30 فروردین 1400

بیمه دندانپزشکی: راهکار طلایی هزینه‌های بالای دندان پزشکی

هزینه‌های دندانپزشکی در ایران بسیار بالاست. متاسفانه دندان‌ها هم جزو اندام آسیب پذیر بدن به شمار می‌آیند. دندان‌ها پس از مدتی پوسیده می‌شود. فرد دارای بیماری دندان گرفتار هزینه‌های درمانی زیاد می‌گردد. حتما شما هم چنین تجربه‌ای داشته‌اید: درد طاقت فرسای دندان یک طرف، درد هزینه‌های سنگین دندانپزشکی طرف دیگر. در این مواقع، شاید پیش خود بگویید:” کاش بیمه‌ای برای کاهش هزینه‌های درمان دندان بود”. خبر خوش این‌که بله ! سازمان تامین اجتماعی، بیمه دندانپزشکی را با این هدف ارائه کرده است. با توجه به این مسئله که هزینه‌های دندانپزشکی در ایران پس از هزینه های بستری بسیار بالاست؛ وجود بیمه تکمیلی می‌تواند کمک رسان باشد. بیمه دندانپزشکی هزینه‌های امور ترمیم و درمان بیماری دندان را می‌کاهد. شما می‌توانید با خیالی راحت دندان های خود را با این بیمه ترمیم کنید. در ادامه بیشتر در خصوص این بیمه و ثبت نام آن صحبت می شود.

بیمه تامین اجتماعی برای پوشش دهی هزینه‌های دندانپزشکی

بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه‌هایی است که با داشتن دفترچه آن، می توان هزینه‌های بیماری‌های دندان را پوشش داد. باید توجه داشت که هر چند برخی از مراکز تامین اجتماعی، خدمات دهان و دندان را رایگان ارائه می کنند؛ اما این خدمات بسیار محدود است؛ بیمه‌نامه بیماری‌های دندان تامین اجتماعی روزانه فقط شامل حال تعداد کمی از افراد می گردد. علاوه بر آن به این نکته نیز باید اشاره شود که این خدمات فقط شامل

 • کشیدن دندان
 • پر کردن آن به صورت معمولی
 • جرم گیری

 است. بیمه تامین اجتماعی از سایر خدمات دیگر دندانپزشکی به مراجعه کنندگان خود سر باز می‌زند. ضمن اینکه سیستم نوبت دهی برای گرفتن نوبت دندانپزشکی در این مراکز نیز خود از دیگر مشکلاتی است که وقت بسیار زیادی را از افراد را می‌گیرد؛ ممکن است فردی برای گرفتن نوبت دندانپزشکی چندین روز پشت سر هم نتواند با توجه به محدود بودن تعداد افراد و اتمام نوبت گیری روزانه، نوبتی را برای خود رزرو کند.

افراد مختلف با توجه به این مشکلات و نیز هزینه‌های زیاد دندانپزشکی، سعی می‌کنند با ثبت نام بیمه تکمیلی بتوانند از خدمات بهتری در این زمینه بهره مند شوند. آن‌ها می‌خواهند هزینه های دندانپزشکی را برای خود به طرز چشمگیری کاهش دهند. در ادامه برای اطلاع بیشتر شما از بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی صحبت می شود تا شناخت بیشتری نسبت به این بیمه داشته باشید.

خدمات بیمه تکمیلی تامین اجتماعی برای دندان‌ها

بیمه تکمیلی دندانپزشکی نسبت به سایر بیمه های دیگر خدمات بهتر و شایسته تری در حوزه بیماری‌های دهان و دندان ارائه می سازد. بدین ترتیب کسانی که قصد ثبت نام و تهیه بیمه دندانپزشکی دارند؛ می‌توانند با این بیمه علاوه بر هزینه‌های کمتر بتوانند از پوشش‌های بیشتری استفاده کنند.

پوشش‌های بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی

پوششهای بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی عبارتند از:

 1. پرداخت ویزیت دندانپزشکی
 2. ترمیم پوسیدگی و خرابی های موجود در دندان های شما
 3. پر کردن دندان در انواع مختلف خود از جمله: آمالگام و کامپوزیت و…
 4. جرم گیری دندان و انواع مختلف آن از جمله: جرم گیری دندان های فک بالا و پایین
 5. بروساژ دندان های فک بالا و پایین
 6. جراحی دندان
 7. کشیدن انواع دندان ها از جمله دندان های جلویی و عقبی و نیز کشیدن دندان عقل
 8. تصویربرداری و رادیوگرافی دندان ها
 9. پانسمان دندان
 10. و…

همان طور که مشاهده می کنید؛ خدمات و پوشش‌های بیمه تکمیلی دندانپزشکی بسیارجالب توجه است. در صورت ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان، شما می‌توانید با داشتن بیمه تکمیلی تامین اجتماعی، از خدمات یاد شده بهره وافر ببرید. افراد زیادی با توجه به گستردگی و پوشش‌دهی بیشتر خدمات ارائه شده تمایل به تهیه بیمه دندانپزشکی خواهند داشت: آن‌ها می‌توانند با بیمه نامبرده شده خود دندان‌های خراب و پوسیده خود را ترمیم سازند.

ثبت نام بیمه دندانپزشکی تکمیلی تامین اجتماعی

اگر می‌خواهید بیمه‌ای برای رفع بیماری دندان های پوسیده خود داشته باشید؛ می توانید از شرکت‌های بیمه‌ای مختلف اقدام به ثبت نام بیمه دندانپزشکی تکمیلی کنید. با در دست داشتن این بیمه‌نامه و پرداخت حق بیمه می‌توانید از خدمات و پوشش های مختلف بیمه دندانپزشکی برخوردار شوید. امروزه شرکت‌های بیمه‌ای مختلفی بیمه مخصوص بیماری‌های دهان و دندان را ارائه می‌کنند. شما می‌توانید با ثبت نام، از گستردگی و تنوع بالای بیمه دندان پزشکی تکمیلی بهره مند شوید.

 به علاوه، شما می‌توانید به صورت حضوری با مراجعه به یکی از نزدیک ترین شعبه‌های سازمان تامین اجتماعی، نسبت به ثبت نام بیمه تکمیلی مخصوص دندان‌ها اقدام کنید و از خدمات آن به خوبی استفاده کنید. پس با توجه به این دو مقوله بسیار مهم یعنی کاهش هزینه های دندانپزشکی و نیز گستردگی و تنوع بالای خدمات دندانپزشکی بهتر است  ثبت نام بیمه دندانپزشکی تکمیلی تامین اجتماعی در اولویت قرار بگیرد تا بتوان از خدمات آن بهره مند شد.

پوشش بیمه دندانپزشکی بسته به عوامل مختلف

یکی از مسائل بسیار حائز اهمیت پیش از ثبت نام بیمه دندان پزشکی یا همان بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی به عنوان بهترین بیمه تکمیلی، میزان پوشش دندانپزشکی است. میزان پوشش‌دهی خدمات دندانپزشکی در بیمه تکمیلی بسته به شرکت های مختلف بیمه‌ای متفاوت است. از طرفی دیگر، سقف پوششی که بیمه دندانپزشکی برای شما در نظر می گیرد؛ بستگی به میزان حق بیمه پرداختی است. اگر یک شرکت با خدمات بیمه‌ای و پوشش های بیشتر دندانپزشکی را انتخاب کرده و حق بیمه بیشتری را پرداخت نمایید؛ می‌توانید از خدمات بیمه‌ای بیشتر در زمینه دندانپزشکی بهره‌مند شوید.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که ممکن است بیمه مورد نظر شما در یک طرح خاص بیشترین سقف بیمه‌ای را برای شما در نظر داشته باشد؛ برعکس، در طرح دیگری سقف کمتری از خدمات و پوشش های بیمه ای خود را در نظر داشته باشد. بنابراین نوع طرح مدنظر شما با توجه به میزان خرابی دندان و نیاز شما به خدمات و پوشش های دندانپزشکی تا پیش از ثبت نام از اهمیت زیادی برخوردار است. شما می‌بایست به تمامی این نکات توجه داشته باشید تا در نهایت بیمه دندان پزشکی ای را تهیه نمایید که بیشترین استفاده را از بیمه تکمیلی تامین اجتماعی در پی دارد. با چنین بیمه‌ای امکان ترمیم دندان‌ها با هزینه کمتر وجود دارد.

بیمه تکمیلی و پوشش زیبایی دندان

در نظر داشته باشید که علی رغم تمامی خدمات و پوشش هایی که بیمه دندانپزشکی تکمیلی تامین اجتماعی، این بیمه تنها مربوط به خدمات درمانی و سلامت شماست. به بیان دیگر، این بیمه‌نامه تامین اجتماعی هر گونه خدمات مربوط به جراحی و زیبایی دندان‌ها را از لیست پوشش‌های خود خارج کرده است. در صورتی که شما نیاز به ایمپلنت یا زیبایی دندان داشته باشید؛ نمی توانید حتی با داشتن بیمه دندان پزشکی تکمیلی تامین اجتماعی از هزینه‌های بسیار زیاد و سرسام آور پزشکی زیبایی آن‌ها بکاهید.

خدمات زیبایی در پوشش های بیمه تکمیلی جای ندارند. اگر به دنبال خدمات ایمپلنت یا جراحی زیبایی دندان هستید؛ دو راه وجود دارد :

 • یا باید هزینه های مربوط به آن را به صورت آزاد پرداخت نمایید یا
 • یا بهتر است از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید و آن ها را سالم نگه دارید. در این صورت، نیازی به اعمال زیبایی آن‌ها نیست.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی

بهترین بیمه دندانپزشکی، بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی است. شما می توانید برای ثبت نام این بیمه با مراجعه به یکی از کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی اقدام به ثبت نام بیمه دندانپزشکی کنید. برای این مهم می بایست مدارک لازم از جمله مدارک شناسایی و قطعه عکس را به همراه خود داشته باشید. پس از پر کردن فرم لازم برای ثبت نام بیمه دندانپزشکی، اقدامات لازم برای ثبت نام این بیمه را صورت بخشید. ضمن اینکه این بیمه دندان پزشکی پوشش‌ها و خدمات بسیار زیاد و منحصر به فردی را به استثنای پوشش‌های زیبایی دندان در نظر گرفته است. شما با ثبت نام این بیمه تکمیلی و در دست داشتن آن می‌توانید در بهترین مراکز درمانی تحت قرارداد با بیمه تامین اجتماعی از خدمات بیمه ای خود استفاده کنید.

چگونه از خدمات بیمه تکمیلی دندان پزشکی سازمان تامین اجتماعی استفاده کنیم؟

بیمه تکمیلی دندان پزشکی تامین اجتماعی همانند سایر شرکت های بیمه ای ارائه دهنده بیمه تکمیلی از تمامی هزینه ها به جز ایمپلنت و زیبایی دندان ها را پوشش می‌دهد. بهتر است در صورتی که دندان های شما پوسیده است یا پیش از پوسیدگی و خراب شدن دندان های خود و تحمل دردهای بسیار مزمن دندان نسبت به ثبت نام بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی اقدام کنید. با این بیمه می‌توانید در صورت لزوم از خدمات و پوشش های آن نهایت بهره را داشته باشید.

شما میتوانید با توجه به اهداف خود، شرایط و انواع بیمه‌های دندانپزشکی شرکت‌های بیمه‌گر مختلف را با یکدیگر مقایسه نمایید. سپس با بررسی جوانب امر و با آینده‌نگری مناسب، بیمه‌ای را برای پوشش خدمات دندانپزشکی خود انتخاب کنید که از بالاترین تناسب با نیازها و اهداف شما برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی بیمه دندانپزشکی، می توانید با کارشناسان متخصص bimeh.com از طریق شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس گرفته و  از راهنمایی‌های علمی و بیطرفانه آنان در کمال صبر و با دقت برخوردار شوید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی سامان: همراه دوران بازنشستگی عالی شما

بیمه بازنشستگی سامان همراه شما تا دوران کهنسالی

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

27 مهر 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

مقایسه بیمه های تکمیلی: هر‌ آنچه باید برای انتخاب بهترین بیمه درمانی بدانید

مقایسه انواع بیمه‌های تکمیلی و انتخاب بهترین گزینه بیم درمان تکمیلی

27 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی پاییز 1400)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

26 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه اتباع خارجی: پوشش‌ها و خدمات این بیمه برای افغان‌های عزیز

راهنمای کامل بیمه اتباع خارجی را در این مقاله بخوانید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید