بیمه دات کام

خرید بیمه موتورسیکلت ایران

مرحله اول: مشخصات موتور
انتخاب کنید
انتخاب کنید
بیمه موتورسیکلت ایران

استعلام بیمه موتور سیکلت ایران

موتورسیکلت هم مانند ماشین حادثه ساز است و با داشتن بیمه موتور ایران می‌توان این خسارات احتمالی را جبران کرد. بیمه موتور ایران از بیمه‌نامه‌های پرفروش این شرکت است که خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث و همچنین خسارت جانی وارد شده به راکب مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

پوشش های بیمه شخص ثالث موتور ایران

بیمه موتور ایران از زیرمجموعه‌های بیمه شخص ثالث است که سه نوع خسارت را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. این سه نوع شامل موارد زیر است:

 • خسارت‌های جانی (فوت، از کار افتادگی و شکستگی) وارد شده به اشخاص ثالث (سرنشینان خودروی مقابل، عابر پیاده، راننده و ترک‌نشین موتور مقابل و ترک‌نشین خود راننده مقصر)
 • خسارت‌های مالی وارد شده به اموال طرف مقابل
 • خسارت‌های جانی وارد شده به راکب موتورسوار (مقصر)

همچنین، تمامی هزینه‌های پزشکی و درمانی هم از طرف بیمه موتور ایران پرداخت می‌شود. در حقیقت بیمه شخص ثالث موتور همانند بیمه ثالث اتومبیل است. بیمه شخص ثالث موتور، اجباری است و موتورسوار باید همراه با دیگر مدارک خود (گواهینامه و کارت موتور)، بیمه‌نامه موتور خود را هم داشته باشد.

استثنائات بیمه‌نامه موتور ایران

در خصوص آسیب‌های وارد شده به راکب مقصر، فقط خسارت جانی تحت پوشش قرار می‌گیرد و خسارت مالی تحت پوشش نیست. در حالت کلی، بیمه موتور موارد زیر را جبران نخواهد کرد:

 • خسارت‌های وارد شده به بدنه موتورسیکلت: حتی در صورتی که خود راکب به هر دلیلی به زمین بیفتد، خسارتی به او پرداخت نخواهد شد.
 • خسارت‌های وارد شده به بار موتورسوار: در صورتی که راکب از بار استفاده کند و همین مساله باعث تصادف او شود، هیچ خسارتی به بیمه‌گزار پرداخت نخواهد شد.
 • خسارت‌های ناشی از محکومیت قضایی یا انفجارهای هسته‌ای

قیمت بیمه موتور ایران

قیمت بیمه شخص ثالث موتور ایران بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. درصد اعمال شده هر عامل در بیمه موتور ایران متفاوت است. در ادامه به مواردی که بر نرخ بیمه موتور سیکلت ایران تأثیرگذار هستند، اشاره می‌کنیم:

 • تعداد سیلندر بر قیمت بیمه موتور تأثیرگذار است. هرچه تعداد سیلندر موتور بیشتر باشد، هزینه بیمه موتور هم بیشتر می‌شود.
 • حق بیمه‌ای که بر اساس میزان نرخ دیه تعیین می‌شود. البته حق بیمه را بیمه مرکزی متناسب با میزان دیه سال مشخص خواهد کرد.
 • تخفیف عدم دریافت خسارت در مدت زمان قرارداد که هر سال درصد تخفیف آن بیشتر خواهد شد. حداکثر درصد تخفیف 70% است.
 • مورد بعدی نوع کاربری موتور است. موتورها به سه گروه برقی، سه‌چرخ و دوچرخ تقسیم می‌شوند. با توجه به نوع خاص موتورهای برقی و سه‌چرخ، بیمه‌گزار برای خرید این بیمه‎‌نامه‌ها باید حق بیمه بیشتری پرداخت کند.
 • دسته‌بندی دیگر موتورها، شامل دنده‌ای و گازی؛ موتورهای گازی هم باید بیمه شخص ثالث داشته باشند. بیشترین حق بیمه برای موتورهای دنده‌ای برقی است.
 • بیمه‌گزار می‌توان با پرداخت حق بیمه بیشتر، سقف پوشش را در حوادث افزایش دهد.
 • سال ساخت موتورسیکلت مورد بعدی است. هرچه موتور جدیدتر باشد، قیمت بیمه موتور ایران کمتر است. همچنین اینکه برای موتورهای بالای 15 سال، باید تأیید مدیریت گرفته شود. علاوه‌براین، به ازای هر سال، دو درصد به مبلغ اضافه خواهد شد.
 • مورد دیگر مدت زمان و اعتبار بیمه‌نامه است. البته بیمه موتور ایران به صورت یکساله عرضه می‌شود و امکان خرید کوتاه مدت آن وجود ندارد.
 • برای موتورهای مسابقه‌ای، 30% مبلغ به نرخ بیمه اضافه می‌شود.

جریمه دیرکرد بیمه موتور ایران

مورد بعدی که اهمیت دارد و موتورسوارها باید به آن توجه کنند، جریمه دیرکرد است. در صورتی که بیمه‌گزار به هر دلیلی بیمه‌نامه خود را تمدید نکند و از تاریخ سررسید آن بگذرد، باید در هنگام تمدید علاوه بر حق بیمه پایه، جریمه مدت زمان استفاده موتور بدون بیمه‌نامه را پرداخت کند.

نکته مهم، در صورتی که موتورسوار تصادف کند و بیمه‌نامه او اعتبار نداشته باشد، شرکت بیمه ایران هیچ‌گونه خسارتی را جبران نخواهد کرد. همچنین اینکه اگر پلیس، موتور را به دلیل نداشتن بیمه‌نامه معتبر به پارکینگ منتقل کند تا تمدید و پرداخت جریمه و حق بیمه‌نامه جدید، امکان خروج آن از پارکینگ وجود نخواهد داشت.

تخفیف بیمه موتور ایران

بیمه ایران برای بیمه‌گزاران موتورسیکلت خود تخفیف‌هایی را در نظر گرفته است تا آن‌ها در هنگام خرید، قیمت کمتری بپردازند. این تخفیف شامل موارد زیر است:

در صورتی که بیمه‌گزار در مدت زمان قرارداد خود از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکند، می‌تواند در هنگام تمدید تخفیف دریافت کند. میزان تخفیف به ازای هر سال به اندازه 5% افزایش خواهد داشت. همچنین اینکه حداکثر میزان تخفیف تا 14 سال و 70% است. (در صورتی که بیمه‌گزار از بیمه خود استفاده کند، تخفیف‌های او به صورت یکباره از بین نخواهد رفت. بلکه به صورت پلکانی کاهش خواهد داشت.)

دریافت خسارت بیمه موتور از شرکت بیمه ایران

برای دریافت خسارت بیمه موتور، بسته به نوع تصادف بیمه‌گزار (مقصر) و زیان دیده باید به یکی از مراکز دریافت خسارت شرکت ایران مراجعه کنند. همراه داشتن مدارک شناسایی، موتور و بیمه‌نامه الزامی است. در صورتی که خسارت از نوع جانی باشد، حتماً باید گزارش دادگستری به نماینده بیمه نشان داده شود. شرکت بیمه بعد از دریافت گزارش و نتیجه آن، در خصوص میزان مبلغ پرداخت دیه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

خرید بیمه موتور ایران از بیمه دات کام

بیمه دات کام یک سامانه استعلام و مقایسه و خرید آنلاین بیمه موتور پارسیان می‌باشد. شما برای خرید بیمه‌نامه مورد نظر خود کافیست وارد سایت بیمه دات کام شده و پس از انتخاب بیمه به بررسی و مقایسه شرکت‌های مختلف بپردازید. پس از خرید، بیمه‌نامه شما در اسرع وقت صادر می‌شود

برای خرید بیمه موتور سیکلت ایران از بیمه دات کام، کافی است تا چند مرحله زیر را سپری کنید:

 • وارد صفحه بیمه شخص ثالث موتور شوید و اطلاعات مربوط به گروه و سال ساخت موتورتان را به طور دقیق ثبت کنید.
 • سپس باید داشتن یا نداشتن بیمه‌نامه را مشخص کنید.
 • بعد از تأیید اطلاعات، فهرستی از شرکت‌های ارائه دهنده‌ی بیمه موتور را مشاهده خواهید کرد.
 • در این بخش بیمه شخص ثالث موتور ایران را انتخاب کنید.
 • بعد از ثبت اطلاعات و آپلود عکس¬ها، هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنید.
 • بعد از خرید بیمه موتور ایران، بیمه‌نامه به صورت کاملاً رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

در صورتی که موتورسوار سرعت زیادی داشته باشد، برخورد او با عابر پیاده، موتور سوار یا حتی خودرویی دیگر می‌تواند خسارات جانی سنگینی به همراه داشته باشد. بیمه موتور ایران مسئولیت پرداخت هزینه‌ی چنین اتفاقاتی را از شما صلب کرده و خودش بر عهده می‌گیرد. اگر در مورد خرید بیمه ایران سوالی دارید یا احساس می‌کنید بهتر است پیش از خرید این بیمه‌نامه مشاوره دریافت کنید، کارشناسان بیمه دات کام آماده خدمت رسانی به شما هستند.

بیمه موتور ایران چه پوشش‌هایی دارد؟

این بیمه‌نامه، خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث و همچنین خسارت جانی وارد شده به راکب مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

چه عواملی بر قیمت بیمه موتور ایران تاثیر دارد؟

تعداد سیلندر، سال ساخت، حق‌بیمه پایه، تخفیف‌های شرکت، تخفیف عدم خسارت و جریمه دیرکرد، از جمله موارد تاثیرگذار بر قیمت بیمه‌نامه است.

بیمه موتور ایران چه خسارت‌هایی را پوشش نمی‌دهد؟

خسارت مالی به راکب مقصر، خسارت وارده به بدنه موتور، خسارت وارد شده به بار موتور و... تحت پوشش بیمه موتور ایران نیستند.