بنر بیمه
30 آذر 1400

بیمه تکمیلی سرمد: بیمه‌ای همیشگی برای آرامش خاطر در زندگی

بیمه سرمد، یکی از شرکت‌های بیمه‌ای است که در سال 1392 فعالیت خود را در صنعت بیمه آغاز کرده است. دو تا از سهامداران این شرکت، بیمه بانک شهر و آرمان صادرات سپهر هستند. شرکت بیمه سرمد تنها شرکت بیمه‌ای است که دو بانک بزرگ کشور سهامدار‌های آن هستند. بیمه تکمیلی سرمد یکی از طرح‌های بیمه‌ای این شرکت است که برای پرداخت خسارت‌های بیمه‌گر‌ها و کاهش هزینه‌های درمان طراحی شده است.

شرکت‌های گوناگون می‌توانند برای تهیه بیمه سرمد، کارمند‌های خود و افراد خانواده آن‌ها را از این بیمه‌نامه بهره‌مند کنند تا در زمان وقوع حادثه‌های اتفاقی و بیماری‌های مختلف، نگرانی را بابت تامین هزینه‌ها نداشته است.

در این مطلب سعی داریم درباره پوشش‌ها و مزایای بیمه تکمیلی سرمد توضیحاتی ارائه کنیم با ما همراه باشید.

پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی سرمد

بخش اصلی پوشش‌های بیمه تکمیلی برای پرداخت هزینه‌های درمانی و پزشکی تعیین شده‌است. با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها، برخی از افراد توانایی پرداخت هزینه‌های درمانی را ندارند. استفاده از بیمه تکمیلی سرمد، می‌تواند تا حدود زیادی این دغدغه‌ها و نگرانی‌های پرداخت هزینه‌ها را کاهش دهد.

پوشش‌های این بیمه‌نامه به دو نوع اصلی و فرعی تقسیم می‌شود. پوشش‌های اصلی همان موارد پیش فرض تحت پوشش بیمه‌نامه است که در بیشتر شرکت‌های بیمه‌ای ارائه می‌شود. برای استفاده از پوشش‌های فرعی باید حق بیمه بیشتر پرداخت کرد تا در برابر خسارت‌های بیشتر تحت پوشش قرار گرفت.

دقت کنید که علاوه بر پوشش‌های فرعی عوامل دیگری هم بر افزایش حق بیمه تاثیر می‌گذارد. این عوامل عبارتند از:

 • شرایط سنی بیمه‌شده
 • بیماری‌های زمینه‌ای
 • جنسیت
 • سوابق پزشکی

پوشش‌های بیمه تکمیلی سرمد

جبران هزینه‌های بستری، جراحی، آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ شکن را می‌توان جزو پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی سرمد دانست که برای بیمه شده‌های خود در نظر گرفته است. با افزایش حق بیمه می‌توان پوشش‌های اضافی را نیز تهیه کرد. این پوشش‌های اضافی به شرح زیر است:

 • اعمال جراحی‌های سرپایی
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین تا میزان 30 درصد سقف تعهد سالیانه
 • جبران هزینه‌هایی مانند: سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، انواع اسکن، انواع سیتی اسکن، انواع اندوسکوپی، ام آرآی، اکوکاردیوگرافی با سقف حداکثر ۱۰ درصد تعهد پایه سالیانه
 • افزایش سقف تعهد برای جراحی مغز و اعصاب، قلب، کلیه تا حداکثر دو برابر مبلغ تعهد
 • هزینه‌های تست ورزش، نوار عضله، نوار مغز، نوار عصب، آنژیوگرافی چشم با سقف تعهد 5 درصد پایه
 • هزینه جراحی‌های سرپایی مانند: گچ گیری، شکستگی، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزین لیپوم و تخلیه کیست
 • جبران خسارت برای رفع عیوب انکساری چشم تا میزان حداکثر 3 میلیون ریال
 • ارائه پوشش‌های بیمه‌ای برای برخی از خطرات طبیعی با حق بیمه اضافی به میزان 5 درصد
 • هزینه تهیه اعضای طبیعی بدن، حداکثر به میزان تعهد پایه سالیانه(برای گروه‌های 1000 نفر به بالا)

هزینه‌های پزشکی خارج از پوشش بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی سرمد برای برخی از هزینه‌های درمانی استثنائاتی دارد. در حقیقت برخی از حوادث و بیماری‌ها را تحت پوشش قرار نمی‌دهد و در قالب استثنائات بیمه‌ای خود این موارد را عنوان می‌کند که به شرح زیر است:

 • آسیب‌‌های ناشی از حوادث طبیعی مانند: سیل، زلزله، آتش‌فشان
 • سقط‌ جنین( مگر با تشخیص پزشک معتمد انجام شود.)
 • عیوب مادرزادی
 • آسیب‌‌های ناشی از حوادث هسته‌ای
 • هزینه‌‌های اتاق خصوصی( مگر با تشخیص پزشک متخصص انجام شود.)
 • اعمال جراحی‌های زیبایی بدون جنبه درمانی
 • آسیب‌های ناشی از جنون یا از دست دادن مشاعر
 • هزینه همراه بیماران 7 تا 70 ساله( مگر در مواردی که به تشخیص پزشک ضروری باشد.)
 • خودکشی و آسیب دیدن در اثر شرکت در اعمال خلاف قانون
 • هزینه‌های معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی کامل
 • ترک اعتیاد
 • آسیب‌‌های ناشی از جنگ، اعتصاب، شورش، آشوب، کودتا و قیام

شرایط تهیه بیمه تکمیلی سرمد

شرکت بیمه سرمد، خدمات بیمه تکمیلی را به صورت گروهی ارائه می‌کند. هر شرکت بیمه‌ای برای استفاده از خدمات درمانی گروهی، تعدادی از کارکنان یا متقاضی‌ها را تعیین می‌کند تا بتوانند از خدمات درمانی استفاده کنند. سازمان یا شرکت متقاضی، باید حداقل تعداد 50 نفر از کارکنان خود را برای بیمه تکمیلی سرمد، معرفی کند تا مشمول این بیمه‌نامه شود.

بیمه تکمیلی سرمد

پوشش‌ها و شرایط تهیه بیمه تکمیلی سرمد

همچنین برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه درمان تکمیلی باید کارکنان محدودیت سنی مشخصی داشته باشند. محدودیت سنی برای بیمه تکمیلی سرمد، 60 سال است، اما افرادی که سن بالای 60 سال دارند، می‌توانند با پرداخت حق بیمه بیشتر، از خدمات استفاده کنند. شرایط حق بیمه افراد بالای 60 سال به شرح زیر است:

 • افرادی که بین ۶۰ تا ۷۰ سال سن دارند، با ۵۰ درصد حق بیمه اضافی، می‌توانند از بیمه تکمیلی استفاده کنند.
 • افرادی که بیش از ۷۰ سال سن دارند، با ۱۰۰ درصد حق بیمه اضافی، می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.

فرانشیز و دوره انتظار در بیمه درمان

همان‌طور که می‌دانید شرکت‌های بیمه‌ای برای جبران خسارت‌ها سقف تعهدات دارند. در برخی از مواقع نیاز است که بیمه‌شده، مبلغی از هزینه‌های ایجاد شده را پرداخت کند که به آن فرانشیز بیمه می‌گویند. فرانشیز میزان درصدی از هزینه‌های پرداختی از سوی بیمه‌شده است. حداقل فرانشیز بیمه سرمد در تمام موارد برای سهم بیمه‌گر اول معادل 30 درصد هزینه‌های درمان است. هنگامی‌ که بیمه‌شده از موارد بیمه‌گر اول استفاده کند و تعهدات بیمه‌گر اول از حداقل درصد گفته‌شده کمتر نباشد، فرانشیزی کسر نمی‌شود.

همچنین برای گروه‌های کمتر از 10 هزار نفر میزان 10 درصد فرانشیز اضافی از هزینه‌ها کسر خواهد شد.

برای استفاده از خدمات جراحی و زایمان در بیمه تکمیلی سرمد، باید دوره انتظار مشخص شده به اتمام برسد. هنگامی‌ که بیمه تکمیلی را تهیه می‌کنید، نمی‌توانید بلافاصله از برخی از پوشش‌ها استفاده کنید؛ زیرا دوره انتظار دارند. به طور مثال دوره انتظار بیمه‌های تکمیلی برای زایمان، حداقل 9 ماه است و برای جراحی‌ها 3 ماه خواهد بود.

نکته: با افزایش تعداد متقاضی‌های بیمه تکمیلی، دوره انتظار کاهش پیدا خواهد کرد.

مراحل دریافت خسارت

برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی سرمد باید اقدامات لازم و مدارک مورد نیاز را به این شرکت بیمه‌ای تحویل دهید. همان‌طور که گفته‌شد، پیش نیاز برخی از بیماری‌ها، پایان دوره انتظار است و در این دوره انتظار اگر هزینه‌ای شود، به بیمه‌شده خسارتی پرداخت نمی‌شود. البته که هزینه‌های بعد از این دوره پرداخت خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت هزینه‌های درمان شامل: پرونده پزشکی، بیمه نامه، فاکتور‌های پرداخت هزینه به همراه مهر و مدارک شناسایی بیمه‌شده است.

به طور کلی پرداخت هزینه‌های بیمه تکمیلی سرمد به دو بخش تقسیم می‌شود:

 • مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی
 • رفتن به سایر مراکز درمانی

مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی

هنگام مراجعه به این مراکز برای اینکه بتوانید از مزیت‌های بیمه تکمیلی سرمد بهره‌مند شوید، نیاز است که معرفی نامه از شرکت بیمه خود دریافت کنید. برای تهیه معرفی‌نامه به صورت آنلاین یا حضوری شرایطی برای شما فراهم شده‌است که در کوتاه ترین زمان اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر از بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی پایه برای درمان استفاده می‌کنید، نیازی به پرداخت فرانشیز بیمه تکمیلی نیست و شرکت بیمه سرمد تا سقف تعهدات خود، به جبران خسارت می‌پردازد. در صورتی که هزینه‌های درمانی بیشتر از سقف تعهدات بیمه تکمیلی باشد، مابقی هزینه‌ها بر عهده بیمه‌شده است.

شما به راحتی می‌توانید به سایت رسمی‌ بیمه سرمد مراجعه کنید و لیست تمام مراکز درمانی طرف قرارداد با این مجموعه را بررسی کرده و با توجه به شرایط خود به این مراکز مراجعه کنید.

 مراجعه به سایر مراکز درمانی

هنگامی‌ که به سایر مراکز درمانی که طرف قرارداد بیمه تکمیلی سرمد نیستند، مراجعه می‌کنید، باید تمام هزینه‌ها را پرداخت کنید و بعد از آن با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به نمایندگی‌های بیمه سرمد مراجعه کرده و مطابق با سقف تعهدات بیمه‌گر، خسارت خود را دریافت کنید.

در این شرایط میزان فرانشیز از خسارت پرداخت شده به بیمه‌شده کسر می‌شود و هزینه‌های مازاد بر سقف تعهدات بر عهده بیمه‌شده خواهد بود. حداقل فرانشیز بیمه تکمیلی سرمد 30 درصد هزینه‌های درمان است.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی سرمد

مراکز طرف قرارداد با بیمه‌گر، یکی از مهمترین گزینه‌ها هنگام تهیه بیمه تکمیلی است. تعداد و پراکندگی مراکز طرف قرارداد با بیمه‌گر اهمیت زیادی دارد، زیرا بیمه شده‌ها بدون دغدغه می‌توانند از خدمات استفاده کنند.

بیمه سرمد در حال حاضر با 88 بیمارستان در تهران قرارداد دارد، همچنین علاوه بر این 75 مرکز دندانپزشکی، 40 فیزیوتراپی و 70 مرکز آزمایشگاهی در سطح تهران با این شرکت بیمه‌ای طرف قرارداد است.

نکته: مراکز طرف قرارداد بیمه سرمد در سایر شهرهای تنوع و پراکندگی بالایی دارند.

برای پیدا کردن مراکز طرف قرارداد به سایت بیمه سرمد مراجعه کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات تکمیلی را از شعب بیمه سرمد هم دریافت کنید.

بیمه تکمیلی سرمد

خرید بیمه تکمیلی از بهترین کارگزاری

تهیه بیمه تکمیلی از بیمه دات کام

با توجه به توضیحاتی که داده شد، استفاده از بیمه تکمیلی سرمد می‌تواند تا حدود زیادی هزینه‌های درمان را کاهش دهد و بیمه‌شده بدون دغدغه مالی برای درمان بیماری‌ها اقدام کند.

همان‌طور که می‌دانید با مقایسه و استعلام به راحتی می‌توان بهترین بیمه تکمیلی را تهیه کرد تا بهترین خدمات را دریافت کنید. بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه نامه است که برای کاربر‌های خود شرایط خرید انواع بیمه را با مقایسه فراهم کرده است. کافی است برای خرید بیمه تکمیلی به سایت بیمه دات کام مراجعه کرده و در منوی محصولات بیمه درمان را انتخاب کنید تا با وراد کردن اطلاعات و استعلام گرفته شده، از مزیت‌های این بیمه‌نامه بهره‌مند شوید.

تیم پشتیبان بیمه دات کام به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته آماده پاسخگویی به شما عزیزان است. همچنین اگر سوال یا ابهامی‌ درباره بیمه تکمیلی دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، می‌توانید در انتهای مطلب و به صورت کامنت با کارشناس‌های بیمه‌ای در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
04 دی 1400 / بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی معلم: خدمتی به همه افراد جامعه، چه معلم چه غیر معلم

بیمه تکمیلی، یکی از خدمات شرکت‌های بیمه بازرگانی برای جبران هزینه‌های درمانی است. شرکت‌ها در این رشته، طرح‌ها و پوشش‌های متنوعی ارائه می‌دهند. این بیمه‌‌ها به صورت انفرادی، خانواده و گروهی عرضه می‌شوند.

30 آذر 1400 / بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی سرمد: بیمه‌ای همیشگی برای آرامش خاطر در زندگی

هر آنچه در مورد بیمه تکمیلی سرمد از خدمات و پوشش‌های آن می‌خواهید بدانید، در این مقاله بخوانید!

28 آذر 1400 / بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی رازی + معرفی پوشش‌ها و سقف تعهدات برای بیمه‌گزاران راضی

خدمات پوشش‌ها و مزایای بیمه تکمیلی رازی را در این مقاله بخوانید!

24 آذر 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه تکمیلی

آشنایی با انواع بیمه های درمانی: بیمه تامین اجتماعی، تکمیلی، عمر و بیمه نیروهای مسلح

اطلاعات کامل در مورد انواع بیمه‌نامه‌ها و خدمات آنها را در این مقاله بخوانید تا انتخاب بهتری داشته باشید!

22 آذر 1400 / بیمه تکمیلی

بیمه سلامت ایرانیان: مزایا، معایب و شرایط این بیمه درمانی همه در یک جا

پوشش ها و خدمات بیمه سلامت ایرانیان، همچنین نحوه ثبت نام این بیمه را در این مقاله بخوانید!

19 آذر 1400 / بیمه تکمیلی / بیمه عمر

راهنمای جامع پوشش شیمی درمانی در بیمه تکمیلی، تامین اجتماعی و بیمه عمر

بهترین بیمه برای مبتلایان به سرطان که شیمی درمانی را پوشش می‌دهد، کدام است؟ برای کسب اطلاعات جامع در این باره این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
وحید
01 دی 1400

سلام …بهترین بیمه تکمیلی در کشور هست ولی صد افسوس که انفرادی انجام نمیدن

وحید
01 دی 1400

اکثریت مردم بیمه تامین اجتماعی هستن …مشاغل آزاد..۵۰ نفر از کجا گیر بیاریم ..کاش بیمه تکمیلی انفرادی رو هم برای فقرا اوکی میکردین 🌹

  کارشناس بیمه
  01 دی 1400

  سلام وقت بخیر این مساله دست ما نیست ما کارگزار آنلاین و سامانه فروش بیمه هستیم و بیمه شرکت های مختلف رو انلاین ارائه می دهیم ولی کلام شما قابل تامل است و به نمایندگان بیمه اعلام خواهد شد.

یاران
21 دی 1400

بیمه سرمد تا الان خیلی خوب پیش رفته اما قراره همینطوری بمونه؟ یعنی تغییری یا بهبودی نداشته باشه؟

  کارشناس بیمه
  21 دی 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص تغییرات بیمه تکمیلی سرمد، هرچیزی اتفاق بیفتد در اینجا اطلاع رسانی خواهیم کرد.

احترام
04 بهمن 1400

سلام خدمات پاراکلینیکی بیمه سرمد شامل چه مواردی میشه؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای دریافت فهرست خدمات پاراکلینیکی باید به سایت بیمه سرمد یا مراکز طرف قرارداد مراجعه کنید.

ایرج
04 بهمن 1400

سلام بیمه کرونا سرمد هم داره؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه سامان است که فقط بیمه کرونا دارد. شما می توانید برای خرید بیمه تکمیلی از طریق سامانه سرمد اقدام کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید