10 اردیبهشت 1401

تاریخچه 8 نسل گلف GTI؛ محصولی از شرکت فولکس واگن

هاچ‌بک دوست‌داشتنی و پرطرفدار فولکس واگن، یعنی گلف جی تی آی، یکی از پرفروش‌ترین خودروهای جهان است. این خودرو که توسط شرکت ماموت خودرو به کشورمان وارد می‌شود؛ طرفداران زیادی دارد. گلف GTI که اکنون در هشتمین نسل خود قرار دارد، خیال ترک بازار خودرو را ندارد و همچنان با قدرت به فروش عالی خود ادامه می‌دهد. با هم به تاریخچه این خودروی محبوب فولکس واگن، سری می‌زنیم. با ما همراه باشید.

آغاز فولکس واگن گلف جی تی آی

دهه 70 میلادی، برای تاریخ خودرو دهه پر استرسی بود؛ اما دری به روی اولین هاچ‌بک داغ جهان یعنی گلف جی تی آی باز کرد. خودرویی که در شمار محبوب‌ترین خودروهای اسپرت و ارزان‌قیمت جهان به شمار می‌رفت. مقررات‌های جدید آلایندگی، خودروسازان را مجبور کرد که قدرت خودرو را نادیده بگیرند و این مسئله آن‌ها را دچار تشویش کرد. اما فولکس واگن اروپایی، ابتدا به قدرت فکر نمی‌کرد و کاربردی‌ بودن خودرو برایش اهمیت داشت، تصمیم گرفت نسخه اسپرت خودروهای گلف را تولید کند. نتیجه این تصمیم گلف GTI بود.

 نسل اول گلف GTI فولکس واگن: MK1

در پی تصمیم شرکت فولکس واگن، برای تولید نسخه اسپرت خودروی گلف، نمونه اولیه‌ای در سال 1974 ساخته شد. این نمونه اولیه موتور کاربراتوری با قدرتی نزدیک به 100 اسب بخار داشت. مارچ سال 75، تولید این خودرو از سوی مدیران فولکس واگن مورد تأیید قرار گرفت. در نهایت این خودرو در نمایشگاه موتور بین‌المللی فرانکفورت با موتور تزریقی 110 اسب بخار به نمایش گذاشته‌شد. نام‌های مختلفی برای این خودرو پیشنهاد شد و در نهایت GTI برای آن برگزیده‌شد.

نسل اول خودرو گلف GTI

نسل اول خودرو گلف جی تی ای ساخت فولکس واگن

با نمایش این خودرو در نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت، اشتیاقی در بین خودروبازان برای داشتن این خودرو، پدیدار شد. سرانجام گلف جی تی آی MK1 در ژوئن 1976 ابتدا در آلمان و کمی بعد به جهان عرضه شد. در کمال ناباوری، تقاضا برای این خودرو که حداکثر سرعتی معادل 182 کیلومتر بر ساعت داشت، بالا گرفت. گلف جی تی آی دارای قاب مشکی دور تا دور شیشه جلو، لبه‌های سرخ دور جلوپنجره رادیاتور، گلگیر لاستیک مشکی و صندلی‌های اسپرت تارتان بود. آخرین تغییری که در خودروهای این نسل داده شد بالا بردن توان خودرو به 112 اسب بخار بود. این اولین فصل از تاریخ موفقیت‌آمیز گلف جی تی آی بود.

 نسل دوم گلف GTI فولکس واگن: MK2

سال 1984 نوبت به تولید نسل دوم گلف جی تی آی فولکس واگن رسید. نسل دوم در ابتدا  112 اسب بخار قدرت داشت. همان خطوط قرمز دور جلوپنجره و صندلی‌های اسپرت در این نسل هم دیده می‌شد. با معرفی مبدل کاتالیزوری، کمی از قدرت خودرو کاسته‌شد و به 107 اسب بخار رسید. دو سال بعد، فولکس واگن این کاهش قدرت را با قرار دادن موتور 16 سوپاپه که 129 اسب بخار، قدرت داشت و به همراه  مبدل کاتالیزوری بود، جبران کرد. سال 1990 سوپر شارژر G-Lader در گلف جی تی آی G60 توان را به 160 اسب بخار رساند.

نسل سوم گلف GTI فولکس واگن: MK3

سال 1991 فولکس واگن، موفقیت گلف جی تی آی را به نسل بعد منتقل کرد. چراغ‌های جلو گرد و دوتایی نسل دوم جی تی آی حالا در یک جا قرار گرفتند و شکل آن‌ها تغییر کرد. جی تی آی نسل سوم موتور 2 لیتری چهار سوپاپه خطی با 115 اسب بخار قدرت داشت و حالا این خودرو نسبت به مدل‌های پیشین فرزتر شده‌بود. یک‌سال بعد، خروجی موتور به 150 اسب بخار، افزایش یافت.

سال 96 با قرار دادن یک موتور دیزلی توربوشارژ که توان 110 اسب بخار داشت، جی تی آی ارتقا داده شد.

نسل چهارم گلف GTI فولکس واگن: MK4

نسل چهارم گلف جی تی آی، سال 1998 اولین و تنها مدل جی تی آی بود که خط قرمز دور جلوپنجره را نداشت. این نسل تغییرات زیادی در ظاهر خود ایجاد کرده بود و عصر جدیدی از طراحی جی تی آی را آغاز کرد. از لحاظ تکنولوژی هم این نسل نسبت به خودروهای زمان خود، سرآمد بود. این خودرو، دارای 150 اسب بخار قدرت بود. البته موتورهای بنزینی آن با چهار یا پنج سیلندر قدرتی معادل 170 اسب بخار و مورتورهای دیزلی 150 اسب بخار داشتند. سال 2001 فولکس واگن، 25 سالگی جی تی آی را با موتور توربوشارژ 180 اسب بخار جشن گرفت.

نسل پنجم گلف جی تی ای فولکس واگن: MK5

سپتامبر سال 2003، فولکس واگن، بازگشت شکوهمندی به نمونه اولیه کلاسیک خود که در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش گذاشته شده بود داشت. سال 2004، نسل پنجم گلف جی تی آی در نمایشگاه موتور پاریس، رونمایی شد. ظاهر این خودرو حتی نسبت به نسل قبل هم تفاوت‌های بیشتری کرده‌بود. علاوه بر ظاهر، موتور توربوشارژ با توان 200 اسب بخار توان این خودرو را افزایش داده‌بود. چرخ‌های طرح دنور مشکی، جلوپنجره رادیاتوری V- شکل از تغییرات عمده طراحی خارجی نسل پنجم جی تی آی بودند. سرعت 0-100 این خودرو فقط 7.2 ثانیه طول می‌کشید. با قرار دادن جعبه دنده کلاچ دوگانه این زمان کوتاه‌تر هم شد.

گلف جی تی آی نسل پنجم، خیلی سریع بود. سرعت آن تا 235 کیلومتر در ساعت هم می‌رسید.

 نسل ششم گلف GTI فولکس واگن: MK6

نسل پنجم تا سال 2009 که نسل جدید وارد بازار شود، تولید می‌شد. شاید هیچ‌کس به اندازه هانس جوچیم استاک در تنظیمات نسل ششم تأثیرگذار نبوده است. این نسل از گلف جی تی آی مجهز به قفل دیفرانسیل الکترونی بود. نسل ششم که موتور توربوشارژی با قدرت 210 اسب بخار داشت، حداکثر سرعتی معادل 240 کیلومتر در ساعت دارا بود و رانندگی را بسیار هیجان‌انگیز می‌کرد. این نسل مجهز به یک مولد صدا و سیستم اگزوز جدید با لوله‌های اگروز در سمت چپ و راست خودرو بود.

سال 2011 برای اولین‌بار، گلف جی تی آی به صورت کانورتیبل (تغییرپذیر به حالت روباز) هم عرضه شد. سال 2011 زمان آن بود که فولکس واگن 35 سالگی گلف جی تی آی را با خروجی 235 اسب بخار که سرعتی معادل 247 کیلومتر در ساعت داشت، جشن بگیرد. نسبت توان به وزن این خودرو 6 کیلوگرم بر اسب بخار بود که این خودرو را چابک‌تر از قبل کرده بود. شتاب 0 تا 100 این خودرو به 6.6 ثانیه رسیده بود.

نسل هفتم گلف GTI فولکس واگن: MK7

بهار 2013، آغاز نسل هفتم بود. در این نسل دو نسخه متفاوت عرضه شد. نسخه اول توان 220 اسب بخار داشت. نسخه دوم 230 اسب بخار و دارای قفل دیفرانسیل برای محور جلو محرک بود که بر روی MQB ساخته شد. این پلتفرم جدید وزن خودرو را تا 42 کیلوگرم کاهش داد. نسخه 230 اسب بخار، گیربکس دستی داشت که برای اولین‌بار به سرعت 250 کیلومتر در ساعت هم می‌رسید.

سال 2015 هم گلف جی تی آی، کلاب اسپرت برای مسابقه Partimao ارائه شد که 290 اسب بخار قدرت داشت. این خودرو که یک‌سال بعد به بازار عرضه شد، شتاب 0-100 معادل 5.9 ثانیه داشت.

نسل هشتم گلف جی تی آی فولکس واگن: MK8

سال گذشته، نسل هشتم گلف جی تی آی رونمایی شد. این خودرو دارای موتور 2 لیتری چهار سیلندر خطی با توان 241 اسب بخار و گشتاور 273 پاوند فوت است.

نسل هشتم خودور گلف جی تی آی

نسل هشتم ماشین گلف

فولکس واگن گلف جی تی آی در ایران

شرکت ماموت خودرو در ایران نماینده فولکس واگن در ایران است و خودروهای این شرکت را وارد می‌کند. این شرکت هم اکنون گلف جی تی آی 2018 را در سبد محصولات وارداتی خود دارد. این نسخه از گلف جی تی آی دارای موتور 2 لیتری توربوشارژ 4 سیلندر است.

بیمه شخص ثالث گلف جی تی آی (GTI)

و اما می‌رسیم به بحث بیمه خودرو. همان طور که می‌دانید، بیمه شخص ثالث مهمترین بیمه‌‌ای است که هر خودرو باید داشته باشد. قیمت این بیمه به موارد گوناگونی از جمله: نوع خودرو، برند و دیگر موارد، بستگی دارد. جهت خرید و استعلام بیمه شخص ثالث گلف جی تی آی، می‌توانید به سایت bimeh.com مراجعه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
07 مهر 1401 / بیمه بدنه / برند های خودرویی / سایپا

بیمه بدنه روزشمار سایپا چیست؟ معرفی انواع بیمه روزشمار سایپا

خودروسازی سایپا خدمات گارانتی بدنه برای مشتریان خود در نظر گرفته است که این سرویس در قالب سه طرح گارانتی بدنه پایه، اقتصادی و کامل ارائه می‌شود. راهنمای کامل بیمه بدنه روزشمار سایپا را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

26 مرداد 1401 / برند های خودرویی / ایران خودرو

دانگ فنگ H30؛ مشخصات فنی و آپشن‌های کراس اچ ۳۰

جدول مشخصات فنی و امکانات ایمنی و رفاهی کراس اچ ۳۰ را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

20 مرداد 1401 / برند های خودرویی

جک S5: مشخصات فنی، امکانات رفاهی ایمنی ماشین JAC S5

یکی از ماشین‌های محبوب چینی، کراس اوور جک S5 است. با خواندن این مقاله، دلایل محبوبیت این خودرو را بدانید!

14 مرداد 1401 / سایپا / برند های خودرویی

برلیانس H330: سدان چینی پر تردد در ایران

اگر به کسب اطلاعات در خصوص خودروهای چینی علاقه دارید، این مقاله را بخوانید تا با سدان H330 بیشتر آشنا شوید.

11 مرداد 1401 / سایپا / برند های خودرویی

مروری بر تاریخچه سایپا از گذشته تا امروز+ معرفی محصولات Saipa

شرکت سایپا چگونه شکل گرفت و چگونه تا به امروز به راه خود ادامه داده است! تاریخچه این شرکت خودرو سازی را در این مقاله بخوانید!

08 مرداد 1401 / برند های خودرویی

هوندا: از رویا تا واقعیت، تاریخچه شرکت خودروسازی Honda

هر آنچه در مورد شرکت ماشین سازی هوندا از ابتدا تا اکنون می‌خواهید بدانید در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید