بیمه دات کام

خرید بیمه بدنه پراید

مرحله اول: مشخصــات خودرو
انتخاب کنید
انتخاب کنید
قیمت روز خودرو خود را وارد کنید
بیمه بدنه پراید

استعلام و خرید بیمه بدنه پراید

آمار فروش بیمه شخص ثالث پراید از تمامی ماشین‌ها بیشتر است، اما دلیل این موضوع چیست؟ با توجه به اجباری بودن بیمه‌نامه ثالث، این امر نشان دهنده‌ی این است که در سطح کشور تعداد خودروی پراید نسبت به تمامی ماشین‌ها بیشتر است. با توجه به سطح پایین کیفیت ساخت این خودرو، در تصادفات رانندگی بیشترین آسیب را متحمل می‌شود. از این رو خرید بیمه بدنه پراید یکی از اولین کارهایی است که صاحبان این وسیله نقلیه باید بعد از خرید خودرو انجام دهند.

این خودرو از مزیت‌هایی مثل مصرف بنزین پایین برخوردار است اما علت اصلی پر فروش بودن پراید قیمت آن است. پراید ارزان‌ترین خودروی حال حاضر کشور است که توسط شرکت خودرو سازی سایپا تولید می‌شود. بدنه پراید و جلوبندی آن مستحکم نیست؛ بنابراین در تصادف‌های پراید با دیگر خودروها، خود این خودرو آسیب بیشتری می‌بیند. در صورتی که راننده پراید مقصر باشد، داشتن بیمه بدنه پراید برای جبران خسارت‌های وارد شده به خودرو کاربرد دارد. بیمه بدنه پراید، خسارات بدنه این خودرو و حتی حوادث طبیعی و اتفاقات دیگر مانند سرقت را پوشش می‌دهد. می‌دانیم که معمولا از خودرو پراید بیشتر برای مسیر‌های درون شهری استفاده می‌شود. و از طرفی درون شهر خطرات بیشتری ماشین را تهدید می‌کند. مثلا امکان سقوط درخت یا سنگ‌های ساختمانی بر روی ماشین، بیشتر از هر جایی در درون شهر محتمل‌تر است. پس خرید بیمه بدنه پراید به عنوان یک ماشین درون شهری و روزمره اهمیت بسیار بالایی دارد.

بیمه بدنه پراید چیست؟

بیمه بدنه پراید خسارت‌های مالی وارد شده به مالک خودروی پراید را پوشش می‌دهد. از آنجا که بدنه این خودرو نسبت به بقیه اتومبیل‌ها ضعیف‌تر است، از این رو در هر تصادفی حتی برخورد با یک جسم ثابت، بدنه آن به راحتی آسیب خواهد دید. با توجه به اینکه جبران خسارت‌های وارد شده در تصادفات برای همه به راحتی امکان‌پذیر نیست، بهترین راه خرید بیمه بدنه برای این خودرو است. این بیمه‌نامه با اینکه اختیاری است و مالک خودرو الزام قانونی برای داشتن آن ندارد؛ ولی با توجه به افزایش قیمت‌ قطعات و میزان تصادف بالای این ماشین، خرید این بیمه توصیه می‌شود. البته توجه کنید که بیمه بدنه پراید فقط آسیب یا خسارت وارد شده به خودروی راننده مقصر را پرداخت خواهد کرد. اگرچه هزینه تعمیرات پراید در مقایسه با خودروهای دیگر ممکن است نسبتاً ارزان‌تر باشد، اما اهمیت و استفاده از بیمه بدنه پراید برای حفاظت از ارزش و سلامتی بدنه خودرو، نباید نادیده گرفته شود. در نهایت با خرید بیمه بدنه پراید، می‌توانید با اطمینان بیشتری به رانندگی خود ادامه دهید و در صورت وقوع حوادث، هزینه‌های تعمیرات را به شرکت بیمه واگذار کنید.

پوشش‌های بیمه بدنه پراید

پوشش‌های بیمه بدنه پراید به دو نوع اصلی و اضافی تقسیم می‌شوند. با خرید این بیمه‌نامه پوشش‌های اصلی ارائه می‌شوند؛ اما پوشش‌های الحاقی یا اضافه بیمه بدنه خودروی پراید باید بر اساس شرایط و نیاز با پرداخت حق بیمه بیشتر خریداری شوند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه پراید

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه مربوط به اتومبیل پراید شامل موارد زیر است:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه مربوط به اتومبیل پراید شامل موارد زیر است:

 • خسارت ناشی از تصادف یا برخورد پراید با اجسام ثابت یا متحرک
 • خسارت‌های ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار به بدنه و لوازم اصلی خودرو
 • خسارت‌های ناشی از سرقت پراید و آسیب وارد شده به آن در هنگام سرقت
 • خسارت‌های ناشی از نجات یا انتقال پراید آسیب دیده
 • خسارت‌های وارد شده به باتری و لاستیک (تا 50% قیمت نو آن)

پوشش‌های اضافه بيمه بدنه پراید

پوشش‌های اضافی بیمه‌نامه بدنه اتومبیل پراید، خسارات زیر را جبران می‌کند:

 • خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی سیل، زلزله و طوفان
 • خسارت‌های ناشی از پاشیده شدن مواد شیمیایی، اسیدی و رنگ بر روی بدنه
 • خسارت‌های ناشی از شکستن شیشه خودروی پراید در اثر حوادث ذکر شده در بیمه‌نامه
 • خسارت‌های ناشی از سرقت لوازم و قطعات اصلی و غیراصلی پراید
 • پوشش ایاب و ذهاب ناشی از زمان بدون استفاده بودن خودرو (به دلیل اینکه در تعمیرگاه است)
 • حذف فرانشیز
 • نوسان قیمت

با توجه به اینکه میزان سرقت خودروی پراید بالا است و بدنه آن در صورت تصادف آسیب بیشتری می‌بیند، خرید بیمه‌نامه بدنه خودروی پراید به مالک آن به شدت توصیه می‌شود؛ در واقع تهیه بیمه بدنه پراید باعث می‌شود تا در هنگام تصادف و سرقت نگرانی کمتری بابت هزینه‌ی خسارات داشته باشد.

چه مواردی تحت پوشش بیمه بدنه ماشین پراید قرار نمی‌گیرد؟

این موارد تحت پوشش بیمه بدنه پراید قرار نمی‌گیرند:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و یا تهاجم
 • خسارت‌های ناشی از انفجارهای هسته‌ای
 • خسارت عمدی
 • خسارت‌های ناشی از گریز از ماموران نیروی انتظامی
 • خسارت‌های ناشی از حوادث به دلیل مست بودن یا مصرف مواد توسط راننده
 • خسارت‌های ناشی از بکسل کردن
 • خسارت‌های ناشی از اتصال وسایل الکترونیکی به بدنه
 • خسارت‌های ناشی از حمل بار غیرمجاز

استعلام، محاسبه حق بیمه و قیمت بیمه بدنه پراید

قیمت بیمه بدنه پراید بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. هر کدام از این عوامل می‌تواند در میزان حق بیمه بدنه خودروی پراید تاثیرگذار باشند؛ البته در هر شرکت بیمه، درصد اعمال این فاکتورها متفاوت است. به هرحال، نرخ بیمه بدنه پراید با توجه به عوامل زیر مشخص خواهد شد:

مدل پراید

مدل انتخابی پراید از عواملی است که می‌تواند بر قیمت خرید بیمه بدنه آن تاثیر بگذارد.

سال ساخت پراید

برای خودروهایی با مدل قدیمی، قیمت بیمه بدنه بیشتر خواهد بود. برای مثال قیمت بیمه بدنه پراید مدل 88 از قیمت بیمه بدنه پراید مدل 1401، ممکن است بیشتر باشد و دلیل آن هم موضوعی تحت عنوان ضریب استهلاک ماشین های قدیمی می‌باشد. البته این مورد بستگی به قوانین شرکت بیمه‌گر دارد

تخفیف عدم خسارت

اگر بیمه‌گزار در طول مدت اعتبار بیمه نامه بدنه، خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکند، می‌تواند هنگام تمدید بیمه خودروی خود از تخفیفات عدم خسارت بهره مند شود. میزان تخفیف برای عدم خسارت در سال اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم و بیشتر از 25 درصد الی 70 درصد می باشد.

پرداخت نقدی حق بیمه بدنه

در صورتی که بیمه‌گذار، حق بیمه را به صورت نقدی، یکجا و در همان ابتدا کامل پرداخت کند، از درصد تخفیفی بهره‌مند خواهد شد.

ارزش خودروی پراید

یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار، قیمت روز خودروی پراید می‌باشد که بر روی قیمت بیمه بدنه پراید اثر می‌گذارد. هر چه قیمت روز خودروی پراید بیشتر شود، به طبع قیمت بیمه بدنه آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

پوشش‌های اضافی

پوشش‌های الحاقی که بیمه‌گزار انتخاب می‌کند، باعث افزایش مبلغ بیمه بدنه پراید خواهد شد.

قیمت بیمه بدنه پراید 1402

محاسبه هزینه بیمه بدنه پراید 1402 همانند سال‌های قبل و بر اساس عواملی که بالاتر ذکر شد انجام می‌شود. به عنوان مثال اگر در سایت بیمه دات کام استعلام قیمت بیمه بدنه پراید را بگیرید، خواهید دید که قیمت بیمه بدنه پراید در سال 1402 از 600 هزار تومان شروع شده (ارزان‌ترین بیمه بدنه پراید) و با انتخاب پوشش‌ها یا شرکت‌های مختلف، این عدد افزایش پیدا می‌کند.

استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه بدنه پراید از بیمه دات کام

برای خرید بیمه بدنه پراید از سامانه آنلاین فروش بیمه دات کام، فقط کافی است مراحل زیر را طی نمایید:

 • در ابتدا وارد صفحه خرید بیمه بدنه پراید شده و مشخصات خودروی خود را وارد کنید.
 • در ادامه با مشخص کردن پوشش‌های درخواستی برای بیمه‌نامه اتومبیل خود، با فهرست کاملی از شرکت‌های بیمه‌گر مختلف روبرو خواهید شد. شما می‌توانید با استعلام و مقایسه شرکت‌ها بر اساس توانگری، رتبه رضایت و غیره، مناسب‌ترین بیمه بدنه پراید را با توجه شرایط انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب بیمه بدنه خودروی پراید از شرکت بیمه مدنظر، به مرحله پرداخت حق بیمه هدایت خواهید شد.
 • بعد از پرداخت، بیمه‌نامه در سریع‌ترین زمان صادر و به صورت رایگان برای بیمه‌گزار ارسال خواهد شد.

اگر هنوز در مورد خرید بیمه بدنه پراید و نحوه خرید این بیمه‌نامه از bimeh.com سؤالی دارید، می‌توانید با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید. کارشناسان بیمه دات کام به تمامی سوالات شما پاسخ داده و شما را راهنمایی می‌کنند تا به راحتی خرید اینترنتی بیمه بدنه اتومبیل پراید خود را انجام دهید.

آیا بیمه بدنه سرقت لوازم پراید را هم تحت پوشش قرار می‌دهد؟

بله؛ در صورتی که پوشش اضافه سرقت قطعات فابریک را انتخاب کرده باشید، در صورت دزدیده شدن قطعات اصلی خودرو مثل رینگ، لاستیک، دستگاه پخش و...، شرکت بیمه موظف به پرداخت خسارت است.

قیمت بیمه بدنه پراید چقدر است؟

قیمت بیمه بدنه پراید 1402 در حالتی که صفر کیلومتر است، از 600 هزار تومان برای حالت پایه شروع شده و با توجه به پوشش‌های انتخابی این مبلغ افزایش پیدا می‌کند.

آیا خرید بیمه بدنه پراید اجباری است؟

خیر؛ فقط بیمه ماشین پراید برای تمامی خودروها اجباری است. بیمه بدنه یک بیمه اختیاری است و در صورت تمایل می‌توانید این بیمه را خریداری کنید

برای بیمه بدنه پراید نیاز به مراجعه حضوری است؟

دریافت بیمه بدنه پراید نیاز به مراجعه حضوری ندارد. در بیمه دات کام بازدید بیمه بدنه به دو روش انجام می پذیرد:

1. بازدید توسط مشتری: در این روش مشتری با ارسال تصاویر بدنه خودرو می تواند اقدام کند. نحوه عکس گرفتن از ماشین برای بیمه بدنه در بیمه دات کام به صورت کامل توضیح داده شده است.

2. بازدید توسط کارشناسان بیمه دات کام: با درخواست بازدید توسط کارشناسان بیمه دات کام نیز روشی دیگر برای خرید بیمه بدنه پراید است که می توانید در فرآیند خرید درخواست مراجعه کارشناس را انتخاب کنید. (اعزام کارشناس بدنه فعلا در تهران امکان پذیر است)