بیمه دات کام

شرکت بیمه سینا

استعلام، مقایسه و خرید بیمه سینا

در سال 1382 شرکت بیمه سینا (سهامی عام) تحت نظارت سازمان بیمه مرکزی شروع به فعالیت کرد. این شرکت %2.2 از سهم بازار بیمه را به خود اختصاص داده است. این شرکت با برخورداری از 64 شعبه و 1146 نماینده بیمه فعال در سراسر کشور، از طریق حوزه بیمه‌های عمومی و تخصصی زندگی به هم‌وطنان خدمت‌رسانی می‌کند. شرکت بیمه سینا یکی از شرکت های مطرح در زمینه بیمه است که تمامی رشته بیمه‌های زندگی و غیر زندگی را در چارچوب خدمات خود ارئه می‌دهد. این شرکت با داشتن تعداد زیادی نماینده و شعبه در سراسر کشور خدمت رسانی به مشتریان را بسیار راحت کرده است. با توجه به اینکه داشتن بیمه در زمینه‌های مختلف باعث این می شود که آرامش خاطر بیشتری در هنگام مواجهه با حوادث داشته باشید، بیمه سینا این اطمینان را به شما می دهد که در زمان حوادث در کنار شما باشد. این شرکت برای مشتریان خود ارزش بالایی قائل است و حفظ حقوق مشتریان نیز برای شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است که این مورد برای اعتماد به یک برند بیمه مانند بیمه سینا کافیست.

چرا شرکت بیمه سینا را انتخاب کنیم؟

برخی از ویژگی‌های شرکت بیمه سینا:

 • فعالیت در تمام رشته‌های بیمه
 • جذب 100 میلیارد تومان سرمایه در سال‌های اخیر
 • حضور در سطح 2 توانگری مالی طبق آمار اعلام شده در سال 1401

در بین تمام رشته بیمه‌ها، بیشترین میزان حق بیمه تولیدی شرکت بیمه سینا در سال 1400 به بیمه درمان اختصاص داشت. این نشان از کیفیت بالای خدمات این شرکت در حوزه درمان دارد.

خرید بیمه سینا از سامانه بیمه دات کام

سامانه بیمه دات کام یک سامانه آنلاین است که به وسیله آن می‌توانید به بررسی، مقایسه و استعلام شرکت های مختلف پرداخته و علاوه بر خرید بیمه سینا به بررسی بیش از 20 شرکت بیمه پرداخته و در نهایت بیمه مورد نظر خود را خریداری نمایید. پس از پرداخت هزینه بیمه سینا بیمه‌نامه شما در اسرع وقت صادر شده و شما می‌توانید به چاپ و پرینت بیمه سینا بپردازید.

شما می‌توانید در سامانه آنلاین بیمه دات کام، برای خرید محصولات زیر از شرکت بیمه سینا اقدام کنید:

 • بیمه شخص ثالث
 • بیمه بدنه
 • بیمه موتور سیکلت

بیمه دات کام خرید انواع بیمه در رشته‌های مختلف را به راحتی در دسترس شما قرار داده است.

بیمه شخص ثالث سینا:

بیمه شخص ثالث یک بیمه‌ اجباری است. این بیمه‌نامه پرداخت خسارت مالی و جانی رانندگان وسایل نقلیه در حوادث رانندگی به اشخاص ثالث را تضمین می‌کند. به عبارت دیگر بیمه شخص ثالث، تضمینی از سوی دارندگان وسایل نقلیه به افراد ثالث است. در صورت بروز حادثه و ایجاد خسارت مالی یا جانی، این هزینه‌ها تا سقف پوشش بیمه‌نامه که هنگام خرید بیمه‌نامه تعیین می‌شود، توسط بیمه‌گر جبران خواهد شد. خسارت دیدگان جانی و مالی در جریان تصادفات، اشخاص ثالث به حساب می‌آیند. همچنین، جبران هزینه‌ی خسارات جانی راننده مقصر هم بر عهده‌ی شرکت بیمه‌گر است.

مراحل خرید بیمه شخص ثالث از سامانه آنلاین بیمه دات کام

برای خرید بیمه شخص ثالث سینا از کارگزاری آنلاین بیمه دات کام کافی است به بخش محصولات سایت مراجعه کرده و به منو بیمه شخص ثالث وارد شوید. سپس مشخصات وسیله نقلیه‌تان را وارد کنید. پس از پرداخت حق بیمه خودرو یا سایر وسایل نقلیه‌تان تحت پوشش بیمه شخص ثالث شرکت بیمه سینا قرار می‌گیرد.

بیمه بدنه اتومبیل سینا

بیمه بدنه اتومبیل سینا، خطراتی که بدنه خودرو‌تان را تهدید می‌کند، تحت پوشش قرار می‌دهد.بیمه بدنه به طور کل دارای دو نوع پوشش استکه عبارتند از :پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه سینا

سه خطر حادثه، آتش سوزی و سرقت کلی تحت پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شرکت سینا تعریف می‌شود.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه سینا

برخی از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه سینا:

 • شکست شیشه به هر علت
 • سرقت درجا (جزئی)
 • توقف در مدت تعمیر وسیله نقلیه
 • نوسان قیمت‌ها

هر کدام از موارد فوق را برای پوشش بیمه بدنه می‌توانید انتخاب کنید و به ازای آن مبلغ متناسب را پرداخت نمایید.

بیمه موتور سیکلت سینا

بیمه موتور سیکلت سینا یک بیمه اجباری است. این بیمه‌ مانند بیمه شخص ثالث خودرو خسارت‌های مالی و جانی وارد به افراد ثالث را مطابق با تعهدات بیمه‌نامه پوشش می‌دهد.

مراحل خرید بیمه موتور سیکلت سینا

برای خرید بیمه موتور سیکلت سینا به بخش محصولات سایت بیمه دات کام مراجعه کنید. مشخصات زیر را وارد نمایید:

 • گروه موتورسیکلت، سال تولید و کاربری موتورسیکلت
 • مدت بیمه نامه
 • میزان جریمه دیرکرد
 • سقف تعهدات مالی بیمه نامه
 • درصد تخفیف عدم خسارت

در نهایت هم حق بیمه را بپردازید و بلافاصله بیمه‌نامه خود را پس از صدور دریافت نمایید.

استعلام بیمه سینا

علاوه بر مقایسه، بررسی و خرید بیمه از سامانه بیمه دات کام شما در این سامانه می توانید به استعلام بیمه سینا نیز بپردازید. برای استعلام اصالت بیمه سینا می توانید هم از طریث سایت بیمه دات کام اقدام کرده و یا از طریق سایت بیمه سینا مراحل را انجام دهید. همچنین استعلام بیمه سینا از سامانه سنهاب را نیز می توانید هم از طریق سایت بیمه دات کام انجام داده و هم از طریق سامانه سنهاب به استعلام اصالت بیمه نامه خود بپردازید. همچنین برای استعلام قیمت بیمه سینا نیز بعد از ورود به سایت، رشته بیمه مورد نظر خود را انتخاب و قیمت بیمه سینا را مشاهده می‌کنید.

میزان رضایتمندی بیمه‌شدگان از حق‌بیمه، خسارت دریافتی و ... شرکت بیمه سینا

توانگری مالی یکی از معیارهای مهم ارزیابی شرکت‌های بیمه است. این شاخص، میزان توان مالی شرکت در تحقق تعهدات مالی‌اش را نشان می‌دهد. هرچه شرکت در ارزیابی معیارهای مربوطه، امتیاز بالاتری کسب کند؛ از توانایی مالی زیادتری برخوردار است و قدرت بیشتری در تأمین مطالبات بیمه‌گزاران دارد. بنابراین، بیمه‌گزاران می‌توانند اعتماد بیشتری به آن شرکت بیمه‌گر داشته باشند. طبق قانون، سازمان بیمه مرکزی هر ساله براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده سال گذشته شرکت‌های بیمه‌گر، امتیاز توانگری مالی آن‌ها را در پنج سطح اعلام می‌کند. براساس آخرین بررسی‌ها در سال 1401، امتیاز توانگری مالی شرکت بیمه‌گر سینا 71 است. یعنی این شرکت در سطح دو توانگری مالی قرار دارد. شاخص‌های عملکردی مورد تایید سازمان بیمه مرکزی، شامل موارد زیر است:

 • مراحل صدور بیمه نامه
 • ارائه اطلاعات مناسب به مشتری
 • سادگی و سرعت پرداخت خسارت
 • رضایت مالی
 • سطح دانش پرسنل و کارمندان
 • سطح کیفیت ارتباط با مشتری و پاسخگویی
 • تعداد شعب و نمایندگی‌ها
 • تعداد مراحل صدور بیمه‌نامه
 • تنوع شرایط بیمه‌نامه با توجه به نیاز مشتری
 • رضایت از حق بیمه و میزان خسارت دریافتی
 • تبلیغات شرکت‌ها

شرکت بیمه سینا یکی از مجموعه‌هایی است که در دو دهه اخیر وارد این بازار شده است و عملکرد خوبی در این زمینه داشته است. اگر سوالی در مورد این رشته بیمه دارید، می‌توانید به صورت رایگان با کارشناسان بیمه دات کام تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول بیمه سینا

شرکت بیمه سینا در کدام‌یک از رشته‌های بیمه فعالیت دارد؟

این شرکت در تمام رشته‌های بیمه اعم از زندگی و غیر زندگی فعالیت دارد.

کدام‌یک از محصولات شرکت بیمه سینا در سامانه بیمه دات کام ارائه می‌شود؟

بیمه بدنه سینا، بیمه شخص ثالث سینا و بیمه موتور سینا در سامانه بیمه دات کام ارائه می‌شود.شما در این سامانه می توانید به استعلام، مقایسه و بررسی بیمه‌های مختلف پرداخته و خرید خود را انجام دهید.

چرا باید محصولات شرکت بیمه سینا را بخرم؟

زیرا این بیمه‌گر از جمله شرکت‌هایی است که از سطح یک و دو توانگری برخوردار هستند. این بیمه با توجه به سابقه درخشانی که دارد و احترام به مشتری را سرلوحه کارهای خود قرار داده است، یک گزینه مناسب برای خرید انواع بیمه است.