25 فروردین 1398

چرا باید در بیمۀ عمر سرمایه گذاری کرد

سرمایه گذاری در بیمۀ عمر یکی از بهترین و مهم ترین تصمیم های مالی است که می توانید بگیرید. ما چند دلیل مهم برای سرمایه گذاری در بیمۀ عمر ارائه می دهیم و سپس خودتان قضاوت کنید که آیا سرمایه گذاری در آن گزینۀ خوبی خواهد بود یا خیر.

بیمۀ عمر درواقع یک گام بزرگ برای حفاظت از آینده است. این نوع بیمه موضوع بسیار بحث برانگیزی است، اما اکثر گفته ها صرفاً بر اساس تصورات غلط است. در لیست زیر، ما دلایل مهم و قانع کننده ای برای این که چرا بیمۀ عمر یک گام ضروری است بیان می کنیم و هرگونه تصور غلط دربارۀ آن را آشکار می سازیم.

امنیت و تضمین

اولین چیزی که از مزایای بیمۀ عمر به ذهن شما می رسد، امنیت خانواده و عزیزانتان است. این قطعاً مهم ترین جنبه ای است که به شما مربوط می شود. با بیمۀ عمر، شما اطمینان دارید که در موقعیت های غیرمنتظره، خانواده تان امنیت کافی دارند.

مشکل بدهی

اگر بدهی ای دارید که هنوز هم باید پرداخت کنید، بیمۀ عمر این را تضمین می کند که بدهی های شما پرداخت می شود. هیچ کس مایل نیست خانوادۀ خود را در موقعیتی قرار دهد که مجبور باشند بدهی های به جا مانده از او را پرداخت کنند. بیمۀ عمر تضمین می کند که چنین اتفاقی نیفتد.اگر شما وام خانه، وام شخصی، وام اعتباری و یا وام خودرو دارید، می توانید سیاست های بیمه ای را که خریداری می کنید به گونه ای طراحی کنید که این بدهی ها و وام ها را بازپرداخت کند.

برنامه های بازنشستگی

در زمان بازنشستگی، ممکن است حقوق دریافتی شما از بیمۀ تأمین اجتماعی، به دلیل تورم در سالیان آتی، مبلغ کمی باشد و در سال هایی که نیاز به آسایش دارید، پاسخگوی نیاز شما نباشد. بیمۀ عمر این اطمینان را به شما می دهد که در زمان بازنشستگی، نسبت به مقدار سرمایه گذاری که انجام داده اید، درآمد مناسبی داشته باشید و هیچ گونه نگرانی از این بابت نداشته باشید.

برنامه های بلندمدت و رویاها

با استفاده از پول بیمۀ عمر خود می توانید به امیدها، رویاها و برنامه ریزی های طولانی مدتی که همیشه در سر می پروراندید جامۀ عمل بپوشانید. پس از بازنشستگی، می توانید یک کسب و کار کوچک آغاز کنید یا شاید خانۀ رویایی خود را در جایی که دوست دارید، بسازید. همچنین می توانید، با قرار دادن سیاست هایی بر شرایط بیمۀ عمر خود، در راستای دستیابی به اهداف بلندمدتتان سرمایه گذاری کنید و در زمان مقرر از آن استفاده کنید.

تجارت امن

بیمۀ عمر، به غیر از تأمین نیازهای خانواده و حمایت از برنامه های شخصی شما، می تواند راهی عالی برای کسب و کار شما نیز باشد. انواع مختلفی از سیاست های بیمه ای مانند بیمۀ عمر مدت دار وجود دارد که برای مدت مشخصی، با توجه به شرایط تحت پوشش و تعیین شده، از شما محافظت می کند و در طول این مدت، هرگونه حادثه ای را که به شما زیان وارد کند، تحت پوشش قرار می دهد و خسارتتان را پرداخت می کند.

صرفه جویی در مالیات

یکی از دلایلی که بسیاری از مردم ترجیح می دهند در بیمۀ عمر سرمایه گذاری کنند، جنبه های صرفه جویی در مالیات آن است. صرف نظر از بیمه ای که تحت پوشش آن قرار گرفته اید، با استفاده از سیاست های مختلف بیمه، می توانید در پرداخت مالیات صرفه جویی کنید.

سپرده گذاری با سود زیاد

بیمۀ عمر به شما کمک می کند تا از طریق سیاست های تعیین شده در بیمۀ خود، معامله ای با سود عالی داشته باشید. در ایران، بیشتر افراد برای سرمایه گذاری بانک را انتخاب می کنند، در حالی که در کشورهای توسعه یافته، با توجه به این که می دانند سرمایه گذاری در بیمه های عمر ریسک کمتری دارد، بیمۀ عمر را گزینۀ بهتری می دانند؛ زیرا سرمایۀ جمع شده در بیمه ها تحت پوشش بیمۀ جهانی قرار می گیرد و در صورت بروز مشکلاتی مثل جنگ، از بین نمی رود. به علاوه، چون سرمایه ای که در بیمۀ عمر می گذارید قابل برداشت نیست، این امکان فراهم می شود که همواره سود بیشتری به آن تعلق بگیرد و در زمان مقرر، سرمایه ای قابل توجه و کلان برایتان باشد. بازخرید این سرمایه می تواند شما را به تمام اهدافتان برساند. این در حالی است که در بانک، به دلیل امکان برداشت پول، ممکن است در طول زمان چیزی از سرمایه باقی نماند و سرمایه گذاری تان بی نتیجه بماند.

آرامش ذهنی

 شما نمی توانید از تراژدی های غیرمنتظرۀ زندگی اجتناب کنید. این که «چه اهدافی را دنبال می کنید؟»، «۲۰ سال دیگر در این لحظه کجای مسیر ایستاده اید؟» و «آیا در آینده زندگی شما از لحاظ مالی تأمین خواهد بود یا خیر؟» سؤالاتی است که باعث می شود برای آیندۀ خود نگران باشید. این نگرانی زمانی شدت می یابد که وضعیت اقتصادی و سیاسی جهان را متشنج می بینید. همین خود دلیلی قاطع برای این است که بیمۀ عمر و سرمایه گذاری را انتخاب کنید تا آینده ای روشن برای خود و اطرافیانتان رقم بزنید.

در www.bimeh.com ، می توانید به صورت آنلاین بیمه هایی را که تحت پوششان قرار دارید استعلام کنید یا حتی سیاست های تحت پوشش بیمه های مختلف را که در سایت www.bimeh.com  معرفی شده اند بررسی و ارزیابی کنید و بیمه ای متناسب با سرمایه و اهدافتان، به صورت آنلاین و بدون اتلاف وقت، خریداری نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
28 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی سامان: همراه دوران بازنشستگی عالی شما

بیمه بازنشستگی سامان همراه شما تا دوران کهنسالی

25 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

کلاهبرداری بیمه عمر یا سهل انگاری بیمه‌گزار؟

چگونه در دام کلاهبرداران بیمه عمر نیافتیم؟ نحوه تشخیص شرکت‌های معتبر بیمه عمر!

19 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

مزایای بیمه عمر؛ بیمه عمر بهترین بیمه برای سرمایه گذاری یا پس انداز!

آسودگی خاطر و تضمین آینده خود و عزیزانمان با بیمه عمر

19 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی؛ کدام یک مزایای بیشتری دارد؟

بیمه عمر یا تامین اجتماعی کدام یک می‌تواند شما را راضی‌‌تر کند؟ هر کدام چه خدمات و پوششی را در اختیار شما قرار می‌دهند؟ همه این موارد را در مقاله تفاوت بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر بخوانید.

17 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه عمر کودک: هدیه ای برای آینده ی فرزندانی که دوستشان دارید!

تمام پوشش‌ها و مزایای سرمایه گذاری بیمه عمر کودکان را در این مقاله بخوانید که برای تضمین و تامین آینده فرزندان دلبندمان می‌توانیم فراهم کنیم.

13 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی پاسارگاد؛ آتیه‌ای ایمن برای دوران بازنشستگی و فراغت از کار

آگاهی از شرایط و مزایای بیمه بازنشستگی پاسارگاد، نوع خدمات و سقف سنی این بیمه: همگی در راهنمای بیمه بازنشستگی پاسارگاد

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید