01 مهر 1397

حساب کاربری بیمه به هر بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد|بیمه دات کام

دکتر غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی از تخصیص حساب کاربری بیمه خاص هر بیمه‌‎‌‌گزار“ در نشست هم اندیشی و پیگیری اجرای برنامه های کلان فاوا” خبر داد. او با اعلام خبر اختصاص حساب کاربری بیمه برای هر بیمه‌گزار افزود: “شفافیت اطلاعات، افشا و تحلیل آن‌ها در پیشگیری از تخلفات، جعل اسناد و تقلب‌های بیمه‌ای نقش اساسی را ایفا می‌کنند.
رییس کل بیمه مرکزی موفقیت مجموعه‌ها را در گرو گردآوری اطلاعات می‌داند. وی به مقوله سرعت، دقت و صحت در اطلاع رسانی بیمه اشاره کرد و افزود: ” بهنگام بودن اطلاعات با استفاده از حساب کاربری بیمه در پردازش آن اثر جدی دارد. اطلاعاتی که نابهنگام در اختیار نهاد ناظر قرار می گیرد؛ از اثربخشی کافی برخوردار نخواهد بود.

تاکید رئیس بیمه مرکزی بر گردآوری آنلاین اطلاعات بیمه‌ای با حساب کاربری بیمه‌گزاران 

رئیس کل بیمه مرکزی بر  تلاش بیشتر بخش آی تی شرکت‌ها درباره تجمیع آنلاین اطلاعات بیمه‌ای شرکت‌ها تاکید کرد. او گفت: “کارکنان بخش آی تی از تصمیم سازان صنعت بیمه به شمار می‌روند. اگر اطلاعات به صورت آنلاین مبادله نشود؛ صنعت بیمه در بخش تصمیم گیری با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.
دکتر سلیمانی با اعلام این مطلب که باید به سمتی پیش برویم که برای هر بیمه گذار یک حساب کاربری خاص طراحی شود، خاطرنشان کرد: اگر تکمیل اطلاعات بیمه گران و بیمه گذاران در گرو ثبت کد یکتا باشد بی تردید جریان سالم اطلاع رسانی با شفافیت بیشتری دنبال خواهد شد.

کد یکتای بیمه‌ای، شفاف سازی اطلاعات بیمه‌گزار

کد یکتای بیمه‌ای، شفاف سازی اطلاعات بیمه‌گزار

صنعت بیمه، صنعت جذاب ولی پیچیده

 دنیای اطلاعات خود را بر تمامی دستگاه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی تحمیل کرده است.  او تهیه گزارش های صحیح را زمینه‌ساز تحلیل‌های موثر دانست: ” گزارش‌های ناقص، مخدوش و عاری از حقیقت چیزی جز گمراهی تصمیم گیران صنعت بیمه در پی نخواهد داشت.
رییس شورای عالی بیمه در ادامه سخنان خود صنعت بیمه را یک صنعت جذاب اما پیچیده ارزیابی کرد:” اداره این صنعت بدون تکیه بر به روزرسانی اطلاعات و تبادل آن امکان پذیر نیست.”
وی تثبیت  یا کاهش میزان حق‌بیمه های دریافتی را در گرو کنترل خسارات و نظارت بر پرداخت آن دانست و گفت: “با تجمیع اطلاعات و بررسی دقیق و تحلیل منطقی دریافتی ها و پرداختی ها، دستیابی به روند منطقی برای کنترل خسارات دور از دسترس نخواهد بود.

دکتر غلامرضا سلیمانی در پایان ضمن تقدیر از تلاش دست اندرکاران سامانه سنهاب، مدیران و کارکنان بخش فاوای صنعت بیمه نسبت به تقویت سیستم‌های اطلاع رسانی و ارتباطی در صنعت بیمه تاکید کرد.
گفتنی است در آغاز این نشست – سید قاسم نعمتی – رییس مرکز فاوای بیمه مرکزی – گزارش کاملی از آخرین تحولات، تعاملات و عملکرد فن آوری اطلاعات صنعت بیمه ارائه کرد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
27 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی پاییز 1400)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

26 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه اتباع خارجی: پوشش‌ها و خدمات این بیمه برای افغان‌های عزیز

راهنمای کامل بیمه اتباع خارجی را در این مقاله بخوانید

26 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

سنوات خدمت به چه کسانی تعلق می‌گیرد و چگونه محاسبه می‌شود؟

نکات مهم و اساسی در مورد سنوات خدمت که باید بدانید از صفر تا صد!

25 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بازاریابی بیمه چیست؟ چگونه یک بازاریاب حرفه‌ای با فروش بالا شویم؟

بیمه محصولی است که افراد به ‌آن نیاز دارند، اما باید این نیاز را در ‌آن‌ها بیدار کرد تا برای مزیت‌ها و پوشش‌های ‌بیمه هزینه کنند. مشتری زمانی که نیاز

23 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه مرکزی: حامی بیمه‌گزاران، تمام وظایف و ارکان بیمه‌ی مرکزی ایران در یک جا

اطلاعات کامل بیمه مرکزی: سازمان ناظر و قانونگذار تمام حوزه‌ها و شرکت‌های بیمه‌ای را در این مقاله بخوانید.

23 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه سازمانی: حامی کارفرمایان، مهندسان، مسئولین تور‌ها و مدیران شرکت‌ها

جبران خسارات سازمان‌ها، مسئولین شهربازی، مهندسان پروژه و... با بیمه سازمانی

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید