01 فروردین 1402

۵ روش تشخیص مقصر تصادفات رانندگی + راهکار قانونی و کاربردی تصادفات

تصادفات رانندگی در جاده‌های شهری و بین راهی در اتوبان‌ها و جاده‌های مختلف، امری اجتناب‌ناپذیر است. روزانه شاهد آمار بالایی از حوادث رانندگی در جاده‌های مختلف اقصی نقاط کشور هستیم. همیشه پس از هر تصادفی به این چالش برمی‌خوریم:” مقصر تصادف رانندگی و حادثه کیست؟ زیرا ممکن است هر یک از طرفین مدعی باشد که مقصر تصادفات رانندگی و حادثه فرد مقابل است. مقصر تصادفات رانندگی باید خسارت‌های مالی و جانی را پرداخت نماید. با توجه به ابعاد مالی این مساله، آگاهی از نحوه تعیین مقصر تصادفات رانندگی امری ضروری به نظر می‌رسد. پس با ما همراه باشید.

در حوادث رانندگی دارای خسارت بسیار بالای مالی یا جانی، باید افسر رانندگی را مطلع ساخت. او با حضور خود در محل حادثه و کشیدن کروکی، مقصر تصادفات را خیلی سریع تشخیص می‌دهد. پلیس برای راننده خاطی جریمه‌ای مطابق با قانون اعمال می‌کند. بهتر است همواره با در دست داشتن بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ضمن رعایت کردن نکات رانندگی از خسارت‌های خود بکاهید.

نحوه تشخیص مقصر تصادفات رانندگی با توجه به عوامل مختلف

اگر می‌خواهید بدانید که مقصر حوادث رانندگی در تصادفات مختلف کیست و چگونه می‌توان او را تشخیص داد؟ برای تشخیص مقصر تصادفات رانندگی می‌بایست به یک سری نکات توجه داشت که در ادامه به ذکر آن ها اشاره می شود:

خواب آلود بودن راننده

برخی از رانندگان به علت رانندگی به مدت طولانی خسته می شوند. به علاوه، آن‌ها در طول مسیر رانندگی هم استراحتی نمی کنند. این دسته از رانندگان نیز عنوان مقصر حوادث رانندگی را یدک خواهند کشید. این خواب‌آلودگی رانندگان، تصادفات ناخوشایندی را در پی دارد.

مقصر تصادف رانندگی

خواب آلودگی راننده از دلایل تصادفات است

 

هر یک از رانندگانی که قصد سفر به جاده‌های مختلف را دارند؛ می بایست به مدت کافی استراحت داشته باشند. رانندگان باید پیش از رانندگی کاملا هشیار بوده و هیچ یک از مواد مخدر یا داروهای خواب آور را مصرف نکرده باشند. در غیر این صورت، آن‌ها در جریان تصادفات به عنوان مقصر حوادث رانندگی به حساب خواهند آمد. یکی از اتفاقاتی که در هنگام رانندگی در جاده‌های پیچ در پیچ می‌تواند به سقوط یا تصادف ختم شود، خواب آلودگی و استفاده از مواد مخدر است.

رعایت حق تقدم در رانندگی

یکی از مواردی که در بسیاری از حوادث رانندگی منجر به بروز تصادف می گردد؛ عدم رعایت حق تقدم توسط یکی از رانندگان است. طبق قانون جدید تصادفات رانندگی معمولا مقصر حوادث در این شرایط کسی است که علی‌رغم وجود تابلوها و چراغ راهنما و دستورالعمل‌های حق تقدم در مسیرهای اصلی به فرعی، قانون را رعایت نکرده‌است.

همواره باید حق تقدم را رعایت نمود. زیرا در صورت عدم رعایت حق تقدم ممکن است حوادث زیادی رخ دهد. به عنوان مثال: راننده ای که از مسیر فرعی وارد اصلی شده باید در نظر داشته باشد که تقدم با ماشینی است که در مسیر اصلی در حال حرکت است. در صورتی که راننده مسیر فرعی، حق تقدم را رعایت نکند؛ به عنوان مقصر حوادث رانندگی و تصادف پیش آمده به حساب می‌آید.

سبقت و سرعت غیر مجاز

از دیگر عواملی که می توان با آن مقصر حوادث رانندگی را تشخیص داد؛ سرعت و سبقت غیر مجاز خواهد بود. رانندگانی که به جای سبقت از سمت چپ، از سمت راست سبقت می گیرند و در خط کشی ها یا نواحی سبقت ممنوع از راننده جلویی سبقت می گیرند؛ قطعا مقصر حوادث رانندگی هستند. موارد ذکر شده، نمونه‌هایی از جرایم رانندگی هستند.

رانندگانی که فراتر از سرعت مجاز رانندگی می‌کنند؛ آن ها نیز مقصر حوادث رانندگی به شمار می‌آیند و علاوه بر اعلام شدن مقصر می‌بایست جریمه هم پرداخت نمایند. توجه به تابلوهای مختلف درون و برون شهری و سرعت مجاز رانندگی در چنین جاده هایی امری حیاتی تلقی می‌گردد. پیشنهاد می‌کنیم که مقاله سرعت مجاز در معابر را مطالعه کنید.

سهل انگاری و تصادف از پشت

در بسیاری از موارد، ممکن است بنا به سهل انگاری راننده،تصادف از عقب صورت گیرد. در این گونه موارد، مقصر حوادث رانندگی تحت هر شرایطی راننده ای است که از پشت به ماشین جلویی برخورد داشته است.

برخورد ماشین با عابر پیاده

گاهی ممکن است یک ماشین با عابر یا عابران پیاده برخورد دارد. در این صورت مقصر تصادفات رانندگی را بیشتر رانندگانی به خود اختصاص می دهند که توجهی به خط عابر پیاده یا پل عابر پیاده و چراغ راهنمایی و… ندارند و بی گدار به آب می زنند: آن‌ها هیچ یک از جوانب امر را در نظر نمی‌گیرند و با افراد مختلفی برخورد می‌کنند که در موارد حاد منجر به فوت آنها هم می‌شوند.

علاوه بر این موارد، عوامل دیگری نیز وجود دارند که با در نظر گرفتن هر یک از آن ها می‌توان مقصر حوادث رانندگی را تشخیص داد. البته باید به این نکته بسیار مهم توجه داشت که تشخیص مقصر در حوادث رانندگی مختلف توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی صورت می‌گیرد. در صورت بروز هر گونه تصادفی بلافاصله برای تشخیص مقصر با این کارشناسان تماس بگیرید.

اما برای شکایت از راننده مقصر چه مراحلی باید طی شود؟ و چگونه باید از راننده مقصر شکایت کنیم؟ برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله راهنمای کامل شکایت از راننده مقصر را مطالعه نمایید.

استعلام بیمه شخص ثالث

تعیین مقصر تصادفات رانندگی بعد از حوادث مختلف

در زیر به برخی از مواردی اشاره می‌شود که طبق قوانین تصادفات رانندگی، در صورت بروز حوادث مختلف می‌توان بدون هیچ گونه شک و شبهه‌ای چنین رانندگانی را مقصر صد در صد حوادث رانندگی دانست. آموزش کارشناسی تصادفات راهنمایی و رانندگی می‌تواند به شما کمک کند تا در صحنه حادثه قبل از رسیدن پلیس از وضعیت مقصر تصادف تا حدودی مطلع شوید. این دسته از رانندگان و شرایطی که به عنوان مقصر در حوادث رانندگی مختلف شناخته می‌شوند؛ شامل موارد زیراست:

 • رانندگان بدون گواهینامه که در هر صورت مقصر حوادث رانندگی در تصادفات مختلف به شمار می آیند. (مقاله مجازات رانندگی بدون گواهینامه مطالعه کنید.)
 • رانندگانی که هنوز یک سال از صدور گواهینامه پایه ۳ آن ها نگذشته و در شهر دیگری غیر از محل صدور گواهینامه آن ها با ماشین دیگری تصادف کرده اند.
 • مقصر تصادف از پشت سرتحت هر شرایطی راننده ماشینی است که به خودروی جلویی خود برخورد داشته است.
 • مقصر تصادف در گردش به چپ، در اکثر مواقع خودرویی شناخته می‌شود که به سمت چپ انحراف داشته است.
 • تشخیص تصادف فرعی به اصلی در حالت کلی کار سختی نیست؛ در چنین مواقعی معمولاً خودرویی که از خیابان فرعی بدون رعایت حق تقدم وارد خیابان اصلی شود به عنوان مقصر اعلام می‌شود.
 • مقصر تصادف در کوچه ها و خیابان‌ها با توجه به نوع برخورد می‌تواند متفاوت باشد. اما در مواقعی که راننده قصد دور زدن داشته باشد، اگر بدون رعایت حق تقدم به لاین مخالف رفته و موجب وقوع حادثه شود،قوانین تصادف در کوچه او را به عنوان مقصر تصادف می‌شناسد.
 • مقصر تصادف در تقاطع ها طبق قانون حق تقدم تعیین می‌شود. بر اساس این قانون زمانی که چند وسیله نقلیه از دو یا چند راه مختلف به تقاطع هم عرض برسند، حق تقدم با شخصی است که در طرف راست وسیله نقلیه دیگر قرار دارد.
 • مقصر تصادف در گردش به راست نیز به محل تصادف بستگی دارد. در حالت کلی در تقاطع‌ها حق تقدم با شخصی است که قصد چرخش به راست را دارد. هنگام ورود از خیابان فرعی به اصلی اما حق تقدم با شخصی است که از قبل در خیابان اصلی حضور داشته است.
 • مقصر تصادف تغییر لاین یکی از مواردی است که بستگی به شرایطی نظیر عدم رعایت حق تقدم،عدم استفاده از راهنما و کاهش سرعت ناگهانی دارد. اما معمولاً مقصر راننده‌ای است که تغییر لاین غیرمنتظرهداده است.
 • زمانی که چراغ‌های راهنمایی و رانندگی وجود دارند، حق تقدم را رنگ چراغ مشخص می‌کند. پس مقصر تصادف در چراغ قرمز کسی است که به هشدار آن بی توجهی کرده و از چهار راه عبور کند.
 • در هنگام دور زدن، تشخیص مقصر تصادف در دوربرگردان کمی پیچیده است و بهتر است تا رسیدن افسر راهنمایی رانندگی نظری در این باره صادر نکنید.
 • همان‌طور که در آیین نامه راهنمایی و رانندگی آمده است، پارک ماشین در تقاطع‌ها تا فاصله 15 متری ممنوع است. با توجه به این قانون، مقصر تصادف با ماشین پارک شده در تقاطع راننده‌ی ماشین ثابت است.
 • اگر در هنگام دور زدن و بازگشت از یک مسیر به مسیر مقابل حادثه‌ای رخ دهد، مقصر تصادف در حال دور زدن در اکثر مواقع کسی است که اقدام به دور زدن کرده است.
 • اگر شاهد تصادف در ورود ممنوع باشیم و ماشین خلاف جهت آمده باشد، با شاخ به شاخ شدن ماشین‌ها قطعاً خودرویی که وارد ورود ممنوع شده مقصر است.
 • مقصر تصادف از پشت سر در اتوبان بر اساس موقعیت خودروها متفاوت است. اگر در خودرویی در اتوبان متوقف و خودروی دیگری از پشت با او تصادف کند، مقصر است. حال اگر خودرویی از پشت به خودروی در حال حرکت بزند، مقصر است.
 • مقصر تصادف آینه به آینه را نمی‌شود به راحتی اعلام کرد و با توجه به شرایط موجود، افسر به عنوان کارشناس تصادف، مقصر تصادف با آینه بغل را مشخص می‌کند.
 • مقصر تصادف سبقت از چپ تحت شرایط خاصی تعیین می‌شود. درست است که سبقت از سمت چپ آزاد است اما در صورت بروز حادثه، هر دو راننده ممکن است به عنوان فرد خاطی شناخته شوند و خسارت تصادف ۵۰ ۵۰ در نظر گرفته شود. در حالت کلی اگر راننده‌ای که قصد سبقت دارد، بدون توجه به آینده و فاصله قانونی این کار را انجام دهد، خطا کار شناخته می‌شود.
 • در تصادف در پارکینگ عمومی اصول حق تقدم کمی متفاوت است.
 • مقصر تصادف از بغل سمت راست و از بغل سمت چپ را باید افسر مشخص کند. در واقع به شرایط تصادف بستگی دارد.

بنابراین باید به این نکات توجه داشت که در صورت بروز تصادفات مختلف، ممکن است راننده‌ای یکی از این بی احتیاطی‌ها را مرتکب شود. در این صورت وی به عنوان مقصر تصادفات و حوادث رانندگی محسوب می‌گردد. با رعایت کردن اصول درست و قانونی رانندگی از بروز هر گونه تصادفی جلوگیری نمایید. برای اعلام تصادفات رانندگی و کشیدن کروکی حتماَ باید با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید. اگر هم راننده بعد تصادف متواری شده و نمی‌دانید چه کاری انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله فرار راننده مقصر از صحنه تصادف را مطالعه کنید.

در تصادف با ماشین متعلق به دیگری، مسئولیت مالک چیست؟

در هنگام بروز حادثه، مقصر تصادفات همیشه متوجه راننده‌ی خاطی است. اگر کسی ماشینت فرد دیگری را قرض گرفته باشید، یا بر روی خودروی متعلق به شخص دیگری مشغول کار باشد و تصادف کند، مالک ماشین هیچ مسئولیتی در این حادثه ندارد. تنها آسیبی که این اتفاق به مالک خودرو وارد می‌کند افت قیمت وسیله نقلیه و کم شدن تخفیف بیمه است البته اگر از بیمه شخص ثالث برای پرداخت خسارت استفاده کرده باشد.

قانونی پیش بردن روال تصادفات

در صورت بروز شرایط مختلف زیر:

 • بنا به هر دلیلی راننده ای بی احتیاطی کرده باشد.
 • راننده با سهل‌انگاری و رعایت نکردن نکات لازم رانندگی مقصر حوادث رانندگی شمرده می‌شود.
 • هر یک از طرفین تصادف به وجود آمده، فرد مقابل خود را مقصر تصادف رانندگی به شمار می‌آورد.

در هر صورت بهتر است به منظور جلوگیری از درگیری و نزاع خیابانی میان هر یک از طرفین، فورا با پلیس راهنمایی و رانندگی و کارشناسان این حوزه تماس گرفته شود. در این شرایط، پلیس بر حسب تجربه و تخصص خود، می‌تواند خیلی سریع مشکل را حل و فصل نماید. او مقصر اصلی تصادف را معرفی می‌کند. مراتب قانونی پیش می‌رود تا از هر گونه درگیری میان طرفین جلوگیری شود.

قوانین راهنمایی و رانندگی در تصادفات

در خصوص قوانین تصادفات راهنمایی و رانندگی در تصادفات و چگونگی تعیین مقصر می‌توان چند قانون زیر را بیان کرد:

 • در شرایط عادی و بر اساس قوانین تصادف از پشت، مقصر راننده خودروی پشتی و به دلیل رعایت نکردن فاصله ایمنی است.
 • گاهی اوقات نحوه تشخیص مقصر تصادف در اتوبان متفاوت است.در بیشتر مواقعقانون تصادفات اگر خودرویی به طور کامل وسط اتوبان توقف کند، آن راننده‌ای مقصر شناخته می‌شود. البته برای تشخیص مقصر در تصادفات اتوبانی حتماً باید کارشناس راهنمایی و رانندگی نظر خود را اعلام کند.
 • در تصادف موتور از پشت با ماشین، همان قانون برخورد از پشت سر صادق است و راننده موتور به عنوان فرد خاطی شناخته می‌شود.

 

 • مقصر بودن در تصادف 50 -50 با بقیه موارد متفاوت است. در این حالت هر دو راننده به یک اندازه مقصر بوده و باید خسارت طرف مقابل را تا میزان تعیین شده بپردازند.
 • در مکان‌هایی که دارای رعایت حق تقدم است، مقصر کسی است که حق تقدم را رعایت نکرده باشد؛ حتی اگر با سرعت مطمئنه رانندگی کرده باشد.
 • در تصادف با عابر پیاده، بر اساس شرایط و مکان تصادف، مقصر اعلام خواهد شد.

 

 • اگر راننده‌ای خواب‌آلود باشد، مقصر اصلی شناخته خواهد شد.
 • تعیین مقصر در تصادف در مواقعی که راننده‌ای موجب تصادف دو خودروی دیگر با هم شود، کار دشواری است اما معمولاً آن راننده به عنوان فرد خاطیشناخته خواهد شد.
 • مقصر تصادف در خط ویژه اتوبوس، خودرویی است که در این مکان‌ها تردد داشته است.

 • در قوانین تصادف دنده عقب، اگر راننده‌ای دنده عقب حرکت کند و باعث تصادف شود، مقصر اعلام خواهد شد.

 

 • خسارت راننده بدون گواهینامه پرداخت می شود؛ اما قوانین مخصوص به خود را دارد.
 • تعیین قانون تصادف سر چهارراه بسیار مشکل است. در این مورد حق تقدم مقصر را تعیین می‌کند اما در نهایت افسر شخص خاطی را اعلام می‌کند. حق تقدم در این باره می‌گوید اولویت با وسیله نقلیه‌ای است که در مسیر اصلی قرار دارد یا وسیله نقلیه‌ای که در سمت راست خودروی دیگر قرار دارد.

 • در صورت پارک خلاف جهت در کوچه، اگر وسیله نقلیه‌ای به خودروی پارک شده برخورد کند مقصر اعلام می‌شود. در این وضعیت خودروی پارک شده تنها به دلیل پارک در خلاف جهت جریمه خواهد شد. مقصر تصادف با ماشین پارک شده هم باید خسارت راننده‌ی زیان دیده را پرداخت کند.

 

 • مقصر تصادف سبقت از راست همیشه کسی است که اقدام به سبقت گرفتن کرده، چراکه این کار در هر شرایطی خلاف قانون می‌باشد.
 • قانون انحراف به راست نیز شامل شرایط مختلفی می‌شود که تشخیص مقصر تصادف انحراف به راست را دشوار می‌کند.

 • قوانین تعیین مقصر تصادف در میدان ها نیز بر اساس حق تقدم عمل می‌کند. بر این اساس حالت های مختلفی در نظر گرفته می‌شود. دو قانون اصلی در میدان ها وجود دارد؛ یک، هنگام ورود به میدان، حق تقدم با وسیله نقلیه ای است که داخل میدان حضور دارد. دو، اگر چند خودرو همزمان به میدان برسند، حق تقدم با کسی است که در سمت راست وسیله نقلیه قرار دارد.

داشتن بیمه: ضامن شما در حوادث رانندگی

تصادف امری اجتناب ناپذیر برای هر یک از رانندگان به شمار می‌آید. ممکن است هر یک از آنان بر حسب عوامل مختلف در معرض تصادفات کوچک و بزرگ مختلفی قرار بگیرند. با توجه به این مسئله که در صورت نداشتن بیمه‌های مختلف خودرو شامل بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، هزینه تعمیر خودروی شما و خودروی فرد مقابل – در صورت تعیین شما به عنوان مقصر حوادث رانندگی ممکن است برای شما سنگین تمام شود. (برای آشنایی بیشتر با این بیمه‌ها، پیشنهاد می‌کنیم راهنمای بیمه بدنه و راهنمای بیمه شخص ثالث را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین را انتخاب کنید.)

مقصر تصادفات رانندگی

بیمه شخص ثالث، حامی رانندگان در تصادفات رانندگی

 

بهتر است هر چه سریعتر نسبت به خرید بیمه شخص ثالث به صورت اینترنتی و خیلی راحت از سامانه بیمه دات کام اقدام کنید. بدین ترتیب خود و وسیله نقلیه خویش را از هر گونه آسیب و خسارتی در حوادث مختلف رانندگی بیمه می‌کنید. اینجاست که می توان اهمیت داشتن بیمه های خودرو را به طور کلی لمس نمود. رانندگانی که نسبت به خرید بیمه‌های خودروی خود اقدام کرده اند؛ می توانند با داشتن برگه بیمه خود، خسارت‌های برآمده از تصادفات مختلف را جبران کنند و نیازی به اعمال هزینه های سرسام آور نباشد.

تکلیف پرداخت دیه در صورت عدم شناسایی مقصر چیست؟

در صورتکی که یک تصادف خسارت جانی داشته باشد و راننده مقصر متواری شود یا به هر دلیلی شناسایی نشود، تکلیف این است که دیه مقتول از صندوق تامین خسارت های بدنی پرداخت شود نه از بیت المال. برای اینکه با میزان دیه و چگونگی حساب آن آشنا شوید، این مقاله را مطالعه کنید.

برای تشخیص مقصر تصادفات رانندگی باید به برخی نکات توجه کنید: رانندگی بدون گواهینامه، راننده‌‌ی خودوریی که به پشت ماشین جلویی خود برخورد کند، راننده‌ای که دنده عقب حرکت کند و به ماشین پشت برخورد کند، بدون تردید مقصر حوادث رانندگی شناخته می‌شوند. اگر همچنان در این‌باره سوال یا ابهامی دارید در انتهای همین مطلب برای کارشناسان بیمه دات کام پیام بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست؟ + راهنمای استفاده از بیمه شخص ثالث خودرو (بهار 1402)

بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ چرا بیمه ثالث اتومبیل اجباری است؟ بهترین و ارزان‌ترین بیمه را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید!

08 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ سقف تعهدات بیمه ثالث در سال 1402

سقف خسارات بیمه چقدر است؟ سقف خسارات مالی و جانی در بیمه ثالث ماشین را در این مقاله بخوانید.

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه بگیریم؟+ آخرین اصلاحات سال 1402

اگر در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه، هیچ تصادفی را تجربه نکنید و از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو، به شما تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد که بر قیمت بیمه‌نامه جدیدتان اعمال خواهد شد.

06 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1402 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

05 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

عواقب خطرناک و جبران‌ناپذیر نداشتن بیمه شخص ثالث (آپدیت 1402)

حادثه خبر نمی‌کند! اگر وسیله نقلیه‌ای دارید که در گرفتن بیمه آن سهل انگاری می‌کنید؛ اگر از عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث اطلاعی ندارید، حتما این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
ارش
05 خرداد 1400

این قضیه گواهینامه رانندگی نداشن مقصر شی شعر بود عایا

  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر یکی از شرایط اطلاق تخفیف و پرداخت خسارت در بیمه شخص ثالث ، داشتن گواهینامه راننده مقصر هستش

   امید رضایی
   03 اسفند 1400

   سلام خسته نباشید من سر یک چهارراه در شهرک صنعتی بدون داشتن چراغ راهنما در حال رد شدن بودن نزدیک به وسط چهارراه رسیده بودم موتور سواری اومد و مستقیم به درب عقب سمت راننده با شدت تصادف تصادف کرد منم وقتی دیدم موتور سوار اصلا تکون نمیخوره سریع باز صحنه تصادف ماشین روشن کردم تا فرد تصادفی به بیمارستان برسونم خلاصه مردم اومدند من منصرف کردند تصادفی امبولانس با تاخیر برد کارشناس وقتی امد گفت صحنه تصادف بدلیل جابجا کردن ماشین مقصر را معلوم نکرد بدونم مقصر منم یا موتور سوار ممنون می شوم

    کارشناس بیمه
    03 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، مقصر را فقط کارشناس و آن هم با توجه به بررسی محیط می تواند انجام دهد. اینکه حق تقدم با توجه به شرایط چهارراه با چه کسی بوده است.

     Aliii
     08 شهریور 1401

     سلام خسته نباشید اگه راننده مقصر فرد مجرده رو به بیمارستان انتقال بده هزینه عمه برعهده کیه

     Mahdi
     22 مهر 1401

     سلام وقت بخیر
     من امروز از یک خیابان فرعی میخواستم وارد میدان بشم اول ایستادم بعد که مطمین شدم ماشین نمیاد تا خواستم شروع به حرکت کنم و حتی تقریبا ۱ متر حرکت کردم دیدم یک موتوری با سرعت خیلی بالا داره میاد طرفم . میخواست بمن برخورد نکنه تغییر جهت داد و لیز خورد و به زمین کشیده شد و صورتش زخمی شد. با پلیس تماس گرفتم و امبولانس خبر کردم .اما الان پلیس میگه مقصر ۵۰ ۵۰ هستید در حالیکه من اصلا بهش برخورد نکردم و اون باسرعت بالا وارد میدان شده. آیا این حکم درسته؟ میشه بهش اعتراض کرد؟

     کارشناس بیمه
     23 مهر 1401

     سلام می توانید اعتراض بزنید.

   عظیم
   22 اسفند 1401

   سلام وقت به خیر
   من از سمت خلاف جاده میومدم که یه پراید از فرعی اومد به گوشه سپر عقب من برخورد کرد
   میدونم که خلاف اومدم ولی میخوام بدونم من مقصر صد درصد هستم یا نه چون اون به من زده و در ضمن من اون سمت جاده بودم

    کارشناس بیمه
    23 اسفند 1401

    سلام دوست عزیز. بله شما مقصر هستید.

رعیت
29 مهر 1400

سلام قبل از دوربرگردان راهنمای زده بودم اما خودروی پشتی توجه نکرد و محکم زد بهم الان مقصر کیه؟

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بر اساس اطلاعاتی که شما می دهید، خودروی پشتی مقصر است؛ اما تعیین مقصر و میزان خسارت را باید پلیس و واحد خسارت تعیین کنند.

   رضا
   25 اردیبهشت 1401

   سلام
   ایا وسیله نقلیه ای در اتوبان که حداقل سرعت۷۰ تا هست با سرعت کمتر از ۷۰ تا رانندگی کند و یه ماشین دیگه از عقب با او برخورد کند امکان مقصر بودن دارد

    کارشناس بیمه
    12 خرداد 1401

    بستگی به موقعیت خودروها دارد اما اگ همه چیز مناسب باشد، راننده پشت سر مقصر است

     امیر دشتبانی
     25 دی 1401

     سلام ضمن خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم
     دو روز پیش در کیلومتر ۶۰ تهران ساوه تصادفی رخ داد ک ب شرح ذیل بود
     ی پرشیا با ی تارا در لاین سبقت تصادف کردنند ک کلا لابن سبقت رو مسدود کرده بودند و هیچ گونه اعلام خطری در فاصله با تصادف نگذاشتع بودنند
     بعد من با ی پرشیا با ۱۲۰ تا سرعت یهو ب تصادف نزدیک شدم ک سریعا ب لاین وسط تغییر مسیر دادم در همین حین ی تیبا هم پشت سر من بود ک من بعد از تغییر مسیر حدود ۴۰ الی ۵۰ متر ب مسیرم ادامه دادم ک از پشت تیبا زد ب گوشه سپر عقب سمت شاگرد من ک باعث شد من تعادلمو از دست بدم و همچنین تیبا ک دوتامون شروع ب چرخش کردیم ک تو حاشیه و خاکی اتوبان توقف کردیم ولی الان یدون در نظر گرفتن پرشیا و تارا منو مقصر شناختن
     میخواستم بدونم آیا درست است یا خیر ممنون میشم جواب بدید

     کارشناس بیمه
     26 دی 1401

     سلام در مقاله و هم در کامنت ها توضیح داده ایم که مقصر اصلی را افسر تعیین می کند و همچنین اعتراض وجود دارد. بعد اینکه به سرعت شما و همچنین کنترل خودرویتان هم بستگی دارد.

   حسینی
   25 آبان 1401

   سلام
   من از کوچه داشتم میامدم بیرون به خیابان اصلی
   وارد بشم همزمان با من یک ماشین دیگه هم جهت
   با من از سمت راست من میخاست وارد خیابان اصلی
   بشه من اون رو ندیدم و به در جلو سمت مسافر من
   برخورد کرد پلیس آمد من رو مقصر کرد آیا من مقصر
   هستم یا باید اعتراض کنم

    کارشناس بیمه
    25 آبان 1401

    سلام مقصر را افسر مشخص می کند اما می توانید اعتراض بزنید.

یاشار
05 دی 1400

سلام، من پارسال تصادف کردم و متاسفانه باعث فوت یک نفر شد. میخواستم بدونم که آیا این مساله برای من سوسابقه میشه با توجه به اینکه دارم استخدام میشم؟

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال حقوقی است اما اگر غیرعمد باشد، سوسابقه ای برای شما در نظر گرفته نخواهد شد. باز باید از یک وکیل این مساله بپرسید.

Dariush
10 دی 1400

سلام وقت بخیر
من برای خرید موتور خودم رو کنار موتور فردی دیگر روی جک گذاشته و وارد اغذیه فروشی شدم ناگهان فردی با موتور خود به موتور من ضربه زد و موتور من و دیگر موتور به زمین افتادن موتور پارک شده آسیب دیده و از من خسارت میخواد طرف ضربه زننده متواری. حال من باید خسارت بپردازم یانه؟

  نویسنده بیمه
  10 دی 1400

  سلام داریوش عزیز با توجه به توضیحاتی که دادید، مقصر شما نیستید ولی باید برای این مساله نظر کارشناسی یا پلیس را بگیرید زیرا امکان دارد موتور خود را به نحوی گذاشته باشید که باعث ایجاد چنین اتفاقی شده باشد.

سهيل بابایی
10 دی 1400

باسلام.برادرم درجاده خاکی تصادف کرده،گواهینامه دارد ولی موتورش بیمه نبوده،پلیس هم اورا مقصردرآورده،آیا راهی هست برای بیمه کردن موتور که بتونه خسارت مالی وجانی)نقص عضو شدن درتاریخ حادثه رو پوشش بده)؟

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  خیر امکان پذیر نیست

محمد
12 دی 1400

سلام
درصورتی که فردی ۷سال تخفیف بیمه داشته باشه وحالا یکی از کوپن هاش کنده بشه چند درصد بیمه اش افزایش پیدا میکنه ؟

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  20% بابت خسارت مالی از تخفیفات کسر میشه

Sara
12 دی 1400

سلام ببخشید من دیروز در حال دنده عقب گرفتن درلاین خودم بودم که پشت ماشینم به پشت ماشینی برخورد کرد که در لاین مقابل قرار داشت. اگر فرض رو براین بگذاریم که ماشین اون فرد در لاین انحراف داشته مقصر کیه؟

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

  مسعود
  29 تیر 1401

  در لاین انحراف داشته یعنی چطور

سرآمد
18 دی 1400

سلام ما هفته پیش سوار یک ماشین خطی از اصفهان به تهران شدیم، راننده همش خواب بود یک تصادف جزئی داشت اون موقع پای من محکم به صندلی روبرو خورد اما اون موقع چیزی نشون داد الان درد گرفته و کوفتگی داره نشون میده من می تونم از راننده شکایت کنم و دیه بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله که چند روز گذشته است، شما باید اول از همه مدارک پزشکی را تهیه کنید. بعد اینکه بهتر است با یکی از واحدهای خسارت شرکت های بیمه گر تماس بگیرید. همچنین با سازمان مربوط حمل و نقل مسافر در کشورهم تماس بگیرید. اول از همه شما باید اثبات کنید که این آسیب ناشی از آن تصادف بوده است.

م.م.م
20 دی 1400

سلام
من دیشب داخل کوچه پیچیدم و میخواستم وارد خیابان اصلی بشوم
و سرعت مجاز هم داشتم
و تا نصف، کوچه 6متری که رفتم ماشینی در اواسط کوچه شروع کرد به دور زدن و ناگهان به من برخورد کرد و سریعاً خودش رو مقصر دونست
و موتور من لاک هاش شکست و کلا آسیب دید

مگر این آقا موظف نیست که خسارت را پرداخت کند؟؟؟

  نویسنده بیمه
  20 دی 1400

  با سلام دوست عزیز لطفا با مرکز پرداخت خسارت بیمه خود تماس حاصل فرمایید.

صادق
24 دی 1400

سلام دو خودرو در خیابان تصادف می کنند و یک خودرو به طرف پیاده رو پرت و با خودرویی که در پیاده رو پارک بوده برخورد می کند آیا خودروی پارک شده در پیاده رو حق گرفتن خسارت از خودروی پرت شده را دارد؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و همچنین تعیین مقصر را افسر باید تشخیص دهد. البته با توجه به توضیحات شما، مالک خودروی پارک شده می تواند خسارت دریافت کند.

محمد
03 بهمن 1400

سلام.من ی تصادفی داشتم ب این شکل ک من تولاین سبقت بودم ولی یک خودرو ب طور ناگهانی واردسبقت شد و وارد لاین من شدومن برای جلوگیری از برخورد ب سمت راست منحرف شدم و ب خودرویی برخورد کردم و خودرویی از عقب ب ماشین من برخورد کرده مقصر چ کسی میباشد؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام تعیین مقصر را فقط پلیس راهنمایی و رانندگی تعیین می کند. تا زمانی که از صحنه تصادف کروکی کشیده نشود، امکان اعلام مقصر وجود نخواهد داشت.

رضا صوفی
08 بهمن 1400

سلام. من هفته پیش تصادف کردم که راننده مقابل من مقصر اعلام شد. اما خود مقصر توی این حادثه مجروح شده. من هنوز نتونستم ماشینم رو از پارکینگ در بیارم. باید منتظر بمونم تا مقصر سرپا بشه تا دنبال کارآ بیفته؟؟ من تاکی باید منتظر بمونم؟؟ ممنون از راهنمایی شما عزیزان

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، ترخیص خودرو شرایط خاص خود را دارد. در صورتی که مدارک مورد نیاز تهیه شود، مشکلی وجود ندارد.

   امیر
   01 اردیبهشت 1402

   سلام خسته نباشید
   یه ماشین وسط جاده بخاطر مسافر کامل توقف کرد من از پشت زدم بهش کاملا وسط جاده. مقصر صددرصد منم ؟

    نویسنده بیمه
    01 اردیبهشت 1402

    سلام. بله.

بهادر
10 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
تو جاده اصلی در حال رانندگی بودم یه ماشین دور زد و با من اصابت کرد افسر تو گزارش نوشته خط ترمز شما ۲۶ متر بود و سرعت بالایی داشتید واسه خاطر همین موضوع ۵۰_۵۰ زده آخه این انصاف!!؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و اگر فکر می کنید که افسر در تشخیص اشتباه کرده است، می توانید شکایت کنید. حتما با یک وکیل در این خصوص مشورت کنید.

  مسعود
  29 تیر 1401

  سلام بهادر اون افسر اولا اگه خط ترمز یکدست و بدون بریدگی باشه واز۳۰متربه بالا ۵۰۵۰ حالا یه شرایطی هم هست که تو کدوم لاین بودی اون آقا کجا اگه تواین سبقت باشی ترمز کردی که طرف۱۰۰درصدمقصره منم تصادف اینجوربود ولی توکروکی۱۵مترنوشتع ولی زمانی که ۳نفرشدیکیشون پول گرفته بود پدرنامعلوم مادر صلواتی نوشته بود۶۰مترخط ترمز

محمد
12 بهمن 1400

سلام من دیشب در تقاطعی که چراغ راهنمای زرد شد در حال گردش به سمت چپ بودم که ناگهان خودروی از سمت روبرو برای ردشدن سریع از تقاطع باسرعت بالا زد وسط ماشین بنده سمت راست ماشینم میشه لطفا بفرماید کدوم مقصر حادثه بودیم

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تعیین مقصر را افسر مشخص می کند و حتما باید شرایط سنجیده شود.

ناصر
15 بهمن 1400

اگر در محوطه پارکینگ شما در حالت دنده عقب جهت خروج از پارک باشید سپس خودرو دیگری از آخر محوطه پارکینگ بصورت دنده عقب در حال حرکت باشد و بهم برخورد کنن کدام خودرو مقصر میباشد؟

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید کروکی مسیر به طور دقیق کشیده شود. اینکه خودروها دقیقا به چه صورت در حال خروج بوده اند.

سفیر
23 بهمن 1400

سلام قوانین تصادف رو کی تعیین میکنه؟ والا چرا ما همش مقصریم

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید قوانین راهنمایی و رانندگی را رعاتی کنید تا جریمه نشوید.

محمد
25 بهمن 1400

سلام من با ی ماشین دیگه تصادف کردم من مستقیم راه خودمو میرفتم و اون ماشین از سمت خودش خارج شد و پیچید روبروی من و من هم از وسط در شاگرد زدم بهش و اون شخص فورا فوت کرد حالا طرف های مقابل شکایت کردن که سرعتت زیاد بوده ایا ربطی داره ممکنه رای عوض بشه و من مقصر بشم

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به هر حال ایشان تخلف کرده اند. اما حتما باید با یک وکیل مشورت کنید.

   مسعود
   29 تیر 1401

   تو کدوم لاین بود ماشینت طرفت کدوم لاین؟
   ولی نمیتونه کاری کنه خیالت راحت حق تقدم باتو بوده اون انحراف داشته تخلف کرده باعثبروزحادثهشده

حسن
25 بهمن 1400

سلام
ما در اتوبان بودم که دو تا مشین به هم زدن ماشین دومی یک دفعه ترمز گرفت و من هم‌که سرعتم ۳۰ بود بهش خوردم الان مقصر راننده ی دومی نیست؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام خیر زیرا شما فاصله مجاز را رعایت نکرده اید.

مهزیار
25 بهمن 1400

دو روز پیش یک راننده داخل یه بلوار حرکات نمایشی انجام میداد نتونست کنترل کنه ماشینشو به ماشین من بر خورد کرد من سمت راست مسیر بودم بعد از برخورد کنترل ماشینم از دستم خارج شد و به ستون برخورد کردم اون راننده هم صحنه ی حادثه رو بهم ریخت میتونید بگید بهم مقصر رو

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تعیین مقصر را فقط افسر تعیین می کند. به هر حال، با توجه به صحبت های شما آن راننده مقصر است. اما حتما باید با یک افسر صحبت کنید.

امیر
01 اسفند 1400

سلام، من پیاده داشتم موتور خاموشمو توی خیابون هل میدادم که یه ماشین از پشت بهم زد و فرار کرد و چندتا از استخوانهای پا و دستم شکسته، گواهینامه و بیمه موتور ندارم. ایا مقصر منم یا خودروی فراری؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله حقوقی است و حتما باید با یک کارشناس راهنمای و رانندگی صحبت کنید. او بعد از بررسی شرایط مقصر را اعلام خواهد کرد. به هر حال، شما هم بیمه ندارید، بر چه اساسی می خواهید از بیمه پول بگیرید؟

شاهرخ
03 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
امروز تو خیابون در حال دور زدن بودم که با من تصادف کردن . اینطوری که من در سمت راست خیابون راهنما زده بودم که سمت چپ بروم در لاین مخالف منتظر بودم تا ماشین های بروند تا دور بزنم یکی از ماشین ها وایساد تا من دور بزنم من شروع به دور زدن کردم که از پشت ماشین یک پراید با سرعت زیاد از ماشینی که توقف کرده بود سبقت گرفت جوری که در لاین مخالف داشت میومد و در همون موقع به جلوی ماشین من برخورد کرد . بنظر شما کی مقصر؟
راننده هم از صحنه تصادف رفته و در ۲۰ متری تصادف پارک کرده و در حالت عادیم نبوده

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز به این صورت نمی توان نظر دارد و حتی باید از نزدیک و توسط یک کارشناس راهنمایی و رانندگی بیان شود.

عباس
03 اسفند 1400

سلام تو رمپ خروجی اتوبان یادگار جنوب به شمال به سمت حکیم داخل خروجی ماشینم خراب شد و نگر داشتم سمت راست فلاشرم روشن کردم یهذپراید از عقب باهام برخورد کرد مقصز منم یا نه

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مقصر اصلی حادثه را فقط افسر راهنمایی و رانندگی و با توجه به شرایط دقیق محیط در نظر می گیرد.

شاهوردی
06 اسفند 1400

با سلام من دیشب در حین رانندگی با دنده عقب بودم که ناگهان دوتا بچه که داشتن باهم کشتی میگرفتن از سمت درب راننده من ماشین من برخورد کردن وپای یکی نفر از آنها شکست آیا بنده مقصر هستم

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تعیین مقصر را فقط افسر راهنمایی و رانندگی و آن هم با بررسی شرایط اعلام خواهد کرد.

پوریا
15 اسفند 1400

سلام خسته نباشید ببخشید من راننده اسنپ هستم به مقصد مسافر رسیده بودم و با سرعت خیلی آرام و متوجه این که کجا می خوام نگه دارم آروم گرفتم کنار که پارک کنم مسافران پیاده شن
ولی وقتی که میخواستم توقف کنم یه دفعه به یه چیزی برخورد کردم از قسمت عقب ماشین که بعد از ترمز کردن و پیاده شدن متوجه شدم که ماشینی که کنار خیابون پارک بود شروع به حرکت و آمدن به خیابان کرده بود که به ماشین من خورده بود حالا میخواستم بپرسم که مقصر این تصادف کیه لطفاً راهنمایی کنید اگه مقدور هستش زودتر جواب بدین که الان باید برم واسه درست کردن ماشین ممنون

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مقصر اصلی را فقط افسر و آن هم با توجه به بررسی شرایط تعیین می کند. هیچگاه مقصر از این طریق بیان نمی شود. با توجه به گفته شما احتمال اینکه آن شخص مقصر باشد، زیاد است. اما حالت خودروی شما هم اهمیت دارد.

حسنی
16 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
قبل از اینکه چندمتر تموم شه دور برگردان تموم شه تصمیم گرفتم دور بزنم راهنما هم زدم یهو ماشین که داشت مستقیم میرفت زد به سپر و گوشه سمت چپ ماشینم،خودشم تا قبل از اینکه افسر بیاد گفتم من هم مقصر چون اصلا شمارو ندیدم،درسته من یه کمی دیر اقدام به دور زدن گرفتم ولی اون ماشین بقدری سرعتش زیاد بود زد به پشت ماشین من افسرم منو مقصر کرد متاسفانه،من آیا مقصرم؟؟و اینکه میتونم بگم افسر نظر اشتباه داده ؟

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تعیین مقصر را افسر و با توجه به شرایط اعلام می کند. به هر حال می توانید اعتراض کنید.

Taha
17 اسفند 1400

سلام
من بعد از یک پیچ ماشینم لیز موخوره و من مخالف جاده وایسادم و خاموش شدن اما جوری بود که یه ماشین دیگه بتونه رد بشه اما اونم چون سرعتش بالا بود با بغل ماشین می زنم به من حالا من مقصرم یا نه؟

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اول از همه اینکه اصلا متوجه منظورتان نشدیم، بعد اینکه افسر از نزدیک مقصر را تعیین می کند.

امین
27 اسفند 1400

با سلام بنده دیشب در اتوبان ساوه در لاین سرعت بودم که ماشین پشت سرم چراغ داد که از من سبقت بگیرد من راهنما زده و به لاین 2 آمدم در همین حین راننده دیگری از لاین یک به لاین 2 آمد و ما باهم برخورد کردیم گلگیر جلوی ماشین من به درب جلو و عقب ماشینم مجاور برخورد کرد مقصر حادثه کیست مرسی از حمایتتون

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مقصر حادثه را فقط افسر و آن هم با توجه به شرایط تعیین می کند. الان خودروی پشتی شما باید فاصله را رعایت می کرد. شما هم باید در هنگام گردش به راست حواستان به سمت دیگر می بود.

رضاکاریزی
28 اسفند 1400

سلام من مستقیم داشتم میرفتم یک ماشین ازسمت راننده اومد اینه سمت شاگردش برخوردکردشکست کی مقصره الان؟

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید شرایط خودروها کامل بررسی شود. به این صورت که نمی توان گفت بعد اینکه فقط افسر میتواند مقصر را تعیین کند.

عسل
29 اسفند 1400

سلام خسته نباشید چندروز پیش موقع سبقت راننده جلویی بخاطر اینکه رو چاله نره یهو فرمون رو گرفت سمت چپ منم از هرچقد خودمو سعی کردم نشد از پشت سر گلگیر جلو سمت راست خورد به زیر سپر سمت چپ راننده جلویی البته ماشین پراید جلویی عقب ماشینشو اورده بود بالا از فرم اصلی خارج کرده بود واسه همین سر گلگیر جلو من خورد زیر صندوق عقب ماشین من پارس هستش توافقی کنار اومدیم بخاطر اینکه خانوم دنبال بود ترسیده بود گفتم ببر اول خانومت رو بیمارستان مهمتره الان میخوام بدونم اگه بخوام کروکی بکشم مقصر ۱۰۰ درصد منم چون از پشت زدم

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر اصلی را باید افسر مشخص کند. اینکه از پشت زدید، دلیلی بر مقصر بودن صددرصد شما نیست.

امیرارسلان
03 فروردین 1401

سلام روز بخیر
من در خیابان یکطرفه به اندازه ۱۰ متر دنده عقب گرفتم و از کوچه فرعی ک یکطرفه بود یک ماشین خلاف اومد بیرون و تصادف شکل گرفت میخواستم ببینم به چه صورت میشه تعیین خسارت

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تعیین مقصر را باید دقیق افسر مشخص کند. به هر حال هر دو تخلف کرده اید.

علی
11 فروردین 1401

سلام.من سر چهار از سمت راست خوروی جلویی حرکت کردم و چون پهنای خیابون کوچیک بود یکی از ما میتوتست اول رد بشه من جلوتر بودم و ماشینی که من از سمت راستش رد شده بودم قسمت سپرش از سمت شاگرد به سپر پشت من خورده من مقصر بودم یا اون؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز،تعیین مقصر فقط بر عهده افسر است.

Iraj
14 فروردین 1401

سلام من امروز میخواستم ماشینمو دنده عقب وارد پارکینگ کنم در این حال یه ماشین از پایین باسرعت اومد و به ماشین من زد وسط درب راننده با گلگیر جلو الان مقصر منم یا طرف مقابل

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تعیین مقصر را افسر اعلام می کند.

ایرج شیخی
15 فروردین 1401

آیا در تصادف در کوچه با یک خودرو که در لاین سبقت خلاف جهت پارک شده در این تصادف مقصر ماشین خلاف جهت پارک شده است یا خودرو که بهش زده

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، منظورتان از لاین سبقت در کوچه چیست؟ مهم ترین نکته ای که باید بدانید، مقصر را فقط افسر تعیین می کند.

علی توانگری
24 فروردین 1401

سلام بنده راکب موتور بودم و قصد سبقت از دوتا خودرو پراید
و پژو را داشتم به محض سبقت ازخودروی پراید ایشان هم وارد خط سبقت شده و از قسمت درب راننده با من برخورد کرد مقصر کیست

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را باید افسر و بعد از بررسی دقیق شرایط و اینکه آیا سبقت شما هم درست بوده یا خیر، تعیین کند.

   فرید
   09 مهر 1401

   سلام روز خوش
   منم یک اتفاق مشابه داشتم و موقع سبقت گرفتن از سمت راست، یک ماشین هم از سمت چپ لاین بغل سبقت گرفت و به من زد و من راهی بیمارستان شدم. میخواستم ببینم قانون راهنمایی و رانندگی در تصادفات کی رو مقصر اعلام میکنه؟

    کارشناس بیمه
    10 مهر 1401

    سلام این را فقط باید افسر مشخص کند اما سبقت از سمت راست مجاز نیست.

صابر
26 فروردین 1401

سلام من در اتوبان ماشینم خراب شد زدم کنار فلاشر زدم یکی از عقب زد به من افسر ۵۰به۵۰ مقصر زد میگه به هر دلیلی در اتوبان نباید توقف کرد وقتی ماشین خراب میشه چکار باید کرد ایا این درسته

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید به سازمان مربوطه شکایت خود را ثبت کنید. البته شما باید شرایط از جمله مثلث خطر را هم رعایت می کردید.

امیر
28 فروردین 1401

سلام
داداش با ماشین تو لاین خودم داشتم میرفتم بعد طرف اومد گرفت سمت من منم سرعتم بالا بود گوشه سمت راست من خورد به پشت ماشین جلویی
بعد طرف داشت تو خط ممتد سبقت می‌گرفت اومد جلو من که خوردم بهش
ولی افسر گفت به نفع ماشینیه که از پشت خورده شده بهش

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، می توانید نسبت به این حکم اعتراض کنید؛ البته تعیین مقصر را افسر تعیین می کند.

  محمدم
  13 اردیبهشت 1401

  سلام من تولاین خودم درحرکت بودم ماشینی ک ازروبرومی امددرلاین من امده بودوراننده ی ماشین هم رانتدگی را رهاکرده بودوازپنجره بیرون نشسته بودوگواهینانه هم نداشت منم هم به جای اینکه شاخ ب شاخ باماشین برخوردکنم ترنزدستی راکشیدم وماشین جرخیدوبه وسط دوتا درمن اثابت کرد مقصراصلی کدوممون هستیم؟

   کارشناس بیمه
   06 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، مقصر را افسر تعیین می کند اما به هر حال ایشان تخلف کرده اند.

مهدی شیردل
20 اردیبهشت 1401

با عرض سلام،بنده در خیابانی که نیم قوس به سمت چپ و وارد یک خیابانی که سر سه راه هست و چراغ راهنمایی دارد بنده رد شدم و خودروی سمت چپ من هم سر خودرو را داخل قوس کرده به زور و به قسمت گلگیر عقب بعد از (مابین سپر ودر تقریبا سمت در باک بنزین زده)ماشین من کاری نشده و خودروی اون که ۲۰۶ بوده گلگیرش خیلی کم داخل رفته که با ترمز من و ایشان و جابجایی خسارت زیاد نشده!حالا میخوام بدونم کی مقصر هست از اون خروجی۲ خودرو عبور میکنند!

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تقصیر را فقط افسر تعیین می کند.

  وریا
  02 شهریور 1401

  سلام من در خیابان اصلی در حرکت بودم با موتور سیکلت یه ماشین از فرعی اومد تو خیابان اصلی من هم تا جایی که تونستم موتور را کنترل کردم موتور قبل برخورد با ماشین منو زد زمین وقتی خودم را پیدا کردم دیدم بیمارستانم اول اینکه یه راننده منو برده بود بیمارستان صحنه تصادف را دیده دوم بیمارستانبرای کروکی و راهنمایی نیومده و امبولاس نیومده در حق من تاثیر داره سوم مقصر اونه

   کارشناس بیمه
   03 شهریور 1401

   سلام دوست عزیز، اول از همه اینکه بیمارستان برای کروکی نمی آید؛ بعد اینکه این را باید از کازشناس مرتبط بپرسید.

  شاهین مظفری
  16 مهر 1401

  سلام دوست عزیز. منم تقریبا تو شرایط مشابه یک تصادف از گلگیر عقب داشتم که پلیس راننده مقابل رو مقصر اعلام کرد.

ضیایی
22 اردیبهشت 1401

سلام . برادر خانوم من با ماشین داخل کوچه خودشان به یک بچه که ۵ ساله که یکدفعه جلوی ماشین پرید زد. و متاسفانه بچه فوت شده . سرعت ماشین کم بوده ۱۵ کیلومتر برساعت .آیا راننده مقصر هست؟

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را باید افسر تعیین کند.

فریده
23 اردیبهشت 1401

سلام . من سر یک تقاطع میخواستم به سمت چپ گردش کنم. من ایست کامل کردم و چراغ راهنما هم میزدم. ماشین سمت راست یعنی اون که از روبروی من میومد خییلی سرعت بالایی داشت و نتونست کنترلش کنه و به سمت راست خودش منحرف شد و خورد به ستون.اصلا به من برخورد نکرد حالا میگه من مقصرم . واقعا من مقصرم؟

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را باید افسر تعیین کند.

مهدی
30 اردیبهشت 1401

سلام من دیشب دنده عقب در بلوار در حرکت بودم یک موتور با سرعت زیاد با من برخورد کرد بدون گواهینامه رانندگی وفاقد مدارک حق با چه کسی است

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، دنده عقب خودش تخلف است. اما اینکه ایشان گواهینامه نداشته، مساله دیگری است.

سعید
30 اردیبهشت 1401

سلام
من درحال حرکت در اتوبان‌در شرایط بارندگی شدید بودم،متاسفانه در لاین کند رو یک ماشین توقف کامل داشت و من به علت لغزنده بودن جاده با توجه به ترمز‌زدن به پشت ان‌خودرو برخورد کردم،آیا با توجه به اینکه توقف در اتوبان داشته،تعیین مقصر به چه صورت است

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را افسر اعلام می کند. اما به هر حال شما هم مقصر هستید چونکه فاصله وسرعت را رعایت نکردید.

مهدی
04 خرداد 1401

سلام من برای پیاده کردن بچه هام در مدرسه واستادم تا پایین شن بعد همین که حرکت کردم حدود دو متر یه ماشین دیگه میخواست بچه هاش رو پیاده کنه و پیچید بقل که پارک کنه به ماشین من برخورد کرد حالا مقصر کیه؟
میگه من راهنما زدم که پارک کنم

  کارشناس بیمه
  04 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را افسر باید تعیین کند. اینکه شرایط حرکت شما و پیچیدن آن شخص چطور بوده است.

   مهدی
   04 خرداد 1401

   با این تفاسیر مقصر کیه؟
   اگه افسر بیاد هر دو طرف رو جریمه میکنه؟

    کارشناس بیمه
    05 خرداد 1401

    عرض کردیم که باید شرایط هر دو خودرو و چگونگی بودنشان بررسی شود. ممکن است که هر دو مقصر باشید که آن وقت 50 50 بسته می شود

وحید
10 خرداد 1401

سلام من در حال رانندگی بودم که حس کردم خروجی رو دارم رد میکنم راهنما زدم و یهو پیچیدم به راست یه موتوری از پشت خورد بهم مقصر چه کسی محسوب میشه موتوری که فاصله کافی با من نداشت یا من که ناگهانی پیچیدم؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، افسر باید تعیین می کند. اما به هر حال هم شما هم ایشان احتمالا 50 50 مقصر باشید.

   وحید
   13 خرداد 1401

   ممنون از پاسخگویی شما

آیهان
13 خرداد 1401

سلام بنده در اتوبان سمندی که در حال دنده عقب امدن بود از پشت سمت راننده تصادف کردم میتونین راهنمایی کنین که مقصر بنده هستم یا ایشان؟در قسمت شانه خاکی

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، راننده سمند مقصر است. در اتوبان دنده عقب آمدن خلاف است؛ ولی باز باید خود افسر مشخص کند.

یاهو یامن لاهو الاهو
16 خرداد 1401

سلام در رمضان امسال با خودری در خیابان فرعی تصادف کردم که خودروی مقابل انحراف به چپ داشت واز جلو با خودروی اردی تصادف کرده بود حال من به ان خودرو از پشت زدم افسر راهنمایی بدون اینکه مقصر حادثه را بیان کند رفت حال این اقا رفته از افسر کروکی خواسته افسر راهنمایی کروکی را به ایشان نداده گفته خسترت وارده کمتر از هفت میلیون تومن هست .اقایکه باخودرو انحراف به چپ داشته ومن از پشت گوشه سمت چپ به این اقازدم بدون اطلاع من بدن معرفی دادگاه وراهنمایی به کارشناسی برده ماشینو و18میلیون خسارت اورده ایا این خسارت وارده هست یانه به نظر من که نه چون نه من اطلاع داشتم ونه کورکی دردست داشت افسر به اقا گفت کوروکی بالای هفت میلیون تومن خسارت خودرو هست کروکی نداد واین اقا برده ماشین خودشو تعمیر کردن ایا من که الان درخواست کارشناسی کردم چکونه کارشناس میخواهد خسارت وارده رو بیان کنه درحالی که اقا برده داده ماشینشو درست کردن به هوای اینکه 18میلیون برام خسارت بدون اطلاع راهنمایی وطرف مقابل که من باشم اقدام کرده .سوال بنده اینه که ایا راننده متخلف مگر رانندهای نیست که انحراف به چپ کرده باشه دوم کارشناس بیمه دادگستری چگونه میتواند میزان خسارت را از خودروی ترمیم شده بیانکند ممنون از زحمات بیشاعبه شما عزیزان

  کارشناس بیمه
  17 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت کنید.

سالی
23 خرداد 1401

سلام من امروز تصادف کردم، به این صورت که مسیر مستقیم رو میومدم که یه ماشین از حالت پارک به داخل خیابون اومد، ماشین کاملا صاف نشده بود که من با گوشه سمت چپ ماشین تصادف کردم، با راهنمایی و رانندگی که تماس گرفتم به دلیل نداشتن نیرو پشت تلفن گفتن که مقصر ماشینیه که از پارک در اومده چون حق تقدم رو رعایت نکرده، ولی خب بعد از نیم ساعت یه مامور اومد و منو مقصر اعلام کرد خواستم ببینم میشه اعتراض زد به نظر مامور؟

  کارشناس بیمه
  24 خرداد 1401

  سلام هیچگاه نمی توان تلفنی کسی را مقصر اعلام کرد. اما می توانید اعتراض بزنید.

ناصر
28 خرداد 1401

سلام با اتوبوس که وارد محوته بنبست ورود ممنوع شده ودر درب خروجی پارک کرده وطرف سبقت سواری رو گرفته ازپشت
به اتوبوس که هم ورود ممنوع بوده وهم مطلقا ممنوع مقصر کیست

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام تعیین مقصر فقط با تشخیص افسر است و در این موقع باید کروکی تهیه شود.

ارش
05 تیر 1401

سلام و عرض ادب
من داخل کوچه بودم و داشتم سرو ته میکردم که دور بزنم برگردم ماشین اومده از پشت من رد بشه ماشین خودم ثابت بوده در عرض کوچه و ماشین پشت سری اومده از پشت من رد بشه بر خورد ایجاد شده و درب عقب سمت راننده اسیب دیده مقصر کی هست الان
البته هنکار دور زدن و سر ته کردن بنده با من فاصله داشت که من دور زدم

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را افسر فقط تعیین می کند.

یوسف
06 تیر 1401

با خسته نباشید بنده با سرعت ۳۰تا از خیابان جلاال ال احمد وارد در مرزداران خیابان ایثار که یک فرعی است شدم و هیچ وسیله ای جلو من نبود ولی به یک باره از زیر پل یادگار که یک دور برگردان است یه موتوری وارد وارد خیابان ایثار شدو من از جلو سمت شاگرد باهاش برخورد کردم مقصر قضیه کی میتونه باشه تشکر

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را افسر باید تعیین کند.

ابی
07 تیر 1401

سلام وخسته نباشید من حدود یک ماه پیش زمانی که در ورودیه یکی از چهارها پشت چراغ قرمز توقف داشتم وقتی چراغ سبز شد من به سمت راست خود با سرعت خیلی کم گردش به سمت راست داشتم ومنتظر بودم خودروی جلویی حرکت کنه و من با همان فرمان به راه خود ادامه دهم ودقیقا خودروی که راننده آن یک خانم بود با فاصله ایی که من به راحتی میتوانستم گردش به راست داشته باشم ودر حالی که خیلی آروم به حرکتم ادامه میدادم خودروی اون خانم در حالی که میتونست ترمز بگیره تا من وارد میدان چهارها شوم این کارو نکرد وچون سرعت ماشین خیلی کم بود ودقیقا در زمان وارد شدن به داخل میدان چهار من نمیتونستم عکس العمل نشون بدم و بامن برخورد کرد و من به دلیل اینکه اون چهاره یکی از اصلی ترین چهارهای داخل شهر هست و ترافیک سنگینی داره و به نظر خودم چیزی نشده بود ماشینو به کنار خیابون بردم و به اون خانمم گفتم مشکلی نیست شما هم ماشینتو بیار کنار خیابون که هم ترافیک نشه و هم مردم به خاطر یک تصادف جزئی از کارهاشون جا نمونن.خلاصه کنار خیابون من چون میدونستم این برخورد هیچ آسیبی نزده به خانم گفتم نگران نباش شما فکر کنید من مقصر هستم و در حال برسی ماشین که از قبل چندین خط وخش روی بدنه ماشین بودپرسیدم که من مقصر کدوم از این خط ها هستم و اون خانم فرو رفتگی جزئی روی درب سمت راننده را به من نشون داد و من هر جور ‌که فکر میکردم نمیتونستم قبول کنم که اون فرورفتگی بخاطر برخورد ماشین من باشه چون من جلو تر از ماشین اون خانم بود و من در حال گردش به راست بودم حالا میخوام بدونم آیا امکان داره جایی از ماشین من که جلوترم بودم به درب سمت راننده خودروی مقابل خورده باشه و در حالی که عقل حکم میکنه که اگر هم برخوردماشین باعث آسیب دیدگی بشه میتونه فقط یک خط جزئی از خودش جا بزاره نه فرو رفتگی حالا شما نظر بدید آیا واقعا من مقصرهستم و چطور میتونم در خواست کنم که دوربین اون چهاره این تصادف رو چک بکنه تا ببینم آیا واقعا اون فرو رفتگی بخاطر ماشین من پیش اومده البته با کمترین هزینه.لازم به ذکره که بدونید همسر خانم بعد از چند هفته که قرار شد ماشینوبدم صافکاری درستش کنه به من گفت که غذاب وجدان داره اون فرو رفتی کار من نبوده و در زمانی که ماشین تو پارک بود باعث تصادف وفرو رفتگی شده ودقیقا به همان صافکار همین مطلب رو گفته ومن هزینه اون فرورفتگی رو پرداخت کردم در حالی که قرار بود که پول را خودش به کارت بانکی آن شخص صافکارپرداخت کنه واین کارو نکرد وحتی به خودم گفت که من پول رابه حساب شما واریز میکنم وتا به امروز هنوز این کارو نکرده وهیچ پولی به حساب من واریز نشده

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، شما یک داستان طولانی نوشتید اما بهتره با یک وکیل مشورت کنید.

سلیمانی
07 تیر 1401

سلام همسر من در حال رانندگی بوده که دو ماشین باهم تصادف میکنن و همسرم با اختلاف بیست ثانیه به محل تصادف میرسه و با ماشین دوم تصادف میکنه و دچار خسارت زیادی می‌شود اللن دادگاه همسرم رو مقصر دانسته ایا میتونه به این حکم اعتراض کند

  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله می تواند اعتراض کند.

Diablow
10 تیر 1401

سلام خسته نباشید بعد سبز شدن چراغ چهار راه داشتیم رد میشدیم یه پراید اقدام به خروج از پارک کرد پرایدی که جلوی من بود وایساد منم چون ترمز ناگهانی بود با فاصله ی نیم متر وایسادم ماشین پشت سری حواسش به جلو نبود زد به من من پرت شدم خوردم به ماشین جلویی
میخوام بدونم در صورت ساکن بودن ماشینا همچنان قانون هرکی از پشت بزنه مقصره پا برجاست یا کسی که زده به من باید خسارت همه ی ماشینارو بده؟

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، این را باید دقیق افسر تعیین کند. احتمال اینکه شما هم مقصر باشد، وجود دارد؛ اما درصدش متفاوت خواهد بود.

سعید صابری نسب
15 تیر 1401

با سلام خسته نباشید .بنده ۲ سال پیش تصادف کردم .در این تصادف مقصر طرف مقابل شد به دلیل سد معبر.من با موتور سیکلت .طرف با پراید .با این تصادف من ۷روز در کما به سر بردم بعد بعهوش امدم .حس بویای من کلا قعع شده .بر اسابت سر به اسبات .حالا که شکایت کردم با تست و معاینات روی بنده انجام شده .برایم ۵ درصد دیه ثبت کردن . حالا اینرا مخوام بگم حس بویای فردی از بین بره در صد اینه .من یک نقص عضو دارم . تو را خدا راهنمای ام کنید

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیزف والا این مساله را باید با یک کارشناس قضایی مشورت کنید.

منصور
16 تیر 1401

سلام خسته‌نباشید‌ببخشیدمن‌درحال‌دورزدن‌دردوربرگردان‌به‌سمت‌‌چپ‌بودم‌‌یعنی‌من‌داشتم‌دوربرکردان‌رودورمیزدم‌که یک‌خودرو‌به‌طورمستقیم‌میامدومن‌ازدوربرگردان‌باسرعت‌
خودم‌روبه‌شانه‌خاگی‌رساندم‌‌وراه‌روبرای‌ماشین‌بازکردم‌تاسرماشین‌من‌میخواست‌صاف‌شود‌ماشینی‌که‌راهه‌‌مستقیم
میامدآمدبه‌من‌‌درشانه‌خاکی‌ازپشت‌سمت راست‌من‌به‌رینگ‌‌وباک‌‌بنزینم‌ماشینم‌وسمت‌چپ‌راننده‌ ماشینی‌که‌‌مستقیم میام‌بهم‌زده‌‌به‌طوری‌که‌ازسمت‌راست‌من‌سبقت‌بکیره‌که‌
جایی‌نبودبه‌من‌زده‌مخصرتصادف‌چه کسی‌هست

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را فقط افسر تعیین می کند.

منصور
17 تیر 1401

سلام خسته‌نباشید‌ببخشیدمن‌درحال‌دورزدن‌دردوربرگردان‌به‌سمت‌‌چپ‌بودم‌‌یعن۹ی‌من‌داشتم‌دوربرکردان‌رودورمیزدم‌که یک‌خودرو‌به‌طورمستقیم‌میامدومن‌ازدوربرگردان‌باسرعت‌
خودم‌روبه‌شانه‌خاگی‌رساندم‌‌وراه‌روبرای‌ماشین‌بازکردم‌تاسرماشین‌من‌میخواست‌صاف‌شود‌ماشینی‌که‌راهه‌‌مستقیم
میامدآمدبه‌من‌‌درشانه‌خاکی‌ازپشت‌سمت راست‌من‌به‌رینگ‌‌وباک‌‌بنزینم‌ماشینم‌وسمت‌چپ‌راننده‌ ماشینی‌که‌‌مستقیم میام‌بهم‌زده‌‌به‌طوری‌که‌ازسمت‌راست‌من‌سبقت‌بکیره‌که‌
جایی‌نبودبه‌من‌زده‌مخصرتصادف‌چه کسی‌هست

  کارشناس بیمه
  17 تیر 1401

  سلام دوست عزیزف مقصر اصلی را افسر تعیین می کند.

علی
23 تیر 1401

سلام و وقت بخیر
من در حال رانندگی با برنامه بلد در جاده مسیر شمال به رودهن بودم که در مسیر دور برگردان راهنما هم زده بودم ماشین دیگه ای از پشت سر محکم به من برخورد کرد سمت راست ماشین عقب به چپ ماشین من برخورد کرده
ولی افسر منو صد در صد مقصر دونست و گفت اینجا تو نقشه دور برگردان نیست .آیا من مقصر بودم ؟

  کارشناس بیمه
  23 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به نقشه دارد، به هر حال شما می توانید به این تصمیم اعتراض کنید.

مریم پورامن
25 تیر 1401

سلام و خسته نباشید من روز ۱۸ تیر در اتوبان کاشانی تصادف کردم ماشین من ۲۰۶ مدل ۹۶ و ماشینی که زدم بهش ۴۰۵ مدل ۸۲ ولی سر خورد به فرمون ماشینم و بر کیج گرفتم بم ماشین دیکه از کنار م رد شد زهذماشتم رو برد و تصادف به این شکلربودهذمهذافا داشته از پارک درمبانده زده بهذیکد۲۰۶ تا مامور بیاد چون ایشان زیاد خسارت ندیده بودن رفتن و خانم اون اقاذباذملولی بازی هم کامپوت ماشین را که به اون آقای زده بود گردن من مینداختی در حالیکه من سمت شاگرد از پشت زدهذبوذم سرگرد مدارک ماشین منو گرفتن اجازه نداد من برن سمت ماشین انها مدارک ماشین منو بعد گرفت شاهد چند نفر گفتن قبل از این خانم این آقا رنده عقب میومد زد به یک ۲۰۶ بعد تا این خانم زد اون رو کرد جوندفکر میکنم ماشبن من ۲۵ میلیون خرجش میشه بعد منو صدا کرد دم در ماشینشجذاغرماشین را خاموش مرد مدارکت گفتذمیدمدبرو تعمیر کاه من بیمه بدنه هم نداشتم و گفت امضا کن مدارکت رو بدم من هم امضا مردم بعدا متوجه شدم نوشته چاپی بود من مقصرم ومن ندیدم کفتذامضاذکندمدارکتذرپ بدم الان من شکایتذکردم ماشین اونداقاذباید بینهذکذار مندکارشناسی می‌کرد نه بره تعمیر بگم‌مندسازش میکنم بعد از من پول بگیرن مندهمدتقضایزکارشناس ۳ نفر دادم و بتید تارسشنبه صبر کنم چون یک مغازه تا وسط کاشانی را نشان می‌دهد الاندمندجی کار کنم کروکی را بهذمندندادند فقط مدارکمدراذدادند و‌شکایتذبعدد۷روز نکردند چون مقصر نددسرکردذهمدگغته مندخدا نبستم شاید اشتباه کردم الان من چی متر کنم ماشیندمن کارژ است ممنونم

  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله ای که شما نوشتید، بهتر است با یک وکیل مشورت کنید.

امیر
29 تیر 1401

سلام وقت بخیر من با اتوبوس برخورد داشتم بعد اومدم جلوتر که ببینم چی شده اینه ماشین یهو دیدم اتوبوس راه افتاداز پشت ماشین من از در گلگیر منم اون وسط له کرد تا جلوکاپوت منم آسیب دیدم گواهینامه مدارک داد به من ولی افسر کلانتری اونجامدارک اون نداد گفت ماشین جفت می‌ره پارکینگ الان مقصر منم یا اتوبوس

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام باید افسر تشخیص دهد.

محمد حسین..‌.ع
03 مرداد 1401

باعرض سلام وخسته نباشید خدمت کارشناس محترم.من توجاده اصلی درحال حرکت بودم ۳۰۰متر مانده به دوربرگردان راهنما زدم ولاین چسبیده به گاردریل را میامدم یک ماشین از سمت راست من سبقت گرفت من به دور برگردان رسیدم درحال دورزدن منتظر شدم تا ماشین ردبشه من حرکت کنم که موتور باسرعت بالایی زد به درب باک وگلگیر عقبم.به نظر جنابعالی من مقصرم.ممنون میشم جواب بدین

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را فقط افسر تعیین می کند.

داود
05 مرداد 1401

سلام
بنده حین گردش به چپ با راننده ای که پشت چراغ قرمز ولی در مسیر من توقف کرده بود از بغل تصادف کردم.الان مقصر کیه؟

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام باید افسر تایید کند.

میلاد مسگری
08 مرداد 1401

ببخشید دو تا ماشین حین سبقه تصادف کنن باهم مقصر کدومه؟ چجوری زود تشخیص بدیم مقصر این تصادفو؟

  کارشناس بیمه
  09 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را فقط افسر تعیین می کند.

میثم
10 مرداد 1401

سلام وقت بخیر من در ترافیک داشتم رانندگی میکردم و مسیر خودم رو میرفتم که ماشینی از سمت چپ به سمت من منحرف شد و گلگیر بالای لاستیک من از جلو به گلگیر بالای لاستیک عقب ماشین راننده برخورد کرد چه کسی مقصر است؟؟؟

  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز به این صورت نمی توان مقصر را مشخص کرد؛ حتما باید افسر بررسی کند. اگر شما در مسیر خود بوده اید، احتمال اینکه ایشان مقصر باشد، زیاد است.

علی
14 مرداد 1401

سلام . در خصوص پیاده شدن و یا سوار شدن فرد نسبت به خودروی در حال حرکت سوال داشتم. آیا در این مورد ،حادثه و آسیب به شخصی که از خودرو یا هر نوع وسیله نقلیه موتوری زمینی در حال حرکت ،پیاده میشود و یا به آن سوار میشود تحت پوشش بیمه قرار دارد یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  14 مرداد 1401

  سلام وقتی طرف مقابل که زده مقصر باشد، از بیمه مقصر می تواند استفاده کند؛ اما اگر خودش مقصر باشد، باید برنامه شرکت بیمه را بررسی کرد.

امیر
17 مرداد 1401

سلام
یک اتوبوس شرکت واحد باک گازوئیلش به پاره شده بود شلنگش و حدود ۵۰۰ متر از اتوبان رو گازویئل برداشته بود بدون هیچ علامت هشداری ماشینش رو کنار اتوبان پارک کرده بود
ماشین من بعد از رفتن رو گازوییل سر خورده و به پشت اتوبوس که کار جاده دچار نقص فنی شده بود تصادف کرد
مقصر کیست الان؟

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام مقصر را فقط افسر تعیین می کند. به سرعت و حالت رانندگی شما هم بستگی دارد.

Amir
17 مرداد 1401

سلام دوست عزیز من درحال حرکت بودم که ی ماشینی باسرعت به یک پراید برخورد کرد ومنحرف شد وازپشت به ماشین بنده برخورد کرد که براثرشدت ضربه ماشین من پرت شد به جلو وباعبر پیاده ای برخورد کردم مقصر کدوم ماشین هستش

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام مقصر را افسر باید تعیین کند. بعد اینکه فاصله شما هم خیلی مهم است.

حمید
25 مرداد 1401

سلام من نرسیده به سه راهی برای گردش به چپ راهنما زدم ولی ازروبه روم دوتاماشین میومداومدم اروم خودمو به کنار جاده کشیدم که یه ماشین از پشت با سرعت بالاسمت راستش به سمت چپ من زد ممنون میشم رانمایم کنید مقسر کیه تشکر

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام مقصر اصلی را فقط افسر و آن هم با توجه به شرایط جاده تعیین می کند.

یاسر
25 مرداد 1401

سلام.در اتوبان در حال حرکت بودم از لاین سمت راست سمت خودم در حال حرکت بودم.قصد توقف داشتم که با کم کردن سرعت خواستم ماشینو به سمت شانه جاده توقف کنم هنوز ایست نکردم بودم که یه ماشین از پشت از قسمت راننده اومد زد به پشت ماشین من سمت شاگرد.دقیق خورد به زیر صندوق عقب..افسر اومد منو مقصر گرفت.آیا تشخیصش درست بوده یا ماشین پشتی مقصره؟؟

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر اصلی را که افسر تشخیص می دهند؛ اما به هر حال توقف در حاشیه اتوبان و بزرگراه ممنوع است.

Mza
03 شهریور 1401

سلام.من یه تصادف داشتک که خسارت فقط مالی بود و زیر یک میلیون خسارت احتمالا .بعد از اومدن پلیس طرف مقابل مقصر اعلام شد و پلیس بدون هیچ برگه ای فقط کارت ماشین طرف مقابل رو به همراه بیمه نامه به من داد و کارت ماشین من رو به طرف مقابل .الان اگه طرف مقصر حاضر به پرداخت خسارت نشد چیکار کنم.؟

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، باید از طریق دادگاه اقدام کنید.

حامد
05 شهریور 1401

سلام
امروز داشتم کنار خیابان دوبل میزدم که وقتی فرمونم همچنان شکسته بود و داشتم به سمت عقب میرفتم،یک ماشین از چپ زد بهم و رد شد.البته منم آینه بغل سمت راننده رو ندیدم و به عقب رفتم.مقصر کیه؟

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام مقصر را افسر و بعد از بررسی دقیق تعیین می کند.

مهدی
14 شهریور 1401

در لاین سرعت بودم در پیچ ب طرف راست و سبقت ممنوع بوده ماشین عقبی با سرعت خیلی بالا اومد و چراغ داد بعدش من تا اومدم برم ب سمت چپ ماشین عقبی لاستیکش از جاده خارج شد و چپ ایا من تقصیری دارم

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1401

  سلام مقصر را فقط افسر تعیین می کند؛ چون باید شرایط بررسی شوند.

نادرعباسی حقیقی
17 شهریور 1401

باسلام.
برادربنده درآزادراه قم به سمت کاشان به دلیل نامعلومی
در لاین یک ویا درپشت خط توقف اضطراری متوقف بوده برای رعایت حق تقدم درزمانی حدود یک دقیقه
که ماشینهای عبوری از کنار او به مسیرخود ادامه میدهند.اما یک کامیونت ایسوزو باسرعتی غیرمجاز از
پشت با خودرو متوقف شده برادرم برخورد کرده وبگفته
شاهدعینی حدودا دویست متر خودرو را باخود برده ودر
نهایت به دلیل گیرافتادگی خودرو مضروب ایسوزو متوقف میشود.خودرو ایسوزو نه قبل ازبرخورد ونه حتی
هنگام برخورد ده سانتی هم خط ترمز نداشته ودرلاین یک متوقف میشود وبرادرم فوت میکند.پلیس تشخیص صحنه تصادف قم کروکی به صورتی کشیده شده که نشان میدهد برادربنده دروسط لاین یک متوقف بوده
است.به همین دلیل غیر عاقلانه مقصر صد درصد برادر
بنده تشخیص داده شده.که رای ناعادلانه اظهرمن الشمس است.خواهشمندم نگذارید خون برادرم هدر شود.درخواست رسیدگی عاجل ازیک تیم خبره جهت روشن شدن حقیقت وبرقراری عدالت را خواهانم.

  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام خدا رحمتشان کند اما شما بهتر است که با یک وکیل مشورت کنید. چون شرایط توقف برادر شما خیلی است.

علی تبریزی
19 شهریور 1401

سلام اگر اختلاف جدی در مقصر در تصادفات رانندگی وجود داشته باشه، حتما باید افسر یا دادگاه تعیین کنند؟

  کارشناس بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام بله

دریان
21 شهریور 1401

با سلام، در زیرگذر بزرگراه در لاین وسط در حال رانندگی بودم و بمحض خروج از زیرگذر با تصادف دو خودرو مواجه شدم که در لاین سوم برخورد کرده و به لاین وسط منحرف شده بودندو من هم در حالتی که هردو خودرو بصورت افقی تمام مسبر را اشغال کرده بودنددر لاین دو با قسمت عقب یکی و قسمت جلو دیگری برخورد کردم. مقصر این دو برخورد کدام خودرو است؟

  کارشناس بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام مقصر را باید افسر و با بررسی صحنه مشخص کند.

امیر
25 شهریور 1401

سلام من چند شب پیش سر چهارراه داشتم میرفتم وسیله نقلیمم موتور بود لاین مخالف یه موتور با سرعت صد تا زد بهم هیچکدومشون یادمون نمیاد که چراغ کدوممون قرمز بوده ولی افسری که اونجا حضور داشت گفت مقصر راکب روبروییه ولی اون گفت نه بعد قراره که دوربینا چک شه به نظر شما مقصر کیه

  امیر
  25 شهریور 1401

  مشخص کرد ولی اون راکب مقابل تکذیب کرد

   کارشناس بیمه
   25 شهریور 1401

   سلام بهترین راه قانونی اقدام کردن است

  کارشناس بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز، خود شما یادتان نیست که چراغ کدام یک قرمز بوده است. بعد شرایط تصادف اصلا مشخص نیست. بعد اینکه افسر مشخص کرده است که چه کسی تخلف کرده است. متخلف را افسر فقط مشخص میکند.

yashar
02 مهر 1401

سلام اگه تو میدان دنده عقب بیای یکی از پشت بزنه مقصر کیه

  کارشناس بیمه
  04 مهر 1401

  سلام کسی که دنده عقب آمده است.

تابان
04 مهر 1401

سلام تشخیص تصادف دنده عقب به چه صورته؟ من دنده عقب اومدم و تصادف کردم و البته مقصر هم شناخته شدم اما میخوام ماشینمو بفروشم.

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام در چنین تصادفاتی، راننده ای که دنده عقب آمده مقصر است.

دریان
06 مهر 1401

سلام در بزرگراه خودرویی بخاطر نقص فنی در عرض مسیر متوقف شده بود و راننده پیاده شده بود. در همین موقع خودروی دوم با سرعت بالا از راه رسید و با خودرو متوقف در عرض مسیر و راننده ای که پیاده شده بود برخورد کرد خودرو اول بدون سرنشین به گاردریل خورد و به سمت وسط مسیر میچرخید دومی هم که بعد از ضربه به سمت حاشیه بزرگراه منحرف شد در این حین من که در لاین وسط بودم با دو خودرو که در عرض مسیر درحال چرخیدن بودن (به گلگیر عقب اولی و گلگیر جلو دومی) برخورد کردم. در این شرایط من مقصر هستم؟!

  کارشناس بیمه
  06 مهر 1401

  سلام دوست عزیز، مقصر را افسر و با بررسی شرایط باید تعیین کند.

سهیلا شفاهی
09 مهر 1401

سلام روز خوش. من چند وقت پیش با یک کامیون تصادف کردم. کامیون موقع تغییر لاین به لاین من اومد ولی من تو لاین خودم بودم. افسر اومد و من رو مقصر اعلام کرد. میخواستم ببینم قانون راهنمایی و رانندگی در تصادفات برای چنین مواقعی چیه؟ چرا من با اینکه تو لاین خودم بودم مقصر شدم؟

  کارشناس بیمه
  10 مهر 1401

  سلام می توانید اعتراض کنید.

ho3ein RH
09 مهر 1401

سلام. برادر من موقعی که داشت وارد یک کوچه میشد، یک ماشین داشت دنده عقب میگرفت. با اینکه برادر من ترمز کرد اما اون آقا مارو ندید و زد به ماشین ما. پلیس هم که اومد حرف مارو قبول نکرد و ما رو مقصر اعلام کرد. میخواستم ببینم پس در چه صورت از پشت بزنی مقصر نیستی؟

  کارشناس بیمه
  10 مهر 1401

  سلام میتوانید اعتراض کنید به نظر آن شخص مقصر است.

sahand
16 مهر 1401

به نظر شما مقصر در تصادف دنده عقب موقع پارک دوبل کردن ماشین چه کسیه؟

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام باید افسر و با توجه به شرایط تعیین کند.

قاسم
16 مهر 1401

در کوچه های باریک دو طرفه که وقتی پارک میکنند جایی برای رد شدن نیست، در تصادف انحراف به چپ مقصر کیست؟

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام مقصر را فقط افسر تعیین میکند.

sina gh
16 مهر 1401

خسارت تصادف از پشت رو بیمه بدنه پرداخت میکنه یا حتما باید از بیمه شخص ثالثمون استفاده کنیم؟

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام اگر زیان دیده باشید، بیمه ثالث باید استفاده کنید.

جاوید
16 مهر 1401

سلام خسته نباشید. میشه قانون مقصر تصادف سر چهار راه ها رو هم به مقالتون اضافه کنید؟

  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام قوانین مربوط به تصادف چهارراه با جزئیات زیادی است البته سعی کرده ایم تا کلیات را بنویسیم.

ghazal k
16 مهر 1401

سلام. با توجه به اینکه تعیین مقصر در تصادفات رانندگی قانون ثابتی نداره و هر افسری میتونه نظر خودش رو بگه، اگه به قضاوت افسر اعتراض داشتیم چ جوری میتونیم بهش رسیدگی کنیم؟

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام اگر اعتراض کنید، به شما کد رهگیری داده میشود که می توانید از طریق آن اقدام کنید.

کرمعلی
16 مهر 1401

ببخشید میشود توضیح دهید در تصادف با دنده عقب مقصر کیست؟ اگر قانون تصادف از پشت در چنین حالتی برقرار باشد که هیچوقت راننده ای که دنده عقب آمده و تصادف کرده جریمه نمیشود.!

  کارشناس بیمه
  23 مهر 1401

  سلام بستگی به شرایط تصادف دارد. اینطوری نمیتوان گفت

سعید م.س
16 مهر 1401

اگر در تصادف مقصر نباشیم امکان دارد ماشین ما را توقیف کنند؟ من هفته پیش تصادف کردم، مقصر هم نبودم اما ماشین من رو هم بردن پارکینگ و 1 هفتس ماشین ندارم.

  کارشناس بیمه
  19 مهر 1401

  سلام بله

شتابی
16 مهر 1401

سلام خسته نباشید. با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی، در تصادف موتور با ماشین مقصر کیست؟

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام به شرایط تصادف بستگی دارد.

پانته آ
16 مهر 1401

توی تصادف با درب عقب خودرو شخص مقابق مقصر اعلام شدم. با اینکه جفتمون داشتیم لاین عوض میکردیم افسر من رو مقصر اعلام کرد. میخواستم بدونم علتش چی بوده!

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام ما که در شرایط تصادف نبوده ایم، باید از همان افسر می پرسیدید.

محمدرضا
16 مهر 1401

قانون تصادف از پشت در اتوبان با بقیه جاها مگه فرق داره؟ همه جا اونی که از پشت میزنه مقصره دیگه

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام همیشه اینطور نیست.

مهدی شاه غلامی
16 مهر 1401

کارشناسی تصادفات رانندگی رو میتونه افسر هم انجام بده برای ارائه مدارک به شرکت بیمه؟ یا باید صبر کنیم تا مسئول بیمه هم بیاد برای کارشناسی؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام افسر آشنا به قوانین انجام می دهد.

طلا
16 مهر 1401

وقت بخیر. همیشه مقصر در تصادف از پشت قانون ثابت دارد یا امکان دارد گاهی اوقات ماشین جلویی مقصر اعلام شود؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام گاهی ماشین جلویی مقصر است.

حسین پور
16 مهر 1401

زمانی که دو تا راننده دارد کنار هم میرن و به دلیل تنگ شدن راه از کنار دو تا ماشین به هم بخورد میکنن، اینجا مقصر تصادف بغل به بغل کی میشه؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام افسر مشخص می کند.

یگانه اس
16 مهر 1401

سلام خسته نباشید. این قوانین تصادف در خط ویژه به مواردی که نوشتین محدود میشه یا شرایط خاصی هم برای موتوری ها داره؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام شرایط را دقیقا افسرتعیین می کند.

Pedi
16 مهر 1401

سلام وقتتون بخیر. میخواستم بدونم با توجه به اینکه معمولاً همیشه کسی که به موتور میزنه مقصره، تو برخورد موتور از پشت به خودرو هم خودرو مقصر میشه؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام همیشه خودرو مقصر نیست. در صورتی که موتور از پشت بزند و قوانین را رعایت نکرده باشد، مقصر است.

بردیا رادمنش
16 مهر 1401

سلام. خیلی ممنون که نحوه تشخیص مقصر در تصادفات رانندگی رو توضیح دادین. سوالی که داشتم اینه که این قوانین مربوط به خودرو ها است یا برای موتور ها هم قابل استناده؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام برای همه وسایل نقلیه است.

Puri J
16 مهر 1401

مقصر تصادف در هنگام پارک دوبل رو چ طور میشه مشخص کرد؟ آیا در این حالت انحراف به چپ حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام افسر مشخص می کند.

Fatemeh23
16 مهر 1401

اگر برای خروج از پارک به ماشینی که دوبله پارک کرده بزنیم، توی تصادف ازپشت مقصر کیست؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام باید افسرمشخص کند.

Pezhi
16 مهر 1401

در قوانین تصادف از پشت سر، اگر تصادف زنجیره ای رخ بده، کسی که آخرین نفر از پشت زده باید خسارت همه رو بده؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام خیر همیشه اینطوری نیست.

   حلالی
   29 آذر 1401

   سلام اگر تصادف از سمت شاگرد باشه کی مقصره؟

    کارشناس بیمه
    30 آذر 1401

    سلام بستگی به جریان تصادف دارد که فقط افسر مشخص می کند.

فرشید کرمانی
16 مهر 1401

سلام توی قانون خط ترمز در تصادف، اگه خط ترمز نشون بده که بخاطر جلوگیری از تصادف ماشین از لاین خودش منحرف شده، توی تعیین مقصر تأثیر میذاره؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام در بعضی موارد دیدیم که لحاظ شده است؛ اما باز به شرایطتصادف بستگی دارد.

ashkan YK
24 مهر 1401

اگر در یک خیابان دو طرفه قصد دور زدن داشته باشیم و تصادف کنیم، در این تصادف هنگام دور زدن مقصر کیست؟؟

  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام افسر مشخص می کند و بستگی به خط کشی خیابان دارد.

فرزاد سپهدار
25 مهر 1401

وقتی گواهینامه داشته باشیم ولی موقع تصادف همراهمان نباشد، اگر در تصادف مقصر باشیم بیمه خسارت میدهد؟

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام در این حالت شما راننده بدون گواهینامه در نظر گرفته نخواهید شد.

kia R
25 مهر 1401

اگر افسر تصادفات بیاد و یکی رو مقصر اعلام کنه، چ جوری میشه به این رای اعتراض کنیم؟

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام باید دقیقتر را از یک کارشناس راهنمایی و رانندگی بپرسید.

ESI
25 مهر 1401

برای کارشناسی تصادف در صحنه حادثه حتماً باید پلیس بیاد یا اگه مقصر قبول داشته باشه مقصره میشه رفت بیمه پولو گرفت؟

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام خیر برای تصادف جزئی که هر دو طرف توافق دارند، نیازی به حضور پلیس نیست.

حسین
26 مهر 1401

سلام مقصر برخورد با خودروی بدون راننده که بعلت نقص فنی در عرض اتوبان متوقف شده کدام خودرو است؟ و درادامه مقصر برخورد از پشت خودروهای بعدی که با خودرو بدون سرنشین که در حال چرخیدن در وسط اتوبان است چطور

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام مقصر را افسر و با توجه به شرایط تعیین می کند.

بهمن فریادی
26 مهر 1401

سلام خسته نباشید. اگر سر تقاطع ماشین آمبولانس باشد و تصادف شود، توی تصادف در چهارراه مقصر کیست؟

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام مقصر را فقط افسر تعیین می کند.

محسن
07 آبان 1401

سلام،در تصادفات منجر به فوت آیا هنوز قانون 50 _50 هم وجود دارد یا یک طرف تصادف را مقصر می کنند؟هردو وسیله نقلیه هم دارای بیمه کامل هستند و سرنشینان دو ماشین فوت کرده اند

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام قانون 50 50 هم وجود دارد؛ اما باید افسر مشخص کند.

سارا
25 آبان 1401

سلام وقتتون بخیر؛ در دوربرگردان راهنما زده بودم و در حال دور زدن بودم به علت نقص فنی ماشین خاموش شد و ماشین به عقب رفت البته من سریعا متوقف کردم حدودا ۴۰ یا۵۰ سانت عقب رفت و ماشین پشت اومد به من زد؛ ماشین اون یک چراغش شکست ممنون میشم بفرمایید مقصر کیه

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1401

  سلام مقصر را فقط باید افسر و آن هم با بررسی شرایط تعیین می کند.

𝑺𝒐𝒍𝒊𝟑𝟎𝟎𝟗
02 آذر 1401

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
من در پمپ بنزین بودم و دنده عقب حرکت کردم که برم سکوی بغلی بنزین بزنم برخورد کردم با ماشین پشت سریم البته ایشون از پشت چسبیده بود به ماشین من یک متر کمتر فاصله داشت با من میخواستم بدونم مقصر منم یا ایشون که فاصله رو رعایت نکرده?
ممنون

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1401

  سلام باید افسر مشخص کند.

علیرضا
12 آذر 1401

سلام من از روی جنازه ای که ماشین بهش زده رد شدم و ماشینی که بهش زده فرار کرده چون شب بوده طرف شناسایی نشده تکلیف من چی میشه

سعید
17 آذر 1401

سلام

من از پشت به یک ماشینی که در بزرگراه متوقف بوده برخورد کردم یعنی از پشت زدم بهش
تو این مقاله که خوندم زده کسی که ایست کامل کرده باشه تو اتوبان مقصره ؟ درسته ؟

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام ننوشتیم که هر کسی ایست کامل کند، مقصر کامل است. به سرعت و فاصله شما هم بستگی دارد.

   سعید
   18 آذر 1401

   ممنون از جوابتون
   من با ۶۰ تا سرعت زدم اصلا دید نداشتم یعنی احتمال این که من مقصر باشم هست ؟

   این در مقاله بالا هست
   مقصر تصادف از پشت سر در اتوبان بر اساس موقعیت خودروها متفاوت است. اگر در خودرویی در اتوبان متوقف و خودروی دیگری از پشت با او تصادف کند، مقصر است.

    کارشناس بیمه
    20 آذر 1401

    سلام در خصوص جزئیات باید از یک وکیل بپرسید. شرایط باید بررسی شود.

مصطفی
10 دی 1401

سلام موتور در حال حرکت در خیابان باشد و ماشین بدون راهنما دور بزند و موتور از پشت با ماشین تصادف کند مقصر کیست

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام مقصر را فقط افسر و آن هم با توجه به شرایط تعیین می کند.

مهرداد
11 دی 1401

سلام وقت بخیر
امروز خانم بنده بایه خودرو تصادف کرده و هیچ هزینه ای برای جفت ماشین ها خسارت وارد نشده و مقصر شده توسط افسر که اعزام شده به محل حادثه راننده به محض اینکه متوجه شده راننده خانمه شروع کرده به فحاشی و فحش های رکیک
آیا میشه از طریق افسر که برا کروکی وجریمه ای که برامون پیامک شده پیگیره رفتار ناشایسته راننده مقابل شد؟
لطفا راهنمایی میکنید

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام والا این را باید از یک افسر بپرسید و البته بهتر است که یک وکیل بگیرید.

امیر
12 دی 1401

عرض سلام و خسته نباشید من در حال رانندگی در لاین وسط اتوبان بودم ماشینی از حاشیه اتوبان مستقیما به گلگیر جلو راست و درب اثابت کرد و بعد از آن ماشین دیگری از عقب به ماشین من زد بیشترین خسارت به عقب ماشینم وارد شده آیا مقصر یک نفر هست؟
یا ماشینی که به عقب زده مقصر هست و خسارت عقب ماشین باید بده اون ماشین دیگ خسارت جلو رو؟
دو تا خسارت جدا هست یا یکی؟

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام مقصر را فقط افسر مشخص می کند.

تصادف
23 دی 1401

من در جاده با سرعت بالای۱۰۰ در حال رانندگی بودم که یه تیبا اومد سبقت بگیره منم از ترس ماشین روبرو به شانه خاکی فرار کردم و بعد برگشتم به جاده تیبا از بغل به در عقب طرف راننده زد و چپ کرد ایا مقصر تیبا میباشد یا من ؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام مقصر را فقط افسر و آن هم با بررسی شرایط معین می کند.

  رضاپارسه
  29 دی 1401

  سلام من توجاده دوطرفه درحال حرکت بودم خودرویی کنارجاده ایستاده بود و اقدام به دورزدن کرد همین ک من رسیدم بهش حرکت کرد برای دورزدن باگلگیرجلو ودرب جلو وعقب سمت شاگرد ماشین من برخورد کرد و من لیز خوردم به سمت مخالف جاد لغزنده بود و شاخ به شاخ شدم با خودروی خاور واسیب شدید دیدیم هم خودمون و سرنشینان و خاور هم خودروی من واون ماشین متواری شد و شناسایی نشد تکلیف چیه چطور میتونم خسارت ماشینم روبگیرم و خودمون ک زخمی شدیم

   کارشناس بیمه
   30 دی 1401

   سلام باید با یک وکیل مشورت کنید.

یونس ترب
02 بهمن 1401

سلام
من چند روز پیش یه خودرو آموزشگاه رانندگی در حال حرکت با دنده عقب با گلگیر سمت شاگرد تادرب کشید که هردو خسارت دیدیم من گفتم هرکس بره دنباله زندگی خودش اما مربی آموزشگاه رانندگی قبول نکرد زنگ زد افسر راهور اومد اونو مقصر اعلام کرد
حالا صاحب ماشین من میگه باید از جیب خودم تعمیر کنم خودروشو الان برم آموزشگاه رانندگی قبول میکند پرداخت کنند هزینه تعمیر ماشین مارو یا فایده ای ندارد دیگه دیر شده

رضا
02 بهمن 1401

درود..بنده با سواری داخل کوچه عریض دنده عقب میومدم دوطرفه کوچه هم ماشین پارک بود یه پراید وسط کوچه در عقب سمت راننده را باز کرد که در پراید خراب شد وسپر وخطر من شکست مقصر کی هست .با تشکر

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام مقصر اصلی را فقط افسر تصادف با بررسی شرایط تعیین خواهد کرد.

خلیل مالکی
11 بهمن 1401

سلام خسته نباشید…. من دیروز دربست گرقتم، وسط مسیر ی مسافر بود ولی سوار نشد درو کامل نبست منم چون دستکیره خراب بود و درو باز نمیکرد فقط دسته رو هول دادم داخل تا بسته بشه که یهو راننده گفت شکستیش و باید خسارت بدی…. الان من باید خسارت بدم چون هم درش از داخل باز نمیشد هم شاید از قبل شکسته باشه….

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. این مورد را باید از طریق توافق با یکدیگر حل کنید یا به پلیس ناجا مراجعه کنید.

محمد
22 بهمن 1401

من وارد چهارراه شدم در صورتی که تابلو رودزد از ته بریده بود.ماشینی که خیابان سمت چپ با سرعت زیاد بهم زد.خیابان روبروی من داری تابلو توقف ممنوع است.وخیابانی که من درحال حرکت بودم.وخیابانی که ماشین سمت چپی درحال حرکت بوده که من زده بهم .هم عرض.است.حالا مقصر کیست

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بهتر است این مورد را پلیس راهنمایی رانندگی رسیدگی کند.

محمد
22 بهمن 1401

سلام.وخسته نباشید.من با ماشینم وارد یک چهارراه شدم که تابلویش.را بریده بودن.نمیدونم دزد برده یا کسی اونو از ته بریده بودن.خیابان روبروی من دارای تابلوی توقف ممنون است.من ساعت ۹٫۵شب وارد چهارراه شدم.که یک مرتبه یک خودروی با سرعت زیاد ونگرفتن ترمزبا ماشین من برخورد کرد.وگردش به چپ داشت و حدود ۱۵ متر از خودروی من اونورتر توقف کرد.ممنون میشم که راهنمایی کنید کدوم ماشین مقصره

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام. به هر حال شما مقصر هستید چون وارد خیابان ورود ممنوع شدید.

اروند
04 اسفند 1401

سلام
من دیروز یه جایی دور زدم که ممنوع بود البته چراغ رهنما زدم کامل و ترافیک بود در حین اینکه گلگیرم وارد اون ور خط شد یه ماشین با سرعت زیاد و با دست مخالف قصد داشت از ترافیک جلو بزنه و زدبه ماشینم کی مقصره؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1401

  سلام. شما مقصرید.

سعید خمسه
04 اسفند 1401

باسلام
بنده دراتوبان باعابری ک خود راننده ماشین دیگری بود واز ماشینش پیاده شده بود و۱۵متر از ماشینش عقبتر روی نیوجرسی نشسته بود وابزارهاش زمین بود و دنبال ابزاری میگشت و هیچ علامتی پشت ماشین نزاشته بود و باهاش برخورد کردم و فوت کرده
مقصر منم یا راننده ماشینی ک عابرحساب میشود

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. در تصادف با عابر در هر صورت راننده خودرو مقصر است.

رضا
05 اسفند 1401

سلام
بنده در حال حرکت در لاین سرعت بودم، یه ماشین چراغ زد که اجاره بدم رد بشه، در همین حال یه ماشین سمت راست من بود و ننیتونستم به راست برم، راننده ماشینی که چراغ میزد نتونست ماشین رو کنترل کنه و از شانه خاکی جاده خارج و شروع به چرخش کرد، منم به راهم ادامه دادم، آیا بنده مقصرم؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  05 اسفند 1401

  سلام. خیر. اما بهتر است نظر کارشناس راهنما رانندگی را هم بدانید.

مهدی
05 اسفند 1401

سلام در جاده کمر بندی درحال حرکت بودم خودروی جلوی من به دلیل مشاهده یک حیوان ناگهان ترمز کرد ومن با آن برخورد کردم وخودرویی دیگر نیز از پشت سر با خودروی من برخورد کرد آیا امکان ۵۰ ..۵۰ وجود دارد

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1401

  سلام. خیر شما باید فاصله مناسب را رعایت کنید.

امیرحسین
08 اسفند 1401

سلام وقت بخیر من دیشب تصادف کردم
از کوچه داشتم میومدم بیرون نصف ماشین اومد تو خیابون اصلی بعد ایست کامل کردم که پراید رد بشه اما راننده پراید سرش تو گوشی بود هر چی بوق زدم تو گوشش هندفری بود نشنید اومد به جلوی سپر من از سر تا ته مالید ماشینه خودشو افسر اول اومد گفت راننده پراید مقصره بعد راننده پراید کولی بازی ‌اورد افسر زنگ زد به کارشناس بعد گفت من مقصرم در صورتی که من ایست کرده بودم اون رد بشه ولی حواسش به جلو نبود

  کارشناس بیمه
  09 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید نظر کارشناس راهنمایی رانندگی را در این مورد بپرسید.

ناصر
08 اسفند 1401

سلام من در حال عبور از خیابان کم عرضی بودم. ماشینی در منطقه پارک ممنوع به صورت کج پارک کرده بود. برای عبور از این ماشین کمی به سمت طرف دیگر خیابان متمایل شدم ولی درب عقبم با سپر ماشین پارک شده برخورد کرد. آیا من مقصر هستم؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1401

  سلام. خیر خودرویی که در منطقه پارک ممنوع توقف کرده است مقصر است.

Rahman
10 اسفند 1401

سلام ماشینی که دوبل پارک کرده است در صورت برخورد مقصر کیست؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام. ماشین در حال تردد مقصر است.

مهسا
11 اسفند 1401

سلام. در چهارراه به سمت چپ حرکت می کردم ماشینی که از روبرو مستقیم می رفت به آخرین قسمت سپر راست عقب برخورد کرد. پلیس به دلیل اینکه من به چپ می رفتم مرا مقصر دانست . آیا این حکم درست است؟ در ضمن فقط ماشین من خسارت دید.

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1401

  سلام. بله درست است.

فعله گری
19 اسفند 1401

آیا ورود کامیون به داخل شهر ممنوع نیست اگر درکنارخیابانی کامیون پارک شده باشد با او تصادف بکنیم مقصر چه کسی است

  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1401

  سلام. در هنگام تصادف با خودرو پارک شده، شما مقصرید.

سالی
23 اسفند 1401

سلام من درحال حرکت بودم خودرویی ازپشت بمن زد و ب گمان خودش مقصرنبوده و میخاست من رامتوقف کند ک خسارت بگیرد وبرای توقف من مسیرم رامسدود و حرکات خطرناک شبیه پیچیدن جلوی من انجام میداد شب بود و اطرافم خودروهای زیاد این باعث شد به خودروی شخصی ک سعی داشت بزور مرامتوقف کند برخورد کنم و خودروی ان شخص اسیب ببیند حال مالک خودروی اسیب دیده ک خودش نیز راننده نبوده و شخص دیگری رانندگی میکرده ازمن شکایت کرده ک خسارت بگیرد ایا میتوانم ثابت کنم یا حق بامن است ک شخص خاطی راننده خودروی اسیب دیده است او باعث این تصادف شده یانه محکوم هستم

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بهتر است این موضوع را از طریق راهنمایی و رانندگی پیگیری کنید.

محمد.شکری
04 فروردین 1402

سلام.خودرو پراید بنده داخل کوچه پارک بود.اومدم درب سمت شوفر روباز کنم نیسان کمپرسی از بغل خودرو بنده رد شد البته نصف نیسان رد شده بود که برخورد کرد به لبه درب خودرو .مصقر کدام از خودروها میباشد؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  05 فروردین 1402

  سلام. خودرو در حال حرکت مقصر است.

علیرضا
10 فروردین 1402

درود عرض تبریک سالنو ،بنده در جاده تماما یکطرفه بیابانی از شاهرود بسمت دامغان و ساعت حدود یکربع به نیمه در حال رانندگی بودم، ناگهان تمام چراغها خاموش و برق ماشین بدنبال آن خاموش و دودی بسیار شدید از زیر جعبه فرمان وارد اتاق خودرو شد که نه تنها در اون تاریکی هیچ دیدی نداشتم احتمال آتش سوزی با توجه بحرانی یودن خودرو لسمت شانه راست به سختی اورده و منتهی علیه شانه راست پارک کردم.حدود حتی ۷۰ سانت کنار تر از خط کنار گذر راست …بمحض اینکه درب خودرو باز کردم خودرو ساینا سفیدی با سرعتی که قطعا ۱۰۰ به بالا بود چنان ضربه ای به دربزد و ایینه بغل به تبع آن و خدا رحم کرد در خودرو هنوز ده سانتیمتر باز نکرده بودم و با صدای مهیبی درب برگشته به گلگیر خورد و ایینه بغل متلاشی شد و حدود یک کیلومتر بالاتر توقف کردند. النهایه پلیس محترم راهور پس از مراجعه بنده رو مقصر اعلام کردند. عزبزبرادر آیا من که منتهی علیه شانه راست بودم خاموش و ۷۰ سانت بسمت راست خط سفید مخدود عابر یا پارک درست کنار خاکی محل توقف اضطراری ایستاده بودم و ساینا اولا وارد حریم شانه راست و داخل محدوده کنار گذر عابر با سرعت بالا تردد میکرد بماند جاده یکطرفه و دارای سه لاین بسمت تهران هست .ایا بنده باید میموندم تا در اتیش احتمالی علیرغم پارک کامل در محدوده امن و حریم پارک ، کباب بشوم چون ایشون در راست خط سرعت بره و هر کاری میخواد بکنه و نباید درب ماشینو باز کنم ؟ یا بنابه استدلال عقلانی…..مقصر ایشان هستند؟؟؟ سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. توضیحات شما متین است. برای دست یابی به نتیجه بهتر پیشنهاد می‌کنیم با کمک راهنمایی و رانندگی این قضیه را حل کنید.

مهتا
13 فروردین 1402

سلام.پدرم امروز بایک موتورسوار مست تصادف کرده. مقصر پدرم شناخته شده اما موتور سوار مست بوده و با سرعت بالا. در این صورت دیه ای به موتور سوار تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1402

  سلام. باید از مامور راهنمایی رانندگی و مراجع مربوطه کمک بگیرید.

صالحی
15 فروردین 1402

سلام مقصر تصادفات در بیرون اومدن از پارک چجوریه؟

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام. لطفا از افسر راهنمایی رانندگی کمک بگیرید. اما در حالت کلی اگر ماشین در حال حرکت به خودروی پارک شده برخورد کند، مقصر است.

امید
23 فروردین 1402

سلام من امروز با ماشین در حال حرکت بودم وارد یک سه راهی شدم تقریبا نصف سه راهی رو رد کردم یه ماشین خواست از بغلم به راست وارد فرعی بشه درب جلو ماشینش خسارت دید ومن گوشه سپرم شکست مقصر کیه ممنون

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. بهتر است از افسر راهنمایی و رانندگی در این مورد کمک بگیرید.

رضا
24 فروردین 1402

سلام
من خودرومو سر بریدگی پارک کردم
دو تا ماشین دیگه سربریدگی به هم زدن
آیا منم مقصر حساب میشم؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. باید از افسر راهنمایی رانندگی کمک بگیرید.

امیرمهدی
01 اردیبهشت 1402

سلام خسته نباشید ببخشید دیروز جلو مدرسه یه پسربچه رو شنها ایستاده بود وقتی داشتم از کنارش رد میشدم باماشین یه دفعه از اینه بغل دیدم خورد زمین سریع ترمز گرفتم میگن انگشتاش رفتن زیر لاستیک عقب خودرو میخواستم بدونم الان من مقصر هستم؟

  نویسنده بیمه
  01 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. اگر بر اساس نظر پزشکی قانونی انگشتان کودک در اثر برخورد با خودرو آسیب دیده باشد. بله مقصر شمایید.

امیرمهدی
13 اردیبهشت 1402

سلام خسته نباشید اگه دست چپ تصادف کنیم بیمه هزینه را قبول میکنه؟

  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام. در صورت پرداخت هزینه را از شما دریافت خواهد کرد.

  محمد
  12 خرداد 1402

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من داخل خیابان اصلی میرفتم و هنگام گردش به چپ ورود به کوچه موتوری که با سرعت زیاد که همزمان از خیابان اصلی می‌آمد بعد از گردش من از بغل به من زد مقصر کیه

   نویسنده بیمه
   13 خرداد 1402

   سلام. برای چنین حوادثی باید افسر راهنمایی و رانندگی کروکی تصادف را بررسی کند.

رضا
19 اردیبهشت 1402

سلام
اگر مسافر پس از توقف کامل مینی بوس حمل و نقل عمومی، خودش حین پیاده شدن از پله های رکاب سقوط کرده و دچار صدمه شدید جانی شود ، بخاطر این صدمه، بیمه آن خودرو از او حمایت خواهد کرد؟

  نویسنده بیمه
  20 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. در این مورد قانونی نداریم. در صورتی که راننده مقصر باشد خسارت اشخاص ثالث از بیمه پرداخت خواهد شد.

   رضا
   20 اردیبهشت 1402

   سلام مجدد، گمانم منظورم را بد رساندم، در واقع دقیقتر اینکه، آیا مسافری که سهواً از پله های مینی بوس سقوط کرده و صدمات شدیدی دیده، آیا ایشان میتواند از بیمه خودرو مذکور استفاده کند؟ ضمنا اورژانس و ۱۱۰ هم حضور پیدا کرده و مستنداتی از واقعه هم در کلانتری و هم بخش اورژانس موجود است و شکایتی هم در کلانتری محدوده برای قصور احتمالی راننده، ثبت کردیم، مدارک بیمه خودرو هم تایید شده اما راننده سقوط مسافر را گردن نمیگیرد، افسر هم به دلیل پراکنده شدن سایر مسافران
   تا لحظه رسیدن و نبود شاهد و دلیل کافی نتوانست مقصری پیدا کند، به همین جهت است که این پرسش پیش می آید که بر فرض که دخالت و قصور راننده اثبات نشود آیا اینگونه قضایا هم مسافران مورد حمایت بیمه هستند یا خیر؟

حیدر
25 اردیبهشت 1402

سلام امروز دربلواری منتهی ب خیابان اصلی درحال حرکت بودم وقتی ب اصلی رسیدم سرعتم رو کم کردم و با همان سرعت کم ب چپ نگاه کردم ماشینی نمیومد پیچید چپ ی ماشین از اصلی بجای اینکه برای پیچیدن دور بگیره ی مقدار از خیابان رو برعکس رانندگی کرد و من ب سپر عقب این خودرو زدم یا به عبارت دیگه دراین مخالف رانندگی میکرد و من ب سپر عقبش زدم
من مقصرم؟

  نویسنده بیمه
  25 اردیبهشت 1402

  سلام. باید نظر افسر راهنمایی و رانندگی را بپرسید.

سیدحمید
30 اردیبهشت 1402

بادرود.
بتده درمیدان درحال رانندگی بودم.ک ازپشت میزنم به یه پژو۴۰۵و اون هم با خوروی روبروییش برخورد میکنه.
1:افسربنده ومقصر ۲برخوردمیدونه.
2:سقف بیمه من۲۰میلیون تومان هست و خسارت دوخودروی دیگ روی هم رفته۳۰میلیون شده.
۳:بیمه ۲۰میلیون تومن روپرداخت کرده و من هم نمیتونم مابه تفاوت روپرداخت کنم و پژو۴۰۵ازبنده شکایت کرده.
۴:میتونم توی شورای حل اختلاف ب کروکی اعتراض کنم؟؟
۵:امکان اینک فقط ب ماشین روبرویی خسارت بدم رودارم؟؟
۶:میتونم باتوجه ب اینک دوماه هست بیکارم اعلام اقساطی کنم؟؟
اگ امکانش هست راهنمایی دقیق بفرمایید.واقعا ازاسترس وجنگ اعصاب حالم خرابه.ممنون

  نویسنده بیمه
  31 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. چون مقصر شناخته شده اید باید خسارت را پرداخت کنید. در صورت اعتراض هم احتمالا رای مربوطه تغییری نمی کند. بله می توانید شرایط خود را با قاضی و بیمه در میان بگذارید تا برای شما راه حلی بیابند.

محمد
01 خرداد 1402

سلام در مسیر خیابان اصلی منتهی به چهار راه درحال حرکت بودم قبل از رسیدن به چهاراه بدون چراغ خطر سرعت خود را کم کردم به سمت چپ پیچیدم که ورود ماشین خیابان سمت مسیر تقریبی ال مانند بود که ماشین پشت سر من چون سرعت بالایی داشت در گردش به چپ من با سمت درب راننده برخورد محکمی داشت افسر راهنمایی بنده رو مقصر جلوه داد در صورتی که من تمام چهارراه رو رد کرده بودم به سمت خیابان سمت چپ خودم آیا مقصر من هستم یا ماشین که بنده برخورد کرده

  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام. بله شما مقصر حادثه هستید نباید بدون استفاده از چراغ راهنمای خودرو مسیر خود را تغییر دهید.

a
02 خرداد 1402

با سلام
من تصادف کردم و مقصر هم هستم وماشین بیمه شخص ثالث دارد اما ماشین به اسم پدرم هست که فوت شدن و متاسفانه هنوز به نام ما نشده. میخواستم ببینم در استفاده از این بیمه مشکلی پیش میاد؟(با توجه به اینکه بیمه بعد فوت پدرم هم تمدید شده)

  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام. اگر بیمه و گواهینامه دارید خیر مشکلی ندارد. می‌‌توانید از بیمه برای جبران خسارت استفاده کنید.

علی
09 خرداد 1402

سلام امروز من در چهاراه سرچشمه در حال عبورچراغ سبز بودم که یک لاستیک ماشین ام در خط ویژه بود میخواستم مستقم عبور کنم که یک نیسان از سمت راست من پیچید به چپ که مجرب خسارت به گلگیر من شد مقصر کی هست در این حادثه ممنون

علیرضا
09 خرداد 1402

سلام وقت بخیر
در تقاطع امیر کبیر و مصطفی خمینی درحال عبور از چراغ سبز بودم به سمت میدان امام خمینی که میخواستم از چراغ سبز عبور کنم سمت راست من یک تاکسی زرد درحال عبور بود و ماشین من یک سومش در خط ویژه قرار داشت میخواستم مستقیم حرکت کنم که سمت چپ من یک نیسان بدون اینکه راهنما برنه پیچید به‌ سمت‌ چپ که منجربه حادثه شد آیا من مقصر شناخته می شم ممنون

  نویسنده بیمه
  10 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. اگر در خط ویژه بودید مقصر احتمالا 50 50 در نظر گرفته می‌شود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید