بنر بیمه
03 خرداد 1400

بیمه خودرو: ارزان‌ترین یا گران‌ترین بیمه؟ کدام بیمه ماشین را بخریم؟

همه ما تا پیش از خرید بیمه خودرو دغدغه های بسیار زیادی داریم. انتخاب گران‌ترین بیمه ماشین یا ارزان‌ترین، بهترین و مناسب‌ترین نوع بیمه ها با توجه به قیمت‌ها و پوشش‌ها و طرح‌های مختلفی که هر یک از شرکت‌های بیمه ای ارائه می سازند؛ دلیل قاطعی است تا ما پیش از خرید حساسیت بیشتری در خصوص انتخاب بیمه مورد نظر خود داشته باشیم. گران‌ترین بیمه خودرو و ارزان‌ترین بیمه ماشین یکی از ملاک های اصلی تا پیش از خرید به شمار می آید. اما باید فاکتورها و معیارهای دیگری را نیز در نظر داشته باشیم و در نهایت با بررسی همه جانبه معیارهای مورد بررسی در خصوص خرید هر یک از بیمه های مختلف برای خود تصمیم گیری نماییم.

میزان حق بیمه ها و شرکت ارائه دهنده بیمه نامه مورد نظر، وضعیت توانگری آن شرکت، رضایت مندی مشتریان نسبت به خدمات ارائه دهنده آن ها، میزان شکایت مردمی به شرکت مورد نظر و موارد بسیار زیاد دیگر که می توان با یک مقایسه کلی میان هر یک از شرکت های بیمه‌ای به آن ها دست یافت. تمامی این موارد می توانند در انتخاب بهترین بیمه خودرو برای بیمه‌گزار تأثیرگذار باشند.

بیمه خودرو چیست؟ انواع بیمه ماشین شامل چیست؟

 بیمه خودروها، برای تضمین خسارت‌های احتمالی حوادث امری لازم و ضروری است. یکی از انواع بیمه‌هایی که برای رانندگان و وسایل نقلیه بسیار مفید واقع می‌شود؛ بیمه شخص ثالث است. این نوع بیمه‌نامه برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است اجباری است.

بیمه شخص ثالث چیست

در بیمه شخص ثالث خودرو ، مالک وسیله نقلیه شخص اول به شمار می آید(که در اکثر بیمه‌نامه ها تحت عنوان بیمه‌گزار شناخته می شود)، شخص ثانی شرکت بیمه است که متعهد به جبران هزینه ها طبق قرارداد است (که در بیمه نامه با عنوان بیمه‌گر درج می شود) و در نهایت شخص ثالث فرد زیان دیده در حوادث رانندگی است (که منظور غیر از راننده مقصر است).

پوشش‌های بیمه شخص ثالث را بشناسیم

تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفته و این بیمه هزینه های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می‌کند. در این گونه اتفاقات، راننده مقصر هم می‌تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می آید استفاده کند. ولی خسارات مالی راننده مقصر با چه بیمه‌ای جبران خواهد شد؟ بله راهکار پیشنهادی برای جبران این نوع خسارات، بیمه بدنه است.

نوع دیگر بیمه خودرو نیز  بیمه بدنه اتومبیل است.بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه اختیاری بدنه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه میکند.

خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه

اگر به فکر خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه ماشین هستید و یا می خواهید بهترین انتخاب پیش رو را داشته باشید؛ سامانه بیمه دات کام در خدمت شماست تا به صورت اینترنتی و در کسری از ثانیه شرکت بیمه گر مورد نظر خود را خریداری کرده و از خدمات و پوشش های مختلف آن بهره مند شوید. ضمن اینکه شما می توانید با مقایسه ای کلی و جزئی که میان هر یک از شرکت های بیمه ای در نظر می گیرید؛ انتخاب بهتری را پیش رو داشته باشید.

گران‌ترین  و نیز ارزان ترین بیمه بدنه خودرو را با توجه به پوشش‌های مختلف آن ها را می توان در bimeh.com به راحتی خریداری کرد. اما در کل باید توجه داشت که به جای انتخاب گران‌ترین بیمه یا ارزان‌ترین بیمه بدنه ماشین بهتر است به نوع نیاز خود توجه داشته باشید که در هر صورت خرید شما در کمترین زمان وقیمت ممکن در بیمه دات کام صورت می‌گیرد.

انتخاب گران‌ترین بیمه بدنه ماشین

اصولا کسانی که به دنبال گران‌ترین بیمه ماشین هستند؛ می خواهند از پوشش‌های کامل‌تر بهره مند شوند و برای خود سرمایه و اندوخته بیشتری را پس انداز نمایند. به همین دلیل است که در صورت وسع مالی بالا گران‌ترین بیمه بدنه خودرو را برای خود خریداری می‌کنند. شرکت بیمه ایران، بیمه آسیا، دانا و… به ترتیب به عنوان ارائه کننده گران‌ترین بیمه‌ها به شمار می آیند. هر چقدر شما بتوانید هزینه حق بیمه بیشتری را پرداخت کنید؛ بالتبع در طول مدت زمان اعتبار نیز می توانید از پوشش ها و خدمات و طرح های بیشتری استفاده نمایید. اما به یاد داشته باشید که همیشه گران‌ترین بیمه بدنه ماشین نشانه خوبی برای خرید آن نیست.

انتخاب ارزانترین بیمه بدنه خودرو

بسیاری از افراد به دنبال ارزان‌ترین بیمه بدنه هستند. در حالی که بیمه به مانند البسه و سایر وسایل دیگر نیست که شما بخواهید صرف اقتصادی آن ها را در نظر داشته باشید؛ بلکه بهتر است به پوشش ها و خدمات ارائه شده نیز توجه داشته باشید. ارزان‌ترین بیمه بدنه خودروها بستگی به پوشش ها و خدمات ارائه دهنده در شرکت های بیمه ای مختلف دارد. ولی در کل اگر فقط هدف شما از خریدین بیمه ماشین ، بهره مندی از حداقل پوشش‌های بیمه‌ای است. می توانید از میان گرانترین و ارزانترین بیمه بدنه خودرو ، ارزانترین آن‌ها را انتخاب کنیدو با بهره‌گرفتن از تخفیفات بیمه دات کام، قیمتی فوق العاده را در خرید آنلاین بیمه بدنه تجربه نمایید.

انتخاب مناسب‌ترین و بهترین بیمه بدنه به جای گران‌ترین بیمه و ارزان‌ترین آن‌ها

به جای آنکه به فکر گران‌ترین بیمه ماشین باشید یا بخواهید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو را خریداری کنید؛ بهتر است به فکر خرید مناسب‌ترین و بهترین بیمه شخص ثالث و بدنه باشید تا انتخاب بهتری را پیش رو داشته باشید. توضیح اینکه گاهی اوقات گران‌ترین بیمه‌ها خدمات و طرح هایی را ارائه می کنند که چندان به کار شما نمی آید و شما فقط هزینه آن را پرداخت می کنید. هر چند که در نهایت برای پس انداز و سرمایه گذاری شما بسیار حائز اهمیت می باشد. ولی باید به فکر بودجه و نوع نیاز خود هم باشید. در عین حال گاهی اوقات نیز ممکن است شما صرف اقتصادی را در نظر داشته و ارزان‌ترین نوع بیمه‌های خودرو را خریداری کنید که در این صورت نیز شما از خدمات و پوشش های بیمه ای بسیار زیادی محروم می شوید.

توصیه کارشناسان بیمه برای خرید بیمه بدنه

کارشناسان بیمه دات کام توصیه می‌کنند که شما ثبت نام خود را در یک شرکت بیمه ای بسیار معتبر و مورد اطمینانی ثبت کنید که خدمات و پوشش های بیمه‌ بدنه آن‌ها متناسب با نیاز و بودجه شما طراحی شده است و شما می‌توانید با انتخاب آن بهترین و مناسب ترین انتخاب را پیش رو داشته باشید. بنابراین صرف گرانترین بیمه یا ارزانترین بیمه بدنه  نباید ملاک اصلی خرید قرار بگیرد؛ بلکه به جای آن با مقایسه ای کلی میان هر یک از بیمه‌های مختلف بهتر است مناسب‌ترین بیمه بدنه را برای خود با توجه به بودجه و نوع نیاز به بیمه مورد نظر و خدمات و طرح‌های آن انتخاب کرد.

خرید بیمه‌نامه بدنه ماشین مناسب با توجه به نیاز شما

هر یک از افراد مختلف می توانند با توجه به نیاز خود به بهترین نحو ممکن از خدمات و پوشش های مختلف بیمه‌ بدنه وسیله نقلیه  استفاده نمایند. استفاده از بیمه‌نامه منوط به انتخاب شرکت بیمه ای مورد نظر شماست. بنابراین اگر شما به جای تمرکز روی گران‌ترین بیمه ماشین به فکر پوشش ها و طرح‌های مختلف شرکت های مختلف بیمه ای و وضعیت توانگری هر یک از این شرکت ها باشید؛ می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

به طور کلی با توجه به اطلاعات و نکات آموزشی درج شده در وب سایت اینترنتی بیمه دات کام و وجود مشاوران متخصص بیمه‌ای می توانید به درستی بیمه‌نامه وسیله نقلیه مناسب خود را خریداری نمایید. ضمن اینکه در این وب سایت اینترنتی به راحتی قادر به بیمه کردن خود به صورت آنلاین خواهید بود و می توانید از استعلام وضعیت و حق بیمه ها و جدول بیمه های مختلف و مقایسه هر یک از آن ها با سایر شرکت های بیمه ای در این وب سایت اینترنتی مطلع گردید تا در نهایت بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

سامانه بیمه دات کام؛ سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه خودرو

سامانه بیمه دات کام را می توان یکی از بهترین سامانه های پیش رو دانست. شما می توانید با ورود به این وب سایت اینترنتی به راحتی به استعلام و مقایسه شرکت های بیمه ای مختلف بپردازید. شما در نهایت با بررسی تمامی جوانب پیش رو می‌توانید به صورت آنلاین بیمه خودروی مورد نظر خود را خریداری نمایید.

انواع و اقسام بیمه ها از جمله: بیمه شخص ثالث خودرو ، بیمه موتور، بدنه، کرونا، پزشکی – درمانی، مسافرتی، آتش سوزی و سایر بیمه های دیگر با اعمال تخفیف در بهترین و به صرفه ترین قیمت ها با ارائه کامل ترین پوشش ها در سامانه بیمه دات کام قابل خریداری و استفاده است تا شما با انتخاب هر یک از آن ها با توجه به نیاز خود بهترین بیمه خودرو شامل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه  را برای خود انتخاب نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
03 بهمن 1400 / اطلاعات بیمه ای

بیمه عمر ایران: راهنمای کامل و دقیق پوشش‌ها و خرید بیمه عمر ایران

یکی از بیمه هایی با داشتن پوشش های زیاد و قابل توجه، بیمه عمر ایران می باشد که می توانید با خرید این محصول از وجود پوشش های بیمه ای شرکت بیمه ایران در طول مدت اعتبار بیمه نامه خود بهره مند شده و در عین حال از سرمایه گذاری بسیار مطمئن با پرداخت حق بیمه های ماهانه ناچیز، سرمایه بسیار ارزشمند برای خود و عزیزان خود به جای گذارید.

24 دی 1400 / اطلاعات بیمه ای

بیمه خدمات درمانی همان بیمه سلامت+ پوشش‌ها و مزایا

پوشش‌ها، خدمات و انواع بیمه خدمات درمانی را در این مقاله بخوانید!

22 دی 1400 / اطلاعات بیمه ای

بیمه دام و طیور؛ پوششی برای حفظ سرمایه دامداران

بیماری‌ها و مواردی که تحت پوشش بیمه دام طیور می‌باشند را در این مقاله بخوانید!

20 دی 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه اشخاص

تفاوت بین سختی کار و مشاغل سخت و زیان آور در چیست؟

تفاوت بین سختی کار و مشاغل زیان آور و مزایای این مشاغل را در این مقاله بخوانید!

18 دی 1400 / اخبار / اطلاعات بیمه ای

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی زمستان 1400)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

18 دی 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه اشخاص

مشاغل سخت و زیان آور: لیست و شرایط بازنشستگی مشاغل خطرناک (به روزرسانی قوانین دی 1400)

به چه مشاغلی مزایای سختی کار تعلق می‌گیرد؟ شرایط بازنشستگی با ۲۰ و ۲۵ سال سابقه را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید