13 مرداد 1400

بیمه خانه‌ داری؛ همان بیمه زنان خانه دار است؟

خانم  صادقی دوست دارد در خانه بماند و از خانواده مراقبت کند. او خانه‌دار است. او از اینکه همه چیز مرتب است لذت می‌برد. در حالی که او از تمام خانواده مراقبت می‌کند، شوهرش، آقای صادقی، سخت تلاش می‌کند تا مطمئن شود که امنیت و سرمایه کافی برای خانواده وجود دارد. خانم صادقی به تازگی این سوال را مطرح کرده است که آیا یک خانم خانه‌دار می‌تواند بیمه خانه داری دریافت کند؟ آیا داشتن بیمه برای یک خانم مهم نیست؟

برای خانواده‌ای مانند خانواده صادقی، همه چیز تقریباً بدون مشکل پیش می‌رود. اما اگر همسر خانم صادقی دیگر کار نکند، چه اتفاقی می‌افتد؟ جدای از دست دادن عاطفی، این یک دردسر مالی بزرگ برای خانم صادقی خواهد بود؛ زیرا او مجبور است زمان خود را بین کار و فرزندانش در خانه تقسیم کند. در واقع این بخشی از زندگی اوست که نمی‌تواند نادیده بگیرد.

این جایی است که بیمه به کمک خانواده صادقی می‌آید. اگر خانم صادقی بیمه داشته باشد، پس از نبودن همسرش، پول کافی برای استخدام یک خدمتکار یا پرستار بچه که می‌تواند از بچه ها مراقبت کند، غذا بپزد و نظم و ترتیب کار را داشته باشد وجود خواهد داشت!

زنان خانه دار، شاغلانی بی‌جیره و مواجب

اغلب گفته می‌شود که خانه‌دار بودن یک شغل سخت و طاقت فرسا است. هیچ تقدیر وجود ندارد، هیچ پاداشی، هیچ افزایشی! حتی توقفی ندارد! از زمانی که چشم شما صبح باز می شود، کارها شروع شده و تا لحظه ای که در شب با خستگی بسته می شوند، ادامه دارد….

اکثر مردم ممکن است به زنانی که خانه‌دار شدن را انتخاب می‌کنند، بی اعتنایی کنند. درست است مستقل بودن یا به اصطلاح دست در جیب بودن مایه‌ی افتخار و سربلندی‌ست. اما خانه داری نیز از آن دسته شغل‌هایی ست که محیط خانه را پر از امنیت و آرامش خاطر می‌کند. در واقع خانه داری یک شغل چندکاره‌است که خانم خانه می‌بایست همه کارها را روی یک انگشت انجام ‌دهد!  حال به این دلیل که پولی به خانه نمی‌آورد، باید بی اعتنایی را به دوش بکشد؟!

او کسی است که از کودکان و همه نیازهای شما مراقبت می‌کند و با ارائه اطلاعات ارزشمند خود به طور غیر مستقیم نقش بسیار مهمی در جامعه ایفا می‌کند. اینجاست که باید در مورد بیمه خانه داری فکر کنید. این گزینه می‌تواند بهترین هدیه به همسر خودتان باشد تا بتوانید از فرزنداتان با خیالی راحت تر مراقبت کرده و در مواجهه با بحران مالی آینده در امان باشید.

چرا خانم‌های خانه دار بیمه تامین اجتماعی دریافت کنند؟

هنگامی که یک زن خانه دار یک بیمه‌نامه تامین اجتماعی دریافت می‌کند، پوشش مالی خانواده افزایش می‌یابد. برای مثال، ممکن است مرد خانواده دچار رکود مالی شود، بنابراین داشتن پشتوانه مالی قوی برای عزیزان شما ضروری است تا پول هرگز مانع نیازهای شما و خانواده شما نشود. داشتن بیمه خانه داری تامین اجتماعی، این اطمینان را می‌دهد که هیچ محدودیت مالی در برآوردن نیازهای فرزندان شما وجود ندارد. مراقبت از تربیت، تحصیل، بیماری و هر چیز دیگری که ممکن است بین آنها بیاید.

بیمه زنان خانه دار 1400

یک زن خانه دار به کارهای زیادی رسیدگی می‌کند که ممکن است اغلب مورد توجه قرار نگیرند. شما فقط می‌توانید در غیاب او متوجه آن شوید. بدیهی است هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین او شود ،اما ورود پول می‌تواند به پر کردن شکاف‌های مالی که ممکن است پس از نبودن وی ایجاد شود، کمک زیادی کند.

قبل از گرفتن بیمه خانه داری تامین اجتماعی،  ممکن است بخواهید چندین مورد را بررسی کنید.. عواملی را در نظر بگیرید، مانند عادات مخارج خانواده، برنامه‌های آموزشی برای فرزندان، وام‌ها و بدهی‌ها و هر چیز دیگری که ممکن است نیاز داشته باشید تا این مقدار پول اضافی را پس انداز کنید.

شرایط احراز بیمه تامین اجتماعی برای زنان خانه دار

برای داشتن بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی، داشتن شرایط و ضوابط زیر الزام آور است:

 1. شرایط سنی بیمه زنان خانه دار
 2. سوابق قبلی بیمه برای خانم‌های فاقد شغل

می‌توانید توضیحات کامل این موارد را در مقاله بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست مطالعه نمایید.

امتیازهای مختلف بیمه زنان خانه‌دار

با ثبت نام بیمه تامین اجتماعی، خانم‌های خانه دار می‌توانند از امتیازهایی همچون:

 • بیمه از کار افتادگی
 • فوت پیش از بازنشستگی و پس از آن ( البته در صورتی که در قرارداد، این مسئله قید شده باشد.)
 • بهره‌مندی از حقوق بازنشستگی پس از پایان مدت زمان قرارداد
 • استفاده از دفترچه درمانی (در صورت واریز کردن حق سرانه درمان)
 • بازنشستگی و دریافت مستمری برای زنان خانه دار

برخودار شوند. آن دسته از بانوانی که 20 سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشند، می‌توانند پس از سن 55 سالگی، بازنشستگی خود را با بیمه تامین اجتماعی تمام شده بدانند و از این سازمان مستمری دریافت کنند. بنابراین، بیمه خانه داری تامین اجتماعی می‌توانند طلوعی دوباره برای گذراندن زندگی باشد.

مدارک لازم برای تهیه بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار

 پیش از فرآیند ثبت نام بیمه زنان خانه دار، می‌بایست  مدارک لازم را تهیه کنید که به قرار زیر هستند:

 • شناسنامه و کپی از تمامی صفحات آن
 • کارت ملی و کپی از آن
 • یک قطعه عکس سه در چهار
 • پر کردن فرم مربوط به بیمه زنان خانه دار

سازمان تامین اجتماعی و توجه به زنان خانه‌دار

شاید برای برخی افراد خانه دار بودن آسان به نظر برسد. با این حال، شغل یک خانم خانه‌دار به اندازه سایر اعضای پردرآمد خانواده اهمیت دارد. از اداره کل خانه، مراقبت از فرزندان گرفته تا حمایت عاطفی از آنها. علیرغم ایفای نقش اساسی در خانواده، نقش یک زن خانه‌دار در جامعه ما ارزش کمی دارند. این واقعیت که یک زن خانه‌دار نیز اهدافی برای خود دارد یا نیاز به درآمد خاصی دارد، ممکن است فراموش شود، اما باید توجه ویژه‌ای به آن شود! سازمان تامین اجتماعی همراه همه اقشار جامعه است و خدمت بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی را ارائه کرده است.

بیمه خانه‌داری؛ حامی زنان خانه‌دار

در حالی‌که یک خانه‌دار با مراقبت از کل خانواده خانه شما را غنی می‌کند، ضروری است که سایر اعضای خانواده در هر زمان از در رفاه بودن او اطمینان حاصل کنند. از آنجا که او بیشتر وقت خود را صرف مراقبت از خانواده می‌کند و درآمد منظمی ندارد، ممکن است نتواند بر تامین مالی اهداف زندگی خود تمرکز کند. به همین علت، بهتر است بیمه خانه داری تامین اجتماعی را تهیه کند. اگر خانم خانه‌داری هستید که قصد دارید برایت تمامی زحمات خود دست کم پاداشی دریافت کنید به شما پیشنهاد می‌دهیم از بیمه خانه داری تامین اجتماعی استفاده کنید. به این منظور می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام در ارتباط بوده و از آن‌ها راهنمایی بگیرید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
03 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

با بیمه های عجیب دنیا آشنا شوید

برخی از بیمه‌ها واقعا عجیب و خنده دار هستند. مثل حس بویایی. اما وقتی بدانید که چرا برخی این حواس خود را بیمه می‌کنند، شاید به آنها حق بدهید...

01 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

کد کارگاهی بیمه؛ تمام شرایط، قوانین و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن

زمانی که پس از کلی مشغله و سختی موفق می‌شوید شرکتی را به نام خود تاسیس کنید؛ هنوز هم بسیاری از راه‌های نرفته را باید طی کنید. کد کارگاهی بیمه،

31 شهریور 1400 / اخبار / مجله بیمه

استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به 2 روش حضوری و آنلاین

نحوه استعلام کد بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری و غیر حضوری

18 شهریور 1400 / اخبار / بیمه مسئولیت

بیمه آسانسور چیست؟+ نکات خرید بیمه آسانسور

راهنمای کامل بیمه آسانسور را که خواندن آن برای هر آپارتمان نشین و مدیرساختمان ضروری است، در این مقاله بیمه دات کام بخوانید.

18 شهریور 1400 / اخبار

مرخصی زایمان بالاخره چند ماه است؟+آخرین قانون و لیست مدارک

هر خانم کارمندی که فرزندی به دنیا آورده است، نیاز به استراحت و مرخصی زایمان دارد. در این دوره، نوع قرارداد کاری که براساس آن مشغول به کار است، سابقه

17 شهریور 1400 / اخبار / مجله بیمه

خدمات درمانی با کارت ملی را چگونه بدون نیاز به دفترچه تامین اجتماعی دریافت کنیم؟

هویتِ مورد اعتماد جزء حیاتی یک جامعه با عملکرد خوب است. به همین دلیل است که بهبود امنیت، کاهش تقلب در شناسنامه و سرقت هویت و اعتمادسازی در دستور کار

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید