خرید بیمه بدنه ایران

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

استعلام قیمت با پلاک خودرو

پلاک خودرو و کد ملی صاحب پلاک را وارد کنید

I.R.
IRAN
ایـــران
کد ملی جهت استعلام از بیمه مرکزی الزامی است

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام بیمه بدنه ایران

شرکت بیمه ایران به دلیل قدمت و دولتی بودن خود، درصد بالایی از فروش بیمه بدنه را در سراسر کشور به خود اختصاص داده است. در ادامه به برسی کامل بیمه بدنه ایران پرداخته‌ایم تا با خیالی آسوده و آگاهی کامل آن را خریداری نمایید.

بیمه ایران در سال 1314 به عنوان اولین و قدیمی‌ترین شرکت بیمه در ایران با سرمایه صد درصد دولتی تأسیس شد. بیمه ایران موفق شد در سال 1397، چهل و سه درصد از سهم بازار بیمه بدنه را به خود اختصاص دهد. بیمه بدنه، زیر شاخه بیمه خودرو است و بیمه‌ای اختیاری محسوب می‌شود که خسارت‌های مالی خودرو را در سوانح مختلف مانند سرقت، آتش‌سوزی، شکست شیشه، آسیب به بدنه و... جبران می‌کند بنابراین بیمه‌گزار با خرید بیمه بدنه، خودروی خود را برای مجموعه مختلفی از خطرات، تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد. با اینکه خرید بیمه بدنه خودرو اختیاری است، اما با افزایش قابل ملاحظه قیمت خودرو و قطعات یدکی مربوطه، خرید بیمه بدنه امری ضروری به نظر می‌رسد.

مزایای خرید بیمه بدنه ایران

با مقایسه‌ی قیمت بیمه‌ شرکت‌های مختلف از طریق بیمه دات کام، متوجه می‌شوید که بیمه بدنه شرکت‌های مختلف تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. در واقع مسئله‌ای که می‌تواند بیمه‌های مختلف را از یکدیگر متمایز کند، مزایا و خدمات مختلف آن‌ها است. در این خصوص، بیمه ایران مزایای فوق‌العاده‌ای ارائه داده است که منجر به جذب بیشتر مخاطبین به سوی خود شده است. مزایای بیمه ایران به شرح زیر است:

 • دارای 182 واحد پرداخت خسارت در سراسر کشور حتی شهرهای کوچک
 • ارائه پوشش کشیدن میخ و اشیای نوک تیز بر بدنه وسیله نقلیه (بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای، پوشش کشیدن میخ را ارائه نمی‌کنند.)
 • بازدید رایگان از وسیله نقلیه قبل از صدور بیمه بدنه
 • تنوع تخفیفات بیمه بدنه ایران در هنگام تمدید بیمه‌نامه
 • امکان صدور بیمه بدنه برای خودروهای دارای عمر بیش از 20 سال با ارائه مجوز از مدیریت بیمه‌های اتومبیل

پوشش‌های بیمه بدنه ایران

خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه ایران در دو نوع، پوشش اصلی و اضافی ارائه می‌شود. در ادامه این راهنما از بیمه دات کام به طور کامل این دو نوع پوشش توضیح داده شده است.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه خودرو ایران، در حالت عادی خطرات و خسارات اصلی زیر را پوشش می‌دهد:

 • صدمات خودرو ناشی از برخورد آن با اجسام متحرک یا ثابت
 • چپ شدن خودرو و واژگونی یا سقوط آن
 • حوادث طبیعی مانند برخورد آذرخش یا آتش‌سوزی
 • سرقت‌های کلی شامل سرقت یا آسیب‌دیدن خود خودرو و وسایل مهم و اصلی آن که در بیمه‌نامه ذکر شده است.
 • خسارات و حوادثی که در طول عملیات نجات یا انتقال یک خودرو به وجود می‌آید.
 • خساراتی که برای باتری و لاستیک‌های خودرو ایجاد شده است. این جبران تا حدود 50 درصد قیمت لوازم نو را شامل می‌شود.
 • بیمه بدنه خودرو ایران با پرداخت مبلغی بیشتر از حق بیمه خساراتی نظیر هزینه‌های متعارف ناشی از نجات خودرو یا جلوگیری از افزایش خسارات و انتقال خودرو به تعمیرگاه تا حداکثر 20% را جبران می‌کند.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ایران

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ایران فقط برای موارد نام برده کاربرد دارد ولی خسارات وارده به بدنه اتومبیل از تنوع بالاتری برخوردار است. لذا کارشناسان بیمه‌دات کام توصیه می‌کنند که پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ایران را به همراه پوشش‌های اصلی تهیه نمایید. البته افزودن هر یک از پوشش‌های تکمیلی به بیمه‌نامه سبب افزایش قیمت بیمه بدنه خواهد شد.

 • سرقت لوازم و قطعات وسیله نقلیه بیمه ‌شده: سرقت کلی وسیله نقلیه تحت پوشش بیمه بدنه جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ایران تلقی می‌گردد؛ ولی خرید پوشش‌های اضافی بیمه بدنه برای لوازم خودرو نظیر رینگ و لاستیک الزامی است. در چنین شرایطی، ارزش وسایل نقلیه تحت پوشش اضافی سرقت بیمه بدنه نباید از 20% ارزش وسیله نقلیه فراتر شود.
 • نوسان قیمت خودرو: شرکت بیمه ایران با این پوشش اضافی بیمه بدنه، نوسان قیمت خودرو را در طول مدت قرارداد بیمه‌نامه تقبل می‌کند. نرخ پوشش اضافی نوسان قیمت 5 درصد حق بیمه بدنه سالانه خودرو است.
 • شکست شیشه: پوشش اضافی شکست شیشه، ریسک شکستن آن را در شرایط جوی و تغییر دما داخل خودرو جبران می‌کند. نرخ این پوشش اضافی بیمه بدنه ایران، 5 درصد حق بیمه بدنه سالانه است که بر اساس ارزش روز شیشه پرداخت می‌شود. البته باید افزود که 90% هزینه نصب شیشه بر عهده شرکت بیمه ایران بوده و 10% الباقی به عنوان فرانشیز پرداختی بیمه‌گزار تلقی می‌گردد.
 • بلایای طبیعی: : ریسک‌های آصا (آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار) جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ایران محسوب می‌شوند؛ ولی خساراتی همچون سیل، زلزله و آتشفشان با پوشش‌های اضافی بیمه بدنه خودرو ایران جبران خواهند شد. شرکت بیمه ایران برای ارائه این پوشش بیمه‌ای، 5% حق بیمه سالانه را لحاظ می‌کند.
 • پاشیدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی: با این پوشش اضافی بیمه بدنه ایران، خسارات ناشی از پاشیدن اسید، رنگ و مواد شیمیایی بر بدنه خودرو جبران می‌شود. البته ارائه پوشش یاد شده ملزم به پرداخت 5% حق بیمه سالانه بیمه بدنه است.
 • عدم استفاده از وسیله نقلیه در هنگام تعمیرات: در صورت بروز حادثه‌ای که سبب عدم امکان استفاده از وسیله نقلیه به دلیل تعمیرات گردد، شرکت بیمه ایران روزانه مبلغی را به عنوان هزینه ایاب و ذهاب به مدت سی روز به بیمه‌گزار پرداخت خواهد کرد. مجموع خسارت پرداختی بیمه ایران نباید از 20% مبلغ خسارت برآورد شده بیشتر باشد.
 • کشیدن میخ و اشیای نوک تیز بر بدنه خودرو: شرکت بیمه ایران انحصارا پوشش تکمیلی کشیدن میخ و نظایر آن را بر بدنه خودرو پرداخت میکند.

در صورتی که اکنون بیمه بدنه ایران را دارید و تمایل به افزایش پوشش‌های بیمه‌نامه‌ی خود را دارید، می‌توانید سریعا با مشاوران مجرب بیمه دات کام از طریق تکمیل فرم یا تماس تلفنی 0214372 ارتباط برقرار کرده و علاوه بر دریافت اطلاعات و راهنمایی‌های تخصصی، بیمه بدنه خودرویتان را در عرض چند دقیقه تمدید یا خرید نمایید یا الحاقیه افزایش پوشش‌ها را دریافت کنید.

سقف تعهدات بیمه بدنه ایران

سقف تعهدات بیمه بدنه ایران مطابق جدول زیر است:

پوشش‌هاسقف تعهدات
کشیدن میخ روی بدنه خودرو%90 مبلغ خسارت
خسارت‌های کلی ناشی از تصادف، تصادم و آتش‌سوزیحداکثر تا 90% مبلغ خسارت
پوشش شکست شیشه%90 ارزش روز شیشه و هزینه نصب آن
پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی روی بدنه خودرو%90 مبلغ خسارت
بلایای طبیعی%90 مبلغ خسارت
خسارت سرقت جزئی و کلی%80 مبلغ خسارت
نوسانات قیمت خودروحداکثر تا میزان 50% ارزش روز خودرو
جبران خسارت هر حلقه چرخ شامل رینگ و لاستیک%50 ارزش نو
پوشش خسارت باتری%50 ارزش نو
پوشش ایاب و ذهابروزانه به میزان یک در هزار ارزش خودرو تا سقف 70.000 تومان. مجموع غرامت این پوشش، حداکثر تا 20% مبلغ خسارت است.
سرقت درجای لوازم و قطعات فابریک خودروتا سقف 20% ارزش خودرو
پوشش هزینه‌های نجات خودروحداکثر تا 20% کل خسارت واردشده
ترانزیتبسته به میزان خسارت در بیرون از کشور

خساراتی که از پوشش بیمه بدنه ایران مستثنی شده

طبیعی است که تمام خسارت‌های مالی که برای خودرو به وجود می‌آید با بیمه بدنه جبران نشود؛ به همین دلیل نیاز است در هنگام خرید بیمه‌نامه به موارد خارج از تعهد شرکت بیمه نیز توجه شود. مواردی که بیمه بدنه ایران تعهدی برای جبران آن ندارد شامل موارد زیر است

 • خسارات وسایل الکتریکی و الکترونیکی خودروی بیمه شده اگر ناشی از خرابی و نقص در کارکرد و سیستم آن‌ها باشد
 • خسارات عمدی که توسط راننده، بیمه‌گزار یا ذینفع به خودروی موضوع بیمه وارد می‌شود
 • خسارت ناشی از حمل بار بیش از حد مجاز توسط وسیله نقلیه بیمه شده
 • خسارت‌های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از شورش، اعتراض و اعتصاب و جنگ به بدنه خودروی بیمه‌شده
 • عدم داشتن گواهینامه یا گواهینامه مرتبط راننده هنگام بروز تصادف و حادثه
 • خسارت ناشی از مصرف مواد روانگردان، مشروبات الکلی و مواد مخدر حین رانندگی
 • خسارت مربوط به بکسل کردن خودروی دیگر مگر با رعایت شرایط استاندارد و نکات ایمنی
 • خسارت خودرو حین تعقیب و گریز نیروی انتظامی مگر خودروی بیمه‌شده به صورت غیرقانونی تصرف شده باشد
 • خسارات ناشی از انفجارهای هسته‌ای

استعلام بیمه بدنه ایران

اگر تمایل دارید از آخرین تغییرات پوشش‌های بیمه بدنه بیمه ایران، قیمت‌ها و تخفیف‌های آن مطلع شوید؛ می‌توانید در سایت بیمه دات کام استعلام بیمه بدنه ایران را انجام دهید. با استعلام بیمه بدنه ایران، می‌توانید آن را با شرکت‌های دیگر مقایسه کنید و با توجه به شرایطتان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

قیمت بیمه بدنه ایران

شرکت بیمه ایران، همانند شرکت‌های بیمه‌گر دیگر، قیمت بیمه بدنه را بر اساس ویژگی‌های خودرو، شامل نوع کاربری، سال ساخت و مدل خودرو تعیین می‌کند. البته عوامل دیگری مانند: ارزش روز خودرو و انتخاب پوشش‌های اضافی نیز در تعیین حق بیمه بدنه ایران نقش دارند.

 • ارزش روز خودرو: این مبلغ را خود بیمه‌گزار تعیین می‌کند که باید ارزش روز خرید و فروش خودرو در بازار باشد. این ارزش خودرو، ملاک پرداخت خسارت است. اگر خودرو با قیمتی کمتر از ارزش واقعی بیمه شود، شرکت بیمه ایران در هنگام بروز حادثه، خسارت کمتری را به بیمه‌گزار پرداخت خواهد کرد.
 • پوشش‌های اضافی بیمه بدنه: پوشش‌های اضافی بیمه بدنه که در بالا مطرح شد، در افزایش قیمت بیمه بدنه ایران دخیل هستند. هرچه تعداد پوشش بیمه بدنه بیشتری انتخاب شود، هزینه بیمه بدنه ایران نیز بالاتر خواهد رفت.

قیمت بیمه بدنه ایران در سال 1403

برای مشاهده قیمت بیمه بدنه ایران در سال 1403 می‌توانید در بیمه دات کام مشخصات خودروی خود را ثبت نمایید و با توجه به انتخاب پوشش‌های دلخواهتان، قیمت بیمه بدنه ایران در سال 1403 را مشاهده نمایید.

تخفیف بیمه بدنه ایران

شرکت بیمه ایران در جهت حمایت از بیمه‌‌گزاران خود، انواع مختلفی از تخفیف بیمه بدنه را در نظر گرفته است:

 • تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه: تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه به بیمه‌گزارانی تعلق می‌گیرد که در طول مدت اعتبار بیمه بدنه خود، خسارتی از شرکت بیمه ایران دریافت نکرده‌اند.
 • تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه ایران به شرح جدول زیر است:

سال تمدیدسال اولسال دومسال سومسال چهارم و بالاتر
درصد تخفیف بیمه بدنه25%35%45%60%
 • تخفیف اعضای هیئت علمی: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات عالی می‌توانند از تخفیف 10% خرید بیمه بدنه ایران بهره‌مند شوند.
 • تخفیف گروهی: شرکت بیمه ایران، تخفیف 20% حق بیمه را به عنوان تخفیف گروهی برای بیمه کردن بیش از 100 دستگاه خودرو لحاظ می‌کند.
 • تخفیف نقدی: تخفیف 10% بیمه بدنه در هنگام خرید نقدی لحاظ خواهد شد.
 • تخفیف خودروی صفر کیلومتر: دارندگان خودروی صفر تا 3 ماه بعد از ترخیص خودرو از کارخانه یا تحویل آن فرصت دارند که از تخفیف 30% بیمه بدنه ایران برای خودروی صفر خود استفاده نمایند.
 • تخفیف خودروی با کیفیت: شرکت بیمه ایران تخفیف 10 درصدی را برای بیمه بدنه خودروهای خارجی غیرچینی اعمال می‌کند.
 • تخفیف ایثارگری: شرکت بیمه ایران برای بیمه بدنه خودروی ایثارگران عزیز، تخفیف 10% را در نظر گرفته است.
 • تخفیف ویژه خودروی سواری: خودروهای سواری (وانت، کامیون، کامیونت) از تخفیف بیمه بدنه ایران به میزان 10 الی 15 درصد حق بیمه برخوردارند.
 • تخفیف کارکنان و نمایندگان شعب: شرکت‌های بیمه معمولاً برای این افراد تخفیفات خوبی ارائه می‌کنند.

خرید اینترنتی بیمه بدنه ایران

متقاضی خرید بیمه بدنه ایران می‌تواند به سایت بیمه دات کام مراجعه نماید و با درج مشخصات خودروی خود و انتخاب پوشش‌های تکمیلی مدنظر، به استعلام آنلاین قیمت بیمه بدنه بپردازد، سپس با مشاهده شرایط بیمه‌ای شرکت‌های بیمه‌گر مختلف به مقایسه پرداخته و با توجه به شرایط و پوشش‌های انتخابی، بیمه بدنه ایران خود را به صورت آنلاین در کمترین زمان ممکن خریداری نماید. البته قبل از خرید نیاز به بازدید از خودروی موضوع بیمه است که بیمه دات کام به صورت مستقیم و بدون نیاز به مراجعه حضوری شما به نمایندگان شرکت بیمه ایران، در محل به کارشناسی مجاز خودرو می‌پردازد. امکان فرستادن کارشناس بیمه دات کام به محل خودروی موضوع بیمه کاملا رایگان است و هزینه‎ای برای شما ندارد و سبب صرفه‌جویی زمان و هزینه‌ی شما خواهد شد.

دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

بیمه‌گزار در هنگام حادثه حداکثر 5 روز کاری فرصت دارد که با مدارک یاد شده به مراکز پرداخت بیمه ایران مراجعه کند و فرم اعلام خسارت بدنه خودرو را تکمیل نماید. ضمنا اگر خودرو نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، باید داغی آن قطعات آسیب‌دیده را به شرکت بیمه ایران تحویل دهد. سپس کارشناسان بیمه بدنه میزان خسارت خودرو را برآورد کرده و حواله پرداخت خسارت و فرم مفاصا حساب صادر می‌شود. بیمه‌گزار زیان‌دیده می‌تواند با مراجعه به بانک و تحویل حواله پرداخت خسارت و فرم مفاصا حساب، مبلغ خسارت مربوطه را دریافت نماید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت خسارت بیمه بدنه ایران

ارائه مدارک زیر به مراکز پرداخت خسارت ضروری است:

 • اصل و کپی بیمه بدنه
 • اصل و رونوشت کارت ملی بیمه‌گزار و مالک خودرو
 • کپی سند مالکیت خودرو
 • اصل و کپی گواهینامه راننده مقصر
 • اصل و کپی بیمه شخص ثالث

مراکز پرداخت خسارت بیمه بدنه ایران

آدرس مرکز پرداخت خسارت بدنهشماره تماس
مجتمع مطهری: خیابان مطهری، بعد از چهارراه قائم مقام، نبش دریای نور (‌شهید سرافراز‌)، پ ۴۴۸۸۵۰۲۳۰۱-۹
مجتمع فاطمی: میدان فاطمی، مقابل وزارت کشور۸۸۹۷۳۳۲۳-۵
شعبه ممتاز شرق :بعد از سه‌راه تهرانپارس، کیلومتر یک جاده آبعلی، پلاک ۱۴۸۶۷۷۸۸۳۱۸۴-۶
شعبه ممتاز غرب: کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج، بعد از ایران خودرو، جنب بانک تجارت۴۴۱۹۵۸۳۱-۵
شعبه بعثت: بزرگراه بعثت، روبروی پارک خزانه۵۵۳۰۲۹۱۲-۴
شعبه ورامین: بلوار شهید باهنر، نرسیده به میدان امام حسین، نبش کوچه شهید اردستانی۳۶۲۷۵۳۸۶-۷-۹
شعبه اسلامشهر: جاده ساوه، اسلامشهر، جنب شهرک لاله، روبروی شهرک محمدیه۵۶۱۳۷۶۶۱-۳
شعبه ممتاز کرج: سه راه گوهردشت، بین بلال سوم و چهارم۰۲۶۳۲۷۴۱۰۵۰
شعبه ممتاز کرج: فقط بدون کروکی، فردیس، جاده ملارد، نرسیده به سه‌راه حافظیه۰۲۶۳۶۶۶۲۲۱۰-۱۵
شعبه دماوند: گیلاوند، بلوار آیت اله خامنه‌ای، روبروی تامین اجتماعی۷۶۳۱۳۳۳۹

خرید قسطی بیمه بدنه ایران از بیمه دات کام

برای خرید بیمه بدنه ایران، نیازی به مراجعه نمایندگی‌های مختلف نیست. با خرید اینترنتی بیمه بدنه ایران از بیمه دات کام، می‌توانید در کمال آرامش و در عرض چند دقیقه، بیمه دلخواه خود را بخرید و سپس با پر کردن یک فرم و ارائه مدارک لازم، پس از چند روز بیمه‌نامه را درب منزل خود تحویل می‌گیرید. بیمه دات کام همواره در جهت سهولت مشتریان خود و ارائه خدمات بهتر به آن‌ها در تلاش است، در این مسیر خرید اقساطی بیمه بدنه خودرو را فراهم نموده که احتیاجی به ارائه چک و ضامن ندارد.

تمدید بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه حداکثر به مدت یک سال اعتبار دارد و بیمه‌گزار باید پس از آن، بیمه‌نامه خود را تمدید نماید. در زمان تمدید بیمه بدنه، بیمه‌گزار می‌تواند شرکت بیمه قبلی خود را تغییر دهد و یا در صورتی که از خدمات بیمه‌گر قبلی رضایت دارد همچنان بیمه‌نامه را با همان شرکت تمدید کند. اگر بیمه‌گزار بخواهد بیمه‌نامه را با همان شرکت بیمه قبلی تمدید کند در شرایط خاص شرکت بیمه از خودرو بازدید نمی‌کند. لازم است بدانید هر شرکت بیمه برای اینکه بیمه بدنه را بدون بازدید از خودرو تمدید کند، شرایط مخصوص به خود را دارد. این شرایط در بیمه ایران به شرح زیر است:

- از تاریخ سررسید بیمه‌نامه قبلی نگذشته باشد.

- بیمه‌گزار تغییری در پوشش‌های اضافی بیمه‌نامه نسبت به سال قبل نداده باشد.

- خودرو بیمه‌گزار بیش‌ از 50 درصد نسبت به سال قبل گران‌تر نشده باشد.