06 فروردین 1402

بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر 2024

کمپانی شورولت به فاصله کوتاه دو ماهه، شورولت تریل بلیزر 2024 یک کراس اور دیگر را روانه بازار کرد. بزرگترین دلیل این کمپانی برای معرفی دو مدل جدید کراس اوور در این بازه زمانی کوتاه، افزایش چشم‌گیر میزان فروش در این بخش از بازار بود. رانندگی با برخی از کراس اوورها سرگرم کننده است و برخی از آن‌ها هم دیدنی هستند. شورولت تریل بلیزر یکی از این موارد است. تریل بلیزر (Trailblazer) که به‌عنوان جایگزین کوچک شده چه‌وی بلیزر (Chevy Blazer) ساخته شده است. در این مقاله از بیمه‌دات‌کام قصد داریم مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر 2024 را باهم بررسی کنیم؛ با ما همراه باشید.

این خودرو برخلاف نامش، برای جنگل‌های کوهستانی که دارای مسیرهای سخت هستند، بسیار مناسب‌تر از فتح مسیرهای آبی است. در زیر کاپوت این خودرو یک موتور سه سیلندر 137 اسب بخاری یا یک توربو سه سیلندر 155 اسب بخاری قرار گرفته است. مدل‌های دیفرانسیل جلو از گیربکس اتوماتیک متغیر پیوسته بهره می‌برند، در حالی که تریل بلیزرهای چهار چرخ متحرک از یک گیربکس سنتی 9 سرعته خودکار استفاده می‌کنند. سایر کراس اوورهای ساب کامپکت، مانند کیا سول و نیسان کیکس، از نظر مصرف سوخت و قیمت، تریل بلیزر را شکست دادند. در ادامه خصوصیات خودرو را به صورت کامل بررسی می‌کنیم

مزایا و معایب شورولت تریل بلیزر 2024 در یک نگاه کلی

اگر بخواهیم در مورد مزایا و معایب شورولت تریل بلیزر به صورت کلی صحبت کنیم، می‌توانیم از خصوصیاتی مانند شباهت ظاهری با شورولت بلیزر، کابین و صندوق جادار، نمایشگر لمسی بزرگتر و سیستم دو دیفرانسیل به کار رفته در این خودرو به عنوان ویژگی‌های مثبت یاد کنیم. تنها ویژگی منفی شورولت تریل بلیزر را می‌توان شتاب و سرعت پایین این خودرو دانست. البته کاربران مختلف حتما در مورد ویژگی‌های این خودرو نظرات متفاوتی دارند که این موضوع به تجربه کاربری افراد وابسته است.

خودروی شورولت تریل بلیزر 2024

شورولت تریل بلیزر

بررسی مشخصات فنی شورولت تریل بلیزر 2024

در ابتدا بهتر است به صورت خلاصه و در یک کلام بگوییم که مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر 2024، مانند مدل‌های سابق شورولت است. این خودرو نیز مانند نسل‌های قبلی خود، دارای تیپ پایه با یک موتور ۱.۲ لیتری ۱۳۷ اسب بخاری و ۲۲۰ نیوتن‌متری است. چرخ‌های جلو در شورولت تریل بلیزر 2024 هم از طریق گیربکس CVT به حرکت در می‌آیند. مدل قوی‌تر شورولت تریل بلیزر دارای یک پیشرانه ۱.۳ لیتری به قدرت ۱۵۵ اسب بخار و گشتاور موتور ۲۳۶ نیوتن‌متر است. گیربکس اتوماتیک ۹ سرعته در شورولت تریل، وظیفه انتقال قدرت به محور جلو یا هر چهار چرخ را بر عهده دارد.

اگر به دنبال یک خودروی پرسرعت هستید باید بدانید که شورولت تریل بلیزر، خودروی پرسرعت یا تند و تیزی نیست. هنگام رانندگی با این خودرو باید کمی صبر و حوصله به خرج دهید. چرا که موتور ۱.۳ لیتری دو دیفرانسیل آن، ۰ تا ۱۰۰ را در ۹.۵ ثانیه پر می‌کند. شرکت خودروسازی شورلت ، در مورد میزان مصرف سوخت کراس اوور شورولت تریل بلیزر هنوز چیزی اعلام نکرده است،  اما با توجه به این‌که مشخصات فنی این خودرو تفاوت زیادی با نسل‌های قبل ندارد، مصرف بنزین هم قاعدتاً نباید تغییر کرده باشد.

شورولت تریل بلیزر با موتور ۱.۲ لیتری، در هر صد کیلومتر ۷.۸ لیتر بنزین مصرف می‌کند. نکته جالب در مورد این خودرو این است که پیشرانه ۱.۳ لیتری با دیفرانسیل جلو کم‌مصرف‌تر است و فقط ۷.۵ لیتر سوخت نیاز دارد، اما مصرف سوخت با دو دیفرانسیل تا ۸.۴ لیتر افزایش پیدا می‌کند.

مقاله پیشنهادی: روش‌های جادویی برای کاهش مصرف سوخت خودرو

جدول مشخصات کلی شورولت تریل بلیزر 2024 به صورت زیر است:

خطی بنزینی نوع موتور خودرو
۱.۲-۱.۳ لیتر حجم موتور
  ۳/۱۲ سیلندر
طبیعی تنفس موتور
۱۳۷ – ۱۵۵  اسب بخار قدرت
۲۲۰ – ۲۳۶  نیوتن‌متر گشتاور
CVT – اتوماتیک ۹ سرعته گیربکس
دیفرانسیل جلو – دو دیفرانسیل محور محرک
۹.۵ ثانیه شتاب
۱۹۰ کیلومتر بر ساعت سرعت
۷.۸ لیتر در صد کیلومتر | ۷.۵-۸.۴ لیتر در صد کیلومتر مصرف سوخت
یورو ۶ استاندارد آلایندگی
برقی فرمان
کراس اوور بدنه
آلومینیومی نوع رینگ

در مورد ابعاد و ظرفیت‌های شورولت تریل بلیزر 2024 می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید:

۴۴۰۷ میلی متر طول
۱۸۰۸ میلی متر عرض
۱۶۵۶ میلی متر ارتفاع
۲۶۳۹ میلی متر فاصله محورها
۱۳۷۴- ۱۴۷۵ کیلوگرم وزن خالص
۵ نفر تعداد سرنشین
۷۱۶ لیتر ظرفیت صندوق عقب
۵۲ لیتر حجم مخزن سوخت
۱۹-۱۷ اینچ قطر رینگ

اگر تمایل دارید با محبوب ترین آپشن های خودرو در چند سال گذشته مطلع شوید، این مقاله را از دست ندهید.

بررسی مشخصات ظاهری شورولت تریل بلیزر 2024

در مورد مشخصات ظاهری شورولت تریل بلیزر می‌توان به طراحی آن، به خصوص در نمای جلو اشاره کرد. قسمت جلوی این خودرو با سبک جدید کار شده است و شباهت بسیار زیادی به بلیزر جدید دارد. لوگوی پاپیونی شورولت روی نوار کرومی قرار دارد و مانند مدل قدیمی روی نوار مشبک نیست. چراغ‌های جلو و دی لایت‌ها دارای طراحی جدید هستند. شکاف‌های دو طرف سپر، چراغ‌های کوچکتر و صاف‌تر را پوشانده‌اند. قسمت عقب این خودرو تغییری زیادی نکرده است و تنها تغییر در مورد چراغ‌های جدید با طراحی جدید است.

در مورد طراحی داخلی شورولت تریل بلیزر 2024 شاهد تغییراتی هستیم؛ داشبورد این خودرو دارای نمایشگر لمسی جدید ۱۱ اینچی است. برای طراحی این نمایشگر جدید جای دریچه‌های تهویه، کلید‌ها و کنترل‌ها تغییر کرده است. همچنین در شورولت تریل بلیزر 2024 پنل کیلومترشمار دیجیتال، رو به روی راننده قرار گرفته است. ابعاد و اندازه داخلی، صندلی‌ها و فضای صندوق عقب شورولت تریل بلیزر ثابت مانده تا همچنان ردیف عقب فضای پای زیادی را در اختیار سرنشینان بگذارد و صندوق هم برای یک مسافرت خانوادگی جای زیادی داشته باشد.

مشخصات ماشین شورولت تریل بلیزر

شورولت تریل بلیزر 2024

خرید بیمه بدنه و شخص ثالث برای شورلت تریل بلیزر ۲۰۲۴

بعد از صحبت در مورد مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر وقت آن رسیده که برای ایمنی بیشتر راننده و سرنشینان و همچنین حفاظت از این خودرو به صحبت از بیمه‌نامه‌های موجود برای آن بپردازیم. شما می‌توانید هر دو بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را به صورت همزمان برای این خودرو خریداری کرده و از آن‌ها استفاده کنید. البته دانستن تفاوت‌های بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث می‌تواند به شما در مسیر کسب آگاهی در مورد این دو بیمه‌نامه کمک کند.

تهیه بیمه شخص ثالث، برای تمام دارندگان خودرو و موتور اجباری است. طبق قانون، جبران خسارات وسیله نقلیه‌ای که تحت پوشش بیمه شخص ثالث باشد، بر عهده‌ی شرکت بیمه‌گر او است. به عبارت دیگر، تمامی اشخاصی كه در یک تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند. به جز راننده مقصر که فقط خسارت‌های جانی او جبران می‌شود. این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می‌كند.

استعلام بیمه شخص ثالث

منظور از اشخاص ثالث، کلیه سرنشینان مجاز وسیله نقلیه‌ی زیان دیده و مقصر، به جز راننده هستند. البته تعداد نفرات مشخص شده برای این موضوع محدود و برابر با ظرفیت ماشین است. اگر می‌خواهید با جزئیات بدانید که بیمه شخص ثالث چیست از راهنمای جامع و کامل آن استفاده کنید. بیمه دیگری که برای این خودرو ضروری به حساب می‌آید، بیمه بدنه است؛ این بیمه‌نامه برای مدیریت هزینه‌های خسارات احتمالی که به بدنه و سایر قطعات ماشین وارد می‌شود، در نظر گرفته شده است. بیمه‌گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق ‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه می‌کند.

استعلام بیمه بدنه

شرکت بیمه‌گر طبق این بیمه ماشین، درصورت بروزحادثه خسارت وارده را براساس شرایط بیمه‌نامه پرداخت می‌نماید. در صورت نیاز می‌توانید راهنمای جامع و کامل بیمه بدنه چیست را برای آشنایی کامل با این نوع از بیمه‌نامه که توسط نویسندگان متخصص مجله بیمه نوشته شده است، مطالعه کنید. امروزه با به وجود آمدن کارگزاری‌های بیمه فرآیند خرید انواع بیمه به سهولت امکان‌پذیر شده است. پس اگر تصمیم به استعلام و خرید بیمه بدنه خودرو به صورت آنلاین را گرفته‌اید، همین امروز تصمیم خود را عملی کنید. شما می‌توانید این دو بیمه را از طریق سایت بیمه دات کام به راحتی خریداری کنید. برای این کار کافی است به آدرس Bimeh.com مراجعه کنید مراحل خرید را به سادگی انجام دهید.

همه چیز در مورد شورولت تریل بلیزر 2024

شورولت تریل بلیزر 2024 یکی از خودروهای محبوب و پر فروش در بازار است. در این مقاله به بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر 2024 پرداختیم و تا حد زیادی با این خودرو آشنا شدیم. همچنین بیمه‌نامه‌های در دسترس و مناسب این خودرو را به شما معرفی کردیم. در صورتی که در مورد خرید بیمه‌نامه‌های شخص ثالث خودرو و بیمه بدنه سوالی دارید، لطفا سوالات خود را در قسمت نظرات این مقاله با کارشناسان ما در میان بگذارید.

منابع:

https://www.chevrolet.com/upcoming-vehicles/2024-trailblazer

https://www.caranddriver.com/chevrolet/trailblazer

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 خرداد 1402 / سایپا / برند های خودرویی

شاهین: داغ‌ترین محصول سایپا + مشخصات فنی خودرو رهام

برای آشنایی با مشخصات فنی، امکانات ایمنی و آپشن‌های خودور شاهین، ساخت شرکت سایپا؛ این مقاله را از دست ندهید!

08 خرداد 1402 / برند های خودرویی / ایران خودرو

دنا پلاس | مشخصات کامل + آپشن ها + معایب و مقایسه ماشین دنا پلاس

مشخصات فنی و ویژگی‌های ایمنی ماشین دنا پلاس و جدول مقایسه سه مدل دنا را در این مقاله بخوانید!

20 اردیبهشت 1402 / برند های خودرویی / ایران خودرو

سمند سورن پلاس جدید | مشخصات کامل + آپشن ها

اگر کسب اطلاعات در خصوص خودروهای ایرانی، برایتان جالب است، این مقاله درباره ماشین سورن پلاس نوشته شده‌است. خواندن آن را به شما توصیه می‌کنیم!

16 اردیبهشت 1402 / برند های خودرویی

تویوتا گرند هایلندر ۲۰۲۴، غول با ابهت ژاپنی | بررسی مشخصات فنی و ظاهری

کراس‌اوور جدید تویوتا، تحت عنوان گرند هایلندر در سال ۲۰۲۴ روانه بازار خواهد شد. این مقاله یک معرفی اولیه از تویوتا گرند هایلندر است؛ آن را از دست ندهید.

10 اردیبهشت 1402 / برند های خودرویی

از نساجی تا خودروسازی با برند تویوتا، تاریخچه شرکت Toyota

اگر به خواندن سرنوشت برند‌های معروف و موفق که در جهان ماندگار شده‌اند، علاقه‌مند هستید، این مقاله را از دست ندهید.

08 اردیبهشت 1402 / برند های خودرویی

مروری بر تاریخچه تویوتا لندکروز: شاسی بلند محبوب ژاپنی

ویژگی های شاسی بلند لندکروز، از سری ۲۰ تا سری ۳۰۰ این خودروی کره‌ای را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید