21 دی 1401

لوازم یدکی مسروقه مورد علاقه سارقان را بیمه کنید!

ماشین شما دارای قطعات ارزشمند زیادی است و پارک کردن آن در خارج از محل که سارقان می توانند به آن دسترسی پیدا کنند، دور از منطق است. در حالی که در اکثر موارد،سارقان  وسایل گران قیمت مانند کیف و لوازم الکترونیکی را هدف قرار می‌دهند، آن‌ها می‌توانند لوازم یدکی را نیز به سرقت ببرند. لوازم یدکی مسروقه به آن دسته از قطعات گفته می‌شود که دسترسی راحت‌تری برای سارقان دارند و آن‌ها آسان‌تر می‌توانند این قطعات به فروش برسانند.برخی از این قطعات شامل: موتور، باتری، لاستیک و… است.برای این‌که در رابطه با لوازم یدکی مسروقه اطلاعات کسب کنید در ادامه با ما همراه باشید.

سرقت خودرو مشکلی جدی است، مهم نیست در کجای جهان هستید. مهم نیست که سوار یک پراید معمولی هستید یا یک سوپراسپرت درجه یک. منصفانه است که بگوییم هر وسیله نقلیه‌ موتوری یک هدف وسوسه انگیز برای سارقان است.

گاهی اوقات، سارقان قصد دارند قطعات خاص خودرو یا لوازم جانبی آن را به سرقت ببرند نه کل وسیله نقلیه. آن‌ها با چنین هدفی راهی ساده‌تر را برای کسب درآمد انتخاب کرده و گرفتار خطر نیز نخواهند شد.

در ادامه، ما قصد داریم برخی از ارزشمندترین قطعات یدکی خودرو و اغلب سرقت شده را بررسی کنیم.

قطعات خودرو که مکرر سرقت می شوند:

لوازم یدکی مسروقه، شامل موارد زیر خواهند بود:

مبدل کاتالیزوری

بخشی از سیستم اگزوز که در زیر وسیله نقلیه شما قرار دارد، مبدل کاتالیزوری است. این دستگاه تنظیم کننده گاز، هدف بسیاری از سارقان است. زیرا این مبدل از فلزات ارزشمندی از جمله پلاتین، پالادیوم، رادیوم و مس ساخته شده است. اگر سارقی بتواند زیر ماشین شما بچرخد و به مبدل کاتالیزوری برسد، آن را می‌بیند و اقدام به سرقت آن می‌کند.

همانطور که گفته شد مبدل‌های کاتالیزوری در داخل خود فلزات گران‌بهایی دارند؛ به همین دلیل است که اگر سارقان آنها را به یک مرکز بازیافت ارسال کنند، می‌توانند پول زیادی به دست آورند.

مبدل های کاتالیزوری به دلیل وجود فلزات نامبرده شده به یکی از ارزشمندترین قطعات یدکی مسروقه تبدیل شده‌اند که ماشین شما می‌تواند به سارقان ارائه دهد.

رینگ و لاستیک

یکی از محبوب‌ترین لوازم جانبی خودرو برای سرقت، رینگ و لاستیک است. این امر به ویژه در مورد رینگ های ورزشی صادق است که از نظر دلار و سنت ارزش بسیار بیشتری دارند. حتی اگر سارقان نتوانند آن‌ها را مستقیم بفروشند، همیشه می‌توانند آنها را از بین برده  و از این طریق به راحتی کسب درآمد کنند.

چه چیزی این قطعات را برای سارقان بسیار ارزشمند کرده است؟ برای شروع، سرقت آن‌ها آسان است. تنها کاری که باید انجام دهند، این است که به نحوی خودروی شما را نگه داشته و بدون هیچ مشکلی چرخ ها و قطعات آن را بردارند.

علاوه بر این، فروش رینگ و لاستیک بسیار آسان است. سارقان می‌توانند آن‌ها را به فروشنده منتقل کنند یا خودشان به صورت آنلاین به سرتاسر کشور ارسال نمایند.

باتری ماشین

یکی دیگر از لوازم یدکی خودرو که در بین سارقان محبوب است، باتری خودرو است. دلیل این امر بسیار ساده است: سارقان می‌توانند این قطعه را به سرعت بفروشند و به درآمد برسند. البته موتور خودرو هم جزو لوازم مورد علاقه است که می‌توان با بیمه موتور خودرو خسارت را جبران کرد.

چراغهای جلو اتومبیل

وقتی سارقان قصد سرقت دارند، از هیچ قسمتی از ماشین شما دریغ نمی‌کنند. حتی چراغ‌های جلو اتومبیل شما با کمی تعویض قابل فروش است.

 درهای عقب مسروقه

ممکن است بعید به نظر برسد، اما یک جستجوی سریع نتایج بی‌شماری را برای سرقت‌های درب عقب در سراسر کشور نشان می‌دهد.

نکته ضد سرقت: روی قفل درب عقب سرمایه گذاری کنید تا سارقان از برداشتن این قسمت ارزشمند از وسیله نقلیه خود جلوگیری کنند.

سیستم‌های ضبط ماشین

اگر عاشق موسیقی هستید و روی یک سیستم خوب سرمایه گذاری کرده‌اید، ممکن است سارقان وسیله نقلیه شما را برای سرقت هدف قرار دهند.

دستیابی به اطلاعات شخصی

وقتی به سرقت لوازم یدکی خودرو فکر می‌کنیم، ذهن ما به سراغ بسیاری از مواردی می‌رود که قبلاً در مورد آنها بحث کرده‌ایم. اما اگر سارقان حیله‌گر باشند، ممکن است هویت شما را بدزدند. با سرقت اسناد مهم مانند کارت خودرو،  آنها به انواع اطلاعات شخصی دسترسی خواهند داشت.

نکته ضد سرقت:  اسناد مهم ماشین را داخل ماشین خود نگذارید. نسخه‌های دیجیتالی را در تلفن خود نگه دارید. اگر می‌خواهید نسخه های کاغذی داشته باشید، آنها را در کیف پول خود نگه دارید.

سایر لوازم جانبی هدف دزدی

در اینجا چند نمونه از سایر لوازم یدکی مسروقه را آورده‌ایم:

سیستم های سرگرمی درون اتومبیل:

در قدیم سارقان به دنبال سیستم موسیقی ماشین شما می‌رفتند، زیرا سرقت  آنها آسان بود؛ ثانیا سارقان با دزدیدن آن‌ها پول زیادی را به جیب می‌زدند. این روزها، سارقان همین کار را برای دستگاه های پخش دی وی دی داخل ماشین، صفحه LCD و انواع سیستم‌های سرگرمی پیچیده انجام می‌دهند.

فرمان:

اگر در اتومبیل خود یک فرمان شیک دارید، می‌تواند هدف خوبی برای سارقان باشد. متأسفانه پنهان کردن فرمان ها غیرممکن است. بنابراین، اگر یک مورد خوب دارید، سارق می تواند آن را به سرعت از طریق پنجره مشاهده کند.

کیسه هوا:

باور کنید یا نه، سارقان اغلب کیسه‌های هوا را می‌دزدند. اینها یکی از برترین قطعات یدکی خودرو هستند که به سرقت می‌روند. فروشندگان کیسه‌های هوا را به عنوان قطعات دست دوم می‌فروشند یا در خودروهای مشتریان از آن استفاده می‌کنند.

بهترین راه ها برای جلوگیری از سرقت خودرو

وقتی صحبت از لوازم یدکی مسروقه می‌شود، باید به خاطر داشته باشید که هرگز نمی‌توانید خطر سرقت را به طور کامل حذف کنید. با این حال،طبق آخرین هشدارهای پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، اقدامات زیر برای کاهش تجربه لوازم یدکی مسروقه پیشنهاد می‌شود:

در اینجا چند راه کلی برای جلوگیری رخداد لوازم یدکی مسروقه آورده شده است:

 1. در صورت امکان در مناطق امن و دارای نور مناسب پارک کنید: اگر به پارکینگ‌های عمومی دسترسی دارید، از آن‌ها استفاده کنید. اگر مجبور شدید در خیابان پارک کنید، سعی کنید منطقه ای با نور زیاد و دید زیاد انتخاب کنید. سارقان از نور بدشان می‌آید زیرا نمی‌خواهند دیده شوند.
 2. همیشه ماشین خود را قفل کنید: کار را برای سارقان آسان نکنید. گاهی اوقات، سارقان قصد ندارند به زور وارد اتومبیل شوند.
 3. وسایل گران‌بها را در اتومبیل خود رها نکنید: هنگامی که وسیله نقلیه خود را ترک می کنید، اشیای قیمتی را بردارید یا حداقل آنها را از نظر پنهان کنید.
 4. اگر در هنگام دزدی، به خودروی شما آسیبی وارد شود، طبق شرایط جبران خسارات عمدی جبران هزینه‌ها صورت می‌گیرد.

آیا بیمه خودرو سرقت را پوشش می دهد؟

اگر قربانی سرقت مربوط به خودرو شوید چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا بیمه خودرو خسارت قطعات سرقت شده خودرو را پوشش می‌دهد؟ بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

چنانچه شما بیمه بدنه را برای خودروی خود خریداری کرده‌ باشید. می‌توانید برای سرقت قطعات خودرویتان از بیمه بدنه خسارت دریافت کنید. بیمه بدنه، بیمه اختیاری‌ست. این بیمه‌نامه  پوشش‌هایی از جمله پوشش سرقت قطعات خودرو را دارد. برای اطلاعات بیشتر راهنمای بیمه بدنه و نکات خرید بیمه بدنه را مطالعه کنید.

خرید اینترنتی بیمه بدنه

بیمه دات کام یکی از معتبرترین سامانه‌های خرید آنلاین بیمه به حساب می‌آید. این سامانه شرایط خرید اینترنتی انواع بیمه خودرو نظیر بیمه بدنه ماشین و بیمه شخص ثالث  را فراهم آورده است.

قبل از خرید بیمه بدنه خودرو به صورت اینترنتی، می توانید با مشاوران  bimeh.com تماس حاصل بفرمایید. همچنین شما می‌توانید سوالات بیمه‌ای خودتان را بپرسید؛ با انتخاب پوشش‌های این بیمه‌نامه  و مقایسه قیمت بیمه بدنه بین شرکت‌های بیمه‌ای معتبر و مختلف، بهترین بیمه بدنه اتومبیل مناسب با شرایط خود را تهیه نمایید. شما می‌توانید در وب سایت بیمه دات کام به راحتی با چند کلیک ساده خرید بیمه بدنه خود را انجام دهید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
05 فروردین 1402 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین توسط کدام شرکت ارائه می‌شود؟

برای تهیه بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین، نیاز است سقف تعهدات هر دو بیمه‌نامه را در نظر گرفت؛ بهترین پکیج بیمه خودرو را در این مقاله بیابید.

01 فروردین 1402 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث چگونه ممکن است

آیا می‌توان از بیمه بدنه و شخص ثالث همزمان استفاده کرد؟ در چه صورت می‌توان از مزایای هر دو بیمه بهره برد؟ با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را بیابید.

01 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه (فروردین 1402)

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

05 اسفند 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

قوانین دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده به چه صورت است؟

برای آشنایی با نکات مهم در دریافت خسارت با صحنه تصادف بهم ریخته، نکات نوشته شده این مقاله را رعایت کنید.

22 بهمن 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه بدنه

بهترین روش گرم کردن موتور ماشین و مراقبت از آن در فصل سرما

گرم کردن موتور ماشین در زمستان، چه مسائلی برای خودرو به وجود می‌آورد؟ برای اطلاعات جامع کلیک کنید!

20 بهمن 1401 / بیمه بدنه

بیمه بدنه خودرو صفر را چگونه بخریم؟ پوشش‌های بیمه بدنه ماشین صفر

چگونه برای ماشین صفر کیلومتر خود بیمه بدنه بخریم؟ پوشش های بیمه بدنه خودرو صفر را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
رفیعی
22 دی 1400

سلام قیمت بیمه سرقت خودرو چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام بیمه سرقت خودرو زیرپوششی از بیمه بدنه خودرو است. قیمت آن بسته به نوع خودرو و دیگر عوامل متفاوت است. بهتر است برای خرید وارد صفحه بیمه بدنه شده و بعد از وارد کردن مشخصات، می توانید قیمت بیمه بدنه را مشاهده کنید. همچنین اینکه پوشش سرقت درجا را هم اضافه کنید.

شصتچی
08 تیر 1401

سلام الان اگ لوازمه باز پیدا بشه، بیمه پول خسارتم داده باشه، پولشو میگیره؟

  کارشناس بیمه
  09 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، برای لوازم پول را می دهند. اصولا دیگر لوازمی پیدا نمی شود.

قادر جان داده
11 تیر 1401

سلام متاسفانه بیمه ها پدر آدمو در میارن…بس که اذیت می کنن، میخوان خسارت میدن، اونو بیار اینو بیار حدود یک سوم من فقط مبلغ پیک دادم

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله متاسفانه وجود دارد.

مرادی
26 تیر 1401

کل مبلغ قطعه رو میدهند یا قسمتیشو لاستیک خیلی گرون شده متاسفانه نمیشه بیمه نکرد

  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، فرانشیز کلا کسر میشه برای پرداخت خسارت

قاسم یاسینی
09 مهر 1401

ببخشید لاستیک زاپاس منو دزدین، بیمه خسارت شو میده؟

  کارشناس بیمه
  10 مهر 1401

  سلام اگر پوشش اضافه خریداری کرده باشید، بله

قباد بهمنی
17 مهر 1401

بیمه بدنه برای دزدی رینگ و لاستیک خسارتی پرداخت می کنه؟

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام باید پوشش سرقت درجا را تهیه کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید