04 بهمن 1401

بهترین بیمه شخص ثالث را چگونه بخرم؟عوامل موثر در خرید بهترین بیمه ثالث

نداشتن بیمه شخص ثالث ضمن جریمه‌ برای رانندگان، سبب تحمیل هزینه گزاف خسارت‌ها در هنگام تصادفات به رانندگان می‌گردد. با توجه به اجباری بودن این بیمه برای تمامی خودروهای سبک و سنگین، خرید بیمه شخص ثالث می‌بایست در اولویت قرار بگیرد. حال چالش و پرسش اینجاست که بین این همه شرکت‌های بیمه، کدام یک انتخاب شوند؟ کدام یک خدمات بهترین در پرداخت خسارت دارند؟ کدام بیمه ماشین بهتر است؟ این را می‌دانیم که با خرید بهترین بیمه شخص ثالث می‌توان ضمن راحتی و آسودگی خیال رانندگی داخل جاده‌های مختلف را تجربه کرد. به علاوه، با این بیمه هنگام بروز تصادف و سانحه رانندگی نیز خسارات شما به میزان چشمگیری جبران خواهد شد. اکنون در ادامه مهم‌ترین عوامل در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث را بررسی کنیم. پس مطالعه آن را از دست ندهید.

بهترین بیمه شخص ثالث به چه معناست؟

بهترین بیمه شخص ثالث کدام شرکت است؟ هر شخصی ممکن است که تعریف متفاوتی از بهترین بیمه داشته باشد؛ قیمت پایین، داشتن واحد خسارت در هر شهری، امکان خرید آسان و سریع و کیفیت پاسخگویی بالا. نمی‌توان گفت که این عوامل مهم نیستند؛ اما بعضی موارد هستند که بیشتر از همه باید در نظر گرفته شوند. اگر بخواهیم در یک جمله بیان کنیم، بهتر است بگوییم که بهترین بیمه شخص ثالث بیمه‌ای است که شما خیالتان از بابت هر چیزی که فکر کنید، راحت خواهد بود.

بهترین بیمه ثالث

میزان پوشش انتخابی بر قیمت بیمه شخص ثالث موثر است.

کدام بیمه شخص ثالث بهتر است؟ برای انتخاب بهترین شرکت بیمه شخص ثالث باید موارد گوناگونی را بررسی کنید. اگر بخواهیم بهترین بیمه شخص ثالث را برای خودروی خویش خریداری کنیم؛ توجه به برخی عوامل در این راستا بسیار تعیین کننده است. البته قبل از بررسی عوامل، مقاله راهنمای بیمه شخص ثالث را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در خصوص دیگر موارد ریز این بیمه به دست بیاورید. ملاحظه هر یک از این عوامل می‌تواند ما را در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ یاری نماید. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

 1. میزان توانگری مالی شرکت‌های بیمه ای مختلف در قیاس با یکدیگر
 2. میزان محبوبیت و شهرت شرکت‌های بیمه‌ای که در عرضه بهترین بیمه شخص ثالث
 3. تعداد شعب و مراکز پرداخت خسارت بالا
 4. میزان تخفیف بیشتر و قیمت های مطلوب تر
 5. پوشش مالی بالای شرکت
 6. میزان رضایت مندی مشتریان
 7. امکان ارائه پرداخت خسارت سیار
 8. فروش بالای بیمه یک شرکت بیمه ای در قیاس با سایر شرکت های دیگر

حالت تعدادی از این موارد را با هم بیشتر بررسی می‌کنیم:

توانگری مالی

برای تهیه بهترین بیمه شخص ثالث خودرو، توانگری مالی اولین نکته‌ای است که می‌توان در نظر گرفت. البته بیشتر شرکت‌های بیمه دارای سطح توانگری مالی بالایی هستند. نسبت سرمایه موجود به سرمایه مورد نیاز، توانگری مالی شرکت بیمه گفته می‌شود که نقش مهمی در انتخاب بهترین بیمه خودرو دارد. در ادامه همراه با هم شرایط را برای انتخاب بهترین بیمه ماشین بررسی می‌کنیم.

تعداد شعب فروش و دریافت خسارت

هرچه تعداد شعبه‌های فروش و دریافت خسارت بیشتر باشد، امکان استفاده از خدمات هم بهتر و راحت‌تر خواهد بود. در حال حاضر، شرکت ایران بیشترین تعداد واحد دریافت خسارت را در کشور دارد. البته این دلیل نمی‌شود که شما بیمه ایران را انتخاب کنید. بلکه اول بررسی کنید که آیا آن شرکت حداقل در شهر شما دارای واحد دریافت خسارت است یا خیر.

تخفیف بیمه شخص ثالث

برای انتخاب بهترین بیمه ثالث بهتر است که به تخفیفات آن شرکت بیمه نیز توجه کنید. مقایسه بیمه های شخص ثالث از لحاظ میزان تخفیفات مناسبتی و … خالی از لطف نیست چون این موضوع می‌تواند باعث شود که بیمه شخص ثالث خود را ارزان بخرید. در خصوص تخفیف بیمه شخص ثالث قانون ثابتی در همه شرکت‌های بیمه وجود دارد؛ اما بعضی شرکت‌های بیمه در بعضی موارد تخفیف‌هایی را برای بیمه گزاران خود در نظر می‌گیرند. به هر حال، این هم موردی است که شما می‌توانید برای خرید بهترین بیمه های شخص ثالث در نظر بگیرید.

استعلام بیمه شخص ثالث

تعهد مالی

برای انتخاب بهترین بیمه های خودرو، تعهد مالی خیلی مهم است. حداقل و حداکثر تعهد مالی اعلام شده در سال ۱۴۰۱ برابر با ۲۰ و ۴۰۰ میلیون تومان است. همه شرکت‌ها که باید حداقل تعهد مالی را پوشش دهند؛ اما در خصوص حداکثر فقط بعضی شرکت‌ها هستند که آن را ارائه می‌دهند. ایران، کوثر، سرمد، رازی، پارسیان، دی، آسیا، تجارت نو و البرز از جمله شرکت‌هایی هستند که بیشترین تعهد مالی را دارند. با بررسی این موارد و سایر نکاتی که در ادامه مطرح می‌شو می‌توانید بهترین بیمه برای ماشین را انتخاب کنید.

خسارت سیار

مورد مهم دیگر، داشتن قابلیت پرداخت خسارت به صورت سیار است. این مورد در شهرهای بزرگ و شلوغی مانند تهران بیشتر از همه اهمیت دارد. داشتن خسارت سیار این امکان را می‌دهد تا علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه، مراحل هم با درستی و دقت بیشتری انجام شود.

امکان مقایسه بین شرکت‌های بیمه

از مهم‌ترین چالش‌های خرید بیمه شخص ثالث، داشتن امکان مقایسه بین آن‌ها است. در حالت سنتی که امکان پذیر نیست؛ چرا؟ برای اینکه شما نمی‌توانید در یک لحظه به دفتر فروش تک تک شرکت‌های بیمه بروید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید. سریع‌ترین راه خرید بهترین بیمه شخص ثالث از طریق سایت‌های فروش آنلاین بیمه است.

خرید بیمه شخص ثالث از سامانه خرید آنلاین بیمه دات کام

 در صورتی که شما با در نظر گرفتن هر یک از عوامل مختلف بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب کرده اید، مرحله بعدی خرید بیمه مدنظر است: می توانید به دو صورت اینترنتی و حضوری نسبت به خرید بیمه مورد نظر برای خودروی خویش اقدامات لازم را صورت بخشید. خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام این امکان را به شما می دهد که شما بتوانید در هر لحظه از شبانه روز و نیز در هر مکانی به راحتی نسبت به خرید بیمه مورد نظر اقدامات لازم را صورت بخشید. اما در کنار تمامی این مزیت ها، سامانه بیمه دات کام امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را نیز در اختیار شما قرار داده است. این امکان به شما در خرید بیمه با توجه به شرایط مالی‌تان کمک شایانی می‌کند.

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام

در صورت نداشتن مبلغ لازم برای خرید بهترین بیمه شخص ثالث، مبلغ بیمه را به صورت اقساطی پرداخت کنید. این گزینه در نوع خود امتیاز ویژه ای به شمار می‌آید. برای این منظور کافی است تنها وارد سایت بیمه دات کام شوید. در سایت مورد نظر در صفحه استعلام، اقدام به خرید بیمه شخص ثالث قسطی مورد نظر کنید.

ضمن اینکه شما می توانید در هر لحظه با کارشناسان متخصص در این مرکز تماس حاصل نموده و پس از اطلاع از شرایط پرداخت اقساطی بیمه شخص ثالث و نیز مقایسه بیمه‌های مختلف و انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث تصمیم خود را عملی سازید. سپس با مراجعه به سایت، اقدام به خرید بیمه شخص ثالث به صورت اینترنتی در کسری از ثانیه و به شکل نقدی یا اقساطی نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

جدیدترین شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی ارزان (1401)

اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث بخرید و توانایی مالی خرید آن را ندارید این مقاله را بخوانید تا با خرید بیمه قسطی آشنا شوید.

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

بیمه خودروی اجاره ای: انواع و پوشش‌های بیمه ماشین اجاره‌ای در یک جا

بیمه‌ی خودروی اجاره‎‌ای به شما کمک می‌کند در زمان وقوع حادثه برای خودروی اجاره شده نگران خسارت‌های وارده نباشید.زیرا بسته به نوع بیمه‌نامه شما تمامی خسارات را جبران خواهد کرد.

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه شخص ثالث را چگونه بخرم؟عوامل موثر در خرید بهترین بیمه ثالث

چگونه می‌توان بهترین بیمه شخص ثالث را در سال 1401 خرید؟ بهترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع حتما این مقاله را بخوانید

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث + راهکار بخشودگی جریمه(آذر 1401)

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور چگونه بخشیده می‌شود؟چه زمانی این جریمه ها مورد بخشش قرار می‌گیرند؟ برای آگاهی کامل خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

04 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

مجازات تصادف منجر به فوت چیست و چه حکمی دارد؟ قتل عمد یا غیر عمد

با توجه به افزایش تصادف‌ها، درباره مجازات تصادف منجر به فوت و پرداخت دیه آنها اطلاعاتی در این مقاله جمع آوری کرده‌ایم که شما را به خواندن آن دعوت می‌کنیم.

02 بهمن 1401 / بیمه شخص ثالث

الحاقیه بیمه خودرو چیست؟+ صفر تا صد الحاقیه بیمه شخص ثالث و بدنه

چه زمانی و چه کسانی باید الحاقیه بیمه بگیرند؟ از کجا و چگونه الحاقیه بیمه بگیریم؟ قیمت الحاقیه و دیگر جزيیات آن را در این مطلب مطالعه نمایید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
غفورمند
19 دی 1400

سلام مشکل اینجاست که ما از هر کسی میپرسیم کدوم شرکت خوبه، هر کدوم ی نظر بدن…بابا ی بار تو رو قرآن درست بگید که کدوم شرکت بیمه خوبه

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، انتخاب شرکت بیمه باید بر اساس شرایط شما باشد. اینکه کدام یک خوب است، نمی توان دقیق گفت. ما در سامانه بیمه دات کام امکان استعلام و مقایسه را برای شما مهیا کرده ایم. باز اگر سوالی داشتید، می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

سیم سیم
01 تیر 1401

شرکت های بیمه کلاهبرداری بیش نیستند، طرف زده صندوق عقب ماشین منو جمع کرده بیمه 11 میلیون داده

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه در پرداخت خسارت بعضی شرکت ها به خوبی عمل نمی کنند.

فلاح
15 تیر 1401

سلام جان مادرتون بگید که کدوم شرکت خوبه خدماتش؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، همه شرکت ها خدمات خوبی دارند.

بیژن واوان
13 آذر 1401

سلام بر شما خسته نباشید برای ماشین های گرون و لوکس کدام بیمه ثالث بهتر است؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام تمامی شرکت ها خوب هستند. بستگی به شهر و بودن مرکز واحد خسارت بستگی دارد.

محمدجواد رضایی
03 بهمن 1401

سلام. وقت بخیر. میشه لطفا بگید بهترین بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ چی بوده؟ و بهترین بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ چیه؟ اصلا در حالت کلی بهترین بیمه شخص ثالث از ظنر شما که کارشناس بیمه هستید کدوم بیمه است؟ میشه بهترین شرکت بیمه شخص ثالث رو مشخص کرد یا کاملا موضوع برتری به پارامترهایی که گفتید مربوطه؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز، همانطور که توضیح دادیم مشخص کردن بهترین بیمه شخص ثالث به موارد زیادی بستگی دارد اما در حالت کلی بهترین بیمه ‌های شخص ثالث از طرف شرکت های بیمه ای ما، ملت، سرمد، پاسارگاد، ایران، نوین، سامان، کارآفرین، البرز، آسیا، سینا، تعاون، رازی، پارسیان، کوثر، دی، تجارت نو و زندگی خاورمیانه است. انتخاب این که کدام بیمه از میان شرکت‎‌هایی که نام بردیم برای شما مناسب است کاملا به شرایط شخص شما بستگی دارد.

ابراهیمی
03 بهمن 1401

سلام. بهترین بیمه ثالث چیه؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1401

  سلام. بهترین بیمه شخص ثالث به موارد زیادی بستگی دارد اما در حالت کلی بهترین بیمه ‌های شخص ثالث از طرف شرکت های بیمه ای ما، ملت، سرمد، پاسارگاد، ایران، نوین، سامان، کارآفرین، البرز، آسیا، سینا، تعاون، رازی، پارسیان، کوثر، دی، تجارت نو و زندگی خاورمیانه است. انتخاب این که کدام بیمه از میان شرکت‎‌هایی که نام بردیم برای شما مناسب است کاملا به شرایط شخص شما بستگی دارد.

مهستا
03 بهمن 1401

سلام. مشخص کردن بهترین بیمه شخص ثالث در ایران به چی بستگی داره؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. مقایسه بیمه های شخص ثالث به بررسی مواردی مانند توانگری مالی، تعداد شعب فروش و دریافت خسارت، تخفیف بیمه شخص ثالث، تعهد مالی و خسارت سیار بستگی دارد. چندتا از بیمه‌های خوب به ترتیب بیمه ما، ملت، سرمد، پاسارگاد و…. است. البته در این مقایسه بیمه شخص ثالث باید دقت کنیم که بهترین بیمه با توجه به شرایط شرکت و شخص برای هر فرد متفاوت است و پاسخ سوال بهترین بیمه شخص ثالث کدام است؟ برای هر فرد متفاوت است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید