25 بهمن 1401

تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی؛ مراحل، روش‌ها، شرایط و مدارک لازم

بیمه تامین اجتماعی یکی از انواع بیمه‌ها است که با هدف بازنشستگی و دفترچه درمان تهیه می‌شود. به طور حتم اگر برای تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود اقدام نکنید، نمی‌توانید از خدمات این بیمه‌نامه بهره‌مند شوید. تمدید بیمه، زمانی انجام می‌شود که قصد داشته باشید مدت بیمه‌نامه خود را ادامه دهید و با توجه به پرداخت حق بیمه، از خدمات آن استفاده کنید. در ادامه این مطلب درباره چگونگی تمدید دفترچه بیمه و خدمات بیمه تامین اجتماعی توضیحاتی خواهیم داد با ما همراه باشید.

اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

همانطور که می‌دانید مدت اعتبار بیمه‌نامه به طور معمول بازه زمانی مشخصی دارد که در آن تاریخ تمدید بیمه‌نامه مشخص شده و به صورت 6 ماهه یا سالانه می‌باشد. در برخی موارد به صورت خودکار به مدت سالانه این تمدید انجام خواهد شد.

به این نکته توجه داشته باشید که از ابتدای خرداد 99 دیگر بیمه شدگان نیازی ندارند، برای تمدید دفترچه تامین اجتماعی خود به سازمان مراجعه کنند. مراحل تمدید به صورت خودکار از طریق روش‌هایی که در ادامه نوشته‌ایم، امکان پذیر خواهد بود. همچنین اینکه نیازی به داشتن دفترچه نیست؛ در حقیقت شما بیمه خود را می‌توانید از طریق سامانه تمدید کنید.

مدارک مورد نیاز برای تمدید دفترچه بیمه

دیگر برای تمدید نیازی به مراجعه حضوری نیست و همه فعالیت های مرتبط با این حوزه به صورت اینترنتی و به عبارتی غیرحضوری انجام می شود؛ اما به هر حال، گروهی برای تمدید یا برطرف کردن مشکلات مربوط به تمدید بیمه نامه خود باید به کارگزاری مراجعه کنید. در حال حاضر ارائه سه مدرک زیر الزامی است:

 • شناسنامه
 • گواهی اشتغال به تحصیل

شناسنامه

اهمیت ارائه شناسنامه برای فرزندان دختری است که بالای ۱۵ سال سن دارند و برای استفاده از دفترچه تامین اجتماعی باید دختر ازدواج نکرده باشد یا برای خودش حق بیمه‌ای پرداخت نشده باشد. اگر دختر ازدواج کند از کفالت پدر یا سرپرست خانواده نمی‌تواند استفاده کند. به طور کامل از خدمات بیمه تامین اجتماعی سرپرست خانواده محروم می‌شود و باید تحت تکلف همسر خود قرار گیرد و به عنوان بیمه شده فرعی از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کند.

در حقیقت ارائه شناسنامه در زمان تمدید بیمه تامین اجتماعی برای ازدواج و تحت تکلف بودن خانوداه، الزامی ‌است.

دفترچه قبلی بیمه‌گزار

دقت کنید که تمام افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند( بیمه‌شده اصلی و بیمه شده‌های فرعی) برای تمدید دفترچه‌های بیمه خود، نیاز است که دفترچه قبلی را تحویل دهند تا دفترچه بیمه‌ای معتبر برای آن‌ها صادر شود

گواهی اشتغال به تحصیل

فرزند‌های بالای ۱۹ سال تحت تکلف بیمه‌شده اصلی، باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه کنند. در حقیقت زمانی که فرزند پسر بالای ۱۹ سال مشغول به تحصیل یا ازکارافتاده باشد، می‌تواند به عنوان بیمه‌شده فرعی تحت کفالت قرار گیرد.

تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی

مراحل و روش‌های تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی

روش‌های تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی

با توجه به شرایط فعلی کشور، وضعیت بیماری کرونا و تغییرات پیشرفت تکنولوژی، دو روش برای تمدید دفترچه بیمه وجود دارد که عبارتند از:

 • مراجعه حضوری
 • تمدید به صورت غیر حضوری

مراجعه حضوری تمدید دفترچه بیمه

در حال حاضر، دیگر امکان تمدید دفترچه تامین اجتماعی به صورت حضوری وجود ندارد و متقاضیان باید آن را به صورت اینترنتی انجام دهند.

روش‌های غیر حضوری تمدید دفترچه بیمه

بیمه شده‌های تامین اجتماعی برای تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی می‌توانند از 6 طریق استعلام داشته باشند. افرادی که تاریخ دفترچه بیمه آن‌ها به پایان رسیده است، بدون مراجعه حضوری، می‌توانند از روش‌های مختلف و غیر حضوری، دفترچه بیمه خود را تمدید کنند. روش‌های تمدید غیر حضوری دفترچه بیمه به شرح زیر است:

 • بارکد خوان با استفاده از دوربین گوشی همراه و بعد از دانلود اپلیکیشن موبایل از طریق سایت https://pwa.tamin.ir
 • شماره‌گیری USSD کد دستوری #۱*۱۴۲۰*۴* یا #۱۴۲۰*۴*
 • استفاده از نرم افزار اپلیکیشن تأمین اجتماعی من
 • استفاده از نسخه وب و ورود به سایت tamin.ir
 • شماره گیری کد دستوری #۱۶۶۶* (دقت داشته باشید که کد دستوری تمدید دفترچه تامین اجتماعی همین موارد است. البته الان دیگر دفترچه فیزیکی صادر نمی شود؛ اما استفاده از شماره های دیگر توصیه نمی شود.)

روش‌های آنلاین هم برای تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی وجود دارد. مراحل تمدید دفترچه برای بیمه‌شده اصلی، بیمه‌شده فرعی، دفترچه بیمه دختر و پسر را توضیح خواهیم داد.

مراحل تمدید آنلاین دفترچه بیمه شده اصلی

به طور حتم می‌دانید که مراحل ثبت درخواست برای بیمه‌شده اصلی با بیمه‌شده فرعی تفاوت‌هایی دارد. در حقیقت بیمه‌شده اصلی باید به سایت رسمی ‌سازمان بیمه تامین اجتماعی مراجعه کند. با وارد کردن کد ملی و شماره بیمه‌نامه خود، تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی را انجام دهد.

مراحل تمدید آنلاین دفترچه بیمه‌شده فرعی

هنگام تمدید آنلاین برای دفترچه بیمه‌شده فرعی به جنسیت و سن اهمیت داده می‌شود و مطابق با این دو موضوع مدارکی دریافت خواهد شد. برای افرادی که سن کمتر از پانزده سال دارند باید مدارکی مانند: عکس صفحه اول دفترچه بیمه قبلی، یک قطعه عکس جدید با فرمت jpg و صفحه اول شناسنامه بارگذاری شود. البته که برای بیمه شده‌های بالای پانزده سال، علاوه بر مدارک گفته‌شده، باید صفحه دوم شناسنامه هم ارسال شود تا شرایط ازدواج محرز شود.

تمدید دفترچه بیمه

تمدید آنلاین دفترچه بیمه تامین اجتماعی

مراحل تمدید دفترچه برای بیمه‌شده دختر

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم، فرزند دختر هم جزو بیمه‌شده فرعی است و برای فرزند دختر بالای پانزده سال باید مدارکی مانند: یک قطعه عکس 4*3، عکس صفحه اول شناسنامه و عکس دفترچه بیمه قدیمی ‌ارائه شود. همچنین فرزند بالای پانزده سال نیاز به ارائه صفحه دوم شناسنامه هم دارد تا تحت تکلف بودن و عدم ازدواج وی مشخص شود. زیرا فرزند دختری که ازدواج کند، تحت تکلف سرپرست خانواده قرار ندارد و باید از طریق همسر خود بیمه شود.

 

مراحل تمدید دفترچه برای بیمه شده پسر

فرزند پسری که تحت تکلف سرپرست خانواده است و سن کمتر از نوزده سال دارد، باید مدارکی مانند: عکس صفحه دفترچه بیمه قبلی، یک قطعه عکس 4*3 و عکس صفحه اول شناسنامه ارائه کند.

توجه کنید که بعد از طی کردن مراحل و بارگزاری مدارک لازم، باید زمان و مکان تحویل دفترچه را در سامانه وارد کنید. بعد از این مراحل، تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی انجام شده و به محل مورد نظر شما ارسال می‌شود.

استعلام سابقه بیمه تامین اجتماعی

برای اینکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفت و از خدمات دفترچه درمانی استفاده کرد، باید حق بیمه پرداخت شود. افرادی که در برابر مزد یا حقوق کار می‌کنند، مشمول قانون بیمه تامین اجتماعی می‌شوند. سازمان بیمه تامین اجتماعی مکلف است که صاحبان حرف و مشاغل آزاد که به صورت اختیاری حق بیمه پرداخت می‌کنند را در برابر تمام مزیت‌های قانونی بیمه کند.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی به اینجا مراجعه نمایید.

با توجه به توضیحات داده شده شما به راحتی می‌توانید بعد از پرداخت حق بیمه و بدون اتلاف وقت و هزینه، از طریق سامانه الکترونیکی و اینترنتی سازمان تامین اجتماعی سوابق خود را مشاهده کنید. کافی است که کارفرمای شما به یکی از شعبات تامین اجتماعی مراجعه کند و با دریافت نام کاربری و رمز ورود به سامانه https://samt.tamin.ir لیست حق بیمه کارمند‌های خود را ثبت کند.

پس از گذراندن این مراحل شما می‌توانید استعلام سابقه بیمه خود را از طریق نام کابری و رمز ورود انجام دهید. همچنین ریز دستمزد، مبلغ حقوق و تعداد روزهای کارکرد شما قابل مشاهده است.

مشاهده سوابق بیمه با کد USSD از طریق موبایل

سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از اتلاف وقت و مراجعه حضوری، شرایطی را فراهم کرده‌است تا بیمه شده‌ها به راحتی بتوانند، سوابق بیمه‌ تامین اجتماعی خود را مشاهده کنند. کافی است که از طریق کد USSD با موبایل، خط ایرانسل و رایتل کد  *4*1420# را وارد کنید. همچنین اگر اپراتور خط شما همراه اول است با کد دستوری #142* شرایط مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی شما فراهم شده است.

دقت کنید که برای استفاده از این شرایط باید قبل از آن وارد سایت تامین اجتماعی شده و ثبت نام انجام دهید. همچنین برای تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی نیاز است که سوابق بیمه خود را چک کنید. چنانچه نسبت در سوابق ثبت شده در پروفایل خود ایرادی مشاهده کردید، می‌توانید جهت اعتراض به سوابق تامین اجتماعی اقدام کنید.

دفترچه بیمه تامین اجتماعی

همه افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند، می‌توانند درخواست دفترچه بیمه تامین اجتماعی داشته باشند. در حال حاضر دیگر دفترچه فیزیکی وجود ندارد و بیمه شده می‌تواند از طریق شماره ملی اقدام تمدید بیمه خود کند. به عبارتی دیگر نیازی نیست تا بیمه گزار یا بیمه شده به کارگزاری مراجعه و اقدام به مهر کردن دفترچه خود کند. طبق قوانین بیمه درمانی کشور شامل مزایا و فرانشیز بیمه است که با توجه به نوع درمان مشخص می‌شود. به طور کلی بیمه‌شده اصلی می‌تواند، افراد خانوداه خود را با شرایط گفته شده، تحت تکلف قرار دهد و از خدمات درمانی و دفترچه‌ای بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

شما عزیزان هم که به عنوان کارگر و کارمند مشمول دریافت دفترچه بیمه تامین اجتماعی هستید، بدانید که در صورت ترک کار شرایط واریز حق بیمه توسط خودتان وجود دارد و کافی است حق بیمه خود را به صورت بیمه خویش فرما پرداخت کنید. در آخر اگر سوال یا ابهامی‌ درباره تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی دارید می‌توانید در انتهای این متن و در قالب کامنت از کارشناس‌های بیمه دات کام  سوالات خود را بپرسید تا در کوتاه‌ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
11 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

سامانه روادید الکترونیکی evisa.mfa.ir؛ بررسی شرایط درخواست ویزا به صورت آنلاین

دیگر برای دریافت ویزا نیازی به مراجعه حضوری نیست! آموزش ثبت نام و بررسی شرایط صدور ویزای الکترونیکی به کمک سامانه روادید الکترونیک را در این مقاله بخوانید.

07 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

آموزش کامل ثبت نام در سامانه سماح برای سفر به کربلا + معرفی امکانات این سایت

با توجه به حجم گسترده زائران کربلا، ثبت نام در سامانه سماح برای سفر در دوران اربعین اجباری شد. آموزش گام به گام ثبت نام سایت سماح را در این مقاله بخوانید!

06 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر ۲۰۲۴

در این مطلب به بررسی مشخصات فنی و ظاهری شورولت تریل بلیزر 2024، مزایا و معایب آن پرداخته ایم؛ برای آشنایی با این خودرو و ویژگی‌های آن، این مقاله را مطالعه کنید.

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

خدمات بیمه تامین اجتماعی شامل چه پوشش‌هایی می‌شود

هر آنچه در مورد خدمات و پوشش‌های بیمه تامین اجتماعی باید بدانید را اینجا بخوانید!

02 فروردین 1402 / اطلاعات بیمه ای

استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به 2 روش حضوری و آنلاین

نحوه استعلام کد بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری و غیر حضوری

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
حاج حسنی
03 بهمن 1400

سلام صدور آنلاین دفترچه بیمه تامین اجتماعی هم انجام میشه الان؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، الان دیگر دفترچه فیزیکی صادر نمی شود و نیازی به صدور دفترچه بیمه مانند قدیم نیست. فقط لازم است که حق بیمه را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

   حسن
   02 مرداد 1401

   سلام با توجه به اینکه دیگر دفترچه تامین اجتماعی نداریم، آیا اعتبار زدن دفترچه تامین اجتماعی بی معنیه؟

    کارشناس بیمه
    07 مرداد 1401

    سلام همان پرداختی از طریق سایت کفایت می کند.

چکی
03 بهمن 1400

سلام تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی به چه صورته؟ باید به کارگزاری بریم؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز دفترچه تامین اجتماعی برای نوزاد در زمانی که به دنبال می آید، نیاز نیست. می توانید از دفترچه مادرش استفاده کنید. بعد اینکه همه کارها به صورت اینترنتی است.

  اکبر
  09 آذر 1401

  سلام‌ الان چند ماهی از کارم اومدم
  بیرون اعتبار بیمه تمام شده چطوری میتونم خود تمدید کنم

   کارشناس بیمه
   09 آذر 1401

   سلام اگر ازاد هستید میتوانید مشاغل ازاد شوید به کارگزاری یا سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید.

اصلاحی
03 بهمن 1400

سلام کد دفترچه تامین اجتماعی کدام است؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز منظورتون دقیقا چیست؟ آیا اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی را به صورت آنلاین را میخواهید که باید با کارگزاری تماس بگیرید.

راه
03 بهمن 1400

سلام آیا تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی دانشجویان هم متفاوت است؟ ماها که زیر نظر پدرمونیم

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام خیر، شما هم باید درخواست دفترچه تامین اجتماعی غیرحضوری را از طریق اکانت پدر خود ثبت کنید. البته دیگر دفترچه وجود ندارد و همه چیز به صورت اینترنتی است. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارگزاری ها تماس بگیرید.

کاری
03 بهمن 1400

سلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی اینترنتی رو چطوری میشه دید؟

کاملیا
03 بهمن 1400

سلام روش تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی به چه صورته؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، الان دیگر دفترچه ها به صورت الکترونیکی صادر میشود. برای تمدید به سایت تامین اجتماعی یا نزدیکترین شعبه مراجعه کنید.

   شهریار
   07 آبان 1401

   سلام من زمانی که دانشجو بودم با فرم اشتغال به تحصیل اعتبار بیمه درمانی تأمین اجتماعی رو تمدید میکردم ولی فارغ‌التحصیل شدم و مهلت اعتبار بیمه تموم شده. برای تمدید اعتبار بیمه درمانی چیکار کنم؟

طرار
03 بهمن 1400

سلام نحوه تمدید دفترچه بیمه دانشجویان با افراد عادی متفاوت است؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام شما برای مشاهده اعتبار دفترچه بیمه و تمدید آن باید از طریق کسی که زیرمجموعه آن هستید، اقدام کنید. برای سوال با کارگزاری بیمه تامین اجتماعی تماس بگیرید.

خلخالی
03 بهمن 1400

سلام کد دفترچه تامین اجتماعی رو کجا میتونم ببینم؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام باید به سامانه مراجعه کنید و در بخش اطلاعاتتان قابل مشاهده است.

صمصام
03 بهمن 1400

سلام استعلام تاریخ اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی از کدام قسمت سایت باید بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، الان دیگر دفترچه ها به صورت الکترونیکی صادر میشود. برای تمدید به سایت تامین اجتماعی یا نزدیکترین شعبه مراجعه کنید.

جواد
12 بهمن 1400

با سلام بیمه من از طرف کارفرما 7 ماهه قطع شده چطور میتونم بیمه را تمدید کنم (سابقه بیمه 15 ساله دارم)

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ادامه بیمه خود را به صورت اختیاری ادامه دهید.

  الهی
  17 مهر 1401

  سلام تمدید غیرحضوری دفترچه تامین اجتماعی فقط از طریقه سایته؟

   کارشناس بیمه
   18 مهر 1401

   سلام دفترچه که دیگر وجود ندارد؛ اما از طریق سایت می توانید اقدام کنید.

حامد
14 بهمن 1400

سلام من پسرم ۶ ساله هست الان اومدیم بیمارستان دفترچه هم داره ولی کد ملی پسرم تو سیستم نیست ولی برای من هست
الان باید چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید به کارگزاری تامین اجتماعی یا شعبه مراجعه کنید تا فعال شود. البته شناسنامه و کارت ملی خود و پسرتان را هم باید همراه داشته باشید.

نسیم
16 بهمن 1400

با سلام خانومی هست مطلقه و تحت پوشش بیمه پدرم هستم یعنی جز مستمری بگیر پدرم هستم و از طریق ایشان دفترچه بیمه تامین اجتماعی دارم. امروز به دکتر مراجه کردم گفتن دفترچه اعتبار ندارد .. برای اعتبار زدن دفترچه اونم به صورت غیر حضوری چه کنم چون ما مشهدیم و اعتبار فقط نیشابور میزنن چون پدرم در بیمه اجتماعی نیشابور بیمه شده .. با تشکر

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از طریق سایت سازمان با موبایل انجام دهید یا به نزدیکترین کارگزاری سازمان مراجعه کنید.

عباس
19 بهمن 1400

باسلام من شعبه ی بیمه ام تغییر کرده الان بصورت آنلاین افراد تحت تکفل خود را بروزرسانی کردم فقط میخواستم بدونم از چه زمانی اعتبار افراد تحت تکفل وصل میشه با تشکر

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ار زمانی که لیست ارسال و پول بیمه واریز میشود.

Mehdi t
08 اسفند 1400

سلام
چرا دفترچه پدر من اعتبار دارد
ولی مادر و بقیه افراد زیر 18 سال خیر ؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، برای اینکه شما زیرنظر پدرتان بیمه هستید و بازه تحت پوشش این دو متفاوت است.

raha
19 اسفند 1400

با سلام. چون تحت تکفل پدرم هستم، برای تمدید بیمه خود نیاز به ارایه شناسنامه به سازمان تامین اجتماعی دارم چون محل صدور بیمه شهرستان است آیا حتما باید به سازمان تامین اجتماعی شهرستان مراجعه کنم یا از طریق سازمان تامین اجتماعی تهران میتوانم اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید از طریق کارگزاری تامین اجتماعی در تهران کارت را انجام بدهید.

   siry
   08 فروردین 1401

   با سلام
   من قبلا دفترچە رو فعال نکردم
   الان میخوام بزنم گزینەش غیرفعالە
   باید چکار کنم تا بتونم فعالش کنم و از تخفیف درمانیش استفادە نمایم؟

    کارشناس بیمه
    09 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، باید اولا باید مدارک شناسنامه و کارت ملی خودتان و خانواده تان را ببرید کارگزاری سازمان تا شما را در آن کارگاه نامنویسی کنند البته برای کسانی که اولین بار است ولی بقیه میتوانند بروند در سایت قسمت نامنویسی درمان خودش را فعال کند.

   siry
   08 فروردین 1401

   باسلام
   چرا گزینەی فعال کردن دفترچە عمل نمی‌کنە؟

    کارشناس بیمه
    09 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، باید اولا باید مدارک شناسنامه و کارت ملی خودتان و خانواده تان را ببرید کارگزاری سازمان تا شما را در آن کارگاه نامنویسی کنند البته برای کسانی که اولین بار است ولی بقیه میتوانند بروند در سایت قسمت نامنویسی درمان خودش را فعال کند.

siry
09 فروردین 1401

سلام مجدد
من خودم مستقل بیمە مشاغل آزاد واریز میکنم، اما هزینە بابت دفترچە واریز نکردم، الان میخوام فعالش کنم و از تخفیف درمانیش استفادە کم
آیا میشود هر وقت لازم بود فعال کرد یا چجوریە چند وقت قبلش میشە فعالش کرد؟

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید بروید تو سایت تامین اجتماعی درخواست درمان کنید مشکلی ندارد.

حمید
09 فروردین 1401

با سلام پسر من دانشجو هستش . از کدوم قسمت سایت میشه دفترچه بیمه اون رو تمدید کنم ؟

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید گواهی تحصیل او را از دانشگاه ببرید تا اولا ثابت کنید که دانشجو است و آن گواهی تحصیلی را به کارگزاری سازمان تحویل دهید تا او را ثبت کند.

علی
11 اردیبهشت 1401

سلام . خسته نباشید . میخواستم غیر حضوری دفترچه بیمه تامین اجتماعی را تمدید اعتبار کنم . میشه راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق خود سایت تامین اجتماعی با پرداخت حق بیمه می توانید.

مصطفی
22 اردیبهشت 1401

سلام من قبلا تو شرکت کار میکردم و دفترچم تا فروردین 1401 اعتبار داشت ولی از سال گذشته از شرکت خارج شدم وشغلم آزاده و بیمه حرف و مشاغل آزاد هستم و حق بیمه را به علاوه حق سرانه درمان پرداخت میکنم و تا قبل از تمام شدن اعتبار دفترچه از حمایت درمانی برخوردار بودم ولی الان استعلام میگیرم میگه عدم برخورداری از حمایت درمانی انگار که اصلا سرانه درمان رو پرداخت نکردم.چی کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

پریناز
23 اردیبهشت 1401

سلام من دختری ۳۶ ساله ام، مجردم آیا غیر حضوری میشه دفترچه ام رو تمدید کنم یا باید حضوری مدارک ببرم؟

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  در حال حاضر بیشتر کارها غیرحضوری است و از طریق سایت امکان پذیر است.

Ahmad
30 خرداد 1401

سلام…من دانشجو هستم وگواهی اشتغال به تحصیل گرفتم…چجوری و از چه طریقی میتونم به صورت آنلاین دفترچه بیمه رو تمدید کنم؟

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، نیازی دیگر به دفترچه نیست؛ اما می توانید از طریق سایت تامین اجتماعی ثبت نام کنید.

   بهنام قنبری
   09 آبان 1401

   با سلام در صورت پرداخت نکردن حق بیمه حمایت درمانی چه مدت بعداز آن اعتبار دارد؟

    کارشناس بیمه
    11 آبان 1401

    سلام تا پایان همان روزی که حق بیمه واریز کردید اعتبار دارد

فرخ شیرازی
01 تیر 1401

من پدرم ارتشیه مجدد میخام از دفترچه بیمه ارتش استفاده کنم؟ ایا در چنین شرایطی میتونم همچنان دفترچه بیمه تامین اجتماعی مو تمدید کنم؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، از یک دفترچه فقط میتوانید استفاده کنید

آ.ص
05 تیر 1401

با سلام برای تمدید دفترچه بیمه تکمیلی افراد مستمری بگیر از چه طریق باید انجام داد ؟

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص هر اطلاعاتی لازم بوده است، نوشته ایم.

کیارش
19 تیر 1401

سلام. من نوزده سال سن دارم و دانشجو هم هستم. دیروز متوجه شدم دفترچه بیمه ام اعتبار نداره باید از چه طریقی اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، دیگر به دفترچه نیاز نیست. اگر پرداختی دارید، هر ماه مشکلی ندارد؛ اما از طریق سایت می توانید مبلغ ها را واریز کنید. باز اگر مشکلی بود، به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

مهدی
21 تیر 1401

سلام
من حق بیمه تامین اجتماعی رو اواخر هر ماه پرداخت میکنم…مثلا بیمه تیر ماه رو که گرفتم در تاریخ ۲۸ تیر پرداخت میکنم و بعد چند روز فیش مرداد رو میگیرم و در اواخر مرداد پرداخت میکنم به همین منوال پیش میرم
به پزشک مراجعه کرده بودم گفتن بیمه ات اعتبار نداره….ممنون میشم راهنمایی کنید پرداخت چجوری باید باشه؟

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، جنابعالی اشتباه واریز میکنید حق بیمه هرماه را اول همان ماه باید واریز کنید منلا بیمه مرداد را باید اول مرداد واریز کنید

مرادی
10 مرداد 1401

سلام تمديد بيمه تامين اجتماعي فقط اینترنتیه؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام بله البته اگر نمی توانید به کارگزاری مراجعه کنید.

نساز
10 مرداد 1401

سلام اگ تمدید بیمه تامین اجتماعی اختیاری انجام ندیم، چی میشه؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام دیگر بیمه ندارید.

سهی زاهدی
15 مرداد 1401

واسه تمدید آنلاین بیمه تامین اجتماعی چه سایت یا اپلیکیشنی برم؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام در خصوص سایت تامین اجتماعی باید بروید.

پیروزی
23 مرداد 1401

سلام سامانه تمدید دفترچه بیمه خدمات درمانی با تامین اجتماعی متفاوته؟

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام بله

   هومن
   30 مهر 1401

   سلام اونوقت چطوری تمدید اینترنتی اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی رو باید انجام داد؟

    کارشناس بیمه
    01 آبان 1401

    سلام دیگر دفترچه فیزیکی نمی دهند.

زمانی
22 شهریور 1401

سلام. برای تمدید اعتبار بیمه دختران بالای ۱۵ سال به صورت اینترنتی، باید عکس صفحه اول و دوم شناسنامه رو ارسال کنیم؟!

  نویسنده بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  بله باید ارسال شود تا از عدم ازدواج آنها تامین اجتماعی مطمن شود

فرجامی
07 مهر 1401

برگه های دفترچه بیمه من تمام شده است.
چگونه دفترچه جدیدبگیرم.

  نویسنده بیمه
  07 مهر 1401

  سلام دوست عزیز
  دیگه دفترچه درمانی صادر نمیشود و دیگه باید با کارت ملی به دکتر مراجعه کنید

   حشمت
   03 آبان 1401

   سلام الان دیگر تمدید دفترچه تامین اجتماعی غیر حضوری انجام میشه>؟

    کارشناس بیمه
    04 آبان 1401

    سلام دیگر دفترچه فیزیکی نداریم و همه موارد از طریق اینترنت انجام می شود.

اسماعیل
08 آذر 1401

سلام
وقت بخیر
ببخشید من الان نوزده سالمه و بیمه تامین اجتماعی من قطع شده گفتن باید نامه اشتغال به تحصیل از دانشگاه بگیرید ولی من پشت کنکوریم و دارم برای کنکور میخونم یعنی هنوز دانشگاه ثبت نام نکردم،آیا راهی هست دفترچه خودمو تمدید کنم

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1401

  سلام خیر

نوربخش
14 آذر 1401

روزتون بخیر
دانشجو هستم بیمه تامین اجتماعی.
می خواستم بدونم چطوری باید دوباره بیمه رو تمدید کنم؟ (از طریق چه سامانه ای)

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام از طریق خود سایت تامین اجتماعی می توانید اقدام کنید.

علیمرادی
14 آذر 1401

روز خوش
میتونید لطفا راهنمایی کنید از چه طریقی و کدوم وب سایت غیر حضوری میتونم تمدید دفترچه بیمه مستمری بگیران رو انجام بدهم. با تشکر

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام از طریق خود سایت تامین اجتماعی سرچ کنید در گوگل می آورد.

مرادی
14 آذر 1401

سلام
داخل سایت چک کردم و نوشته هم خودم که مستمری بگیر هستم و هم مادرم بیمه داریم. ولی اطلاعی ندارم چه زمانی باید تمدید کنم تا حقوق مستمری قطع نشود.ممنونم از جواب

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام حقوق مستمری که میگیرید برقرار است؛ اما بهتر است که به کارگزاری مراجعه کنید.

پایون
13 دی 1401

سلام من چند روزه مبلغ برگ پرداخت را بصورت آنلاین پرداخت کردم ولی اعتبار برای دفترچه نمیاد ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید باتشکر پایون هستم

  نویسنده بیمه
  13 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا اختیاری هستید باید حق بیمه را جلو جلو یعنی ماه آینده را پرداخت کنید که بتوانید از درمان هم استفاده کنید اگر هم این کار کردید احتمالا در پرداخت شما مشکلی بوجود آمده است به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

حمید
17 دی 1401

سلام وقت بخیر
من 3 روز مبلغ بیمه رو واریز کردم ولی هنوز تمدید نشده بیمه ام میخواستم دلیلشو جویا بشم؟
باتشکر

  نویسنده بیمه
  17 دی 1401

  سلام حمید عزیز
  اگر بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا اختیاری واریز میکنید و سابقه شما ثبت نشده باید بروید کارگزاری تامین اجتماعی تا آنها پیگیری کنند شاید واریزی شما اشتباه ثبت شده باشد

ذکریا
29 دی 1401

من مستمری بگیرم دخترم زمان بیمه اش تمامشده برای تمدید چه کنم

  نویسنده بیمه
  30 دی 1401

  سلام زکریای عزیز
  باید با شناسنامه اش به واحد مستمریها شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

مهدی بشاسپ
15 بهمن 1401

سلام ببخشید بیمه واریز میکنم ولی دفترچه تمدید نمشه

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام. لطفا فرآیند تمدید دفترچه بیمه خود را از کارگزاری بیمه پیگیری کنید و این موضوع را اطلاع دهید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید