28 تیر 1402

سامانه سنهاب چیست؟ آموزش و راهنمای کامل سامانه بیمه مرکزی

شاید تاکنون بارها اصطلاح سامانه سنهاب را دیده یا شنیده باشید. حدس می‌زنید که برحسب روال سازمان‌ها، این کلمه مخفف عبارت طولانی باشد. صد البته حدس شما درست است. در این مقاله می خواهیم به سوالات شما درباره سامانه سنهاب پاسخ دهیم: سنهاب بیمه مرکزی چیست؟ سنهاب مخفف چیست؟ سنهاب نمایندگان بیمه چه کاربردی دارد؟ و سوالاتی که شاید درباره سنهاب به ذهن‌تان رسیده باشد… پس با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

سامانه سنهاب بیمه مرکزی، سامانه‌ استعلام بیمه‌نامه‌ها و شرکت‌های بیمه

اول شما را در موقعیت قرار دهیم: شاید برایتان پیش آمده که تاریخ انقضای بیمه‌نامه خود را فراموش کرده باشید؛ شاید بخواهید در جریان حادثه‌ای از میزان پوشش خسارت بیمه‌نامه‌ای مثل بیمه بدنه یا شخص ثالث خودروی خود مطلع شوید. همان‌طور که می‌دانید، اگراز تاریخ سررسید انقضای بیمه نامه بدنه و ثالث بگذرد، علاوه بر محدودیت در پوشش های مالی، جریمه‌هایی نیز به شما تعلق می‌گیرد. در چنین شرایطی، دانستن میزان اعتبار بیمه از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

گاهی نیز می‌خواهید برای زندگی و هزینه‌ها پیش بینی‌هایی داشته باشید. دانستن تاریخ سررسید انقضای بیمه نامه‌ در مدیریت مالی شما ضروری است. شما قبل از سررسید، برنامه‌ریزی مالی  کرده و سپس نسبت به تمدید بیمه‌نامه اقدام می‌نمایید. در دنیای آنلاین و پر مشغله امروز که استفاده از یادداشت‌های کاغذی جای خود را به نوتیفیکشن‌ها و سامانه ها داده‌اند، سازمان‌ها به ساده سازی  و تسریع فرآیندها از طریق سامانه‌ها و اپلیکیشن‌ها روی آورده اند.

بیمه مرکزی در ابتدا، با حذف کاغذ قدم در راه تسریع فرآیندهای بیمه‌ای گذاشت. هیچ نرم افزار مکانیزه‌ نظارتی در صنعت بیمه وجود نداشت.واحد فاوای بیمه مرکزی، طراحی و پیاده‌سازی  سامانه ای برای تسهیل کار بیمه‌گزاران و نظارت بهینه بر صنعت بیمه با عنوان سنهاب‌ (‌سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه‌) را از دی ماه ۱۳۹۰ در دستورکار خود قرار داد. در حال حاضر، شالوده اصلی طرح سنهاب طراحی شده  و در دسترس بیمه‌گزاران است. سامانه سنهاب، اطلاعات سامانه یکپارچه اقتصادی کشور را با اطلاعات صنعت بیمه تبادل می‌کند.

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی
بیمه مرکزی سامانه سنهاب را طرح ریزی نمود

قبل از آن که به سیستم سنهاب بیمه مرکزی بپردازیم، بهتر است اطلاعاتی درباره خود سازمان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم. این سازمان به صورت شرکت سهامی با هدف تنظیم و هدایت امور بیمه ای ایران و حمایت از حقوق بیمه ‌گزاران و شرکت‌های بیمه و اعمال نظارت دولت بر امور بیمه ای  درسال۱۳۵۰تاسیس گردید.

وظایف و اختیارات بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

در دامنه اختیارات و وظایف بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) تهیه اطلاعات، تدوین داده‌ها و گزارش‌های موسسات فعال در صنعت بیمه ایران

۲) انجام بیمه‌های اتکایی اجباری

۳) تنظیم بازار نمایندگی و واسطه‌گری بیمه

۴) قبول یا واگذاری بیمه‌های اتکایی به موسسات بیمه داخلی یا خارجی

همچنین دارای واحدی به نام شکایات از شرکت‌های بیمه است. مقاله شکایات بیمه مرکزی را مطالعه کنید.

در راستای اهداف یاد شده‌، سازمان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران “سامانه سنهاب” را به منظور آسان سازی فرایند استعلام گیری بیمه‌نامه ها و بررسی اصالت نمایندگان بیمه مطرح کرد.

سامانه سنهاب چیست ؟

کاربرد سنهاب بیمه مرکزی
میز خدمات الکترونیک سامانه سنهاب

سامانه سنهاب که مخفف”سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه” است، به گردآوری اطلاعات و فراهم سازی امکان نظارت و هدایت صنعت بیمه می‌پردازد. هدف اولیه ایجاد چنین سامانه‌ای‌، ایجاد پایگاه داده‌ای آمار و اطلاعات شرکت‎های بیمه و دسترسی آسان دستگاه‌های نظارتی و وزارت اموراقتصادی و دارایی به اطلاعات عملکرد شرکت‌های بیمه گزار بود، ولی، در طول مسیر طراحی و توسعه سنهاب، دامنه ماموریت آن بسط یافت و هدف جمع آوری اطلاعات و نظارت و هدایت شرکت های بیمه و حتی بیمه گزاران لحاظ شد. برای پاسخ چگونه استعلام بیمه خودرو بگیریم، بهترین راه استفاده از سامانه سنهاب است.

سامانه سنهاب چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

سازمان بیمه مرکزی اهداف مختلفی را برای طرح سنهاب مدنظر قرار داده است که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • قانون مدار کردن تهیه سامانه جامع کنترلگر
 • تسهیل دسترسی به اطلاعات شرکت‌های بیمه‌
 • امکان ارائه ارزش سرویس های ارزش افزوده به بیمه‌گزاران و حتی شرکت های بیمه
 • تجمع دقیق اطلاعات اصلی صنعت بیمه در بیمه مرکزی و و ارائه گزارش‌ها و داده‌های موردنیاز به سازمان‌های ذی‌ربط نظیر وزارت امور اقتصادی و دارایی
 • یکپارچگی اطلاعات بیمه‌ای و اقتصادی کشور
 • امکان استعلام بیمه تقلبی

برای اینکه در دام کلاهبرداران هم نیفتید، قبل از خرید، شماره بیمه را از سایت استعلام بگیرید. در کلاهبرداری بیمه عمر این مساله زیاد اتفاق می‌افتد.

مزایای سامانه سنهاب

مزایای استعلام بیمه خودرو سنهاب شامل موارد زیر است:

الف) درج کد یکتا بیمه شخص ثالث جهت نظارت بر عملیات صدور بیمه‌نامه ثالث و نظارت بر نمایندگان‌، کارگزاران و محاسبه توانگری شرکت‌های بیمه‌گر

ب) صحت و شفافیت اطلاعات صنعت بیمه که امکان داده‌کاوی و تحلیل و نتیجه گیری های دقیق را در پی دارد.

ج) قابلیت ارائه گزارش‌های سفارشی برای مدیریت ارشد سازمان ها

د) تولید مکانیزه سالنامه آماری بیمه مرکزی به صورت آنلاین و پی دی اف دربرگیرنده صفر تا صد شرکت‌های بیمه در مقایسه با خودشان و جهان

ه) وجود زیرسیستم مکانیزه برای ثبت شکایات مردم: که با پیامک به آن ها کد رهگیری داده‌می‌شود. این شکایت‌ها در داخل کارتابل و کاملا مکانیزه در اختیار واحد رسیدگی به شکایات بانک مرکزی قرار می گیرد.

و) جامعیت اطلاعات ، دقت و امنیت بالا ، خطای اندک ، پاسخگویی به موقع

ز) امکان ارائه سرویس‌های ارزش افزوده به بیمه‌گزاران و شرکت‌های بیمه‌ای

ح) ارائه گزارش‌ها و داده‌های مورد نیاز به وزارت امور اقتصاد و دارایی

میز خدمت بیمه مرکزی

میز خدمات الکترونیک بیمه مرکزی (پرتال بیمه مرکزی) دارای خدمات بسیار زیادی می‌باشد که در بسیاری از اوقات می‌توان از ضرر مشتریان و مراجعه کنندگان جلوگیری کند. سایت بیمه مرکزی استعلام تمامی بیمه نامه‌ها، سوابق، اصالت و مکاتبه آنلاین را با بهترین شرایط فراهم نموده است. مهم‌ترین خدمات این میز عبارتست از:

 • استعلام اصالت بیمه
 • رسیدگی به شکایات
 • استعلام سوابق خودرو
 • میز خدمت شبکه فروش
 • مکاتبات با ارباب رجوع
 • نظرسنجی و انتقاد و پیشنهاد

چه بیمه‌نامه‌هایی از سنهاب قابل استعلام است؟

تا کنون، امکان استعلام بیمه نامه های شخص ثالث و بدنه در سامانه سنهاب فراهم شده است. بیمه‌گزاران از طریق پرتال بیمه مرکزی با وارد کردن شماره بیمه نامه، شرکت صادر کننده و کد ملی خود نسبت به استعلام اصالت بیمه‌نامه‌ها اقدام می‌کنند. شاید بپرسید نحوه عملکرد سامانه چگونه است.از آن جا که هر یک از شرکت های بیمه پس از صدور بیمه‌نامه در تمام رشته‌ها باید اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند، افراد می‌توانند با ارجاع به سامانه سنهاب صحت بیمه‌نامه های خود را کنترل نمایند.

امکان استعلام صحت بیمه‌نامه از دو طریق پرتال مرکزی (www.centinsur.ir) و سامانه پیامک به شماره تلفن ۳۰۰۰۲۶۲۱ فراهم شده است:

امکان استعلام بیمه خودرو از طریق پیامک با استعلام سنهاب

الف ) استعلام از طریق شماره بیمه نامه

#شماره بیمه نامه چاپ شده*کدملی بیمه گذار*۱

ب)استعلام از طریق کد یکتا :

#شماره یکتای بیمه نامه*کدملی بیمه گذار*۱

با وارد سازی کد یکتا و کد ملی امکان استعلام گیری برایتان مقدور است؛ ولی محدودیتی وجود دارد: کد یکتا مربوط به همه بیمه‌ها نیست. فقط در بالای بیمه‌نامه‌های جدید کد یکتا نوشته شده است.

ثانیا، دقت نمایید که سیم کارت باید به نام شخص بیمه شده باشد؛ در غیر این صورت، امکان استعلام از این طریق وجود ندارد. همچنین باید گفت که امکان بیمه خودرو با شماره شاسی در این سامانه وجود ندارد. بهترین راه این است که استعلام بیمه خودرو با شماره بیمه نامه را بگیرید.

از آن جا که میزان مراجعه به سایت بیمه مرکزی بالاست و گاهی احتمال از دسترس خارج شدن این سایت وجود دارد، بیمه‌گزاران عزیز می‌توانند با مراجعه به سایت بیمه دات کام، سامانه خرید، مقایسه و استعلام آنلاین بیمه، استعلام بیمه خود را  در ۲۴ ساعت شبانه روز ۷ روز هفته پیگیری کرده و فرایند مدنظر را سرعت بخشند.

ج) استعلام بیمه خودرو با کد vin

نحوه استعلام بیمه‌نامه از سایت بیمه دات کام

 1. لینک زیر را در مرورگر خود درج نمایید : https://bimeh.com/sanhab-inquiry
استعلام بیمه‌نامه از سایت بیمه دات کام

۲) اطلاعات خود را در کاد‌‌رهای مربوطه وارد نمایید. نام شرکت بیمه‌گر، شماره بیمه نامه چاپ شده ، شماره تلفن همراه  و کد امنیتی جزو این اطلاعات محسوب می‌شوند.

 • شیوه دیگر ورود اطلاعات در این صفحه ، ورود اطلاعات کد یکتا و کد ملی است.
نمایش اطلاعات در سنهاب

راهنمای سامانه سنهاب

استعلام بیمه با کد ملی در سامانه سنهاب

بیمه‌گزاران می‌توانند با مراجعه به سایت بیمه مرکزی، تمام بیمه‌نامه‌هایی را مشاهده نمایند که تاکنون به نامشان صادر شده است. استعلام خودرو صفر و کارکرده خود:

 • وارد سایت بیمه مرکزی شوید.
 • گزینه ” استعلام سوابق بیمه‌ای” را انتخاب نمایید.
 • اطلاعات خود شامل کدملی، شماره موبایل و تاریخ تولد خود را وارد نمایید.(البته برای استعلام بیمه خودرو از طریق کد ملی نیازی به وارد کردن کد ملی نیست.)
 • بعد از ورود اطلاعات، کد پیگیری برای شما پیامک می‌شود.
 • با استفاده از کد پیگیری، سوابق همه محصولات بیمه‌ای قابل مشاهده است که به نام شما ثبت شده است.

استعلام سوابق بیمه خودرو سنهاب بهترین و مطمئن‌ترین روش است.

اطلاعات مفید دیگری که با استفاد از سایت سنهاب قابل پیگیری است، اسامی نمایندگی‌های مجاز است:

 1. لینک زیر را وارد نمایید :

https://www.centinsur.ir/index.aspx?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=173

و وارد صفحه زیر شوید :

استعلام نمایندگان بیمه از طریق سامانه سنهاب

با انتخاب گزینه ” اسامی نمایندگان بیمه‌ای مجاز ” ، اطلاعات نام ، نشانی و اطلاعات تماس و … نمایندگی‌های مجاز جهت خرید‌های مطمئن در دسترس قرار می‌گیرد. تمام اطلاعات، مقررات و آیین‌نامه‌های نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه‌گر بررسی شده‌اند. بیمه‌ مرکزی به نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه کد سنهاب اختصاص داده‌است. به بیان دیگر، همه نمایندگی‌های مجاز بیمه مندرج در سامانه سنهاب، شناسنامه و تاییدیه بیمه مرکزی دارند.

استعلام با سامانه اس‌ام‌اس سنهاب

درگذشته راهی بجز ورود به سایت بیمه مرکزی (سامانه سنهاب) برای گرفتن استعلام وجود نداشت، اما امروزه مسیر گرفتن استعلام برای تمامی افراد با شرایط گوناگون هموار شده.

برای راحتی هرچه بیشتر کاربران، مخصوصا کسانی که دسترسی به اینترنت ندارند، سامانه سنهاب بیمه مرکزی سیستم پیامکی خود را نیز راه‌اندازی کرده تا افراد چه با گوشی هوشمند و چه با گوشی ساده بتوانند اصالت بیمه نامه خود را استعلام بگیرند. بدین صورت استعلام از بیمه مرکزی بیش از آنچه که فکرش را بکنید راحت شده است.

سنهاب استعلام بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و انواع دیگر بیمه نامه را بوسیله پیامک در کوتاه ترین زمان پاسخ می‌دهد.

مطالعه مقاله بیمه شخص ثالث چیست پیشنهاد می‌شود.

نحوه گرفتن استعلام با پیامک سنهاب ( سامانه سنهاب بیمه مرکزی)

سایت بیمه مرکزی سنهاب ممکن است برای همگی قابل دسترسی نباشد یا همچنین ممکن است افراد سن بالا نحوه استفاده از این سایت را ندانند.

بیمه مرکزی استعلام تمامی بیمه نامه را برای افراد آسان کرده و شما با گرفتن چند کد دستوری با گوشی همراه خود می توانید در جای جای ایران این پروسه را بدون چالش خاصی پشت سر بگذارید.

برای ورود به ورود به سیستم سامانه سنهاب بیمه مرکزی و سیستم استعلام آن بوسیله اس ام اس می بایست یکی از قالب های پیامکی پایین را با توجه به نیاز خود به شماره 30002621 پیامک دهید. بعد از ارسال این پیام بیمه مرکزی استعلام بیمه مورد نظر شما را خواهد گرفت. با استفاده از این روش دیگر به ثبت نام سنهاب نیز نیاز نخواهید داشت.

استعلام با پیامک سامانه سنهاب

ردیف

قالب پیامک

نمونه

1

شماره بیمه نامه چاپ شده * شماره بیمه گذار * ۱

۹۹/۰۱/۰۰۲/۰۰۰۱۸۹ * ۱۱۳۸۵۹۸۰۰۰ *1

2

کد یکتای بیمه نامه * کد ملی بیمه گذار * ۲

۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰ * ۰۰۳۸۹۶۴۰۰۰ * ۲

3

VIN * کدملی متعلق به شماره همراه استعلام کننده * ۳

* ۰۰۳۸۵۹۶۰۰۰ *3 IRFC8521V07044190

استعلام کد نمایندگی بیمه مرکزی

یکی دیگر از امکانات مهم سامانه سنهاب سایت بیمه مرکزی (سایت سنهاب بیمه مرکزی) استعلام کد نمایندگی بیمه است. با استفاده از این قابلیت و لیست نمایندگان بیمه مرکزی، می‌توانید از میان کدهای نمایندگان بیمه مرکزی، استعلام کد نمایندگی را بگیرید. ثبت نام نمایندگان در سنهاب (سایت بیمه مرکزی ج.ا.ا) این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید کد نمایندگی تمامی شرکت‌های بیمه را بگیرید.

استعلام تخفیفات از سامانه بیمه مرکزی

داشتن استعلام بیمه مرکزی در تمام زمینه و استفاده های بیمه ها می تواند تا حد زیادی خیال افراد را راحت کند. جدا از استعلام سوابق بیمه از بیمه مرکزی می توانید سایر کارهای بیمه خود را نیز انجام دهید.

در سامانه استعلام بیمه، سنهاب این امکان فراهم شده تا بتوانید حتی استعلام تخفیفات بیمه خود را نیز بگیرید. سنهاب استعلام بیمه نامه شخص ثالث شماه و تخفیفات آنرا تنها با چند کلیک برای شما میگیرد. شما ابتدا می‌بایست به سایت سنهاب مراجعه کنید و از قسمت منو گزینه استعلام تخفیفات ثالث را انتخاب کنید.

برای ثبت نام در سامانه سنهاب بیمه مرکزی و استعلام (فعال سازی سنهاب) www.centinsur.ir و https://sanhabssoi.centinsur.ir/ دو وب‌سایت مهم و آموزش دهنده در زمینه گرفتن استعلام را فراموش نکنید.

بیمه‌گزاران  برای استعلام اصالت بیمه‌نامه‌هایی نظیر بیمه بدنه‌، بیمه شخص ثالث، اعتبار و بررسی اصالت نمایندگی‌های مجاز بیمه به سایت سنهاب مراجعه می‌کنند. کارگزاری رسمی بیمه دات کام جزو محدود کارگزاری‌های رسمی آنلاین صنعت بیمه به شمار می‌آید. بیمه دات کام با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته خدمات گسترده ای را در موضوعات مختلف خرید، مقایسه و استعلام  اینترنتی بیمه ارائه دهد. سایت بیمه دات کام امکان استعلام و خرید بیمه بدنه همچنین خرید و استعلام بیمه شخص ثالث را از سنهاب فراهم آورده است. کاربران می‌توانند به راحتی و با چند کلیک کوتاه از اصالت بیمه‌نامه‌های خود در سایت بیمه دات کام نیز اطمینان حاصل نمایند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
25 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران؛ صفر تا صد بیمه لیفتراک، جرثقیل، لودر و…

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران یکی از زیرشاخه‌های بیمه مهندسی است. اجاره‌کنندگان و یا صاحبان این ماشین آلات، می‌بایست این بیمه را خریداری کنند تا با خیالی آسوده از این وسایل پر خطر استفاده نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
عطا
27 تیر 1402

سلام،کد یکتا رو از کجا باید دریافت کنم،کدوم قسمت سایت

  person
  نویسنده بیمه
  28 تیر 1402

  بعد از پرداخت عوارض آزادراهی به شما کد یکتا داده می شود.

person
کارشناس بیمه
28 مهر 1401

سلام خیر

person
Kian 24
27 مهر 1401

سلام روز بخیر- این سامانه فقط برای بیمه ماشینه؟ بقیه بیمه هارو نمیشه ازش استعلام گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام همه بیمه ها را می توان استعلام گرفت.

person
afsane
26 مهر 1401

الان برای پیگیری بیمه ثبت شده باید از سامانه سنهاب استفاده کنیم؟ ینی امکان داره بیمه تقلبی بهمون بدن؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام تنها راه پیگیری استفاده از سامانه سنهاب است.

person
یاشار شیرازی
23 مهر 1401

استعلام سنهاب بيمه مركزي برای همه مردم امکاند پذیره یا فقط از طریق شرکت هیا بیمه امکان هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام برای همه امکان پذیر است.

person
میرزا بابایی
23 مهر 1401

قسمت ورود سنهاب رو پیدا نکردم از کجای سایت باید ثبت نام کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام در همان صفحه اول است.

person
جواد پایداری نیا
23 مهر 1401

از سایت و سامانه سنهاب بیمه ایران رو میشه استعلام گرفت؟ میخواستم جریمه و میزان مانده بیمه ثالثمو بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام استعلام اصالت را می توانید بگیرید.

person
یاها فرزانه
23 مهر 1401

ثبت نام نمایندگان در سنهاب بیمه مرکزی رو میخواستم انجام بدم، از کدوم قسمتش امکان پذیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام نیازی به ثبت نام نیست.

person
یحیی نبوی
16 مهر 1401

ببخشید اطلاعاتی که تو سایت سنهاب زده درست و معتبره؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام بله

person
مستمع
27 شهریور 1401

سلام سامانه سنهاب نمایندگان بیمه هم وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 شهریور 1401

  سلام اطلاعی دراین خصوص نداریم.

person
ناصر
17 شهریور 1401

سلام
از کدام قسمت سایت سنهاب کد نماینده در بیمه مرکزی را باید استعلام گرفت .
منظورم کد بیمه مرکزی نماینده هستش

person
حسن زاده
10 مرداد 1401

سلام ثبت نام متصدیان بیمه در سنهاب کدوم قسمته ؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 مرداد 1401

  سلام برای گرفتن اعتبار منظورتون است که نیازی به ثبت نام ندارد

person
جودکی
03 مرداد 1401

سلام ثبت نام در سنهاب الزامیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ثبت نام در سنهاب نیازی نیست.

person
سیاوش خیرالهی
29 تیر 1401

میخوام ببینم بیمه ام چقدر دیگه اعتبار داره؟ باید برم سنهاب؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام بله در سنهاب می توانید.

person
ساسان
14 تیر 1401

مگه استعلام رو از بیمه دات کام نمیشه گرفت دیگه چه نیازی به سامانه سنهاب هست/

  person
  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، سامانه بیمه دات کام هم به سامانه سنهاب وصل است و می توانید از این طریق استعلام بگیرید.

person
محمدی
22 آبان 1400

سلام وقت عالی بخیر.ببخشید یه سوال داشتم خدمتتون
بنده بیش از ۶سال سابقه کار در بیمه وقبولی در آزمون و مصاحبه با دلیل وقفه در تشکیل پرونده ،،،موفق به اخذ کدپروانه فعالیت از بیمه مرکزی نشدم این درصورتیکه هیچ جای کتاب قوانین بیمه و سایر آیین نامه های مربوطه در این خصوص برای اشخاص حقیقی قانونی وضع نکردند و کاملا” سلیقه ای عمل شد و دقیقا” همین موضوع باعث شد کل برنامه های کاری بنده با مشکل مواجه بشه. صنعت بیمه ،بالاخص بیمه مرکزی قراره تا کی سلیقه اعمال کنن؟چرا نباید نهاد ناظری وجود داشته باشه که وقت و تخصص دیگران هدر نره؟کی باید جوابگو باشه؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 آبان 1400

  سلام وقت بخیر آقای محمدی عزیز ما فقط نهاد اطلاع رسان هستیم و در مورد عملکرد بیمه مرکزی اطلاعی نداریم می تونید مساله تون رو با خود بیمه مرکزی مطرح کنید موفق باشید

person
رسول فرهادی
15 آبان 1400

سلام وقت به خیر
بنده کارشناس رسمی دادگستری در رشته حوادث و بیماری های شغلی و ناشی از کار هستم و ۱۲ سال سابقه کار در این رشته دارم و همچنین دوره های آموزشی ارزیابی خسارت را گذرانده ام و گواهینامه دریافت کرده ام. چگونه می توانم با بیمه همکاری داشته باشم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 آبان 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از توجه شما لطفا شماره تماس و مشخصات خودتون رو برای ما ارسال کنید در اسرع وقت با شما بابت همکاری تماس خواهیم گرفت. با تشکر

person
بابایی
04 آبان 1400

سلام پول میگیرن؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، ممنون از سوالتان، خیلی نیازی به پرداخت هزینه برای استفاده از خدمات سنهاب نیست

   person
   سید جواد
   17 فروردین 1402

   ماشینی خریدم که بیمه اینترنتی داره و من الان از فروشنده بجز کد ملی چیزی ندارم.نه موبایل ونه هیچ اطلاعات دیگه ایی.چطور کد یکتای بیمه رو بدست بیارم؟

    person
    کارشناس بیمه
    19 فروردین 1402

    سلام. با استفاده از پلاک خودرو استعلام بیمه را دریافت کنید. اگر سند به اسم شما است می توانید با اطلاعات خودتان اقدام به دریافت استعلام کنید.

person
اصغر یاریار
04 آبان 1400

من بیمه را خریداری کردم؛ اما وقتی کد یکتا رو وارد می کنم، همش پیغام خطا می دهد. میگه که چیزی ثبت نشده؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، احتمالا این مشکل فنی از سمت سرور بیمه مرکزی است…لطفا با بیمه دات کام تماس بگیرید تا کارشناسان دقیقتر شما را راهنمایی کنند.

person
محمد اسمی
04 آبان 1400

آیا ما باید برای ثبت اطلاعات کاری کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، باید گفت که اجباری از جایی وجود ندارد؛ اما برای دریافت اصالت بیمه نامه و اینکه خیالتان از معتبر بودن آن راحت شود، بهتر است که یک بار این کار انجام دهید.

person
علی دایی
04 آبان 1400

سلام حتما باید انجام بدیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، اتفاقا سوالی که پرسیدید، پرسش خیلی از دوستان است… خیر شما نیازی به کاری برای ثبت ندارید. در هنگامی که بیمه نامه ای خریداری می کنید، تمامی اطلاعات به صورت خودکار ثبت خواهد شد.

person
اصغر همتی
04 آبان 1400

سلام آیا این سامانه شما دقیقا همان اطلاعات بیمه مرکزیو میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، بله این سامانه به بیمه مرکزی وصل شده و تمامی اطلاعات دقیق و کامل نشان می دهد.

   person
   امامی
   07 مهر 1401

   سلام اونوقت باید ثبت نام در سایت سنهاب بیمه مرکزی هم انجام بدیم؟

    person
    کارشناس بیمه
    08 مهر 1401

    سلام خیر نیازی نیست.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید