بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث دنا

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه دات کام فرق میکنه

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث دنا

دنا یکی از بهترین و محبوب‌ترین خودروهای داخلی است که در سال 93 واحد بازار شد. علاوه بر ظاهر جذاب، مشخصات فنی این خودرو هم از دلایل محبوبیت این خودرو است. پیش از اینکه به سراغ مشخصات فنی این ماشین برویم، باید بگوییم که خرید بیمه شخص ثالث دنا اجباری بوده و در صورتی که خودرویی بدون این بیمه‌نامه در شهر تردد کند، علاوه بر جریمه، توقیف هم خواهد شد. در ادامه بیشتر در مورد این بیمه صحبت می‌کنیم.

خودروی دنا و دنا پلاس که از تولیدات ملی است، 4 سیلندر بوده و حجم موتور آن 1.7 لیتر است. این ماشین سدان (چهار در و صندوق عقب مجزا)، صندوق جاداری دارد که برای مسافرت‌های طولانی بسیار مناسب است. فضای کابین دنا برای خانواده‌های 4 نفره بسیار مناسب است. اما کشش این ماشین در سر بالایی‌ها کمی ضعیف است که خود می‌تواند موجب تصادف و حادثه شود. برای همین استفاده از بیمه شخص ثالث دنا در بسیاری موارد از بیمه‌گزاران در برابر یک خسارت سنگین محافظت می‌کند.

بیمه شخص ثالث دنا چیست؟

همه رانندگان، باید بیمه شخص ثالث را داشته باشند. این بیمه‌نامه، خسارات مالی و جانی وارد شده به افراد ثالث و اموالشان، همچنین خسارات جانی وارد شده به خود راننده مقصر دنا را پوشش می‌دهد. افراد ثالث در تصادف شامل راننده خودروی مقابل یا همان زیان دیده همراه با سرنشینان آن، راکب موتور مقصر و ترک نشین آن (حداکثر 1 نفر)، سرنشینان خودروی مقصر و عابران پیاده هستند. در صورتی که راننده دنا، بیمه شخص ثالث خودروی خود را تمدید نکند یا همراه نداشته باشد، علاوه بر جریمه توسط پلیس یا دولت، باید تمامی خسارات را از جیب خود پرداخت کند که با توجه به افزایش نرخ دیه در هر سال، مبلغ خسارت قابل ملاحظه خواهد بود. همان طور که می‌دانید بیمه شخص ثالث اجباری و بیمه بدنه اختیاری می‌باشد اما با‌توجه به هزینه‌های بالای قطعات دنا و دناپلاس و حوادث طبیعی که شما را تهدید می‌کند، توصیه می‌کنیم در کنار بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه دنا را نیز تهیه کنید.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث دنا

پوشش‌های بیمه شخص ثالث را می‌توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

 • خسارت‌های جانی شامل: فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو وارد شده از طرف خودروی دنا به افراد ثالث (در خصوص سرنشینان خودروها باید گفت که فقط تعداد مجاز تعریف شده تحت پوشش هستند.)
 • خسارات مالی وارد شده از طرف دنا به اموال، خودرو و موتور زیان دیده
 • خسارت‌های جانی وارد شده به راننده دنای مقصر(این پوشش را پوشش حوادث راننده می‌نامند.)

استثنائات بیمه شخص ثالث شامل موارد زیر است:

 • خسارت واردشده به خودرو راننده دنا
 • خسارت واردشده به وسایل خودروی راننده دنا
 • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور
 • خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای
 • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم

قیمت بیمه شخص ثالث دنا

عوامل مختلفی بر قیمت بیمه شخص ثالث دنا تاثیر می‌گذارند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورتی که خودروی دنا برای اهداف دیگری از جمله تاکسی اینترنتی یا خودروی دولتی استفاده شود، قیمت بیمه‌نامه آن به دلیل افزایش نرخ تصادف، بیشتر خواهد شد.
 • تعداد سیلندر یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه شخص ثالث دنا است.
 • در صورتی که راننده ماشین دنا از شرکت بیمه‌گر خسارتی را دریافت نکند، مشمول تخفیف عدم دریافت خسارت خواهد شد. این تخفیف می‌تواند باعث کاهش قیمت بیمه شود. هرچه سال بیشتری خسارت گرفته نشود، میزان تخفیف بیشتر خواهد شد. حداکثر تخفیف برای سال چهاردهم و برابر با 70 درصد است.
 • اگر به هر دلیلی راننده دنا بیمه شخص ثالث خود را تمدید نکند، باید در هنگام تمدید جریمه دیرکرد را هم بپردازد. جریمه دیرکرد به صورت روزانه به صورت تقسیم میزان حق بیمه یک سال بدون تخفیف بر تعداد روزها محاسبه می‌شود. سپس عدد به دست آمده در تعداد روزهای جریمه ضرب خواهد شد. نکته اصلی اینجا است که شرکت بیمه از زمان تمام شدن تاریخ حق بیمه، مسئولیتی برای پرداخت خسارت نخواهد داشت.
 • پوشش مالی می‌تواند بر کاهش یا افزایش قیمت بیمه، تأثیر بگذارد. مقدار مبلغ بیمه شخص ثالث دنا بر اساس نرخ دیه انسان کامل در ماه حرام اعلام می‌شود که هر سال توسط قوه قضاییه مشخص می‌شود. در سال 1402، میزان دیه در ماه حرام 1 میلیارد و 200 میلیون تومان و در ماه‌های غیرحرام برابر با 900 میلیون تومان است.

بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندرها، میزان حق بیمه و پوشش مالی را مشخص می‌کند. در سال 1402 حداقل و حداکثر پوشش مالی برابر با 30 و 600 میلیون تومان است. تمامی شرکت‌ها موظف هستند که حداقل پوشش مالی را ارائه دهند؛ اما سقف پوشش در هر شرکتی متفاوت است. هرچه پوشش مالی بیشتری انتخاب شود، باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کرد.

توجه کنید که مدل و قیمت دنا، تأثیری در نرخ حق بیمه ثالث ندارد. به عنوان مثال قیمت بیمه شخص ثالث دنا پلاس 1402 با قیمت بیمه شخص ثالث دنا 96 تفاوتی نخواهد داشت. هزینه بیمه ثالث دنا پلاس 1402 صفر کیلومتر در سال جاری، حدوداً از 4 میلیون و 140 هزار تومان شروع می‌دهد؛ برای بیمه دنا معمولی نیز با توجه به تعداد سیلندر و کاربری یکسان، همین مبلغ در نظر گرفته می‌شود.

از کدام شرکت، بیمه شخص ثالث دنا خریداری کنید؟

بهتر است شرکتی بیمه‌گری را انتخاب کنید که در عواملی مانند میزان رضایت، توانگری، تعداد شعبه‌های دریافت خسارت و قیمت، بیشترین امتیاز را نسبت به بقیه داشته‌باشد.

خرید بیمه شخص ثالث دنا از بیمه دات کام

برای استعلام، تمدید یا خرید بهترین بیمه شخص ثالث دنا از سایت بیمه دات کام، سامانه آنلاین خرید انواع بیمه، اقدام کنید. طی کردن مراحل زیر برای استعلام یا خرید بیمه خودرو الزامی است:

1. وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه دات کام شوید.

2. مشخصات خودرو دنا از جمله: نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت را مشخص کنید.

3. در صفحات بعد باید نوع بیمه‌نامه، شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ پایان اعتبار، میزان تخفیف و خسارت را تعیین کنید.

4. در صفحه بعد، می توانید شرکت‌های بیمه‌گر را با هم مقایسه و بهترین و متناسب‌ترین را انتخاب و خریداری کنید.

5. بعد از پرداخت حق بیمه، بیمه‌نامه خودروی شما صادر خواهد شد.

دنا یکی از خودروهای خوش ساخت و با طراحی زیبا است که از همان ابتدا توانست، محبوبیت زیادی کسب کند. با توجه به احتمال حوادث و تصادف برای هر خودرویی، توجه به بیمه شخص ثالث دنا اهمیت زیادی دارد. این بیمه‌نامه مسئولیت پرداخت خسارت‌ زیان دیدگان را به شرکت بیمه منتقل می‌کند. در صورت داشتن هر سؤال و درخواست راهنمایی در خصوص استعلام، تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث دنا با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

قیمت بیمه دنا پلاس 1402 چقدر است؟

قیمت بیمه شخص ثالث دنا پلاس بر اساس نرخ دیه و مواردی نظیر تخفیف عدم خسارت، سقف تعهدات مالی و نوع کاربری تعیین می‌شود. در حالت پایه بیمه ثالث دنا در سال 1402 از 4 میلیون و 241 هزار تومان شروع می‌شود.

آیا قیمت بیمه شخص ثالث دنا پلاس با دنای معمولی یکسان است؟

بله؛ مدل و ارزش خودرو تأثیری بر قیمت گذاری بیمه شخص ثالث ندارد.

در صورت تصادف، خسارت مربوط به خود ماشین دنا هم جبران می‌شود؟

خیر؛ بیمه شخص ثالث خسارات مالی راننده‌ی مقصر را پرداخت نمی‌کند.