17 دی 1401

تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه بگیریم؟+ آخرین اصلاحات سال ۱۴۰۱

همان قدر که رانندگی  جذاب و لذت بخش است، حادثه ناگوار و خسارات آن می‌تواند طعم شیرین  لذت رانندگی را زهر کند. این جاست که بیمه شخص ثالث و  به کمک شما می‌آید. با این بیمه همه خسارت‌های ناشی از تصادفات جبران می‌شود. یکی از موضوعات مهم در هنگام خرید، قیمت و تخفیف بیمه شخص ثالث است. با وجود تورم ها و کاهش درآمد افراد، این موضوع اهمیت ویژه‌ای یافته است. در این مقاله می خواهیم تخفیفات بیمه شخص ثالث و موضوعات مرتبط با آن را بررسی کنیم.

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟

اگر در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه، به لطف دست فرمان عالی تان، هیچ تصادفی را نداشته باشید؛ ثانیا از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو، به شما تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد. این تخفیف بر قیمت بیمه شخص ثالث جدیدتان اعمال خواهد شد. تخفیف بیمه ماشین چگونه است؟ سقف تخفیف بیمه شخص ثالث چقدر است؟ و تخفیف عدم خسارت شخص ثالث چیست؟ این‌ها سؤالاتی است که از طرف خریداران بیمه بسیار تکرار می‌شود. ما در این مقاله سعی کردیم تا حدودی به این سؤالات پاسخ دهیم.

اگر نگاهی به بیمه‌نامه شخص ثالث خود بیاندازید، عبارت سنوات تخفیف یا “ت.ع. خ” توجه تان را جلب خواهد کرد. این عبارت همان تخفیف عدم خسارتی است که در بالا از آن صحبت کردیم. جالب است بدانید که علاوه بر نرخ بیمه شخص ثالث، گاهی در هنگام خرید و فروش خودرو نیز این تخفیف عدم خسارت، بر نرخ فروش خودرو نیز تاثیر دارد. اگر باور ندارید، ورق زدن روزنامه های خرید و فروش خودرو یا جستجوی اینترنتی شما را به یقین در این زمینه می‌رساند.

تخفیف بیمه شخص ثالث چند سال است؟

قبل از هر چیز باید بدانید که تخفیف بیمه‌ای با یک تصادف صفر نمی‌شود. بلکه در تصادف اول ۲۰ درصد و در تصادف دوم ۳۰ و در تصادف سوم ۴۰ درصد تخفیفات بیمه‌ای فرد از بین می‌رود؛ البته اگر خسارات جانی نباشد. شاید این سؤالات در ذهن شما هم شکل گرفته باشد که حداکثر تخفیف بیمه ثالث چقدر است؟ تخفیف بیمه سالی چند درصد است؟ تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ برای پاسخ به این سؤالات ادامه این مقاله را دنبال کنید.

در قانون قبلی بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت ۱۰ درصد بود. در قانون جدید ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ، تخفیف عدم خسارت به ۵ درصد کاهش پیدا کرد و حداکثر تخفیف هم که قبلا ۷۰ درصد طی ۸ سال بود به ۱۴ سال افزایش یافت. مقاله قوانین بیمه شخص ثالث را مطالعه کنید.

جدول تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱

تخفیفات بیمه و نحوه تخفیف بیمه شخص ثالث یکی از موضوعاتی است که سوالات زیادی در مورد آن پرسیده می‌شود. به همین دلیل میزان تخفیف سالیانه بیمه شخص ثالث در جدول زیر آمده است:

سال تمدید بیمه‌نامه درصد به ازای سال های تخفیف بیمه شخص ثالث
سال اول ۵%
سال دوم ۱۰%
 سال سوم ۱۵%
 سال چهارم ۲۰%
 سال پنجم ۲۵%
 سال ششم ۳۰%
 سال هفتم ۳۵%
سال هشتم ۴۰%
 سال نهم ۴۵%
 سال دهم ۵۰%
سال یازدهم ۵۵%
سال دوازدهم ۶۰%
سال سیزدهم ۶۵%
سال چهاردهم ۷۰%

ظاهرا  تصویب این قانون به ضرر بیمه‌گزار است؛ ولی برای رفع این مشکل، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث مطابق قانون قبلی صادر می شود تا بیمه‌گذار متحمل ضرر مالی حاصل از این مصوب قانونی نگردد. البته زیاد هم نباید خوش خیال بود؛ چون این روند تا زمانی ادامه می‌یابد که درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث طبق قانون جدید و قدیم بیمه شخص ثالث با هم یکی شوند.

تخفیف بیمه شخص ثالث

با یک بار تصادف همه تخفیفات بیمه شخص ثالث از بین نمی‌رود.

اتفاق خوب دیگر قانون جدید بیمه شخص ثالث به این شرح بود: که برخلاف قانون قبلی که با هر بار تصادف و استفاده از بیمه‌نامه، تخفیف عدم خسارت از بین می رفت و تخفیف صفر درصد در بیمه شخص ثالث لحاظ می‌شد، در قانون جدید بیمه‌نامه شخص ثالث با هر بار استفاده، تمام تخفیفات به یکباره از بین نمی رود؛ بلکه کاهش تخفیف به صورت پلکانی است.

تخفیف بیمه کوتاه مدت

یکی از سوالات مهم افراد این است که آیا در ازای خرید بیمه کوتاه مدت تخفیف برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود یا خیر؟ اگر از قبل تخفیف داشته باشند، می‌تواند از آن در هنگام خرید کوتاه مدت استفاده کند. حال فرض کنیم که مالکی دو بار بیمه کوتاه مدت در بازه های 6 و 3 ماهه تهیه کرده و هیچ خسارتی هم از شرکت دریافت نکرده است. در اینجا برای او یکسال تخفیف در نظر گرفته نخواهد شد. بلکه باید بیمه کوتاه مدت 3 ماهه دیگر خریداری کرده و خسارتی هم در این سه ماه دریافت نکند.

آنگاه یک سال تخفیف برای او در نظر گرفته خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر، مقاله مزایا و معایب بیمه شخص ثالث کوتاه مدت را مطالعه کنید.

کاهش تخفیف بیمه عدم خسارت چگونه خواهد بود؟

اگر حادثه ای حین رانندگی پیش آمد و یک بار از بیمه شخص ثالث خود برای خسارات تصادفات جانی و مالی استفاده کردید، در دفعات بعد، از میزان تخفیف بیمه شخص ثالث به صورت تدریجی مطابق با جدول زیر کم می‌شود. توصیه کارشناسان بیمه دات کام  به شما رانندگی ایمن‌تر و بی خطرتر است تا در هنگام استفاده از تخفیف های بیمه شخص ثالث به مشکلی برنخورید. به این ترتیب، بتوانید حداکثر بهره را از فرصت بهره مندی از تخفیفات عدم خسارت ببرید.

تعداد خسارت/نوع خسارت یک بار دو بار سه بار و بیشتر
مالی ۲۰ واحد ۳۰ واحد ۴۰ واحد
جانی ۳۰ واحد ۷۰ واحد ۱۰۰ واحد

برای روشن‌تر کردن مطلب، مثالی می زنیم: شما بیمه شخص ثالث با تخفیف عدم خسارت ۴۰ درصدی دارید، یک بار شرایط نامطلوبی پیش آمده و  در طول اعتبار بیمه نامه خود تصادف کرده‌اید و شرکت بیمه، خسارت مالی شما را جبران می‌کند. اما طبق قوانین بیمه مرکزی در هنگام مراجعه برای تمدید بیمه نامه ۲۰ درصد از آن ۴۰ درصد کم شده و برای مبلغ بیمه شخص ثالث شما ۲۰ درصد تخفیف عدم خسارت  لحاظ می‌شود.

آیا تخفیف عدم خسارت حوادث راننده همان تخفیف عدم خسارت است؟

احتمالا می‌دانید که بیمه ماشین دربرگیرنده بیمه حوادث راننده نیز هست. نکته جالب در این جاست که اگر در تصادفی، تخفیف عدم خسارت شما ساقط شود، همچنان تخفیف عدم خسارت حوادث راننده شما محفوظ خواهد بود و عکس این قضیه نیز صادق است؛ یعنی، اگر از تخفیف عدم خسارت حوادث خود استفاده کرده باشید، تخفیف عدم خسارت شخص ثالث شما به قوت خود باقی می‌ماند.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه حوادث راننده به این لینک مراجعه نمایید.

نرخ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱

نرخ بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل افزایش 21 % را تجربه کرد. حق بیمه پایه شخص ثالث را در جدول زیر می بینید:

حق بیمه سالیانه  (میلیون ریال) نوع وسیله نقلیه
23.440.000 سواری کمتر از 4 سیلندر
27.760.000 پیکان، پراید و سمند
32.630.000 سایر ۴ سیلندرها
36.520.000 بیش از ۴ سیلندر

البته کاربری وسیله نقلیه در نرخ بیمه شخص ثالث تاثیر دارد:

 • حق بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه سواری با کاربری آژانس، تاکسی، کرایه و مسافرکش شخصی درون شهری، ۱۰% از وسایل نقلیه مشابه دیگر بیشتر است.
 • نرخ شخص ثالث خودرو برای وسایل نقلیه سواری با کاربری سواری کرایه و مسافرکش شخصی برون شهری، ۲۰% از وسایل نقلیه مشابه بیشتر است.

آخرین تغییرات نرخ حق بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ به صورت زیر است:

 • 70% تخفیف نرخ حق بیمه برای رانندگان بدون حادثه خسارت ساز
 • افزایش 30% نرخ حق بیمه به ازای نمرات منفی رانندگان
 • 5% افزایش نرخ حق بیمه برای نداشتن معاینه فنی
 • 3% افزایش نرخ حق بیمه برای رانندگانی با ارتکاب تخلف حادثه ساز
 • دریافت 2.5% تا 7% مبلغ خسارت پرداختی توسط شرکت بیمه در حوادث با خسارات بدنی

این نکته را هم بدانید که با تغییر شرکت بیمه شخص ثالث امکان انتقال تخفیف هم وجود دارد.

استعلام بیمه شخص ثالث

بیشترین تخفیفات بیمه شخص ثالث

بیشترین تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه تعیین می‌شود؟ با توجه به شرایط اقتصادی، همه افراد تمایل به پرداخت مبلغ پایین‌تر برای بیمه شخص ثالث دارند. هرساله، مبلغ حق بیمه پایه بیمه شخص ثالث از طرف بیمه مرکزی اعلام می‌گردد. شرکت‌های بیمه‌گر می‌توانند در دامنه مشخصی که توسط این سازمان تعیین شده است، به قیمت گذاری و تصویب تخفیف‌های خاص خود بپردازند. این میزان قیمت بیمه شخص ثالث نباید تا ۲٫۵ درصد پایین‌تر از نرخ‌های مصوب حق بیمه پایه بیمه مرکزی باشد.

 

تخفیفات بیمه شخص ثالث

رانندگانی که تصادف کمتری دارند از تخفیفات بیشتری بهره‌مند می‌شوند.

 عوامل متعددی در نرخ حق بیمه شخص ثالث تاثیرگذارند. از بین این عوامل می توان به سال ساخت خودرو، کاربری خودرو و نوع و مدل اتومبیل اشاره کرد. البته کارشناسان در حال تدوین قانون تخفیف بر اساس تفکیک راننده های کم خطر و پر خطر هستند. با تغییر انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث این قانون تا حدی اجرا شده است. البته پیشنهاد می‌کنیم که مقاله انتقال بیمه ثالث را مطالعه کنید.

شیوه‌های کاهش نرخ بیمه شخص ثالث

هزینه، عاملی تعیین کننده در انتخاب هر بیمه‌گزار است. آگاهی از شرایط تخفیف بیمه شخص ثالث به شما کمک می‌کند هم در انتخاب پوشش‌های بیمه‌ای بهتر عمل کنید و هم در رانندگی بیشتر مراقب باشید.  به طور کلی روش‌های زیر به شما در کاهش نرخ بیمه شخص ثالث کمک خواهند کرد:

 • انتخاب تعداد محدودی از پوشش های اضافی بیمه: هر چه پوشش‌های اضافی انتخابی کمتر، نرخ بیمه شخص ثالث کمتر خواهد بود.
 • رانندگی ایمن تر، تصادفات کمتر، گرفتن خسارت کمتر از شرکت بیمه و در نهایت نرخ تخفیف عدم خسارت بیشتر هنگام تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث.

آیا تمدید بیمه ثالث قبل از سر رسید بر قیمت آن تاثیر دارد؟

تمدید بیمه شخص ثالث در فرصت مناسب قبل از سررسید بیمه شخص ثالث که متحمل جریمه دیرکرد نشوید، امکان پذیر است. برای سهولت به یادسپاری تاریخ تمدید بیمه ثالث، می‌توانید به راحتی در صفحه‌ی یادآور تمدید بیمه نامه سایت بیمه دات کام، تاریخ‌های صدور و انقضای بیمه خود را ثبت نمایید تا در فرصت مناسب قبل از سررسید انقضای بیمه‌تان‌، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و تاریخ تمدیدتان را یادآور شوند.

تعیین میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

کمترین میزان بیمه شخص ثالث مبلغ 20 میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ به عنوان سقف تعهدات بیمه شخص ثالث در نظر گرفته شده است. بیمه مرکزی کمترین و بیشترین میزان سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث را هر سال تعیین می کند. میزان حداقل و حداکثر بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ به ترتیب‌، 20 و 400 میلیون تومان است.

انتخاب سقف تعهد مالی بالاتر در دامنه یاد شده به معنای پرداخت مبلغ بیشتر به عنوان حق بیمه شخص ثالث است. ولی در عوض در هنگام تصادف و حادثه‌، شرکت بیمه‌گر حمایت مالی بیشتری از بیمه گزار با پرداخت خسارت بیشتر را خواهد داشت. با این حال، هرچه سقف تعهدات بیمه‌گزار پایین‌تر باشد، قیمت بیمه شخص ثالث خودرو نیز کمتر می‌شود. با توجه به آینده نگری ای که از شما انتظار می رود، چنین گزینه ای پیشنهاد نمی‌شود. (برای اطلاعات بیشتر راهنمای بیمه شخص ثالث را مطالعه کنید.)

همان طور که در بالا گفتیم‌، عوامل مختلفی در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث و تخفیفات آن تاثیر گذارند که محاسبه‌شان چندان راحت نیست؛ ولی  شما اصلا ذهن خود را درگیر اعداد و ارقام نکنید. شما به تمرکز در حوزه های مهم تر نیاز دارید! شما می توانید با مراجعه به سایت هایی همچون بیمه دات کام با وارد کردن مشخصات خودروی خود، محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث را انجام دهید و هم چنین قیمت شرکت‌های بیمه گر مختلف را مقایسه کرده و به بهترین گزینه برای خرید بیمه نامه برسید.

اگر در نحوه محاسبه و استعلام میزان تخفیف بیمه شخص ثالث و همچنین حق بیمه شخص ثالث سوالی داشتید،‌‌ کارشناسان بیمه دات کام در کنار شما هستند که با بهره‌مندی از مشاوره‌های تخصصی آن‌ها بهترین خرید بیمه شخص ثالث را به صورت آنلاین و در چند دقیقه تجربه کنید.

بیمه دات کام

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

جدیدترین شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی ارزان (1401)

اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث بخرید و توانایی مالی خرید آن را ندارید این مقاله را بخوانید تا با خرید بیمه قسطی آشنا شوید.

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

بیمه خودروی اجاره ای: انواع و پوشش‌های بیمه ماشین اجاره‌ای در یک جا

بیمه‌ی خودروی اجاره‎‌ای به شما کمک می‌کند در زمان وقوع حادثه برای خودروی اجاره شده نگران خسارت‌های وارده نباشید.زیرا بسته به نوع بیمه‌نامه شما تمامی خسارات را جبران خواهد کرد.

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه شخص ثالث را چگونه بخرم؟عوامل موثر در خرید بهترین بیمه ثالث

چگونه می‌توان بهترین بیمه شخص ثالث را در سال 1401 خرید؟ بهترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع حتما این مقاله را بخوانید

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث + راهکار بخشودگی جریمه(آذر 1401)

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور چگونه بخشیده می‌شود؟چه زمانی این جریمه ها مورد بخشش قرار می‌گیرند؟ برای آگاهی کامل خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

مجازات تصادف منجر به فوت چیست و چه حکمی دارد؟ قتل عمد یا غیر عمد

با توجه به افزایش تصادف‌ها، درباره مجازات تصادف منجر به فوت و پرداخت دیه آنها اطلاعاتی در این مقاله جمع آوری کرده‌ایم که شما را به خواندن آن دعوت می‌کنیم.

02 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

الحاقیه بیمه خودرو چیست؟+ صفر تا صد الحاقیه بیمه شخص ثالث و بدنه

چه زمانی و چه کسانی باید الحاقیه بیمه بگیرند؟ از کجا و چگونه الحاقیه بیمه بگیریم؟ قیمت الحاقیه و دیگر جزيیات آن را در این مطلب مطالعه نمایید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
رستمی
07 آبان 1400

سلام آیا قیمت بیمه سه ماهه خودرو شامل تخفیف است؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز، اصولا بیمه نامه های با مدت کم مشمول تخفیف نیستند مگر اینکه خودتان از قبل تخفیفی داشته باشید.

عزیزی
07 آذر 1400

سلام قیمت بیمه ماشین صفر چنده؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام شما برای ماشین صفر نیازی به خرید بیمه شخص ثالث ندارید. این بیمه روی خود خودرو هست.

رنجبر
19 آذر 1400

سلام لیست قیمت بیمه شخص ثالث با تخفیف هایش را چگونه میتونم بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز، چیزی به اسم لیست ثابت و یکسان وجود ندارد. شما فقط میتوانید از طریق سایت به فهرستی از قیمت های شرکت های مختلف دسترسی داشته باشید.

اوستا
07 دی 1400

سلام آیا باید در مقایسه قیمت بیمه شخص ثالث این میزان تخفیف را هم در نظر گرفت؟ اصلا داریم؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، باید گفت که میزان تخفیف در شرکت های بیمه اصولا از یک فرمول یکسانی تبعیت می کند. سوال شما کمی ابهام برانگیز است. می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

داور
07 دی 1400

سلام چطوری خودم می تونم با در نظر گرفتن همین تخفیف ها، تخمین قیمت بیمه شخص ثالث را انجام بدم؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بهترین راه این است که از خود سامانه بیمه دات کام استفاده کنید تا به صورت سریع و دقیق این تخمین را برای شما بزند.

عصار
07 دی 1400

سلام این درصدی که اعلام کردید آیا برای تعیین کلی قیمت حق بیمه شخص ثالث یکسانه؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز، متوجه منظورتان نشدیم، اگر واضح تر توضیح دهید ممنون میشویم.

پناهی
07 دی 1400

سلام قیمت بیمه شخص ثالث کوثر میدونید چنده؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز باید مشخصات خودروی خود را وارد کنید تا بر اساس آن قیمت بیمه شخص ثالث مشخص شود

رفیعی
07 دی 1400

قیمت روز بیمه شخص ثالث به چه صورت محاسبه میشه؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام بیمه شخص ثالث قیمت روز ندارد. بلکه بر اساس عوامل مختلفی هر سال تعیین شده و تا اخر سال بعد ثابت خواهد بود.

مصطفی
14 دی 1400

آیا خسارت مالی از تخفیف بیمه میکاهد؟

  کارشناس بیمه
  15 دی 1400

  سلام وقت بخیر بله هر بار خسارت مالی با کاهش تخفیف بیمه همراه خواهد بود.

رضا
15 دی 1400

سلام من خودرو راسال۹۷خریدم وخودروسالهای قبل باتخفیف بوده درهنگام بیمه کردن ماشین فقط ۴سال برایم تخفیف زدن چون میگن تخفیف سالهای قبل۹۷مشمول شمانمیشه من سال۹۷تاالان هم ازبیمه استفاده نکردم

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با نماینده بیمه قبلی تماس بگیرید

سیمین
19 دی 1400

سلام واقعا تخفیف 70 درصدی وجود دارد؟ چرا من نمیتونم بگیرم بعد از 10 سال؟

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام بله دوست عزیز وجود دارد. اینکه شما بعد از ده سال نتوانستید بگیرید، برای این است که تخفیف ده سال برابر با 50 درصد است. البته اگر خسارتی را از شرکت بیمه گر دریافت کرده باشید، میزان تخفیف برای شما کم خواهد شد.

سیستمی
27 دی 1400

سلام هزینه بیمه شخص ثالث پراید با تخفیف حدودا چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت بیمه شخص ثالث پراید و هر خودروی دیگری بر اساس مولفه های مختلف مشخص می شود. همچنین میزان تخفیف آن به تعداد سال های عدم دریافت خسارت وابسته است.

آرش
04 بهمن 1400

سلام من ماشینم ۱۶ سال تخفیف بیمه داره چگونه میتونم بگیرم درصد تخفیف بیمه ام رو

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز حداکثر تخفیف بیمه شخص ثالث برای سال چهاردهم و معادل 70 درصد است. شما می توانید هنگام خرید آنلاین از بیمه دات کام، میزان درصد تخفیف بیمه شخص ثالث خود را با توجه به دستورالعمل هنگام خرید وارد کرده و بهترین بیمه خودرو را خریداری نمایید.

Amir
16 بهمن 1400

باسلام من یه پراید سال ۹۹ گرفتم با ۷۰ درصد تخفیف بیمه.
سند بنام خریدار زده که منم از ایشون با قولنامه خریدم.
اما بیمه بنام فروشنده قبلی هست.
الان من چطور ماشینو بیمه کنم سر همین مسئله نه سند زدم نه بیمه کردم.

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  در صورتی که پلاک روی بیمه نامه با پلاک روی کارت مغایرت داشته باشد تخفیفات صفر میگردد

الناز
23 بهمن 1400

سلام من دو تا شش ماهه بیمه رو تمدید کردم الآن 5% تخفیف اضافه شده بعد از یکسال !؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام بله درسته.

استانه
19 اسفند 1400

سلام
من ماشینم تخفیفش کامله
بیمه امسالو چهار ماهه زدم اگه دوباره واسه تمدید بیمه چهار ماهه بزنم تخفیفام نمیره باقی میمونه

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، منظورتان بیمه کوتاه مدت است؟

محمدرضا شیاسی
13 فروردین 1401

ضمن تشکر از اطلاع رسانی مطالب، لطفاً جدول حق بیمه شخص ثالث را بررسی فرمایید. مبالغ مندرج احتمالاً به ریال هستند که اشتباهی به میلیون تومان درج شده است.

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون از توجهتان. اصلاح شد.

محسن
18 فروردین 1401

سلام وقت بخیر. من تازه خودرو رو خریدم و اولین سال بیمه پرداخت کردم، ۱ تصادفی داشتم که مقصر شدم و خسارت اون شخص حدود ۷۰۰ هزار تومان شد. به نظر شما آیا به صرفه هست که از بیمه نامه خسارت بدم؟؟ ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این دیگر به شما بستگی دارد. اگر پرداخت 700 هزار تومان برای شما مشکلی ندارد، می توانید پرداخت کنید. فقط در صورت استفاده درصد تخفیف شما کسر می شود.

عزیز
23 فروردین 1401

سلام بنده ماشین ۲۰۶ با تخفیف بیمه کامل فروختم هنوز تعویض پلاک نکردم ولی صاحب جدید یک ماه بیمه کرده بنام خودش حالا من ماشین جديد خریدم مدل ۱۴۰۰ می توانم تخفیف برای ماشین جديد انتقال بدم

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تخفیف بیمه فقط برای مالک قبلی است.

ماهان
27 فروردین 1401

سال گذشته تخفیف بیمه نامه شخص ثالث ۶۵٪ بود.
امسال هم بیمه نامه شخص ثالث جدید رو گرفتم،با این تفاوت که همون ۶۵درصد تخفیف اعمال شده!!!
بیمه نامه قبلی هم به نام خودم صادر شده و تغییری نداشته.
مگه تخفیف بیمه نباید ۷۰درصد باشه!؟!

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

علی صیدی
12 اردیبهشت 1401

سلام ایابیمه وانت پیکان میشه برای سواری استفاده ۷سال تخفیف بیمه دارم

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر هر دو خودرو باید کاربری یکسان داشته باشند.

کاربر چت
19 اردیبهشت 1401

سلام من تا حالا تخفیف نداشتم ماشین خریدم شش ماه مانده به وقت بیمه فروختم حالا ماشین حدید خریدم وقت بیمه اونم هست چطور میشه ۵درصدو میدن یا میمونه سال بعد

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز اگر تخفیف دارید در هنگام تمدید می توانید استفاده کنید.

رهنما
20 اردیبهشت 1401

سلام من ۶ساله بیمه نامه ماشینم بنام خودمه.
اما پلاک ماشین بنام داداشمه.ماشینو۶سال پیش ازش خریدم.
حالا میخام پلاک بنام خودم بزنم.چرا بیمه تخفیف رو بنام من انتقال نمیده؟؟؟
ولی بنام پدر مادر و همسر و فرزند انتقال میده.
مسخره نیست واقعا؟؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تخفیف از روی پلاک و برای نام صاحب آن است.

محمد
29 اردیبهشت 1401

سلام من تازه بیمه کردم اونم با پنج درصد تخفیف! یه پلاک دیگه دارم رو ماشینی که فروختم و تخفیفش کامله ولی متاسفانه خریدار هنوز تعویض پلاک نکرده ایا بعد از اون برای سال بعد می تونم از تخفیف کامل هفتاد درصد برخوردار بشم با انتقالش به پلاک خودم چون نمایندگی بیمه می گفت تا قبل از برج ۱۱ نود و هفت قبوله!؟ و بعدش شامل هفتاد درصد نمیشی

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید الحاقیه را بگیرید. البته بهتر است که با بیمه دات کام تماس بگیرید تا کارشناسان شما را کامل راهنمایی کنند.

قاسمی
01 خرداد 1401

چگونه میتوان تخفیف بیمه ماشینهای قبلی که فروخته شده را الان برای ماشین جدید اعمال کرد

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید الحاقیه بگیرید.

مجتبی
03 خرداد 1401

سلام
من یه خودروی مدل 83،خریدم سال 98 وهمون سال سند زدم
و خودرو شامل 70درصد تخفیفه، تو سال جدید1401 که خواستم بیمه کنم و از تخفیفات استفاده کنم، میگن تخفیفات اعمال نمیشه، راهنمایی میکنید، لطفا

  کارشناس بیمه
  04 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دلیل اینکه چرا اعمال نمیشود را نگفتند؟

   حمید رضا
   23 تیر 1401

   دوست عزیز تخفیف بیمه شخص ثالث فقط مختص مالک قبلی میباشد .

حمید
11 خرداد 1401

با سلام
بنده حدود پانزده ساله که ماشین دارم
توی این پانزده سال پنج ماشین خرید و فروش کردم ولی همه ی ماشینها بصورت قولنامه ای خرید و فروش کردم تقریبا هر سه چهار سال یه ماشین داشتم ولی هیچکدام رو پلاک نزدم ولی خوب قائدتن هرسال بیمه شون کردم راننده محتاطی هم هستم بدون ذره ای خسارت به بیمه ماشین آخری که فروختم سمند بود که پلاکش بنام خودم نبود با ده سال تخفیف بیمه نامه اش هم به نام خودم بود
که فروردین۱۴۰۰فرختمش خریدار هم پلاک زده
الان یه سمند دیگه گرفتم پلاک هم زدم یعنی تخفیف نداره
الان راهکاری هست برای امثال ما که پلاک بنام نداشتیم ولی بیمه نامه با تخفیف و بدون خسارت داشتیم
راهی هست که از سابقه بیمه استفاده کنیم
با تشکر

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما الحاقیه گرفتید؟

حاجی فتحی
14 خرداد 1401

با سلام بنده یه پلاک از سال ۹۲ تاکنون دارم سه بار ماشین عوض کردم هیچ گونه تصادفی نداشتم چطور از تخفیف بیمه کامل استفاده کنم الان دو سال است که یه ماشین دسته دوم خریدم تخفیف بنده الان باید چند درصد اعمال شود. ممنون

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید الحاقیه بگیرید. با کارگزاری که قبلا خریداری کردید، باید صحبت کنید.

مهدی
16 خرداد 1401

سلام خسته نباشید من یک ماه هست ک ماشین دیگه گرفتم و تعویض پلاک کردم . برا تمدید بیمه مراجعه کردم می‌گویند تخفیف صفر می‌شود و ب شما تعلق نمی‌گیرد
پلاک رو ماشین قبلی ۵۵درصد تخفیف داشته
تاریخ صدور پلاک هم ۹۸/۶/۲۶ میباشد
الان برای تخفیف بیمه باید چ اقدامی انجام دهم

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید از همان کارگزاری که قبلا بیمه رو خریدید، اقدام کنید. چون الان شرایط دقیق شما را نمی دانیم.

   مهدی
   17 خرداد 1401

   همون جا رفتم میگه طبق قانون جدید چون پلاکی ک به اسم شما هست بعد از برج ۱۱سال ۹۷است با تعویض پلاک کل تخفیف شما از بین رفته و فقد ۵ درصد ب شما تعلق میگیره

رضا
25 خرداد 1401

سلام من بایک پلاک ثابت مدت 13 سال بدون تصادف و استفاده از خسارت بیمه سابقه دارم ولی تخفیف بیمه برای من 8سال حساب میشود البته این پلاک روی 7 خودرو من بوده و بدون وقفه تعویض پلاک داشتم پس چرا برای من 8سال تخفیف حساب میشه؟لطفا راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

سلمان رحیمی
27 خرداد 1401

پلاک من ازتاریخ۲۸ /۳/ ۹۷تاتاریخ۲۴/ ۸/ ۹۹دستم بوده بعداین تاریخ منفک شده یعنی ماشینوفروختم تخفیفات من روپلاک میمونه

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید الحاقیه بگیرید.

یاحق
31 خرداد 1401

سلام من تخفیفمو میتونم به پسرعموم منتقل کنم؟ خودم راضیم مشکلی ندارم.

  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

امید
06 تیر 1401

سلام بنده ماشینم رو فروختم و پلاکم پیش خریداره الانم ماشین دیگه خریدم
چجوری از تخفیف قبلیم که 70 درصد بود میتونم استفاده کنم؟
اگر اون خریداره از تخفیفم استفاده کنه چی؟

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید الحاقیه بگیرید. به همانجایی که بیمه خریداری کرده اید، مراجعه کنید.

قریه
15 تیر 1401

سلام حتما باید فک پلاک بشه تا بتونیم تخفیف رو انتقال بدیم؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام بله.

پیری
22 تیر 1401

سلام
میخواستم بپرسم آیا من ک الان ماشینم تخفیف کامل ۷۰ درصدی هست میشه بعد از فروختن همان ماشین تخفیف های خودم رو با شماره پلاک دیگه استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام بله باید الحاقیه بگیرید.

علی
12 مرداد 1401

سلام
من سال ۱۴۰۰ ماشین صفر از نمایندگی خریدم.حالا برای تمدید بیمه در سایت یک سال تخفیف را خودش محاسبه میکنه یا خودم باید درصد وارد کنم.

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام درصد را وارد می کنید؛ به هر دلیل اگر اشتباه بود، از طرف شرکت با شما تماس خواهند گرفت.

بهزاد موعیدی
19 شهریور 1401

سلام و خسته نباشید ببخشید سوابق بیمه شخص ثالث چند درصد تخفیف را شامل می شه؟

  نویسنده بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام بهزاد عزیز
  سوابق تخفیف بیمه شخص ثالث از سال اول تا هفتم تمدید با 5 درصد در سال اول تمدید بیمه شخص ثالث شروع و به 70 درصد در سال پانزدهم در صورت عدم استفاده از بیمه شخص ثالث خودرو برای دریافت خسارت ها می رسد

محمد
06 مهر 1401

سلام اگر از مهلت تمدید بگذره ایا تخفیف بیمه از بین میره؟ یا فقط جریمه دیر کرد باقد مرداخت شه

  نویسنده بیمه
  06 مهر 1401

  سلام محمد عزیز
  خیر تخفیف بیمه شخص ثالث همواره به قوت خود باقی است و جریمه دیرکرد به شما تعلق می گیرد.

بیژن رسولی
24 مهر 1401

بر اساس قوانین بیمه شخص ثالث تخفیف تا چقدر قانونی می باشد ؟

  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام تا 70% قانونی است.

F
07 آبان 1401

سلام بیمه شخص ثالث برای دانشجویان تخفیف داره؟چقدره تخفیفش؟

  کارشناس بیمه
  08 آبان 1401

  سلام چنین چیزی نشنیده ایم.

مصطفی
16 آبان 1401

سلام ببخشید من پلاکم ۴۵ درصد تخفیف داشت و از بیمش یه بار استفاده کردم بعد پلاک دزدیدن پلاک جدید گرفتم الان میتونم از تخفیف های پلاک قبلی استفاده کنم؟و اینکه چند درصد تخفیفش کم شده؟

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1401

  سلام باید الحاقیه بگیرید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا در خرید شما را کامل راهنمایی کنند.

کاربر بیمه
26 دی 1401

سلام وقت بخیر بنده حدود ۱ ماه و نیم هست گواهینامه رانندگی گرفتم و ی تصادف خیلی ضعیف داشتم و فقط سپر ماشین طرف شکسته است ماشین هم دارای بیمه است آیا میتوانم به بیمه مراجعه کنم و درخواست خسارت طرف مقابل رو دهم؟

  نویسنده بیمه
  26 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  به مرکز خسارت شرکت بیمه خود مراجعه نمایید.

زهره موسیخانی
02 بهمن 1401

سلام. وقت شما بخیر. حداکثر تخفیف بیمه ثالث چقدره؟ اگر می تونین راهنمایی کنید ممنون میشم.

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام حداکثر تخفیف 14 سال است. در مقاله کامل توضیح داده ایم.

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  شرکت‌های بیمه موظف هستند در صورت رانندگی ایمن و عدم دریافت خسارت بیمه‌گذار از شرکت بیمه، هر ساله روی بیمه‌نامه جدید تخفیف عدم خسارت اعمال کنند. اما میزان تخفیف عدم خسارت هم سقف مشخصی داشته و نمی‌تواند بیشتر از این مقدار مشخص باشد. سقف تخفیف عدم خسارت یا حداکثر تخفیف بیمه شخص ثالث، در قانون معادل 70% است.

مونا فرهادی
02 بهمن 1401

سلام. سقف تخفیف بیمه شخص ثالث چقدره؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  در قانون قبلی بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت ۱۰ درصد بود. در قانون جدید ۱۸بهمن ۱۳۹۶ ، تخفیف عدم خسارت به ۵ درصد کاهش پیدا کرد و حداکثر تخفیف هم که قبلا ۷۰ درصد طی ۸ سال بود به ۱۴ سال افزایش یافت.

شایان محمودی
02 بهمن 1401

سلام. تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه میشود ؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. اگر بیمه‌گزار از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند، هنگام تمدید بیمه به ازای هر سال عدم استفاده از بیمه شخص ثالث، ۵ درصد از مبلغ پرداختی بیمه کسر می‌گردد. عدم خسارت در هر سال، ۵ درصد به سایر تخفیفات بیمه شخص ثالث اضافه می‌کند‌. تخفیفات سالیانه بیمه شخص ثالث با بروز حادثه از بین نمی‌رود.

رامین
02 بهمن 1401

سلام. میدونین تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه منتقل میشود؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید نیازمند مراجعه حضوری به نمایندگی صدور بیمه‌نامه قبلی یا شعبه مرکزی آن شرکت بیمه‌گر است. البته هنگام مراجعه حتما باید کپی کارت خودروی قبلی، کپی بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی قبلی، اصل و کپی برگه اسقاط خودرو قبلی در صورتی که اسقاطی باشد، اصل و کپی کارت خودروی جدید و بیمه‌نامه خودروی جدید به همراه داشته باشید.

نورزاده
02 بهمن 1401

سلام. تخفیف بیمه شخص ثالث به چه کسانی تعلق میگیرد؟ ایا امکان انتقال هم دارد؟

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام فقط به همسر، فرزند و پدر و مادر تعلق خواهد گرفت.

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام. در سال ۱۴۰۰ قانون جدیدی برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث برقرار شد که براساس ویرایش جدید قانون، انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث پیش از انقضای اعتبار آن تنها به خودروی جدید مالک اتومبیل یا اعضای درجه یک خانواده او امکان‌پذیر است.

سعید
08 بهمن 1401

سلام ،اگر برای خودرویی که تعویض پلاک کرده به جای اینکه تخفیفات را صفر نگه داریم تا سیستم ۵ درصد محاسبه کنه ،به جایش ۵ بزاریم و سیستم ۱۰ محاسبه کند ایرادی دارد؟یعنی به سبک قانون قدیم تخفیفات برای بیمه نامه صادر شود

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام متوجه سوالتان نشدیم. به هر حال بهتر است که با خود کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را دقیق تر راهنمایی کنند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید