09 خرداد 1401

تمدید بیمه نامه؛ تمدید سریع بیمه بدون وارد کردن اطلاعات در بیمه دات کام

بیمه دات کام قابلیت جدیدی را به تازگی در سایت خود ایجاد کرده است که امکان تمدید انواع بیمه نامه را تنها با یک کلیک به کاربران می‌دهد. این قابلیت که «تمدید بیمه» نامیده می‌شود، سرعت عملیات خرید را افزایش و باعث کاهش زمان پروسه آن خواهد شد. در صورتی که شما بیمه نامه قبلی خود را از بیمه دات کام خریداری کرده باشید، با استفاده از ویژگی تمدید بیمه می‌توانید در هر لحظه و هر جایی و با ورود به پنل خود، بیمه نامه قبلی را تمدید کنید. در ادامه به معرفی کامل این قابلیت پرداخته‌ایم. پس همراه ما باشید.

تمدید بیمه چیست؟

تمدید بیمه از ویژگی‌های جدید بیمه دات کام است که برای افزایش رفاه حال بیمه گزاران خود در سایت قرار دارد. تمامی بیمه نامه‌ها دارای زمان انقضایی هستند (حداکثر یک ساله) که بیمه گزاران به محض رسیدن به تاریخ انقضا باید آن را تجدید کند. به تمدید بعضی بیمه نامه ها مانند بیمه شخص ثالث باید دقت و توجه زیادی داشت. برای اینکه اول از همه اجباری است و همچنین در صورت تمدید نکردن، علاوه بر پرداخت جریمه، شرکت بیمه‌گر هیچ تعهدی برای پرداخت خسارت نخواهد داشت.

 

تمدید بیمه نامه بدون اضافه کردن اطلاعات اضافی

تمدید بیمه نامه بدون وارد کردن اطلاعات اضافی در بیمه دات کام

صفحه تمدید بیمه بیمه دات کام چیست؟

بیمه دات کام این قابلیت را در سایت خود ایجاد کرد تا بیمه گزاران با خیال راحت و در کمترین زمان ممکن بتوانند بیمه‌نامه خود را تمدید کنند. احتمالاَ با این قابلیت در حوزه‌های دیگر هم برخورد داشته‌اید. در این حالت، بیمه گزار بدون صرف وقت اضافه‌ای برای پر کردن اطلاعات، فقط دکمه تمدید را می‌زند و بعد مبلغ را پرداخت خواهد کرد.

البته به یک نکته خیلی مهم باید اشاره کرد و اینکه این قابلیت فقط برای افرادی در دسترس است که بیمه نامه قبلی خود را از بیمه دات کام خریداری کرده باشد. در حقیقت آن‌ها برای خرید اول تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را وارد می‌کنند و در سال‌های بعد در هنگام تمدید، دیگر نیازی به وارد کردن داده‌های اولیه نیست. البته برای بیمه‌های خودرو از جمله بدنه و ثالث و غیره که ارزش خودرو و درصد تخفیف متغیر است، این اطلاعات بازدوباره باید پر شود؛ اما دیگر پر کردن دیگر موارد ثابت ضروری نیست.

مزایای تمدید بیمه چیست؟

حال این سوال به وجود می‌آید که مزایای تمدید بیمه از طریق سامانه بیمه دات کام چیست؟ برای این کار شما دو راه دارید: اول از همه اینکه تمامی اطلاعات خود را به صورت دستی وارد کنید. انجام این روش نیاز به صرف زمان است و همچنین در بعضی موارد مانند درصد عدم دریافت خسارت احتمال وارد کردن اطلاعات اشتباه زیاد است. راه دوم، استفاده از همین قابلیت است. البته وارد کردن اطلاعاتی از ارزش روز خودرو و سال تخفیف اجباری است. اگر بیمه گزار تصادفی نکرده و خسارتی دریافت نکرده باشد، دیگر نیاز به وارد کردن سال تخفیف نیست و به صورت خودکار حساب می‌شود. اگر خسارت داشته باشد، باید میزان اطلاعات مربوط به آن را وارد کند.

مزایای استفاده از قابلیت تمدید سریع بیمه در بیمه دات کام شامل موارد زیر است:

  • سرعت عملیات را بیشتر می‌کند و باعث کاهش اتلاف وقت خواهد شد. از آنجا که نیازی به وارد کردن مجدد مشخصات اولیه نیست، دیگر نیازی به انجام فرآیند خرید از ابتدا نخواهد بود.
  • احتمال وارد کردن اطلاعات اشتباه خیلی کمتر خواهد رسید. در بعضی بیمه‌نامه‌ها مانند آتش سوزی و غیره تمامی اطلاعات اصلی اولیه در پنل سایت وجود دارند. گاهی پیش می‌آید که فرد در وارد کردن داده‌هایی مانند شماره یا حتی نام اشتباهات املایی داشته باشد. با این روش، درصد چنین خطاهایی صفر خواهد شد.
  • دیگر نیازی به بررسی مدارک نیست. از آنجا که همه چیز به صورت خودکار و سریع انجام می‌شود، فقط لازم است که شما در ابتدا اطلاعات را تایید و بعد مراحل خرید را انجام دهید.

دو حالت تمدید بیمه

در هنگام تمدید بیمه دو حالت زیر امکان پذیر است:

تمدید بدون تغییر

در صورتی که اطلاعات بیمه نامه همانند قبل باشد و قصد تغییر در شرایط آن را ندارید، فقط کافی است تا روی دکمه تمدید کلیک کنید. بیمه‌های آتش سوزی، آسانسور، درمان و مسافرتی از جمله بیمه نامه هایی هستند که شرایط آن‌ها برای هر فرد در سال بعد ثابت است. البته ارزش اموال باید در نظر گرفته شوند.

تمدید با تغییر

گاهی پیش می آید که شرایط بیمه تغییر می‌کند. این تغییر بیشتر در بیمه‌های خودرو و موتور به ویژه در خرید بیمه شخص ثالث به وجود می‌آید. زمانی که تغییر پلاک انجام می‌دهید یا تصادفی داشته باشید، مسلماَ بیمه شخص ثالث شما هم تغییر می‌کند. در این حالت می‌توانید داده‌های جدید را وارد کنید تا ثبت و بر اساس آن‌ها بیمه نامه جدید صادر شود.

چند نکته زیر را در هنگام تمدید بیمه نامه بهتر است بدانید:

  • سیستم تمامی اطلاعات از طریق سامانه اصلی سایت دریافت و در هنگام خرید در نظر می‌گیرد. مهم‌ترین مورد استفاده از تخفیف بیمه شخص ثالث است. دیگر نیازی به وارد کردن درصد تخفیف نیست. در خود سیستم به صورت خودکار حساب خواهد شد. البته به شرط اینکه از قبل خسارتی دریافت نکرده باشید. در این صورت باید اطلاعات مربوط به دریافت خسارات را بنویسید تا سیستم حساب کند.
  • استفاده از این قابلیت، فقط برای آن‌هایی است که بیمه نامه قبلی را از بیمه دات کام خریداری کرده باشند.
  • نیاز به وارد کردن هیچ اطلاعات اضافه‌ای مربوط به مشخصات بیمه گزار نیست.
  • انجام این کار فقط از طریق پنل شخصی بیمه گزار و از طریق سامانه بیمه دات کام امکان‌پذیر است.

چه بیمه نامه‌هایی را می‌تواند از طریق این روش تمدید کرد؟

تمامی بیمه نامه‌ها را می‌توان از این روش به صورت خودکار و سریع تمدید کرد. بیمه‌های خودرو، آتش سوزی، مسافرتی، درمان، تجهیزات الکترونیک، آسانسور و مسئولیت پزشکان از جمله بیمه نامه‌هایی هستند که در بیمه دات کام به فروش می‌روند. هر یک از این بیمه‌ها را خریداری کرده باشید، فقط با کلیک روی دکمه تمدید، می‌توانید تمدید بیمه‌نامه را راحت و سریع انجام دهید. تمامی اطلاعات به صورت خودکار قرار گرفته است. مگر اینکه شما بخواهید شرایطی را عوض کنید که از طریق باکس‌ها امکان‌پذیر است.

تمدید بیمه؛ قابلیت طلایی

تمدید بیمه در سامان بیمه دات کام از قابلیت های جدید و طلایی است که امکان تمدید انواع بیمه را در کمترین زمان و بدون وارد کردن اطلاعات مهیا کرده است. فقط کافی است تا در روز انقضا وارد صفحه شده و اقدام کنید. همچنین می توانید با استفاده از صفحه یادآوری از طریق سایت، از چند روز قبل از اتمام بیمه نامه، از تاریخ انقضا مطلع شوید و بعد در همان موقع اقدام به تمدید کنید. در صورتی که پرسشی دارید، می‌توانید در کامنت بنویسید تا کارشناسان بیمه دات کام در سریع‌ترین زمان به آن‌ها پاسخ دهند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
13 خرداد 1402 / اخبار

بیانیه بیمه دات کام، ازکی و بیمه‌بازار در مورد رأی شورای رقابت و مواضع اخیر بیمه مرکزی

در پی انتشار رأی بدوی شورای رقابت در مورد سوئیچ بیمه، سه استارتاپ بیمه‌بازار، ازکی و بیمه دات کام بیانیه ای صادر کردند. برای مطالعه جزئیات بیانیه کلیک کنید.

03 خرداد 1402 / اخبار

حضور بیمه دات کام در بین 100 برند برتر ملی با رویکرد مسئولیت اجتماعی

حضور بیمه دات کام به عنوان فعالین حوزه مسئولیت اجتماعی، در همایش 100 برند برتر کشور. برای اطلاع از جزئیات همایش، بر روی لینک کلیک کنید.

19 اردیبهشت 1402 / اخبار

معرفی بیمه دات کام؛ شرکت دانش بنیان فعال در صنعت بیمه

شرکت دانش بنیان بیمه دات کام از اولین شرکت‌هایی است که خدمات بیمه‌ای را به صورت آنلاین ارائه کرد. برای آشنایی بیشتر با سامانه آنلاین بیمه، این مقاله را بخوانید.

10 اردیبهشت 1402 / اخبار

خرید آنلاین بیمه چه مزایایی دارد + معرفی سایت‌های خرید اینترنتی بیمه

خرید بیمه به دو صورت آفلاین از شعب بیمه و آنلاین از سایت‌هایی هم‌چون بیمیتو، ازکی و بیمه دات کام مقدور است. شما راهنمای کامل خرید بیمه آنلاین را می توانید در این مقاله بخوانید

07 اسفند 1401 / اخبار

عقد قرارداد اسپانسرینگ پرسپولیس با بیمه دات کام برای دومین سال متوالی(1402)

عقد قرارداد اسپانسرینگ پرسپولیس؛  بیمه دات کام در حمایت از ورزش  برای دومین سال متوالی حامی باشگاه پرسپولیس شد. برای مطالعه جزئیات این مطلب را از دست ندهید.

21 دی 1401 / اخبار

گزارش تحلیلی آمار عملکرد صنعت بیمه در 9 ماهه اول سال 1401

گزارش تحلیلی آمار عملکرد صنعت بیمه در 9 ماهه اول سال 1401 توسط اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی منتشر شد. نتیجه آن را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید