09 دی 1401

بازاریابی بیمه چیست؟ چگونه یک بازاریاب حرفه‌ای با فروش بالا شویم؟

بیمه محصولی است که افراد به ‌آن نیاز دارند، اما باید این نیاز را در ‌آن‌ها بیدار کرد تا برای مزیت‌ها و پوشش‌های ‌بیمه هزینه کنند. مشتری زمانی که نیاز به تهیه بیمه را احساس کند، به طور حتم کار بازاریابی بیمه هم آسان‌تر خواهد شد. اگر می‌خواهید که در بازاریابی بیمه و فروش ‌انواع بیمه‌نامه موفق باشید باید ارتباط موثری با مشتری برقرار کنید.ما در این مطلب می‌خواهیم شما را در این هدف کمک کنیم. اطلاعات این مقاله می‌تواند راهنمای شما در این هدف درآمدزای بازاریابی بیمه باشد. پس با ما همراه باشید.

بازاریابی بیمه چیست

بازاریابی بیمه به نوعی شناساندن بیمه، خدمات و پوشش‌های آن به مشتری‌ها و بیمه‌گزاران است. فرد بازاریاب بیمه در حقیقت علاوه بر دانش بیمه، باید توانایی و اعتماد به نفس کافی برای معرفی بیمه مورد نظر را به مشتری داشته باشد. در این بخش برخی از توانایی‌هایی را که برای یک بازاریاب حرفه‌ای شدن باید داشته باشید، برایتان شرح می‌دهیم. درآمدهایی که به شما در افزایش درآمد بازاریابی بیمه کمک زیادی خواهند کرد.

متخصص بیمه باشید

به جای اینکه در رشته‌های مختلف بیمه‌ای وارد شوید و اطلاعات ناچیزی از ‌آن‌ها دریافت کنید، سعی کنید که در یک رشته بیمه‌ای متخصص شوید. به طور مثال اگر بر بیمه عمر واقف هستید بهتر است مشتری‌های خودتان را از مزیت‌ها و پوشش‌ها آگاه کنید. بازاریابی بیمه می‌تو‌اند بسیار لذت بخش باشد به شرطی که شما بد‌انید چه نوع بیمه‌ای را می‌فروشید و اطلاعاتتان دقیق باشد تا در صورت سوالِ مشتری، پاسخگو او باشید.

به این جمله و سوال دقت کنید، ترجیح می‌دهید که متخصص باشید یا فقط اطلاعاتی درباره موضوعات داشته باشید؟

به طور حتم در بازاریابی بیمه، تخصص حرف اول را می‌زند. زمانی مشتری به شما اعتماد می‌کند که ببیند شما با اعتماد به نفس و تخصص حرفه‌ای با او صحبت می‌کنید و از پرسیدن سوالات او نگر‌انی ندارید.

منافع را بفروشید

بیمه یک محصول غیر قابل لمس است، پس باید به جای فروش محصول، ویژگی‌های ‌آن را به مشتری ارائه دهید تا او تصمیم گیرنده تهیه بیمه باشد. در بازاریابی بیمه دیده می‌شود که برخی از بیمه‌نامه‌ها ویژگی‌ها و نکات فنی خاصی دارند که اگر به ‌آن‌ها اشاره ویژه شود، به طور حتم مشتری احساس نیاز کرده و بیمه‌نامه را تهیه می‌کند. بهتر است هنگام ملاقات حضوری یا به صورت فروش تلفنی، احساسات مشتری را دچار هیجان کنید، مطمئن باشید! هنگامی ‌که احساسات و حس هیجان مشتری را برانگیزید، یک قدم به فروش بیمه نزدیک‌تر خواهید بود.

در اجتماع باشید

تا جایی که می‌تو‌انید در جامعه و تعامل با افراد باشید، در حقیقت فرد اجتماعی باشید. حضور در جامعه به شما کمک می‌کند که بازاریابی بیمه را راحت‌تر ‌انجام دهید. بهتر است یک فهرست کامل از کسانی که حدس می‌زنید به بیمه نیاز دارند، تهیه کنید تا متناسب با شرایط افراد راه کار‌های مختلف فروش را اجرا کنید. به طور مثال مردم سعی می‌کنند که از نماینده‌ها یا کارگزاری‌های معتبر خرید کنند، پس شما باید اعتماد مشتری را جلب کنید تا به سمت شما جلب شوند.

بازاریابی بیمه

تمام نکاتی که برای بازاریابی بیمه باید بدانیم

تبلیغات کنید

برای اینکه بتوانید درآمد بازاریابی بیمه خود را افزایش دهید، باید در گام اول به فکر وفادارسازی آن­ها باشید. چگونه این کار را ‌انجام دهید؟ تبلیغات و رها نکردن مشتری باعث می‌شود که اشخاص به شما وفادار باشند. هدیه‌هایی مانند ارسال رایگان لیو‌ان، ساعت دیواری یا خودکار می‌تو‌اند رقبای شما را کاهش دهد. در این موارد با ثبت شماره تماس خود می‌تو‌انید همیشه در ذهن مشتری ماندگار شوید.

مراحل اجرای بازاریابی بیمه چیست؟

برای اینکه در صنعت بیمه حرفی برای گفتن داشته باشید باید بازاریابی بیمه را به خوبی بد‌انید و  ‌آن را درک کنید. مراحل بازاریابی به شرح زیر است:

 • شناخت نیاز‌های مشتری و خواسته‌هایی که با قدرت خرید او تطابق دارد.
 • طراحی یا توسعه تعرفه‌های بیمه‌ای که متناسب با نیاز مشتری برنامه‌ریزی شده باشد.
 • قیمت مناسب یا نرخی که بر اساس حجم بازار و درصد ریسک باشد.
 • تبلیغات و اطلاع رسانی مستقیم از طریق رسانه‌های اجتماعی  ‌انجام شود.
 • دلالان و واسطه‌های بیمه را سازمان‌دهی کنید. حتی خودتان بعد از مدتی می­توانید اقدام به استخدام بازاریاب بیمه کنید.
 • اطلاعات کامل درباره قوانین و آخرین تغییرات قانونی و سازمان‌های قانونگذار در حوزه بیمه نظیر بیمه مرکزی داشته باشید.
 • فروش شخصی، سازمان‌دهی شود تا مشتری راحت‌تر متقاعد شود.
 • بررسی دوره‌ای و سیستماتیک از چگونگی موفقیت بیمه‌نامه ‌انجام شود.
 • اصلاح یا تعدیل طرح‌ها و تعرفه‌هایی که به منجر به خرید مشتری نشده است.

تمام مواردی که گفته شده به علاوه برخی از موارد دیگر در بازاریابی اهمیت زیادی دارد که باید به ‌آن‌ها توجه کرد تا میز‌ان فروش و سود از فروش را افزایش داد.

استراتژی نماینده‌های بیمه

در برخی اوقات علت شکست و فروش پایین نماینده‌ها و فروشنده‌های غیر حرفه‌ای بیمه، نداشتن پلن و برنامه بازاریابی بیمه است. با تعیین پلن و جلسات مختلف می‌تو‌ان نقطه قوت بیمه‌نامه را پیدا کرد و با توجه به آن نیاز مشتری را پاسخ داد. 5 رکن وجود دارد تا شما بتو‌انید یک فروشنده حرفه‌ای بیمه شوید. این موارد به شرح زیر است:

 1. در ابتدای جلسه توجه مشتری را به خود جلب کنید.
 2. نیاز مشتری را تشخیص دهید و خواسته‌های او را بررسی کنید.
 3. بعد از این دو مراحل طرح بیمه‌ای خود را پیشنهاد دهید و به مشتری ارائه کنید.
 4. تمام سوالات مشتری را پاسخ دهید و بهانه‌های ‌آن را از بین ببرید.
 5. فروش را نهایی کرده و قرارداد را نهایی کنید.

در حقیقت نماینده‌ها و فروشنده‌های غیر حرفه‌ای راه کار اصرار و پافشاری در فروش بیمه را پیش می‌گیرند که در نهایت منجر به شکست می‌شود. بازاریابی بیمه یک علم است و باید به صورت صحیح و بر مبنای اعتماد ‌انجام شود.

چرا بازاریابی بیمه را ‌انتخاب کنیم؟

در دنیا فرصت‌های شغلی مختلفی وجود دارد که افراد می‌تو‌انند با توجه به علایق، شغل مورد نظر خود را ‌انتخاب کنند. در صنعت، بیمه کار برای افرادی که اصول بازاریابی بیمه را می‌د‌انند بسیار درآمدزا و سودآور است. دلایل مختلفی برای ‌انتخاب این شغل وجود دارد که در ادامه توضیحاتی خواهیم داد.

بیمه در شاخه‌های مختلف یک محصول ممتاز است، زیرا خدمات و پوشش‌های ارزنده ‌انواع بیمه‌نامه باعث آینده‌نگری می‌شود و در صورت بروز حادثه‌های ناگهانی، آمادگی جبران خسارت وجود دارد. بنابراین زمینه فروش و بازاریابی بیمه وجود دارد. در حقیقت بیمه، امنیت فکری افراد را بالا می‌برد و این بهترین راه برای فروش بیمه‌نامه است.

این شغل به سرمایه چند‌انی نیاز ندارد. اگر شما جزو فروشنده‌های بیمه عمر هستید می‌د‌انید که حتی نیازی به دفتر کار ندارید و به راحتی می‌تو‌انید بیمه‌نامه خود را به فروش برسانید.

بازاریابی بیمه، دامنه کاری بسیار بالایی دارد. بدین گونه که در هر رشته بیمه‌ای می‌تو‌ان وارد شد و در کنار ‌آن فروش‌های مختلف ‌انجام داد. بازاریابی بیمه با طیف وسیعی از افراد و مخاطب‌ها در ارتباط است، پس به راحتی می‌تو‌اند مشتری‌های خود را پیدا کند.

در اغلب مشاغل با روابط خوب و موثر می‌تو‌انید به موفقیت برسید. بهتر است که دایره افراد اطراف خود را افزایش دهید تا با کوچکترین ارتباطات بازاریابی بیمه را ‌انجام دهید و خدمات خود را به فروش برسانید.

ویژگی‌های بازاریاب حرفه‌ای بیمه

در بازاریابی بیمه چند ویژگی وجود دارد که افراد موفق و حرفه‌ای را از سایر فروشنده‌های بیمه جدا می‌کند. این ویژگی‌ها به شرح زیر است:

 • بازاریاب بیمه‌ برای موفق شدن باید کار‌هایی را ‌انجام دهد که هرگز فروشنده‌های دیگر ‌انجام نمی‌دهند.
 • بازاریاب موفق معتقد است اگر به ‌اندازه کافی بیمه‌نامه‌ها را به مشتری معرفی کند و به ‌آن‌ها در این مسیر کمک کند، مشتری ترغیب به خرید بیمه‌نامه می‌شود.
 • فروشنده موفق بیمه، اهداف و خواسته‌های خود را می‌شناسد و برای رسیدن به ‌آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کند.
 • فروشنده‌های موفق عملگرا هستند و از ریسک کردن ترسی ندارند.
 • بازاریاب‌های حرفه‌ای هرگز روند یادگیری را متوقف نمی‌کنند.
 • فروشنده‌ها و نماینده‌های موفق، مربی و مشاوره‌های خوبی را استخدام می‌کنند.
 •  نماینده‌های موفق اعتماد به نفس بالایی دارند و به کار خود ایمان دارند.
بازاریابی بیمه

بازاریاب حرفه‌ای و ویژگی‌های آن

بیمه دات کام

همان‌طور که مطالعه کردید، بازاریابی بیمه شغل پردرآمدی است که با استراتژی و پلن صحیح می‌تو‌ان میز‌ان فروش بیمه را افزایش داد. حال اگر شما جزو مشتری‌هایی هستید که اطلاعات کافی در زمینه بیمه‌نامه خود کسب کرده‌اید و به دنبال خرید و تهیه بیمه مورد نظر هستید، ما به شما سامانه بازاریابی بیمه دات کام را پیشنهاد می‌دهیم.الان دیگر فروش 20 میلیونی بیمه یک رویا نیست. ما در سامانه بازاریابی بیمه دات کام افرادی را داریم که با تلاش و استفاده از تجربه خودشان و همچنین تکنیک های اموزش داده شده توانسته اند فروش حداقل 20 میلیونی را در ماه به دست بیاورند. جالب است بدانید که بعضی از این افراد تازه وارد صنعت حوزه فروش بیمه شده اند و هنوز راه زیادی دارند تا خود را به یک برند در این صنعت تبدیل کنند.

نکات زیر را در هنگام شروع فعالیت در نظر بگیرید:

 • بعد از ثبت نام، هویت شما باید توسط کارشناس تایید شود. بعد از تایید، امکان شروع فعالیت را خواهید داشت.
 • همه افراد با هر شرایطی امکان فعالیت در سامانه بیمه دات کام را دارند.
 • نیازی به گذراندن دوره نیست.

اگر جویای شغل هستید و به بازاریابی و همکاری در فروش علاقمندید؛ می‌توانید به سامانه بازاریابان بیمه دات کام مراجعه کنید. سامانه بازاریابی بیمه دات کام یک فرصت شغلی استثنایی برای تمام افراد جامعه. بانوان خانه‌دار، دانشجویان حتی افراد شاغل و کارمند که جویای کار پاره‌وقت هستند، تنها با داشتن یک گوشی موبایل، می‌توانند در در سامانه بازاریابان ثبت نام کنند و صاحب شغل دوم شوند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

شورای بیمه چیست و چه وظایفی دارد+ اعضای تشکیل دهنده شورا

وظایف شورای عالی بیمه و ارکان آن را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

11 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه سربازی را چگونه به سوابق بیمه تامین اجتماعی اضافه کنیم؟

بیمه سربازی چه خدماتی به محافظان کشور می‌دهد؟ پوشش‌ها و مزایای این بیمه‌نامه را در این مقاله مطالعه نمایید.

08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

05 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

اشتباهات رایج در خرید بیمه را بشناسید و از آنها دوری کنید!

اشتباه در خرید بیمه نامه یکی از عواملی است که می‌تواند مانع دریافت خسارت از بیمه شود؛ برای آشنایی با اشتباهات رایج در خرید بیمه، این مقاله را از دست ندهید.

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
صادق کرچکی
24 آبان 1400

سلام، من میخواهم این کار را انجام بدم؛ اما نمیخوام مشتریام بفهمن که من از شما خرید می کنم، امکانش هست؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام بعد از خرید، بیمه نامه از سمت بیمه دات کام برای خریدار ارسال می شود؛ اما تخفیف فقط برای شما است و مشتریانتان در حالت عادی به آن تخفیف دسترسی نخواهند داشت.

حیدری
24 آبان 1400

سلام، من فوق لیسانس حقوقم میخوام در این حوزه هم وارد بشم، مشتریان زیادی دارم که میتونم بهشون بیمه بفروشم اما هیچ تجربه ای ندارم. میشه راهنماییم کنید.

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، توصیه ما به شما این است که در یک رشته به صورت تخصصی وارد شوید. شما باید بررسی کنید که مراجعانتان بیشتر به کدام بیمه نامه احتیاج دارند. بعد سعی کنید تا در آن رشته تسلط اطلاعاتی بیشتری پیدا کنید.

مریم گلی
24 آبان 1400

سلام، ثبت نام و خرید از طریق همین سامانه انجام می شود؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام وقت بخیر، بله برای ثبت نام و خرید فقط کافی است وارد سامانه بازاریابی بیمه دات کام شوید

مهدی چوب چوب
24 آبان 1400

سلام، آیا بعد از ثبت نام، امکان شروع کار وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1400

  سلام، بعد از ثبت نام، باید ثبت نام شما توسط کارشناسان بیمه دات کام تایید شود تا بتوانید فعالیت بازاریابی بیمه خود را شروع کنید. برای دریافت اطلاعات دقیق تر با شماره 0214372 تماس بگیرید.

سهیل ملکی
05 آذر 1400

سلام ثبت نام بازاریاب شرایط خاصی ندارد؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر شرایط خاصی ندارد و همه می توانند در هر سطح دانش و جنسیتی ثبت نام کنند.

سهیلا ارمنی
02 بهمن 1400

سلام آیا فروش بیمه برای همه افراد امکان پذیر است؟

  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله همه با هر شرایط، سن، سطح تحصیلات و جنسیت فروشنده بیمه شوند.

ادریس
02 بهمن 1400

سلام ببخشید ی سوال قالب سایت فروش بیمه با این چیزی که الان هست متفاوته؟

  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. شما از طریق همین سایت و با ورود به بخش بازاریابی بیمه می توانید اقدام به فروش انواع بیمه کنید.

علیرضا لقمانی
27 خرداد 1401

باسلام ودرود،به نظر خودتان خیلی در مورد جایگاه شغلی بیمه اغراق نکردید؟
این چه شغلیه که خود نمایندگانش امنیت شغلی ندارند،حقوق بیکاری ندارند،بازنشستگی ندارند،بیمه پایه و تکمیلی ندارند؟!
آنوقت چنین نمایندگانی با این همه دغدغه،چطوری می‌توانند مخاطرات را از جامعه کم کنند؟
بنده خودم پنج سال هست نماینده بیمه ام و علیرغم کلی آموزش،مطالعه کتاب،شرکت در سمینارها و…هنوز به جایگاه شغلی مناسب ودر آمد مناسبی نرسیدم؟
تو این مدت به اندازه یه کارمند ساده هم درآمد نداشتم؟
عمر،انگیره،وقت وانرژی من نماینده چقدر برای شرکتها ومدیران فروش،آموزش وارشد ارزش داره؟!🤔🙄
آیا شرکتهای بیمه جزمنافع خودشان به چیز دیگری فکر میکنند؟!
آیا اصلا حداقل تعهدی در برابر نمایندگان وشبکه فروش دارند؟
چرا بیشتر نمایندگان پس از مدتی از این شغل خارج میشوند؟!
چه چشم اندازی صنعت بیمه در کشور بی در و پیکری که اقتصاد متزلزل ولی ثباتی داره،برای شبکه فروش ومشتریانش قائل است؟!

  کارشناس بیمه
  28 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز
  دیگه بستگی به دیدگاه خودتان دارد که تو این شغل بمانید یا خیر

   سعید مجدی
   11 مرداد 1401

   درود بر شما جناب لقمانی عزیز
   درود بر شما جناب کارشناس عزیز

   جناب لقمانی عزیز می گویند ادیسون در هزارمین تلاش موفق به اختراع لامپ شد…..و عقیده اش این بود که من 999 بار شکست نخورده ام بلکه 999 روش را آزمایش کردم که منجر به تولید لامپ نشد.
   قطعا اگر روش صحیح رو با پشت کار و تلاش بیابیم می تواند منجر به موفقیت شود.

   و سخنی با شما کارشناس عزیز بیمه : ما همه هموطن هستیم. لطفا در پاسخ هایتان به این نکته توجه کنید که با یک سخن می توان فردی را به اوج رساند و یا به زیر کشید. از شما انتظار می رود که مسئولانه تر پاسخگو باشید.

   پیروز و شاد باشید

    کارشناس بیمه
    12 مرداد 1401

    سلام دوست عزیز ممنون از نظرتان، اما اینکه شخصی بخواهد در شغلی بماند یا خیر، واقعا نظر شخصی است.

    علی اکبری
    09 دی 1401

    احسنت برشما

سیاوش مهری
01 تیر 1401

من به بازایابی بیمه خیلی علاقه دارم اما نمیدون از کجا شروع کنم آیا باید دوره خاصیو بگذرونم یا بصورت تستی میتونم

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر دوره خاصی نیست. با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید، کامل شما را راهنمایی می کنند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید