۱۳ خرداد ۱۴۰۲

تحول دیجیتال: گامی به سوی تغییرات در کسب‌وکار آنلاین بیمه

 

تغییر سبک زندگی، الزام تحول دیجیتال را برای شرکت‌ها و به خصوص کسب‌وکارهای سنتی الزامی کرد. تحول دیجیتال، مجموعه‌ای از ابزارها و فرآیندهای مدرن در نظر گرفته می‌شود که برای حل مشکلات کسب‌وکار و جلب رضایت مشتریان استفاده می‌گردد. برای هر کسب‌وکاری، تحول دیجیتال، تحولی استراتژیک و حائز اهمیت تلقی می‌شود. این اهمیت با شیوع کرونا پررنگ‌تر شده است.

چگونه تحول دیجیتال بر کسب و کار آنلاین تاثیرگذار است؟

تحول دیجیتال باید به تغییرات و توسعه در ۴ فرآیند: مدل کسب‌وکار، تجربه دیجیتال ذینفعان، فرآیند‌های دیجیتال و محیط دیجیتال منتهی شود.  این امر می‌تواند تاثیری بنیادی در عملکرد کسب وکار آنلاین داشته باشد. کسب‌وکار  آنلاین باید بتواند از فناوری‌های تحول‌آفرین زیر در راستای توسعه دیجیتال استفاده نماید:

 • اینترنت اشیا
 • رایانش ابری
 • اپلیکیشن‌های موبایل
 • رسانه‌های اجتماعی
 • واقعیت مجازی و افزوده
 • تحلیل‌گری داده‌
 • هوش مصنوعی
 • بلکچین و…

به این ترتیب، کسب و کار آنلاین می‌تواند از فرصت‌های پیش رو برای ارزش افزوده سازمانی بهره برد.  کسب‌کارهای زیادی در حوزه بیمه و بانکداری و… در این مسیر  گام برداشته‌اند. این کسب و کارها به دنبال استفاده هرچه بهتر از مزیت‌های تحول دیجیتال برای خدمات‌رسانی امن، سریع و مناسب به مشتریان خود هستند.می‌توان در حوزه اینشورتک به بیمه دات کام به عنوان نمونه چنین کسب و کارهایی اشاره کرد.

بیمه دات کام و استفاده از فرصت‌های دیجیتال

شرکت آریا پرداز رایکا با نام تجاری بیمه دات کام در تاریخ ۰۱/۰۱/۱۳۹۶ فعالیت خود را در زمینه بازاریابی و فروش آنلاین محصولات بیمه‌ای آغاز کرد. Bimeh.com، سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. این سامانه دارای مجوز بیمه مرکزی، ۲۴ ساعت شبانه روز ۷ روز هفته در خدمت بیمه‌‌گزاران می‌باشد. در این سایت، امکان خرید اینترنتی انواع بیمه نظیر

 • بیمه شخص ثالث خودرو و موتور
 • بیمه بدنه
 • بیمه موتورسیکلت
 • بیمه آتش سوزی و زلزله
 • بیمه مسافرتی
 • بیمه درمان
 • بیمه مسئولیت پزشکان
 • بیمه کرونا
 • بیمه تجهیزات الکترونیک فراهم است.

این سازمان می‌کوشد تا با تأکید بر مشتری‌مداری و به کارگیری مدیران باتجربه و کارشناسان متخصص در راستای ارائه اطلاعات دقیق، شفاف و بی‌طرفانه، امکان مقایسه سریع و خرید آسان را برای همراهان خود فراهم آورد.

بیمه دات‌ کام با استقبال از طرح تحول دیجیتال و به واسطه بهره‌گیری از قابلیت‌های دیجیتال توانسته در مدل‌های کسب‌وکار خود ارزش‌ آفرینی کند. از این رو این سازمان توانسته علاوه بر بهبود عملکرد قابل ملاحظه درون سازمانی که شامل افزایش کارایی و اتوماسیون فرآیند است، در زمینه افزایش سرعت پاسخ‌دهی و ایجاد حس خوب اعتماد  برای مشتریان و نمایندگان خود، تغییرات ملموسی را ایجاد کند. بیمه دات کام سال گذشته به دلیل رویکرد بسیار مثبت خود مخصوصا در حوزه مارکتینگ، استراتژی و سیاست‌ها، حرکت‌های فرهنگی، رعایت اصول و خط قرمزهای صنعت بیمه برای تقدیر به واحد نظارت بیمه مرکزی فراخوانده شد.

همایش تحول دیجیتال

برگزاری همایش در رابطه با الزام تحول دیجیتال را برای شرکت‌ها با حضور مدیران سرشناس

دیدگاه مدیرعامل بیمه دات کام نسبت به رشد و تعالی اقتصاد دولت الکترونیک

مهندس بهاره شریفیون، کارآفرین و مدیرعامل استارت‌آپ‌ دانش بنیان بیمه دات کام معتقد است:« شرکت‌های دانش بنیان بیمه‌ای، تکنیک و نوآوری در بستر آنلاین را به عنوان شیوه سولوشن محور برای رشد صنعت بیمه سرلوحه کار خود قرار داده‌اند. این امر می‌تواند نوید حرکت‌های امیدوارانه به سوی دولت الکترونیک در حوزه بیمه تلقی گردد. توجه به استارت آپ های نوپا و بهره گیری از نوآوری‌های آن‌ها در چارچوب منافع ملی بیمه، گام‌های رشد و تعالی اقتصاد دولت الکترونیک هستند. خلق اندیشه، کارآفرینی، رشد صنعت بیمه، کسب وکارهای متنوع جدید، فناوری های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر آن، نقطه عطفی است که حمایت‌های بیمه مرکزی،  پنجره جدیدی به روی آن‌ها در کشور باز می‌کند. به این ترتیب، بهره‌مندی بیشتری از توسعه در حوزه اقتصاد دانش ‌بنیان بیمه حاصل می‌شود.»

گذار از دوره سنتی به دوره الکترونیکی در حوزه اینشورتک

مهندس بهاره شریفیون اذعان کرد:« استارت‌آپ‌های بیمه‌ای در صنعت بیمه، راه حل جدیدی وارد کرده‌اند. آن‌ها درصدد هستند که صنعت بیمه را از دوره سنتی به الکترونیکی گذار کنند. امیدوار هستیم که با تعامل پیش رو و رویکرد صحیح و مثبت، موضوعات به نحوی برای بیمه مرکزی مطرح گردد که توجیه مساله برای مرجع قانون‌گذار و مدیران ارشد تحقق یابد. در این حالت می‌توان به حمایت و کمک آنان برای یافتن نقش و جایگاه شایسته استارت‌آپ‌های بیمه‌ای در دولت الکترونیک نائل شد. این اتفاق می‌تواند کاتالیزور مثبت شناسایی شود تا زیرساخت‌های فناورانه به درستی با دقت و انسجام جایگاه خود را بیابند. تسهیلات نیز به صورت صحیح و هوشمندانه ارائه شود تا کارآفرین با آسودگی بتواند به ارزش آفرینی خود جامه عمل بپوشاند.»

همایش آنلاین تحول دیجیتال با حمایت بیمه دات کام

در این راستا هلدینگ کسب‌وکار ماهان همایش آنلاین «تحول دیجیتال» را با حمایت بیمه دات کام در تاریخ ۱۰ شهریورماه در محل مرکز سیمنارهای کسب‌کار ماهان برگزار می‌کند. در این همایش، در پنل تخصصی با موضوع بانکداری و بیمه اساتید نام آشنای زیر سخنرانی خواهند کرد:

 •  سرکارخانم بهاره شریفیون مدیرعاملbimeh.com
 • جناب آقای کارستن باج متخصص تحول دیجیتال در بانک داری دیجیتال
 • جناب آقای مصطفی امینی  پژوهشگر و مشاور اجرایی بانکداری دیجیتال و … سخنرانی خواهند کرد.

امید است که چنین نشست‌هایی، نقطه عطفی در توسعه فرهنگ بیمه و بانکداری در دولت الکترونیک گردد. علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام رایگان در این همایش به این لینک مراجعه نمایید.

 

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
افزایش چشمگیر قیمت‌ها از ۲۳ تیر
۲۳ تیر ۱۴۰۳ / بدهی خودرو / اخبار بیمه

جدول نرخ جدید جریمه‌های رانندگی ۱۴۰۳، افزایش چشمگیر قیمت‌ها از ۲۳ تیر

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور فراجا، سردار محمدباقر سلیمی، از اجرای جدول جدید تخلفات رانندگی پس از به‌روزرسانی سامانه‌های هوشمند از ۲۳ تیرماه ۱۴۰۳ خبر داد. در خردادماه سال جاری پس از بررسی‌های

نداشتن بیمه ثالث و باطل شدن کارت سوخت
۱۷ دی ۱۴۰۲ / اخبار بیمه / اطلاعات بیمه ای

ابطال سهمیه و عدم صدور کارت سوخت برای وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث

اگر بیمه شخص ثالث خودروی خود را تمدید نکرده اید، احتمالا خطای کارت سوخت یکی از مشکلات جدی شما خواهد بود. بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین بیمه برای وسایل نقلیه موتوری بوده و خرید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید