خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام X22

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام X22

ام وی ام x22 یکی از محبوب‌ترین خودروهای چینی در ایران به حساب می‌آید. مصرف سوخت این خودرو بسیار کم بوده و معادل 5.9 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر است. موتور 1.5 لیتری این محصول قدرت 105 اسب بخار را تولید کرده و حداکثر سرعت 170 کیلومتر بر ساعت را ارائه می‌دهد. درست است که این خودرو از نظر ایمنی سطح مناسبی دارد، اما احتمال بروز حادثه برای همه وجود دارد. با خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام X22، در صورت بروز حادثه اگر مقصر باشید، دیگر نیاز نیست هزینه‌ای پرداخت کنید چرا که شرکت بیمه مسئولیت جبران خسارت را به عهده می‌گیرد. اگر مایل به آشنایی با انواع پوشش‌های این بیمه هستید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

بیمه شخص ثالث ام وی ام X22 چیست؟

بیمه شخص ثالث ام وی ام X22 خسارات جانی و مالی را که از طرف خودروی ام وی ام ایکس 22 به افراد ثالث وارد می‌شود، تحت پوشش قرار می‌دهد. اشخاص ثالث شامل: راننده و سرنشین خودروی مقابل، راکب و ترک نشین موتور مقابل و همچنین سرنشینان خودروی مقصر هستند. با خرید بیمه شخص ثالث این خودرو، راننده ام وی ام می‌تواند خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث را تا سقف تعهدات بیمه، جبران کند. البته خسارات وارد شده به بدنه ماشین ام وی ام شخص مقصر با استفاده از بیمه بدنه ام وی ام X22 قابل جبران است.

ام وی ام ایکس 22، پس از عرضه در سال 1395، خیلی سریع به یکی از محبوب‌ترین خودروهای چینی تا آن زمان تبدیل شد. اولین سری تولید این محصول مونتاژ داخل، تیپ ساده بود. اولین سری MVM X22 آپشن خاصی نداشت؛ اما پس از گذشت دو سال و با مشاهده استقبال عالی خریداران، امکاناتی مثل سنسور فشار باد تایر، ترمز کمکی، کنترل کشش و پایداری، به این خودرو اضافه شد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث ام وی ام X22

خسارات تحت پوشش بیمه شخص ثالث MVM X22 شامل موارد زیر هستند:

  • خسارت‌های جانی که به اشخاص ثالث وارد می‌شوند؛ این صدمات شامل فوت، شکستگی، ازکارافتادگی، نقص عضو و همچنین هزینه‌های پزشکی هستند.
  • خسارات مالی که به خودرو و اموال اشخاص ثالث وارد می‌شوند.
  • خسارات جانی که به راننده مقصر (ام وی ام X22) وارد می‌شوند. (پوشش حوادث سرنشین)

استثنائات بیمه شخص ثالث MVM X22

البته صدمات ذکر شده در جدول زیر تحت پوشش بیمه شخص ثالث این خودرو نیستند:

استثنائات بیمه شخص ثالث MVM X22
خسارت واردشده به خودرو راننده ام وی ام X22 (مقصر)
خسارات واردشده به وسایل خودروی راننده ام وی ام ایکس 22 (مقصر)
خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای
خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم
خسارات ناشی حادثه خارج از مرز

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث ام وی ام X22

عوامل متعددی بر افزایش یا کاهش قیمت بیمه شخص ثالث MVM X22 تاثیرگذار هستند که به شرح هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

کاربری خودرو

در صورتی که از خودروی ام وی ام برای کاربری غیر شخصی مانند تاکسی، ماشین دولتی یا تعلیم رانندگی استفاده شود، نرخ حق بیمه بیمه شخص ثالث MVM X22 افزایش خواهد داشت. دلیل آن هم بیشتر بودن ریسک تصادف این خودروها است.

تعداد سیلندر

تعداد سیلندر هم از عوامل مهمی است که بر قیمت بیمه شخص ثالث ام وی ام X22 تاثیر می‌گذارد. توجه کنید که مدل ماشین اهمیتی ندارد و تعداد سیلندر تعیین کننده است. به عنوان مثال هزینه بیمه شخص ثالث ام وی ام x22 مدل ۹۶ با یک ایکس 22 صفر کیلومتر یکسان است؛ یا قیمت بیمه ایکس 22 پرو دنده‌ای صفر با ایکس 22 اتوماتیک کارکرده متفاوتی ندارد.

پوشش مالی

قیمت پایه بیمه شخص ثالث ام وی ام X22 بر اساس نرخ دیه انسان کامل در ماه حرام مشخص می‌شود. قوه قضاییه نرخ دیه را در آخر هر سال برای سال بعد مشخص خواهد کرد؛ در ماه‌های حرام سال 1403 مقدار دیه برابر با 1 میلیارد و 600 میلیون تومان و در ماه غیرحرام برابر با 1 میلیارد و 200 میلیون تومان است. بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه ماه حرام و همچنین تعداد سیلندر خودروها، حداقل و حداکثر پوشش مالی، حق بیمه را مشخص می‌کند.

در سال 1403، حداقل پوشش مالی برابر با 40 میلیون و حداکثر 800 میلیون تومان است. تمامی شرکت‌ها باید حداقل پوشش مالی را داشته باشند؛ اما در خصوص حداکثر پوشش، فقط تعدادی از شرکت‌ها آن را ارائه می‌دهند. مالک خودروی ام وی ام ایکس 22 به دلیل افزایش نرخ دیه، بهتر است تا با پرداخت حق بیمه بیشتر، شرکتی را انتخاب کند که حداکثر پوشش مالی را داشته باشد.

تخفیف عدم دریافت خسارت

در صورتی که مالک خودروی MVM X22 در طول دوره، از شرکت بیمه‌گر خود خسارتی را دریافت نکند، در هنگام تمدید بیمه شخص ثالث ام وی ام X22، مشمول تخفیف عدم دریافت خسارت خواهد شد. میزان تخفیف به ازای هر تعداد سال بدون دریافت خسارت، 5% است. درصد تخفیف برای سال اول برابر با 5 درصد و تخفیف برای سال چهاردهم برابر با 70 درصد است که بیشترین میزان تخفیف به حساب می‌آید.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

اگر مالک خودروی ام وی ام X22 پس از پایان بیمه‌‌نامه خود اقدام به تمدید نکند، در هنگام تمدید باید جریمه دیرکرد را بپردازد. میزان جریمه دیرکرد از طریق تقسیم مقدار کل حق بیمه بدون تخفیف، بر تعداد روزهای سال و ضرب در تعداد روزهای دیرکرد، محاسبه خواهد شد. همچنین در این مدت، شرکت بیمه‌گر تعهدی برای پرداخت خسارت ندارد.

کدام شرکت بیمه‌گر را برای خرید بیمه شخص ثالث خودروی MVM X22 انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین شرکت بیمه‌گر باید عواملی از جمله میزان رضایت، توانگری مالی، قیمت و تعداد مراکز دریافت خسارت شرکت بیمه‌گر را در نظر گرفت. در آخر، شرکتی را باید انتخاب کرد که با شرایط بیمه‌گزار تطابق بیشتری دارد. با توجه به افزایش قیمت خودروهای چینی، توصیه می‌شود که شرکت‌هایی با سطح توانگری بالا را انتخاب شود.

استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ام وی ام X22 از بیمه دات کام

متاسفانه از آنجا که این محصول مدیران خودرو بعضی از استانداردهای ایمنی را ندارد و از طرفی شاهد افزایش استفاده از آن هستیم، در تصادفات احتمال آسیب به دیگران و همچنین سرنشینان خود خودرو بیشتر خواهد بود. بهترین راه برای جبران خسارت‌ها، خرید بیمه شخص ثالث MVM X22 است. سریع‌ترین راه برای استعلام، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام X22 از طریق سامانه بیمه دات کام است. بیمه دات کام یک سامانه آنلاین فروش انواع بیمه است که شما می‌توانید با استفاده از آن در مدت زمان بسیار کم، انواع شرکت‌ها را با هم مقایسه و بهترین بیمه‌نامه را انتخاب کنید.

برای خرید بیمه شخص ثالث MVM X22 از سامانه آنلاین بیمه دات کام باید مراحل زیر را طی کنید:

1. ابتدا وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث خودروی خود در سایت bimeh.com شوید.

2. نیاز است تا مشخصات خودرو از جمله نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت را وارد کنید.

3. نوع بیمه‌نامه شخص ثالث، شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ پایان اعتبار، میزان تخفیف و خسارت را باید به صورت دقیق مشخص کنید.

4. از فهرست شرکت‌های بیمه‌گر، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

5. و در آخر به راحتی حق بیمه خود را پرداخت کنید. بیمه شخص ثالث خودروی MVM X22 شما در کمترین زمان ممکن صادر و به صورت رایگان برایتان ارسال می‌شود.

ام وی ام X22 خودروی کراس اوور چینی است. این مدل به دلیل ظاهر مناسب و ویژگی‌های فنی به روز، توانسته نرخ فروش بالایی را در کشور ما به دست بیاورد. در کنار همه این‌ها، توجه به بیمه شخص ثالث ام وی ام X22 اهمیت زیادی دارد. برای دریافت مشاوره برای خرید بهترین بیمه شخص ثالث خودرو، کارشناسان بیمه دات کام در خدمت شما هستند.

آیا تفاوت قیمت mvm x22 در مدل‌های مختلف بر قیمت بیمه شخص ثالث آن تاثیرگذار است؟

خیر؛ با توجه به اینکه بیمه شخص ثالث خسارت سایر خودروها را جبران می‌کند، قیمت x22 بر تعیین نرخ آن بی تاثیر است.

آیا در خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ام وی ام X22، بازدید ماشین هم لازم است؟

خیر؛ با توجه به مشخصاتی که بیمه‌گزار وارد می‌کند، بدون نیاز به بازدید خودرو فرآیند صدور بیمه‌نامه ثالث انجام می‌شود.

برای خودروی X22 که چند سالی است مورد استفاده قرار نگرفته جریمه دیرکرد چقدر می‌شود؟

جریمه دیرکرد نهایتاً تا 1 سال محاسبه می‌شود و بعد از آن دیگر محاسبه نمی‌شود.