02 اردیبهشت 1400

بهترین بیمه ماشین را چگونه بخرم؟+ عوامل تاثیرگذار در قیمت بیمه اتومبیل

داشتن بیمه ماشین برای جبران خسارت تصادفات و سوانح مختلف رانندگی، برای رانندگان بسیار حائز اهمیت است. بیمه ماشین خسارت مالی و جانی را تا حد بسیار زیادی جبران می‌کند. طبیعی است که همه به دنبال بهترین اتومبیل باشند.

دو نوع بیمه ماشین برای اتومبیل های مختلف وجود دارد : الف، بیمه شخص ثالث برای تمامی خودروها اجباری است. نداشتن بیمه شخص ثالث، مساوی جریمه‌های مالی سنگین و پرداخت غرامت از جیب فرد خاطی است. ب) بیمه بدنه که خود دارای پوشش‌های بسیار زیادی است. هرچند بیمه بدنه برای دارندگان اتومبیل‌های مختلف اختیاری است؛ ولی با خرید این بیمه‌نامه برای خودروی خود، می‌توانید خسارت‌های احتمالی بدنه خودرو را در تصادفات و سوانح رانندگی مختلف جبران کنید. با خرید بهترین بیمه بدنه، هزینه‌های سنگین تعمیر خودرو را به تنهایی به دوش نخواهید کشید. در ادامه بیشتر در خصوص بهترین بیمه ماشین صحبت می شود. شما با خرید بهترین بیمه اتومبیل برای خودروی خویش با خیال راحت تری بتوانید رانندگی کنید.

خرید بیمه شخص ثالث به عنوان بیمه‌ای اجباری

بیمه شخص ثالث( زیرشاخه بیمه ماشین) برای هر نوع اتومبیلی اجباری است. خرید این بیمه‌نامه از ضروریات به شمار می‌آید. در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث و رانندگی با خودروی مورد نظر در صورت رویت پلیس، جریمه نقدی می‌شوید. به علاوه، در صورت تصادف نیز علاوه بر جریمه می‌بایست از جیب خود تمامی غرامت را پرداخت نمایید. این قضیه برای شما خیلی گران تمام می‌شود؛ بهتر است هر چه زودتر به صورت اینترنتی یا حضوری اقدام به خرید این بیمه کنید.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث از سایت بیمه دات کام در هر پاره ای از زمان و مکان فقط نیاز به اینترنت دارد. از میان شرکت‌های بیمه ای مختلف و متنوع کدام یک را بهتر است انتخاب کرد یا به تعبیری دیگر بهترین بیمه ماشین کدام است؟ انتخاب بهترین بیمه اتومبیل چه شاخص ها و معیارهایی داشته باشد تا بتوان بهترین بیمه شخص ثالث را برای یک خودرو خریداری کرد؟ در ادامه به این مسائل پرداخته می شود. با دانستن نکات خرید بهترین بیمه خودرو، با دید بازتری می‌توانید بیمه مورد نظر را خریداری کنید.

استعلام ثالث

معیارهای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث

اگر قصد خرید بیمه شخص ثالث را دارید و می خواهید بهترین بیمه ماشین را خریداری کنید؛ بهتر است معیارها و پارامترهای مختلفی را در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن هر یک از این شاخص ها، می‌توانید بهترین بیمه ماشین را خریداری کنید. برخی از این معیارها عبارتند از:

میزان توانگری مالی شرکت بیمه

با توجه به این مسئله که میزان توانگری مالی هر یک از شرکت‌های بیمه ای با یکدیگر متفاوت است؛ حتما باید این معیار بسیار مهم را در نظر داشت. با مقایسه توانگری مالی شرکت‌های بیمه‌ای مختلف، می‌توان بهترین بیمه ماشین را خریداری نمود. میزان توانگری مالی شرکت‌های بیمه‌ای به این معناست که: آیا توان مالی شرکت بیمه‌ای مورد نظر در حدی هست که بتواند از پس خسارت های سبک و سنگین مختلفی بربیاید؟

بنا بر همین مسئله است که پیش از خرید بیمه شخص ثالث بهتر است به توانگری مالی شرکت‌های بیمه‌ای توجه کرد. بیمه مرکزی، سطح توانگری مالی شرکت بیمه‌گر را تعیین می‌کند. بهترین بیمه ماشین، بیمه خریداری شده از یکی از شرکت‌های بیمه‌ای دارای سطح توانگری یک یا دو است. به شرکت هایی که سطح توانگری آن‌ها سه به بالاست؛  نمی توان عنوان بهترین شرکت بیمه‌گر را اطلاق نمود. اما توانگری مالی تنها معیار بهترین بیمه ماشین نیست و به عوامل دیگری هم باید توجه داشت.

میزان فروش بیمه ثالث شرکت بیمه‌گر

برخی از شرکت‌های بیمه ای نظیر شرکت بیمه ایران در قیاس با سایر شرکت‌ها، فروش بیشتر بیمه اتومبیل را داشته‌اند. این شرکت‌ها در درجه بالایی از محبوبیت قرار دارند. به طوری که خدمات آن‌ها ورد زبان همگان است؛ یعنی، نام این شرکت‌های بیمه‌ای نسبت به شرکت‌های دیگر بیشتر بر سر زبان‌ها افتاده است. آمارها نیز حاکی از فروش بالای این شرکت هاست. این مطلب تاکیدی بر فروش بهترین بیمه ماشین در آن شرکت‌هاست.

تعداد شعب بیمه‌ای

اکثر شرکت‌های بیمه‌ای در تمامی شهرها شعبه دارند. هر چقدر تعداد شعبه ها و مراکز پرداخت خسارت یک شرکت بیمه‌ای بیشتر باشد؛ امتیاز مثبت برای آن شرکت به شمار می‌آید. افزایش تعداد شعب و مراکز پرداخت خسارت در سراسر کشور به بیمه‌گزاران امکان دسترسی آسان به نزدیک ترین شعبه بیمه را می‌دهد. بنابراین یکی دیگر از فاکتورهای مهم در بهترین بیمه ماشین، تعداد شعب و مراکز پرداخت خسارت آن شرکت بیمه ای است.

اعمال تخفیف بیمه شخص ثالث ارائه شده به مشتریان

هر چقدر یک شرکت بیمه ای بتواند تخفیف های بیشتری را به بیمه شدگان و مشتریان خویش ارائه دهد؛ می توان آن شرکت را جزء یکی از بهترین شرکت های بیمه ای نام برد که خدمات بیمه شخص ثالث را به بیمه شدگان خود ارائه می کند. هر چند که ممکن است تمامی شرکت ها در همان زمان صدور بیمه شخص ثالث، یک سری تخفیف به مشتریان خود ارائه کنند؛ اما میزان تخفیفات ارائه شده در هر شرکت با سایر شرکت های دیگر متفاوت می باشد که این مسئله خود یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در خرید بهترین بیمه ماشین به حساب می آید.

میزان پوشش مالی

از دیگر عوامل تعیین کننده در انتخاب بهترین بیمه ماشین؛ پوشش مالی شرکت های بیمه ای می باشد. به این ترتیب که هر یک از شرکت های بیمه ای مورد نظر در صورتی که بتوانند بیشترین پوشش مالی را هنگام تصادفات و سوانح رانندگی مختلف به شما ارائه دهند؛ آن ها را می توان به عنوان بهترین شرکت بیمه ای بیمه ماشین نام برد. چرا که در صورت بروز تصادفات مختلف همه مقصران رانندگی به دنبال پوشش دهی بیشتری هستند تا بتوانند از بیمه شخص ثالث خودروی خود بیشترین بهره وری را داشته باشند.

میزان رضایت مندی مشتریان

میزان رضایت مندی مشتریان نیز از دیگر فاکتورهای مهمی است که ما را به خرید بهترین بیمه ماشین سوق می دهد. به این صورت که شما می توانید میزان رضایت مندی شرکت های مختلف بیمه ای را مورد بررسی قرار دهید و سپس با در نظر گرفتن میزان رضایت مندی مردم به یک شرکت بیمه ای اقدام به خرید آن کنید. چرا که شرکتی می تواند بیشترین رضایت مندی را از آن خود کند که تمامی فاکتورهای لازم را برای انتخاب بهترین بیمه ماشین دارد و می توان با اطمینان خاطر بیشتری به آن شرکت بیمه ای روی آورد و اقدام به خرید آن کرد.

پرداخت خسارت سیار

یکی از دیگر عوامل تعیین کننده در انتخاب بهترین بیمه ماشین، پرداخت خسارت سیار می باشد. خسارت سیار به آن دسته از خدمات شرکت های بیمه ای اطلاق می شود که تعیین خسارت و پرداخت آن در محل مورد نظر تصادف به وجود آمده صورت می گیرد. بنابراین در صورتی که خودرویی دچار تصادف شده و خسارت های زیادی را به جای گذاشته است؛ یک کارشناس سیار می تواند با حضور خود در محل مورد نظر از تحمیل هزینه های اضافی جلوگیری کرده و مانع به تعویق انداختن پرداخت خسارت می گردد. بنابراین پرداخت خسارت سیار در محل یکی از گزینه های خوب شناخت بهترین بیمه ماشین به شمار می آید. هر چند که این ویژگی را همه شرکت های بیمه ای ندارند و تنها چند شرکت بیمه ای از جمله بیمه آسیا از این ویژگی بهره مند هستند.

قیمت بیمه شخص ثالث و حق بیمه های اعمال شده

هر چند که میزان حق بیمه های اعمال شده در هر یک از شرکت های بیمه ای و قیمت آن ها طبق تصویب قانون جدید بیمه شخص ثالث یکی هستند. اما با توجه به تخفیف های اعمال شده در هر یک از شرکت ها و عوامل دیگر در این راستا، حق بیمه های اعمال شده ممکن است در هر یک از شرکت های مختلف تفاوت داشته باشد. بنابراین بهتر است این نکته را هنگام خرید در نظر داشته باشید.

با توجه به مطالب ارائه شده؛ بهترین بیمه ماشین، بیمه ای می باشد که هر یک از این پارامترها و معیارهای لازم را داشته باشد تا بتوان با خیال راحت تری به آن تکیه کرد و اقدام به خرید آن بیمه شخص ثالث برای خودروی خود کرد.

خرید بیمه بدنه به عنوان بیمه ای اختیاری

علاوه بر خرید بیمه شخص ثالث که بیمه ای اجباری برای تمامی خودروها می باشد؛ شما می توانید اقدام به خرید بیمه بدنه برای خودروی خویش به صورت اختیاری کنید تا از خدمات و پوشش های این بیمه ماشین هم بهره مند شوید. بیمه بدنه خودرو برای این منظور است که شما می توانید در صورت آسیب وارد شدن به خودروی خود یا در مواقعی که مقصر سانحه پیش آمده فرار کرده باشد؛ با داشتن این بیمه از خسارت های اعمال شده به خودروی خویش بکاهید.

بیمه بدنه خودرو پوشش های زیادی را به شما در این راستا ارائه می دهد که هر یک از آن ها می تواند برای شما در مواقع خاص کمک شایان توجهی کند. اما با توجه به ارائه شرکت های بیمه ای مختلف در این راستا شما می بایست بهترین بیمه ماشین را برای خود خریداری کنید. با توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت که ممکن است شرایط بیمه بدنه در هر یک از شرکت های بیمه ای در قیاس با همدیگر متفاوت باشند؛ بهتر است شرایط همه آن ها مورد ارزیابی و سنجش قرار بگیرند تا در نهایت اقدام به خرید بهترین بیمه ماشین برای خودروی خویش کنید. در ادامه به مهمترین عوامل تعیین کننده در انتخاب بهترین بیمه ماشین اشاره می شود تا با در نظر گرفتن هر یک از این عوامل بتوانید بهترین بیمه بدنه را برای خودروی خویش خریداری کنید.

عوامل موثر در انتخاب بهترین بیمه بدنه ماشین

تمام کسانی که قصد خرید بیمه بدنه را به صورت اختیاری برای خودروی خویش دارند؛ به طور قطع به یقین به دنبال بهترین بیمه ماشین برای خودروی خویش هستند. از جمله عواملی که سبب انتخاب بهترین بیمه بدنه ماشین می گردد و باید به آن ها توجه داشت؛ می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

میزان پوشش‌های بیمه ای ارائه شده

بیمه بدنه دارای دو نوع پوشش می باشد. دسته از آن ها به عنوان پوشش های اصلی به شمار می آیند که عبارتند از: سرقت کلی خودرو، تصادف، واژگونی خودرو، آتش سوزی، انفجار و صاعقه اما دسته ای دیگر از پوشش های بیمه بدنه به صورت پوشش های اضافی هستند که عبارتند از:

  • سرقت جزئی خودرو و برخی از قطعات و لوازم آن
  • شکستن شیشه
  • انواع بلایای طبیعی
  • هزینه ایاب و ذهاب
  • پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی
  • نوسانات قیمت
  • ترانزیت
  • حذف فرانشیز
  • کشیدن میخ و خط و خش روی خودروی مورد نظر

این پوشش های اضافی در تمامی شرکت های بیمه ای به طور یکسان ارائه نمی شوند؛ بلکه ممکن است برخی از آن ها در شرکت های بیمه ای مختلفی ارائه شده و در برخی از شرکت های بیمه ای دیگر ارائه نگردند. به عنوان مثال: حذف فرانشیز در بیمه بدنه آسیا ارائه می شود و کشیدن میخ و خط و خش نیز تنها توسط بیمه بدنه ایران ارائه می شود. بنابراین باید به پوشش های هر یک از این شرکت های بیمه ای توجه داشت و متناسب با آن بهترین بیمه ماشین را انتخاب کرد. پس بهترین بیمه ماشین در این زمینه شرکت بیمه ای است که بیشترین پوشش ها را به شما ارائه می دهد.

تسهیل در صدور و تمدید بیمه

از نظر تسهیل در صدور و تمدید بیمه نیز شرکت های بیمه ای با یکدیگر متفاوت هستند که توجه به این مسئله نیز خود حائز اهمیت می باشد.

میزان درصد فرانشیز

میزان درصد فرانشیز یا میزان هزینه پرداختی توسط فرد بیمه شده در هر یک از شرکت های بیمه ای متفاوت می باشد. بنابراین شما باید به دنبال خرید بیمه ای باشید که کمترین میزان فرانشیز را ارائه می سازد.

نحوه پرداخت خسارت

نحوه پرداخت خسارت نیز از دیگر عوامل تعیین کننده در انتخاب بهترین بیمه ماشین به شمار می آید. با توجه به تعداد شعب بیمه ای و مراکز پرداخت خسارت در سطح شهرهای مختلف و نیز دارا بودن خدمات سیار، می توان به کیفیت پرداخت خسارت در هر یک از شرکت های بیمه ای پی برد و بهترین بیمه ماشین را از میان این شرکت های بیمه ای انتخاب کرد و به خرید آن مبادرت ورزید.

تخفیف و قیمت های ارائه شده

شرکت های بیمه ای از نظر میزان تخفیف و قیمت ها با یکدیگر متفاوت می باشند. بنابراین بهترین بیمه ماشین می تواند بیمه ای باشد که ضمن ارائه بیشترین تخفیف ها در قیمت های بهتری به مشتریان خود ارائه شوند تا میزان رضایت آن ها را در پی داشته باشند.

بنابراین با در نظر گرفتن هر یک از این عوامل و نیز عوامل ریز و درشت دیگر می توان بهترین بیمه ماشین را برای خود خریداری نمود.

خرید بهترین بیمه ماشین در سامانه بیمه دات کام

شما می توانید برای خرید بهترین بیمه ماشین چه بیمه شخص ثالث و چه بیمه بدنه با در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای لازم به سامانه بیمه دات کام مراجعه کنید و پس از ارزیابی های مختلف و مقایسه هایی که میان شرکت های بیمه ای مختلف می کنید؛ به صورت اینترنتی در هر برهه ای از زمان و در هر مکانی که هستید؛ اقدام به خرید بهترین بیمه ماشین برای خودروی خویش کنید. ضمن اینکه پرداخت حق بیمه ها، استعلام بیمه ماشین، مقایسه شرکت ها با یکدیگر و… از جمله مزایای خرید اینترنتی بهترین بیمه ماشین در سامانه بیمه دات کام می باشند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
23 مهر 1400 / بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث (پاییز 1400)+ راهکار بخشودگی جریمه دیرکرد

وقتی صحبت از خرید یا تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث می‌شود، عوامل زیادی را باید درنظر گرفت. بیمه شخص ثالث از نظر قانونی اجباری است و فقط خسارات شخص ثالث را

14 مهر 1400 / بیمه شخص ثالث / مجله بیمه

استعلام بیمه خودرو آنلاین در کسری از زمان: خیال راحت شما از اصالت بیمه ماشین

دو راه آسان استعلام بیمه خودرو (آنلاین) : بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را با پلاک، سامانه سنهاب و درگاه ملی خدمات دولت هوشمند، اینجا بخوانید

10 مهر 1400 / بیمه شخص ثالث / مجله بیمه

بیمه حوادث راننده؛ همه چیز در مورد پوشش‌ها و شرایط این بیمه خودرو

اطلاعات جامع و کامل بهترین بیمه حوادث راننده خودرو + پوشش‌ها، شرایط و مدارک مورد نیاز بیمه راننده مقصر را در این مقاله بخوانید.

01 مهر 1400 / بیمه شخص ثالث / مجله بیمه

تعویض پلاک خودرو + چک لیست مدارک و مراحل تعویض پلاک(به روزرسانی پاییز1400)

راهنمای کامل تعویض پلاک ماشین، مدارک، شرایط، مراکز و سامانه تعویض پلاک اینترنتی خودرو را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید.

27 شهریور 1400 / بیمه شخص ثالث / مجله بیمه

کارت خودرو: مدارک،شرایط و روش‌های استعلام کارت ماشین در یک جا(پاییز1400)

راهنمای کامل کارت خودرو، مدارک موردنیاز، شرایط و شیوه‌های استعلام و پیگیری کارت ماشین صادره یا مفقودی در 1400 را در این مقاله بخوانید.

23 شهریور 1400 / بیمه شخص ثالث

خلافی خودرو با پیامک را چگونه بگیریم؟ (آپدیت مهر 1400)

برای همگی ما پیش آمده که روزانه یک سری از پیام‌های تبلیغاتی سرازیر تلفن‌های همراهمان شوند و اعصابمان را بهم بریزند. برخی از این دسته پیامک‌ها در کنار جذاب نبودن

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید