خرید بیمه موتورسیکلت البرز

مرحله اول: مشخصات موتور
انتخاب کنید
انتخاب کنید

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه موتور سیکلت البرز

تعداد موتورسیکلت‌ها در سطح کشور رو به افزایش است. این تعداد بالای موتورها در سطح شهر، احتمال تصادف را با موتورهای دیگر یا خودروها و عابرین پیاده بیشتر می‌کند. به همین دلیل، اداره راهنمایی و رانندگی داشتن بیمه موتورسیکلت را برای جبران خسارات تصادف اجباری کرده است. بیمه موتور البرز مانند بیمه نامه ثالث ماشین، خسارات مالی و جانی به اشخاص ثالث و خسارات جانی وارد شده به موتور سوار مقصر را جبران می‌کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور البرز

بیمه موتور البرز از زیر مجموعه‌های بیمه شخص ثالث است که سه نوع خسارت را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. این سه نوع شامل موارد زیر است:

  • خسارت‌های جانی وارد شده به اشخاص ثالث شامل فوت، از کار افتادگی و شکستگی اعضای بدن سرنشینان وسیله نقلیه مقابل، عابر پیاده و ترک‌نشین موتور سوار مقصر
  • خسارت‌های مالی وارد شده به اموال شخص ثالث
  • خسارت‌های جانی وارد شده به موتور سوار مقصر

بیمه شخص ثالث موتور همانند بیمه ثالث اتومبیل است. بیمه شخص ثالث موتور، اجباری است و موتورسوار باید همراه با دیگر مدارک خود (گواهینامه و کارت موتور)، بیمه‌نامه موتور خود را هم داشته باشد.

استثنائات بیمه‌نامه ثالث موتور البرز

در حالت کلی، بیمه البرز موارد زیر را برای موتورسیکلت جبران نخواهد کرد:

خسارتتوضیحات
خسارت‌های وارد شده به بدنه موتورسیکلتآسیب‌های وارده به بدنه موتور در هر صورتی (حتی اگر خود راکب به هر دلیلی به زمین بیفتد) خسارتی به او پرداخت نخواهد شد.
خسارت‌های وارد شده به بار موتورسواردر صورتی که راکب از بار استفاده کند و همین مساله باعث تصادف او شود، هیچ خسارتی به بیمه‌گزار پرداخت نخواهد شد.
خسارت‌های ناشی از محکومیت قضاییدر زمانی که راننده مقصر هنگام تصادف تحت محکومیت قضایی قرار دارد، هیچ گونه خسارتی به او پرداخت نمی‌شود.
خسارت‌های ناشی از انفجارهای هسته‌ایهر گونه آسیبی که به موتور یا شخص راکب در اثر انفجار هسته‌ای وارد شود، تحت پوشش بیمه شخص ثالث موتور قرار نمی‌گیرد.

قیمت بیمه شخص ثالث موتور البرز

نرخ پایه بیمه موتورسیکلت در سال 1403 بر اساس نوع موتور در جدول زیر ارائه شده است:

نوع موتورنرخ پایه بیمه شخص ثالث موتور در سال 1403
گازی1.025.200 تومان
دنده‌ای‎ تک سیلندر1.252.400 تومان
دو سیلندر1.375.700 تومان
دنده‌ای سه چرخ یا ساید‌کار1.479.700 تومان

عوامل موثر بر قیمت بیمه موتور البرز

با این حال، قیمت نهایی بیمه شخص ثالث موتور البرز بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. درصد اعمال شده هر عامل در بیمه موتور البرز متفاوت است. در ادامه به مواردی که بر نرخ بیمه موتور سیکلت البرز تأثیرگذار هستند، اشاره می‌کنیم:

  • تعداد سیلندر

تعداد سیلندر بر قیمت بیمه موتور تاثیرگذار است. هر چه تعداد سیلندر موتور بیشتر باشد، هزینه بیمه موتور هم بیشتر می‌شود.

  • تخفیف عدم خسارت

در صورتی که بیمه‌گزار در مدت زمان قرارداد خود از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکند، می‌تواند در هنگام تمدید بیمه نامه، تخفیف دریافت کند. میزان تخفیف به ازای هر سال به اندازه 5% افزایش خواهد داشت. حداکثر میزان تخفیف تا 14 سال و 70% است.

سال عدم خسارتسال دومسال سومسال چهارمسال پنجمسال ششمسال هفتمسال هشتم تا سیزدهمسال چهاردهم
تخفیف5%10%15%20%25%30%افزایش سالانه 5%70%
  • کاربری موتورسیکلت

موتورها به سه گروه برقی، سه‌چرخ و دوچرخ تقسیم می‌شوند. با توجه به نوع خاص موتورهای برقی و سه‌چرخ، بیمه‌گزار برای خرید این بیمه‎‌نامه‌ها باید حق بیمه بیشتری پرداخت کند. همچنین، برای موتورهای مسابقه‌ای، 30% به نرخ بیمه اضافه می‌شود.

  • نوع سوخت موتورسیکلت

دسته‌بندی دیگر موتورها، شامل دنده‌ای و گازی است. موتورهای گازی هم باید بیمه شخص ثالث داشته باشند. بیشترین حق بیمه برای موتورهای دنده‌ای برقی است.

  • سال ساخت

هرچه موتور جدیدتر باشد، قیمت بیمه موتور البرز کمتر است. برای موتورهای بالای 15 سال، باید تأیید شرکت بیمه گرفته شود. علاوه‌ بر این، به ازای هر سال از عمر موتور، دو درصد به مبلغ حق بیمه اضافه خواهد شد.

  • جریمه دیرکرد بیمه موتور البرز

یک مورد قابل توجه برای موتورسواران، جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت است. در صورتی که بیمه‌گزار به هر دلیلی بیمه‌نامه خود را تمدید نکند و از تاریخ سررسید آن بگذرد، باید در هنگام تمدید، علاوه بر حق بیمه پایه، جریمه مدت زمان استفاده موتور بدون بیمه‌نامه را پرداخت کند.

نوع موتورمبلغ جریمه روزانه
گازی2808 تومان
دنده‌ای یک سیلندر3431 تومان
دنده‌ای دو سیلندر3769 تومان
سه‌چرخ4053 تومان

جریمه بیمه شخص ثالث موتور حداکثر شامل یک‌ سال تمام است. در صورتی‌ که ‌موتورسیکلتی برای 2 سال فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث باشد، در هنگام تمدید بیمه موتور سیکلت بیمه البرز تنها باید یک‌ سال جریمه دیرکرد پرداخت کند.

  • مدت زمان و اعتبار بیمه‌نامه

برخی از شرکت ها بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت را به صورت 3، 6 یا 9 ماهه عرضه می کنند.

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث موتور البرز

بیمه دات کام یک سامانه استعلام و مقایسه و خرید آنلاین بیمه موتور می‌باشد. شما برای خرید بیمه‌نامه مورد نظر خود کافیست وارد سایت بیمه دات کام شده و پس از انتخاب بیمه به بررسی و مقایسه شرکت‌های مختلف بپردازید. پس از خرید، بیمه‌نامه شما در اسرع وقت صادر می‌شود

برای خرید بیمه موتور سیکلت البرز از بیمه دات کام، باید چند مرحله زیر را طی کنید:

1. وارد صفحه بیمه شخص ثالث موتور شوید و اطلاعات مربوط به گروه و سال ساخت موتورتان را به طور دقیق ثبت کنید.

2. سپس باید داشتن یا نداشتن بیمه‌نامه را مشخص کنید.

3. بعد از تایید اطلاعات، فهرستی از شرکت‌های ارائه دهنده‌ی بیمه موتور را مشاهده خواهید کرد.

4. در این بخش بیمه شخص ثالث موتور البرز را انتخاب کنید.

5. بعد از ثبت اطلاعات و آپلود عکس‌ها، هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

6. بعد از خرید بیمه موتور البرز، بیمه‌نامه به صورت کاملاً رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

خرید قسطی بیمه شخص ثالث موتور البرز از بیمه دات کام

ممکن است شما در ابتدا توان پرداخت تمام مبلغ بیمه را نداشته باشید. بیمه دات کام برای پرداخت راحت‌تر حق بیمه، امکان خرید قسطی بیمه موتور سیکلت را برای خریداران فراهم کرده است. برای پرداخت قسطی مبلغ بیمه، نیازی به چک و سفته ندارید و می‌توانید با پرداخت بخشی از مبلغ بیمه‌نامه، بیمه شخص ثالث موتور البرز را خریداری و بقیه هزینه را به‌ صورت اقساط پرداخت نمایید.

برای خرید قسطی بیمه کافی است در صفحه استعلام، یکی از شرکت‌هایی که با برچسب "اقساط بدون چک و سفته" مشخص شده‌اند را انتخاب کنید. در نهایت هنگام تعیین روش پرداخت، گزینه پرداخت اقساطی را انتخاب کنید.

اگر در مورد خرید بیمه البرز سوالی دارید یا احساس می‌کنید بهتر است پیش از خرید این بیمه‌نامه مشاوره دریافت کنید، می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید. مشاوره‌های بیمه دات کام کاملا رایگان و بی‌طرفانه است. پس از دریافت اطلاعات، بیمه مناسب شرایط‌تان را در کمترین زمان ممکن بخرید و بیمه‌نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت کنید.