خرید بیمه شخص ثالث دنا

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث دنا

دنا یکی از بهترین و پر فروش‌ترین خودروهای داخلی است که در سال 93 وارد بازار شد. ظاهر جذاب و ویژگی‌های فنی قابل قبول دنا، از دلایل محبوبیت این خودرو است. خرید بیمه شخص ثالث دنا و دنا پلاس اجباری بوده و در صورتی که ماشین دنا بدون این بیمه‌نامه در شهر تردد کند، علاوه بر جریمه، توقیف هم خواهد شد.

خودروی دنا و دنا پلاس با 4 سیلندر و حجم موتور 1.7 لیتر تولید شده‌ است. این ماشین سدان (دارای چهار در و صندوق عقب مجزا)، صندوق جاداری دارد که برای خانواده‌های 4 نفره بسیار مناسب است. با این حال توان خودروی دنا در سر بالایی‌ها کمی ضعیف است و در طول رانندگی با این خودرو، همواره احتمال وقوع صد‌ها حادثه وجود دارد. استفاده از بیمه شخص ثالث دنا در موارد مختلف، از بیمه‌گزاران در برابر خسارات سنگین احتمالی محافظت می‌کند.

بیمه شخص ثالث دنا چیست؟

همه رانندگان باید بیمه شخص ثالث را داشته باشند. این بیمه‌نامه، علاوه بر خسارات مالی و جانی وارد شده به افراد ثالث و اموالشان، خسارات جانی وارد شده به خود راننده مقصر دنا را پوشش می‌دهد. افراد ثالث در تصادف شامل راننده خودروی مقابل یا همان زیان‌دیده همراه با سرنشینان آن، راکب موتور مقصر و ترک نشین آن (حداکثر 1 نفر)، سرنشینان خودروی مقصر و عابران پیاده هستند. در صورتی که راننده دنا، بیمه شخص ثالث خودروی خود را تمدید نکرده باشد، علاوه بر جریمه توسط پلیس یا دولت، باید تمامی خسارات را از جیب خود پرداخت کند که با توجه به افزایش نرخ دیه در هر سال، مبلغ خسارت قابل ملاحظه خواهد بود.

همان طور که می‌دانید بیمه شخص ثالث اجباری و بیمه بدنه اختیاری می‌باشد اما با‌ توجه به هزینه‌های بالای قطعات دنا و دناپلاس و حوادث طبیعی که شما را تهدید می‌کند، توصیه می‌کنیم در کنار بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه دنا را نیز تهیه کنید.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث دنا

پوشش‌های بیمه شخص ثالث دنا را می‌توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

 • خسارت‌های جانی شامل: فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو وارد شده از طرف خودروی دنا به افراد ثالث (در خصوص سرنشینان خودروها باید گفت که فقط تعداد مجاز تعریف شده تحت پوشش هستند.)
 • خسارات مالی وارد شده از طرف خودرو دنا به اموال، خودرو و موتور زیان دیده
 • خسارت‌های جانی وارد شده به راننده مقصر دنا (این پوشش را پوشش حوادث راننده می‌نامند.)

استثنائات بیمه شخص ثالث دنا

در همه بیمه‌نامه‌ها مواردی وجود دارد که تحت پوشش نیست. این استثنائات برای بیمه شخص ثالث دنا شامل موارد زیر است:

 • خسارت واردشده به خودروی مقصر (دنا)
 • خسارت واردشده به وسایل خودروی راننده دنا
 • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور
 • خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای
 • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم

قیمت بیمه شخص ثالث دنا

عوامل مختلفی بر قیمت بیمه شخص ثالث دنا تاثیر می‌گذارند.

نوع کاربری

در صورتی که خودروی دنا برای اهداف دیگری از جمله تاکسی اینترنتی یا خودروی دولتی استفاده شود، قیمت بیمه‌نامه آن به دلیل افزایش نرخ تصادف، بیشتر خواهد شد.

تعداد سیلندر

تعداد سیلندر یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیمه دنا است.

تخفیف عدم خسارت

در صورتی که راننده ماشین دنا از شرکت بیمه‌گر خسارتی را دریافت نکند، مشمول تخفیف عدم دریافت خسارت خواهد شد. این تخفیف می‌تواند باعث کاهش قیمت بیمه شود. هر چه تعداد سال‌های عدم دریافت خسارت بیشتر باشد، میزان تخفیف بیشتر خواهد شد. حداکثر تخفیف برای سال چهاردهم و برابر با 70 درصد است.

تعداد سال‌های عدم دریافت خسارتدرصد تخفیف
سال اول
سال دوم10٪
سال سوم15٪
سال چهارم20٪
سال پنجم25٪
سال ششم30٪
سال هفتم35٪
سال هشتم40٪
سال نهم45٪
سال دهم50٪
سال یازدهم55٪
سال دوازدهم60٪
سال سیزدهم65٪
سال چهاردهم70٪

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث

اگر به هر دلیلی راننده دنا، بیمه شخص ثالث خود را تمدید نکند، باید در هنگام تمدید جریمه دیرکرد را هم بپردازد. جریمه دیرکرد به صورت روزانه محاسبه می‌شود و مبلغ آن از تقسیم میزان حق بیمه یک سال (بدون تخفیف) بر تعداد روزها به دست می‌آید. سپس با ضرب عدد به دست آمده در تعداد روزهای جریمه، مبلغ نهایی جریمه دیرکرد مشخص خواهد شد. باید توجه کنید که شرکت بیمه از لحظه‌ی تمام شدن تاریخ انقضای بیمه‌نامه، مسئولیتی برای پرداخت خسارت نخواهد داشت.

سقف پوشش مالی بیمه ثالث دنا

پوشش مالی می‌تواند بر کاهش یا افزایش قیمت بیمه تأثیر بگذارد. مقدار مبلغ بیمه شخص ثالث دنا بر اساس نرخ دیه انسان کامل در ماه حرام است که هر سال توسط قوه قضاییه مشخص می‌شود. در سال 1403، میزان دیه در ماه حرام 1 میلیارد و 600 میلیون تومان و در ماه‌های غیر حرام برابر با 1 میلیارد و 200 میلیون تومان است.

بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندرها، میزان حق بیمه و پوشش مالی را مشخص می‌کند. در سال 1403 حداقل و حداکثر پوشش مالی برابر با 40 و 800 میلیون تومان است. تمامی شرکت‌ها موظف هستند که حداقل پوشش مالی را ارائه دهند؛ اما سقف پوشش در هر شرکتی متفاوت است. هر چه پوشش مالی بیشتری انتخاب شود، باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کرد.

توجه کنید که مدل و قیمت دنا، تاثیری در نرخ حق بیمه ثالث ندارد. به عنوان مثال قیمت بیمه شخص ثالث دنا پلاس 1403 با قیمت بیمه شخص ثالث دنا 96 تفاوتی نخواهد داشت. هزینه بیمه ثالث دنا پلاس 1403 صفر کیلومتر در سال جاری، حدوداً از 6 میلیون و 40 هزار و 930 تومان شروع می‌شود. برای بیمه دنای معمولی نیز با توجه به تعداد سیلندر و کاربری یکسان، همین مبلغ در نظر گرفته می‌شود.

از کدام شرکت، بیمه شخص ثالث دنا پلاس خریداری کنیم؟

بهتر است شرکت بیمه‌گری را انتخاب کنید که در عواملی مانند:

 • میزان رضایت
 • توانگری مالی
 • تعداد شعبه‌های دریافت خسارت
 • قیمت یا حق بیمه‌نامه

عملکرد بهتری را نسبت به بقیه داشته‌ باشد.

دارندگان خودروی دنا می‌توانند با مقایسه هر یک از شرکت‌های بیمه با یکدیگر، با توجه به معیارهای مذکور، بهترین بیمه‌گر را برای بیمه شخص ثالث انتخاب نمایند. همچنین باید توجه داشت که حداقل پوشش مالی بین تمامی شرکت‌های بیمه‌گر یکسان و تفاوت بین شرکت‌ها، در حداکثر پوشش مالی است.

بیمه شخص ثالث دنا قسطی

خرید بیمه شخص ثالث دنا اجباری است اما به خاطر قیمت بالای بیمه شخص ثالث، ممکن است ترجیح شما خرید قسطی بیمه شخص ثالث باشد. پس از بررسی شرکت‌های بیمه و مقایسه بیمه‌های موجود، می‌توانید از شرایط پرداخت قسطی بیمه دات کام برای بیمه شخص ثالث دنا استفاده کنید!

بیمه دات کام برای پرداخت راحت‌تر حق بیمه امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای خریداران فراهم کرده است. برای پرداخت قسطی مبلغ بیمه، نیازی به چک و سفته ندارید. در بیمه دات کام می‌توانید با پرداخت تنها بخشی از مبلغ بیمه نامه، بیمه شخص ثالث دنا را خریداری و بقیه هزینه را به‌ صورت اقساط پرداخت نمایید. برای این کار کافی است هنگام انتخاب روش پرداخت، گزینه پرداخت اقساطی را انتخاب کنید.

خرید بیمه شخص ثالث دنا از بیمه دات کام

شما می‌توانید برای استعلام، تمدید یا خرید بهترین بیمه شخص ثالث دنا از سایت بیمه دات کام اقدام کنید. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث دنا در سایت بیمه دات کام شوید.

2. مشخصات خودرو دنا از جمله: نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت را مشخص کنید.

3. در صفحات بعد باید نوع بیمه‌نامه، شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ پایان اعتبار، میزان تخفیف و خسارت را تعیین کنید.

4. در مرحله بعد، می‌توانید شرکت‌های بیمه‌گر را با هم مقایسه کرده و در نهایت بهترین و متناسب‌ترین آنها را انتخاب و خریداری کنید.

5. بعد از پرداخت حق بیمه، بیمه‌نامه خودروی شما صادر خواهد شد.

دنا یکی از خودروهای خوش ساخت و با طراحی زیبا است که از همان ابتدا توانست، محبوبیت زیادی کسب کند. با توجه به احتمال بالای وقوع حوادث و تصادف برای هر خودرویی، توجه به بیمه شخص ثالث، اهمیت زیادی دارد. این بیمه‌نامه مسئولیت پرداخت خسارت‌ زیان‌دیدگان را به شرکت بیمه واگذار می‌کند. در صورتی که در مورد استعلام، تمدید یا خرید بیمه دنا و دنا پلاس، سوالی دارید و یا می خواهید از مشاوره و راهنمایی متخصصان بیمه کمک بگیرید، با بیمه دات کام تماس حاصل فرمایید.

قیمت بیمه دنا پلاس 1403 چقدر است؟

قیمت بیمه شخص ثالث دنا پلاس بر اساس نرخ دیه و مواردی نظیر تخفیف عدم خسارت، سقف تعهدات مالی و نوع کاربری تعیین می‌شود. در حالت پایه بیمه ثالث دنا در سال 1403 از 6 میلیون و 40 هزار و 930 تومان شروع می‌شود.

آیا قیمت بیمه شخص ثالث دنا پلاس با دنای معمولی یکسان است؟

بله؛ مدل و ارزش خودرو تاثیری بر قیمت گذاری بیمه شخص ثالث ندارد.

آیا در صورت تصادف، خسارت مربوط به خود ماشین دنا مقصر هم توسط بیمه ثالث دنا جبران می‌شود؟

خیر؛ بیمه شخص ثالث دنا خسارات مالی راننده‌ی مقصر را پرداخت نمی‌کند.