بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث پراید

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
 بیمه شخص ثالث پراید

استعلام، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث پراید

خودروی پراید به دلیل قیمت پایین خود، پرفروش‌ترین خودرو در بازار ایران محسوب می‌شود. خرید بیمه شخص ثالث پراید و سایر خودروها اجباری است. مزیت اصلی این خودرو در کنار ابعاد مناسب و فضای داخلی کافی برای سرنشینان، مصرف پایین بنزین است؛ اما متأسفانه پراید از کیفیت ساخت خوبی برخوردار نیست. مسلماً هرچه خودرویی بیشتر استفاده شود، میزان تصادف‌های آن افزایش خواهد یافت. پراید هم از جمله خودروهایی نرخ تصادف بالایی دارد و علاوه بر اینکه خود آسیب جدی می‌بیند، خسارت‌هایی زیادی هم به شخص ثالث وارد می‌کند. بیمه شخص ثالث پراید از بیمه‌نامه‌هایی اجباری است که خسارت وارد شده به شخص ثالث را جبران می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با بیمه ماشین پراید، پوشش‌ها، روش‌های خرید و هزینه بیمه شخص ثالث پراید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

بیمه شخص ثالث پراید چیست؟

بیمه شخص ثالث پراید خسارت‌های جانی و مالی شخص ثالث، همچنین خسارت جانی به راننده مقصر را پوشش می‌دهد. در حقیقت، خرید بیمه شخص ثالث این خودرو به رانندگان کمک می‌کند تا خسارت‌های مالی و بدنی وارد به اشخاص ثالث را جبران کنند. راننده پراید در صورت دارا بودن بیمه شخص ثالث در تصادف با هر خودروی دیگر، دیگر نگران خسارت‌های وارد شده به خودروی مقابل نخواهد بود.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پراید

بیمه شخص ثالث اجباری است و هر مالک پرایدی باید آن را داشته باشد. این موارد تحت پوشش بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی پراید هستند:

 • خسارت‌های مالی وارد شده به خودروی شخص ثالث:
 • بیمه‌گر متعهد می‌شود تا سقف معین خسارت مالی اشخاص ثالث را جبران کند.

 • خسارت‌های جانی:
 • هزینه های پزشکی، نقص عضو وازکارافتادگی و فوت اشخاص ثالث. اشخاص ثالث شامل: سرنشینان خودروی روبرو و خودروی مقصر حادثه و همچنین افراد زیاندیده در جریان تصادف به جز راننده مقصر هستند.

 • خسارت جانی که به خود شخص راننده مقصر وارد می‌شود:
 • این پوشش تحت عنوان بیمه حوادث راننده مقصر در این بیمه‌نامه ارائه می‌شود.

خساراتی که بیمه شخص ثالث پراید پوشش نمی‌دهد:

موارد زیر تحت پوشش بیمه ثالث خودروی پراید نیستند:

 • خسارت واردشده به خودروی راننده مقصر
 • خسارت واردشده به وسایل خودروی راننده مقصر
 • خسارت ناشی از انفجارهسته‌ای
 • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم
 • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور

محاسبه قیمت و استعلام نرخ بیمه شخص ثالث پراید

قیمت بیمه شخص ثالث پراید بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. البته در حالت پایه قیمت بیمه پراید در تمام شرکت‌های مختلف یکسان است. زیرا بیمه مرکزی نرخ پایه بیمه شخص ثالث انواع خودروها نظیر پراید را در ابتدای هر سال تعیین می‌کند؛ اما فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که در افزایش یا کاهش قیمت نهایی بیمه ثالث این خودرو تاثیرگذار هستند:

 • نوع خودرو
 • سقف تعهد: بیمه مرکزی هر سال حداقل و حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث انواع بیمه‌های ماشین را تعیین می‌کند. بیمه‌گزار می‌تواند در این بازه، پوشش مالی بیمه‌نامه ثالث خودروی خود را تعیین کند. انتخاب پوشش مالی بالاتر با پرداخت حق بیمه بالاتر همراه خواهد بود. حداقل و حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث خودروی پراید در سال 1402 به ترتیب 30 و 600 میلیون تومان تعیین شده است.
 • کاربری خودرو: منظور از کاربری خودروی پراید، یعنی خودرو برای چه هدفی استفاده می‌شود (مثل آموزش رانندگی، تاکسی و...)
 • سقف تعهد: بیمه مرکزی هر سال حداقل و حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث انواع بیمه‌های ماشین را تعیین می‌کند. بیمه‌گزار می‌تواند در این بازه، پوشش مالی بیمه‌نامه ثالث خودروی خود را تعیین کند. انتخاب پوشش مالی بالاتر با پرداخت حق بیمه بالاتر همراه خواهد بود. حداقل و حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث خودروی پراید در سال ١٤٠١ به ترتیب ٢٠ و ٤٠٠ میلیون تومان تعیین شده است.
 • جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث : در صورتی که بیمه‌نامه پراید به موقع تمدید نشود، مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خواهد شد.
 • تخفیف عدم خسارت پراید: در صورتی که راننده پراید در طول مدت قرارداد خود از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند، مشمول تخفیف خواهد شد. تخفیف بیمه پراید هر سال به اندازه %۵ افزایش پیدا کرده و در نهایت در سال چهاردهم تمدید، به سقف خود: ۷۰ درصد می‌رسد.

قیمت بیمه شخص ثالث پراید صفر در سال 1402 با حداقل میزان سقف تعهد، بدون انتخاب پوشش‌های اضافی و در نظر گرفتن تخفیفات، از 3 میلیون و 608 هزار تومان شروع به قیمت گذاری می‌شود.

سقف تعهدات در بیمه شخص ثالث پراید چقدر است؟

تعهدات شرکت‌های بیمه‌ای در بیمه شخص ثالث به دو دسته جانی و مالی تقسیم می‌شود. تعهدات جانی از نظر تعداد در بیمه ثالث پراید با توجه به ظرفیت سرنشینان که چهار نفر است محاسبه می‌شود. از نظر مبلغ تعهدات هم سقف تعهدات جانی برابر بیمه انسان در ماه حرام یعنی 1 میلیارد و 200 میلیون تومان به ازای هر نفر در سال 1402 است. بر این اساس شرکت‌های بیمه‌گر متعهد می‌شوند تا 4 نفر، هر کدام تا سقف 1 میلیارد و 200 میلیون تومان را تحت پوشش قرار دهند.

از نظر مالی هم سقف پوشش در حالت پایه بیمه ثالث پراید برابر 30 میلیون تومان است. با توجه به هزینه‌ی بالای قطعات و تعمیرات خودروها، رانندگان می‌توانند برای اطمینان خاطر، سقف تعهدات مالی را تا نصف دیه در ماه حرام یعنی 600 میلیون در سال 1402 تومان افزایش دهند.

استعلام بیمه شخص ثالث پراید

بیشتر شرکت‌های بیمه، بیمه شخص ثالث پراید را به فروش می‌رسانند. با وارد کردن مشخصات خودرو، موتور جستجوی بیمه دات کام فرآیند محاسبه بیمه پراید در شرکت‌ها مختلف را انجام می‌دهد. سپس شما با بررسی سطح توانگری و مقایسه قیمت بیمه ماشین پراید در شرکت‌های مختلف می‌توانید بهترین بیمه‌نامه را انتخاب و خریداری کنید. از آنجا که نرخ تصادف این وسیله نسبت به بقیه بالا است، از این رو احتمال آسیب به وسایل و جان دیگران بیشتر خواهد بود. پس بیمه‌گری را انتخاب کنید که علاوه بر توانگری بالا، دارای شعب و مراکز پرداخت خسارت متعدد در سراسر کشور باشد.

تمدید و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پراید از بیمه دات کام

برای استعلام، تمدید و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پراید به راحتی می‌توانید از طریق سامانه فروش آنلاین بیمه دات کام اقدام کنید؛ کافی است تا مراحل زیر را طی کنید:

 • در ابتدا مشخصات خودروی پراید خود: نوع کاربری، برند خودرو، مدل و سال ساخت اتومبیل پراید را وارد کنید.
 • بعد از آن نیاز است تا اطلاعات مربوط به بیمه‌نامه فعلی را وارد کنید.
 • در صورتی که درصد تخفیف دارید، در صفحه بعد می‌توانید مشخص کنید.
 • پس از انتخاب پوشش مالی مورد نیاز خود، فهرستی از شرکت‌های بیمه مختلف به شما نمایش داده خواهد شد. بعد از استعلام و مقایسه قیمت‌ها، سطح توانگری، تعداد مراکز دریافت خسارت و میزان رضایتمندی می‌توانید شرکت بیمه مورد نظر را انتخاب کرده و بعد در همانجا به صورت آنلاین حق بیمه شخص ثالث پراید را پرداخت کنید.

از آنجایی که بیمه شخص ثالث برای سایر ماشین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، تفاوت هزینه بیمه ماشین پراید با سایر خودروها به نسبت بیمه بدنه خیلی کمتر است. در صورتی که نیاز به مشاوره یا سؤالی در مورد خرید بیمه شخص ثالث پراید داشتید، می‌توانید با شرکت بیمه دات کام تماس بگیرید تا کارشناسان ما در فرآیند خرید شما را به طور کامل راهنمایی کرده و به تمامی سؤالاتتان پاسخ دهند.

قیمت بیمه شخص ثالث پراید چقدر است؟

در سال 1402، بیمه شخص ثالث برای پراید صفر، بدون پوشش اضافه از حدود ۳ میلیون و 608 هزار تومان شروع به قیمت گذاری می‌شود.

ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث پراید برای کدام شرکت است؟

شما با استعلام بیمه شخص ثالث پراید در بیمه دات کام می‌توانید ارزان‌ترین بیمه‌نامه را انتخاب کنید.

سقف تعهد بیمه شخص ثالث پراید در سال 1402 چقدر است؟

 • در خسارات جانی 1 میلیارد و 200 میلیون تومان برای 4 نفر
 • در خسارات مالی 30 الی 600 میلیون تومان بر اساس درخواست بیمه‌گزار