14 آبان 1398

ویزای شینگن؛ شاه کلید ورود به کشورهای اروپایی| بیمه دات کام

سفر اروپایی بدون ویزای شینگن محال است. می‌خواهید به یکی از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا سفر کنید؟ شاه‌کلید ورود به این کشورها، داشتن ویزای شینگن است. با توجه به استقبال ایرانی‌ها از کشورهای اروپایی برای سفرهای دانشجویی، تجاری، تفریحی و…، بهتر است در مورد ویزای شینگن سخن به میان آید. ممکن است این سوالات به ذهن شما خطور کرده باشد که چگونه ویزای شینگن بگیرم؟ ویزای شینگن چیست؟ قیمت ویزای شینگن آلمان چقدر است؟ همه‌گیری کرونا چه تأثیری روی ویزای شینگن گذاشته است و… این سوال‌ها، از جمله مسائلی هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.با ما همراه باشید.

ویزای شینگن چیست و چه کاربردی دارد؟

ویزای شنگن به ویزایی گفته می‌شود که شما می‌توانید با در دست داشتن آن به راحتی به هر یک از کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید. دریافت این ویزا نیاز به یک سری مدارک دارد.

ویزای شینگن برای مهاجرت یا سفر به کشورهای عضو شینگن

ویزای شنگن برای مهاجرت یا سفر به کشورهای عضو شینگن

شیوع ویروس کرونا و اخذ ویزا برای سفر به شنگن

در شرایط کرونا، تمامی کشورهای عضو پیمان اتحادیه اروپا سفارت‌های خود را تعطیل کرده‌اند. حتی مرزهای خود را نیز بسته‌اند؛ بدین ترتیب، از اعطای ویزا تحت چنین شرایط بغرنجی به افراد مختلف پیشگیری نموده‌اند. کسانی که تا پیش از این وقت سفارت خود را رزرو کرده‌اند؛ خود به خود وقت قبلی کنسل می شود.نکته ای که هنوز در هاله ای از ابهام مانده است؛ زمان بازگشایی مجدد سفارت‌های شینگن است که هنوز تاریخ دقیقی برای آن در نظر گرفته نشده است.

کشورهای عضو پیمان شینگن

کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، لیختن اشتاین عضو پیمان شنگن محسوب می‌شوند.

انواع ویزای شینگن برای مسافران ایرانی

انواع ویزای شنگن
انواع ویزای شنگن

قصد و هدف شما برای سفر، سبب به وجود آوردن انواع ویزای شینگن شده است. به طور کلی، می‌توان انواع ویزای شنگن را در یکی از دسته‌بندی‌های زیر قرار داد:

  1. ویزای شینگن نوع A
  2. ویزای شنگن نوع B
  3. ویزای کشورهای اتحادیه اروپایی نوع C
  4. ویزای ورود به منطقه شنگن نوع D

در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

انواع سفرها به کشورهای عضو شنگن

– سفر بازرگانی

– سفر جهت دیدار از دوستان و خانواده

– سفر توریستی و تفریحی

– سفر جهت رویدادهای فرهنگی ورزشی

– سفر تحصیلی و تحقیقاتی

– سفر به دلیل موارد درمانی و پزشکی

– سفر جهت بازدید رسمی از کشور

انواع ویزای سفر به کشورهای عضو اتحادیه شنگن
انواع سفر به کشورهای عضو اتحادیه شنگن

ویزای شنگن برای ترانزیت

دو نوع ویزای شینگن A و B مربوط به ویزای ترانزیت هستند. نوع A مخصوص ترانزیت هوایی است که شما با هواپیما وارد فرودگاه کشور مقصد می‌شوید. به علاوه، در کمتر از ۴۸ ساعت می‌بایست دوباره پس از برطرف شدن مشکل خود با هواپیما و از مرزهای هوایی فرودگاه کشور مورد نظر را ترک گفته و وارد کشور دیگری شوید.

در ویزای شنگن نوع B، شما کمتر از ۵ روز فرصت دارید تا خاک آن کشور را نه از راه هوایی؛ بلکه از راه زمینی یا مرزهای آبی به کشور دیگر ترک نمایید. تنها ویژگی مشابه هر یک از آن ها ویزای ترانزیت بودن آن هاست.

ویزای شنگن برای سفرهای توریستی

نوع C این ویزا به ویزاهای توریستی اختصاص یافته است. شما می توانید حداکثر تا میزان ۹۰ روز با در دست داشتن ویزای شینگن نوع C در کشور مورد نظر اقامت داشته باشید.

ویزای مولتی برای ورود به کشورهای عضو شینگن

نوع آخر ویزا، ویزای مولتی است. شما می‌توانید با داشتن این ویزا به مدت ۵ سال در خاک کشور مورد نظر به راحتی در تردد باشید. پس از گذشت مدت زمان مذکور بایستی مجددا نسبت به دریافت ویزا مبادرت ورزید. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که ویزای مولتی تنها در شرایطی خاص به افرادی خاص می‌دهند. هر کسی نمی‌تواند این ویزاها را در اختیار داشته باشد.

شرایط بهره مندی از ویزای شنگن مولتی

شرایط بهره مندی از ویزای نوع D این است که فرزند شما در کشور مقصد مشغول به تحصیل باشد. شرایط دیگر نیز این است که فرزندتان در آن‌جا اقامت داشته باشد. به علاوه، شما بخواهید هر چند وقت یکبار نزد وی بروید. شما می‌توانید با توجه به انواع مختلف ویزای شینگن، هر یک از آن‌ها را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

چگونه ویزای شنگن بگیریم؟

در ابتدا، شما باید مشخص کنید: چه نوع ویزایی لازم دارید؛ ثانیا، هدف‌تان از سفر چیست. بعد مدارک و ملزومات لازم برای درخواست ویزای اروپا را مرور کنید. سپس، فرم ها را پر کنید. بعد از آن پروسه وقت ملاقات در یکی از کنسولگری های شینگن در ایران شروع می شود.

دریافت ویزای شینگن

در صورتی که برای سفر به هر یک از کشورهای عضو شینگن نیاز به ویزا داشته باشید، بایستی مراحلی برای دریافت آن طی گردد. برای دریافت ویزای شنگن به ترتیب بایستی مراحل زیر یک به یک انجام گیرند. در این صورت، می‌توانید با در دست داشتن ویزای ورود یا مهاجرت به این منطقه، راهی تمامی کشورهای عضو این پیمان شوید.

مراحل دریافت ویزا برای رفتن به کشورهای عضو شنگن

  • باید برای تحویل مدارک خود و انگشت نگاری و مسائل مربوط به آن، از سفارت کشور مورد نظر برای مصاحبه وقت بگیرید.
  • پیش از وقت سفارت باید همه مدارک موردنیاز را تکمیل کنید.
  • شما باید مدارک لازم را به زبان کشور مورد نظر در یکی از دارالترجمه های رسمی داخل کشور ترجمه کنید. ال زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی است؛ بسیاری از کشورها از جمله ایتالیا ترجمه مدارک به زبان انگلیسی را هم قبول می‌کنند.
  • پس از طی مراحل بالا باید برای انگشت نگاری و مصاحبه به صورت حضوری در موعد مقرر، وارد سفارت مورد نظر شوید تا با ارائه تمامی مدارک درخواستی کلیه مراحل را تحقق بخشید.

با طی مراحل ذکر شده، شما می توانید ویزای خود را دریافت نمایید و رهسپار کشور اروپایی شوید.

شرایط أخذ ویزای شینگن

شرایط أخذ ویزای شنگن

شرایط لازم برای گرفتن ویزای شنگن

برای دریافت ویزای شنگن باید حتما شرایط لازم را داشته باشید. در این صورت، می‌توانید به یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن وارد شوید. در صورت فراهم شدن شرایط مورد نیاز، شما می‌توانید این ویزا را در اختیار داشته باشید؛ در غیر این صورت، درخواست شما مبنی بر دریافت ویزای شینگن رد می شود.

اتحادیه اروپا این شرایط را برای تمامی مسافرین به خاک کشور خویش تبیین نموده است:

لزوم گردش حساب بالا

یکی از اصلی ترین شرایط برای دریافت ویزای شینگن، لزوم گردش حساب بالای متقاضی است. لزوما چنین شخصی می‌بایست گردش حساب ۶ ماه اخیر خود را به افسران مأموراین حوزه تخصصی ویزا ارائه نماید. افسران ذی صلاح با توجه به میانگین گردش حساب نسبت به درخواست تصمیم می‌گیرند. این احتمال هست که در صورت پایین بودن و نامناسب بودن گردش حساب بانکی ۶ ماه اخیر شما حتی با درخواست شما مخالفت گردد.

تبیین سفر و قصد شما به کشورهای عضو پیمان شینگن

نوع قصد و هدف شما از سفر به کشورهای عضو شینگن تأثیر بسیار زیادی بر دریافت ویزای شما دارد. شما می‌بایست پیش از درخواست خود ، قصد سفر را به افسران ویزا ارائه سازید. در صورت معقول بودن دلیل و ارائه مستندات لازم مبنی بر سفر درخواست شما بررسی می‌شود. مثلا: در صورتی که هدف شما برای سفر به کشورهای اروپایی عضو پیمان شنگن، فقط به قصد تفریح و توریستی باشد؛ باید حتما جزئیاتی از سفر خود گزارش دهید. دلیل خود را با ارائه سند و مدرک بازدید از کشور مقصد، برای افسران ویزا تبیین سازید. آن ها نسبت به اعطای ویزای شینگن شما تصمیم گیری می‌کنند.

داشتن تمکن مالی مطلوب

پرداخت هزینه های ویزای ورود به منطقه شنگن
پرداخت هزینه های ویزای ورود به منطقه شنگن

به طور قطع به یقین کسی که برای درخواست ویزای شینگن اقدام می کند؛ تمکن مالی دارد. ولی باید وضعیت مالی مطلوب و مناسب خود را به افسران ویزا ثابت کند. باید ثابت کرد که فرد متقاضی تمکن مالی را دارد. او به راحتی هزینه‌های مربوط به اقامت و مایحتاج خود را در طول سفر پرداخت می‌کند و به کس دیگری متکی نیست. در چنین شرایطی است که ویزای شینگن را به فرد متقاضی می دهند؛ طبیعتا در غیر این صورت درخواست آن ها رد خواهد شد.

نکته مهم این است که متقاضیان روادید باید برای کل مدت‌ زمان سفر بیمه‌ مسافرتی فردی یا جمعی داشته باشند.

مهاجرت از طریق ویزای شینگن به کشورهای مختلف

اگر رویای مهاجرت را در سر دارید؛ می توانید از طریق ویزای شینگن به آن دست یابید. برای اولین ورود با ویزای شینگن به هر یک از کشورهای مختلف اروپایی باید درخواست های خود را ثبت کنید. با در دست داشتن ویزای شینگن و مدارک لازم می توانید به هر یک از کشورهای مختلف عضو پیمان شینگن مهاجرت کنید. اگر شما نیز قصد مهاجرت دارید و یا می خواهید به صورت تفریحی، علمی، تجاری یا با توجه به هر قصد و غرض دیگری به کشورهای این منطقه سفر کنید؛ بایستی پیش از هر مسئله دیگری به فکر ویزای شینگن باشید.

مهاجرت به کشورهای عضو شنگن از طریق ویزا
مهاجرت به کشورهای عضو شنگن از طریق ویزا

بهترین سفارت برای ویزای شینگن کدام است؟

برای پاسخ به این سوال نمی توان به طور دقیق اذعان داشت که بهترین سفارت برای ویزای شینگن کجاست. این انتخاب به شرایط فصلی سفارت‌‎ها و عوامل دیگری بستگی دارد. بایستی تمامی جوانب مختلف را سنجید تا بتوان در نهایت بهترین سفارت را برای ویزای شنگن در نظر گرفت. با توجه به این مسئله که هر یک از این سفارت‌ها از نظر ویزا دهی یکسان نیستند؛ بایستی نسبت به انتخاب بهترین سفارت برای دریافت ویزای خود تا پیش از ثبت درخواست خود تحقیق کافی کرده باشید.

بیمه مسافرتی سفر به حوزه شینگن

یکی مدارک مهم جهت گرفتن ویزای شینگن، بیمه نامه مسافرتی است. شما می توانید جهت تهیه این بیمه نامه ، به بیمه دات کام مراجعه نمایید.

 بیمه دات کام، سامانه آنلاین استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه بدنه ، بیمه شخص ثالث ، بیمه مسافرتی از شرکت‌های بیمه‌گر متعدد است، امکان خرید راحت و آسان بیمه مسافرتی را در سایت خود فراهم آورده است.شما می‌توانید با ورود به صفحه استعلام بیمه سفر خارج از کشور ، ضمن وارد کردن مشخصات و شرایط بیمه‌ای مدنظر خود و مقایسه نرخ این بیمه از تمام شرکت‌های معتبر، بهترین بیمه را انتخاب نمایید.

بیمه مسافرتی بیمه دات کام

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

14 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه سفر داخلی: همراه ضروری شما در مسافرت‌های داخلی و ایرانگردی

بیمه سفر داخلی (بیمه تور): بیمه حوادث یا بیمه مسئولیت آژانس‌ها و مسافران است. راهنمای کامل بیمه مسافرت داخلی را در این مقاله بخوانید.

29 آذر 1399 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی شنگن؛همراه مطمئن شما در سفر به اروپا| بیمه دات کام

در صورتی که شما نیاز به سفر به یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن داشته باشید؛ بهتر است پیش از بستن چمدان خود به فکر خرید آنلاین بیمه مسافرتی باشید که از ضروریات اولیه ویزای کشورهای شنگن می باشد تا بدین ترتیب بتوانید در هر یک از شرکت های عضو پیمان شنگن از وجود پوشش های بیمه ای استفاده کنید.

25 آذر 1399 / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

استعلام و خرید بیمه مسافرتی سامان از بیمه دات کام در دو دقیقه

همیشه رفتن به سفر به ویژه در کشورهای بیگانه استرس خاص خود را داشته است که مبادا در طول سفر مشکلی پیش بیاید. به همین منظور بیمه مسافرتی سامان کمک رسان شما خواهد بود تا ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای بتوانید از هزینه های سفر خود در قالب طرح های مختلف بیمه مسافرتی سامان استفاده کنید. می توانید این بیمه را از سامانه بیمه دات کام خریداری کنید.

14 آبان 1398 / بیمه مسافرتی

ویزای شینگن؛ شاه کلید ورود به کشورهای اروپایی| بیمه دات کام

در صورتی که قصد سفر بنا به هر دلیلی به هر یک از کشورهای عضو شینگن دارید؛ بایستی پیش از سفر خود مراتب را به جهت درخواست ویزای شینگن صورت بخشید تا با پرداخت هزینه و قیمت ویزای شینگن بتوانید با در دست داشتن این ویزا به هر یک از کشورهای ۲۶ گانه عضو پیمان شینگن وارد شوید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید