خرید بیمه شخص ثالث سرمد

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام بیمه شخص ثالث سرمد

سالانه بالای ۳۰۰ هزار نفر بر اثر تصادفات رانندگی مصدوم می‌شوند که از این تعداد، حدود 60 درصد تصادفات سهم خودروهای سواری است. این آمار خطرناک تصادفات خودروهای سواری، منجر به اجباری شدن بیمه شخص ثالث از طرف پلیس راهنمایی و رانندگی شده‌است. با داشتن بیمه شخص ثالث، رانندگان مقصر در خسارت‌های ناشی از تصادفات، هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد. بیمه شخص ثالث سرمد به عنوان یکی از بیمه‌نامه‌های پرفروش، خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث و همچنین خسارت جانی وارد شده به راننده مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث سرمد

بیمه شخص ثالث سرمد خسارات مالی و جانی اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد.

  • سقف پوشش جانی بیمه شخص ثالث، میزان مبلغ دیه مرد کامل است که هر سال از طرف قوه قضاییه اعلام می‌گردد.
  • سقف پوشش خسارت جانی شامل دیه فوت، دیه نقص عضو و هزینه‌های پزشکی می‌شود.
  • در سال 1403 سقف خسارت جانی بیمه شخص ثالث معادل 1 میلیارد و 200 میلیون در ماه‌های غیر حرام و 1 میلیارد و 600 میلیون در ماه‌های حرام تعیین شده است.
  • برای خسارات مالی، بیمه شخص ثالث سرمد می‌تواند میزان مبلغ را از 40 میلیون تا سقف پوشش مالی 800 میلیون در سال 1403 ارائه دهد.

خساراتی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث سرمد قرار نمی‌گیرد

بیمه شخص ثالث سرمد در شرایط خاصی ممکن است خسارت به وجود آمده را پوشش ندهد. این شرایط شامل موارد ذکر شده در جدول زیر است:

استثنائات بیمه شخص ثالث ایران
خسارات عمدی
نداشتن گواهینامه مرتبط با وسیله نقلیه
مصرف مواد مخدر یا داروهای روان‌گردان
خسارت مالی وارده به وسیله نقلیه مقصر حادثه
سرقتی بودن وسیله نقلیه یا اطلاع راننده مقصر حادثه از سرقتی بودن آن

قیمت بیمه شخص ثالث سرمد

قیمت بیمه شخص ثالث سرمد بر اساس چند عامل انجام می‌شود اما مهم‌ترین آن‌ها، قیمت پایه بیمه ثالث است که هر ساله توسط بیمه مرکزی اعلام می شود. در حالت پایه، قیمت بیمه شخص ثالث برای خودروهای سواری، عددی بین 4،129،000 الی 6،433،000 تومان در نظر گرفته می‌شود که با توجه به عوامل دیگر، مبلغ دقیق آن مشخص می‌شود. عوامل تعیین‌کننده قیمت بیمه ثالث شامل موارد زیر است:

  • تعداد سیلندرها و ظرفیت خودرو
  • کاربری خودرو
  • سال ساخت و کارکرد
  • سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث سرمد
  • نوع و مدت بیمه‌نامه
  • تخفیف‌های بیمه نامه

تخفیف بیمه شخص ثالث سرمد

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث، تخفیفاتی هستند که هنگام خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث اعمال می‌گردد.

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

در صورتی که بیمه‌گزار در مدت زمان قرارداد خود از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکند، می‌تواند در هنگام تمدید بیمه نامه، تخفیف دریافت کند. میزان تخفیف به ازای هر سال به اندازه 5% افزایش خواهد داشت. حداکثر میزان تخفیف تا 14 سال و 70% است.

تعداد سال عدم دریافت خسارتدرصد تخفیف
سال دوم بیمه‌نامه5
سال سوم بیمه‌نامه10
سال چهارم بیمه‌نامه15
سال پنجم بیمه‌نامه20
سال ششم بیمه‌نامه25
سال هفتم بیمه‌نامه30
سال هشتم بیمه‌نامه35
سال نهم بیمه‌نامه40
سال دهم بیمه‌نامه45
سال یازدهم بیمه‌نامه50
سال دوازدهم بیمه‌نامه55
سال سیزدهم بیمه‌نامه60
سال چهاردهم بیمه‌نامه65
سال پانزدهم بیمه‌نامه70

در صورت بروز حادثه و دریافت خسارت از شرکت بیمه، تمام این تخفیفات بیمه شخص ثالث سرمد از بین نمی‌رود ولی به صورت پله‌ای با هر بار تصادف از میزان تخفیفات کسر خواهد شد.

تخفیف خودروهای صفر

بیمه سرمد به صاحبان خودروهای صفر که قصد خرید بیمه شخص ثالث دارند، 5 درصد تخفیف در حق بیمه ارائه می کند.F

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث

اگر در تمدید بیمه شخص ثالث اهمال یا فراموشی صورت گیرد، جریمه دیرکرد در پی دارد. این جریمه دیرکرد در هنگام تمدید بیمه شخص ثالث سرمد از بیمه‌گزار دریافت می‌گردد.

برای محاسبه جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث، می‌توانید قیمت پایه بیمه شخص ثالث را بر تعداد روز سال تقسیم کنید. میزان جریمه دیرکرد قیمت بیمه ثالث ماشین برای خودروهای سواری در سال 1403 در جدول زیر آورده شده است:

نوع وسیله نقلیهجریمه دیرکرد (تومان)
سواری کمتر از 4 سیلندر11،312
سواری پیکان، پراید و سپند13،396
سواری سایر چهار سیلندر15،747
سواری بیش از چهار سیلندر17،624

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث سرمد

برای استعلام بیمه شخص ثالث سرمد، قیمت عامل مهم تصمیم‌گیری است. در محاسبه و استعلام قیمت بیمه شخص ثالث سرمد عوامل متعددی نقش دارند.

نرخ پایه تعرفه بیمه ثالث

در حالت پایه، قیمت بیمه شخص ثالث برای خودروهای سواری، عددی بین 4،129،000 الی 6،433،000 تومان در نظر گرفته می‌شود که با توجه به عواملی مثل تعداد سیلندر و نوع کاربری، مبلغ دقیق آن مشخص می‌شود. شرکت‌های بیمه‌گر از جمله شرکت بیمه سرمد، موظف به در نظر گرفتن این تعرفه در محاسبه نرخ بیمه ثالث هستند.

کاربری خودرو

کاربری شخصی یا تاکسی بودن خودرو بر نرخ بیمه ثالث آن تاثیرگذار است.

سقف تعهدات بیمه ثالث سرمد

حداکثر پوشش خسارات مالی و جانی، سقف تعهدات بیمه‌ای است. بیمه شخص ثالث سرمد برای سقف تعهدات مالی و جانی به ترتیب 800 میلیون و 1 میلیارد و 600 میلیون به بیمه‌گزاران پرداخت می‌کند.

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث

اگر در تمدید بیمه شخص ثالث اهمال یا فراموشی صورت گیرد، جریمه دیرکرد را در پی دارد. این جریمه دیرکرد در هنگام تمدید بیمه شخص ثالث سرمد از بیمه‌گزار دریافت می‌گردد.

مدت اعتبار بیمه شخص ثالث سرمد

امکان صدور دو نوع بلندمدت یک ساله و کوتاه مدت چند ماهه بیمه شخص ثالث سرمد وجود دارد. در صورتی که بخواهید از امکان خرید بیمه کوتاه مدت شخص ثالث سرمد استفاده نمایید، می‌توانید بیمه‌های سه، شش یا نه ماهه داشته باشید.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث سرمد

در حال حاضر امکان خرید، مقایسه و استعلام بیمه شخص ثالث همه شرکت‌های بیمه‌گر از سایت بیمه دات کام فراهم شده است. شما می‌توانید در هر زمان و مکانی به سایت بیمه دات کام وارد شده و با ثبت اطلاعات وسیله نقلیه خود، بیمه شخص ثالث سرمد را در کمترین زمان دریافت کنید.

برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث سرمد:

1. در ابتدا نیاز است تا مشخصات خودرو (نوع کاربری، برند خودرو، مدل خودرو و سال ساخت) را به دقت وارد کنید.

2. سپس، اطلاعات بیمه‌نامه شخص ثالث فعلی خود را وارد نمایید.

3. اگر درصد تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث به شما تعلق می‌‌گیرد، در صفحه آن را تعیین کنید.

4. در نهایت می‌توانید فهرستی از بیمه‌نامه‌های شخص ثالث سرمد را مشاهده و بعد از مقایسه قیمت‌ها و پوشش‌ها، بهترین طرح بیمه ثالث سرمد را انتخاب کنید.

5. بعد از پرداخت آنلاین، بیمه‌نامه شخص ثالث شما صادر و به آدرستان ارسال خواهد شد.

خرید قسطی بیمه شخص ثالث سرمد

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است اما به خاطر قیمت بالای بیمه شخص ثالث، ممکن است ترجیح شما خرید قسطی بیمه شخص ثالث سرمد باشد. با بررسی شرکت‌های بیمه و مقایسه بیمه‌های موجود در بیمه دات کام، می‌توانید از شرایط پرداخت قسطی بیمه دات کام برای بیمه شخص ثالث استفاده کنید!

بیمه دات کام برای پرداخت راحت‌تر حق بیمه امکان خرید بیمه شخص ثالث اقساطی را برای خریداران فراهم کرده است. برای پرداخت قسطی مبلغ بیمه، نیازی به چک و سفته ندارید. در بیمه دات کام می‌توانید با پرداخت تنها بخشی از مبلغ بیمه نامه، بیمه شخص ثالث را خریداری و بقیه هزینه را به‌ صورت اقساط پرداخت نمایید.

برای خرید قسطی بیمه شخص ثالث کافی است در صفحه استعلام، یکی از شرکت‌هایی که با برچسب "اقساط بدون چک و سفته" مشخص شده‌اند را انتخاب کنید. در نهایت هنگام تعیین روش پرداخت، گزینه پرداخت اقساطی را انتخاب کنید.

همچنین در هر یک از مراحل خرید، در صورت نیاز به مشاوره یا کسب اطلاعات بیمه‌ای به صفحه تماس با بیمه دات کام مراجعه نمایید یا با شماره تلفن 0214372 با کارشناسان بیمه در تماس باشید.