بنر بیمه
14 تیر 1401

تغییر لوگوی بیمه دات کام؛ رونمایی از لوگوی جدید در روز بیمه (13 آذر 1400)

در روز 13 آذر همزمان با روز بیمه، در مراسمی از هویت بصری جدید بیمه دات کام رونمایی شد. در طراحی لوگو جدید استفاده از المان‌­های به روز و ساختار هندسی منطقی دیده‌می‌شود. همچنین در طرح جدید، سعی شده‌است تا علاوه بر رنگ‌­های به روز و متمایز، از ساختار جدیدی در شکل و حالت لوگو، متناسب با هویت کاری بیمه دات کام، یعنی فروش آنلاین بیمه استفاده شود. تغییر لوگوی بیمه دات کام، حاصل تلاش چند ماه تیم طراحی و بازاریابی بیمه دات کام و همکاری و مشورت با متخصصین بوده‌است. در طراحی جدید از المان­‌های به روز و متنوع­‌تری از جمله ساختار هندسی متفاوت‌تری استفاده شده‌است. طرحی که همخوانی بیشتر  با ماهیت کاری فروش اینترنتی بیمه دارد.

شروع داستان لوگوی بیمه دات کام

لوگوی بیمه دات کام تاکنون تغییراتی را در مسیر رشد خود طی نموده است که شامل مراحل زیر است:

لوگویی ساده با ترکیب سه رنگ

لوگوی اولیه بیمه دات کام در سال 1395، همراه با شروع فعالیت شرکت و ثبت مجاز این شرکت در سایت بیمه مرکزیبیمه مرکزی معرفی شد. این لوگو که شبیه به حالت لوگوتایپ بود، شکل بسیار ساده‌ای داشت. حرف B در یک مربع تقریبا سبز رنگ قرار داشت. سپس نام دامنه به صورت لوگوتایپ همراه با نام کامل فارسی برند در زیر آن در سمت راست حرف B قرار داشت.

تغییر لوگوی بیمه دات کام

آیین تغییر لوگوی بیمه دات کام در روز بیمه

این لوگوتایپ بسیار ساده بود و تا چند سال هم استفاده می‌شد. در طراحی این لوگو اول از همه با نوشتن نام دامنه سعی شد تا ماهیت و هویت اصلی برند یعنی داشتن وبسایت و فروش اینترنتی نشان داده‌شود. اما به هر حال نیاز به اصلاحات احساس می‌شد؛ زیرا امکان استفاده از کد رنگی آن در همه بخش­‌ها از جمله کارت ویزیت وجود نداشت.

تغییر در سال 97

بعد از چند سال استفاده لوگو پیشین و پیشرفت bimeh.com در حوزه فروش بیمه و محصولات مرتبط با آن، لوگو و هویت بصری هم باید دستخوش تغییر می‌شد و همگام با رشد شرکت، پیش می‌­رفت. در حقیقت، هویت لوگو  باید با اصول برند هم‌تراز می­‌بود. اولین تغییر مربوط به رنگ بود که سعی شد تا رنگ لوگو به آبی تغییر پیدا کند. از آنجا که رنگ آبی به معنای آرامش است و بیمه هم محصولی برای آرامش خاطر افراد عرضه می‌­شود، این رنگ انتخاب شد. در وسط حرف B، حرف i استفاده می‌­شد. حرف B که ابتدای کلمه Bimeh است و حرف i که مخفف کلمه internet است. چون ماهیت اصلی کار بیمه دات کام، فروش بیمه بر بستر آنلاین بود، انتخاب این دو با هم هویت کاری را بیشتر نشان می داد.

تغییر لوگوی بیمه دات کام

لوگو‌های قبلی بیمه دات کام

همچنین لینک سایت و برند این بار با فونت بزرگ‌تر نمایش داده‌شد تا نام برند بیشتر خود را نشان دهد. اما یکی از مهم­‌ترین المان‌­های به کار رفته در این لوگو، مثلث رو به بالا بود. مثلت به معنای تحقق آرزو و تعالی و همچنین نشان‌دهنده پشتیبانی و حمایت است. با استفاده از این نماد و قرار دادن حروف در داخل آن، پشتیبانی و استحکام نشان داده‌می­‌شود؛ اما مانند لوگوی قبلی، امکان استفاده از کد رنگی در بخش‌­های دیگر همچنین در طراحی بیلبورد و چاپ دیجیتال به سختی ممکن بود.

هویت بصری جدید

با گذشت زمان و پیشرفت بیمه دات کام در صنعت بیمه و فروش آنلاین، نیاز بود تا لوگو و هویت بصری هم بهتر نشان داده‌شود. از این رو، لوگوی جدید رونمایی شد. لوگوی جدید، ترکیبی از یک لوگوتایپ و نماد در سمت راست آن است.

 

در ساختار لوگوتایپ از رنگ بنفش و سبز استفاده شده‌است. رنگ بنفش تداعی: اعتبار، ارزش، اصالت و خلاقیت و همچنین رنگ سبز که نشانگر: امنیت، دانش، دوستی، رشد و سرزندگی است، ترکیب رنگ مناسبی را ایجاد کرده است. در نشان سمت راست، الگویی از فرم دست در حالت تاچ کردن (لمس) و سهولت استفاده در خرید اینترنتی را نشان داده شده است. علاوه بر اینکه، حرف b به کار رفته در داخل آن، اولین حرف کلمه bimeh.com نیز است.

انتخاب رنگ­ها

البته از ابتدا تاکنون چندین پالت رنگی مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند؛ اما نیاز بود تا از رنگ‌­های تداعی کننده اعتبار، ارزش و امنیت بیشتر استفاده شود. بنفش رنگی است که برندهای ارزشمند از آن استفاده می‌کنند. همچنین دلیل انتخاب رنگ سبز، علاوه بردلایلی که در بالا هم اشاره شد، برای ایجاد فضای متعادل به کار گرفته شدند. در حقیقت از شروع تا انتهای انتخاب رنگ، توجه به روانشناسی رنگ­‌ها اهمیت زیادی داشت.

تغییر لوگوی بیمه دات کام؛ رونمایی از لوگوی جدید در روز بیمه

رونمایی از لوگو بیمه دات کام

در هویت بصری جدید بیمه دات کام، علاوه بر اینکه هدف نشان دادن ماهیت کاری یعنی موتور جستجو  و خرید آنلاین انواع بیمه­‌نامه است، تداعی اعتبار، خلاقیت و امنیت هم مورد توجه قرار گرفت. از این رو ترکیب رنگی سبز و بنفش انتخاب شد.

علت پیدایش و تغییر لوگوی بیمه دات کام در سال‌های اخیر را با هم مرور کردیم. در هویت بصری جدید بیمه دات کام، علاوه بر اینکه هدف نشان دادن ماهیت کاری یعنی فروش آنلاین و سریع انواع بیمه‌­نامه است، تداعی اعتبار و آرامش هم مورد توجه قرار گرفت. از این رو ترکیب رنگی سبز و بنفش انتخاب شد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
03 آذر 1401 / اخبار

خرید آنلاین بیمه چه مزایایی دارد+ معرفی سایت‌های خرید اینترنتی بیمه

خرید بیمه به دو صورت آفلاین از شعب بیمه و آنلاین از سایت‌هایی هم‌چون بیمیتو، ازکی و بیمه دات کام مقدور است. شما راهنمای کامل خرید بیمه آنلاین را می توانید در این مقاله بخوانید

03 آذر 1401 / اخبار / اطلاعات خودرو و موتور

واردات اتومبیل های هیبریدی + تعرفه واردات ماشین(آذر 1401)

اگر از علاقه‌مندان خودرو هستید، احتمالا با شنیدن خبر آزاد شدن واردات اتومبیل های هیبریدی خوشحال شده‌اید. اخبار واردات ماشین های هیبریدی را در این مطلب بخوانید.

12 مرداد 1401 / اخبار

حضور خلاقانه بیمه دات کام در نمایشگاه چهاردهم فاینکس؛ این بار با رنگ و لعابی تازه

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی فاینکساز تاریخ دوم تا پنجم مرداد در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. بدون شک یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌هایی که به صورت سالانه در کشورمان برگزار می‌شود، بورس، بانک

20 تیر 1401 / اخبار

راهنمای دریافت و فعال سازی رمز پویا(یک بار مصرف) بانک ها + آموزش تصویری

در ماه های اخیر، اخبار متعددی درباره فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی شنیدیم و این مساله سبب شد که مسئولین صنعت بانکداری ایران ، راهکار ” رمز پویای اینترنتی” را مطرح نمایند که 

14 تیر 1401 / اخبار

تغییر لوگوی بیمه دات کام؛ رونمایی از لوگوی جدید در روز بیمه (13 آذر 1400)

در روز 13 آذر همزمان با روز بیمه، در مراسمی از هویت بصری جدید بیمه دات کام رونمایی شد. در طراحی لوگو جدید استفاده از المان‌­های به روز و ساختار هندسی منطقی دیده‌می‌شود.

13 تیر 1401 / اخبار

بازدید وزیر اقتصاد و تقدیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از بیمه دات کام

دکتر خاندوزی و ستاری از دستاورهای بیمه دات کام در نمایشگاه ایران ساخت 1401 بازدید کردند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
م – رایگان
18 آذر 1400

بسیار عالیست که مجموعه های معتبر این مسیر رو درست و با استفاده از افراد متخصص انجام بدهند. آفرین بر بیمه دات کام

شهرستانی
18 دی 1400

با آرزوی موفقیت برای بیمه دات کام

    کارشناس بیمه
    18 دی 1400

    سلام دوست عزیز، خیلی ممنون لطف دارید

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید