بیمه دات کام

خرید بیمه بدنه تندر ال 90

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

استعلام قیمت با پلاک خودرو

پلاک خودرو و کد ملی صاحب پلاک را وارد کنید

I.R.
IRAN
ایـــران
کد ملی جهت استعلام از بیمه مرکزی الزامی است

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه بدنه تندر ال 90

خودروی تندر ال 90 شاید از نظر ظاهری نتواند مشتریان زیادی را جذب خودش کند، اما وضعیت فنی آن به قدری مناسب است که مشکلات طراحی آن را جبران کند. موتور 4 سیلندر 105 اسب بخاری این محصول از کیفیت ساخت بالایی دارد. کیفیت قطعات به کار رفته در این ماشین بسیار بالا است، تا حدی که تا معمولاً تا 5 سال اول، نه تنها نیازی به تعویض هیچ قطعه‌ای نخواهید داشت، بلکه به تعمیرگاه هم نخواهید رفت. بدنه‌ی این ماشین هم قدرتمند است اما با این حال خرید بیمه بدنه تندر ال 90 برای دارندگان این خودرو بسیار با اهمیت است.

درست است که ال نود بدنه‌ مستحکمی دارد اما با توجه به هزینه‌های تعمیرات و قطعات یدکی آن، داشتن بیمه بدنه تندر ال 90 برای جبران خسارت‌های ناشی از تصادفات، دزدی، بلایای طبیعی و... واقعاً حیاتی است. حتی اگر شما مقصر حادثه هم باشید باز هم بیمه بدنه هزینه‌های شما را پرداخت خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با بیمه بدنه تندر ال 90 تا انتهای راهنما همراه ما باشید.

بیمه بدنه ال 90 چیست؟

بیمه بدنه L90 خسارت‌های مالی وارد شده به خودروی راننده مقصر را پوشش می‌دهد. در تصادفات، آسیب‌هایی که به بدنه راننده مقصر وارد می‌شود، از طریق بیمه شخص ثالث قابل پوشش نیست. در چنین موقعیتی، راننده تندر ال 90 می‌تواند با بیمه بدنه خودروی خود، هزینه‌های تعمیرات و خرید قطعات را جبران کند. با توجه به افزایش قیمت خودرو و در نتیجه قطعات آن‌ها، دیگر خرید بیمه بدنه اختیاری نیست و بلکه ضروری به نظر می‌رسد.

پوشش‌های بیمه بدنه L90

خسارات وارد شده به بدنه خودرو فقط مربوط به تصادفات نیست. بلکه موارد دیگری هم تحت پوشش بیمه بدنه تندر ال 90 قرار می‌گیرند. باید گفت که پوشش‌های این نوع بیمه خودرو به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. پوشش‌های اصلی در تمامی بیمه‌نامه‌های بدنه وجود دارند؛ اما مالک خودروی تندر L90 می‌تواند پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ماشین را بر اساس شرایط و همچنین نیازهایش اضافه کند. البته هر یک از پوشش‌های الحاقی بیمه‌نامه بدنه ماشین دارای قیمت مجزا بوده که در افزایش حق بیمه تأثیرگذار خواهند بود.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ال ۹۰

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه تندر ال 90 شامل موارد ذکر شده در جدول زیر است:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه تندر 90
خسارت‌های وارد شده‌ ناشی از تصادف یا برخورد با متحرک و ثابتخسارت‌های وارد شده‌ ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار
خسارات ناشی از سرقت خودرو و آسیب وارد شده به آن در هنگام سرقتخسارت‌های ناشی از انتقال یا نجات خودروی آسیب دیده
خسارات وارد شده به لاستیک و باتری تا 50 درصد ارزش نو آنسرقت کلی

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ال ۹۰

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه L90 شامل جبران خسارت زیر است:

 • خسارات وارد شده ناشی از بلایای طبیعی طوفان، سیل و زلزله
 • خسارات وارد شده ناشی از پاشیده شدن مواد اسیدی و شیمیایی و رنگ‌ها
 • خسارت‌های ناشی از شکستن شیشه خودرو (شکست شیشه باید بر اثر حادثه باشد تا تحت پوشش قرار بگیرد.)
 • خسارات ناشی از سرقت لوازم و قطعات فابریک و غیر فابریک خودروی ال نود
 • خسارات ناشی از بدون استفاده بودن خودرو (در حقیقت در زمانی که خودرو در تعمیرگاه متوقف است، به ازای هر روز مبلغی به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.)
 • حذف فرانشیز
 • نوسان خودرو

همان‌طور که در بالا نوشته‌ایم، بیمه بدنه فقط آسیب‌ها را پوشش نمی‌دهد؛ بلکه زیان‌های دیگری از جمله سرقت کلی خودرو و همچنین سرقت قطعات هم تحت پوشش بیمه بدنه تندر ال 90 قرار خواهند گرفت.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیست:

باید گفت که موارد زیر تحت پوشش بیمه بدنه ال 90 نیستند:

استثنائات بیمه بدنه ال 90
خسارات ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و یا تهاجمخسارات ناشی از انفجار هسته‌ای
خسارت‌های وارد شده عمدی از طرف مالک یا دیگر افراد در حضور مالکخسارات ناشی از حمل بار غیرمجاز (خودروهای سواری اجازه حمل بار را ندارند.)
خسارات ناشی از گریز از ماموران نیروی انتظامیخسارت‌های ناشی از بکسل کردن
خسارات اتفاق افتاده ناشی مصرف مواد توسط راننده یا مست بودن اوخسارات ناشی از برخورد وسایل و دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی به بدنه

نرخ و قیمت بیمه بدنه تندر ال 90

برای محاسبه قیمت بیمه بدنه ال نود باید چندین عامل مختلف را در نظر گرفت. هر یک از این عوامل می‌توانند باعث افزایش یا کاهش بهای بیمه بدنه خودرو شوند:

 • مدل و نوع ال 90 که بر قیمت کلی بیمه بدنه آن تاثیرگذار هستند.
 • سال ساخت L90 که یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین بهای بیمه بدنه آن است. خودروهای قدیمی‌تر باید حق بیمه‌ای را براساس استهلاک خودرو پرداخت کنند از شروع سال پنجم تولید وسیله نقلیه به بعد برای هر سال 5 درصد و حداکثر 25 درصد.
 • تخفیف عدم دریافت خسارت: این تخفیف برای شرایطی است که مالک ال 90 از شرکت بیمه‌گر خود خسارتی را دریافت نکند. میزان تخفیف به ازای هر سالی که می‌گذرد، افزایش خواهد داشت. مقدار تخفیف در سال اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم و بیشتر به ترتیب از 25 درصد شروع و در صورت عدم دریافت خسارت تا 70 درصد ادامه دارد. استفاده، تمامی تخفیف‌ها به صورت پلکانی از بین خواهد رفت.
 • در صورت پرداخت نقدی حق بیمه بدنه ماشین L90 مالک خودرو مشمول 10% تخفیف خواهد شد.
 • در صورت نو بودن خودرو، مالک L90 مشمول تخفیف بین 20 تا 30 خواهد بود. البته مدت زمان استفاده از این طرح تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر تا سه ماه بعد از تاریخ ترخیص L90 است.
 • هریک از پوشش‌های اضافی باعث افزایش قیمت بیمه بدنه ال 90 خواهد شد.
 • ارزش روز L90 از دیگر عوامل موثر بر قیمت بیمه بدنه هستند.
 • نوع کاربری می‌تواند در افزایش حق بیمه بدنه خودروی L90 تاثیر بگذارد.
 • تعداد سیلندر از عواملی است که در حق بیمه‌نامه بدنه خودرو تاثیرگذار است.

کدام شرکت برای خرید بیمه بدنه L90 انتخاب شود؟

برای انتخاب شرکت بیمه‌گر به منظور خرید بیمه بدنه خودروی 90، باید عواملی از جمله توانگری مالی، سطح رضایتمندی مشتریان، نوع پوشش‌ها، قیمت و تعداد مراکز دریافت خسارت در نظر گرفته شوند. سپس با جمع کردن تمام امتیازات، شرکتی انتخاب شود که با شرایط راننده تناسب نزدیک‌تری دارد.

استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه بدنه ال 90 از بیمه دات کام

ال نود با توجه به امکاناتی که دارد برای تردد در مسیرهای شهری و بین شهری بسیار راحت است؛ به همین دلیل به عنوان یک خودروی خانوادگی می‌توان از آن یاد کرد. در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت خودرو یکی از مهم‌ترین مسئله‌ها برای رانندگان جبران خسارت به بدنه در هنگام تصادف است. بهترین تصمیم برای جبران خسارات ناشی از تصادف خرید بیمه‌نامه‌های ثالث و بدنه است. بهترین و سریع‌ترین راه خرید بیمه بدنه تندر L90 از سایت bimeh.com است. برای استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه بدنه خودروی L90، بهتر است که مراحل زیر را سپری کنید:

1. وارد بخش خرید بیمه بدنه در سایت بیمه دات کام شوید.

2. مشخصات L90 شامل نوع کاربری، برند، مدل و ارزش خودرو را تعیین کنید.

3. در صورت داشتن بیمه‌نامه قبلی، اطلاعات آن را وارد کنید.

4. از منوی سمت راست پوشش‌های اضافی را مشخص و سپس به مقایسه شرکت‌ها و انتخاب یکی از آن‌ها بپردازید.

5. حق بیمه را به صورت آنلاین پرداخت کنید و منتظر تماس کارشناسان بیمه دات برای هماهنگی بازدید باشید.

دارندگان این خودرو با خرید بیمه بدنه تندر ال 90 می‌توانند صدمات به خودروی خود را جبران کند. اگر در مورد این بیمه‌نامه و نحوه خرید آن به صورت اینترنتی سوالی داشتید، کارشناسان بیمه دات کام برای مشاوره در خدمت شما هستند.

قیمت بیمه بدنه ال نود در سال 1403 چقدر است؟

قیمت بیمه بدنه به عوامل مختلفی مثل ارزش روز خودرو، پوشش‌های انتخابی، سال ساخت خودرو و میزان تخفیف‌ها بستگی دارد که در شرکت‌های بیمه مختلف هم این شرایط متفاوت است. در حالت معمول قیمت بیمه بدنه تندر ال 90 در سال 1403 در حالت پایه از 1 میلیون و 349 هزار تومن تا بیش از 4 میلیون و 437 هزار تومان وجود دارد.

آیا بیمه بدنه L90 هزینه ماشین سرقت شده را هم پرداخت می‌کند؟

بله؛ در صورت به سرقت رفتن خودرو و پیدا نشدن آن تا 60 روز، شرکت بیمه موظف است با در نظر گرفتن فرانشیز 20 درصدی، هزینه خودروی به سرقت رفته را جبران کند.

چرا تعداد شعب پرداخت خسارت بیمه بدنه مهم است؟

تعداد شعب هر چه بیشتر باشد، شما در زمان کمتری به آن دسترسی خواهید داشت و برای دریافت خسارت زمان کمتری از شما گرفته می‌شود.