بیمه دات کام

خرید بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

مرحله اول: مشخصات موتور
انتخاب کنید
انتخاب کنید
بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

طبق قوانین رسمی کشور، تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینی اعم از خودرو، ماشین‌های سنگین، ماشین‌آلات کشاورزی و موتورسیکلت موظف به تهیه بیمه شخص ثالث هستند. شرکت بیمه پاسارگاد یکی از شرکت‌های خصوصی است که خدمات مربوط به بیمه شخص ثالث موتور و ماشین را از سال 1386 ارائه می‌دهد. بیمه موتورسیکلت پاسارگاد می‌تواند یک انتخاب مناسب برای انتقال مسئولیت مدنی بیمه‌گزار به یک شرکت بیمه‌گر باشد.

کاربرد و پوشش‌های بیمه موتورسیکلت پاسارگاد

بیمه شخص ثالث پاسارگاد مسئولیت خسارات وارد شده از سوی بیمه‌گزار به اشخاص ثالث را بر عهده می‌گیرد؛ به این معنی که اگر بیمه‌گزار در یک حادثه به جان یا مال فرد یا افرادی صدمه وارد کند، مسئولیت مالی اتفاق رخ داده ندارد بر عهده او نیست و تنها وجه قضایی اتفاق متوجه ایشان می‌شود. بیمه شخص ثالث پاسارگاد دو نوع خسارت مالی و بدنی را مورد پوشش قرار می‌دهد.

موارد تحت پوشش بیمه شخص ثالث پاسارگاد شامل موارد زیر است:

  • جبران آسیب‌های مالی اشخاص ثالث: اگر خودرو، موتور یا سایر اموال اشخاص ثالث در حادثه آسیب ببیند، پرداخت هزینه‌های آن (تا سقف مشخص شده در قرارداد) بر عهده شرکت بیمه پاسارگاد است.
  • جبران آسیب‌های بدنی اشخاص ثالث: هزینه‌های مربوط به درمان، نقص عضو، از کار افتادگی و فوت اشخاص ثالث تا 1 میلیارد و 200 میلیون تومان (در سال 1402)، توسط شرکت بیمه پاسارگاد پرداخت می‌شود. طبق قانون جدید و اضافه شدن پوشش حوادث سرنشین، راننده مقصر نیز می‌تواند از پوشش خسارات جانی بیمه شخص ثالث استفاده کند.

از آنجا که تهدید موتور برای سایر وسایل نقلیه کمتر است و برعکس، راکب موتور همواره در خطر تصادف و آسیب جسمی است، اضافه شدن قانون حوادث سرنشین به مفاد بیمه شخص ثالث، مزیت این بیمه‌نامه را برای موتورسواران دو چندان کرده است.

شخص ثالث کیست؟

تمامی عابرینی که پیاده مشغول به حرکت هستند، سرنشینان سایر خودروها و سرنشینان ماشین بیمه‌گزار، در این بیمه‌نامه به عنوان شخص ثالث شناخته می‌شوند.

نوع و میزان تعهدات بیمه موتور پاسارگاد

تعهدات بیمه شخص ثالث پاسارگاد برای موتور سیکلت، به دو بخش مالی و جانی تقسیم می‌شود:

1- در خصوص خسارات جانی، با توجه به نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه به تعهدات عمل می‌شود. به عنوان مثال در سال 1402 ، دیه انسان کامل در ماه‌های عادی 900 میلیون تومان و در ماه‌های حرام 1.2 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. بیمه موتور سیکلت پاسارگاد، خسارات جانی اشخاص ثالث را با توجه به زمان وقوع حادثه (تا سقف اعداد مذکور) پرداخت می‌کند.

2- اما آسیب‌های مالی شرایط متفاوتی دارند. با توجه به نرخ دیه اعلام شده در ابتدای سال، بیمه مرکزی حداقل و حداکثر تعهد مالی شرکت‌های بیمه را برای سال جدید اعلام می‌کند. تمامی شرکت‌ها موظف به ارائه طرحی با حداقل پوشش مالی هستند؛ اما برای پوشش‌های بیشتر اجباری وجود ندارد. در حال حاضر (سال 1402)، حداکثر سقف پوشش مالی برای بیمه موتور سیکلت پاسارگاد 350 میلیون تومان در نظر گرفته شده است؛ اما امکان دارد طرح‌های دیگری تا انتهای سال اضافه شود. حداقل پوشش مالی برای تمام شرکت‌ها نیز 30 میلیون تومان (برای سال 1402) است.

چرا باید بیمه موتور سیکلت پاسارگاد را انتخاب کنیم؟

شرکت بیمه پاسارگاد، یکی از بهترین شرکت‌های خصوصی در صنعت بیمه است. این مجموعه با 92 شعبه، 940 کارگزار و 63 مرکز پرداخت خسارت آماده ارائه خدمات به بیمه‌گزاران است. با توجه به آمار منتشر شده در سال 1400، شرکت بیمه پاسارگاد با اختلاف زیاد از عدد تعیین شده، در بالاترین سطح توانگری مالی قرار دارد. سطح توانگری مالی با توجه به قدرت شرکت بیمه در پرداخت خسارات بیمه‌گزاران تعیین می‌شود.

قیمت بیمه موتور سیکلت پاسارگاد

تعیین نرخ بیمه شخص ثالث موتور با توجه به عوامل مختلفی مثل تعداد سیلندر ، سال ساخت و نوع موتور تعیین می‌شود. به جز قیمت پایه که توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود، شرکت بیمه پاسارگاد در تعاملی با کارشناسان تشخیص ریسک خود، قیمت مناسبی را برای طرح‌های مختلف بیمه موتور سیلکت در نظر می‌گیرد. با این حال نمی‌توان عدد دقیقی برای آن متصور شد. اما با مشاهده جدول زیر که نرخ پایه بیمه موتور سیکلت در آن درج شده، می‌توان تا حدودی از قیمت بیمه شخص ثالث پاسارگاد مطلع شد.

نرخ پایه بیمه شخص ثالث موتور سیکلت در سال 1402 (مدل‌هایی که بیمه پاسارگاد خدمات مربوط به آن را ارائه می‌دهد):

نوع موتورمبلغ حق بیمه یکساله (به تومان)
دنده‌ای تک سیلندر924،300
دنده‌ای سه چرخ1،092،000
برقیتقریباً 924،300 (این عدد از سوی بیمه مرکزی اعلام نشده است.)

مدت اعتبار بیمه موتور سیکلت پاسارگاد

طبق قانون جدید، بیمه شخص ثالث موتور در بازه‌های زمانی کمتر از 1 سال هم صادر می‌شود. بیمه موتور سیکلت کوتاه مدت در بازه‌های 2 ماهه، 3 ماهه، 4 ماهه، 6 ماهه و 9 ماهه ارائه می‌شود. این شرکت علاقه‌ای به ارائه بیمه‌های کوتاه مدت نداشته و بیمه موتورسیکلت پاسارگاد تنها به صورت یکساله وجود دارد.

تخفیفات بیمه موتور پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد، تخفیفات مربوط به بیمه‌نامه ثالث موتورسیکلت‌ها را در دو قالب ارائه می‌دهد:

  • تخفیفات مناسبتی: در بازه‌های زمانی خاصی از سال، این شرکت مبلغی را به عنوان تخفیف از مبلغ قابل پرداخت بیمه‌گزاران کسر می‌کند.
  • تخفیفات عدم دریافت خسارت: در صورتی که شخصی در طول یک سال استفاده از بیمه شخص ثالث اقدامی برای دریافت خسارت از شرکت بیمه نکند، طبق قانون بیمه مرکزی به ازای هر سال عدم دریافت خسارت، 5% تخفیف به ایشان تعلق می‌گیرد. به عنوان مثال فردی که برای ششمین سال متوالی قصد تمدید بیمه موتور سیکلت پاسارگاد را دارد، 25% (به ازای 5 سال) تخفیف دریافت می‌کند. اگر فردی بعد از چند سال بدون خسارت، دچار حادثه‌ای شود که نیاز به استفاده از بیمه ثالث خود داشته باشد، تمام سوابق بیمه‌ای او از بین نمی‌رود؛ بلکه به صورت پلکانی به ازای هر بار دریافت خسارت، از سوابق تخفیف او کسر می‌شود.

ارتباط بین عدم دریافت خسارت و تخفیف بیمه موتور سیکلت پاسارگاد را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

تعداد سال‌های عدم خسارتسال اولسال دومسال سومسال چهارم...سال سیزدهمسال چهاردهم
میزان تخفیف5%10%15%20%...65%70%

تمدید و خرید بیمه موتور سیکلت پاسارگاد از بیمه دات کام

بیمه پاسارگاد خدمات خود را در خصوص بیمه موتور سیکلت تک سیلندر، بیمه موتور سیلکت دو سیلندر به بالا و بیمه موتور برقی، به وسیله سامانه برخط بیمه دات کام ارائه می‌دهد. برای خرید بیمه پاسارگاد کافی است پس از مراجعه به صفحه بیمه موتور در سایت Bimeh.com، نوع موتور، سال ساخت و وضعیت بیمه‌نامه قبلی (در صورت وجود) را وارد کنید. از بین لیست شرکت‌های مختلف، بیمه پاسارگاد را پیدا کرده و بر روی دکمه خرید کلیک کنید. پس از تکمیل اطلاعات و پرداخت مبلغ تعیین شده، بیمه موتور سیکلت پاسارگاد در همان روز (در صورت خرید تا ساعت 21) صادر می‌شود. همچنین، شما می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان خبره بیمه‌دات‌کام، قبل و بعد از خرید بیمه‌ استفاده کنید.