09 فروردین 1401

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتورسیکلت‌

طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه زمینی با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر و با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ناشی از تحریم های ظالمانه و به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد پیش رو برای پایان سال 1400 اعلام شد.  در این فرصت 20 روزه پیش رو ، جرایم تمام وسایل نقلیه موتوری فاقد بیمه نامه بخشوده می‌شود. بهتر است بگوییم که این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می‌گیرد و دارندگان وسایل نقلیه موتوری، موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی در صورت خرید بیمه نامه یکساله از پرداخت جریمه، معاف خواهند شد.

کلیه دارندگان خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها، می‌توانند با مراجعه به شرکت های بیمه یا به صورت آنلاین از بخشش جریمه بیمه برخوردار شوند. بازه زمانی این بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث 1400 برای راکبان موتورسیکلت و دارندگان خودروهای شخصی محدود است. با توجه به الزام داشتن بیمه ثالث برای همه وسایل نقلیه زمینی، خودرو و موتورسیکلت‌ها در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث به پارکینگ منتقل می‌شوند؛ در صورت منقضی شدن بیمه‌­نامه شخص ثالث خودرو یا موتورسیکلت تان، می توانید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را ببرید. به بیان دیگر، در این فرصت می‌توانید به تمدید بیمه شخص ثالث بپردازید.

 

جرایم دیرکرد بیمه شخص ­ثالث چیست ؟

قبلا در مقاله ” صفر تا صد بیمه شخص ثالث” گفتیم  ” بیمه شخص ثالث برای همه دارندگان وسایل نقلیه اجباری است. نداشتن آن حتی برای مدت کوتاهی در حد یک روز عواقبی را برای اشخاص به دنبال خواهد داشت.”

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث، بخشیده‌شد.

همانطور که می توانید برای «تخفیف عدم ­خسارت» از مزایای تخفیف حق بیمه برخوردار شوید. در مقابل، در صورتی که برای تمدید بیمه شخص ثالث، دیرکرد و یا به هر دلیلی وقفه‌ای داشته باشید، ملزم به پرداخت حق بیمه بیشترخواهید بود. حتی اگر خودرو یا موتورسیکلت  شما صفر و در پارکینگ خانه متوقف شده باشد!!! زیرا جرایم دیرکرد بیمه شخص ­ثالث به حساب صندوق تامین خسارات بدنی واریز می‌شود. دلیل عدم بخشودگی آن در شرایط عادی، همین نکته است. جالب است بدانید، اگر نماینده­ بیمه‌ای جریمه دیرکرد ­بیمه را ببخشد،تخلف کرده است.

مشکلات عدم تمدید بیمه ثالث

مبلغ جریمه دیرکرد به حق بیمه شخص ­ثالث شما افزوده می‌شود. عدم تمدید بیمه­‌نامه در تاریخ مقرر،مشکلات فراوانی به همراه خواهد داشت:

 1. جریمه شدن و توقیف وسیله نقلیه،  انتقال به پارکینگ در صورت شناسایی آن توسط پلیس راهنمایی و رانندگی
 2. در صورت بروز تصادف و خسارت­‌ها، هیچ مبلغ خسارتی به فرد تعلق نمی‌گیرد. فرد باید تمام هزینه­‌ها را شخصا تقبل نماید.
 3. در صورت مقصر نبودن وسیله نقلیه نیز، در زمان مبادرت به دریافت غرامت از بیمه مقصر، شرکت بیمه می‌تواند به دلیل بیمه نبودن فرد مقابل در فرایند پرداخت خسارت مشکلاتی ایجاد کرده یا از پرداخت خودداری نماید.
 4. غیرقابل فروش و انتقال بودن وسیله نقلیه: زیرا تعویض پلاک برای خودرو و موتورسیکلت فاقد بیمه شخص ثالث انجام پذیر نیست.

همه مشکلات یادشده، اتلاف زمانی و مالی را دربردارند. حال اگر ترس آن دارید که تاریخ انقضای بیمه شخص ثالث خود را فراموش کنید، می‌توانید که اطلاعات بیمه نامه خود را در بخش یاد آور بیمه سایت بیمه دات کام درج کنید. با این کار از سه مزیت برخوردار می‌شوید:

مزایای ثبت تاریخ تمدید بیمه در یادآور بیمه دات کام

الف )  بخش پشتیبانی مشتریان بیمه دات کام با تماس تلفنی و پیامک، زمان سررسید بیمه نامه تان را  یک هفته قبل از موعد مقرر جهت تمدید به شما یادآوری می کند. تجربه ثابت کرده است که یادآوری پیامکی، میزان تاثیرگذاری کمتری درتمدید بیمه نامه دارد. بیمه دات کام جهت رفاه شما، با تماس تلفنی یادآوری ، ریسک  فراموشی تاریخ تمدید بیمه‌نامه را کاهش می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” صفر تا صد راهنمای بیمه شخص ثالث “را بخوانید

قانون جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به علت اجباری بودن این بیمه­‌نامه تصویب شده است. رقم جریمه دیرکرد به صورت روزشمار محاسبه می‌شود. حداکثر جرایم برای ۳۶۵ روز در نظر گرفته می‌شود. اگر چند سال هم خودرو یا موتورسیکلت شما بیمه‌نامه نداشته باشد، جریمه دیرکرد فقط به مدت یک سال برای شما درنظر گرفته می‌شود. تعداد سال بیشتر عدم پرداخت جرایم، تاثیری در افزایش آن ندارد.

چگونه جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث 1401 محاسبه می‌شود؟

تعدد عوامل تاثیرگذار در مقدار جریمه روزانه دیرکرد بیمه شخص ثالث بالاست: نوع خودرو، تعداد سیلندر، ظرفیت بار خودرو و شرکت بیمه گذار از اهمیت زیادی در تعیین جریمه دیرکرد خودروی شخص ثالث برخوردارند. جریمه دیرکرد در چند روز آینده اعلام خواهد شد.

 

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بخشیده شد

نوع خودرو در محاسبه جریمه بیمه شخص ثالث موثر است.

جریمه دیرکرد هر روز برابر با حق بیمه کامل بدون تخفیف تقسیم بر تعداد روز سال یعنی ۳۶۵ روز + هزینه پرداختی است که در جدول زیر ذکر شده است.

البته توجه نمایید که جدول زیر مربوط به جریمه خودروهایی است که تخفیف عدم خسارت بیمه آن ها صفر باشد:

نوع وسیله نقلیه

جریمه دیرکرد (به تومان)

سواری کمتر از 4 سیلندر

6422

سواری پیکان، پراید و سپند

7605

سواری سایر چهار سیلندر

8940

سواری بیش از چهار سیلندر

10005

موتورسیکلت گازی

1595

موتورسیکلت دنده ای یک سیلندر

1948

موتورسیکلت دو سیلندر به بالا

2140

موتورسیکلت سه چرخ

2301

بارکش تا 1 تن

7868

بارکش بیش از 1 تن تا 3 تن

9474

بارکش بیش از 3 تن تا 5 تن

11992

بارکش بیش از 5 تن تا 10 تن

15364

بارکش بیش از 10 تا 20 تن

17879

بارکش بیش از 20 تن

18948

 

دلایل اجرایی شدن طرح معافیت 100% بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 1400

دلایل اجرایی شدن این طرح معافیت 100 درصدی از پرداخت جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث  را به عوامل زیر می‌توان نسبت داد:

 • گسترش همه گیری ویروس کرونا و تاثیر منفی آن برکسب و کارها و معیشت افراد
 • تورم و شرایط اقتصادی خانواده‌های ایرانی
 • فشار تحریم‌های خارجی بر زندگی بیمه‌گزاران
 • گسترش فرهنگ بیمه

آیا جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث بر تخفیفات عدم خسارت تاثیرگذار است؟

خبر خوبی هم که داریم این است که میزان جریمه دیرکرد بیمه شخص ­ثالث تاثیری بر تخفیفات خودرو ندارد.تخفیف های عدم خسارت به شما تعلق می گیرد؛ ولی فراموش نکنید که جریمه دیرکرد بیمه ثالث به هیچ وجه حذف یا بخشوده نمی شود. مگر شرایط خاصی همانند توقف خودرو در پارکینگ راهنمایی و رانندگی یا  شرایط معافی اعلامی از طرف بیمه مرکزی باشد. پس منطقی است که هرچه زودتر از فرصت بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث  استفاده نمایید.

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت

طرح بخشش جریمه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت  در بازه زمانی خاصی عملی می‌شود. این بخشودگی به دلیل شرایط اقتصادی و به مناسبت‌ها  و اعیاد پیش رو به شرط تهیه بیمه‌نامه یک ساله است. به علاوه، با توجه به این که از تعداد بالای ۱۱ میلیون دستگاه موتورسیکلت که در سراسر کشور در حال تردد می‌باشند، فقط ۲ میلیون از آن ها دارای بیمه ثالث هستند، حق بیمه شخص ثالث صاحبان موتورسیکلت که متاسفانه از قدرت مالی کافی برای خرید این بیمه نامه برخوردار نیستند، در اقساط مختلف دریافت خواهد شد. امید است با چنین تمهیداتی شرایط مطلوب استفاده از این فرصت طلایی برای همگان فراهم گردد.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام

کارگزاری رسمی بیمه دات کام جزو محدود کارگزاری های رسمی آنلاین صنعت بیمه به شمار می‌آید. این سامانه آنلاین بیمه با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته است خدمات گسترده ای را در موضوعات مختلف خرید، مقایسه و استعلام اینترنتی بیمه ارائه دهد. محاسبه جریمه روزانه دیرکرد بیمه شخص ثالث نیازمند دقت و جامعیت اطلاعات است،در این حوزه نیز ، بیمه دات کام امکان استعلام جرایم بیمه شخص ثالث، اجرایی کردن طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث و تمدید بیمه ­نامه را در سایت خود فراهم آورده است. کاربران می‌توانند به راحتی و با چند کلیک کوتاه استعلام بیمه‌نامه ثالث خود را گرفته و نسبت به تمدید و …. اقدام نمایند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
31 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

30 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث (قانون تخفیف بیمه ثالث اردیبهشت1401)

تخفیفات عدم خسارت هنگام انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دغدغه رانندگان خودرو است. چون اگر فرد از درصد بالایی تخفیفات به دلیل رانندگی ایمن خود برخوردار باشد، در هنگام خرید بر کاهش قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر چشمگیری دارد.

29 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

بیمه خودرو خودران؛ تحولی جدید در صنعت بیمه ماشین بدون راننده

برای آشنایی با خودرو بدون راننده و چگونگی بیمه خودرو خودران، این مقاله را مطالعه کنید.

05 اردیبهشت 1401 / بیمه شخص ثالث

مزایا و معایب بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت مناسب چه افرادی است؟ چگونه می‌توان این بیمه نامه را تهیه کرد؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

03 اردیبهشت 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

31 فروردین 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

جرم تصادف ساختگی چیست؟ قانون بیمه برای تصادفات عمدی

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
ابراهیم
22 مرداد 1400

سلام
میشه در مورد اقساط پرداخت بیمه نامه موتور بیشتر توضیح بدید؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام در سایت بیمه دات کام بیمه موتورسیکلت به صورت نقدی فروخته می‌شود ولی شرایط خرید بیمه شخص ثالث موتور قسطی همانند بیمه ثالث قسطی است. برای کسب اطلاعات بیشتر به نمایندگی بیمه مراجعه نمایید.

   علی
   04 خرداد 1401

   سلام وقت بخیر در سال 1401 چه زمانی بخشودگی جرایم شخص ثالث موتور اعمال می شود؟

    کارشناس بیمه
    04 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، زمان مشخصی ندارد. اصولا اعیاد است که به هر حال از طریق همین صفحه اعلام خواهد شد.

اسفندیاری
22 مرداد 1400

من اوضاع مالی خوبی ندارم و تا چند وقت دیگه موتورم میفروشم. شرایط برای من چطور؟ لطفا راهنمایی کنید.

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بخشودگی بیمه شخص ثالث در سال 1400 فقط در بازه زمانی 15 مرداد تا 31 شهریور اعمال میشه اگر موتورتون رو تو این بازه بفروشید و بیمه شخص ثالث برای موتور جدید بخرید جرایم بخشوده خواهد شد

سهیلا زارعی
22 مرداد 1400

سلام
برای بخشودگی جرایم بایدکجامراجعه کنیم؟!
ایا تفاوتی داره شرکت بیمه مون چی باشه؟!

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بخشودگی جرایم دیرکرد در این طرح هنگام تمدید بیمه شخص ثالث شما در بازه زمانی 15 مرداد تا 31 شهریور 1400 اعمال میشه و تفاوتی هم در شرکت بیمه ها وجود نداره این بخشنامه مصوب بیمه مرکزی هستش

علی طهماسبی
22 مرداد 1400

سلام
من ماشینم رو چند روز پیش بیمه کردم
ایا میشه جریمه م‌رو پس بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث تابستان 1400 فقط به موتور و وسایل نقلیه کشاورزی تعلق دارد و متاسفانه خودروها مشمول این طرح معافیت جریمه دیرکرد بیمه ثالث واقع نشدند

پژمان
23 مرداد 1400

سلام
من موتورم کلآ بیمه نبوده رفتم برای بیمه گفتن باید جریمه دیرکرد رو بدی
باید چیکار کنم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر شما می توانید به بیمه ایران و بیمه کوثر مراجعه نمایید. این دو شرکت در حال حاضر بخشنامه بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت را بخشیده اند

بهروز داودی
24 مرداد 1400

سلام / با احترام متن زیر در سایت شما به صراحت به نقل از بیمه مرکزی ذکر شده بخشودگی جرائم کلیه خودروهای ، شخصی ، موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی / اما متاسفانه به آن عمل نمیکنید و خودروهای شخصی در موقع خرید و تمدید بیمه نامه از شما باید هزینه جریمه را نیز پرداخت کنند / چرا ؟؟؟

  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر ما کامنت شما رو عینا تو سایت منعکس کردیم ولی اگر دقت بفرمایید ما تو محتوا متن بخشنامه رو اوردیم که این بخشودگی جرایم دیرکرد رو برای موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه کشاورزی اعلام کرده و مشمول خودروها نمیشود به خاطر همین جرایم دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث خودروها هنوز بخشوده نمی شود و هنوز بیمه مرکزی در این زمینه در سال 1400 چیزی به ما ابلاغ نکرده است

بهروز داودی
24 مرداد 1400

 به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها و  وسایل نقلیه کشاورزی  از پانزدهم مرداد الی سی ام شهریور 1400 اجرا می‌شود. این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان  موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی در صورت خرید بیمه نامه یکساله از پرداخت جریمه، معاف خواهند شد.

کلیه دارندگان موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه کشاورزی ، می‌توانند از تاریخ 15 مرداد 1400 با مراجعه به شرکت های بیمه یا به صورت آنلاین از بخشش جریمه بیمه برخوردار شوند.

  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1400

  با تشکر از دقت شما به محتوا ولی اگر دقت کنید ما در متن بخشنامه هم ذکر کردیم که موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه کشاورزی . این تخفیفات شامل خودروهای شخصی نمیشود

AAR
24 مرداد 1400

سلام
من موتورم را ۲۱ مرداد ببمه کردم تخفیف دیر کرد بیمه منظور نشده وجریمه را در یافت کردند با توجه به اینکه بخشودگی از ۱۵ مرداد شامل موتور سیکلت ها می شود باید به کجا شکایت کنم

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  به شرکت بیمه صادر کننده بیمه‌نامه مراجعه کنین.مبلغ جریمه را به شما باز پرداخت خواهند کرد. نیاز به شکایت نیست

  امیر
  21 دی 1400

  سلام ببخشید من میخوام موتورمو بیمه کنم تا سند بنام خودم بزنم ولی چون ۸ سال بیمش تموم شده جربمه زیاده کی این نزدیکیها جریمه بخشیده میشه تا بیمه کنم ؟

   کارشناس بیمه
   21 دی 1400

   سلام امیر عزیز
   جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور فقط به ازای یک سال تاخیر محاسبه می شود یعنی شما که 8 سال دیرکرد دارید فقط به میزان 365 روز جریمه دیرکرد را در هنگام تمدید بیمه موتورسیکلت باید بپردازید ولی در فرصت های مختلف در طول سال،بیمه مرکزی طرح های بخشودگی جریمه دیرکرد را اعلام می کند به عنوان مثال عموما در سال های اخیر در دهه فجر این فرصت را اعلام کرده است ولی باز هم قطعی نیست این پاسخ ما. شما می توانید سایت و مقالات و شبکه های اجتماعی ما را پیگیر باشید که در اولین فرصت همواره به اطلاع شما خواهد رسید.

علی مجد
25 مرداد 1400

با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم آیا این بخشش به ماشین من هم تعلق میگیره که از پارسال تا حالا در تعمیرگاه هست و هنوز هم اونجاست و بیمه اش تمام شده و روآ جزو کدام گروه از ماشین ها حساب میشود پیکان یا پژو؟

  نویسنده بیمه
  25 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از توجه شما، باید بگیم که این بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث طبق بخشنامه بیمه مرکزی و اطلاعاتی که تو مقاله ارائه کردیم، مربوط به موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه کشاورزی هست و چون روآی شما جزو خودروها تلقی میشه، متاسفانه مشمول این بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث 1400 واقع نمی شود.

امیر نیارکی
18 دی 1400

سلام
من موتورم. هفت سال تخفیف بیمه داشت سه ساله که بیمه نکردم آیا بخشش جریمه صورت میگرد

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام وقت بخیر امیر عزیز بله در صورت هر گونه تاخیر در تمدید بیمه شخص ثالث ، شما مشمول جریمه دیرکرد خواهید شد ولی باید بگوییم که این جریمه برای حداکثر یک سال محسوب خواهد شد و شما جریمه یک سال را باید بپردازید نه بیشتر ولی می توانید از طرح های بخشودگی که در فرصت های مقتضی از طرف بیمه مرکزی تعیین و در سایت ما اطلاع رسانی می شود مطلع شده و خرید بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت و بدون هیچ گونه جریمه دیرکرد را تجربه نمایید.

جعفر جعفری
18 دی 1400

سلام الان دیگه تا آخر بخشودگی نمیذارن؟

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا برنامه تخفیفی دیگری معرفی نشده است. در صورتی تخفیفی اعلام شد، در همین صفحه برای شما خواهیم نوشت.

توحید
19 دی 1400

سلام من تاریخ بخشودگی رو نمیدونستم و از دستم رفت الان یعنی نمیتونم دیگه استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، در این مقاله سعی کرده ایم تا به طور کامل توضیح دهیم. باز اگر سوالی دارید می توانید با بیمه دات کام تماس بگیرید تا کارشناسان کامل شما را راهنمایی کنند.

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه از دستتان رفته است. این تخفیف فقط در بازه های زمانی خاص اعلام می شود که از طریق همین صفحه ما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

جواد
24 دی 1400

سلام میخواهم موتورم بیمه کنم جریمه دیرکرد دارد توان مالی ندارم لطفا در ماه بهمن دیر کرد جریمه بیمه را بردارید ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام دوست عزیز عموما در ماه بهمن به دلیل دهه فجر ، بیمه مرکزی بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را اعلام می کند ولی این امر احتمالی است و قول صد درصد نمی توان داد ولی ما در سایت و شبکه های اجتماعی بیمه دات کام همیشه در اولین فرصت به محض صدور بخشنامه بیمه مرکزی در این زمینه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

خیابانی
27 دی 1400

سلام قیمت بیمه شخص ثالث پراید چنده؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت بیمه شخص ثالث بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. در صفحه خرید بیمه شخص ثالث اطلاعات خود را وارد کنید تا بر اساس آن بتوانید قیمت های متفاوت را مشاهده کنید.

امیر
05 بهمن 1400

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را در بهمن ماه بردارید توان پرداخت نداریم.لطفا شما با بیمه مرکزی مکاتبه کنید جریمه را بردارند

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز تعیین زمان بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث از سمت بیمه مرکزی صورت می گیرد و کارگزاری ها از جمله بیمه دات کام با این که کارگزاری آنلاین بیمه با مجوز بیمه مرکزی است در تعیین این قوانین نقشی ندارد ولی ما با این سازمان جهت رفاه حال رانندگان و کاربران سایت خود ، مکاتبات خود را انجام داده ایم.

محمد
12 بهمن 1400

سلام طرح بخشودگی جرائم هنوز اعلام نشده؟؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز اتفاقا امروز بیمه مرکزی بخشودگی بهمن ماه رو اعلام کرد و ما در مقاله به روز رسانی کردیم. تمدید بیمه نامه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه موتوری نظیر خودرو و موتور از 20 بهمن الی 10 اسفند 1400 به مدت 20 روز با بخشودگی جریمه دیرکرد همراه است.

محمد
12 بهمن 1400

سلام،بخشودگی جرائم دیرکرد خودرو هم از ۲۰ بهمن تا ۱۰ اسفند است!؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام بله دوست عزیز آخرین تاریخ اعلام بخشودگی سال 1400 تا کنون از 20 بهمن شروع می شود و تا 10 اسفند ادامه دارد.

نگار
18 بهمن 1400

بخشودگی بیمه شخص ثالث فقط برای موتور سیکلته در بازه زمانی ۲۰بهمن تا ۱۰اسفند ..یابرای ماسینهای سواری هم هست
ممنون

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام نگار عزیز این بخشودگی شامل همه وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت است.

امیر
22 بهمن 1400

سلام تاکی وقت هست و این طرح تا کی ادامه داره منظورم اینکه تا کی میتونیم از این بخشودگی استفاده کنیم

  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز ما در قالب مقاله ای که ارائه کردیم ، توضیح دادیم که این طرح برای آخرین بار در سال 1400، از 20 بهمن تا 10 اسفند هست و برای تمدید بیمه شخص ثالث خودرو و موتور خود می توانید از این فرصت نهایت استفاده رو ببرید.

   مهدی
   13 اسفند 1400

   سلام‌ من در این‌مدت تخفیفات بیمه ای ۲۰ بهمن تا ۱۰ اسفند در بیماری سختی بودم و نتوانستم به بیمه مراجعه کنم آیا امکان تمدید مجدد بخشودگی جریمه بیمه خودرو وجود دارد؟ممنون

    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر اعلام شود، در همینجا اطلاع خواهیم داد.

علیرضا امراه
24 بهمن 1400

سلام و درود و وقت بخیر
بالاخره از چه طریقی میتونیم بیمه شخص ثالث اقساطی رو برای موتورسیکلت تهیه کنیم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از طریق خود سایت بیمه دات کام، به صورت قسطی اقدام به خرید بیمه موتورسیکلت کنیدبعضی شرکت شرایط پرداخت قسطی را دارند.

محسن ۰۹۰۵۷۵۰۹۳۶۹
15 اسفند 1400

با عرض سلام و خسته نباشید من‌ ماشینم‌ یک سالی هست خراب بوده و داخل پارکینگ خونه بوده و‌ بیمه‌ از ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ تموم‌ شده و‌ چون‌ خراب بود بیمهش نکردم‌ میخواستم‌ ببینم‌ تخفیف شامل‌ حالش میشه‌ یا نه ماشین ۲۰۶مدل ۸۱هست

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تخفیف فقط در زمان های خاصی اعلام می شود.

آقای ملکوتی
15 فروردین 1401

سلام خسته نباشید اگر گواهینامه موتور نداشته باشیم بیمه خسارت میدهد؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله همیشه با صحبت های مختلفی همراه بوده است. در حال حاضر، بر اساس آخرین گفته ها خسارتی پرداخت نمی شود.

اصلانی
28 فروردین 1401

سلام ببخشید بنده درگیر کار هستم و نمیخام طرح بخشودگی هارو از دست بدم سازو کاری دارید که بتونید به ما اطلاع رسانی کنید طرح های بخشودگی رو؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تنها را فعلا بررسی مقاله مربوط در سایت است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید