خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد

بیمه پاسارگاد فعالیت خود را با سرمایه 45 میلیارد تومانی شروع کرد و توانست با رشد سریع در مدت کوتاه، اجازه فعالیت در تمامی رشته‌های بیمه از جمله بیمه شخص ثالث را کسب کند. بیمه شخص ثالث پاسارگاد به دلیل پوشش‌های کاربردی و تخفیف‌های ویژه برای حساب‌داران بانک پاسارگاد، خیلی زود به یکی از بیمه‌نامه‌های پرفروش تبدیل شد. اگر پرداخت خسارت فوری و خرید آسان برای شما اولویت است، خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد می‌تواند گزینه‌ مناسبی باشد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پاسارگاد

چنانچه هنگام رانندگی تصادف کنید و به خودرو یا اشخاص دیگر آسیب برسانید، بیمه شخص ثالث پاسارگاد خسارات وارد شده به افراد زیان دیده را جبران می‌کند. این خسارات به سه دسته تقسیم می‌شوند.

1. خسارات جانی وارد شده به شخص ثالث

به معنای جبران خسارت غرامت صدمات بدنی ناشی از تصادف اعم از فوت، نقص عضو، از کار افتادگی و هزینه‌های پزشکی شخص ثالث تا مبلغ تعیین شده است. معمولا سقف تعهدات جانی براساس مبلغ دیه ماه‌های حرام در هر سال تعیین می‌شود. در سال 1403 سقف تعهدات جانی بیمه شخص ثالث 1 میلیارد و 600 میلیون تومان است.

2. خسارات مالی وارد شده به اشخاص ثالث

شامل خسارت‌های مالی وارد شده به ماشین یا اموال شخص دیگر غیر از راننده مقصر است. در سال 1403 حداقل تعهدات مالی بیمه ثالث 40 میلیون تومان و حداکثر تعهدات مالی هم 800 میلیون تومان است.

3. خسارات جانی وارد شده به راننده یا سرنشینان خودروی مقصر حادثه

برای جبران آسیب‌های بدنی و جسمی راننده مقصر است و شامل دیه جرح، دیه فوت، دیه نقص عضو و هزینه‌های مربوط به درمان می‌شود.

چه مواردی شامل بیمه شخص ثالث پاسارگاد نمی‌شوند؟

موارد زیر تحت پوشش بیمه شخص ثالث پاسارگاد قرار نمی‌گیرند:

 • خسارت وسیله نقلیه راننده مقصر
 • آسیب وارد شده به بار ماشین
 • ایجاد صدمه از روی عمد
 • رانندگی در حالت غیر طبیعی
 • خسارات بدنی ایجاد شده در مکان‌های غیر مجاز
 • سوار کردن افراد بیشتر از ظرفیت خودرو
 • خسارات ایجاد شده بر اثر تشعشعات اتمی و رادیو اکتیو

با تهیه بیمه بدنه پاسارگاد می توانید از پوشش‌های بیشتر بیمه‌های خودرویی بهره‌مند شوید.

سقف پوشش بیمه شخص ثالث پاسارگاد

یکی از تصورات اشتباه در خرید بیمه نامه شخص ثالث، یکسان بودن سقف تعهدات تمام شرکت‌هاست. مقدار تعهدات بیمه شخص ثالث را بیمه مرکزی مشخص می‌کند اما سقف تعهدات مالی طبق شرایط هر شرکت متفاوت است. حداقل و حداکثر تعهدات بیمه ثالث پاسارگاد با توجه به دیه مصوب هر سال تعیین می‌شود. حداقل میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث پاسارگاد 2.5 درصد از دیه اعلام شده در ماه‌های حرام است. حداکثر پوشش نیز برابر 800 میلیون تومان تعیین شده است.

بالاترین تضمین پرداخت خسارت با بیمه پاسارگاد!

بیمه پاسارگاد مزایا و کاربردهای زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

 • بالاترین سطح توانگری مالی

شرکت بيمه پاسارگاد از شروع فرایند ارزیابی شرکت‌های بیمه تاکنون توانسته همواره بالاترین سطح توانگری مالی را در بازار بیمه داشته باشد. بیمه پاسارگاد با مديريت منابع مناسب و برنامه ریزی‌ برای افزايش سرمايه، شاخص توانگری مالی خود را به خوبی رشد داده است. اين نسبت بيانگر ميزان توان مالی شرکت پاسارگاد در قبال تعهدات و پرداخت خسارات است.

 • پرداخت خسارت سیار

بیمه پاسارگاد بیش از 60 مرکز پرداخت خسارت دارد، این ویژگی دریافت خسارت از این بیمه را بسیار ساده کرده است. اما به جهت سهولت بیشتر مخاطبین، امکان پرداخت خسارت سیار را نیز فراهم نموده تا بدون مراجعه به مراکز نیز خسارت را دریافت نمایید.

 • پرداخت خسارت در صورت تقصیر و عدم تقصیر

بیمه خودرو پاسارگاد این امکان را فراهم کرده تا در صورت مقصر بودن، خسارات وارد بر خودرو خود را جبران کنید. علاوه بر این اگر شما مقصر هم نباشید و بیمه شخص ثالث راننده مقصر توان پرداخت کامل خسارت شما را نداشته باشد، می‌توانید برای باقی‌مانده خسارت از بیمه بدنه خودرو خود استفاده نمایید.

قیمت بیمه شخص ثالث پاسارگاد

قیمت بیمه شخص ثالث پاسارگاد بر اساس چند عامل انجام می‌شود اما مهم‌ترین آن‌ها، قیمت پایه بیمه ثالث است که هر ساله توسط بیمه مرکزی اعلام می شود. در حالت پایه، قیمت بیمه شخص ثالث برای خودروهای سواری، عددی بین 4،129،000 الی 6،433،000 تومان در نظر گرفته می‌شود که با توجه به عوامل دیگر، مبلغ دقیق آن مشخص می‌شود. عوامل تعیین‌کننده قیمت بیمه شخص ثالث شامل موارد زیر است:

 • تعداد سیلندرها و ظرفیت خودرو
 • کاربری خودرو: کاربری شخصی یا تاکسی بودن خودرو بر نرخ بیمه ثالث آن تاثیرگذار است.
 • سال ساخت و کارکرد
 • سقف تعهدات مالی: حداکثر پوشش خسارات مالی و جانی بیمه شخص ثالث پاسارگاد به ترتیب 800 میلیون و 1 میلیارد و 600 میلیون است.
 • نوع و مدت بیمه‌نامه: مکان صدور دو نوع بلندمدت یک ساله و کوتاه مدت چند ماهه بیمه شخص ثالث ایران وجود دارد. در صورتی که بخواهید از امکان خرید بیمه کوتاه مدت شخص ثالث ایران استفاده نمایید، می‌توانید بیمه‌های سه، شش یا نه ماهه داشته باشید.
 • تخفیف‌های بیمه نامه: شامل تخفیف عدم خسارت و خودروی صفر کیلومتر

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث پاسارگاد

در صورتی‌ که فرد در طول یک سال از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند، هنگام تمدید بیمه، ۵ درصد از مبلغ پرداختی بیمه کسر خواهد شد. میزان تخفیف‌های بیمه شخص ثالث پاسارگاد به شرح زیر است:

تعداد سال عدم دریافت خسارتدرصد تخفیف
سال دوم بیمه‌نامه5
سال سوم بیمه‌نامه10
سال چهارم بیمه‌نامه15
سال پنجم بیمه‌نامه20
سال ششم بیمه‌نامه25
سال هفتم بیمه‌نامه30
سال هشتم بیمه‌نامه35
سال نهم بیمه‌نامه40
سال دهم بیمه‌نامه45
سال یازدهم بیمه‌نامه50
سال دوازدهم بیمه‌نامه55
سال سیزدهم بیمه‌نامه60
سال چهاردهم بیمه‌نامه65
سال پانزدهم بیمه‌نامه70

در صورت بروز حادثه و دریافت خسارت از شرکت بیمه، کل این تخفیفات بیمه شخص ثالث از بین نمی‌رود ولی به صورت پله‌ای با هر بار تصادف از میزان تخفیفات کسر خواهد شد. کاهش تخفیف‌های بیمه شخص ثالث به صورت زیر محاسبه می‌شود:

شرایطدرصد کاهش تخفیف
1 تصادف منجر به خسارت مالی20
۲ تصادف منجر به خسارت مالی30
3 یا تعداد بیشتر تصادف منجر به خسارت مالی40
۱ تصادف منجر به جرح یا فوت30
۲ تصادف منجر به جرح یا فوت 70 درصد70
3 یا تعداد بیشتر تصادف منجر به جرح یا فوت100

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث

اگر در تمدید بیمه شخص ثالث اهمال یا فراموشی صورت گیرد، جریمه دیرکرد در پی دارد. این جریمه دیرکرد در هنگام تمدید بیمه شخص ثالث پاسارگاد از بیمه‌گزار دریافت می‌گردد. میزان جریمه دیرکرد قیمت بیمه ثالث ماشین برای خودروهای سواری در سال 1403 در جدول زیر آورده شده است:

نوع وسیله نقلیهجریمه دیرکرد (به تومان)
سواری کمتر از ۴ سیلندر11،312
سواری پیکان، پراید و سپند13،396
سواری سایر چهار سیلندر15،747
سواری بیش از چهار سیلندر17،624

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد

برای استعلام بیمه شخص ثالث پاسارگاد نیاز است تا به یکی از نمایندگی‌های این شرکت مراجعه کنید اما این کار علاوه بر زمان‌بر بودن، موجب خستگی شما نیز می‌شود. بیمه دات کام بستری را برای شما فراهم کرده تا بتوانید بدون نیاز به مراجعه حضوری، بیمه مورد نظر خود را استعلام کرده و از قیمت آن مطلع شوید. برای خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد، در منوی بالای صفحه پلاک و کد ملی صاحب پلاک را وارد نمایید. پس از گرفتن استعلام، بیمه‌نامه پاسارگاد را انتخاب کرده و خرید خود را تکمیل کنید.

خرید قسطی بیمه شخص ثالث پاسارگاد از بیمه دات کام

ممکن است برای خرید بیمه شخص ثالث پاسارگاد دغدغه مالی داشته باشید و یا توان پرداخت تمام مبلغ آن را نداشته باشید. بهتر است بدانید که بیمه دات کام بستر خرید قسطی بیمه شخص ثالث بدون چک و سفته را فراهم کرده است. این امکان بدون دریافت سود است و گزینه مناسبی برای تمام اقشار جامعه می‌باشد.

بیمه دات کام، سامانه استعلام، مقایسه و خرید بیمه آنلاین است. شما به راحتی می‌توانید با ورود به این سایت، انواع بیمه‌نامه‌های شرکت‌‌های بیمه‌ای مجاز بیمه مرکزی را استعلام و مقایسه نمایید. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید. مشاوره‌های بیمه دات کام کاملا رایگان و بی‌طرفانه است. پس از دریافت اطلاعات، بیمه مناسب شرایط‌تان را در کمترین زمان ممکن بخرید و بیمه‌نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت کنید.

چرا باید بیمه پاسارگاد را انتخاب کنیم؟

شرکت بیمه پاسارگاد در سطح یک توانگری مالی قرار دارد و انواع بیمه‌نامه‌ها را ارائه می‌دهد. این موارد از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب شرکت بیمه محسوب می‌شوند و شما می‌توانید با خیال راحت به این بیمه خوشنام اعتماد کنید.

شرکت بیمه پاسارگاد کدام یک از محصولات خود را از طریق سامانه آنلاین بیمه دات کام ارائه می‌دهد؟

در سامانه بیمه دات کام، امکان تهیه بیمه پاسارگاد در رشته بیمه‌های شخص ثالث، موتور، بدنه، آتش سوزی و زلزله وجود دارد.

آیا سقف تعهد مالی با جانی متفاوت است؟

بله. سقف تعهد جانی برابر میزان دیه در ماه‌های حرام و غیر حرام است؛ اما بیمه‌گزار می‌تواند سقف تعهد مالی را به دلخواه خود انتخاب کند.

بهترین سقف تعهد بیمه شخص ثالث پاسارگاد چقدر است؟

با توجه به افزایش قیمت خودرو و قطعات آن بهتر است که بیشترین تعهد مالی را انتخاب کنید.