بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث تیبا 2

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه شخص ثالث تیبا 2

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث تیبا 2

ماشین تیبا 2 نمونه‌ی هاچ‌بک خودروی تیبا است که دارای دو تیپ SX و EX محسوب می‌شود. خط تولید SX در سال 1396 تعطیل شد اما تیبا 2 EX همچنان در حال تولید است. مصرف سوخت این خودروی اقتصادی 6.9 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر است که جزء کم مصرف‌ترین خودروهای داخلی به حساب می‌آید. ایمنی این خودرو نسبت به پراید ارتقا پیدا کرده است اما این موضوع دلیل خوبی برای عدم استفاده از بیمه شخص ثالث تیبا 2 نیست. بیمه‌نامه ثالث علاوه بر خسارت فرد زیان دیده، خسارات جانی سرنشینان و راننده‌ی خودروی مقصر را هم جبران می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این بیمه‌نامه اجباری، همراه ما باشید.

بیمه شخص ثالث تیبا 2 چیست؟

بیمه‌نامه شخص ثالث Tiba 2، یک بیمه‌نامه اجباری خودرو است که خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث و همچنین خسارت جانی وارد شده به راننده تیبا 2 مقصر را پوشش می‌دهد. اشخاص ثالث شامل راننده و سرنشینان خودروی مقابل، عابران، موتورسوار و ترک‌نشین آن، همچنین سرنشینان خودروی مقصر هستند. با توجه به ریسک بالای تصادفات و حوادث رانندگی، داشتن بیمه شخص ثالث برای همه دارندگان خودرو الزامی است که رانندگان خودروی تیبا 2 نیز از آن مستثنا نیستند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث تیبا 2:

بیمه شخص ثالث Tiba 2 خسارت‌های زیر را پوشش می‌دهد:

  • • خسارت‌های جانی تصادفات از جمله فوت، شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی دائمی و موقت
  • • خسارات مالی وارد شده به خودرو و اموال شخص ثالث
  • • خسارت‌های جانی وارد شده به راننده مقصر از جمله فوت، شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی دائمی و موقت (این نوع پوشش را بیمه حوادث راننده می‌گویند.)

مواردی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث تیبا 2 نیستند

بعضی از خسارت‌ها تحت پوشش بیمه شخص ثالث Tiba 2 قرار نمی‌گیرند. این خسارت‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • • خسارت واردشده به خودرو راننده مقصر
  • • خسارات واردشده به وسایل خودروی راننده مقصر
  • • خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای
  • • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم
  • • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث تیبا 2

تمامی خودروهای تیبا 2 صفرکیلومتر که از کارخانه به مشتریان تحویل داده می‌شوند، دارای بیمه شخص ثالث هستند. البته از آنجا که مدت اعتبار این بیمه‌نامه‌ها یک ساله است، هر مالک خودروی تیبا 2 باید در سرموعد، اقدام به تمدید بیمه‌نامه خود کنند. مؤلفه‌هایی بر قیمت تمدید بیمه شخص ثالث تیبا 2 تأثیرگذار هستند که بر شرح هر یک می‌پردازیم.

نوع خودرو

نوع خودروی تیبا 2 که می‌تواند یکی از عوامل مؤثر بر قیمت بیمه تیبا ۲ باشد.

تعداد سیلندر

تعداد سیلندر تیبا 2 هم از دیگر عوامل اثرگذار بر مبلغ بیمه شخص ثالث تیبا است.

کاربری خودرو

کاربری خودرو یکی دیگر از عوامل تعیین کننده نرخ بیمه شخص ثالث این ماشین است. در صورتی که مالک خودروی تیبا 2 از خودروی خود برای فعالیت در تاکسی‌های اینترنتی یا آژانس استفاده کند، به دلیل نرخ بالای تصادف، حق بیمه بیشتری باید بپردازد.

جریمه دیرکرد

در صورتی که راننده Tiba 2 به هر دلیلی بیمه شخص ثالث خودروی خود را تا تاریخ موعد تمدید نکند، باید جریمه دیرکرد را بپردازد. میزان جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تیبا 2 به صورت روزانه محاسبه می‌شود. همچنین در این مدت، شرکت بیمه‌گر تعهدی برای پرداخت و جبران خسارت نخواهد داشت.

تخفیف عدم دریافت خسارت

این تخفیف از عواملی است که می‌تواند باعث کاهش قیمت بیمه تیبا 2 شود. در صورتی که بیمه‌گزار در طول اعتبار بیمه‌نامه خود از شرکت بیمه خسارت دریافت نکند، مشمول این تخفیف خواهد شد. درصد تخفیف از 5% در سال اول تمدید بیمه نامه آغاز شده و هر سال به 5 درصد افزایش خواهد داشت تا در سال چهاردهم به حداکثر میزان 70 درصد تخفیف برسد.

میزان پوشش مالی

میزان پوشش مالی که از جمله اصلی‌ترین عوامل تعیین کننده حق بیمه ماشین تیبا 2 محسوب می‌شود. البته مبنای محاسبه حق بیمه و میزان پوشش مالی آن، مقدار دیه کامل انسان در ماه حرام است. قوه قضاییه میزان دیه را هر سال اعلام می‌کند. در سال 1402 میزان دیه کامل انسان در ماه حرام 1 میلیارد و 200 میلیون تومان و در ماه غیرحرام 900 میلیون تومان است. سپس بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر، حداقل و حداکثر حق بیمه و پوشش مالی آن سال را تعیین خواهد کرد.

حداقل پوشش مالی در سال 1402 برابر با 30 میلیون تومان و حداکثر 600 میلیون تومان است. تمامی شرکت‌های بیمه‌گر باید حداقل پوشش مالی را ارائه نمایند؛ اما محدودیتی برای حداکثر وجود ندارد. فقط بعضی از شرکت‌های بیمه‌گر حداکثر پوشش مالی یعنی 600 میلیون تومان را دارند.

مالک خودروی تیبا2 می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، از پوشش مالی بیشتر برای بیمه شخص ثالث خودروی خود برخوردار شود. اشتباه رایج بعضی از مردم این است که گمان می‌کنند قیمت خودرو بر حق بیمه ثالث تأثیر می‌گذارد؛ اما این‌طور نیست. به طور مثال قیمت تیبا ۲ مدل ۹۲ خیلی ارزان‌تر از قیمت تیبا ۱۴۰۰ است اما هزینه پایه بیمه ثالث آنها با هم برابر است.

کدام شرکت بیمه‌گر را برای خرید بیمه شخص ثالث تیبا 2 انتخاب کنیم؟

برای انتخاب شرکت بیمه‌گر به منظور خرید بیمه شخص ثالث تیبا 2 باید چندین عامل را در نظر گرفت: سطح توانگری، میزان رضایت، حداکثر پوشش مالی و قیمت. با استعلام و مقایسه هر مورد می‌توان بهترین شرکت بیمه‌گر را انتخاب کرد.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث تیبا 2 از بیمه دات کام

برای استعلام، مقایسه، تمدید و خرید سریع و آسان بیمه شخص ثالث تیبا 2 می‌توانید از طریق سایت بیمه دات کام، سامانه فروش آنلاین انواع بیمه، اقدام کنید. برای خرید نیاز است تا مراحل زیر را سپری کنید:

1. ابتدا وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث تیبا2 شوید.

2. سپس نیاز است تا مشخصات خودروی تیبا2 خود را وارد کنید. این مشخصات شامل نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت است.

3. سپس نوع بیمه‌نامه، شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ پایان اعتبار را وارد کنید.

4. اگر تخفیفی از قبل یا خسارتی از قبل داشتید، باید آن را در سیستم ذکر نمایید.

5. سپس از بین شرکت‌های بیمه‌گر، مناسب‌ترین شرکت را انتخاب و بعد حق بیمه را پرداخت کنید. بعد از پرداخت حق بیمه شخص ثالث، بیمه‌نامه شما صادر خواهد شد.

تیبا2، یک هاچ‌بک اقتصادی بر پایه طراحی به‌روزتر پراید 111، در سال 92 وارد بازار شد. از آنجا که این خودرو جزء پرفروش‌ترین محصولات سایپا به شمار می‌آید، توجه به بیمه آن هم اهمیت زیادی دارد. . بیمه شخص ثالث تیبا 2 مانند بقیه اتومبیل‌ها اجباری بوده و راننده باید همیشه آن را همراه داشته باشد. برای دریافت مشاوره و خرید بهترین بیمه، می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام ارتباط برقرار کنید.

قیمت بیمه شخص ثالث تیبا 2 چقدر است؟

تعیین نرخ بیمه شخص ثالث تیبا 2 علاوه بر مبلغ دیه سال، به عواملی دیگری نظیر نوع کاربری، تخفیف عدم خسارت، سقف پوشش مالی و جریمه دیرکرد بستگی دارد.

آیا بیمه شخص ثالث تیبا 2 خسارت فرد مقصر را هم جبران می‌کند؟

اگر خسارت از نوع مالی باشد، شرکت بیمه هزینه‌ای را جبران نمی‌کند؛ اما اگر خسارت جانی به راننده مقصر یا سرنشینان آن وارد شود، بیمه‌گر موظف به جبران هزینه‌های مربوطه است.

سقف جبران خسارت بیمه شخص ثالث تیبا 2 چقدر است؟

سقف پوشش بیمه ثالث خودروی تیبا 2 برابر با نصف دیه انسان در ماه حرام تعیین شده است.