ویزای شینگن چیست

مقدمه:

ویزا از الزامات اولیه جهت سفر به خارج از کشور می باشد که برای مسافران لازم و ضروری است، به همین دلیل ویزاهای مختلفی وجود دارد که برای سفر به کشورهای خارجی می توانید آن ها را دریافت کنید و بعد از آن به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در شهر مقصدتان بپردازید. یکی از نام آشناترین ویزاهایی که در این عرصه وجود دارد ویزای شینگن است،که برای سفر به کشور های حوزه اتحادیه اروپا لازم و ضروری است .

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن نوعی از ویزا برای اقامت کوتاه است که به شخص دارنده آن این امکان را می دهد به هر کدام از کشورهای عضو شینگن سفر کند. این ویزا در دو نوع ویزای تجاری و یا توریستی شینگن است که می توانید تا ۹۰ روز در کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشید. ویزای شنگن متداول ترین نوع ویزا برای منطقه اروپا است. دارنده آن می تواند در منطقه شینگن براحتی وارد و در آن سفر کند و از آن خارج شود. در منطقه شینگن با هیچ مرزی برای کنترل ویزا و پاسپورت مواجه نمی شوید. بنابراین، اگر قصد تحصیل، کار یا زندگی در یکی از کشورهای عضو شینگن برای بیش از ۹۰ روز را دارید، باید برای آن کشور اروپایی درخواست ویزا (نه ویزای شینگن) نمایید.

از کدام کشورها می توان ویزای شینگن دریافت کرد ؟

منطقه شینگن شامل ۲۶ کشور اروپایی می شود که توافق شینگن را امضا کرده اند.

کشورهای عضو این پیمان عبارتند از :

اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، لیختن اشتاین.

انواع ویزای شینگن

– سفر بازرگانی

– سفر جهت دیدار از دوستان و خانواده

– سفر توریستی و تفریحی

– سفر جهت رویدادهای فرهنگی ورزشی

– سفر تحصیلی و تحقیقاتی

– سفر به دلیل موارد درمانی و پزشکی

– سفر جهت بازدید رسمی از کشور

چگونه ویزای شینگن بگیریم

 درخواست ویزای شینگن برای سفر به اروپا به این نیاز دارد که در مرحله اول مشخص کنید چه نوع ویزایی لازم دارید و هدف تان از سفر چیست. بعد لازم است مروری بر مدارک و ملزومات لازم برای درخواست ویزای اروپا داشته و فرم ها را پر کنید. بعد از آن پروسه وقت ملاقات در یکی از کنسولگری های شینگن در ایران شروع می شود.

ویزای شینگن

مدارک لازم جهت گرفتن ویزای شینگن

۱- فرم تکمیل‌شده‌ درخواست ویزا اولین مورد است. به طور کلی اولین مرحله برای اخذ ویزای هر کشور تکمیل فرم درخواست روادید آن است. ( توجه داشته باشید که این فرم را باید از سفارت مربوطه دریافت کنید).

۲- همراه داشتن اصل گذرنامه با امضاء و گذرنامه‌های قبلی، همچنین گذرنامه باید تا حداقل ۶ ماه پس از درخواست روادید، اعتبار داشته باشد.

۳- عکس پرسنلی رنگی تمام رخ با زمینه‌ی سفید که باید با ظاهر وقت صاحب عکس هم‌خوانی داشته و جدید باشد.

۴- مدارک شغلی رسمی مانند جواز کسب، روزنامه‌ی شغلی، فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار یا تحصیل لازم است. همچنین، اسناد ملکی شخص متقاضی و منابع مالی وی همراه با گردش حساب رسمی مورد نیاز خواهد بود. نکته: لازم به اشاره است که این مدارک باید همراه با ترجمه‌ی رسمی به سفارت ارائه شود.

۵- برگه ی رزرو بلیط هواپیما و همینطور چارتر رزرو هتل را همراه داشته باشید.

۶- متقاضیان روادید باید برای کل مدت‌ زمان سفر بیمه‌ مسافرتی فردی یا جمعی داشته باشند.

۷- همراه داشتن برگه‌ی تاییدیه‌ رزرو هتل یا اصل دعوت‌نامه‌ای که شخص دعوت‌کننده از کشور مقصد برای متقاضی فرستاده است.

بیمه مسافرتی سفر به حوزه شینگن

یکی مدارک لازم جهت گرفتن ویزای شینگن بیمه نامه مسافرتی است که جهت ارائه به سفارت لازم است لذا شما می توانید جهت تهیه این بیمه نامه از هر شرکت ی مورد نظر سفارت مربوطه می باشد به بیمه دات کام مراجعه نمایید .

بیمه مسافرتی بیمه دات کام

نظرات بسته شده است.

تخفیف 75 هزار تومانی بیمه شخص ثالث و بدنه