05 فروردین 1402

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور به مناسبت دهه فجر (فروردین 1402)

یک بار دیگر بیمه مرکزی فرصت ویژه‌ای را برای بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در نظر گرفت. بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو، به مناسبت دهه فجر بخشیده شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان، رئیس بیمه مرکزی طرح بخشودی جریمه عدم استفاده از بیمه شخص ثالث را به مناسبت دهه فجر مطرح کرده و با موافقت رئیس مجمع عمومی صندوق تأمین خسارت‌های بدنی درآمده است. بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث، تنها در صورت تمدید این بیمه‌نامه به صورت یکساله امکان پذیر است.

بر اساس این بخشنامه، تمامی افرادی که از تاریخ 15 بهمن تا پایان روز 19 اسفند 1401 اقدام به تمدید بیمه ثالث یکساله کنند، شامل بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث می‌شوند. این طرح برای تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینی لازم‌الاجرا است و شرکت‌های بیمه‌ای موظف به پیروی از آن هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

در این بازه زمانی تمامی دارندگان خودروهای سواری، ماشین‌های سنگین، موتور سیکلت‌ها، ماشین آلات کشاورزی و سایر وسایل نقلیه دارای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، می‌توانند بدون توجه به میزان جریمه‌شان، بیمه خود را تمدید کنند. با توجه به الزام داشتن بیمه ثالث برای همه وسایل نقلیه زمینی، خودرو و موتورسیکلت‌ها، در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه به پارکینگ منتقل می‌شوند؛ اگر بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو یا موتورسیکلتتان منقضی شده است، می‌توانید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را ببرید.

جرایم دیرکرد بیمه شخص ­ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث برای همه دارندگان وسایل نقلیه اجباری است. نداشتن آن حتی برای مدت کوتاهی در حد یک روز عواقبی را برای اشخاص به دنبال خواهد داشت.”

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث، بخشیده‌شد.

همانطور که می توانید برای «تخفیف عدم ­خسارت» از مزایای تخفیف حق بیمه برخوردار شوید. در مقابل، در صورتی که برای تمدید بیمه شخص ثالث، دیرکرد و یا به هر دلیلی وقفه‌ای داشته باشید، ملزم به پرداخت حق بیمه بیشترخواهید بود. حتی اگر خودرو یا موتورسیکلت  شما صفر و در پارکینگ خانه متوقف شده باشد!!! زیرا جرایم دیرکرد بیمه شخص ­ثالث به حساب صندوق تامین خسارات بدنی واریز می‌شود. دلیل عدم بخشودگی آن در شرایط عادی، همین نکته است. جالب است بدانید، اگر نماینده­ بیمه‌ای جریمه دیرکرد ­بیمه را ببخشد،تخلف کرده است.

مشکلات عدم تمدید بیمه ثالث

مبلغ جریمه دیرکرد به حق بیمه شخص ­ثالث شما افزوده می‌شود. عدم تمدید بیمه­‌نامه در تاریخ مقرر،مشکلات فراوانی به همراه خواهد داشت:

 1. جریمه شدن و توقیف وسیله نقلیه، انتقال به پارکینگ در صورت شناسایی آن توسط پلیس راهنمایی و رانندگی
 2. در صورت بروز تصادف و خسارت­‌ها، هیچ مبلغ خسارتی به فرد تعلق نمی‌گیرد. فرد باید تمام هزینه­‌ها را شخصا تقبل نماید.
 3. در صورت مقصر نبودن وسیله نقلیه نیز، در زمان مبادرت به دریافت غرامت از بیمه مقصر، شرکت بیمه می‌تواند به دلیل بیمه نبودن فرد مقابل در فرایند پرداخت خسارت مشکلاتی ایجاد کرده یا از پرداخت خودداری نماید.
 4. غیرقابل فروش و انتقال بودن وسیله نقلیه: زیرا تعویض پلاک برای خودرو و موتورسیکلت فاقد بیمه شخص ثالث انجام پذیر نیست.

همه مشکلات یادشده، اتلاف زمانی و مالی را دربردارند. حال اگر ترس آن دارید که تاریخ انقضای بیمه شخص ثالث خود را فراموش کنید، می‌توانید که اطلاعات بیمه نامه خود را در بخش یاد آور بیمه سایت بیمه دات کام درج کنید. با این کار از سه مزیت برخوردار می‌شوید:

استعلام بیمه شخص ثالث

مزایای ثبت تاریخ تمدید بیمه در یادآور بیمه دات کام

الف )  بخش پشتیبانی مشتریان بیمه دات کام با تماس تلفنی و پیامک، زمان سررسید بیمه نامه تان را  یک هفته قبل از موعد مقرر جهت تمدید به شما یادآوری می کند. تجربه ثابت کرده است که یادآوری پیامکی، میزان تاثیرگذاری کمتری درتمدید بیمه نامه دارد. بیمه دات کام جهت رفاه شما، با تماس تلفنی یادآوری ، ریسک  فراموشی تاریخ تمدید بیمه‌نامه را کاهش می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” صفر تا صد راهنمای بیمه شخص ثالث “را بخوانید

قانون جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به علت اجباری بودن این بیمه­‌نامه تصویب شده است. رقم جریمه دیرکرد به صورت روزشمار محاسبه می‌شود. حداکثر جرایم برای ۳۶۵ روز در نظر گرفته می‌شود. اگر چند سال هم خودرو یا موتورسیکلت شما بیمه‌نامه نداشته باشد، جریمه دیرکرد فقط به مدت یک سال برای شما درنظر گرفته می‌شود. تعداد سال بیشتر عدم پرداخت جرایم، تاثیری در افزایش آن ندارد.

چگونه جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث 1402 محاسبه می‌شود؟

تعدد عوامل تاثیرگذار در مقدار جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت روزانه بالاست: نوع خودرو، تعداد سیلندر، ظرفیت بار خودرو و شرکت بیمه گذار از اهمیت زیادی در تعیین جریمه دیرکرد خودروی شخص ثالث برخوردارند.

 

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بخشیده شد

نوع خودرو در محاسبه جریمه بیمه شخص ثالث موثر است.

جریمه دیرکرد هر روز برابر با حق بیمه کامل بدون تخفیف تقسیم بر تعداد روز سال یعنی ۳۶۵ روز + هزینه پرداختی است که در جدول زیر ذکر شده است.

البته توجه نمایید که جدول زیر مربوط به جریمه خودروهایی است که تخفیف عدم خسارت بیمه آن ها صفر باشد:

 

نوع وسیله نقلیه

جریمه دیرکرد (به تومان)

سواری کمتر از ۴ سیلندر

۸۳۴۹

سواری پیکان، پراید و سپند

۹۸۸۸

سواری سایر چهار سیلندر

۱۱۶۲۲

سواری بیش از چهار سیلندر

۱۳۰۰۸

موتورسیکلت گازی

۲۰۷۲.۸۸

موتورسیکلت دنده ای یک سیلندر

۲۵۳۲.۳۳

موتورسیکلت دو سیلندر به بالا

۲۷۸۱.۶۵

موتورسیکلت سه چرخ

۲۹۹۱.۷۹

بارکش تا ۱ تن

۱۰۲۹۹.۰۵

بارکش بیش از ۱ تن تا ۳ تن

۱۲۳۱۶.۱۷

بارکش بیش از ۳ تن تا ۵ تن

۱۵۵۸۹.۳۲

بارکش بیش از ۵ تن تا ۱۰ تن

۱۹۹۷۳.۷۰

بارکش بیش از ۱۰ تا ۲۰ تن

۲۳۲۴۳.۲۹

بارکش بیش از ۲۰ تن

۲۴۶۳۲.۳۳

 

دلایل اجرایی شدن طرح معافیت 100% بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 1401

دلایل اجرایی شدن این طرح معافیت 100 درصدی از پرداخت جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث  را به عوامل زیر می‌توان نسبت داد:

 • تورم و شرایط اقتصادی خانواده‌های ایرانی
 • فشار تحریم‌های خارجی بر زندگی بیمه‌گزاران
 • گسترش فرهنگ بیمه

آیا جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث بر تخفیفات عدم خسارت تاثیرگذار است؟

خبر خوبی هم که داریم این است که میزان جریمه دیرکرد بیمه شخص ­ثالث تاثیری بر تخفیفات خودرو ندارد.تخفیف های عدم خسارت به شما تعلق می گیرد؛ ولی فراموش نکنید که جریمه دیرکرد بیمه ثالث به هیچ وجه حذف یا بخشوده نمی شود. مگر شرایط خاصی همانند توقف خودرو در پارکینگ راهنمایی و رانندگی یا  شرایط معافی اعلامی از طرف بیمه مرکزی باشد. پس منطقی است که هرچه زودتر از فرصت بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث  استفاده نمایید.

هر بار که بیمه مرکزی بخشودگی اعلام کند، از طریق همین صفحه اطلاع خواهیم داد.

فرصت طلایی! بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱

یک خبر فوق‌العاده برای دارندگان تمام وسایل نقلیه موتوری زمینی که جریمه تمدید بیمه شخص ثالث دارند؛ تمام جریمه‌هایتان بخشیده شد! بر اساس اعلام بیمه مرکزی، تمام دارندگان خودروی سواری، موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی و سایر وسایل نقلیه موتوری زمینی که جریمه بیمه شخص ثالث دارند، در صورت خرید بیمه شخص ثالث یکساله در بازه زمانی 15 بهمن الی 19 اسفند ماه 1401 شامل طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث می‌شوند. این یک فرصت طلایی برای رهایی از جریمه‌ای است که باید روزی پرداخت شود، پس آن را از دست ندهید.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام

کارگزاری رسمی بیمه دات کام جزو محدود کارگزاری های رسمی آنلاین صنعت بیمه به شمار می‌آید. این سامانه آنلاین بیمه با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته است خدمات گسترده ای را در موضوعات مختلف خرید، مقایسه و استعلام اینترنتی بیمه ارائه دهد. محاسبه جریمه روزانه دیرکرد بیمه شخص ثالث نیازمند دقت و جامعیت اطلاعات است،در این حوزه نیز ، بیمه دات کام امکان استعلام جرایم بیمه شخص ثالث، اجرایی کردن طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث و تمدید بیمه ­نامه را در سایت خود فراهم آورده است. کاربران می‌توانند به راحتی و با چند کلیک کوتاه استعلام بیمه‌نامه ثالث خود را گرفته و نسبت به تمدید و …. اقدام نمایند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست؟ + راهنمای استفاده از بیمه شخص ثالث خودرو (بهار 1402)

بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ چرا بیمه ثالث اتومبیل اجباری است؟ بهترین و ارزان‌ترین بیمه را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید!

08 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ سقف تعهدات بیمه ثالث در سال 1402

سقف خسارات بیمه چقدر است؟ سقف خسارات مالی و جانی در بیمه ثالث ماشین را در این مقاله بخوانید.

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه بگیریم؟+ آخرین اصلاحات سال 1402

اگر در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه، هیچ تصادفی را تجربه نکنید و از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو، به شما تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد که بر قیمت بیمه‌نامه جدیدتان اعمال خواهد شد.

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

3 مزیت و معایب بیمه شخص ثالث کوتاه مدت (آپدیت 1402)

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت مناسب چه افرادی است؟ چگونه می‌توان این بیمه نامه را تهیه کرد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

06 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1402 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
ابراهیم
22 مرداد 1400

سلام
میشه در مورد اقساط پرداخت بیمه نامه موتور بیشتر توضیح بدید؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام در سایت بیمه دات کام بیمه موتورسیکلت به صورت نقدی فروخته می‌شود ولی شرایط خرید بیمه شخص ثالث موتور قسطی همانند بیمه ثالث قسطی است. برای کسب اطلاعات بیشتر به نمایندگی بیمه مراجعه نمایید.

   علی
   04 خرداد 1401

   سلام وقت بخیر در سال 1401 چه زمانی بخشودگی جرایم شخص ثالث موتور اعمال می شود؟

    کارشناس بیمه
    04 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، زمان مشخصی ندارد. اصولا اعیاد است که به هر حال از طریق همین صفحه اعلام خواهد شد.

    محمدی
    07 آذر 1401

    سلام علی آقا.
    عزیز بخشودگیه جرایم موتور سیکلت
    اومده،خواستم بگم درجریان باشی.

اسفندیاری
22 مرداد 1400

من اوضاع مالی خوبی ندارم و تا چند وقت دیگه موتورم میفروشم. شرایط برای من چطور؟ لطفا راهنمایی کنید.

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بخشودگی بیمه شخص ثالث در سال 1400 فقط در بازه زمانی 15 مرداد تا 31 شهریور اعمال میشه اگر موتورتون رو تو این بازه بفروشید و بیمه شخص ثالث برای موتور جدید بخرید جرایم بخشوده خواهد شد

سهیلا زارعی
22 مرداد 1400

سلام
برای بخشودگی جرایم بایدکجامراجعه کنیم؟!
ایا تفاوتی داره شرکت بیمه مون چی باشه؟!

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بخشودگی جرایم دیرکرد در این طرح هنگام تمدید بیمه شخص ثالث شما در بازه زمانی 15 مرداد تا 31 شهریور 1400 اعمال میشه و تفاوتی هم در شرکت بیمه ها وجود نداره این بخشنامه مصوب بیمه مرکزی هستش

علی طهماسبی
22 مرداد 1400

سلام
من ماشینم رو چند روز پیش بیمه کردم
ایا میشه جریمه م‌رو پس بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث تابستان 1400 فقط به موتور و وسایل نقلیه کشاورزی تعلق دارد و متاسفانه خودروها مشمول این طرح معافیت جریمه دیرکرد بیمه ثالث واقع نشدند

  Essi
  02 شهریور 1401

  سلام در سال ۱۴۰۱ الا که ۲ شهریور هستش آیا ایر طرح هنوز هستش تا کی هست یا خیر؟

   کارشناس بیمه
   03 شهریور 1401

   سلام البته در متن نوشته ایم، تا 11 شهریور هست

پژمان
23 مرداد 1400

سلام
من موتورم کلآ بیمه نبوده رفتم برای بیمه گفتن باید جریمه دیرکرد رو بدی
باید چیکار کنم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر شما می توانید به بیمه ایران و بیمه کوثر مراجعه نمایید. این دو شرکت در حال حاضر بخشنامه بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت را بخشیده اند

بهروز داودی
24 مرداد 1400

سلام / با احترام متن زیر در سایت شما به صراحت به نقل از بیمه مرکزی ذکر شده بخشودگی جرائم کلیه خودروهای ، شخصی ، موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی / اما متاسفانه به آن عمل نمیکنید و خودروهای شخصی در موقع خرید و تمدید بیمه نامه از شما باید هزینه جریمه را نیز پرداخت کنند / چرا ؟؟؟

  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر ما کامنت شما رو عینا تو سایت منعکس کردیم ولی اگر دقت بفرمایید ما تو محتوا متن بخشنامه رو اوردیم که این بخشودگی جرایم دیرکرد رو برای موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه کشاورزی اعلام کرده و مشمول خودروها نمیشود به خاطر همین جرایم دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث خودروها هنوز بخشوده نمی شود و هنوز بیمه مرکزی در این زمینه در سال 1400 چیزی به ما ابلاغ نکرده است

بهروز داودی
24 مرداد 1400

 به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها و  وسایل نقلیه کشاورزی  از پانزدهم مرداد الی سی ام شهریور 1400 اجرا می‌شود. این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان  موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی در صورت خرید بیمه نامه یکساله از پرداخت جریمه، معاف خواهند شد.

کلیه دارندگان موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه کشاورزی ، می‌توانند از تاریخ 15 مرداد 1400 با مراجعه به شرکت های بیمه یا به صورت آنلاین از بخشش جریمه بیمه برخوردار شوند.

  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1400

  با تشکر از دقت شما به محتوا ولی اگر دقت کنید ما در متن بخشنامه هم ذکر کردیم که موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه کشاورزی . این تخفیفات شامل خودروهای شخصی نمیشود

AAR
24 مرداد 1400

سلام
من موتورم را ۲۱ مرداد ببمه کردم تخفیف دیر کرد بیمه منظور نشده وجریمه را در یافت کردند با توجه به اینکه بخشودگی از ۱۵ مرداد شامل موتور سیکلت ها می شود باید به کجا شکایت کنم

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  به شرکت بیمه صادر کننده بیمه‌نامه مراجعه کنین.مبلغ جریمه را به شما باز پرداخت خواهند کرد. نیاز به شکایت نیست

  امیر
  21 دی 1400

  سلام ببخشید من میخوام موتورمو بیمه کنم تا سند بنام خودم بزنم ولی چون ۸ سال بیمش تموم شده جربمه زیاده کی این نزدیکیها جریمه بخشیده میشه تا بیمه کنم ؟

   کارشناس بیمه
   21 دی 1400

   سلام امیر عزیز
   جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور فقط به ازای یک سال تاخیر محاسبه می شود یعنی شما که 8 سال دیرکرد دارید فقط به میزان 365 روز جریمه دیرکرد را در هنگام تمدید بیمه موتورسیکلت باید بپردازید ولی در فرصت های مختلف در طول سال،بیمه مرکزی طرح های بخشودگی جریمه دیرکرد را اعلام می کند به عنوان مثال عموما در سال های اخیر در دهه فجر این فرصت را اعلام کرده است ولی باز هم قطعی نیست این پاسخ ما. شما می توانید سایت و مقالات و شبکه های اجتماعی ما را پیگیر باشید که در اولین فرصت همواره به اطلاع شما خواهد رسید.

علی مجد
25 مرداد 1400

با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم آیا این بخشش به ماشین من هم تعلق میگیره که از پارسال تا حالا در تعمیرگاه هست و هنوز هم اونجاست و بیمه اش تمام شده و روآ جزو کدام گروه از ماشین ها حساب میشود پیکان یا پژو؟

  نویسنده بیمه
  25 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از توجه شما، باید بگیم که این بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث طبق بخشنامه بیمه مرکزی و اطلاعاتی که تو مقاله ارائه کردیم، مربوط به موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه کشاورزی هست و چون روآی شما جزو خودروها تلقی میشه، متاسفانه مشمول این بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث 1400 واقع نمی شود.

امیر نیارکی
18 دی 1400

سلام
من موتورم. هفت سال تخفیف بیمه داشت سه ساله که بیمه نکردم آیا بخشش جریمه صورت میگرد

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام وقت بخیر امیر عزیز بله در صورت هر گونه تاخیر در تمدید بیمه شخص ثالث ، شما مشمول جریمه دیرکرد خواهید شد ولی باید بگوییم که این جریمه برای حداکثر یک سال محسوب خواهد شد و شما جریمه یک سال را باید بپردازید نه بیشتر ولی می توانید از طرح های بخشودگی که در فرصت های مقتضی از طرف بیمه مرکزی تعیین و در سایت ما اطلاع رسانی می شود مطلع شده و خرید بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت و بدون هیچ گونه جریمه دیرکرد را تجربه نمایید.

جعفر جعفری
18 دی 1400

سلام الان دیگه تا آخر بخشودگی نمیذارن؟

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا برنامه تخفیفی دیگری معرفی نشده است. در صورتی تخفیفی اعلام شد، در همین صفحه برای شما خواهیم نوشت.

توحید
19 دی 1400

سلام من تاریخ بخشودگی رو نمیدونستم و از دستم رفت الان یعنی نمیتونم دیگه استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، در این مقاله سعی کرده ایم تا به طور کامل توضیح دهیم. باز اگر سوالی دارید می توانید با بیمه دات کام تماس بگیرید تا کارشناسان کامل شما را راهنمایی کنند.

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه از دستتان رفته است. این تخفیف فقط در بازه های زمانی خاص اعلام می شود که از طریق همین صفحه ما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

جواد
24 دی 1400

سلام میخواهم موتورم بیمه کنم جریمه دیرکرد دارد توان مالی ندارم لطفا در ماه بهمن دیر کرد جریمه بیمه را بردارید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام دوست عزیز عموما در ماه بهمن به دلیل دهه فجر ، بیمه مرکزی بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را اعلام می کند ولی این امر احتمالی است و قول صد درصد نمی توان داد ولی ما در سایت و شبکه های اجتماعی بیمه دات کام همیشه در اولین فرصت به محض صدور بخشنامه بیمه مرکزی در این زمینه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

خیابانی
27 دی 1400

سلام قیمت بیمه شخص ثالث پراید چنده؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت بیمه شخص ثالث بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. در صفحه خرید بیمه شخص ثالث اطلاعات خود را وارد کنید تا بر اساس آن بتوانید قیمت های متفاوت را مشاهده کنید.

امیر
05 بهمن 1400

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را در بهمن ماه بردارید توان پرداخت نداریم.لطفا شما با بیمه مرکزی مکاتبه کنید جریمه را بردارند

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز تعیین زمان بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث از سمت بیمه مرکزی صورت می گیرد و کارگزاری ها از جمله بیمه دات کام با این که کارگزاری آنلاین بیمه با مجوز بیمه مرکزی است در تعیین این قوانین نقشی ندارد ولی ما با این سازمان جهت رفاه حال رانندگان و کاربران سایت خود ، مکاتبات خود را انجام داده ایم.

محمد
12 بهمن 1400

سلام طرح بخشودگی جرائم هنوز اعلام نشده؟؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز اتفاقا امروز بیمه مرکزی بخشودگی بهمن ماه رو اعلام کرد و ما در مقاله به روز رسانی کردیم. تمدید بیمه نامه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه موتوری نظیر خودرو و موتور از 20 بهمن الی 10 اسفند 1400 به مدت 20 روز با بخشودگی جریمه دیرکرد همراه است.

محمد
12 بهمن 1400

سلام،بخشودگی جرائم دیرکرد خودرو هم از ۲۰ بهمن تا ۱۰ اسفند است!؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام بله دوست عزیز آخرین تاریخ اعلام بخشودگی سال 1400 تا کنون از 20 بهمن شروع می شود و تا 10 اسفند ادامه دارد.

نگار
18 بهمن 1400

بخشودگی بیمه شخص ثالث فقط برای موتور سیکلته در بازه زمانی ۲۰بهمن تا ۱۰اسفند ..یابرای ماسینهای سواری هم هست
ممنون

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام نگار عزیز این بخشودگی شامل همه وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت است.

امیر
22 بهمن 1400

سلام تاکی وقت هست و این طرح تا کی ادامه داره منظورم اینکه تا کی میتونیم از این بخشودگی استفاده کنیم

  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز ما در قالب مقاله ای که ارائه کردیم ، توضیح دادیم که این طرح برای آخرین بار در سال 1400، از 20 بهمن تا 10 اسفند هست و برای تمدید بیمه شخص ثالث خودرو و موتور خود می توانید از این فرصت نهایت استفاده رو ببرید.

   مهدی
   13 اسفند 1400

   سلام‌ من در این‌مدت تخفیفات بیمه ای ۲۰ بهمن تا ۱۰ اسفند در بیماری سختی بودم و نتوانستم به بیمه مراجعه کنم آیا امکان تمدید مجدد بخشودگی جریمه بیمه خودرو وجود دارد؟ممنون

    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر اعلام شود، در همینجا اطلاع خواهیم داد.

علیرضا امراه
24 بهمن 1400

سلام و درود و وقت بخیر
بالاخره از چه طریقی میتونیم بیمه شخص ثالث اقساطی رو برای موتورسیکلت تهیه کنیم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از طریق خود سایت بیمه دات کام، به صورت قسطی اقدام به خرید بیمه موتورسیکلت کنیدبعضی شرکت شرایط پرداخت قسطی را دارند.

محسن ۰۹۰۵۷۵۰۹۳۶۹
15 اسفند 1400

با عرض سلام و خسته نباشید من‌ ماشینم‌ یک سالی هست خراب بوده و داخل پارکینگ خونه بوده و‌ بیمه‌ از ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ تموم‌ شده و‌ چون‌ خراب بود بیمهش نکردم‌ میخواستم‌ ببینم‌ تخفیف شامل‌ حالش میشه‌ یا نه ماشین ۲۰۶مدل ۸۱هست

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تخفیف فقط در زمان های خاصی اعلام می شود.

آقای ملکوتی
15 فروردین 1401

سلام خسته نباشید اگر گواهینامه موتور نداشته باشیم بیمه خسارت میدهد؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله همیشه با صحبت های مختلفی همراه بوده است. در حال حاضر، بر اساس آخرین گفته ها خسارتی پرداخت نمی شود.

اصلانی
28 فروردین 1401

سلام ببخشید بنده درگیر کار هستم و نمیخام طرح بخشودگی هارو از دست بدم سازو کاری دارید که بتونید به ما اطلاع رسانی کنید طرح های بخشودگی رو؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تنها را فعلا بررسی مقاله مربوط در سایت است.

مسعود
30 فروردین 1401

سلام خسته نباشید ممنون هستم از همه شما زحمت کشان انشاالله هر چی خواسته شما هست خدا بهتون بدهد خدا شاهد است یک وانت پیکان مدل ۱۳۶۶ دارم خیلی وقت ها نمی تونم بیمه اش کنم بخاطر هزینه اش الان هم که مدتی است جریمه برای دیر کرد گذاشتند خدا می داند که خیلی بدتر شده تحت هیچ شرایطی نمی توانم بیمه اش کنم اونی که داره هر سال ماشینش را بیمه می کنه و هر سال هم ماشین عوض می کنه دولت و دست اندر کاران باید محبتی بکنند یک فکری برای آنهایی که ندارند بکنند ما اولا با ترس و وحشت رانندگی می کنیم می فرمایید رانندگی بدون بیمه نکنید واقعا مجبور هستیم اگر می توانستیم صد در هزار رانندگی نمی کردیم و میدونیم هم که اگر اتفاق بیفتد جایمان زندان است ناعلاجی این کار را می کنیم دستمان به جایی که نمی رسد از شما بزرگواران واقعا عاجزانه خواهش والتماس می کنیم حرف من و امثال من را به دولت مردان و مسعولین بیمه اقلاکن حتما برسانید واقعا مشکل داریم التماس می کنیم کمک ما بکنید حرف زیاد شد از همه عزیزان عذر خواهی می کنم امیدوارم تو این یک مورد کمک حال منو امسال من باشید خدا عوضش را بهتون خواهد داد .

سیاوش
11 خرداد 1401

با سپاس از توجه و حوصله شما در پاسخ به کامنت های کاربران
شاید باور نکنید اما دیروز طبق سالهای گذشته در این ایام که زمان تمدید بیمه نامه خودرو بود هنگام جستجوی مدارک بیمه نامه ناگهان برق ازم پرید و در کمال بهت متوجه شدم سال گذشته بیمه ام را تمدید نکردم. باور بفرمایید کم مانده بود سکته کنم خدارو شکر میکنم که در این مدت دچار حادثه ای نشده بودم فی الحال با توجه به وضعیت نامناسب مالی و مشاهده مجموع مبلغ بیمه نامه و جریمه فعلا ماشین را در پارکینگ گذاشتم به امید اینکه بزودی طرح بخشودگی اجرا بشه و بتونم بیمه را تمدید کنم.تقویم نگاه میکردم متاسفانه به این زودی ها هیچ مناسبت خاصی یا اعیادی مشاهده نکردم.
هموطنان گرامی خیلی مواظب باشید که خدای نکرده مثل بنده بیمه تان را فراموش نکنید که یک اشتباه اینچنینی میتونه پناه بر خدا زندگی آدمو به باد بده
با تشکر

مصطفی محمدی
12 خرداد 1401

سلام قربان میخواستم بدونم چه تاریخی بخشودکی جرایم بیمه موتور سیکلت اعلام میشه چون خیلی ها در این شرایط توان پرداخت خود بیمه هم ندارن چه برسه به جریمه آن اگه میدونید اعلام فرمائید اگر هم نمیدونید انعکاس دهید. مرسی

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، زمان مشخصی ندارد اما بیشتر اعیاد و روز 22 بهمن است.

mahmood golozar
11 تیر 1401

با توجه به اینکه عید نزدیکه جرایم شخص ثالث رو نمیبخشن>

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، چیزی اعلام کنند، در همینجا می نویسیم.

آرین ساسانی
15 تیر 1401

اگه بیمه شخص ثالث موتور ندشاته باشیم موتور و توقیف میکنن؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

جواد
30 تیر 1401

سلام. عموماً مهلت این طرح رو ۳۰ روزه و تا ۲۸ مرداد اعلام کردن اما شما گفتین ۲۰ روزه و تا ۱۵ مرداد.
امکانش هست منبعی معرفی کنین؟

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام در اخرین آخر مهلت 20 روزه اعلام شد.

قلیچ
15 مرداد 1401

سلام بخشودگی جریمه بیمه موتور سیکلت چقدر است؟ بر چه اساسی حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام همه موتورها می توانند استفاده کنند.

منوچهر علی
26 مرداد 1401

سلام و خسته نباشید به تمامی کارکنان بیمه دات کام
بنده به دلیل اعتماد کردن به اخبار اشتباه خبرگزاری صدا و سیما که در کد خبری ۳۵۱۳۹۸۰ که به اشتباه‌ تاریخ ۲۸ تیر الی ۲۸ مرداد را ثبت کرده اند و بنده به خیال خود که هنوز هم زمان برای بخشودگی میباشد و با قرض و قوله و به هزار بدبختی امروز ۲۶ مرداد توانستم مبلغ خرید بیمه یکساله را فراهم نمایم ولیکن زمان به پایان رسیده و الان بنده چه خاکی بر سرم باید بریزم که باز هم نمیتوانم خودروی پراید قراضه ام را بیمه کنم.
آیا جایی برای بردن شکایت و پیگیری و نتیجه گیری وجود دارد؟
ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کار خاصی نمی توان کرد. البته در خصوص شکایت از صداوسیما که اطلاع نداریم.

مرتضی
05 مهر 1401

سلام
موتوری که دارم روی پلاک قبلی تا ماه قبل بیمه بود اما الان که پلاک عوض کردم چون یکسال موتور نداشتم تاریخ بیمه قبلی یکسال قبل میزنه و یکسال جریمه دیر کرد میخوره در صورتی که موتور بیمه داشته.
راهکارش چیه موتور بیمه بوده دیرکرد چیه چرا الکی باید دیرکرد بدم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  06 مهر 1401

  سلام با دفتر خود بیمه تماس بگیرید. وقتی بیمه دارد، جریمه دیرکرد نمیخورد.

سعید
07 آذر 1401

سلام
الان بخشودگی بیمه ثالث برای خودرو های شخصی نیست؟

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1401

  سلام اگر اعلام شود همه خودروها را شامل خواهد شد.

Aref. Ahwazi
10 آذر 1401

سلام وقت بخیر
بنده ۹ماه تمام خودروی شخصی خود را بیمه نکردم و در پارکینگ خانه پدریم بود منتظر بخشودگی بیمه هستم میشه لطف کنید تاریخ بخشودگیهای بیمه شخص ثالث چه تاریخی هست.. ممنون میشم.. یاحق 🌹🙏

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام اعلام شود در همین صفحه مشخص خواهیم کرد.

   مهدی همدانی
   13 آذر 1401

   سلام
   امسال هم امکان داره که از ۲۰ آذر تا ۱۰ دی بخشودگی جریمه دیرکرد شخص ثالث برای خودروهای شخصی اعلام بشه؟؟؟؟؟؟
   مثل سالهای قبل که سالگرد تاسیس بیمه هستش این بازه زمانی فکرمیکنم

    کارشناس بیمه
    14 آذر 1401

    سلام این را باید خود بیمه مرکزی اعلام کند.

حسینی
20 آذر 1401

سلام اقامن سه چهارسال جلوترباوانت چندتاکارگرتصادف کردم خلاصه صندوق بیمه بصورت وام قراربودپرداخت کند.حالازنگ زده ازبیمه میکه 70درصدبخشوده شده ایاراسته.بایدچکارکنم ممنوع

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام شما باید با خود دفتر بیمه تماس بگیرید. اینکه چه چیزی بوده است، ما مطلع نیستیم.

احمد
30 آذر 1401

سلام
بنده مهر ماه بیمه ثالث رو با جریمه تمدید کردم
الان بخشودگی گذاشتن میتونم جریمه رو پس بگیرم؟؟

  کارشناس بیمه
  30 آذر 1401

  سلام خیر

   جواد
   09 دی 1401

   سلام وقت بخیرمن میخوام خودروموبیمه کنم وقبلاشنیده بودم که معمولا15بهمن ماه طرح بخشودگی اجرایی میشه ومنتظربودم که 15بهمن ماه طرح اجرابشه تابیمه کنم العان دوباره طرح کی اجرامیشه بنظرشما

    نویسنده بیمه
    09 دی 1401

    سلام وقت بخیر عموما در دهه فجر ، بیمه مرکزی طرح بخشودگی رو اعمال می کنه و تا به حال هم این اصل برقرار بوده و شما می تونید در این بازه زمانی طلایی ، بیمه شخص ثالث خودروی خود را یک ساله بیمه نمایید بدون این که ملزم به پرداخت جریمه دیرکرد تمدید بیمه خودروی خود باشید.

    نویسنده بیمه
    09 دی 1401

    سلام وقت بخیر جواد عزیز
    بله عموما در دهه فجر ، بیمه مرکزی بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث بر حسب عادت همیشگی درنظر می گیرد.

شادمهر
15 دی 1401

سلام.من جریمه دیرکرد دارم.احتمال داره بهمن ماه دوباره طرح بخشودگی بذارن؟؟

  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام شاید بگذارند.

محمد حسین
12 بهمن 1401

بخشودگی جرایم بیمه توی بهمن ۱۴۰۱ از چه تاریخی اعلام شده؟
میخام برم موتورم رو بیمه کنم

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث از ۱۳ آذر تا پایان روز ۳۰ آذر ماه بود و تاریخ جدیدی هنوز اعلام نشده است.

بهزاد اسماعیلی
21 فروردین 1402

با سلام و درود و عرض خسته نباشید.
شرمنده ببخشید مزاحمتون شدم میشه بفرمایید احتمال بخشودگی جرایم دیرکرد شخص ثالث کی هستش ‌.؟؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. طرح بخشودگی برای 1402 هنوز اعلام نشده است.

پریسا
27 فروردین 1402

سلام برای ماشین سواری ۴ سیلندر ۷ساله که بیمه نشده و یا افتاده بوده. الآن چطور باید دوباره بیمه کرد و جریمه چجوریه؟

  نویسنده بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. شما جریمه دیرکرد 365 روز را باید پرداخت و سپس برای خرید بیمه شخص ثالث خود اقدام کنید.

فرشید کلوچه ای
31 فروردین 1402

من یکدستگاه موتورسیکلت مدل۹۳ خریدم که تاالان بیمه نشده اگر برای بیمه اقدام کنم شامل جریمه میشوم

  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. بله باید جریمه 365 روز را پرداخت کنید.

سعید
03 اردیبهشت 1402

سلام
الان که طرح بخشودگی جرایم بیمه نیست چطوری میتونم جریمه بیمه نامه رو کم کنم

  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. نمی توانید باید تا زمان اعلام شدن بخشودگی بعدی صبر کنید یا تمام جرایم را پرداخت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید