بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث دنا

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

استعلام قیمت با پلاک خودرو

پلاک خودرو و کد ملی صاحب پلاک را وارد کنید

I.R.
IRAN
ب
ایـــران
کد ملی جهت استعلام از بیمه مرکزی الزامی است
بیمه شخص ثالث دنا

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث دنا

دنا یکی از بهترین و محبوب‌ترین خودروهای داخلی است که در سال 93 واحد بازار شد. علاوه بر ظاهر جذاب، مشخصات فنی این خودرو هم از دلایل محبوبیت این خودرو است. پیش از اینکه به سراغ مشخصات فنی این ماشین برویم، باید بگوییم که خرید بیمه شخص ثالث دنا اجباری بوده و در صورتی که خودرویی بدون این بیمه‌نامه در شهر تردد کند، علاوه بر جریمه، توقیف هم خواهد شد. در ادامه بیشتر در مورد این بیمه صحبت می‌کنیم.

خودروی دنا که از تولیدات ملی است، 4 سیلندر بوده و حجم موتور آن 1.7 لیتر است. این ماشین سدان، صندوق جاداری دارد که برای مسافرت‌های طولانی بسیار مناسب است. فضای کابین دنا برای خانواده‌های 4 نفره بسیار مناسب است. اما کشش این ماشین در سر بالایی‌ها کمی ضعیف است که خود می‌تواند موجب تصادف و حادثه شود. برای همین با اینکه استفاده از بیمه شخص ثالث دنا اجباری است، اما در بسیاری موارد از بیمه‌گزاران در باربر یک خسارت سنگین محافظت می‌کند.

بیمه شخص ثالث دنا چیست؟

همه رانندگان، باید بیمه شخص ثالث را داشته باشند. این بیمه‌نامه، خسارات مالی و جانی وارد شده به افراد ثالث و اموالشان، همچنین خسارات جانی وارد شده به خود راننده مقصر دنا را پوشش می‌دهد. افراد ثالث در تصادف شامل راننده خودروی مقابل یا همان زیان دیده همراه با سرنشینان آن، راکب موتور مقصر و ترک نشین آن (حداکثر 1 نفر)، سرنشینان خودروی مقصر، عابران پیاده و غیره است. در صورتی که راننده دنا، بیمه شخص ثالث خودروی خود را تمدید نکند یا همراه نداشته باشد، علاوه بر جریمه توسط پلیس یا دولت، باید تمامی خسارات را از جیب خود پرداخت کنید که با توجه به افزایش نرخ دیه در هر سال، مبلغ خسارت قابل ملاحظه خواهد بود.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث دنا

پوشش‌های بیمه شخص ثالث را می‌توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

 • خسارت‌های جانی شامل: فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو وارد شده از طرف خودروی دنا به افراد ثالث (در خصوص سرنشینان خودروها باید گفت که فقط تعداد مجاز تعریف شده تحت پوشش هستند.)
 • خسارات مالی وارد شده از طرف دنا به اموال، خودرو و موتور زیان دیده
 • خسارت‌های جانی وارد شده به راننده دنای مقصر(این پوشش را پوشش حوادث راننده می‌نامند.)

استثنائات بیمه شخص ثالث شامل موارد زیر است:

 • خسارت واردشده به خودرو راننده دنا
 • خسارت واردشده به وسایل خودروی راننده دنا
 • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور
 • خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای
 • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم

قیمت بیمه شخص ثالث دنا

عوامل مختلفی بر قیمت بیمه شخص ثالث دنا تاثیر می‌گذارند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورتی که خودروی دنا برای اهداف دیگری از جمله تاکسی اینترنتی یا خودروی دولتی استفاده شود، قیمت بیمه‌نامه آن به دلیل افزایش نرخ تصادف، بیشتر خواهد شد.
 • تعداد سیلندر یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه شخص ثالث دنا است.
 • در صورتی که راننده ماشین دنا از شرکت بیمه‌گر خسارتی را دریافت نکند، مشمول تخفیف عدم دریافت خسارت خواهد شد. این تخفیف می‌تواند باعث کاهش قیمت بیمه شود. هرچه سال بیشتری خسارت گرفته نشود، میزان درصد برای هر سال 5 درصد بیشتر خواهد شد. حداکثر تخفیف برای سال چهاردهم و برابر با 70 درصد است.
 • اگر به هر دلیلی راننده دنا بیمه شخص ثالث خود را تمدید نکند، باید در هنگام تمدید جریمه دیرکرد را هم بپردازد. جریمه دیرکرد به صورت روزانه به صورت تقسیم میزان حق بیمه یک سال بدون تخفیف بر تعداد روزها محاسبه می‌شود. سپس عدد به دست آمده در تعداد روزهای جریمه ضرب خواهد شد. نکته اصلی اینجا است که شرکت بیمه از زمان تمام شدن تاریخ حق بیمه، مسئولیتی برای پرداخت خسارت نخواهد داشت.
 • پوشش مالی می‌تواند بر کاهش یا افزایش کاهش قیمت بیمه، تأثیر بگذارد. مقدار مبلغ بیمه شخص ثالث دنا بر اساس نرخ دیه مرد کامل در ماه حرام اعلام می‌شود که هر سال توسط قوه قضاییه مشخص می‌شود. در سال 1401، میزان دیه در ماه حرام و غیرحرام برابر با 800 و 600 میلیون تومان است.

بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندرها، میزان حق بیمه و پوشش مالی را مشخص می‌کند. در سال 1401 حداقل و حداکثر پوشش مالی برابر با 20 و 400 میلیون است. تمامی شرکت‌ها موظف هستند که حداقل پوشش مالی را ارائه دهند؛ اما سقف پوشش در هر شرکتی متفاوت است. هرچه پوشش مالی بیشتری انتخاب شود، باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کرد.

از کدام شرکت، بیمه شخص ثالث دنا خریداری کنید؟

بهتر است شرکتی بیمه‌گری را انتخاب کنید که در عواملی مانند میزان رضایت، توانگری، تعداد شعبه‌های دریافت خسارت و قیمت، بیشترین امتیاز را نسبت به بقیه داشته‌باشد.

خرید بیمه شخص ثالث دنا از بیمه دات کام

شما می‌توانید برای استعلام، تمدید یا خرید بهترین بیمه شخص ثالث دانا از سایت بیمه دات کام، سامانه آنلاین خرید انواع بیمه، اقدام کنید. طی کردن مراحل زیر برای استعلام یا خرید بیمه خودرو الزامی است:

1. وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث بیمه دات کام شوید.

2. مشخصات خودرو دنا از جمله: نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت را مشخص کنید.

3. در صفحات بعد باید نوع بیمه‌نامه، شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ پایان اعتبار، میزان تخفیف و خسارت تعیین کنید.

4. در صفحه بعد، می توانید شرکت‌های بیمه‌گر را با هم مقایسه و بهترین و متناسب‌ترین را انتخاب و خریداری کنید.

5. بعد از پرداخت حق بیمه، بیمه‌نامه خودروی شما صادر خواهد شد.

دنا یکی از خودروهای خوش ساخت و با طراحی زیبا است که از همان ابتدا توانست، محبوبیت زیادی کسب کند. با توجه به احتمال حوادث و تصادف برای هر خودرویی، توجه به بیمه شخص ثالث دنا اهمیت زیادی دارد. این بیمه‌نامه مسئولیت پرداخت خسارت‌ زیان دیدگان را به شرکت بیمه منتقل می‌کند. در صورت داشتن هر سؤال و درخواست راهنمایی در خصوص استعلام، تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث دنا با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

قیمت بیمه دنا پلاس ۱۴۰1 چقدر است؟

قیمت این بیمه‌نامه بر اساس نرخ دیه و مواردی نظیر تخفیف عدم خسارت، سقف تعهدات مالی و نوع کاربری تعیین می‌شود.

آیا قیمت بیمه شخص ثالث دنا پلاس با دنای معمولی یکسان است؟

بله؛ مدل و ارزش خودرو تأثیری بر قیمت گذاری بیمه شخص ثالث ندارد.

در صورت تصادف، خسارت مربوط به خود ماشین دنا هم جبران می‌شود؟

خیر؛ بیمه شخص ثالث خسارات مالی راننده‌ی مقصر را پرداخت نمی‌کند.