۲۷ اسفند ۱۴۰۲

عیدی پلیس به رانندگان متخلف: در ایام نوروز توقیف نمی‌شوید.

سردار سید تیمور حسینی در جلسه‌ای با رسانه‌ها اظهار داشت که در طول طرح نوروزی هیچ خودرویی به خاطر داشتن خلافی بیش از یک میلیون تومان توقیف و به پارکینگ منتقل نمی شود. توقیف خودروها با خلافی بالای یک میلیون به بعد از ۱۴ فروردین منتقل می‌شود.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه جمعیت کشور به طور رسمی حدود ۷ درصد افزایش یافته است. همچنین تعداد وسایل نقلیه ۴.۸ درصد و تعداد صاحبان گواهینامه نیز ۳ درصد افزایش پیدا کرده‌اند. این افزایش‌ها بر تعداد تصادفات رانندگی تاثیرگذار است. آگاهی در مورد تخلفات منجر به توقیف خودرو موجب رعایت قوانین و عدم توقیف خودرو می‌شود.

وی افزود که در سال گذشته بیش از ۵۳۷ میلیون تردد ثبت شده است، که نسبت به سال قبل ۶.۶ درصد افزایش داشته است. تعداد جانباختگان هم با افزایش ۴.۹ درصدی به ۱۷ هزار و ۱۷۷ نفر رسیده است.

حسینی بیان کرد که عدم توجه به جلو، عدم کنترل وسایل نقلیه و خستگی و خواب‌آلودگی عامل ۶۰ درصد از تصادفات بوده است.​ رئیس پلیس راهور افزود که در سال جاری، ۲۲.۹ درصد از جانباختگان تصادفات رانندگان، ۲۲.۷ درصد موتورسواران، ۳۴.۸ درصد سرنشینان و ۱۹.۶ درصد عابرین پیاده بوده‌اند.

وی اظهار داشت که ۵۱ درصد از جانباختگان تصادفات در محل تصادف، ۶ درصد در حین انتقال و ۴۳ درصد در مراکز درمانی جان خود را از دست داده‌اند. این آمارها نشان می‌دهد که باید سرعت را مدیریت کنیم زیرا درصد زیادی از جانباختگان که در محل حادثه فوت شده‌اند نشان دهنده سرعت بالا است.

در ادامه، حسینی اعلام کرد که در سال جاری بیش از ۱ میلیون و ۲۵۶ هزار خودروی نو شماره به شبکه حمل و نقلی کشور وارد شده است که نسبت به سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است. همچنین بیش از ۵ میلیون خودرو در مراکز تعویض پلاک تغییر پلاک داده‌اند.

رئیس پلیس راهور اظهار داشت که در سال جاری، ۱ میلیون و ۵۳۳ هزار گواهینامه صادر شده است که نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است. همچنین در سال جاری، بیش از ۱۵۷ میلیون جریمه برای تخلفات مختلف ثبت شده است که نسبت به سال قبل ۲۸ درصد افزایش دارد.

حسینی اظهار کرد که بیشترین تخلفات مربوط به سرعت غیرمجاز بوده و بیش از ۵۴ میلیون و ۷۳۳ هزار مورد جریمه برای این تخلف صادر شده است.

رئیس پلیس راهور با اشاره به اهمیت تصادفاتی که بیش از سه نفر جان خود را از دست داده‌اند، اظهار کرد که ۱۹۴ تصادف مهم در سال گذشته باعث جانباختگی ۸۷۱ نفر شده است.

در ادامه، افزود که خودروهایی از نوع پراید، ساینا و پژو بیشترین فوتی‌ها را داشته‌اند و بیشترین تخلفات نیز مربوط به این خودروها بوده است. برای اطلاع از روش استعلام خلافی خودرو می‌توانید مقاله مرتبط با آن را مطالعه کنید.

رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد که تصادفات شدیدی در جریان طرح نوروزی پلیس راهور رخ داده است و به دنبال آن اقداماتی برای کاهش تصادفات در آینده صورت خواهد گرفت.

حسینی تأکید داشت که گواهینامه دو زبانه تنها گواهینامه بین‌المللی نیست و تنها یک گواهینامه با دو زبان است تا مردم نیازی به ترجمه آن نداشته باشند.

وی به برخی نظراتی مانند خوردن تخمه و قهوه در حین رانندگی به عنوان راه‌حلی برای کاهش خواب‌آلودگی اشاره کرد و اظهار داشت: هیچ راه‌حلی نمی‌تواند جای خواب را بگیرد و رانندگان باید از رانندگی در شرایط خستگی و رانندگی در ساعات شبانه خودداری کنند.

رئیس پلیس راهور افزود: تقریباً ۹۲ درصد از موتورسیکلت‌ها و ۴۰ درصد از خودروها دارای سن فرسودگی هستند و ایجاد مکانیزمی برای اسقاط آنها در دست این نهاد نیست؛ اما همواره از سوی پلیس مطالبه ‌شده است.

او ادامه داد: در طول اجرای طرح نوروزی، هیچ خودرویی به دلیل داشتن خلافی بالا به پارکینگ‌ها منتقل نخواهد شد؛ این اقدامات تا تاریخ ۱۴ فروردین ادامه خواهد داشت و پس از آن، خودروهایی که خلافی بیش از یک میلیون تومان داشته باشند، توقیف خواهند شد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
رویا
۲۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیرپرستارم۲سال سابقه دارم فرزند۳ماهه دارم استخدامی قبول شده ام ولی با مرخصی موافقت نمیکنند چون بعد از آزمون بدنیا آمده ایا درسته؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

    سلام دوست عزیز
    بله درست است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید