01 فروردین 1401

حساب کاربری بیمه به هر بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد|بیمه دات کام

دکتر غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی از تخصیص حساب کاربری بیمه خاص هر بیمه‌‎‌‌گزار“ در نشست هم اندیشی و پیگیری اجرای برنامه های کلان فاوا” خبر داد. او با اعلام خبر اختصاص حساب کاربری بیمه برای هر بیمه‌گزار افزود: “شفافیت اطلاعات، افشا و تحلیل آن‌ها در پیشگیری از تخلفات، جعل اسناد و تقلب‌های بیمه‌ای نقش اساسی را ایفا می‌کنند.
رییس کل بیمه مرکزی موفقیت مجموعه‌ها را در گرو گردآوری اطلاعات می‌داند. وی به مقوله سرعت، دقت و صحت در اطلاع رسانی بیمه اشاره کرد و افزود: ” بهنگام بودن اطلاعات با استفاده از حساب کاربری بیمه در پردازش آن اثر جدی دارد. اطلاعاتی که نابهنگام در اختیار نهاد ناظر قرار می گیرد؛ از اثربخشی کافی برخوردار نخواهد بود.

تاکید رئیس بیمه مرکزی بر گردآوری آنلاین اطلاعات بیمه‌ای با حساب کاربری بیمه‌گزاران 

رئیس کل بیمه مرکزی بر  تلاش بیشتر بخش آی تی شرکت‌ها درباره تجمیع آنلاین اطلاعات بیمه‌ای شرکت‌ها تاکید کرد. او گفت: “کارکنان بخش آی تی از تصمیم سازان صنعت بیمه به شمار می‌روند. اگر اطلاعات به صورت آنلاین مبادله نشود؛ صنعت بیمه در بخش تصمیم گیری با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.
دکتر سلیمانی با اعلام این مطلب که باید به سمتی پیش برویم که برای هر بیمه گذار یک حساب کاربری خاص طراحی شود، خاطرنشان کرد: اگر تکمیل اطلاعات بیمه گران و بیمه گذاران در گرو ثبت کد یکتا باشد بی تردید جریان سالم اطلاع رسانی با شفافیت بیشتری دنبال خواهد شد.

کد یکتای بیمه‌ای، شفاف سازی اطلاعات بیمه‌گزار

کد یکتای بیمه‌ای، شفاف سازی اطلاعات بیمه‌گزار

صنعت بیمه، صنعت جذاب ولی پیچیده

 دنیای اطلاعات خود را بر تمامی دستگاه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی تحمیل کرده است.  او تهیه گزارش های صحیح را زمینه‌ساز تحلیل‌های موثر دانست: ” گزارش‌های ناقص، مخدوش و عاری از حقیقت چیزی جز گمراهی تصمیم گیران صنعت بیمه در پی نخواهد داشت.
رییس شورای عالی بیمه در ادامه سخنان خود صنعت بیمه را یک صنعت جذاب اما پیچیده ارزیابی کرد:” اداره این صنعت بدون تکیه بر به روزرسانی اطلاعات و تبادل آن امکان پذیر نیست.”
وی تثبیت  یا کاهش میزان حق‌بیمه های دریافتی را در گرو کنترل خسارات و نظارت بر پرداخت آن دانست و گفت: “با تجمیع اطلاعات و بررسی دقیق و تحلیل منطقی دریافتی ها و پرداختی ها، دستیابی به روند منطقی برای کنترل خسارات دور از دسترس نخواهد بود.

دکتر غلامرضا سلیمانی در پایان ضمن تقدیر از تلاش دست اندرکاران سامانه سنهاب، مدیران و کارکنان بخش فاوای صنعت بیمه نسبت به تقویت سیستم‌های اطلاع رسانی و ارتباطی در صنعت بیمه تاکید کرد.
گفتنی است در آغاز این نشست – سید قاسم نعمتی – رییس مرکز فاوای بیمه مرکزی – گزارش کاملی از آخرین تحولات، تعاملات و عملکرد فن آوری اطلاعات صنعت بیمه ارائه کرد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
13 مرداد 1401 / اخبار

خرید آنلاین بیمه چه مزایایی دارد+ معرفی سایت‌های خرید اینترنتی بیمه

خرید بیمه به دو صورت آفلاین از شعب بیمه و آنلاین از سایت‌هایی هم‌چون بیمیتو، ازکی و بیمه دات کام مقدور است. شما راهنمای کامل خرید بیمه آنلاین را می توانید در این مقاله بخوانید

12 مرداد 1401 / اخبار

حضور خلاقانه بیمه دات کام در نمایشگاه چهاردهم فاینکس؛ این بار با رنگ و لعابی تازه

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی فاینکساز تاریخ دوم تا پنجم مرداد در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. بدون شک یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌هایی که به صورت سالانه در کشورمان برگزار می‌شود، بورس، بانک

20 تیر 1401 / اخبار

راهنمای دریافت و فعال سازی رمز پویا(یک بار مصرف) بانک ها + آموزش تصویری

در ماه های اخیر، اخبار متعددی درباره فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی شنیدیم و این مساله سبب شد که مسئولین صنعت بانکداری ایران ، راهکار ” رمز پویای اینترنتی” را مطرح نمایند که 

14 تیر 1401 / اخبار

تغییر لوگوی بیمه دات کام؛ رونمایی از لوگوی جدید در روز بیمه (13 آذر 1400)

در روز 13 آذر همزمان با روز بیمه، در مراسمی از هویت بصری جدید بیمه دات کام رونمایی شد. در طراحی لوگو جدید استفاده از المان‌­های به روز و ساختار هندسی منطقی دیده‌می‌شود.

13 تیر 1401 / اخبار

بازدید وزیر اقتصاد و تقدیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از بیمه دات کام

دکتر خاندوزی و ستاری از دستاورهای بیمه دات کام در نمایشگاه ایران ساخت 1401 بازدید کردند.

10 تیر 1401 / اخبار

سهام عدالت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

شاید اصطلاح سهام عدالت به گوش شما هم خورده باشد. جمله” کاش چند سال پیش سهام عدالت می‌خریدم تا امسال سود کلان می‌بردم” را شنیده باشید. امروزه که همه در تلاش هستند، سرمایه

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید