25 مارس 2023

ضرورت خرید بیمه مسافرتی: 10دلیل مهم برای خرید بیمه سفری

علاقه‌مندان به سفر همیشه برای داشتن یک سفر امن برنامه‌ریزی می‌کنند. آنها علاوه بر بررسی مقصد، تور مسافرتی، شرکت هواپیمایی و… برای مدیریت موقعیت‌های پیش‌بینی نشده هم از قبل آماده می‌شوند. بیمه مسافرتی یکی از مدارکی است که توصیه می‌شود حتما قبل از سفرهای خارجی آن را تهیه کنید. البته اگر مقصد سفر شما کشورهای حوزه شنگن نباشد، قاعدتا اجباری برای خرید بیمه مسافرتی ندارید. این بیمه‌نامه هزینه‌های ناشی از حوادث احتمالی در کشور مقصد را پوشش می‌دهد. آیا همچنان خرید این بیمه‌نامه را نوعی هزینه اضافی می‌دانید؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، در این مقاله ضرورت خرید بیمه مسافرتی را برایتان گردآوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

بیمه مسافرتی چیست؟

این بیمه نوعی از بیمه اشخاص است. بیمه‌گزار در این قرارداد در ازای پرداخت حق‌بیمه، هزینه‌های ناشی از حوادث و سوانح احتمالی سفر خود را مدیریت می‌کند. قیمت این بیمه‌نامه به عواملی چون: سن مسافر، مقصد مسافر، مدت سفر، پوشش‌های بیمه و تعهدات مالی قرارداد بستگی دارد. برخی از شرکت‌های بیمه، حتی با کمتر از یک یورو هم پوشش‌های قابل قبولی از این بیمه‌نامه را ارائه می‌دهند.  البته بیمه مسافرتی دارای انواع از جمله گروهی، انفرادی است. همچنین بیمه مسافرتی دانشجویی را هم شامل می‌‌شود.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد این بیمه‌نامه، راهنمای بیمه مسافرتی و پوشش‌های آن را در مقاله مربوطه مطالعه کنید. نکته دیگر اینکه حتی اگر قصد یکبار سفر را هم داشته باشید، باید این بیمه نامه را تهیه کنید. خرید بیمه مسافرتی سینگل در این حالت پیشنهاد می‌شود. البته این در برابر بیمه مسافرتی مولتی است که قابل استفاده برای چندین سفر است.

ضرورت خرید بیمه مسافرتی

در اینجا قصد داریم به شما 10 دلیل خرید بیمه مسافرتی ارائه دهیم که نمی‌توانید آنها را نادیده بگیرید. این 10 دلیل را می‌توان برای مدیریت کردن 3 دسته ریسک بررسی کرد:

  • ریسک‌های قبل از سفر
  • ریسک های حین سفر
  • ریسک‌های سرقت و حوادث منزل در طول سفر

قبل از هر چیزی بدانید که خدمات بیمه مسافرتی از طریق شرکت های کمک رسان است.

ضرورت خرید بیمه مسافرتی

ضرورت خرید بیمه مسافرتی

نکته: هر شرکت بیمه یک سری دلایل را در متن بیمه‌نامه به عنوان «دلیل معتبر» در نظر گرفته است. قبل از خرید به این نکته توجه کنید.

دلیل اول: لغو سفر قبل از آغاز مسافرت

اگر قبل از شروع مسافرت به یک دلیل معتبر برای شرکت بیمه مجبور به لغو سفر شوید: هزینه‌ی کنسل کردن بلیط هواپیما، هتل و … تا سقف مشخص شده در بیمه‌نامه به شما پرداخت می‌شود. در کنار این، مطالعه مقاله پوشش لغو سفر پیشنهاد می‌شود.

دلیل دوم: پرداخت هزینه‌های بیمارستان

در حین سفر ممکن است هرگونه تغییری در سلامتی فرد و بستگان درجه اولش بوجود آید. در این شرایط بیمه‌شده علاوه بر دریافت هزینه‌های بیماری می‌تواند از خدمات مشاوره‌ای شرکت بیمه استفاده کند. اگر در شرایط همه‌گیری کرونا برای سفر اقدام می‌کنید، حتما پوشش کرونا را در بیمه خود لحاظ کنید.

دلیل سوم: جبران هزینه‌های بازگشت زودهنگام بیمه‌شده

اگر در حین سفر، بیمه‌شده به یک دلیل معتبر مجبور به بازگشت زودهنگام شود، بیمه هزینه‌هایش را جبران می‌کند. البته سقف تعهدات بیمه، بر اساس نوع بیمه‌نامه متفاوت است.

 

بیمه مسافرتی

دلیل چهارم: پرداخت هزینه‌های فوریت دندان‌پزشکی

اگر در حین سفر دندان درد به سراغ‌تان آمد با داشتن این پوشش می‌توانید هزینه‌های دندان‌پزشکی را مدیریت کنید.

دلیل پنجم:  کمک رسانی در صورت سرقت یا مفقود شدن مدارک

اگر در حین سفر، مدارک مسافرتی فرد بیمه‌شده مفقود یا سرقت شود، می‌تواند روی کمک شرکت بیمه خود حساب کند.

دلیل ششم: ارسال داروهای ضروری

اگر بیمه‌شده داروهای دارای تاییده پزشکی خود را گم کند یا به دارویی نیاز داشته باشد: شرکت بیمه این داروها را به کشوری که فرد در آن بستری است، می‌فرستد.

دلیل هفتم: جبران هزینه‌های سرقت موبایل و دوربین عکاسی

برخی از شرکت‌های بیمه این پوشش را ارائه می‌دهند. اگر دوربین عکاسی یا موبایل برای شما یک ابزار کاری مهم است، حتما از این پوشش استفاده کنید.

دلیل هشتم: پرداخت هزینه‌های خرید اضطراری

اگر تحویل بار به مدت 12 تا 48 ساعت تاخیر داشته باشد، هزینه‌های خرید‌های ضروری شما پرداخت می‌شود. البته لازم است به سقف تعهدات بیمه‌نامه خود دقت کنید.

دلیل نهم: امکان حواله وجه نقد و وجه الضمان

اگر فرد بیمه‌شده در کشور مقصد به وجه نقد/وجه الضمان نیاز پیدا کند، می‌تواند از این امکان بهره‌مند شود. البته لازم است در هنگام خرید بیمه‌نامه مبلغی را بصورت نقد و … نزد شرکت بیمه سپرده باشد.

دلیل دهم: مدیریت هزینه‌های احتمالی برای منزل فرد بیمه‌شده

در مسافرت‌های بیشتر از 7 روز معمولا نگرانی در مورد محل سکونت فرد در ایران پیش می‌آید. حوادثی مانند: سرقت، آتش‌سوزی و … غیر قابل پیش‌بینی هستند. اگر مسافرت شما بیش از 7 روز طول می‌کشد، استفاده از این پوشش را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

ضرورت خرید بیمه مسافرتی

۱۰ دلیل که شما را مجاب می‌کند بیمه مسافرتی بخرید

تا اینجا 10 دلیل خرید بیمه مسافرتی را بیان کردیم. هرچند می‌توان موارد دیگری هم نام برد اما امیدواریم دیگر شکی برای خرید این بیمه‌نامه نداشته باشید. اگر همچنان برای خرید بیمه مسافرتی تردید دارید، بهتر است مقاله پوشش های بیمه مسافرتی را مطالعه نمایید. برای سفر در مواقع خاص مانند مسابقات جام جهانی، خرید این بیمه پیشنهاد می‌شود. برای آشنایی با اهمیت بیمه در جام جهانی، اینجا کلیک کنید. اهمیت آن را می‌توان برای موارد دیگر مانند مسابقات ورزشی در نظر گرفت. برای آن‌هایی که قصد مسافرت دارند، دریافت ارز مسافرتی توصیه می‌شود؛ هرچند مبلغ آن کم است؛ اما در صورت خرید زیاد، تفاوت خود را نشان خواهد داد.

بیمه مسافرتی یکی از مدارک مهم برای سفرهای خارجی است. برخی داشتن آن را هزینه‌های اضافی می‌دانند. در این مقاله ضرورت خرید بیمه مسافرتی را بررسی کردیم. بیمه دات کام یک کارگزاری آنلاین خرید بیمه‌نامه است. شما می‌توانید در صفحه محصولات برای خرید بیمه مسافرتی اقدام کنید. اگر در این باره نیاز به مشاوره دارید در انتهای همین مطلب، کامنت بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

  • + بیمه مسافرتی چیست؟
  • + آیا داشتن بیمه مسافرتی اجباری است؟
  • + دلایل اصلی خرید بیمه مسافرتی چیست؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید