بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث پژو 405

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه شخص ثالث پژو 405

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث پژو 405

شاید اگر چند سال پیش به خیابان‌ها نگاه می‌کردید، همیشه یک خودروی 405 به چشم شما می‌خورد. پژو 405 یک خودروی خانوادگی است که به دلیل قدیمی شدن دیگر تولید نمی‌شود. خرید بیمه شخص ثالث پژو 405 برای تمام دارندگان آن الزامی است و در صورت بی توجهی به این بیمه‌نامه، توسط پلیس جریمه خواهند شد. پژو 405 کابین جاداری داشته و عملکرد سیستم تعلیق آن مناسب است؛ همین موضوع موجب می‌شود که به عنوان یک خودروی خانوادگی محبوبیت بالایی داشته باشد. این ماشین بین جوانان هم محبوب است و همین میزان استفاده زیاد موجب می‌شود در حوادث زیادی شاهد حضور یک پژو 405 باشیم. برای جبران خسارت‌های احتمالی،خرید بیمه پژو ۴۰۵ بهترین گزینه است.

بیمه شخص ثالث پژو 405 چیست؟

بیمه شخص ثالث پژو 405، بیمه‌نامه‌ای اجباری بوده که باید تمامی خودروهای این دسته با هر مدل و سال ساختی، آن را داشته باشند. خسارت مالی و جانی اشخاص ثالث در جریان حوادث و تصادفات رانندگی این وسیله نقلیه با بیمه شخص ثالث بیمه شخص ثالث جبران می‌شود.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پژو 405

بیمه شخص ثالث پژو 405 خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به شخص ثالث و خسارت جانی راننده مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد. در حالت کلی، این خسارت‌ها شامل موارد زیر است:

 • خسارت‌های جانی که به شخص ثالث وارد می‌شود؛ اشخاص ثالث می‌توانند شامل راننده و سرنشینان خودروی مقابل و همچنین سرنشینان خودروی مقصر باشند.
 • خسارت‌های مالی خودرو و اموال شخص ثالث
 • خسارت‌های جانی راننده مقصر

در تمامی موارد، بیمه‌گر متعهد می‌شود تا خسارت‌های وارد شده از سمت بیمه‌گزار را در صورت پرداخت به موقع حق بیمه جبران کند.

موارد زیر در بیمه شخص ثالث پژو 405 تحت پوشش قرار نمی‌گیرند:

 • خسارات خودروی راننده مقصر
 • خسارات وسایل خودروی راننده مقصر
 • خساراتی که در خارج از کشور برای خودروی راننده اتفاق می افتد
 • خسارت در اثر انفجار هسته‌ای
 • خساراتی که ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم است.

محاسبه نرخ حق بیمه و قیمت بیمه شخص ثالث 1402 پژو ۴۰۵

بیمه مرکزی هر سال نرخ پایه بیمه شخص ثالث انواع خودروها را برمبنای نرخ دیه و تعداد سیلندر اتومبیل اعلام می‌کند؛ اما عوامل دیگری وجود دارند که بر قیمت نهایی این بیمه‌نامه تاثیرگذار خواهد بود. مولفه‌‌های موثر بر قیمت بیمه شخص ثالث پژو 405 شامل موارد زیر است:

 • نوع کاربری: کاربری اتومبیل به عنوان یکی از معیارهای تعیین کننده قیمت بیمه شخص ثالث لحاظ می‌شود. خودروهای 405 که با کاربری تاکسی یا دولتی استفاده می‌شوند، به دلیل اینکه بیشتر در معرض تصادف و آسیب‌های ناشی از آن هستند، حق بیمه بیشتری در مقایسه با خودروی 405 با کاربری شخصی دارند.
 • تعداد سیلندر پژو 405: این معیار، عامل اثرگذار دیگر بر قیمت بیمه شخص ثالث اتومبیل خواهد بود.
 • تخفیف عدم خسارت: در صورتی که خسارتی برای خودروی 405 در مدت اعتبار بیمه‌نامه ثبت نشده باشد، مالک آن می‌تواند در هنگام تمدید، تخفیف دریافت کند. میزان تخفیف در هر سال %۵ است؛ در صورت افزایش تعداد سال عدم بهره‌گیری از این مزیت، میزان تخفیف در هر سال بیشتر خواهد شد. حداکثر درصد تخفیف در سال چهاردهم تمدید بیمه‌نامه ، ۷۰ درصد است. در صورت استفاده از بیمه برای پرداخت خسارت، تخفیف به صورت پلکانی کاهش پیدا خواهد کرد.
 • سقف تعهد مالی: حداقل پوشش مالی در سال ١٤٠2، برابر با 3٠ میلیون و حداکثر برابر با 6٠٠ میلیون تومان است. حداکثر پوشش مالی شرکت‌های بیمه‌گر متفاوت است. بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بالاتر، پوشش مالی بیشتری را دریافت کند.
 • جریمه دیرکرد: در صورت تمدید نکردن بیمه شخص ثالث پژو 405 در موعد مقرر، باید جریمه دیرکرد پرداخت شود. این جریمه به صورت روزانه محاسبه خواهد شد.

نکته‌ای که اینجا وجود دارد عدم تأثیر گذاری سال ساخت و ارزش خودرو در بیمه شخص ثالث است. به عنوان مثال قیمت بیمه شخص ثالث پژو 405 مدل 88 با قیمت بیمه شخص ثالث پژو 405 مدل 95 در حالت پایه برابر است.

استعلام بیمه شخص ثالث پژو 405

برای استعلام بیمه شخص ثالث پژو 405 باید چند عامل مهم مرتبط با شرکت‌های بیمه‌ای را در نظر گرفت:

 • سطح توانگری
 • تعداد مراکز پرداخت خسارت
 • پوشش‌های مالی
 • رتبه رضایتمندی
 • سهم از بازار

بیمه‌گزاران می‌توانند با درنظرگرفتن معیارهای مذکور، بهترین بیمه شخص ثالث 405 مناسب شرایط خود را از بین شرکت‌های بیمه‌ای مختلف انتخاب نمایند.

استعلام، مقایسه، تمدید و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پژو 405 از بیمه دات کام

برای خرید بیمه شخص ثالث پژو 405 از سامانه فروش آنلاین بیمه دات کام، می توانید مراحل زیر را عملی سازید:

1. بعد از ورود به صفحه خرید بیمه شخص ثالث ، مشخصات اتومبیل خود را وارد کنید.

2. بعد از وارد کردن مشخصات و تعیین میزان پوشش مالی مدنظر خود، فهرست شرکت‌های بیمه‌گر با قیمت‌ها و شرایط مختلف ارائه خواهد شد.

3. با توجه به نیاز و شرایط خودتان، به بررسی بیمه شخص ثالث ارائه شده از طرف شرکت‌های بیمه‌گر پرداخته و بهترین بیمه شخص ثالث پژو 405 مناسب خود را انتخاب نمایید.

4. بعد از خرید و پرداخت آنلاین، بیمه‌نامه در سریع‌ترین زمان برای شما ارسال خواهد شد.

پژو 405 از سال ۱۳۶۹ وارد ایران شد. این خودرو کاربری‌های متعددی از جمله تاکسی، ماشین‌های دولتی و حتی خودروی خانوادگی را تجربه کرده است. هرچه میزان استفاده از خودرویی بیشتر باشد، آمار تصادف آن نیز افزایش خواهد یافت. بیمه شخص ثالث پژو 405 آسیب‌های جانی و مالی شخص ثالث را در صورت مقصر بودن راننده خودروی 405 پوشش خواهد داد. همچنین می‌توانید در هنگام خرید از مشاوره و راهنمایی کارشناسان فروش bimeh.com بهره‌مند شوید.

قیمت بیمه شخص ثالث پژو ۴۰۵ چقدر است؟

محاسبه بیمه شخص ثالث پژو 405 علاوه بر نرخ دیه مربوط به آن سال، به عواملی نظیر نوع کاربری، تخفیف عدم خسارت، سقف تعهد مالی و جریمه دیرکرد بستگی دارد.

آیا سال ساخت پژو 405 بر قیمت بیمه شخص ثالث آن تأثیر گذار است؟

خیر؛ قیمت بیمه پژو ۴۰۵ مدل 89 با قیمت بیمه شخص ثالث پژو ۴۰۵ مدل ۹۱ یا هر سال ساخت دیگری تفاوتی ندارد؛ تفاوت در قیمت‌ها تنها به دلیل سایر عوامل تأثیر گذاری مثل نوع کاربری، تخفیف عدم خسارت، جریمه دیرکرد و... بستگی دارد. البته حق بیمه شخص ثالث خودروهایی که 15 سال از تولید آنها گذشته باشد، به ازای هر سال مازاد بر آن 15 سال، 2% حق بیمه اضافی در نظر گرفته می‌شود؛ حداکثر این افزایش قیمت هم تا 20% است.

بیمه ماشین پژو ۴۰۵ تا چند نفر را پوشش می‌دهد؟

سقف پوشش جانی بیمه شخص ثالث پژو 405، به تعداد ظرفیت این ماشین (4 نفر) است.