07 فروردین 1401

تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه بگیریم؟+ آخرین اصلاحات سال ۱۴۰۱

همان قدر که رانندگی  جذاب و لذت بخش است، حادثه ناگوار و خسارات آن می‌تواند طعم شیرین  لذت رانندگی را زهر کند. این جاست که بیمه شخص ثالث و  به کمک شما می‌آید. با این بیمه همه خسارت‌های ناشی از تصادفات جبران می‌شود. یکی از موضوعات مهم در هنگام خرید، قیمت و تخفیف بیمه شخص ثالث است. با وجود تورم ها و کاهش درآمد افراد، این موضوع اهمیت ویژه‌ای یافته است. در این مقاله می خواهیم تخفیفات بیمه شخص ثالث و موضوعات مرتبط با آن را بررسی کنیم.

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟

اگر در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه، به لطف دست فرمان عالی تان، هیچ تصادفی را نداشته باشید؛ ثانیا از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو، به شما تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد. این تخفیف بر قیمت بیمه شخص ثالث جدیدتان اعمال خواهد شد.

 

اگر نگاهی به بیمه‌نامه شخص ثالث خود بیاندازید، عبارت سنوات تخفیف یا ” ت.ع. خ” توجه تان را جلب خواهد کرد. این عبارت همان تخفیف عدم خسارتی است که در بالا از آن صحبت کردیم. جالب است بدانید که علاوه بر نرخ بیمه شخص ثالث، گاهی در هنگام خرید و فروش خودرو نیز این تخفیف عدم خسارت، بر نرخ فروش خودرو نیز تاثیر دارد. اگر باور ندارید، ورق زدن روزنامه های خرید و فروش خودرو یا جستجوی اینترنتی شما را به یقین در این زمینه می‌رساند.

تخفیف بیمه شخص ثالث چند سال است؟

در قانون قبلی بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت ۱۰ درصد بود. در قانون جدید ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ، تخفیف عدم خسارت به ۵ درصد کاهش پیدا کرد و حداکثر تخفیف هم که قبلا ۷۰ درصد طی ۸ سال بود به ۱۴ سال افزایش یافت.

جدول تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱

سال تمدید بیمه‌نامه درصد  به ازای سال های تخفیف بیمه شخص ثالث
سال اول ۵%
سال دوم ۱۰%
 سال سوم ۱۵%
 سال چهارم ۲۰%
 سال پنجم ۲۵%
 سال ششم ۳۰%
 سال هفتم ۳۵%
سال هشتم ۴۰%
 سال نهم ۴۵%
 سال دهم ۵۰%
سال یازدهم ۵۵%
سال دوازدهم ۶۰%
سال سیزدهم ۶۵%
سال چهاردهم ۷۰%

ظاهرا  تصویب این قانون به ضرر بیمه‌گزار است؛ ولی برای رفع این مشکل، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث مطابق قانون قبلی صادر می شود تا بیمه‌گذار متحمل ضرر مالی حاصل از این مصوب قانونی نگردد. البته زیاد هم نباید خوش خیال بود؛ چون این روند تا زمانی ادامه می‌یابد که درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث طبق قانون جدید و قدیم بیمه شخص ثالث با هم یکی شوند.

تخفیف بیمه شخص ثالث

با یک بار تصادف همه تخفیفات بیمه شخص ثالث از بین نمی‌رود.

اتفاق خوب دیگر قانون جدید بیمه شخص ثالث به این شرح بود: که برخلاف قانون قبلی که با هر بار تصادف و استفاده از بیمه‌نامه، تخفیف عدم خسارت از بین می رفت و تخفیف صفر درصد در بیمه شخص ثالث لحاظ می‌شد، در قانون جدید بیمه‌نامه شخص ثالث با هر بار استفاده، تمام تخفیفات به یکباره از بین نمی رود؛ بلکه کاهش تخفیف به صورت پلکانی است.

کاهش تخفیف بیمه عدم خسارت چگونه خواهد بود؟

اگر حادثه ای حین رانندگی پیش آمد و یک بار از بیمه شخص ثالث خود برای خسارات تصادفات جانی و مالی استفاده کردید، در دفعات بعد، از میزان تخفیف بیمه شخص ثالث به صورت تدریجی مطابق با جدول زیر کم می‌شود. توصیه کارشناسان بیمه دات کام  به شما رانندگی ایمن‌تر و بی خطرتر است تا در هنگام استفاده از تخفیف های بیمه شخص ثالث به مشکلی برنخورید. به این ترتیب، بتوانید حداکثر بهره را از فرصت بهره مندی از تخفیفات عدم خسارت ببرید.

تعداد خسارت/نوع خسارت یک بار دو بار سه بار و بیشتر
مالی ۲۰ واحد ۳۰ واحد ۴۰ واحد
جانی ۳۰ واحد ۷۰ واحد ۱۰۰ واحد

برای روشن‌تر کردن مطلب، مثالی می زنیم: شما بیمه شخص ثالث با تخفیف عدم خسارت ۴۰ درصدی دارید، یک بار شرایط نامطلوبی پیش آمده و  در طول اعتبار بیمه نامه خود تصادف کرده‌اید و شرکت بیمه، خسارت مالی شما را جبران می‌کند. در هنگام مراجعه برای تمدید بیمه نامه ۲۰ درصد از آن ۴۰ درصد کم شده و برای مبلغ بیمه شخص ثالث شما ۲۰ درصد تخفیف عدم خسارت  لحاظ می‌شود.

آیا تخفیف عدم خسارت حوادث راننده همان تخفیف عدم خسارت است؟

احتمالا می‌دانید که بیمه شخص ثالث دربرگیرنده بیمه حوادث راننده نیز هست. نکته جالب در این جاست که اگر در تصادفی، تخفیف عدم خسارت شما ساقط شود، همچنان تخفیف عدم خسارت حوادث راننده شما محفوظ خواهد بود و عکس این قضیه نیز صادق است؛ یعنی، اگر از تخفیف عدم خسارت حوادث خود استفاده کرده باشید، تخفیف عدم خسارت شخص ثالث شما به قوت خود باقی می‌ماند.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه حوادث راننده به این لینک مراجعه نمایید.

 

نرخ بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱

نرخ بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل افزایش 21 % را تجربه کرد. حق بیمه پایه شخص ثالث را در جدول زیر می بینید:

حق بیمه سالیانه  (میلیون ریال) نوع وسیله نقلیه
23.440.000 سواری کمتر از 4 سیلندر
27.760.000 پیکان، پراید و سمند
32.630.000 سایر ۴ سیلندرها
36.520.000 بیش از ۴ سیلندر

البته کاربری وسیله نقلیه در نرخ بیمه شخص ثالث تاثیر دارد:

 • حق بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه سواری با کاربری آژانس، تاکسی، کرایه و مسافرکش شخصی درون شهری، ۱۰% از وسایل نقلیه مشابه دیگر بیشتر است.
 • حق بیمه برای وسایل نقلیه سواری با کاربری سواری کرایه و مسافرکش شخصی برون شهری، ۲۰% از وسایل نقلیه مشابه بیشتر است.

آخرین تغییرات نرخ حق بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ به صورت زیر است:

 • 70% تخفیف نرخ حق بیمه برای رانندگان بدون حادثه خسارت ساز
 • افزایش 30% نرخ حق بیمه به ازای نمرات منفی رانندگان
 • 5% افزایش نرخ حق بیمه برای نداشتن معاینه فنی
 • 3% افزایش نرخ حق بیمه برای رانندگانی با ارتکاب تخلف حادثه ساز
 • دریافت 2.5% تا 7% مبلغ خسارت پرداختی توسط شرکت بیمه در حوادث با خسارات بدنی

بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی افراد ثالث را پوشش می دهد

بیشترین تخفیفات بیمه شخص ثالث

با توجه به شرایط اقتصادی، همه افراد تمایل به پرداخت مبلغ پایین تر برای بیمه شخص ثالث دارند. هر ساله، مبلغ حق بیمه پایه بیمه شخص ثالث از طرف بیمه مرکزی اعلام می‌گردد. شرکت‌های بیمه‌گر می‌توانند در دامنه مشخصی که توسط این سازمان تعیین شده است، به قیمت گذاری و تصویب تخفیف های خاص خود بپردازند.این میزان قیمت بیمه شخص ثالث نباید تا ۲٫۵ درصد پایین تر از نرخ های مصوب حق بیمه پایه بیمه مرکزی باشد.

 

تخفیفات بیمه شخص ثالث

رانندگانی که تصادف کمتری دارند از تخفیفات بیشتری بهره‌مند می‌شوند.

 عوامل متعددی در نرخ حق بیمه شخص ثالث تاثیرگذارند. از بین این عوامل می توان به سال ساخت خودرو، کاربری خودرو و نوع و مدل اتومبیل اشاره کرد.

شیوه‌های کاهش نرخ بیمه شخص ثالث

هزینه، عاملی تعیین کننده در انتخاب هر بیمه‌گزار است و به همین دلیل ، راه های زیر به شما در  کاهش نرخ بیمه شخص ثالث کمک خواهند کرد:

 • انتخاب تعداد محدودی از پوشش های اضافی بیمه: هر چه پوشش‌های اضافی انتخابی کمتر، نرخ بیمه شخص ثالث کمتر خواهد بود.
 • رانندگی ایمن تر، تصادفات کمتر، گرفتن خسارت کمتر از شرکت بیمه و در نهایت نرخ تخفیف عدم خسارت بیشتر هنگام تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث.

آیا تمدید بیمه ثالث قبل از سر رسید بر قیمت آن تاثیر دارد؟

تمدید بیمه شخص ثالث در فرصت مناسب قبل از سررسید بیمه شخص ثالث که متحمل جریمه دیرکرد نشوید. برای سهولت به یادسپاری تاریخ تمدید بیمه ثالث، می‌توانید به راحتی در سایت بیمه دات کام تاریخ‌های صدور و انقضای بیمه خود را ثبت نمایید تا در فرصت مناسب قبل از سررسید انقضای بیمه‌تان‌، کارشناسان ما با شما تماس گرفته و تاریخ تمدیدتان را یادآور شوند.

تعیین میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

کمترین میزان بیمه شخص ثالث مبلغ 20 میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ به عنوان سقف تعهدات بیمه شخص ثالث در نظر گرفته شده است. بیمه مرکزی کمترین و بیشترین میزان سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث را هر سال تعیین می کند. میزان حداقل و حداکثر بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ به ترتیب‌، 20 و 400 میلیون تومان است. انتخاب سقف تعهد مالی بالاتر در دامنه یاد شده به معنای پرداخت مبلغ بیشتر به عنوان حق بیمه شخص ثالث است. ولی در عوض در هنگام تصادف و حادثه‌، شرکت بیمه‌گر حمایت مالی بیشتری از بیمه گزار با پرداخت خسارت بیشتر را خواهد داشت. با این حال، هرچه سقف تعهدات بیمه‌گزار پایین‌تر باشد، قیمت بیمه شخص ثالث خودرو نیز کمتر می‌شود. با توجه به آینده نگری ای که از شما انتظار می رود،  چنین گزینه ای پیشنهاد نمی‌شود.

 

همان طور که در بالا گفتیم‌، عوامل مختلفی در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث و تخفیفات آن تاثیرگذارند که محاسبه‌شان چندان راحت نیست؛ ولی  شما اصلا ذهن خود را درگیر اعداد و ارقام نکنید. شما به تمرکز در حوزه های مهم تر نیاز دارید! شما می توانید با مراجعه به سایت هایی همچون بیمه دات کام با وارد کردن مشخصات خودروی خود، محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث را انجام دهید و هم چنین قیمت شرکت‌های بیمه گر مختلف را مقایسه کرده و به بهترین گزینه برای خرید بیمه نامه برسید.

 

اگر در نحوه محاسبه و استعلام میزان تخفیف بیمه شخص ثالث و همچنین حق بیمه شخص ثالث سوالی داشتید،‌‌ کارشناسان بیمه دات کام در کنار شما هستند که با بهره‌مندی از مشاوره‌های تخصصی آن‌ها بهترین خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را در چند دقیقه تجربه کنید.

بیمه دات کام

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
31 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

30 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث (قانون تخفیف بیمه ثالث اردیبهشت1401)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

29 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو خودران؛ تحولی جدید در صنعت بیمه ماشین بدون راننده

برای آشنایی با خودرو بدون راننده و چگونگی بیمه خودرو خودران، این مقاله را مطالعه کنید.

05 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

مزایا و معایب بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت مناسب چه افرادی است؟ چگونه می‌توان این بیمه نامه را تهیه کرد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

03 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

31 فروردین 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
رستمی
07 آبان 1400

سلام آیا قیمت بیمه سه ماهه خودرو شامل تخفیف است؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز، اصولا بیمه نامه های با مدت کم مشمول تخفیف نیستند مگر اینکه خودتان از قبل تخفیفی داشته باشید.

عزیزی
07 آذر 1400

سلام قیمت بیمه ماشین صفر چنده؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام شما برای ماشین صفر نیازی به خرید بیمه شخص ثالث ندارید. این بیمه روی خود خودرو هست.

رنجبر
19 آذر 1400

سلام لیست قیمت بیمه شخص ثالث با تخفیف هایش را چگونه میتونم بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز، چیزی به اسم لیست ثابت و یکسان وجود ندارد. شما فقط میتوانید از طریق سایت به فهرستی از قیمت های شرکت های مختلف دسترسی داشته باشید.

اوستا
07 دی 1400

سلام آیا باید در مقایسه قیمت بیمه شخص ثالث این میزان تخفیف را هم در نظر گرفت؟ اصلا داریم؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، باید گفت که میزان تخفیف در شرکت های بیمه اصولا از یک فرمول یکسانی تبعیت می کند. سوال شما کمی ابهام برانگیز است. می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

داور
07 دی 1400

سلام چطوری خودم می تونم با در نظر گرفتن همین تخفیف ها، تخمین قیمت بیمه شخص ثالث را انجام بدم؟

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بهترین راه این است که از خود سامانه بیمه دات کام استفاده کنید تا به صورت سریع و دقیق این تخمین را برای شما بزند.

عصار
07 دی 1400

سلام این درصدی که اعلام کردید آیا برای تعیین کلی قیمت حق بیمه شخص ثالث یکسانه؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز، متوجه منظورتان نشدیم، اگر واضح تر توضیح دهید ممنون میشویم.

پناهی
07 دی 1400

سلام قیمت بیمه شخص ثالث کوثر میدونید چنده؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز باید مشخصات خودروی خود را وارد کنید تا بر اساس آن قیمت بیمه شخص ثالث مشخص شود

رفیعی
07 دی 1400

قیمت روز بیمه شخص ثالث به چه صورت محاسبه میشه؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام بیمه شخص ثالث قیمت روز ندارد. بلکه بر اساس عوامل مختلفی هر سال تعیین شده و تا اخر سال بعد ثابت خواهد بود.

مصطفی
14 دی 1400

آیا خسارت مالی از تخفیف بیمه میکاهد؟

  کارشناس بیمه
  15 دی 1400

  سلام وقت بخیر بله هر بار خسارت مالی با کاهش تخفیف بیمه همراه خواهد بود.

رضا
15 دی 1400

سلام من خودرو راسال۹۷خریدم وخودروسالهای قبل باتخفیف بوده درهنگام بیمه کردن ماشین فقط ۴سال برایم تخفیف زدن چون میگن تخفیف سالهای قبل۹۷مشمول شمانمیشه من سال۹۷تاالان هم ازبیمه استفاده نکردم

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با نماینده بیمه قبلی تماس بگیرید

سیمین
19 دی 1400

سلام واقعا تخفیف 70 درصدی وجود دارد؟ چرا من نمیتونم بگیرم بعد از 10 سال؟

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام بله دوست عزیز وجود دارد. اینکه شما بعد از ده سال نتوانستید بگیرید، برای این است که تخفیف ده سال برابر با 50 درصد است. البته اگر خسارتی را از شرکت بیمه گر دریافت کرده باشید، میزان تخفیف برای شما کم خواهد شد.

سیستمی
27 دی 1400

سلام هزینه بیمه شخص ثالث پراید با تخفیف حدودا چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت بیمه شخص ثالث پراید و هر خودروی دیگری بر اساس مولفه های مختلف مشخص می شود. همچنین میزان تخفیف آن به تعداد سال های عدم دریافت خسارت وابسته است.

آرش
04 بهمن 1400

سلام من ماشینم ۱۶ سال تخفیف بیمه داره چگونه میتونم بگیرم درصد تخفیف بیمه ام رو

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز حداکثر تخفیف بیمه شخص ثالث برای سال چهاردهم و معادل 70 درصد است. شما می توانید هنگام خرید آنلاین از بیمه دات کام، میزان درصد تخفیف بیمه شخص ثالث خود را با توجه به دستورالعمل هنگام خرید وارد کرده و بهترین بیمه خودرو را خریداری نمایید.

Amir
16 بهمن 1400

باسلام من یه پراید سال ۹۹ گرفتم با ۷۰ درصد تخفیف بیمه.
سند بنام خریدار زده که منم از ایشون با قولنامه خریدم.
اما بیمه بنام فروشنده قبلی هست.
الان من چطور ماشینو بیمه کنم سر همین مسئله نه سند زدم نه بیمه کردم.

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  در صورتی که پلاک روی بیمه نامه با پلاک روی کارت مغایرت داشته باشد تخفیفات صفر میگردد

الناز
23 بهمن 1400

سلام من دو تا شش ماهه بیمه رو تمدید کردم الآن 5% تخفیف اضافه شده بعد از یکسال !؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام بله درسته.

استانه
19 اسفند 1400

سلام
من ماشینم تخفیفش کامله
بیمه امسالو چهار ماهه زدم اگه دوباره واسه تمدید بیمه چهار ماهه بزنم تخفیفام نمیره باقی میمونه

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، منظورتان بیمه کوتاه مدت است؟

محمدرضا شیاسی
13 فروردین 1401

ضمن تشکر از اطلاع رسانی مطالب، لطفاً جدول حق بیمه شخص ثالث را بررسی فرمایید. مبالغ مندرج احتمالاً به ریال هستند که اشتباهی به میلیون تومان درج شده است.

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون از توجهتان. اصلاح شد.

محسن
18 فروردین 1401

سلام وقت بخیر. من تازه خودرو رو خریدم و اولین سال بیمه پرداخت کردم، ۱ تصادفی داشتم که مقصر شدم و خسارت اون شخص حدود ۷۰۰ هزار تومان شد. به نظر شما آیا به صرفه هست که از بیمه نامه خسارت بدم؟؟ ممنون از شما

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این دیگر به شما بستگی دارد. اگر پرداخت 700 هزار تومان برای شما مشکلی ندارد، می توانید پرداخت کنید. فقط در صورت استفاده درصد تخفیف شما کسر می شود.

عزیز
23 فروردین 1401

سلام بنده ماشین ۲۰۶ با تخفیف بیمه کامل فروختم هنوز تعویض پلاک نکردم ولی صاحب جدید یک ماه بیمه کرده بنام خودش حالا من ماشین جديد خریدم مدل ۱۴۰۰ می توانم تخفیف برای ماشین جديد انتقال بدم

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تخفیف بیمه فقط برای مالک قبلی است.

ماهان
27 فروردین 1401

سال گذشته تخفیف بیمه نامه شخص ثالث ۶۵٪ بود.
امسال هم بیمه نامه شخص ثالث جدید رو گرفتم،با این تفاوت که همون ۶۵درصد تخفیف اعمال شده!!!
بیمه نامه قبلی هم به نام خودم صادر شده و تغییری نداشته.
مگه تخفیف بیمه نباید ۷۰درصد باشه!؟!

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

علی صیدی
12 اردیبهشت 1401

سلام ایابیمه وانت پیکان میشه برای سواری استفاده ۷سال تخفیف بیمه دارم

  کارشناس بیمه
  13 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر هر دو خودرو باید کاربری یکسان داشته باشند.

کاربر چت
19 اردیبهشت 1401

سلام من تا حالا تخفیف نداشتم ماشین خریدم شش ماه مانده به وقت بیمه فروختم حالا ماشین حدید خریدم وقت بیمه اونم هست چطور میشه ۵درصدو میدن یا میمونه سال بعد

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز اگر تخفیف دارید در هنگام تمدید می توانید استفاده کنید.

رهنما
20 اردیبهشت 1401

سلام من ۶ساله بیمه نامه ماشینم بنام خودمه.
اما پلاک ماشین بنام داداشمه.ماشینو۶سال پیش ازش خریدم.
حالا میخام پلاک بنام خودم بزنم.چرا بیمه تخفیف رو بنام من انتقال نمیده؟؟؟
ولی بنام پدر مادر و همسر و فرزند انتقال میده.
مسخره نیست واقعا؟؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تخفیف از روی پلاک و برای نام صاحب آن است.

محمد
29 اردیبهشت 1401

سلام من تازه بیمه کردم اونم با پنج درصد تخفیف! یه پلاک دیگه دارم رو ماشینی که فروختم و تخفیفش کامله ولی متاسفانه خریدار هنوز تعویض پلاک نکرده ایا بعد از اون برای سال بعد می تونم از تخفیف کامل هفتاد درصد برخوردار بشم با انتقالش به پلاک خودم چون نمایندگی بیمه می گفت تا قبل از برج ۱۱ نود و هفت قبوله!؟ و بعدش شامل هفتاد درصد نمیشی

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید الحاقیه را بگیرید. البته بهتر است که با بیمه دات کام تماس بگیرید تا کارشناسان شما را کامل راهنمایی کنند.

قاسمی
01 خرداد 1401

چگونه میتوان تخفیف بیمه ماشینهای قبلی که فروخته شده را الان برای ماشین جدید اعمال کرد

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید الحاقیه بگیرید.

مجتبی
03 خرداد 1401

سلام
من یه خودروی مدل 83،خریدم سال 98 وهمون سال سند زدم
و خودرو شامل 70درصد تخفیفه، تو سال جدید1401 که خواستم بیمه کنم و از تخفیفات استفاده کنم، میگن تخفیفات اعمال نمیشه، راهنمایی میکنید، لطفا

  کارشناس بیمه
  04 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دلیل اینکه چرا اعمال نمیشود را نگفتند؟

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید