25 مرداد 1400

بیمه بدنه اقساطی بدون چک چگونه بخریم؟+ راهنمای خرید قسطی بیمه بدنه

با نگاهی گذرا به سطح شهر و جاده‌ها، از دیدن تعداد زیاد اتومبیل‌ها سرمان سوت می‌کشد. با توجه به در کمین بودن حادثه و خسارات بالای جانی و مالی تصادفات رانندگی، بیمه خودروها نیز امری ضروری به نظر می‌رسد. بیمه خودرو شامل دو دسته بیمه اجباری شخص ثالث و بیمه اختیاری بدنه است. با توجه به گران شدن  ۳۵% نرخ بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ و بالتبع آن سایر بیمه‌ها، رانندگان باید هزینه بالایی برای بیمه خودروی خود کنار بگذارند. از طرف دیگر، شرایط اقتصادی خانواده‌ها ایجاب می‌کند که آن‌ها در صدد مدیریت هر چه بهتر هزینه‌های زندگی خود برآیند. به همین دلیل برخی رانندگان در این فکر هستند:” آیا راهی برای سبک کردن بار هزینه‌های بیمه‌ای خانوار وجود دارد؟” شرکت‌های بیمه به جز ارائه تخفیفات بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، راهکار بیمه بدنه اقساطی و را روی میز انتخاب برای بیمه‌گزاران گذاشته‌اند.

 اگر شما هم همانند بسیاری از رانندگان دیگر، می‌خواهید اطلاعاتی درباره خرید بیمه خودروی خود: بدنه بدنه قسطی و بیمه شخص ثالث اقساطی هستید، شما را به خواندن این مقاله دعوت می‌کنیم.

بیمه خودرو چیست؟ انواع بیمه خودرو شامل چیست؟

 بیمه خودروها، برای تضمین خسارت‌های احتمالی حوادث امری لازم و ضروری است. یکی از انواع بیمه‌هایی که برای رانندگان و وسایل نقلیه بسیار مفید واقع می‌شود؛ بیمه شخص ثالث است. این نوع بیمه‌نامه برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است اجباری است.

بیمه اجباری خودرو: بیمه شخص ثالث

در بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه شخص اول به شمار می آید(که در اکثر بیمه‌نامه ها تحت عنوان بیمه‌گزار شناخته می شود)، شخص ثانی شرکت بیمه است که متعهد به جبران هزینه ها طبق قرارداد است (که در بیمه نامه با عنوان بیمه‌گر درج می شود) و در نهایت شخص ثالث فرد زیان دیده در حوادث رانندگی است (که منظور غیر از راننده مقصر است). تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفته و این بیمه هزینه های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می‌کند.

در این گونه اتفاقات، راننده مقصر هم می‌تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می آید استفاده کند. ولی خسارات مالی راننده مقصر با چه بیمه‌ای جبران خواهد شد؟ بله راهکار پیشنهادی برای جبران این نوع خسارات، بیمه بدنه است.

نوع دیگر بیمه خودرو نیز  بیمه بدنه اتومبیل است.بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه اختیاری بدنه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه میکند.

بیمه ‌بدنه خودرو چه خسارت هایی را پوشش می‌دهد؟

پوشش‌های بیمه بدنه به دو دسته اصلی و فرعی (تبعی) یا اضافی تقسیم می‌شوند:

سرقت کلی، خسارات حین نقل و انتقال خودرو، خسارات ناشی از آصا ( انفجار، آتش‌سوزی و صاعقه) وارد بر وسیله نقلیه، خسارات چرخ و باتری تا ۵۰% جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه به شمار می‌آیند.

اهمیت بیمه بدنه برای خودروهای مختلف

بیمه شخص ثالث، بیمه‌ای اجباری برای همه وسایل نقلیه است ولی بیمه بدنه خودرو اجبار قانونی ندارد. اما با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه بدنه به شدت پررنگ می‌شود. به همین دلیل کارشناسان بیمه دات کام، خرید این نوع بیمه را به همه دارندگان خودرو مخصوصا دارندگان خودروهای نامتعارف توصیه می‌کنند. زیرا درصدی از خسارات مالی خودروی نامتعارف با بیمه شخص ثالث راننده مقصر قابل پرداخت نیست و در این مواقع، دارنده خودروی لوکس و نامتعارف باید به بیمه بدنه خود مراجعه نماید.

حال که ضرورت و اهمیت این نوع بیمه را بررسی کردیم، شاید علاقه‌مند به کسب اطلاعاتی درباره قیمت این نوع بیمه و شرایط خرید آن باشید. پس در ادامه به عوامل تاثیرگذار در تعیین نرخ بیمه بدنه می‌پردازیم

قیمت بیمه بدنه چگونه محاسبه می‌شود؟

مولفه های گوناگونی در محاسبه قیمت بیمه بدنه تاثیرگذار هستند:

مشخصات خودرو

عواملی نظیر سال ساخت اتومبیل، نوع خودرو، ارزش خودرو و کاربری آن در محاسبه نرخ بیمه بدنه نقش پررنگ دارند.

پوشش‌های اضافی(تبعی) بیمه بدنه

در صورت انتخاب هریک از پوشش‌های اضافی یادشده،مبلغی بر قیمت در خرید بیمه بدنه اضافه می‌کند. انتخاب پوشش‌های بیمه‌ای بیشتر با قیمت بالاتر بیمه بدنه همراه است.

تخفیف‌های بیمه بدنه

تخفیفات در محاسبه قیمت بیمه بدنه شامل تخفیفهای عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر،تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه اتومبیل، تخفیف ارزش خودرو هستند که همگی از قیمت نهایی بیمه بدنه کسر می‌شوند.

با توجه به اهمیت بیمه بدنه خودرو و تعدد خساراتی که به خودروها در حین رانندگی وارد می‌شود، بیمه‌گزاران آینده‌نگر سعی می‌کنند که حتما برای خودروی خود علاوه بر خرید بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه نیز تهیه نمایند. اگر شرایط مالی بیمه‌گزار امکان خرید و پرداخت یک‌جای مبلغ حق بیمه را فراهم نساخت، چه گزینه‌هایی وجود دارد؟ شرکت‌های بیمه امکان خرید قسطی بیمه بدنه را برای بالابردن فرهنگ رانندگی ایمن و فراهم سازی شرایط خرید این بیمه خودروی کاربردی را برای بیمه‌گزاران ارائه کرده‌اند.

مزایای خرید اقساطی بیمه خودرو چیست؟

با بهره‌گیری از امتیاز خرید قسطی بیمه‌های خودرو نظیر بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه:

  • بیمه‌گزار مبلغ کلی بیمه ماشین را در چند قسط و به تدریج می‌پردازد. این امر کاهش بار هزینه‌ای سبد بیمه‌ای فرد را در پی دارد.
  • بیمه‌گزار نیازی به خرج کردن پس‌انداز خود در شرایط تورمی ندارد. او می‌تواند با انتخاب گزینه خرید قسطی بیمه خودرو، به تدریج مبلغی را صرفه جویی کرده و ضمن برخورداری از امتیاز بیمه ماشین، پس‌انداز خود را نیز داشته باشد.
  • در خرید اقساطی بیمه خودرو نیازی به پرداخت کارمزد نیست. در خرید بیمه بدنه اقساطی و بیمه شخص ثالث قسطی از سامانه بیمه دات کام هیچ‌گونه بهره یا کارمزدی از شما دریافت نخواهد شد.

مهم‌ترین مزیت بیمه خودروی قسطی

با توجه به این‌که قانون بیمه شخص ثالث را برای همه خودروها اجباری ساخته است، نداشتن یا عدم تمدید به موقع آن، با جریمه دیرکرد و حتی انتقال خودرو به پارکینگ همراه است. به همین‌دلیل ، بیمه‌گزاران در صورتی که هنگام سررسید بیمه خودروی خود، استطاعت مالی کافی برای تمدید بیمه خودرو مخصوصا بیمه شخص ثالث نداشتند، می‌توانند با انتخاب گزینه خرید قسطی بیمه، بیمه خود را در زمان سررسید تمدید کرده و از جریمه و … دوری جویند.

نحوه خرید بیمه بدنه قسطی چگونه است؟

بیمه‌گزاران با انتخاب گزینه خرید بیمه بدنه قسطی می‌توانند بخشی از حق بیمه را هنگام خرید و باقیمانده آن‌را در طول مدت اعتبار طی اقساط پرداخت نمایند. میزان نقد و اقساط بیمه بدنه بین شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است.اما شرکت‌های بیمه عموما ۵۰% مبلغ را نقد هنگام عقد بیمه‌نامه خودرو و مابقی را طی اقساط ۴ تا ۸ ماهه دریافت خواهند کرد.

چگونه بیمه بدنه اقساطی بخریم؟

برای خرید قسطی بیمه بدنه خودروی خود می‌توانید به دو روش عمل کنید:

خرید حضوری از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه مختلف

این امر نیازمند حضور بیمه‌گزار در محل( با توجه به شرایط کرونا) ، تحمل ترافیک و آلودگی هوا و صرف وقت است. ضمنا شما در صورت تمایل به مقایسه قیمت بیمه بدنه شرکت‌‌های مختلف بیمه‌ای، مجبور به صرف وقت بیشتر برای انتخاب بهترین بیمه بدنه مناسب شرایط خود خواهید بود.به علاوه ممکن است، شما به یک نمایندگی شرکت بیمه خاصی مراجعه نمایید ولی آن شرکت بیمه‌گر، بیمه بدنه اقساطی را ارائه نکرده باشد و فقط خرید نقد این بیمه‌نامه میسر باشد.این مساله علاوه بر اتلاف وقت، سبب افزایش دغدغه ذهنی و روانی بیمه‌گزار خواهد بود.

خرید آنلاین بیمه بدنه اقساطی

این گزینه علاوه بر رفع مشکلات خرید حضوری بیمه بدنه، صرفه جویی در زمان و هزینه تردد شما را در پی دارد. به علاوه د شما می‌توانید در کمتر از ۵ دقیقه با بررسی قیمت‌های شرکت‌های بیمه‌ای مختلف، اول متوجه شوید، چه شرکت‌هایی گزینه خرید قسطی بیمه بدنه را ارائه کرده‌اند؛ دوم امکان مقایسه شرایط شرکت‌های بیمه‌ای مختلف وجود دارد. می‌توانید با این مقایسه، بهترین شرکت بیمه ارائه دهنده گزینه خرید قسطی بیمه بدنه را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایید.

خرید آنلاین بیمه بدنه اقساطی از بیمه دات کام

امکان خرید بیمه بدنه به صورت نقد و قسطی در سایت بیمه دات کام فراهم شده است. شما به راحتی می‌توانید با ورود صفحه استعلام بیمه بدنه در سایت بیمه دات کام ، گزینه خرید اقساطی بیمه‌نامه بدنه شرکت‌‌های بیمه‌ای مجاز بیمه مرکزی را استعلام و مقایسه نمایید. به عنوان مثال، شرکت‌های بیمه آسیا و بیمه پارسیان در سایت بیمه دات کام، گزینه خرید قسطی بیمه خودرو را برای بیمه‌‌گزاران فراهم کرده‌اند. بیمه‌‌گزار با انتخاب بیمه بدنه آسیا یا بیمه بدنه پارسیان می‌تواند  ۲۰% مبلغ حق بیمه را هنگام خرید به صورت نقد و مابقی را طی ۴ قسط ماهانه با چک دارای آرم صیاد پرداخت نماید.

مشاوره بیمه بدنه اقساطی با کارشناسان بیمه دات کام

ضمنا، امکان تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ و دریافت راهنمایی‌های رایگان و کاملا بیطرفانه و اطلاعات تخصصی بیمه از کارشناسان متخصص بیمه دات کام برای انتخاب بهترین بیمه بدنه قسطی فراهم شده است. شما پس از دریافت اطلاعات بیمه‌ای، بررسی و خرید ارزان‌ترین بیمه مناسب شرایط خود در کمترین زمان ممکن،  از امکان بازدید رایگان برای صدور بیمه بدنه برخوردار خواهید شد. سپس بیمه‌نامه خودروی  شما در کمترین زمان ممکن صادر و رایگان درب منزل‌تان ارسال می‌گردد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
03 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

با بیمه های عجیب دنیا آشنا شوید

برخی از بیمه‌ها واقعا عجیب و خنده دار هستند. مثل حس بویایی. اما وقتی بدانید که چرا برخی این حواس خود را بیمه می‌کنند، شاید به آنها حق بدهید...

01 مهر 1400 / بیمه شخص ثالث / مجله بیمه

تعویض پلاک خودرو + چک لیست مدارک و مراحل تعویض پلاک(به روزرسانی پاییز1400)

راهنمای کامل تعویض پلاک ماشین، مدارک، شرایط، مراکز و سامانه تعویض پلاک اینترنتی خودرو را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید.

01 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

کد کارگاهی بیمه؛ تمام شرایط، قوانین و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن

زمانی که پس از کلی مشغله و سختی موفق می‌شوید شرکتی را به نام خود تاسیس کنید؛ هنوز هم بسیاری از راه‌های نرفته را باید طی کنید. کد کارگاهی بیمه،

31 شهریور 1400 / اخبار / مجله بیمه

استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به 2 روش حضوری و آنلاین

نحوه استعلام کد بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری و غیر حضوری

30 شهریور 1400 / بیمه بدنه / مجله بیمه

کارشناسی برق خودرو؛ اهمیت و لزوم کارشناسی سیستم برق ماشین قبل از خرید

اهمیت و لزوم کارشناسی برق خودرو قبل از خرید خودرو. کارشناس چه مواردی را بررسی می‌کند؟

29 شهریور 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

بیمه تکمیلی SOS؛ هر آنچه باید برای دریافت این بیمه باید بدانید

راهنمای کامل بیمه تکمیلی SOS، مدارک و شرایط مورد نیاز بهره‌مندی پوشش‌های بیمه تکمیلی SOS را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید