بیمه دات کام

شرکت بیمه البرز

شرکت بیمه البرز

تاریخچه شرکت بیمه البرز

شرکت بیمه البرز فعالیت خود را از سال 1338 آغاز کرد و یکی از شرکت¬های قدیمی فعال در صنعت بیمه است. این شرکت با داشتن تیم یکپارچه توانست در مدت زمان کوتاهی علاوه بر جلب رضایت مشتریان، تعداد شعب خود را به 54 شعبه و تعداد نمایندگی‌های فعال خود را به بیش از دو هزار نمایندگی در سراسر ایران گسترش دهد. شرکت بیمه البرز در سال 1388و با واگذاری بخش بزرگی از سهام در حدود 80% ، از حالت دولتی به خصوصی تغییر کاربری دهد. ظرفیت ریسک پذیری شرکت بیمه البرز از سایر شرکت های بیمه گر بالاتر است. مهم¬ترین دستاوردها و موفقیت¬های شرکت بیمه البرز شامل موارد زیر هستند:

 • بهترین شرکت بیمه‌ای کشور

 • بالاترین سطح توانگری مالی در چهار سال متمادی در بین کل شرکت های بیمه‌گر

 • کسب بالاترین امتیاز شفافیت گزارش های مالی در بین شرکت های بیمه‌گر در سال‌های اخیر با دیجیتالی شدن دنیای کسب و کار، سایت شرکت بیمه البرز ایجاد شد. اگر درصدد خرید آنلاین بیمه البرز با ارزان ترین قیمت و بیشترین خدمات هستید، می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید. در ادامه راهنمای محصولات این شرکت بیمه‌گر ارائه شده است:

بیمه آتش‌سوزی

تعریف بیمه آتش‌سوزی

رشته بیمه ای آتش‌سوزی برای جبران خسارت ها و زیان های مالی برآمده از وقوع آتش سوزی برای اموال بیمه شده براساس شرایط بیمه ای توافق شده در بیمه¬نامه آتش سوزی است.

اصطلاحات بیمه ای

بیمه‌گر: شرکت بیمه‌گر مبلغ معینی به عنوان حق‌بیمه دریافت کرده و متعهد به جبران خسارات احتمالی طبق شرایط بیمه‌نامه آتش‌سوزی می‌گردد.

بیمه گذار : شخص حقیقی یا حقوقی مالک موضوع موردبیمه بوده یا از طرف مالک بیمه، نماینده یا وکیل یا ذی نفع آن مالک‌بیمه به رسمیت شناخته می شود و تعهد به پرداخت حق‌بیمه دارد.

ذی نفع: شخصی که نام او در صورت صلاحدید و درخواست بیمه‌گزار در بیمه نامه آورده می شود و امکان پرداخت تمام یا بخشی از خسارت به او وجود دارد.

موضوع بيمه‌درمان : بخشي از هزينه هاي بيمارستاني و جراحي ناشي از بيماري، حادثه و ساير پوشش هاي اضافي درماني بيمه شدگان كه در تعهد بيمه گر پايه نيست و طي اين بيمه نامه در تعهد بيمه گر قرار گرفته، با بیمه‌درمان جبران می‌شود.

حادثه : هر واقعه ناگهاني ناشي از يك عامل خارجي كه بدون قصد واراده بيمه شده اتفاق افتاده و منجر به جرح ،نقص عضو ؛از كارافتادگي و يا فوت بيمه شده گردد.

بيماري :هرگونه عارضه جسمي و اختلال در اعمال طبيعي و جهاز مختلف بدن طبق تشخيص پزشك است.

حادثه : هر واقعه ناگهاني ناشي از يك عامل خارجي كه بدون قصد واراده بيمه شده اتفاق افتاده و منجر به جرح ،نقص عضو ؛از كارافتادگي و يا فوت بيمه شده گردد.

حق بیمه : مبلغ معین شده در بیمه‌نامه است که باید بیمه‌گزار در هنگام صدور بیمه‌نامه یا در تاریخ های معین بپردازد.

فرانشیز: میزان معینی از خسارت است که برحسب شرایط مندرج در بیمه‌نامه، بیمه‌گزار ملزم به پرداخت آن در زمان رخداد حوادث است.

مدت اعتبار بیمه نامه: تاریخ شروع و اتمام اعتبار بیمه‌نامه در بیمه‌نامه درج شده است.

موضوع‌ بیمه‌بدنه : وسیله نقلیه زمینی است که در بیمه‌نامه، مشخصات آن درج می‌شود. لوازم جانبی مطابق کاتالوگ وسیله نقلیه یا موارد مشمول متن بیمه نامه دراین حوزه " موضوع بیمه" درج می شوند.

بیمه‌گر پايه : سازمان‌هايي از قبيل سازمان بيمه‌خدمات درماني ،سازمان تأمين اجتماعي و .. كه طبق قانون بيمه درمان همگاني ،موظف به ارائه خدمات درمان پايه اند.

انواع بیمه‌نامه های آتش سوزی به شرح زیر هستند:

 • بیمه‌نامه منازل
 • بیمه‌نامه صنعتی و کارخانجات و کارخانه‌ها

 • بیمه‌نامه غیرصنعتی و مراکزخدماتی و فروشگاه‌ها

 • بیمه‌نامه انبار

 • بیمه‌نامه جامع خانوار

 • بیمه‌نامه اصناف

صدور بیمه‌نامه آتش سوزی به دو نوع صورت می‌گیرد:

#

بیمه‌نامه آتش‌سوزی ثابت:

شرکت بیمه‌ خسارات‌ ناشی‌ از آتش‌سوزی‌ اموال‌ بیمه‌ شده را به‌ اندازه زیان‌ وارده تا سقف سرمایه‌ توافقی در بیمه‌نامه جبران‌ می‌کند. در چنین شرایطی، امکان پرداخت خسارات‌ بیشتر از تفاوت ارزش‌ هریک‌از اقلام‌بیمه‌شده‌ پیش و بعد از بروز خسارت‌ و یا در صورت ‌وقوع‌ حادثه‌ منجر به‌ خسارت‌ کلی‌، از

مبلغ‌ بیمه‌ شده‌ هریک‌ از اقلام‌ خسارت‌ دیده‌ وجود ندارد.باید بدانیم که اموال باید به ارزش واقعی شان بیمه شوند. برمبنای ‌ ماده‌ ۱۰ قانون‌ بیمه‌، در صورتی‌ که‌ مالی‌ با مبلغی کمتر از ارزش‌ واقعی‌ خود بیمه‌ شده‌ باشد،بیمه‌گر فقط به‌تناسب‌ مبلغی‌که‌ بیمه‌کرده‌ در مقایسه با ‌قیمت‌واقعی‌ مال‌ مسئول‌

جبران‌خسارت‌ بیمه‌گذار خواهد بود.

بیمه‌نامه عمومی یا اظهار‌نامه ای

در زمان‌ صدور بیمه‌نامه‌ آتش‌سوزی‌، مبلغ سرمایه‌ ای مشخصی را برای‌ ماشین‌آلات‌، مواد اولیه‌ یا در جریان‌ ساخت‌ به‌ عنوان‌ حداکثر سرمایه‌ برای‌ پرداخت‌خسارت‌ در بیمه‌نامه‌ ذکر می کنند. بیمه‌گزار حداکثر بیمه را در این شرایط تعیین می کند.

پوشش‌های بیمه آتش سوزی

خسارت‌های مستقیم ناشی از حوادث طبیعی نظیر صاعقه ، انفجار و خسارات و هزينه هاي ناشي از اقدامات لازم با هدف جلوگيري از توسعه خسارت و خسارات و هزينه هاي ناشي از نقل مكان ضروري مورد بيمه به منظور نجات آن تحت پوشش بیمه آتش سوزی هستند.

بيمه گزار مي تواند با پرداخت حق بيمه اضافي ، علاوه بر خطر آتش سوزي و صاعقه و انفجار ، اموال خود را در برابر خطرات ناشی از رخدادهای زیر نیز بیمه کند.

زلزله

خسارت وارده به اموال بیمه شده كه به دلیل وقوع خطر زلزله و همچنين آتش سوزي ناشي از آتشفشان كه در زمان وقوع زلزله ايجاد شده و به کل یا بخشی از اموال بیمه شده صدمه وارد نمايد .

سيل

خسارت های مستقیم ناشي از خروج آب از مسير طبيعي خود به دلیل باران ، طغيان رودخانه يا شكسته شدن سد که به اموال بیمه‌شده وارد شود.

طوفان، گردباد، تند باد

اگر اموال بیمه‌شده در معرض خسارت مستقيم ناشي از طوفان، گردباد قرار بگیرند البته به این شرط که سرعت طوفان، گردباد یا تندباد حداقل ۶۲ كيلو متر بر ساعت باشد و مراجع ذی صلاح نظیر سازمان هواشناسی وقوع طوفان ، گردباد و را تایید نمایند.

سقوط هواپيما، بالگرد و قطعات مربوط به آن‌ها

خسارت مستقيم ناشی از سقوط هواپيما ، بالگرد و قطعات و اشياء جدا شده از آن

شكست شيشه

خسارت ناشي از شكستن شيشه هایی که در محل مورد بيمه نصب شده‌اند.علت این شکستگی می تواند در اثر بروز حادثه يا برخورد اشیای خارجي باشد.

تركيدگي لوله‌هاي آب

خسارت وارده به اموال بیمه¬شده ناشي از ترك خوردن، سوراخ‌شدگی لوله آب و لوله كشي آب و فاضلاب كه از محل مورد بيمه عبور می کنند در محل بیمه شده نصب شده اند.

ضايعات ناشي از آب برف و باران

خسارت ناشی از آب باران ، تگرگ يا ذوب شدن برف به اموال بیمه‌شده در محل مورد بيمه البته به شرطی که آب از طريق بام يا به علت گرفتگي لوله ها،‌ لبريز شدن آبروها يا ناودان ها به محل مورد بيمه نفوذ كرده باشد.

سرقت با شكست حرز

خسارت ناشی از نقصان يا خراب شدن اموال تحت پوشش بیمه به دلیل سرقت با شكستن حرز باشد. پرداخت خسارت سرقت كالا از انبار فروشگاه ها و كارخانجات،‌ با توجه به تغيير مداوم موجودي، مشروط به استفاده بيمه گزار از نرم افزار معتبر ثبت ورود و خروج كالاست.

اعتصاب ، شورش آشوب و بلوا

خسارت مستقیم اموال بیمه شده که دلیل آن اعتصاب ،‌شورش ، آشوب و بلوا باشد.

برخورد اجرام آسمانی

خسارت اموال بیمه شده به دلیل برخورد مستقيم اجرام سماوي و وسایل نقلیه ریلی و زمینی

رانش ،‌ ريزش و فروكش زمين

خسارت مستقيم اموال بیمه شده ناشي از عوامل طبيعي رانش ،‌ريزش و فروكش زمين

ريزش سقف ناشي از سنگيني برف

خسارت وارده به اموال ‌بيمه‌شده كه مستقيماً‌ ناشي از ريزش سقف در اثر سنگيني برف است مشروط به این که تاييد سازمان هواشناسي بعنوان مرجع ذيصلاح در كشور مبني بر ريزش برف سنگين اخذ گردد.

ريزش كوه و سقوط بهمن

خسارت مستقيم اموال بیمه شده که ناشي از ريزش كوه و سقوط بهمن باشد.

شرايط عدم النفع از آتش سوزي (وقفه در فعاليت)

اگر در فعاليت بیمه‌گزار ، در اثر بروز خطرات تحت پوشش بيمه‌نامه طي دوره غرامت وقفه ای صورت گیرد، با رعایت قوانین و شرایط مرتبط خسارت‌های مربوطه به او تعلق خواهد گرفت.

ساير مواردي که با بیمه‌مرکزی هماهنگ شده باشد.

مواردی که تحت پوشش بیمه‌‌ آتش سوزی نیستند:

پوشش بیمه‌ آتش‌سوزی شرکت بیمه‌گر البرز موارد زیر را شامل نمی شود :

 • غرامت های جنگ داخلی، شورش، آشوب، بلوا، قیام، اغتشاشات داخلی یا اقدامات احتیاطی
 • خسارات انفجار مواد منفجره

 • خسارات انفجار اتمی ، اشعه رادیواکتیویته و یونزا

 • خسارات مربوط به مسکوکات ، پول ، اوراق بهادار ، فلزات قیمتی ، جواهرات و سنگ گرانبها

 • خسارات وارد به اسناد ، نسخ خطی و هزینه بازسازی ، جمع آوری مجدد اطلاعات و یا تنظیم دفاتر بازرگانی

 • کلیه خطرات اضافی یا تبعی مگر آنکه بیمه گذار حق بیمه اضافی مربوط به آنها را پرداخت و خطر مورد نظر بیمه شده باشد.

شرایط پرداختی حق‌بیمه

https://bimeh.com/fire[](https://bimeh.com/fire)

تخفیفات و نحوه محاسبه تخفیفات

با توجه به نوع فعاليت اموال تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی، امكان ارائه تخفيف عدم خسارت يا تخفيف به علت نسبت خسارت مناسب فراهم نمي باشد. در شرایط رقابتی فعلی که اكثر موارد تحت پوشش خصوصا" موارد ريسكهاي خرد با اعمال حداقلي نرخ حق بيمه بیمه محاسبه می شوند، عملا"

امكان افزايش تخفيف در سنوات آتي و تمديد بيمه نامه آتش‌سوزی بیمه البرز فراهم نمي باشد.

مدت زمان بیمه نامه (کوتاه مدت ، سه ماهه و ...)

 • بیمه‌‎نامه‌های یکساله

 • بیمه‌نامه‌های بلندمدت

 • بیمه‌نامه های کوتاه‌مدت و روزشمار

مدارک موردنیاز جهت صدور بیمه نامه

تکمیل فرم درخواست بیمه نامه آتش سوزی در سایت بیمه¬دات¬کام الزامی است و در صورت بروز حادثه،مدارک مربوط به اموال بیمه شده ضرورت می یابد.

مراحل خرید بیمه نامه

بیمه گذار می تواند به لینک زیر در سایت بیمه‌دات‌کام مراجعه نموده و طبق مراحل توضیح داده شده در سایت پیش رود.همچنین امکان استعلام و مقایسه قیمت ها و شرایط مختلف بیمه ای در سایت‌بیمه‌دات‌کام فراهم شده است.

https://bimeh.com/fire[]( https://bimeh.com/fire )

مهلت اعلام خسارت بیمه آتش‌سوزی و شرایط آن

بیمه‌گزار حداکثر 5روز بعد از حادثه می‌تواند به صورت کتبی خسارت خود را اعلام نماید.در هنگام اعلام خسارت بايد اطلاعات : شماره بيمه‌نامه ، نام و نام خانوادگي ، نشاني محل مورد بيمه و شماره تماس جهت هماهنگي براي بازديد درج گردد.

مدارک لازم جهت پرداخت خسارت

 • تصوير پيشنهاد اوليه صدور بیمه‌نامه آتش‌سوزی
 • تصوير بازديد اوليه صدور بیمه‌نامه آتش‌سوزی
 • تصوير بيمه نامه و الحاقيه هاي همراه آن

 • فیش واریزی وصول حق بيمه

 • اعلام خسارت بيمه گذار

 • گزینش کارشناس و تایید او

 • بازدید مقدماتی و گزارش‌‌های ابتدایی خسارت

 • گزارش ریز موارد خسارت ديده از طرف بيمه گذار

 • صورتجلسه بازديد نهائي همراه با موارد ريز خسارت ديده

 • مدارك مورد نياز جهت برآورد خسارت

 • مدارك مورد نياز فعاليت بيمه گذار

 • استعلام از شركتهاي بيمه و ساير مراجع ( آتش نشاني ، هواشناسي ، ژئوفيزيك و...)

 • گزارش نهائي براورد خسارت كارشناس در برآورد خسارت

 • برگ محاسبه خسارت

 • صورتجلسه شوراي فني خسارت در صورت نياز و مصوبات مورد نياز مطابق آئين نامه حدود اختيارات

 • حواله خسارت

 • برگ تسويه خسارت

 • نامه تعيين سهم بيمه گر دوم در صورت وجود

 • ارجاع پرونده به امور حقوقي در صورت وجود مقصر حادثه جهت بازيافت

حق بیمه پرداختی در هر رشته

https://bimeh.com/fire[](https://bimeh.com/fire)

بیمه اشخاص

تعریف بیمه‌اشخاص

بیمه ‌اشخاص، بیمه‌ای است که پوشش‌هایی برای جبران توقف درآمد بیمه شده ای ارائه می دهد که در اثر حوادث منجر به مرگ یا نقص عضو و از کار افتادگی به‌ وجود آمده باشد. هم چنین، بیمه اشخاص، پوشش‌‌های بیمه‌ای لازم را برای پیشگیری از بیماری و کمک به درمان شخص بیمه‌گزار برای

ادامه زندگی یا تامین خاطر فراهم می‌کند. اين نوع قراردادها، اکثر اوقات براي مؤسسات دولتي با نرخ‌ثابت صادر مي‌گردد و عواملي مانند ميانگين سن، نوع فعاليت بيمه‌گذار وتعداد بيمه‌شدگان تأثيري در نرخ‌بیمه ندارد.

نرخ حق‌بيمه اين نوع از بيمه‌نامه ها كه مي‌تواند به صورت عمرتنها، حوادث تنها و يا عمر و حوادث توأم صادرگردد. براساس ميانگين سن بيمه‌شدگان، نوع فعاليت بيمه‌گذار، تعداد بيمه‌شدگان وسرمايه آن بنابرتوافق بيمه‌گرو بيمه‌گذارتعيين مي شود.

بيمه‌نامه هاي عادي(تكميلي) ازنظرسرمايه به دودسته كلي تقسيم مي شوند:

الف) عادي باسرمايه ثابت:

تمامي بيمه‌شدگان اين نوع بيمه‌نامه‌‌ها داراي سرمايه بيمه يكساني هستند.

ب ) عادي باسرمايه متغير:

بيمه‌شدگان اين نوع بيمه‌نامه‌ها، سرمایه ها و نرخ بیمه‌های مختلفی دارند.اين نوع بيمه‌نامه‌ها نيزبه دودسته تقسيم مي‌شوند:

ضريبي ازحقوق :

سرمايه بيمه و حق‎‌بيمه هريك ازبيمه‌شدگان به نسبت ميزان حقوق آنان وسقف سرمايه موردتعهد بيمه‌گربراساس توافق بين بيمه‌گر و بیمه‌گزار تعیین مي‌گردد.

مانده بدهكار:

دراين نوع بيمه‌نامه‌ها، بدهی اشخاص به بانك‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری تحت پوشش قرارمي‌گيرد، به اين ترتيب كه اشخاص(حقيقي) مبلغ وام خودرا درطول مدت بازپرداخت نزد شركت بيمه‌گر به نفع نهاد وام دهنده بيمه می‌نمايند تا چنانچه درطول مدت بازپرداخت وام به هرعلت فوت نمايند، شركت بيمه جايگزين ايشان شده و مانده بدهی آنان را ازتاريخ فوت به بعد به وام‌دهنده پرداخت نموده و وراث متوفی بری الذمه مي‌گردند.

بيمه حوادث خانواده:

بيمه حوادث خانواده، نوعی از بيمه حوادث است كه همسرو فرزندان بيمه‌شده راتحت پوشش قرارمی‌دهد.

بیمه نامه حوادث انفرادی

بيمه‌نامه حوادث انفرادي، بيمه‎نامه اي است كه در آن، بیمه‌گر در ازاي پرداخت وجه يا وجوه بیمه‌گزار برای بروزحادثه، خسارت وارده را جبران نموده یا وجه معینی را می‌پردازد.

پوشش‌های بیمه‌اشخاص

بیمه‌نامه حوادث گروهی/کارکنان دولت

 • پوشش‌هاي ارائه شده شامل فوت به هرعلت، نقص عضو و ازكارافتادگي ناشي ازحادثه وحداكثرسقف سني موردتعهد ۷۰ سال تمام مي باشد.
 • بیمه‌نامه عمرو حوادث گروهی / عادی

 • فوت همسربه علت حادثه

 • نقص عضو و ازكارافتادگي همسروهريك از فرزندان به علت حادثه

 • جبران هزينه‌هاي پزشكي ناشي ازحوادث خانواده(همسروفرزندان)

خطراتي كه با موافقت بيمه‌گر و پرداخت حق‌بيمه اضافي قابل پوشش است :

 • جنگ، قيام، انقلاب، كودتا و اقدامات احتياطي مقامات نظامي و انتظامي. خسارت‌هاي ناشي ازشورش، آشوب، اغتشاش، بلوا و هرگونه اقدام تروريستي كه فرد بیمه‌گزار درآن نقش داشته باشد.

 • خسارت‌ ناشي از شورش، آشوب، اغتشاش، بلوا و هرگونه اقدام تروريستي درخارج ازكشور

 • غرامت‌های ناشي ازخطرات وبلاياي طبيعي ازقبيل سيل، زلزله، آتشفشان و ....

بیمه عمر و حوادث گروهی چه مواردی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند؟

 • فوت بيمه‌شده به دلیل خودكشي با سابقه بیمه ای کمتر از دو سال(براي خطرات مشمول عمرزماني)

 • خودكشي يا اقدام به آن درطول تمام سال‌هاي بيمه‌اي ( براي خطرات مشمول بيمه‌حوادث)

 • فوت بيمه شده فاقد سابقه بيمه اي(فوت به علت غيرحادثه)درطول مدت۶ ماه اول پوشش بيمه اي به خاطر بيماري‌هاي سرطاني، بيماري‌هاي مزمن كبدي، بيماري‌هاي مزمن كليوي، تومورهاي مغزي، M.S ، سكته هاي قلبي و مغزي و ايدزكه قبل از شروع پوشش‌بیمه ای ریشه دوانده باشند.

 • اگر هنگام رانندگی حادثه ای رخ دهد و فرد داراي گواهينامه رانندگي مجاز ومتناسب آن وسيله نقليه نباشد، اعم ازآنكه مقصر حادثه باشديا نباشد (صرفاً جهت خطرات مشمول بيمه حوادث)

 • خسارت‌هاي ناشي ازمستي، استعمال هرگونه موادمخدر، روان گردان يا داروهاي محرك بدون تجويز پزشك.

 • خسارات اتباع خارجي كه فاقد مجوزاقامت و پروانه كارباشند.

 • عمد بيمه گذار و بيمه‌شده درتحقق خطر.

خطراتی که بیمه‌ اشخاص پوشش نمی دهند:

 • خودکشی

 • بیمه‌شده عمدا صدماتی به خود وارد نماید

 • مستي يا استعمال هرگونه مواد مخدر يا داروهاي محرك بدون تجويز پزشک

 • فوت بیمه‌شده به علت حادثه عمدی از طرف ذینفع (اعم از مباشرت، مشاركت و معاونت). در چنین حالتی شرکت بیمه‌گر صرفا به سایر افراد ذی نفع بیمه ، مبلغ بیمه را تسلیم می کند.

شرایط پرداختی حق بیمه

https://bimeh.com/health

مدارک مورد نیاز جهت صدور بیمه نامه

 • پیشنهادیه مکتوب بیمه‌گذار

 • حق‌بیمه

 • مدارک شخصی بیمه‌گذار

 • صدور الحاقیه

مدارک لازم جهت پرداخت خسارت

 • مدارك موید فوت فرد بیمه‌شده

 • نامه اعلام خسارت بیمه‌گذار/معرف/ ذینفع

 • گزارش مربوط به جزئیات حادثه كه مراجع ذی‌صلاح انتظامی یا قضایی آن ها را تایید و مهر کرده باشند و جزئیاتی نظیر نام بیمه‌شده و تاریخ دقیق وقوع حادثه در آن ذكر شده باشد.

 • گزارش مشروح حادثه دارای اطلاعات نام بیمه‌شده و تاریخ وقوع حادثه كه در محل كار تنظیم و كارشناس وزارت كار یا سازمان تامین اجتماعی یا واحد ایمنی و بهداشت كار بیمه‌گذار آن را تایید می‌نماید.

 • كروكی حادثه‌ تصادف و رانندگی که نیروهای انتظامی ذی‌صلاح آن را تهیه میکنند.

 • استشهاد محلی مبنی بر شرح حادثه که شامل اطلاعات‌ ذیل است: نام بیمه‌شده‌، تاریخ دقیق وقوع حادثه، آدرس و شماره تلفن شهود كه به تایید شورای محل/ مسجد محل/ مقامات انتظامی رسیده باشد .

 • رأی مقامات انتظامی‌وقضایی مبنی‌بر عدم تقصیر فرد بیمه‌شده درخصوص حوادث ناشی از نزاع و درگیری.

 • گواهی پزشك معالج و هم چنین پزشک‌قانونی که علت فوت را اعلام نماید

 • رأی نهایی دادگاه درباره دلیل فوت

 • در صورت نیاز، گزارش معاینه جسد نیز اهمیت خواهد داشت.

 • کپی خلاصه رونوشت وفات .

 • کپی جواز دفن

 • کپی صفحه‌های شناسنامه باطل شده وكارت ملی متوفی بیمه‌شده

 • گواهی حصر وراثت که گویای سهم الارث هر یک از وراث متوفی بیمه‌شده باشد یا اصل فرم تعیین ذینفع تكمیل شده توسط بیمه شده(ممهور به مهر بیمه گذار).

 • تصویر صفحات شناسنامه وراث قانونی طبق گواهی حصر وراثت و یا ذینفهای مشخص شده در فرم تعیین ذینفع

 • اگر هنگام فوت فرد بیمه‌شده، او راننده وسیله‌نقلیه باشد، کپی گواهینامه رانندگی اش متناسب با وسیله نقلیه معتبر ضرورت می‌یابد.

 • کپی صفحات گذرنامه متوفی كه در آن تاریخ ورود و خروج از كشور قید شده باشد

 • گواهی شهادت متوفی(در صورت فوت بیمه‌شده در عتبات عالیات

 • حكم كارگزینی/قرارداد كاری/ فیش حقوقی بیمه‌شده در ماه وقوع خطر

 • تصویر لیست كسور حق‌بیمه بازنشستگی درماه فوت بیمه‌شده/ ماه قبل از آن .

 • تصویر لیست كسورحق بیمه بازنشستگی در زمان شروع پوشش بیمه ای بیمه شده .

 • حكم بازنشستگی / از كارافتادگی دائم و كامل بیمه شده‌كه تاریخ بازنشستگی / از كار افتادگی وی در آن درج شده باشد

مدارك لازم برحسب نیاز برای پرونده غرامت نقص عضو/ازكارافتادگی دائم كامل یا جزئی/ جبران هزینه‌های پزشكی ناشی از حادثه(انفرادی –گروهی )

 • نامه اعلام خسارت بیمه گذار /بیمه شده / معرف .

 • گزارش‌مشروح حادثه كه‌توسط مراجع ذی‌صلاح انتظامی یا قضایی تنظیم وتایید گردیده و نام بیمه شده و تاریخ دقیق وقوع حادثه در آن ذكر شده باشد( ممهور به مهر مراجع مذكور)

 • گزارش وكروكی نیروهای انتظامی درخصوص تصادفات رانندگی .

 • گزارش مشروح حادثه با ذكر نام بیمه‌شده و تاریخ وقوع حادثه كه در محل‌كار تنظیم و به تایید كارشناس وزارت كار یا سازمان تأمین اجتماعی و یا واحد ایمنی و بهداشت كار بیمه‌گذار رسیده باشد.(برای حوادث ناشی از كار )

 • استشهاد محلی تنظیمی مبنی بر شرح حادثه که دربرگیرنده اطلاعات نام بیمه شده و تاریخ دقیق وقوع حادثه، آدرس و شماره‌تلفن شهود كه به تایید شورای محل /مسجد محل /مقامات انتظامی رسیده باشد .

 • رأی مقامات انتظامی و قضایی که گواهی دهد بیمه‎شده در خصوص حوادث ناشی از نزاع و درگیرمقصر نبوده است.
 • گواهی اولین مرجع درمانی كه بیمه شده بلافاصله پس از مصدومیت به آن مراجعه نموده است

 • گواهی پزشك معالج مبنی برخاتمه معالجات وتایید نقص عضو به انضمام سوابق پزشكی ، كلیه رادیوگرافیها و MRI انجام شده .(مرتبط با موضوع بیمه نامه )

 • تصویر شناسنامه / كارت ملی بیمه شده .

 • کپی گواهینامه رانندگی متناسب با وسیله نقلیه و معتبر در زمان وقوع حادثه (در صورتی كه بیمه شده رانندگی وسیله نقلیه را به عهده داشته است).

 • کپی لیست كسور حق بیمه بازنشستگی درماه وقوع حادثه / ماه قبل از آن .

 • کپی لیست كسورحق بیمه بازنشستگی در زمان شروع پوشش بیمه ای بیمه شده .

 • حكم كارگزینی/قرارداد كاری/ فیش حقوقی بیمه شده در ماه وقوع حادثه

 • حكم كارگزینی /قرارداد كاری / فیش حقوقی بیمه شده در زمان شروع پوشش بیمه ای بیمه شده .

 • حكم بازنشستگی بیمه شده كه تاریخ بازنشستگی وی در آن درج شده باشد .

حق بیمه پرداختی در هر رشته

درمان

بیمه بدنه

در بیمه‌بدنه، مالک، وسیله نقلیه خود را در برابر خطرات بیمه می کند. شخص بیمه‌گذار می‌تواند مبلغ خاصی را به عنوان حق‌بیمه به شرکت‌بیمه پرداخت نموده و وسیله نقلیه خود را در برابر خطرات احتمالی برای وسیله‌نقلیه(خودروی) خود بیمه نماید.

پوشش‌های بیمه‌بدنه

شرکت بیمه‌گر متعهد به جبران خسارات موضوع بیمه و هزینه‌های مرتبط به شرح زیر می باشد:

 • اگر موضوع بیمه به یک جسم ثابت یا متحرک برخورد کند یا این اجسام ثابت یا متحرک سبب سقوط یا واژگونی موضوع بیمه‌نامه شوند.

 • اگر اجزا یا محصولات موضوع بیمه حین حرکت به جسم ثابت یا متحرک برخورد نمایند و این برخورد به خسارت منجر گردد.

 • خسارات برآمده از آتش سوزی، صاعقه یا انفجار موضوع بیمه یا لوازم یدکی همراه آن

 • اگر موضوع بیمه به سرقت رود یا به خاطر دزدی یا هنگام آن، خساراتی به وسیله نقلیه و ملحقات آن وارد شود.خسارتی که در جریان نجات یا تغییر مکان و انتقال موضوع بیمه خسارت دیده به آن وارد شود.

 • خسارات باطری و لاستیک چرخ‌های موضوع بیمه در اثر هر یک از خطرات بیمه شده تا 50 درصد قیمت نو قابل پرداخت است.

 • هزینه‌های متداولی که كه بیمه‌گذار برای نجات موضوع بیمه خسارت دیده و جلوگیری از ازدیاد خسارت و نیز انتقال موضوع بیمه خسارت دیده به نزدیك ترین محل مناسب تعمیرگاهی پرداخت می کند، تا سقف بیست درصد كل خسارت وارده جبران می‌شود.

خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه‌بدنه البرز نیستند مگر این که در بیمه‌نامه یا الحاقیه‌ها، به نوع دیگری توافق شده باشد:

 • خسارات ناشی از استفاده خودرو در رقابت های اتومبیل رانی یا آزمایش سرعت.

 • خسارات ناشی از سیل، آتشفشان و زلزله

 • خسارات وارده به موضوع‌‌بیمه به دلیل حمل مواد اسیدی، انفجاری یا قابل احتراق مگر آن که موضوع بیمه تمهیدات لازم برای حمل چنین موادی را در بندهای خود تدارک دیده باشد.

 • خساراتی در نتیجه پاشیدن رنگ،اسید و سایر مواد شیمیایی به موضوع‌بیمه وارد شود مگر این که حوادث تحت پوشش بیمه‌نامه چنین خساراتی را رقم بزنند.

 • خسارات مربوط به کشیدن میخ یا سایر اشیای شبیه آن روی بدنه خودروی بیمه‌شده

 • خسارات ناشی از سرقت لوازم و قطعات موضوع بیمه پس از وقوع حادثه

 • کاهش قیمت خودرو حتی اگر در اثر حوادث تحت پوشش بیمه‌بدنه باشد.

 • ضرر و زیان برآمده از عدم امکان استفاده از موضوع بیمه حادثه دیده به علت تحقق خطرات تحت پوشش بیمه‌نامه

خسارات غیرقابل جبران بیمه بدنه البرز

 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب یا تهاجم

 • خسارات مستقیم و غیرمستقیم انفجارهای هسته ای

 • خسارت‌هایی که تعمدا توسط بیمه‌گذار ، ذی نفع یا راننده موضوع‌بیمه به آن وارد می شود.

 • اگر خساراتی به موضوع‌‎بیمه حین گریز بیمه‌گذار، ذی نفع یا راننده او حین تعقیب انتظامی وارد شود که تنها استثنای این حالت،زمانی است که متصرفین عمل گریز را به صورت غیرقانونی و بدون مجوز انجام داده باشند.

 • خسارات حوادث که به خاطر نوشیدن مسکرات یا استعمال مواد مخدر یا روانگردان توسط راننده موضوع‌بیمه

 • خسارات برآمده از رانندگی فردی که گواهی‌نامه ندارد یا دارای گواهی‌نامه باطل شده یا گواهی‌نامه نامتناسب با موضوع‌بیمه است.

 • خسارات ناشی از بکسل کردن وسیله‌نقلیه مگر این که اصول ایمنی رعایت شده باشد و متناسب با موضوع‌بیمه باشد.

 • خسارات وارده به سیستم و دستگاه‌های الکترونیکی موضوع‌بیمه در صورتی که ناشی از نقص و خرابی در کارکردشان باشد.

 • خسارات ناشی از حمل بار بیش از حد مجاز با موضوع بیمه

  شرایط پرداختی حق بیمه

  https://bimeh.com/carbody

مهلت اعلام خسارت بیمه‌بدنه

 • بیمه‌گذار باید حداکثر ظرف 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از رخداد، به یکی از مراکز مجاز پرداخت خسارت بیمه البرز مراجعه نموده و با تکمیل فرم خسارت به همراه تحویل مدارک و اطلاعات مربوط به تاریخ، مکان و علت حادثه و گزارش پلیس انتظامی، درخواست خسارت خود را تسلیم نماید.

 • در صورتی که در روز وقوع حادثه مبلغ ذکر شده در بیمه‌نامه کمتر از قیمت اتومبیل در روز حادثه باشد،بیمه‌گر به تناسب مبلغ بیمه شده با قیمت خودرو در روز حادثه ، خسارت خودروی بیمه‌شده را پرداخت خواهد کرد.

 • شرکت بیمه‌گر 15 روز بعد از توافق بیمه‌گزار و شرکت بیمه البرز ،یا اعلام رای داور مورد قبول طرفیت، هیئت داوری یا دادگاه به پرداخت خسارت اقدام می‌کند.در مورد سرقت‌، این مدت 15 روزه به 60 روز تمدید می یابد که از تاریخ اعلام خسارت بیمه‌گزار به بیمه‌گر محاسبه می شود.

مدارک لازم جهت پرداخت‌خسارت بیمه بدنه

از لحاظ داشتن کروکی حادثه به دو دسته تقسیم می گردد:

دارای کروکی

کروکی سازشی :
 • اصل یا کپی برابر اصل کروکی که تایید و مهر افسر ترسیم کننده کروکی، مهر منطقه یا پاسگاه راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه را داشته باشد.

کروکی غیرسازشی

 • اصل یا کپی برابر اصل کروکی عدم سازش که تایید و مهر افسر ترسیم کننده کروکی، مهر منطقه یا پاسگاه راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه را داشته باشد

 • اصل یا کپی برابر اصل گزارش پلیس راه، پاسگاه راهنمایی و رانندگی یا کلانتری

 • اصل یا کپی دادخواست شاکی

 • اصل یا کپی برابر اصل گزارش بازجویی طرفین حادثه ( زیان دیده و مقصر حادثه)

 • اصل یا کپی برابر اصل اعتراف‌نامه مقصر حادثه یا رای صددرصدی دادگاه یا شورای حل اختلاف مبنی بر محکومیت مقصر حادثه، گزارش اصلاحی، گزارش کارشناسان و ابلاغیه منع تعقیب

 • اصل یا کپی برابر اصل گزارش کارشناس تاییدشده و رسمی دادگستری البته گزارش او در صورتی نیاز است که طرفین حادثه به حکم مربوط به کروکی اعتراض داشته باشند

 • اصل بیمه‌نامه های بدنه و شخص ثالث ، کارت خودرو، کارت ملی و گواهی‌نامه راننده

  نکته : اگر مقصر حادثه مشخص باشد، علاوه بر مدارک یاد شده ، مدارک دیگری همانند کپی برابر اصل نظریه کارشناس رسمی دادگستری برای تعیین میزان مالی خسارت و نشانی و تلفن محل کار و سکونت مقصر نیز الزامی است.

حادثه فاقد کروکی

اگر خسارت کمتر از 2.5 درصد مبلغ دیه در ماه های حرام بوده و کارشناس‌بیمه نیز حادثه را تایید نماید.

 • اصل مدارک بیمه نامه بدنه و شخص ثالث ، گواهی نامه ، کارت ملی و کارت خودرو

  اگر خسارت بیش از 2.5 درصد مبلغ دیه در ماه های حرام باشد ، باید مدارک زیر ارائه شوند:

 • اصل یا تصویر برابر اصلی گزارش کلانتری یا پلیس راه یا پاسگاه راهنمایی و رانندگی

 • اصل یا تصویر برابر اصل گزارش کارشناس رسمی دادگستری

 • اصل یا تصویر برابر اصل دادخواست شاکی

 • اصل یا تصویر برابر اصل گزارش بازجویی طرفین مقصر و زیان دیده حادثه

 • اصل گواهی نامه راننده ، کارت ملی و کارت خودرو و بیمه های بدنه و شخص ثالث

 • اصل یا تصویر برابر اصل نامه مقامات قضایی به شرکت بیمه گر البرز

 • اصل یا کپی برابر اصل اعتراف نامه مقصر حادثه با رای محکومیت قطعی/ گزارش اصلاحی / گزارش هیئت های کارشناسی یا قرار منع تعقیب از طرف مرجع قضایی

 • ارائه اصل یا كپی برابر اصل برگه اعتراف به تقصیر مقصر حادثه یا رای قطعی مرجع قضایی مبنی بر محكومیت مقصر/گزارش اصلاحی/ قرار منع تعقیب/ گزارش هیاتهای كارشناسی

در صورت سرقت کلی خودرو ، مدارک زیر جهت ارجاع به شرکت بیمه‌گر در حوزه بیمه‌بدنه ضرورت دارد:

 • اصل یا کپی بیمه نامه های بدنه و شخص ثالث

 • اصل و کپی مدارک شناسایی بیمه‌گذار:کارت ملی،شناسنامه و گواهی نامه

 • اصل و کپی اسناد مالکیت وسیله‌نقلیه ، برگه سبز گمرکی برای خودروهای وارداتی ( مدارک مالکیت درخواستی شامل سند و فاکتور فروش ، کارت وسیله نقلیه ، کلیه اسناد قطعی و وکالتی هستند.)

 • اصل یا تصویر برابر اصل برگه های بازجویی ، گزارش کلانتری ، نامه پلیس آگاهی به اجرائیات.

 • گواهی عدم خلافی و تسویه حساب با شهرداری تا پایان سال جاری (سالی که در آن خودرو سرقت شده باشد.)

 • ارائه استعلام عدم کشف خودرو توسط پلیس آگاهی

 • مالیات خودرو( در باب وانت بارهای شخصی و خودروها و کامیون های پلاک عمومی)

 • ارائه سوئیچ های اصل و یدک همراه با رمز خودرو

 • ارائه اصل کارت سوخت یا اصل گواهی ابطال آن

 • انتقال سند به نام شرکت بیمه گر البرز

 • تعیین ارزش خودرو توسط کارشناس بیمه با حضور بیمه گذار

  در صورت سرقت جزیی و سرقت برخی از قطعات فابریکی یا غیرفابریکی خودرو که در بیمه‌نامه درج شده اند ، مدارک زیر جهت ارجاع به شرکت بیمه گر الزامی است :

 • اصل گزارش کلانتری

 • ارائه اصل و تصویر مدارك (بیمه نامه های بدنه و شخص ثالث، كارت یا سند خودرو، كارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو

سایر پوشش‌های بیمه نامه بدنه البرز

 • آتش سوزی،صاعقه و انفجار

اگر کارشناس بیمه‌گر البرز حادثه را تایید نماید، با ارائه اصل بیمه‌نامه‌های بدنه و شخص ثالث، گواهی‌نامه راننده حین حادثه ، سند خودرو، کارت ملی و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو،خسارت تا 2.5 درصد مبلغ دیه در ماه‌های حرام پرداخت می شود. اگر میزان خسارت از 2.5% مبلغ دیه در ماه‌های

حرام بیشتر باشد، علاوه بر مدارک یاد شده ، مدارک گزارش کلانتری و آتش نشانی جهت تعیین علت قطعی حادثه ضرورت دارد.

 • شکستن شیشه :

در هنگام چنین حادثه ای، باید اصل بیمه‌نامه های بدنه وشخص ثالث ، گواهی نامه راننده ، کارت یا سند خودرو، کارت ملی به صورت حضوری به شرکت بیمه‌گر ارائه گردد.

 • مواد شیمیایی ، حوادث و بلایای طبیعی :

اگر کارشناس مجاز بیمه‌گر البرز ، وقوع حادثه را تایید نماید، تحویل مدارک اصل بیمه‌نامه های بدنه و شخص ثالث،گواهی‌نامه راننده، سند خودرو، کارت ملی و حضور بیمه‌گذار جهت دریافت خسارت حداکثر تا 2.5% مبلغ دیه در ماه‌های حرام الزامی است و اگر خسارت وارده بیش از 2.5% دیه در

ماه‌های حرام باشد، مدارک تاییدی حادثه توسط مراجع ذی ربط نیز علاوه بر مدارک یاد شده ضروری است.

حق بیمه پرداختی در هر رشته

https://bimeh.com/carbody

بیمه‌نامه مسافرتی خارج از كشور

موضوع بیمه مسافرتی خارج از كشور، جبران هزینه‌های پزشكی و غیرپزشكی و ارائه سایر خدمات درمانی به بیمه‌شده در خارج از مرزهای جغرافیایی كشور ایران مطابق با تعهدات و شرایط مندرج در بیمه‌نامه .

بیمه‌نامه مسافرتی داخل كشور(تدبیر سفر)

موضوع بیمه مسافرتی داخل كشور، جبران آن بخش از هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان (اتباع خارجی ورودی به كشور ایران) در داخل مرزهای جغرافیایی كشور ایران مطابق با تعهدات و شرایط مندرج در بیمه نامه.

بیمه درمان گروهی ( بیمه تكمیلی ) صرفأ برای سازمان‌ها و شركت‌ها و موسسات به‌صورت گروهی و با تعداد حداقل ۵۰نفر بیمه شده (اصلی و فرعی) صادر می‌گردد. بیمه‌نامه‌ درمان گروهی(بیمه تکمیلی)، جبران بخشی از هزینه‌های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری و حادثه و سایر پوشش‌های

اضافی درمانی بیمه‌شدگان است كه در تعهد بیمه‌گر پایه نیست.

ارائه پوشش ‌بیمه‌درمان به سایر گروه‌ها( از قبیل اصناف ،اتحادیه ها و انجمن ها ) به این شرط مجاز است كه با هدفی غیر از اخذ پوشش‌بیمه موضوع این بیمه‌نامه تشكیل شده باشند ، پرداخت حق‌بیمه سالیانه توسط بیمه‌گذار تضمین شده باشد و بیش از ۵۰ درصد بیمه شدگان به طور همزمان بیمه

شوند.

همترازی: اگر فرد بیمه شده در یكی از بیمارستان‌ها یا مراكز درمانی غیر طرف قرارداد با شركت بیمه بستری شود، هزینه درمانی همتراز با تعرفه مراجع درمانی طرف قرارداد ویاتعرفه ابلاغی محاسبه می شود.(تعرفه همترازی از طریق وزارت بهداشت و درمان یا سندیكای بیمه‌گران تعیین می گردد)

هزینه های تشخیصی(پاراكلینیكی): به كلیه هزینه‌هایی كه به پزشك معالج جهت تشخیص نوع بیماری كمك می كند هزینه‌های تشخیصی می‌گویند.

در صورتیكه بیمه شدگان در مراكز درمانی ( بیمارستانها ) حداقل برای مدت ۶ ساعت بستری گردند كه این امر منجربه اقدامات درمانی گردد.

هزینه های طرف قرارداد با مراكز درمانی: منظور از هزینه طرف قرارداد، هزینه‌ای است كه بیمه‌شده جهت انجام آن با استفاده از معرفی‌نامه به مراكز درمانی طرف قرارداد با بیمه البرز مراجعه نماید.

هزینه‌های غیر طرف قرارداد با مراكز درمانی (متفرقه)- در برخی موارد، فرد بیمه‌گزار جهت معاینه و اقدامات پزشکی مستقیمأ به مركز درمانی غیر طرف قرارداد با شركت بیمه البرز مراجعه و پس از انجام و پرداخت هزینه، و سپس جهت دریافت غرامت، مدارک را به شرکت بیمه‌گر تحویل میدهد.

پوشش‌های بیمه‌درمان:

تعهدات اصلی:

 • جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ شكن در بیمارستان و مراكز جراحی محدود و Day Care(به جراحی‌های دارای مدت زمان بستری كمتر از یك روز می گویند.)

 • هزینه همراه افراد زیر ۷ سال و بالاتر از ۷۰ سال در بیمارستان

 • هزینه آمبولانس و سایر فوریت‌های پزشكی مشروط به بستری شدن بیمه‌شده در مراكز درمانی و یا نقل و انتقال بیمار به سایر مراكز تشخیصی – درمانی طبق دستور پزشك معالج.

پوشش‌های اضافی بیمه‌درمان

هزینه‌های مربوط به پوشش‌های اضافی ذیل كه در قرارداد یا شرایط بیمه‌نامه درج شده باشد :

 • افزایش سقف تعهد برای اعمال جراحی مربوط به سرطان ، مغز و اعصاب مركزی ونخاع به استثنای دیسك ستون فقرات ، گامانایف ،قلب، پیوند ریه ،پیوندكید، پیوندكلیه و پیوندمغز استخوان .

 • هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین،تا پنجاه درصد سقف تعهد سالیانه مندرج در بند الف ۱ فوق .

ضروری است که سقف تعهد بیمه‌گر دراین پوشش از سقف هزینه توافق شده با بیمارستان‌های طرف قرارداد بیمه‌گر پایین‌تر باشد.

 • در صورت تمایل به شمولیت هزینه های زایمان در پوشش‌بیمه درمان، ارائه پوشش هزینه‌های مربوط به درمان نازائی و ناباروری شامل حداكثر IVF میكرواینجكشن و ، GIFT ، ZIFT ، ITSC ، IUI اعمال جراحی مرتبط، معادل سقف تعهد زایمان بوده و با عنوان پوشش بیمه ای مجزا برای این نوع

  بیمه‌نامه میسر است.

 • مدت انتظار جهت استفاده از پوشش این بند برای گروهای زیر ۲۵۰ نفر ، ۹ ماه و از۲۵۰ نفر الی۱۰۰۰ نفر، ۶ ماه و برای گروه های بالای ۱۰۰۰ نفر فاقد دوره انتظار است.

 • هزینه های پاراكلینیكی

بیمه درمان گروهی چه مواردی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد؟

 • عمل‌های جراحی زیبایی مگر این که مربوط به حوادثی باشد که در بیمه‌نامه پوشش داده شده باشد.

 • اختلالات مادرزادی مگر اینكه برحسب تشخیص پزشک معالج و تایید پزشك معتمد بیمه‌گر، ابعاد درمانی این اختلالات و بیماری‌های مادرزادی مدنظر باشد.

 • کورتاژ و سقط جنین مگر در موارد قانونی با تایید و صلاحدید پزشك معالج

 • ترك اعتیاد

 • جراحی لثه

 • خودكشی و اعمال مجرمانه

 • حوادث و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و آتشفشان

 • جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، اعتصاب، قیام، آشوب ، كودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی و عملیات خرابكارانه بنا به تایید مقامات ذی صلاح

 • فعل و انفعالات هسته ای

 • هزینه اتاق خصوصی بیمار این امر یک استثنا دارد : در موارد ضروری به تشخیص پزشك معالج و تایید پزشك معتمد بیمه‌گر

 • هزینه حضور همراه بیماران بین۷ سال تا ۷۰ سال در کنار بیمار هنگام بستری مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشك معالج و تایید پزشك معتمد بیمه‌گر

 • جنون

 • جراحی فك مگر آنكه به علت وجود تومور و یا وقوع حادثه تحت پوشش باشد

 • هزینه های مربوط به معلولیت ذهنی و ازكارافتادگی كلی

 • كلیه هزینه های پزشكی كه در مراحل تحقیقاتی بوده و تعرفه درمانی آن از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تدوین و اعلام نگردیده است.

شرایط پرداختی حق بیمه

بیمه گذار باید حق‌بیمه تعیین شده در شرایط بیمه‌نامه را به نحوی كه در قرارداد بیمه توافق شده است به بیمه گر پرداخت كند.

https://bimeh.com/health

مدارک مورد نیاز جهت صدور بیمه‌نامه درمان

 • پیشنهادیه‌ بیمه‌گذار

 • نامه موافقت کتبی بیمه‎‌گذار جهت صدور بیمه‌نامه

 • نامه تعیین واحد صدور و معرف بیمه‌نامه

مهلت اعلام خسارت بیمه درمان گروهی

طبق شرایط بیمه‌نامه درمان، بیمه‌گر متعهد می گردد صورت هزینه‌های درمانی- تشخیصی پرداخت شده توسط بیمه شده را حداكثر ظرف مدت معین به او تحویل نماید.

مدارك لازم جهت پرداخت هزینه های بیمارستانی در بیمه درمان

 • نامه بیمه‌گذار ( به استثنای بیمه‌گذارانی كه طبق توافق بعمل آمده در بیمه‌نامه نیاز به نامه ندارند)

 • تصویر دفترچه بیمه‌گر اول بیمه شده اصلی وفرعی

 • اصل كلیه مدارك بستری در بیمارستان

حق بیمه پرداختی در رشته بیمه درمان

لینک سایت جدید درج شود

بیمه خودرو، شخص ثالث و حوادث راننده

اصطلاحات بیمه شخص ثالث

در تدوین شرایط بیمه ثالث، تمام سرنشینان به جز راننده خودرو، شخص ثالث شناخته می‌شوند. اگر سرنشینان دچار خسارت‌ بدنی شوند، هزینه‌هایی نظیر دیه یا هزینه‌های درمان از طریق بیمه شخص ثالث جبران می‌شود. خسارت بدنی از کارافتادگی (دائمی یا موقتی)، شکستگی، نقص عضو، صدمه

یا دیه به دلیل فوت شدن شخص‌ثالث در جریان وقوع حوادث رانندگی است.

پوشش‌های بیمه ثالث البرز

هرگونه حادثه ای دربرگیرنده تصادم، تصادف،‌ سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی یا انفجار وسایل نقلیه و خساراتی كه از محمولات وسایل نقلیه به اشخاص‌ثالث وارد می‌شود، تحت پوشش بیمه شخص‌ثالث البرز قرار خواهد گرفت.

 • خسارت بدنی:

شامل هر نوع دیه یا ارش ناشی از صدمه، شكستگی، نقص عضو، از كار افتادگی (جزئی یا كلی، موقت یا دائم) یا دیه فوت شخص ثالث به سبب حوادث مشمول بیمه موضوع قانون اصلاح قانون بیمه شخص ثالث البرز می باشد.

 • خسارت مالی:

خسارت مالی، زیان‌های مالی وارده به اموال اشخاص ثالث به دلیل حوادث مشمول بیمه‌شخص‌ثالث است. پرداخت‌خسارت‌ مالی تا 2.5 درصد مبلغ ریالی دیه معین ماههای حرام منوط به مشاهده هم زمان خودروهای مقصر و زیاندیده، معتبر بودن بیمه‌نامه‌های طرفین حادثه، احراز وقوع حادثه و

اصالت آن توسط بیمه‌گر و قبول تقصیر از جانب راننده مقصر خواهد بود. اگر خسارت‌وارده بیش از مبلغ یادشده باشد و گزارش نیروی انتظامی نیز الحاقی پرونده باشد، خسارت مربوطه پرداخت خواهد شد.

### بیمه اجباری حوادث راننده

بیمه حوادث راننده شامل جبران خسارت فوت، نقص عضو و از كار افتادگی دائم كلی و جزئی راننده مسبب حادثه است.

خطرات تحت پوشش در بیمه حوادث راننده

هرگونه سانحه از قبیل تصادم، تصادف، سقوط، واژگونی، آتش سوزی یا انفجار وسیله‌نقلیه مسبب حادثه، تریلر، یدك متصل به آن یا محمولات آن خواهد بود.

تخفیفات و نحوه محاسبه تخفیفات بیمه شخص ثالث

چنان که در مدت اعتبار بیمه‌نامه خسارتی گزارش نگردد، هنگام تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث اجباری،‌ مازاد اختیاری و حوادث راننده تخفیف عدم خسارت سالیانه طبق جدول زیر محاسبه خواهد شد: سال درصد تخفیف بیمه شخص ثالث

جدول درج گردد.

شرایط پرداختی حق بیمه شخص ثالث

سنجه‌های دخیل در میزان حق بیمه شخص ثالث بیمه البرز شامل تعداد سیلندر خودرو، نوع کاربری که خودرو دارد، میزان پوشش مالی مورد درخواست بیمه گذار و تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه نامه ثالث هستند.

https://bimeh.com/thirdparty

مدت زمان بیمه‌نامه شخص ثالث(کوتاه مدت ، سه ماهه و ... )

بیمه‌نامه های خودرو به دو صورت یک‌ساله و کوتاه‌مدت ارائه می‌گردند.

امكان صدور بیمه‌نامه شخص ثالث كوتاه مدت ۹۰ و ۱۸۰ روزه به ترتیب با دریافت ۳۰ و ۶۰ درصد حق‌بیمه یكسال با رعایت شرایط ویژه ای به شرح ذیل وجود دارد:

اگر سابقه بیمه‌نامه تمدیدی بیش از۲۷۰ روز باشد، بیمه‌نامه صادره مطابق دستورالعمل مزبور مشمول تخفیف عدم خسارت با یكسال افزایش تخفیف خواهد بود. اگر سابقه بیمه‌نامه كوتاه‌مدت تمدیدی كمتر از۲۷۰ روز باشد، بیمه‌نامه شخص ثالث بیمه البرز بدون اعمال تخفیف عدم خسارت و یا حداكثر

به میزان تخفیف مندرج در بیمه‌نامه صادر می‌شود. بیمه‌نامه كمتر از یكسال برای وسائل نقلیه صفركیلومتر و موتورسیكلت‌ها (اعم از صفر كیلومتر و كاركرده) ارائه نمی گردد. هنگام صدور بیمه‌نامه كوتاه‌مدت در موارد فقدان سوابق بیمه‌ای وسیله نقلیه غیر صفركیلومتر یا موتورسیكلت‌ها، جریمه موضوع

بند ب ماده ۱۱ قانون اصلاح قانون بیمه شخص ثالث اعمال خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت صدور بیمه نامه ثالث

 • اصل بیمه نامه شخص ثالث سال قبل

 • كارت خودرو

 • كارت ملی

مراحل خرید بیمه شخص ثالث

https://bimeh.com/thirdparty

مهلت اعلام خسارت بیمه شخص ثالث

5 روز

مدارک مورد نیاز جهت دریافت بیمه‌نامه المثنی ثالث

برای بیمه‌نامه‌های ثالث المثنی صادر نمی‌‌شود و گواهی نامه شخص‌ثالث به جای بیمه شخص ثالث گم شده در اختیار بیمه‌گذار قرار داده می‌شود. شما می‌توانید به جای بیمه شخص ثالث در زمان نیاز گواهی بیمه‌نامه شخص ثالث را ارائه نمایید. این گواهی برای زمان خسارت و هم برای زمانی که

پلیس از شما درخواست بیمه شخص ثالث را می‌کند می‌توانید گواهی بیمه شخص ثالث را ارائه نمایید.

مدارک لازم جهت پرداخت خسارت بیمه ثالث

مدارك لازم جهت پرداخت خسارت ثالث بدنی خودرو

 • تصویر بیمه‌نامه خودروی مقصر حادثه

 • برش اعلام خسارت یا گواهی صدور بیمه‌نامه زمان حادثه

 • تصویر برابر با اصل گواهینامه مقصر حادثه

 • تصویر كارت خودرو (پشت و رو) یا تصویر سند مالكیت

 • تصاویر شناسنامه و كارت ملّی مقصر حادثه

 • گزارشات كلانتری یا پاسگاه انتظامی(به ترتیب اقدام)

 • كروكی یا نظریه كارشناس رسمی دادگستری/ هیأت‌های كارشناسی در رابطه با علت تامه حادثه

 • برگه‌های اظهارات و بازجوئی طرفین حادثه (اعتراف به تقصیر مقصر حادثه)

 • برگه‌های پزشك قانونی مصدومین (از ابتدا تا خاتمه طول درمان)

 • برگه های پذیرش بیمارستانی مصدومین (هر مصدوم باید همراه با تصاویر شناسنامه و كارت ملّی، برگه‌های پذیرش بیمارستانی مصدومین را ارائه کند.)

مدارک موردنیاز جهت پرداخت خسارت بدنی خودرو در صورت فوت اشخاص در حادثه:

 • برگه معاینه جسد

 • برگه گواهی فوت

 • برگه جواز دفن

 • تصاویر ابطالی شناسنامه (تمامی صفحات) و كارت ملّی متوفی

 • برگه انحصار وراثت متوفی

 • تصاویر شناسنامه و كارت ملّی وراث متوفی

 • برگه گواهی رشد(با توجه به شرایط سنی ورثه)

 • ولایت نامه جّد پدری صغار مرحوم

 • قیم نامه (برای وراث زیر ۱۸ سال) و محجور

 • رأی دادگاه/ قرار منع تعقیب (ممهور به مهر دایره ابلاغ)

توضیحات:

 • تعهدات بیمه‌گر نسبت به راننده وسیله نقلیه مسبب حادثه (اعم از اینكه راننده داخل یا خارج از وسیله نقلیه باشد) شامل پرداخت غرامت فوت، نقص عضو و از كارافتادگی دائم اعم از كلی و جزئی ناشی از هر گونه سانحه وسیله نقلیه مسبب حادثه، تریلر، یدك متصل به آن یا محمولات آن از قبیل

 • تصادم، تصادف، سقوط، واژگونی، آتش سوزی، و یا انفجار خواهد بود.

 • چنانچه راننده وسیله نقلیه مسبب حادثه فردی غیر از بیمه‌گذار یا دارنده خودرو بوده و در زمان وقوع حادثه خارج از وسیله نقلیه باشد، پرداخت غرامت موكول به ارائه مدارك جهت احراز راننده بودن وی است.

 • چنانچه راننده وسیله نقلیه مسبب حادثه از محل بیمه نامه شخص ثالث یا صندوق تامین خسارتهای بدنی، غرامت دریافت نماید، بیمه‌گر به میزان این مبلغ از غرامت پرداختی خود کم می کند.

 • چنانچه راننده وسیله نقلیه مسبب حادثه در زمان وقوع حادثه، فاقد گواهینامه رانندگی متناسب با وسیله نقلیه مسبب حادثه باشد، بیمه‌گر تعهدی نسبت به پرداخت غرامت راننده نخواهد داشت.

بیمه عمر البرز:

تعریف مختصر

بیمه عمر، پوشش بیمه‌ای برای مخاطرات زندگی است. بیمه عمر، می‌تواند ریسك‌هائی به شرح زیر را در زندگی شما پوشش دهد:

 • ریسك مرگ زودهنگام

 • ریسك مرگ طبیعی

 • ریسك از دست دادن توانائی كار برای ادامه آبرومندانه زندگی

 • ریسك نداشتن پشتوانه كافی برای مستمری و بازنشستگی در سنین پیری و سالخوردگی

 • ریسك هزینه بالا و دردسرهای نگهداری و انتقال ثروت امروز زندگی هر شخصی به فرداهای زندگی

 • ریسك هزینه بالا، مالیات بر ارث در خور توجه و دردسرهای انتقال ثروت و ماحصل زندگی خود به وراث و اشخاصی که می خو اهیم از اموال ما بهره‌مند شوند.

 • ریسك تورم و شرایط نامطلوب اقتصادی در محیط زندگی

چترا چیست؟

بیمه البرز ، چترا را به عنوان بیمه‌نامه زندگی خود طرح نموده است.

پوشش‌های بیمه‌ای عمر و زندگی شامل همه ریسک‌های مرگ هستند.از لحظه خرید با تهیه سرمایه بیمه فوت به هر علت، یك سرمایه‌گذاری فوق‌العاده را انجام دهید.هیچ گونه محدودیت سنی برای خرید این پوشش وجود ندارد، ولی در عین حال، سنین بالای ۷۰ سال دارای باید آزمون‌های بیشتری

برای خرید این پوشش مواجه هستند.

هر ایرانی می‌تواند تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان اقدام به خرید این پوشش كند كه در موافقت بیمه‌گر با درخواست، شرایط سنی، سلامتی و شغلی وی ملاك نظر قرار خواهد گرفت.

بیمه فوت به هر علت، كلیدی‌ترین پوشش بیمه‌نامه در طرح بیمه عمر چندمنظوره است و سایر پوشش‌های بیمه‌نامه براساس سرمایه این پوشش تعیین می‌شود.

### بیمه پس‌انداز البرز

شما می‌توانید برای حیات و تداوم جریان زیبای زندگی خود، از هم اكنون برنامه‌ریزی كرده و با اختصاص اندكی از درآمد فعلی خود، آینده‌ای تامین شده و مطمئن بسازید. بیمه پس‌انداز به ریسك زنده ماندن فرد ارتباط پیدا می‌كند و آن بخش از بیمه‌نامه است كه هدف آن تشكیل سرمایه حیات

می‌باشد.سرمایه بیمه پس‌انداز براساس مبلغ حق‌بیمه پرداختی تعیین می‌شود.

بیمه نجات زندگی در واقعه مرگبار

شما می‌توانید برخورداری از نعمت تداوم زندگی خود پس از مواجهه با وقایع مرگبار را هم بیمه كرده و در صورت مواجهه با این واقعه، سرمایه بیمه نجات زندگی را دریافت نمائید.

سقف سنی خرید این بیمه‌نامه نجات زندگی البرز، 70 سال و حداقل آن 10 سال است.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل ۱۰٪ سرمایه بیمه فوت به هر علت و حداكثر ۲۰ میلیون تومان است.

پوشش‌های بیمه‌ای حوادث شخصی:

بیمه فوت بر اثر حادثه

شما می‌توانید برای وقوع فوت بر اثر حادثه هم اقدام به خرید سرمایه بیمه دیگری، علاوه بر سرمایه بیمه عمر و زندگی و تا سقف سه برابر آن داشته باشید.

شرایط سنی برای خرید این پوشش، زیر ۷۰ و بالای ۱۰ سالگی است.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل ۳ برابر سرمایه بیمه فوت به هر علت و حداكثر ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

خرید این پوشش اختیاری است.

بیمه نقص عضو دائم بر اثر حادثه

امكان خرید سرمایه بیمه نقص عضو بر اثر حوادث هم در بیمه‌نامه وجود دارد.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل سرمایه بیمه فوت به هر علت و حداكثر ۸۰ میلیون تومان می‌باشد.

بیمه مخارج پزشكی ناشی از حادثه

در صورت تمایل، امكان بیمه مخارج پزشكی ایجاد شده بر اثر بروز حوادث هم قابل خریداری است.

شرایط سنی برای خرید این پوشش، زیر ۷۰ و بالای ۲۰ سالگی است.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل ۱۰٪ سرمایه بیمه فوت بر اثر حادثه و حداكثر ۱۰ میلیون تومان می‌باشد.

خرید این پوشش اختیاری است.

بیمه بیكاری بستری ناشی از حوادث

همچنین می‌توانید خطر بیكاری و ازكارافتادگی موقت خود كه در اثر بروز حوادث و بستری شدن و عدم امكان ادامه فعالیت‌های روزانه، پیش می‌آید را هم بیمه كرده و سرمایه بیمه آنرا خریداری كنید.

شرایط سنی برای خرید این پوشش، زیر ۶۰ و بالای ۲۰ سالگی است.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل نیم درصد سرمایه بیمه فوت بر اثر حادثه و حداكثر ۱۰۰ هزار تومان غرامت روزانه می‌باشد.

خرید این پوشش اختیاری است.

پوشش‌های بیمه‌ای ازكارافتادگی

بیمه ازكارافتادگی دائم و كامل

در این بخش، شما می‌توانید سرمایه‌ای برای ازكارافتادگی كامل و دائم خود به هر علتی كه كسب درآمد شغلی و حرفه‌ای شما را دچار مشكل سازد، خریداری كرده و این خطر را بیمه نمائید.

شرایط سنی برای خرید این پوشش، زیر ۶۰ و بالای ۲۰ سالگی است.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل ۵۰ درصد سرمایه بیمه فوت به هر علت و حداكثر ۴۰ میلیون تومان می‌باشد.

خرید این پوشش اختیاری است.

بیمه درآمد ازكارافتادگی

پوشش بیمه درآمد ازكارافتادگی را علاوه بر بیمه‌های یاد شده در بالا برای جایگزین كردن مستمری‌های آن با درآمد از دست رفته خود، خریداری كنید.

شرایط سنی برای خرید این پوشش، زیر ۶۰ و بالای ۲۰ سالگی است.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل ۳ برابر آخرین حق‌بیمه سالانه پرداختی و حداكثر ۳۶ میلیون تومان می‌باشد.

خرید این پوشش اختیاری است.

بیمه معافیت از پرداخت حق‌بیمه

در صورت ازكارافتادگی كامل و دائم شخص بیمه شده و از دست رفتن توانائی كسب درآمد، پرداخت اقساط سال‌های آینده بیمه‌نامه به یك دردسر مالی تبدیل می‌شود. البته با خرید پوشش معافیت از پرداخت حق‌بیمه، این دردسر نیز تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

شرایط سنی برای خرید این پوشش، همانند پوشش بیمه فوت به هر علت است.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل اقساط تعهد شده از سوی مشتری برای بیمه‌نامه قبل از ازكارافتادگی است كه بیمه‌گر نسبت به پرداخت آنها به جای بیمه‌گذار در تاریخ‌های سررسید اقدام خواهد كرد.

خرید این پوشش اختیاری است.

پوشش‌های بیمه‌ای كم‌توانی بیماری‌های وخیم

بیمه ابتلا به بیماری‌های خاص

شما می‌توانید كم‌توانی‌های ایجاد شده بر اثر ابتلای به برخی از بیماری‌های وخیم مانند سكته قلبی، سكته مغزی، جراحی عروق قلب، ام اس و پیوند ارگانهای حیاتی بدن را هم تحت بیمه قرار داده و خطرات زندگی خود را در این زمینه، مدیریت نمائید.

شرایط سنی برای خرید این پوشش، زیر ۶۰ و بالای ۱۵ سالگی است.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل ۳۰ درصد سرمایه بیمه فوت به هر علت و حداكثر ۲۵ میلیون تومان می‌باشد.

خرید این پوشش اختیاری است.

بیمه ابتلا به سرطان

شما می‌توانید كم‌توانی ایجاد شده در اثر ابتلا به سرطان را همانند بیماری‌های وخیم، تحت پوشش بیمه قرار دهید.

شرایط سنی برای خرید این پوشش، زیر ۶۰ و بالای ۱۵ سالگی است.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل ۳۰ درصد سرمایه بیمه فوت به هر علت و حداكثر ۲۵ میلیون تومان می‌باشد.

خرید این پوشش اختیاری است.

بیمه ابتلا به بیماری‌های لاعلاج

امكان خرید سرمایه دیگری هم برای ابتلا به بیماری‌های لاعلاج فراهم است.

شرایط سنی برای خرید این پوشش، زیر ۷۰ سالگی است.

سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل ۱۰ درصد سرمایه بیمه فوت به هر علت و حداكثر ۲۰ میلیون تومان می‌باشد.

خرید این پوشش اختیاری است.

شرایط پرداختی حق بیمه عمر

لینک بیمه عمر در سایت درج و در این جا درج شود.

مدت زمان بیمه نامه عمر البرز (کوتاه مدت ، سه ماهه و ....)

می توان بیمه نامه عمر را بین ۵ تا ۳۰ سال داشت و بازخرید این بیمه نامه در ۵ سال اول به ضرر فرد بیمه شده است.

مدارک موردنیاز جهت صدور بیمه نامه عمر

 • مدارك سجلی (شناسنامه ، كارت ملی

 • پیوست مستندات سوابق معایناتی و آزمایش برای بیماری‌های اظهار شده در پرسشنامه

مراحل خرید بیمه نامه عمر

لینک بیمه عمر در سایت درج و در این جا درج شود.

مهلت اعلام خسارت بیمه¬نامه عمر چترا

باید در اولین فرصت و حداكثر ظرف مدت ۱۵ روزازتاریخ وقوع خطرفوت بیمه‌گر را مطلع نموده و مدارک و اسناد مربوطه را در اختیار بیمه‌گر قرار دهید.

مدارک لازم جهت پرداخت خسارت بیمه البرز

نامه ای مکتوب حاوی اطلاعات شرح واقعه، تاریخ و علت وقوع و نوع خسارت به شرکت بیمه‌گر ارسال می گردد. سایر مدارک مقتضی به نوع خسارت بستگی دارد که در زیر می توانید مشروح آن‌ها را بیابید:

در خسارت مربوط به بیماری‌ها:

 • اصل بیمه‌نامه و برگه‌های الحاقی آن

 • مدارک تشخیصی بیماری

 • کپی برابر اصل از تمام مدارک بیمارستانی از روز بستری تا روز ترخیص.

در خسارت فوت:

 • اصل بیمه‌نامه و برگه‌های الحاقی آن

 • گزارش حادثه منجر به فوت که تاییدیه مقامات انتظامی ضمیمه آن باشد.

 • گزارش معاینه جسد و گواهی پزشکی قانونی مبنی بر علت فوت بیمه‌شده

 • گواهی پزشک معالج مبنی بر علت فوت بیمه‌شده

 • خلاصه رونوشت وفات

 • کلیه مدارک و سوابق پرونده پزشکی بیمه‌شده (در صورت فوت به علت بیماری)

 • اصل یا کپی برابر اصل کلیه صفحات شناسنامه باطل شده بیمه شده

 • اصل یا کپی برابر اصل صفحه اول شناسنامه وراث قانونی بیمه‌شده یا ذی نفعان مذکور در بیمه‌نامه

#### در خسارات معافیت

 • کپی برابر اصل از مدارک بیمارستانی

 • نامه پزشکی قانونی مبنی بر از کارافتادگی دائم و کامل

حق بیمه پرداختی بیمه عمر

در سایت باید لینک مربوطه ایجاد شود

بیمه مسئولیت

افراد جامعه شامل اشخاص حقیقی و حقوقی در قبال زیان‌وارده به دیگران مسئول هستند. موضوع بیمه مسئولیت مدنی، پوشش خسارت‌هایی است که براثر تقصیر و خطا یا فعالیت مخاطره آمیز بیمه‌گذار متوجه دیگران می شود .در بیمه مسئولیت مدنی، خسارت‌های مورد پوشش دربرگیرنده

خسارت های بدنی و مالی است.

پوشش‌های بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت كارفرما در قبال كاركنان

همان طور که در قانون صریحا اعلام شده است، كارفرمایان باید اصول ایمنی و حفاظت از كارگـران و كاركنان شاغـل در محدوده مكانـی خود را فراهم کنند. با این همه، همواره حوادث متعددی در كارگاه و محل فعالیت كاركنان رخ می دهد كه معمولا" طبق رای نهایی قضایی، كارفرما مسئول شناخته

می شود. با توجه به تنوع مشاغل كاری كه كارفرمایان در رابطه با كاركنان خود دارند و جهت سهولت و دسته بندی ریسك‌ها و مشاغل، كاركنان در سه زیررشته بیمه‌ای به شرح ذیل تقسیم بندی می شوند:

كاركنان شاغل در پروژه های ساختمانی
كاركنان شاغل در پروژه های عمرانی
كاركنان شاغل در واحدهای خدماتی ، صنعتی ، تولیدی ، بازرگانی ، تجاری و ...

در صورت وقوع حادثه حین كار که آسیب جانی کارکنان را در پی داشته باشد و این حادثه در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه رخ دهد، غرامت های معین شده در بیمه‌نامه(غرامت فوت و نقص عضو و هزینه های پزشكی) طبق رای دادگاه یا بصورت توافقی به زیان‌دیده پرداخت خواهد شد.

##### بیمه مسئولیت حرفه ای

بیمه‌نامه مسئولیت حرفه ای، مسئولیت صاحبان حرفه و ارائه‌كننده خدمات اعم از حقیقی و حقوقی در قبال اشخاص استفاده كننده از آن خدمات را شامل می گردد كه ناشی از کوتاهی، غفلت یا بی احتیاطی منجر به خسارت جانی یا مالی می‌شود و فرد شاغل توسط مراجع ذیصلاح مسئول شناخته

می شود.انواع بیمه‌نامه مسئولیت‌حرفه‌ای به شرح زیر هستند:

##### الف) بیمه مسئولیت حرفه ای پزشكان و پیراپزشكان

پزشكان و پیراپزشكان می توانند در قبال اشخاصی كه به علت خطا، اشتباه، غفلت یا کوتاهی و کم دانشی آنها در انجام امور درمانی یا پزشكی دچار صدمات جسمی یا روانی گردیده یا فوت شوند، پوشش مسئولیت حرفه ای خود با این نوع بیمه‌نامه انجام دهند.

ب) بیمه مسئولیت مدنی مدیران مهدهای كودك

در این بیمه‌نامه، مدیران مهدهای كودك می‌توانند غرامت جانی(فوت، نقص عضو و هزینه پزشكی) وارده به كودكان در داخل محدوده مكانی مهدكودك را در صورت احراز مسئولیت توسط مراجع قضایی ذیصلاح تحت پوشش بیمه قرار دهند. البته باید مربیان مهد همگی مجوز كار در مهد تحت

نظارت سازمان بهزیستی داشته باشند و در این زمینه شغلی آموزش های لازم را دیده باشند و مدارک معتبر مرتبط را اخذ نموده باشند.

##### ج) بیمه مسئولیت مدنی هتلداران و صاحبان مکان های اقامتی و مسافرتی

در بیمه‌نامه مسئولیت مدنی هتلداران، بیمه‌گر خسارت جانی از قبیل فوت ، نقص عضو و هزینه های پزشكی وارد به مسافرین از بدو ورود تا زمان خروج از هتل را تا سقف تعهدات بیمه نامه و به میزان درصد قصور آنها جبران می نماید. چنانچه هتل یا مركز اقامتی دارای امكانات تفریحی مانند سالنهای

ورزشی ، استخر ، آسانسور و ... باشد، غرامت‌های استفاده كنندگان از این امكانات نیز تحت پوشش بیمه‌نامه مسئولیت مدنی هتلداران قرار می‌گیرد.

سایر موارد و نمونه بیمه نامه های قابل ارائه در رشته مسئولیت حرفه ای به شرح ذیل می باشد:

مسئولیت مسئولین فنی مراكز درمانی ، داروخانه ها ، بیمارستانها و كلینیك ها
مسئولیت شركت های تعمیر و نگهداری و دارندگان آسانسور
مسئولیت مهندسین طراح ، ناظر ، محاسب ساختمان
مسئولیت مدیران شهربازی در قبال استفاده كنندگان
مسئولیت مدیران استخر و ناجیان غریق
مسئولیت شركت های بازرسی كیفی و كمی كالا

بیمه مسئولیت مدنی عمومی

این نوع بیمه‌نامه، به پوشش مسئولیت قانونی اشخاص حقیقی یا حقوقی را در مقابل خسارت های مالی و جانی وارده به افراد‌ ثالث ناشی از فعالیت های روزمره آنها طبق قوانین جاری كشور مربوط است. از انواع این بیمه‌نامه به موارد ذیل می‌توان اشاره نمود:

#### الف) بیمه مسئولیت‌مدنی در قبال اشخاص‌ثالث به تبع حریق

بیمه‌نامه مسئولیت‌مدنی حریق مكمل بیمه‌نامه آتش سوزی و خسارات جانی و مالی وارده به اشخاص ثالث و همسایگان ناشی از آتش سوزی است.

ب) بیمه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی در قبال اشخاص ثالث

هنگام خراب کردن ساختمان‌ها و بناهای قدیمی و ایجاد بناهای جدید مخاطراتی وجود دارد كه بعضا" منجر به بروز خسارت‌هایی خواهد شد.. موضوع بیمه‌نامه مسئولیت مدنی عملیات ساختمانی پوشش جبران خسارات جانی و مالی وارده به همسایگان ، ساختمان های مجاور و سایر اشخاص

ثالث و اموال عمومی كه در جریان عملیات ساختمانی ممكن است حادث گردد.

ج) سایر موارد و نمونه بیمه نامه های قابل ارائه در رشته مسئولیت مدنی عمومی به شرح ذیل می باشد:

مسئولیت مدنی مدیران پاركینگ های و نمایشگاه های فروش خودرو

##### بیمه مسئولیت مدنی جامع شهرداری در قبال شهروندان

بیمه مسئولیت مدنی ناشی از پروژه های عمرانی (سدسازی ، پل سازی ، راهسازی و..)
بیمه مسئولیت مدنی پیمانكاران

بیمه مسئولیت قراردادی

دراین نوع بیمه نامه ، مسئولیت بیمه گذاركه ناشی‌از نقض یكی از شرایط وتعهدات مندرج در قرارداد با طرف دیگر باشد اعم از اینكه این تعهد بطور كامل انجام نگردد ویا بطور ناقص و با تاخیر صورت پذیرد تحت پوشش قرار می گیرد. مواردی از انواع بیمه های مسئولیت قراردادی به شرح ذیل معرفی

می گردد:

الف) مسئولیت متصدیان حمل ونقل داخلی

براساس این بیمه نامه ،‌ مسئولیت شركت های حمل و نقل داخلی در برابر صاحبان كالا مطابق قانون تجارت (مفاد ۳۷۴ الی ۳۹۷) و شرایط بارنامه صادره در قبال حوادثی نظیر آتش سوزی، صاعقه ، انفجار ، تصادف و تصادم ، واژگون شدن ، برخورد با شئی ثابت و پرتاب محموله از روی وسیله حمل

تحت پوشش قرار می گیرد.

ب) مسئولیت حمل ونقل بین المللی كالا از طریق جاده (CMR)

ج) مسئولیت حمل ونقل ریلی

د) مسئولیت حمل ونقل هوایی

هـ) مسئولیت پیمانكار در قبال صاحبكار طبق قرارداد منعقده

5) بیمه مسئولیت كالا

گسترش صنایع و تولید روز افزون انواع كالاها به همان اندازه كه رفاه بیشتری برای بشر ایجاد نموده مخاطرات بسیاری را برای مصرف كنندگان از این محصولات بوجود آورده است . تولیدكنندگان انوع كالاهای صنعتی و تجاری مطابق با قوانین و مقررات حاكم بر رعایت حقوق مصرف كننده مكلف و

ملزم به جبران خسارت های جانی و مالی وارده به استفاده كنندگان از محصولات تولیدی كه دارای عیب و نقص ، كیفیت نامطلوب و عدم كارایی می باشند می تواند تحت پوشش بیمه مسئولیت قرار گیرد ..

از انواع این بیمه نامه می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

الف) تولیدكنندگان لوازم خانگی از قبیل اجاق گاز ، یخچال ، بخاری و تلوزیون و...

ب) تولیدكنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن و پلی پروپیلن

ج) محصولات غذایی و دارویی و فرآورده های كشاورزی

د) قطعات خودرو نظیر لاستیك ، میل لنگ

خسارات تحت پوشش بیمه مسئولیت:

بیمه مسئولیت مدنی خسارت های مورد پوشش شامل خسارت های بدنی و خسارت های مالی می باشد.

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان

کلیه کارفرمایان نسبت به جبران خسارات وارده به کارکنان و کارگران که ناشی از حوادث حین کار باشد و منجر به صدمات جسمانی و جانی شود، مسئول هستند.این بیمه نامه مسئولیت مدنی بیمه گذار را در مقابل کارکنان، تحت پوشش بیمه قرار می دهد.تمامی کارکنان شاغل در محدوده محل کار

تحت پوشش این بیمه نامه خواهند بود.به موجب این بیمه نامه غرامت فوت و نقص عضو کارگران در حد دیه و همچنین هزینه پزشکی آنان تا سقف خریداری شده تحت پوشش می باشد.

بیمه مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثالث ناشی از انجام عملیات ساختمانی

گاهی در طول انجام عملیات ساختمانی ،خسارت مالی و صدمات جسمانی به اشخاص ثالث وارد می آید که ناشی از عملیات تخریب، گودبرداری ، پی کنی، نصب اسکلت فلزی و سایر کارهای عمرانی است. این خسارت ها شامل نشست ساختمان های مجاور، ریزش ساختمان های مجاور، خسارت

مالی وارد به اثاثیه ساختمان های مجاور در اثر ریزش،خسارت وارد به خیابان، پیاده رو و اموال عمومی از جمله فضای سبز، خسارات وارد به تأسیسات تحت الارضی از جمله خطوط انتقال آب، گاز و تلفن و همچنین خسارات جانی وارد به عابرین و همسایگان می باشد. با اخذ این بیمه نامه مسئولیت

صاحبکار و کلیه عوامل اجرایی به طور مشترک در قبال اشخاص ثالث تحت پوشش قرار می گیرد.

### بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین طراح ،‌محاسب و ناظر ساختمان

این بیمه در جهت برقراری تأمین حرفه ای مهندسین طراح ، محاسب و ناظر ساختمان که در عضویت سازمان های نظام مهندسی استان ها،دارای پروانه اشتغال از وزارت مسکن و شهر سازی و شماره امضاء شهر سازی از شهرداری می باشند، در برابر مالکین ساختمان ها، اشخاص ثالث(شامل

همسایگان،عابرین و…) و کارکنان اجرایی پروژه ساختمانی(جانی و مالی) عرضه شده است. تعهدات بیمه ای بیمه البرز برای خسارت بدنی تا مبلغ دیه قانونی برای هر نفر و برای خسارت مالی مطابق تقاضای مهندس طراح ، محاسب و ناظر خواهد بود. مدت بیمه برای هر پروانه ساخت از تاریخ صدور

پروانه (شامل دوره اجرای عملیات ساختمانی و پس از آن ) شروع می گردد.

بیمه مسئولیت جامع C.G.L

این بیمه نامه برای پیمانکاران پروژه های ساختمانی و تأسیساتی ارائه می شود، مطابق شرایط این بیمه نامه مسئولیت مدنی پیمانکار در اجرای پروژه بصورت جامع در برابر کارکنان و اشخاص ثالث تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد.

### بیمه‌ مسئولیت‌ حرفه‌ ای‌ پزشکان‌،پیراپزشکان‌،دندانپزشکان‌،آزمایشگاه‌،تشخیص‌ ‌طبی و رادیولوژی‌

موضوع‌ این‌ بیمه‌، جبران‌ مسئولیت‌ حرفه‌ای‌ بیمه‌ گذار ” پزشک‌” که‌ ناشی‌ از قصور، خطا، اشتباه‌ یا غفلت‌ وی‌ در انجام‌ امور پزشکی‌ است‌ که‌ منجر به‌ ورود صدمات‌ جسمانی‌ یا فوت‌ اشخاص‌ گردد و در ارتباط‌ با معالجه‌، مداوا یا عمل‌ جراحی‌ بیماران‌ باشد همچنین‌ مسئولیت‌ ناشی‌ از اعمال‌ انجام‌ شده‌ در

مدت ‌بیمه‌ نامه‌ در صورت‌ احراز انتساب‌ آن‌ به‌ اعمال‌ مذکور، ظ‌رف‌ مدت‌ سه‌ سال‌ از تاریخ‌ انجام‌ عمل‌ نیز تحت‌ پوشش‌ می‌باشد هزینه‌های‌ دادرسی‌ متعلقه‌ در هر دعوی ‌مشمول‌ تعهدات‌ بیمه‌گر محسوب‌ می‌ گردد.

خسارات بیمه مسئولیت که‌ خارج‌ از تعهد بیمه‌گر است‌ و غرامت‌ پرداخت‌ نمی‌شود (استثنائات‌) :

 • خسارات‌ ناشی‌ از درمان‌ یا عمل‌ جراحی‌ خارج‌ از تخصص‌ بیمه‌گذار.

 • خسارات‌ ناشی‌ از هرگونه‌ معالجه‌، مداوا و یا عمل‌ جراحی‌ توسط بیمه‌گذار در صورتی‌ که‌ وی‌ از مواد مخدر یا داروهای‌ خواب‌آور و یا مشروبات‌ الکلی‌ استفاده‌ کرده‌ باشد.

 • غرامت ‌ناشی‌از هرگونه ‌معالجه‌، مداوا و یا عمل‌جراحی‌که‌ خلاف‌ قوانین‌ و مقررات‌ جاری‌ کشور باشد.

 • غرامت‌ ناشی‌ از هرگونه‌ بیهوشی‌ عمومی‌ که‌ خارج‌ از درمانگاه‌ یا بیمارستان‌ انجام‌ شده‌ باشد.

 • غرامت‌ ناشی‌ از دعاوی‌ اشخاص‌ ثالث‌ در خصوص‌ عدم‌النفع

 • غرامت‌ ناشی‌ از انجام‌ معالجه‌، مداوا و یا عمل‌ جراحی‌ نسبت‌ به‌ منسوبین‌ درجه‌ یک‌ (سببی‌ و نسبی‌)

 • غرامت‌ ناشی ‌از انجام‌ هرگونه ‌مداوا، معالجه‌ و یا عمل‌جراحی‌ به‌منظور زیبایی‌

در این‌ نوع‌ بیمه‌نامه‌ تعهد بیمه‌گر در هر مورد محدود به‌ جبران‌ غرامت‌ مسئولیت‌ مدنی‌ بیمه‌گذار براساس‌ حداکثر سقف‌ مندرج‌ در بیمه‌نامه‌ است‌. لازم‌ به‌ توضیح‌ است‌ که‌ در مورد این‌ بیمه‌نامه‌ حداکثر سقف‌ تعهدات‌ مالی‌ برای‌ جرح ‌و فوت‌ باید به ‌نحوی‌ تعیین‌ شود که‌ منطبق ‌با آراء صادره‌ از محاکم‌ و

مراجع‌ ذیصلاح‌ قانونی‌ باشد.

6) بیمه مسئولیت مسئولین فنی بیمارستان

موضوع بیمه نامه مسئولیت مدنی مسئول فنی عبارت از جبران خسارات بدنی وارد به بیماران، ذوی الحقوق آنها و سایر اشخاص ثالث در محدوده بیمارستان ناشی از مسئولیت وی مطابق با شرح وظایف مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد.ادعاهای حقوقی علیه مراکز درمانی به

علل عدم کارآیی،فقدان،نقائص در امکانات پزشکی، تجهیزات فنی، تأسیساتی، در مدت معالجه، مداوا، جراحی و دوران بستری بیمار که منجر به خسارت بدنی بیماران و اشخاص ثالث (مراجعین ، عیادت کنندگان و…) گردد تحت پوشش این بیمه نامه می باشد.

7) بیمه‌مسئولیت‌ مدنی‌ مالکین‌ آسانسور

امروزه‌ آسانسورها در ساختمان‌ های‌ تجاری‌ و مسکونی‌،جزء تأسیسات ‌اساسی‌ به‌ شمار می‌روند هر چند که‌ تعمیر و نگهداری‌ دوره‌ ای‌ آسانسورها از ط‌رف‌ مالکین‌ انجام‌ می‌ شود ولیکن‌ بروز حوادث‌ ناشی‌ از سهل‌ انگاری‌ در نگهداری‌، عیوب‌ قسمت‌ های‌ مکانیکی‌ و الکتریکی‌ “که‌ ناگهانی‌ بروز می‌ نماید”

سبب‌ ورود صدمات‌ جانی‌ به‌ استفاده‌ کنندگان‌ از آسانسور می‌ گردد بیمه‌ مسئولیت ‌آسانسور قراردادی‌ است‌ که‌ غرامت‌ فوت‌ و نقص‌ عضو سرنشینان‌ آسانسور را در صورت‌ وقوع‌ حوادث‌ جبران‌ می‌ نماید.

8) بیمه مسئولیت مدیران باشگاه های ورزشی

چنانچه افراد در زمان حضور و استفاده از اماکن ورزشی و انجام تمرینات و مسابقات، دچار حادثه منجر به صدمات جسمانی شوند و مدیریت مجموعه طبق قوانین، مسئول جبران خسارت وارده شناخته شود

خسارت جبران می گردد.

9) بیمه مسئولیت مدیران هتل ها و سالن های پذیرائی

براساس این طرح بیمه ای بیمه البرز، خسارات جانی و مالی مسافرین در اثر حوادث در طول مدت اقامت در هتل یا مسافرخانه، بیمه می گردد. در ضمن چنانچه واحد اقامتی دارای امکاناتی نظیر استخر،

مجموعه ورزشی، پارکینگ و … باشد خسارات مالی و جانی وارد به استفاده کنندگان جبران خواهد شد.

10) بیمه مسئولیت حمل و نقل

براساس شرایط این نوع بیمه، مسئولیت مدنی شرکت های حمل و نقل بین المللی مطابق کنوانسیون بین المللی C.M.Rتحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد.

11) بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل زمینی (داخلی)

در این بیمه‌نامه، مسئولیت مدنی شرکت‌های حمل و نقل زمینی داخلی (بنگاههای حمل و نقل داخلی) در برابر صاحبان کالا مطابق قانون تجارت و شرایط بارنامه های صادره تحت پوشش بیمه‌ای قرار

می‌گیرند.

12) بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل هوایی

این بیمه‌نامه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل هوایی را در برابر صاحبان کالا یا ذوی الحقوق آنان بر اساس شرایط بارنامه‌های حمل و نقل هوایی صادره وطبق کنوانسیون ورشو تحت پوشش قرار

می‌دهد.

سایر انواع رشته‌های بیمه مسئولیت مدنی عبارتند از :

 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران مهد کودک

 • بیمه مسئولیت برگزارکنندگان تورهای سیاحتی و زیارتی

 • بیمه مسئولیت نگهبانان مسلح بانک‌ها

 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران و ناجیان استخرها

 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران آموزشگاه ها و سینما‌ها

 • بیمه مسئولیت مدنی استراحتگاه‌های ساحلی

 • بیمه مسئولیت مدنی پارکینگ‌های عمومی

 • بیمه مسئولیت مدنی تعمیرگاه‌های خودرو

 • بیمه مسئولیت مدنی طرح های احداث شبکه های آب و فاضلاب، گاز، برق،‌ مخابرات و …

 • بیمه مسئولیت مدنی جامع شهرداری ها در قبال شهروندان

 • بیمه مسئولیت آتش‌سوزی

 • بیمه مسئولیت مدنی شرکت‌های برق منطقه‌ای در قبال مشترکین

 • بیمه مسئولیت مدنی مهندسین بازرسان گاز

 • بیمه مسئولیت مدنی شرکت‌های تولید و نصب سیستم‌های گازسوز خودرو

 • بیمه مسئولیت مدنی شرکت‌های تولید و نصب تابلوهای تبلیغاتی

 • بیمه مسئولیت مدنی دارندگان جرثقیل

تخفیفات و نحوه محاسبه تخفیفات بیمه مسئولیت

در صورت ارائه سوابق عدم خسارت در صورت داشتن سوابق بيمه‌ای پيوسته در سال‌های گذشته و نمونه بيمه‌نامه صادره بيمه‎گر قبلی، تخفیفات بیمه مسئولیت بیمه البرز تعلق می‌گیرد.

مدت زمان بیمه‌نامه مسئولیت(کوتاه مدت ، سه ماهه و ....)

مدت زمان بیمه‌نامه مسئولیت، یک ساله است.

مدارک موردنیاز جهت صدور بیمه‌نامه مسئولیت

برای هر کدام از زیرشاخه‌های ذکر شده، مدارک مربوط به آن مورد نیاز است. بعضی از این مدارک مثل:

• گزارش بیمارستان در زمان پذیرش فرد آسیب‌دیده

• اصل کلیه مدارک و هزینه‌های پزشکی و بیمارستانی فرد آسیب دیده

• اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی فرد

• اصل یا کپی برابر اصل گزارش پلیس و دادگستری

و ... هستند.

مهلت اعلام خسارت بیمه مسئولیت :

هنگام بروز خسارت به استناد ماده ۱۵ قانون بيمه، بيمه‌گذار می بايست برای جلوگيری از خسارت مراقبتی را كه عرفاً هر كسی از مال خود می‌نمايد، نسبت به موضوع بيمه نيز بنمايد و در صورت نزديک شدن

حادثه يا وقوع آن اقداماتی را كه برای جلوگيری از سرايت و توسعه خسارت لازم است، به عمل آورد.

بيمه‌گذار موظف است در صورت وقوع حادثه مشمول بيمه، بلافاصله بوسيله دورنگار و يا تلفن و متعاقباً حداكثر ظرف مدت ۵روز بوسيله نامه مراتب را به بيمه‌گر يا نماينده آن اعلام نمايد و بيمه‌گر نيز در اسرع

وقت از محل حادثه بازديد و نتيجه دريافت و يا عدم دريافت خسارت را كتبا به بيمه‌گذار اعلام خواهد نمود.

حق بیمه پرداختی بیمه مسئولیت

لینک در سایت درج و در این جا نیز نوشته شود

خسارت پرداختی بیمه مسئولیت

غرامت فوت، صدمه جسمی و نقص عضو اعم از كلی و جزئی براي هر نفر در هر حادثه موضوع بيمه حداكثر به ميزان مندرج در شرايط خصوصی بيمه‌نامه و هزينه‌های پزشكی براي هر نفر در هر حادثه موضوع

بيمه پس از تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر و حداكثر به ميزان مندرج در شرايط خصوصی بيمه‌نامه قابل پرداخت می‌باشد، ضمناً غرامت فوت، صدمه جسمی يا نقص عضو با توافق بيمه‌گر و بيمه‌گذار يا بر مبنای

درصد مسئوليت بيمه‌گذار در مراجع قضايی تعيين می‌شود و اعمال آن بر روی معادل ريالی ارزان ترين ديه رايج روز محاسبه می‌شود. در هر صورت، حداكثر مبلغ قابل پرداخت در هر حادثه موضوع بيمه براي

هر نفر از مبلغ مندرج در شرايط خصوصی بيمه‌نامه بيش‌تر نخواهد شد.

بیمه تمام خطر پیمانکاران :

مناسب‌ترين‌ پيشنهاد بيمه‌ براي‌ ط‌رح‌های عمرانی و ساختمانی‌ مانند پروژه‌های‌ مسكونی‌، تجاری‌، راه‌ آهن‌، فرودگاه‌، جاده‌، پل‌، تونل‌، سد، تاسيسات‌ آبرساني‌، ساختمان‌ كارخانه‌ها و نيروگاه‌ها، بيمه‌ تمام‌ خط‌ر

پيمانكاران‌ است‌. پوشش‌ بيمه‌ای‌ از زمان‌ تخليه‌ مصالح‌ و تجهيزات‌ در محل‌ اجرای ط‌رح‌ تا اتمام‌ آن‌ و تحويل‌ كار به‌ كارفرما ادامه‌ دارد و خسارات‌ مادی‌ وارده‌ به‌ پروژه‌ "مورد بيمه" ناشي‌ از خط‌رات‌ تحت‌

پوشش‌، در ط‌ول‌ اين‌ مدت‌ جبران‌ خواهد شد. پوشش‌ بيمه‌ مسئوليت‌ مدنی‌ دست‌اندركاران‌ اجرايی‌ در قبال‌ اشخاص‌ ثالث‌ نيز در اين‌ بيمه‌نامه‌ پيش‌ بينی شده‌ است‌ و بنا به‌ نياز بيمه‌گزاران‌ قابل‌ ارائه‌ خواهد

بود. كليه‌ مصالح‌، تاسيسات‌ و تجهيزات‌ كارگاهی‌، ساختمان‌های‌ موقت‌، دفاتر، انبارها، هزينه‌ و دستمزد اجرايی‌، جزو اقلام‌ مورد بيمه‌ می‌باشند. از بين‌ بردن‌ ضايعات‌ باقيمانده‌ از خسارات‌ وارده‌ تا حد مشخصی‌

قابل‌ تامين‌ خواهدشد.

بيمه‌ تمام‌ خطر نصب

جامع‌ترين‌ و گسترده‌ترين‌ بيمه‌نامه‌ برای‌ نصب‌ ماشين‌ آلات‌ وتجهيزات‌ واحدهای‌ صنعتی‌، توليدی وخدماتی، بيمه‌ تمام‌ خط‌ر نصب‌ است‌. از زمان‌ تخليه‌ تجهيزات‌ وماشين‌ آلات‌ در محل‌ ط‌رح‌ و در كليه‌ مراحل‌

نصب‌ و آزمايش‌، خط‌رات‌ ط‌بيعی‌ و اهمال‌ وخطای‌ عوامل‌ اجرايی‌ در نصب‌ ماشين‌ آلات‌، منشاء ورود خسارات‌ فراوانی‌ به‌ مورد‌بيمه‌ خواهدشد.

خسارت ماشين‌آلات‌ و تجهيزات‌ مورد نصب‌، تجهيزات‌ ساختمانی‌ و نصب‌ اموال‌ صاحبكار، كارهای‌ ساختمانی و هزينه‌ نصب‌ از موارد بيمه‌ هستند. هزينه‌ برداشت‌ ضايعات‌ باقيمانده‌ از خسارت‌ نيز، تا حد

مشخصي‌ قابل‌ تامين‌ خواهد بود.جبران‌ اين ‌خسارت‌ براي‌ صاحبان‌، مجريان‌ نصب‌، خريداران‌، موسسات‌ تامين‌كننده‌ اعتبار اين‌ ماشين‌آلات‌ با اخذ پوشش‌ بيمه‌ تمام‌ خطر نصب‌، به‌ سهولت‌ امكان‌پذير است‌.

پوشش‌ دوره‌ نگهداری و مسئوليت‌مدنی‌ در قبال‌ اشخاص‌ ثالث‌ نيز در اين‌ بيمه‌نامه‌ پيش‌بينی‌ شده‌است‌.

بيمه‌بدنه ماشين آلات ساختماني - راهسازی

ماشين‌آلات‌ ساختمانی - راهسازی‌ مانند لودر، بولدوزر، گريدر، بيل‌ مكانيكي‌، غلطك‌، تاور كرين‌ از موثرترين‌ عوامل‌ پيشرفت‌ اجراي‌ عمليات‌ عمراني‌ و صنعتي‌ محسوب‌ می‌شوند. گستردگی‌ كاربرد اين‌ ماشين‌ آلات‌

در محدوده‌ جغرافيايی‌ كشور وتنوع‌ عمليات‌ آنها، بروز حوادث‌ زيانباري‌ را به‌ دنبال‌ دارد.

بيمه‌ بدنه‌ ماشين‌ آلات‌، پوشش‌ مناسبي‌ براي‌ دارندگان‌ و استفاده‌ كنندگان‌ اين‌ ماشين‌آلات‌ درمقابل‌ خطرات‌ تصادم‌، سقوط‌، پرت‌شدن‌، آتش‌ سوزي‌، صاعقه‌، انفجار، سيل‌، تندباد، زلزله‌ و دزدی‌ كامل‌ مورد بيمه‌

خواهد بود. اين‌ بيمه‌ در مواردی‌ كه‌ ماشين‌ آلات‌ در حال‌ كار يا تعمير باشد و يا به‌ منظور بازديد و تميزكاری‌، پياده‌ و سوار شود و يا در جايی‌ متوقف‌ باشد، در طول مدت‌ بيمه‌ نافذ خواهد بود.

بيمه‌ سازه هاي تكميل شده

پوشش اين بيمه‌نامه كه به صورت اختصار با عبارت CECR نمايش داده ميشود؛ بعد از اتمام پروژه‌هاي پيمانكاري و نصب وتحويل آن به كارفرما آغاز مي‌گردد. به عبارتی؛ اين بيمه‌نامه در دوران بهره برداری از

پروژه مورد استفاده قرار می‌گيرد. سازه‌هائی همچون: پل‌ها، جاده‌ها، سدها، ايستگاه‌هاي پمپاژ آب و هر سازه‌اي كه در حال بهره‌برداری است؛ می‌توانند در اين نوع بيمه‌نامه تحت پوشش قرار گيرند. پوشش

بيمه‌ای مواردی نظير مدارس، ساختمان‌های مسكونی، هتل‌ها و غيره، با اين بيمه‌نامه قابل ارائه نمی‌باشد. بديهی است هر سازه در حال بهره برداری، ممكن است از طرف خطرات خاصی مورد تهديد قرار گيرد،

بنابر اين نوع پوشش در اين نوع بيمه‌نامه تمام خطر نبوده و محدود به خطراتی است كه از طرف بيمه گذار درخواست مي شود.

برخی از استثنائات اين نوع بيمه‌نامه عبارتند از :

 • هر نوع سهل انگاري

 • جنگ ، حمله هسته اي

 • اشتباهات ناشی از طراحی غلط

 • خسارات تبعی

 • عيب ذاتی

اين بيمه‌نامه به‌صورت ساليانه صادر می‌گردد. لازم به ذكر است در اين نوع بيمه‌نامه؛ خسارات و صدمات وارده به اشخاص و اموال افراد ثالث نيز می‌توانند در طول مدت اجرای پروژه، تحت پوشش بيمه‌ای قرار

گيرند. آنچه كه در اين نوع بيمه‌نامه حائز اهميت است، اظهار ارزش واقعی موارد بيمه توسط بيمه‌گذار (نه براساس ارزش دفتری) می‌باشد. چرا كه درغير اينصورت، روند پرداخت خسارت دچار مشكل خواهد

شد.

بيمه ‌تجهيزات الكترونيك

اين بيمه‌نامه به صورت اختصار با عبارت EI نمايش داده شده و براي پوشش بيمه‌ای دستگاههای الكترونيكی مانند : دستگاه‌های اشعه ايكس رايانه‌ها، دوربين‌های نقشه برداری ديجيتالی، دستگاه‌های

مخابراتی ماشين‌های اداري و غيره مورد استفاده قرار می‌گيرد. اين بيمه‌نامه به‌صورت استاندارد تمام خطر می‌باشد؛ اما برخي از شركت‌های بيمه آنرا به‌صورت خطرات ذكر شده صادر می‌نمايند. معمول‌ترين

خطرات مورد درخواست برای اين نوع بيمه‌نامه عبارتند از: خطرات طبيعی برخورد مورد بيمه با جسم ثابت يا متحرك آبديدگی مورد بيمه يا نفوذ مايعات به مورد بيمه نوسانات برق سرقت.

بیمه‌نامه تجهیزات الکترونیک، دارای استثنائاتی است كه در شرايط عمومی آن ذكر می‌شود. اين بيمه‌نامه شرايط ثابتي برای كليه شركت‌های بيمه ندارد و هر شركت بيمه‌ای، ممکن است آنرا تحت شرايط مورد

نظر خود صادر نمايد. لازم به ذكر است رايانه‌هاي روميزی و دستی هم در اين نوع بيمه‌نامه می‌توانند تحت پوشش بيمه‌ای قرار گيرند .

بيمه‌ شكست ماشين آلات

اين بيمه نامه به صورت اختصار با عبارت MB نمايش داده شده و خسارات وارد بر ماشين آلات و تجهيزات كارخانجات ناشی از عيوب مكانيكی و يا الكتريكی را تحت پوشش قرار مي‌دهد كه بطور ناگهانی وغير

قابل پيش بينی به وقوع می پيوندد. ماشين آلات و دستگاه‌های زير می‌توانند از اين نوع پوشش بيمه‌ای استفاده نمايند :