بیمه دات کام
لوگو بیمه معلم

شرکت بیمه معلم

شرکت بیمه معلم

در سال ۱۳۷۳ شرکت بیمه معلم به منظور گسترش امور ‌تجاری و عرضه پوشش بیمه‌های اعتباری ایجاد شد. شرکت بیمه معلم به آرامی دامنه فعالیت‌های خود را بسط داد و مجوز فعالیت از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در همه رشته‌های بیمه زندگی، غیر زندگی و اتکائی را اخذ نمود. البته نام شرکت بعد از انتقال بخش عمده سهام شرکت به سهامداران جدید، درسال 1386 به «بیمه معلم» تغییر یافت و تا قبل آن با عنوان «بیمه صادرات و سرمایه گذاری» مشغول به فعالیت بود.

بیمه معلم یکی از برترین و معتبرترین شرکت‌های بیمه در کشور عزیزمان ایران است. بیمه معلم با بیش از دو دهه تجربه در ارائه خدمات بیمه به افراد مختلف جامعه، به یکی از کهنه کار‌های صنعت بیمه ایران تبدیل شده است. این شرکت بیمه با پشتوانه قدرتمند خود برای شما امنیت و آرامش را در مواجهه با مخاطرات مالی و حوادث ناگوار فراهم می‌کند.

چرا شرکت بیمه معلم را انتخاب کنیم؟

مزایا و ویژگی‌های قابل توجه شرکت بیمه معلم به شرح زیر است:

 • نسبت توانگری مالی شرکت بیمه معلم در سال 1401 حدود 124 درصد برآورده شده است.
 • بیمه شخص ثالث، بیمه حوادث و بیمه باربری این شرکت جزء پرفروش‌ترین محصولات بیمه‌ای است.
 • این شرکت جزء 5 شرکت برتر از نظر سودآوری در صنعت بیمه قرار دارد.
 • درصد رضایت مشتریان از این شرکت بسیار بالا است.

خرید بیمه معلم از بیمه دات کام

برای خرید اینترنتی بیمه معلم می‌توانید از سامانه بیمه دات کام اقدام کرده و بیمه مورد نظر خود را خریداری نمایید. در این سامانه شما به مقایسه و بررسی رشته بیمه مورد نظر خود پرداخته و علاوه بر خرید بیمه معلم امکان خرید و مقایسه بیش از 20 شرکت بیمه را نیز دارید. پس از خرید بیمه و پرداخت هزینه بیمه معلم بلافاصله بیمه نامه شما صادر می‌شود و پس از آن می توانید اقدام به چاپ و پرینت بیمه معلم خود نمایید. محصولات بیمه‌ای زیر از شرکت بیمه معلم در سامانه آنلاین بیمه دات کام ارائه می‌شود:

 • بیمه شخص ثالث معلم
 • بیمه آتش سوزی معلم
 • بیمه آسانسور معلم

شما هریک از موارد بالا را می‌توانید در سایت بیمه دات کام مشاهده نموده و پس از مقایسه و بررسی خریداری کنید.

بیمه شخص ثالث معلم

افراد دارای وسـايل نقليه موتـوری زمينی اعم از اشخـاص حقيقـی يا حقـوقی موظف به جبران خسـارات جانی و مالی وارده به اشخاص ثالث در اثر حـوادث رانندگی هستند. این نوع خسارت‌ها از طریق بیمه‌نامه اجباری شخص ثالث پرداخت می‌شوند. در این بیمه‌نامه، شرکت بیمه معلم غرامت مربوط به تصادف راننده مقصر را حداكثر به میزان مبلغ تعیین شده در بیمه‌نامه شخص ثالث پرداخت می‌کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث معلم

پوشش‌های بیمه شخص ثالث معلم به شرح زیر است:

 • خسارت بدنی: هر نوع دیه یا ارش ناشی از صدمه به بدن مانند شکستگی، نقص عضو و از کار افتادگی اعضای بدن اعم از جزئی یا کلی، موقت یا دائم، دیه فوت و هزینه معالجه با رعایت ماده (35) قانون بیمه و سقف تعهدات بیمه‌نامه، پرداخت می‌شود.
 • خسارت مالی: زیان‌هایی که به سبب بروز حادثهاز طرف موضوع بیمه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود.
 • خسارت جانی راننده مقصر حادثه

استثنائات بیمه شخص ثالث معلم

در صورت بروز موارد زیر شرکت بیمه معلم مسئولیتی در قبال پرداخت خسارت ندارد:

 • خسارت مالی وسیله نقلیه مسبب حادثه
 • خسارت محمولات وسیله نقلیه مسبب حادثه
 • خسارت مستقیم و غیر مستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیو اکتیو
 • خسارت ناشی از محکومیت جزایی و یا پرداخت جرایم

پس این مورد مهم را باید همیشه مد نظر داشته باشیم که در هنگام خرید بیمه به مواردی که تحت پوشش نیست توجه کنیم تا در هنگام وقوع رخداد و حادثه‌ای دچار مشکل نشویم.

قیمت بیمه شخص ثالث معلم

فاکتورهای زیادی در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث معلم اثرگذار است. سقف تعهدات پوشش خسارت مالی، جریمه دیرکرد بیمه‌نامه، سنوات عدم دریافت خسارت از شرکت بیمه از جمله این فاکتورها هستند.

خرید بیمه شخص ثالث معلم

برای خرید بیمه شخص ثالث معلم از سامانه آنلاین بیمه دات کام به صفحه محصولات سایت بروید. اطلاعات مربوط به مشخصات مالک و خودرو را وارد کنید. سپس، از میان شرکت‌های استعلام شده، شرکت بیمه معلم را انتخاب نمایید.

بیمه آتش سوزی معلم

بیمه آتش سوزی معلم ساختمان و لوازم داخل آن را در برابر خطرات ناشی از آتش سوزی و زلزله بیمه می‌کند. با توجه به اقلیم کشورمان تهیه این بیمه‌نامه برای اکثر ایرانیان لازم است.

پوشش‌های بیمه آتش سوزی معلم

این بیمه‌نامه خطرات ناشی از آسیب به اموال را در دو گروه اصلی و فرعی تحت پوشش قرار می‌دهد.

پوشش‌های اصلی بیمه‌نامه

پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه، به نام آصا یا آتش سوزی، صاعقه و انفجار، شناخته می‌شوند.

پوشش‌های تبعی بیمه‌نامه

این پوشش‌ها به تبع خرید پوشش‌های اصلی بیمه‌نامه قابل تهیه است. موارد زیر در دسته پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی معلم قرار می‌گیرد:

 • زلزله
 • سیل و طغیان آب و رودخانه‌ها
 • سرقت با شکست حرز
 • ترکیدگی لوله آب و فاضلاب
 • شکست شیشه ناشی از برخورد جسم سخت
 • خسارت‌ها و ضایعات ناشی از برف و باران
 • خسارت‌های وارد شده به ساختمان و اموال همسایه ناشی از آتش سوزی و انفجار
 • طوفان
 • سقوط هواپیما
 • ریزش و رانش زمین
 • ریزش سقف ناشی از سنگینی برف
 • برخورد اجسام خارجی
 • سقوط بهمن
 • هزینه پاکسازی

هر یک از این موارد را که مد نظر شما باشد، می‌توانید با پرداخت هزینه در پوشش بیمه نامه خود وارد نمایید.

قیمت بیمه آتش سوزی معلم

قیمت بیمه‌نامه یکی از موارد مهم در انتخاب شرکت بیمه است. بنابراین لازم است قبل از هر چیز با فاکتورهای موثر بر قیمت بیمه‌نامه آشنا شوید. تعداد و نوع پوشش‌های انتخابی، سقف تعهدات هر پوشش، متراژ ساختمان و ارزش لوازم آن از جمله موارد اصلی در تعیین قیمت بیمه آتش سوزی معلم است.

خرید بیمه آتش سوزی معلم

برای خرید بیمه آتش سوزی معلم کافی است به صفحه استعلام محصولات بیمه دات کام بروید. مشخصات مربوط به ملک خود را وارد کنید. سپس از بین شرکت‌های استعلام شده، شرکت بیمه معلم را انتخاب نمایید.

بیمه آسانسور معلم

بیمه آسانسور معلم یکی از انواع بیمه مسئولیت مدنی است. در این بیمه‌نامه، خسارت اشخاص ثالث که از جانب آسانسور اتفاق می‌افتد، تحت پوشش قرار می‌گیرد. خسارت‌های جانی در این بیمه‌نامه تحت پوشش قرار می‌گیرند. تنها آسانسورهایی که از پوشش خسارت‌های مالی بهره‌مند می‌شوند، آسانسورهای باری هستند..

پوشش های بیمه آسانسور معلم

در این بیمه‌نامه بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمان پزشکی، غرامت فوت و نقص عضو تحت پوشش قرار می‌گیرد.

استثنائات بیمه آسانسور معلم

شرکت بیمه معلم در صورت بروز حوادث زیر تعهدی برای پرداخت خسارت ندارد؛ مگر اینکه توافق دیگری بین طرفین قرارداد صورت بگیرد:

 • خسارات وارد شده عمدی
 • خسارات ناشی از جنگ، شورش و اغتشاش
 • خسارات ناشی از نقص فنی برطرف نشده از طرف شرکت
 • خسارات ناشی از رعایت نکردن اصول استفاده از آسانسور
 • خسارات ناشی از آتش سوزی

خرید بیمه آسانسور معلم

برای خرید بیمه آسانسور معلم به بخش محصولات بیمه دات کام بروید. اطلاعات درخواست شده را وارد کنید. سپس، از بین شرکت‌های استعلام شده، شرکت بیمه معلم را انتخاب نمایید.

استعلام بیمه معلم

سامانه بیمه دات کام علاوه بر اینکه امکان خرید، مقایسه و برررسی آنلاین را در اختیار شما قرار می‌دهد، امکان استعلام بیمه معلم را نیز برای شما فراهم آورده است. اگر شما بیمه معلم را دارید و می‌خواهید از استعلام اصالت آن مطمئن شوید، با استفاده از سامانه بیمه دات کام، سامانه سنهاب و سایت بیمه معلم می‌توانید از اصالت بیمه نامه مورد نظر خود آگاه شوید. همچنین اگر میخواهید از استعلام قیمت بیمه معلم برخوردار باشید نیز با مراجعه به سایت بیمه دات کام و انتخاب رشته بیمه مورد نظر از قیمت بیمه معلم مطلع شوید.

میزان رضایتمندی بیمه شدگان از حق بیمه ، خسارت دریافتی و... شرکت بیمه معلم

توانگری مالی یکی از معیارهای مهم ارزیابی شرکت بیمه‌گر است. توانگری مالی به معنای میزان توانایی شرکت در تحقق تعهدات مالی خود است. هرچه شرکت در ارزیابی معیارهای مربوطه، امتیاز بالاتری کسب نماید، یعنی شرکت قدرت بالاتری در پرداخت و تأمین مطالبات بیمه‌گزاران دارد. بنابراین، بیمه‌گزاران می‌توانند اعتماد بیشتری به آن شرکت بیمه‌گر داشته باشند.

در راستای مقررات مصوب شورای عالی بیمه( آیین نامه شماره 69)، بیمه مرکزی هر ساله امتیاز توانگری مالی شرکت‌های بیمه‌گر را براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده سال گذشته آن‌ها در پنج سطح اعلام می‌کند. بر اساس آخرین آمار این سازمان در سال 1401، امتیاز توانگری مالی شرکت بیمه معلم 124% برآورد شده است. شرکت بیمه معلم با دریافت این امتیاز در سطح اول توانگری مالی قرار می‌گیرد و می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بیمه‌گزاران در رشته بیمه‌های مختلف باشد.

پرسش‌های متداول

شرکت بیمه معلم در کدام‌یک از رشته‌های بیمه فعالیت دارد؟

این شرکت در تمامی رشته‌های بیمه از قبیل بیمه اموال، اشخاص، مسئولیت، مهندسی و باربری فعالیت دارد.

کدام‌یک از محصولات بیمه‌ای شرکت بیمه معلم در سامانه آنلاین بیمه دات کام ارائه می‌شود؟

بیمه شخص ثالث معلم، بیمه آتش سوزی معلم و بیمه آسانسور معلم در سامانه آنلاین بیمه دات کام ارائه می‌شود.

چرا باید شرکت بیمه معلم را انتخاب کنیم؟

این مجموعه جزء 5 شرکت بیمه‌ای برتر از نظر سودآوری است و در سطح اول توانگری مالی قرار دارد. شرکت بیمه معلم از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است که آن را از رقبای خود متمایز می‌کند. بیمه معلم با ارائه پوشش های جامع در زمینه‌های مختلف مانند بیمه عمر و سلامت، بیمه خانواده و وسایل نقلیه، به شما این امکان را می‌دهد تا با خیال راحت از خود و دارایی‌هایتان در برابر خطرات محافظت کنید. «خطرات قابل پیش بینی نیستند، اما قابل کنترل چرا!» با انتخاب بیمه معلم، شما به شریکی قابل اعتماد و قوی دست خواهید یافت که در تمام طول زندگی، همراه شما و خانواده عزیزتان خواهد بود.

برای استعلام بیمه معلم چکار کنیم؟

برای استعلام بیمه معلم شما می‌توانید با مراجعه به سامانه بیمه دات کام و استفاده از قسمت استعلام اصالت بیمه از طریق سامانه سنهاب از اصل بودن بیمه‌نامه خود مطمئن شوید. همچنین برای استعلام قیمت نیز بعد از ورود به سایت و انتخاب رشته بیمه مورد نظر، قیمت شرکت‌ها مشاهده می‌شود و می‌توانید استعلام قیمت بیمه معلم را داشته باشید.