۱۹ خرداد ۱۴۰۳

بیمه خانه‌ داری؛ همان بیمه زنان خانه دار است؟

خانم  صادقی دوست دارد در خانه بماند و از خانواده مراقبت کند. او خانه‌دار است. او از اینکه همه چیز مرتب است لذت می‌برد. در حالی که او از تمام خانواده مراقبت می‌کند، شوهرش، آقای صادقی، سخت تلاش می‌کند تا مطمئن شود که امنیت و سرمایه کافی برای خانواده وجود دارد. خانم صادقی به تازگی این سوال را مطرح کرده است که آیا یک خانم خانه‌دار می‌تواند بیمه خانه داری دریافت کند؟ آیا داشتن بیمه برای یک خانم مهم نیست؟

برای خانواده‌ای مانند خانواده صادقی، همه چیز تقریباً بدون مشکل پیش می‌رود. اما اگر همسر خانم صادقی دیگر کار نکند، چه اتفاقی می‌افتد؟ جدای از دست دادن عاطفی، این یک دردسر مالی بزرگ برای خانم صادقی خواهد بود؛ زیرا او مجبور است زمان خود را بین کار و فرزندانش در خانه تقسیم کند. در واقع این بخشی از زندگی اوست که نمی‌تواند نادیده بگیرد.

این جایی است که بیمه به کمک خانواده صادقی می‌آید. اگر خانم صادقی بیمه داشته باشد، پس از نبودن همسرش، پول کافی برای استخدام یک خدمتکار یا پرستار بچه که می‌تواند از بچه ها مراقبت کند، غذا بپزد و نظم و ترتیب کار را داشته باشد وجود خواهد داشت!

همکاری در فروش بیمه

زنان خانه دار، شاغلانی بی‌جیره و مواجب

بیمه خانه داری چیست؟ بیمه زنان خانه دار چه تفاوتی با بیمه خانه داری دارد؟ شرایط بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار چیست؟ اغلب گفته می‌شود که خانه‌دار بودن یک شغل سخت و طاقت فرسا است. هیچ تقدیر وجود ندارد، هیچ پاداشی، هیچ افزایشی! حتی توقفی ندارد! از زمانی که چشم شما صبح باز می شود، کارها شروع شده و تا لحظه ای که در شب با خستگی بسته می شوند، ادامه دارد….

 

سازمان تامین اجتماعی، بیمه خانه داری را به عنوان حامی زنان خانه دار ارائه کرده است.

سازمان تامین اجتماعی، بیمه خانه داری را به عنوان حامی زنان خانه دار ارائه کرده است.

اکثر مردم ممکن است به زنانی که خانه‌دار شدن را انتخاب می‌کنند، بی اعتنایی کنند. درست است مستقل بودن یا به اصطلاح دست در جیب بودن مایه‌ی افتخار و سربلندی‌ست. اما خانه داری نیز از آن دسته شغل‌هایی ست که محیط خانه را پر از امنیت و آرامش خاطر می‌کند. در واقع خانه داری یک شغل چندکاره‌است که خانم خانه می‌بایست همه کارها را روی یک انگشت انجام ‌دهد!  حال به این دلیل که پولی به خانه نمی‌آورد، باید بی اعتنایی را به دوش بکشد؟!

او کسی است که از کودکان و همه نیازهای شما مراقبت می‌کند و با ارائه اطلاعات ارزشمند خود به طور غیر مستقیم نقش بسیار مهمی در جامعه ایفا می‌کند. اینجاست که باید در مورد بیمه خانه داری فکر کنید. این گزینه می‌تواند بهترین هدیه به همسر خودتان باشد تا بتوانید از فرزنداتان با خیالی راحت تر مراقبت کرده و در مواجهه با بحران مالی آینده در امان باشید.

چرا خانم‌های خانه دار بیمه تامین اجتماعی دریافت کنند؟

هنگامی که یک زن خانه دار یک بیمه‌نامه تامین اجتماعی دریافت می‌کند، پوشش مالی خانواده افزایش می‌یابد. برای مثال، ممکن است مرد خانواده دچار رکود مالی شود، بنابراین داشتن پشتوانه مالی قوی برای عزیزان شما ضروری است تا پول هرگز مانع نیازهای شما و خانواده شما نشود. داشتن بیمه خانه داری تامین اجتماعی، این اطمینان را می‌دهد که هیچ محدودیت مالی در برآوردن نیازهای فرزندان شما وجود ندارد. مراقبت از تربیت، تحصیل، بیماری و هر چیز دیگری که ممکن است بین آنها بیاید.

بیمه زنان خانه دار ۱۴۰۲

یک زن خانه دار به کارهای زیادی رسیدگی می‌کند که ممکن است، اغلب مورد توجه قرار نگیرند. شما فقط می‌توانید در غیاب او متوجه آن شوید. بدیهی است هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین او شود ،اما ورود پول می‌تواند به پر کردن شکاف‌های مالی که ممکن است پس از نبودن وی ایجاد شود، کمک زیادی کند.

قبل از گرفتن بیمه خانه داری تامین اجتماعی،  ممکن است بخواهید چندین مورد را بررسی کنید.. عواملی را در نظر بگیرید، مانند عادات مخارج خانواده، برنامه‌های آموزشی برای فرزندان، وام‌ها و بدهی‌ها و هر چیز دیگری که ممکن است نیاز داشته باشید تا این مقدار پول اضافی را پس انداز کنید.

جدول مبلغ واریزی بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲

باید بدانید که مبنای پرداخت حق بیمه زنان خانه داررا بر اساس حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در هر سال تعیین می‌کنند. بنابراین حق بیمه زنان خانه دار در سال ۱۴۰۲، برای ۶ ماهه اول سال مبلغی برابر با ۵ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۲۰۲ تومان و برای ۶ ماهه دوم سال مبلغی معادل با ۵ میلیون و ۳۰۸ هزار و ۲۸۴ تومان است. با توجه به این موضوع نرخ قیمت حق بیمه زنان خانه دار و مبلغ واریزی آن ها در سال ۱۴۰۲​، به شرح زیر است:

نوع بیمه

نرخ قیمت حق بیمه برای نیمه اول سال

نرخ قیمت حق بیمه برای نیمه دوم سال

۱۲ درصدی

۶۵۸ هزار و ۲۲۴ تومان

۶۳۶ هزار و ۹۹۴ تومان

۱۴ درصدی

۷۶۷ هزار و ۹۲۸ تومان

۷۴۳ هزار و ۱۵۹ تومان

۱۸ درصدی

۹۸۷ هزار و ۳۳۶ تومان

۹۵۵ هزار و ۴۹۱ تومان

 

نکته قابل توجه در مورد جدول حق بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار۱۴۰۲ این است که در تمامی این نرخ‌ها، علاوه بر نرخی که بیمه شده پرداخت می‌کند، ۲ درصد نیز، دولت، پرداخت می‌کند.

سایت بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی برای راحت‌تر شدن فرآیند ثبت نام و پرداخت بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار، سامانه تامین را در دسترس افراد متقاضی قرار داده است. باید بدانید که یکی از مهم‌ترین مراجع برای استعلام نرخ قیمت حق بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی در سال  ۱۴۰۲، سازمان تامین اجتماعی و سایت واریز حق بیمه زنان خانه دار که از طریق آدرس اینترنتی es.tamin.ir، در دسترس قرار گرفته، می‌باشد. بدین ترتیب که سازمان تامین اجتماعی، سالانه، پس از تصویب بخش نامه‌های دولتی، هم اطلاعات و بخشنامه جدید را در سایت خود، اطلاع رسانی می‌کند هم در مراجعه حضوری، پاسخ گوی سوالات مراجعان، پیرامون نرخ قیمت حق بیمه است.

اگر متقاضیان و کاربران بخواهند به صورت اینترنتی اقدام به پرداخت و استعلام قیمت حق بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی کند، ابتدا باید به سامانه تامین اجتماعی به آدرس es.tamin.ir مراجعه کنند، سپس از قسمت بیمه شدگان، بیمه شدگان خاص و در نهایت، پرداخت حق بیمه زنان خانه دار و دختران را انتخاب کند.

در انتها با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود، وارد پرتال شخصی خویش به حساب شخصی خود وارد می‌شوند و می‌توانند حق بیمه خود را استعلام و نسبت به پرداخت آن اقدامات لازم را انجام دهند.

شرایط احراز بیمه تامین اجتماعی برای زنان خانه دار

شرایط بیمه خانه داری یا شرایط بیمه زنان خانه دار چیست؟ برای داشتن بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی، داشتن شرایط و ضوابط زیر الزام آور است:

 1. شرایط سنی بیمه زنان خانه دار
 2. سوابق قبلی بیمه برای خانم‌های فاقد شغل

می‌توانید توضیحات کامل این موارد را در مقاله بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی مطالعه نمایید.

امتیازهای مختلف بیمه زنان خانه‌دار

با ثبت نام بیمه تامین اجتماعی، خانم‌های خانه دار می‌توانند از امتیازهای زیر بهره‌مند شوند:

 • بیمه از کار افتادگی
 • فوت پیش از بازنشستگی و پس از آن ( البته در صورتی که در قرارداد، این مسئله قید شده باشد.)
 • بهره‌مندی از حقوق بازنشستگی پس از پایان مدت زمان قرارداد
 • استفاده از دفترچه درمانی (در صورت واریز کردن حق سرانه درمان)
 • بازنشستگی و دریافت مستمری برای زنان خانه دار

آن دسته از بانوانی که ۲۰ سال سابقه پرداخت بیمه داشته‌باشند، می‌توانند پس از سن ۵۵ سالگی، بازنشستگی خود را با بیمه تامین اجتماعی تمام شده بدانند و از این سازمان مستمری دریافت کنند. بنابراین، بیمه خانه داری تامین اجتماعی می‌توانند طلوعی دوباره برای گذراندن زندگی باشد.

مدارک لازم برای تهیه بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار

 پیش از فرآیند ثبت نام بیمه زنان خانه دار، می‌بایست  مدارک لازم را تهیه کنید که به قرار زیر هستند:

 • شناسنامه و کپی از تمامی صفحات آن
 • کارت ملی و کپی از آن
 • یک قطعه عکس سه در چهار
 • پر کردن فرم مربوط به بیمه زنان خانه دار

سازمان تامین اجتماعی و توجه به زنان خانه‌دار

شاید برای برخی افراد خانه دار بودن آسان به نظر برسد. با این حال، شغل یک خانم خانه‌دار به اندازه سایر اعضای پردرآمد خانواده اهمیت دارد. از اداره کل خانه، مراقبت از فرزندان گرفته تا حمایت عاطفی از آنها. علیرغم ایفای نقش اساسی در خانواده، نقش یک زن خانه‌دار در جامعه ما ارزش کمی دارند.

بیمه زنان خانه دار مناسب خانم‌های محترم خانه‌دار

 

این واقعیت که یک زن خانه‌دار نیز اهدافی برای خود دارد یا نیاز به درآمد خاصی دارد، ممکن است فراموش شود، اما باید توجه ویژه‌ای به آن شود! سازمان تامین اجتماعی همراه همه اقشار جامعه است و خدمت بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی را ارائه کرده است.

بیمه خانه‌داری؛ حامی زنان خانه‌دار

در حالی‌که یک خانه‌دار با مراقبت از کل خانواده خانه شما را غنی می‌کند، ضروری است که سایر اعضای خانواده در هر زمان از در رفاه بودن او اطمینان حاصل کنند. از آنجا که او بیشتر وقت خود را صرف مراقبت از خانواده می‌کند و درآمد منظمی ندارد، ممکن است نتواند بر تامین مالی اهداف زندگی خود تمرکز کند. به همین علت، بهتر است بیمه خانه‌داری تامین اجتماعی را تهیه کند.

اگر خانم خانه‌داری هستید که قصد دارید برایت تمامی زحمات خود دست کم پاداشی دریافت کنید به شما پیشنهاد می‌دهیم از بیمه خانه داری تامین اجتماعی استفاده کنید. اگر در مورد بیمه بانوان سوال یا ابهامی دارید، می‌توانید سوالات خود را در انتهای همین مطلب کامنت کنید تا کارشناسان بیمه دات کام در اسرع وقت پاسخگوی پرسش‌های شما عزیزان باشند. زنان خانه دار می‌توانند در کنار وظایف خانه داری خود برای کسب درآمد به شغل دوم مشغول شوند. برای مثال با کمک سامانه پلاس بیمه می‌توان با کمی تلاش به درآمد بالای ۴۰ میلیون تومان برسید.

همکاری در فروش بیمه

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید