسی یک خودرو فرسوده اسقاط کند با در دست داشتن گواهی اسفاط برای وارد کردن یک خودرو کارکرده برای استفاده شخصی باز هم باید کمرکی بپردازد یا اسقاط خودرو شخص را بجای کمرکی واردکردن یک خودو برایش محاسبه میشود ودیگر نیازی به پرداخت گمرکی ندارد لطفا واضح راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. جزییات این طرح هنوز اعلام نشده باید تا زمان تصویب نهایی طرح صبر کنید.

   person
   سعید
   19 شهریور 1402

   سلام وقت شما بخیر لطفا راهنمایی بفرمایید

    person
    نویسنده بیمه
    27 شهریور 1402

    سلام. در چه موضوعی؟

person
امیر جنتی
11 شهریور 1402

سلام خدمت کارشناس محترم. در صورت داشتن گواهی اسقاط هزینه گمرک کمتر دریافت میشه؟ نسبت به کسی که گواهی اسقاط خودرو نداره؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. بله دوست عزیز. اما هنوز جزییاتی از این طرح در دسترس نیست باید تا تصویب نهایی طرح اسقاط خودرو فرسوده منتظر باشید.

person
امین
10 شهریور 1402

سلام آیا کسی که میخواد خودرو خارجی وارد کنه حتما باید یه ماشین اسقاط کنه یا نه بی زحمت راهنمایی کنین ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر بدون اسقاط هم می توانید خودرو وارد کنید منتها هزینه گمرک را از شما دریافت می کنند.

person
احمد
01 شهریور 1402

سلام میشه ماشین مونتاژ آمریکا وارد کرد از دبی

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. این سوال را باید از اداره گمرک بپرسید.

person
احمد
01 شهریور 1402

سلام
میشه ماشین کارکرده از دبی
رو پلاک ملی کرد

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. بله خودرو کارکرده تا 5 سال را می توانید وارد کنید.

person
نورستان
28 مرداد 1402

سلام من میتونم خودم شخصا سوزوکی ۲۰۱۸ از کشور دبی یا قطر خریداری و وارد کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. بهتر است در این مورد خاص از مسئولین گمرک سوال بپرسید.

person
وزیری
26 مرداد 1402

سلام،من به طور شخصی میتونم خودرو مثلا لندکروزر وی ۸ وارد کنم و درصد گمرکی چقدر میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. بله می توانید. در صد گمرک را خود گمرک با توجه ارزش خودرو و نوع خودرو تعیین می کند.

  person
  شاهین
  11 شهریور 1402

  بابا داره میگه اگر ماشین اسقاط بدین گمرکی نمیخوره بهش

person
هومن
26 مرداد 1402

با سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان محترم سایت بیمه دات کام
احتراما اینجانب تصمیم به واردات یک دستگاه خودروی تویوتا برای استفاده شخصی با ارز آزاد را دارم،آیا از اول شهریور میتوان اقدام به واردات از کشور امارات کرد یا باید منتظر بود تا آیین نامه تدوین و به گمرکات کشور ابلاغ شود؟آیا پس از وارد کردن میتوان اقدام به پلاک ملی شدن خودرو نمود؟
از پیش سپاس فراوان از پاسخ شما

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1402

  سلام. باید صبر کنید تا بخشنامه رسما به گمرک ابلاغ شده و اجرایی شود. بله می توانید پلاک بگیرید.

person
منصور
21 مرداد 1402

باسلام آیاطرح واردت خودرودست ازدبی آغازشده است؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. بله بخشنامه آن اعلام و تصویب شده است.

   person
   رضا
   03 شهریور 1402

   سلام آیا من یه خودرو مدل ۸۲ دارم اون رو اسقاط کنم میتوانم یک خودرو از دبی وارد کنم با دلار آزاد خودرو وارد کنم از دبی

    person
    نویسنده بیمه
    04 شهریور 1402

    سلام. برای وارادات خودرو نیازی به اسقاط خودروی قبلی است. برای دریافت اطلاعات کامل تر حتما به اداره گمرک مراجعه نمایید.

person
سعید
19 مرداد 1402

سلام پدر من جانباز هست آیا میتوانم از امتیاز جانبازی برای وارد کردن یک دستگاه برای مصرف شخصی استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. باید از بنیاد امور جانبازان سوال بفرمایید.

person
مسعود
13 مرداد 1402

سلام ببخشید من الان میتونم اقدام کنم برای خرید خودرو دست دو و وارد کردنش از راه دوبی و از چه طریق میتونم شروع کنم به اقدام کردن و اطلاع دقیق گرفتن

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. از گمرک باید پیگیری کنید.

person
Amir
11 مرداد 1402

سلام الان من یه دست گاه بنز سی ال اس در دبی دیدم که تو مزایده بود که قیمتش به پول ما ۸۰۰ میلیون بود اگه بخوام این خودرو وارد کنم آیا باید پولی به گمرگ بدهم و تمام شرایطم دارم چقدر باید پول بپردازم به گمرگ

  person
  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1402

  سلام. بله هزینه گمرک به هرحال دریافت می شود. این موضوع به مدل ماشین و مسائل زیادی بستگی دارد.

person
عبدالله
10 مرداد 1402

من جانباز بالای 50 درصد هستم می توانم لندکروز2020 وارد کنم چقدر تخفیف عوارض دارم لطفا اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  10 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. برای اطلاع از شرایطی این چنینی باید از بنیاد امور جانبازان سوال بپرسید.

person
آذر
07 مرداد 1402

با سلام
اگر تمام شرایط وجود داشته باشه تقریبا چند روز بعدا خودرو به دستمون میرسه?

  person
  نویسنده بیمه
  08 مرداد 1402

  به شرایط و مراحل کار بستگی دارد.

person
بابک
06 مرداد 1402

سلام برای واردات ماشین کارکرده از دبی نیاز به ثبت شرکت و داشتن کارت بازرگانی نداره؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. در صورتی که خودرو برای استفاده شخصی باشد، می توان وارد کرد. در غیر این صورت باید کارت بازرگانی داشته باشید.

person
ناصر
03 مرداد 1402

با سلام، آیا می توان خودروهای که تمام شرایط قانونی کشور را دارد با حجم موتور بالاتر از ۳۰۰۰ باشد یا شش یا هشت سیلندر که از سال ۲۰۱۸ الی ۲۰۲۳ باشد از کشور امارات، دبی وارد کرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مرداد 1402

  سلام. بله اگر واجد تمام شرایط ذکر شده باشد، می توانید خودرو را وارد کنید.

person
سمیه
03 مرداد 1402

شرایط وارد کردن خودرو برای افراد عادی و مصرف شخصی به چه صورت است؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مرداد 1402

  سلام. مانند گذشته است و تغییر ایجاد نشده. هنگام واردات خودرو از شما مالیات و هزینه گمرک گرفته می شود.

person
علیرضا
29 تیر 1402

آیا برای مثال میشه یک دستگاه bmw که قیمتی زیاد و حدوداً ۱۱۵۰۰۰ دلار (۶ میلیارد تومان) را وارد کرد ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. باید در این مورد از مراجع قانونی سوال بفرمایید. در حالت کلی می‌توان وارد کرد اما باید هزینه‌های گمرک و مالیات را پرداخت کنید.

person
محسن
24 تیر 1402

سلام آیا این امکان وجود دارد که شخص حقیقی برای وارد کردن خودرو از دبی اقدام کند!یعنی خود شخص خودرو را با لنج باری و هر وسیله دیگری وارد کند و درصد گمرکی را پرداخت کند؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 تیر 1402

  سلام. بله می‌تواند اما باید شرایط و قوانین مذکور را داشته باشد.

person
محسن
16 تیر 1402

از عراق هم میتونیم وارد کنیم خودمون شخصی؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  17 تیر 1402

  فعلا برای دبی اعلام شده.

person
سعید
16 تیر 1402

من ارز از طریق ترید ارز دیجیتال در میارم
ایا می تونم با تتر (دلارهای اینترنتی) خودرو از خارج شخصا وارد کنم؟
ظاهرا اگر هیبریدی وارد کنم با تعرفه خیلی کم خودرو شاسی بلند می تونم سوار بشم

  person
  نویسنده بیمه
  17 تیر 1402

  سلام. در این مورد اطلاع نداریم.

person
محمد حسین
08 تیر 1402

سلام من شهریور یا مهر ماه یه سفر دارم به دبی امکانش هستش که یه خودرو شخصی خریداری کرده و بعد هم وارد کشور کنم لطفا اگر امکانش بود یه راهنمایی در مورد این موضوع برای من انجام بدین تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. بله براساس قوانین جدید اگر عمر خودرو بیش از ۵ سال نباشد می توانید. سایر اطلاعات در همین مقاله ذکر شده است.

person
حمید
09 اسفند 1401

خدا لعنتشون کنه امیدوار بودم بتونم یه موستانگ وارد کنم ولی ظاهرا باید همین اشغال های وطنی رو سوار شیم

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید