19 شهریور 1402

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور در شهریور 1402

زمان در نظر گرفته شده برای طرح بخشودگی 100% جرایم بیمه شخص ثالث کلیه وسایل نقلیه در سال 1402، از روز پنج‌شنبه 2 شهریور تا روز شنبه 18 شهریور 1402، به مدت 17 روز و با شرط خرید بیمه یکساله اجرایی شد. برای تمدید آنلاین و خرید سریع آسان بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت بیمه دات کام در کنار شما خواهد بود.

صندوق تامین خسارت‌های بدنی با توجه به پیش‌رو داشتن هفته دولت، آغاز دور دوم سفرهای تابستانی و تردد زائرین اربعین حسینی، پیشنهاد اجرایی شدن طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث را به بیمه مرکزی داد. بر همین اساس صندوق تامین خسارت‌های بدنی از بیمه مرکزی و وزیر امور اقتصاد و دارایی خواست به این موضوع رسیدگی کنند و در صورت موافقت برای اجرایی شدن این طرح هماهنگ شوند.

بیمه مرکزی هر سال در فرصت‌های ویژه‌ای طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث را به مرحله اجرا در می‌آورد و با بخشیدن جرایم شخص ثالث، مالکین و رانندگان را تشویق به خرید و تمدید بیمه شخص ثالث می‌نماید. در صورت موافقت نهادهای مربوطه این طرح امسال هم در هفته دولت به مرحله اجرا خواهد رسید.

استعلام بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث از 2 شهریور 1402

توجه داشته باشید که اجرایی شدن طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث به تایید بیمه مرکزی و وزیر امور اقتصاد و دارایی بستگی دارد. در صورتی که این دو نهاد با این پیشنهاد موافقت نمایند، طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در بازه زمانی مذکور اجرا می‌شود. این طرح برای تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینی لازم‌الاجرا است و شرکت‌های بیمه‌ای موظف به پیروی از آن هستند. 

در این بازه زمانی تمامی دارندگان خودروهای سواری، ماشین‌های سنگین، موتور سیکلت‌ها، ماشین آلات کشاورزی و سایر وسایل نقلیه دارای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، می‌توانند بدون توجه به میزان جریمه‌شان، بیمه خود را تمدید کنند. با توجه به الزام داشتن بیمه شخص ثالث برای همه وسایل نقلیه زمینی، خودروها و موتورسیکلت‌ها، در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث به پارکینگ منتقل می‌شوند. اگر بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو یا موتورسیکلت شما منقضی شده است، می‌توانید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را ببرید.

فرصت طلایی! بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در سال 1402

بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث 1402

اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در شهریور 1402

بر اساس اعلام بیمه مرکزی، تمام دارندگان خودروی سواری، موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی و سایر وسایل نقلیه موتوری زمینی که جریمه بیمه شخص ثالث دارند، در صورت خرید بیمه شخص ثالث یکساله مشمول طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث می‌شوند. این یک فرصت طلایی برای رهایی از جریمه‌ای است که باید پرداخت شود، پس آن را از دست ندهید. این طرح از 2 تا 18 شهریور 1402 اجرا می‌‎شود.

بیمه مرکزی ایران، در هر سال چند نوبت به مالکین وسایل نقلیه موتوری زمینی که بیمه شخص ثالث ندارند، این فرصت را می‌دهد تا بدون پرداخت جریمه دیرکرد، بیمه ثالث خودرو، موتورسیکلت یا سایر وسایل نقلیه را تهیه کنند.

بخشودگی جرایم موتورسیکلت‌های بدون بیمه‌نامه

بیمه مرکزی در راستای حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه و تشویق موتورسیکلت‌سواران بدون بیمه‌نامه شخص ثالث، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها را نیز برای مدت زمان محدودی بخشید. با توجه به این موضوع دارندگان موتورسیکلت‌ها می‌توانند بدون پرداخت جریمه دیرکرد، بیمه‌نامه شخص ثالث خود را تمدید نمایند. این طرح نیز به مناسبت هفته دولت و از دوم تا 18 شهریور 1402 اجرا خواهد شد.

لازم است بدانید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت نیز مانند خودرو به صورت روزانه محاسبه می‌شود. البته قیمت بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها بر اساس نوع کاربری آن‌ها با هم تفاوت دارد.

دلایل اجرایی شدن طرح معافیت 100% بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث 1402

دلایل اجرایی شدن این طرح معافیت 100 درصدی از پرداخت جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث را به عوامل زیر می‌توان نسبت داد:

 • تورم و شرایط اقتصادی خانواده‌های ایرانی
 • فشار تحریم‌های خارجی بر زندگی بیمه‌گزاران
 • گسترش فرهنگ بیمه
 • موج دوم سفرهای تابستانی در شهریور 1402
 • افزایش سفرهای زمینی برای زیارت اربعین 1402
 • موعد سر رسید بیمه خودرو در این بازه زمانی

جرایم دیرکرد بیمه شخص ­ثالث چیست؟

بخشیدن جریمه بیمه شخص ثالث توسط بیمه مرکزی

بخشیدن جریمه بیمه شخص ثالث توسط بیمه مرکزی

بیمه شخص ثالث برای همه دارندگان وسایل نقلیه اجباری است. نداشتن آن حتی برای مدت کوتاهی در حد یک روز عواقبی را برای اشخاص به دنبال خواهد داشت. همان‌طور که می‌توانید برای «تخفیف عدم ­خسارت» از مزایای تخفیف حق بیمه برخوردار شوید. در مقابل، در صورتی که برای تمدید بیمه شخص ثالث، دیرکرد و یا به هر دلیلی وقفه‌ای داشته باشید، ملزم به پرداخت حق بیمه بیشتر خواهید بود. حتی اگر خودرو یا موتورسیکلت شما صفر و در پارکینگ خانه متوقف شده باشد! زیرا بیمه شخص ثالث یک بیمه‌نامه اجباری است و جرایم دیرکرد بیمه شخص ­ثالث به حساب صندوق تامین خسارات بدنی واریز می‌شود.

دلیل عدم بخشودگی آن در شرایط عادی، همین نکته است. جالب است بدانید، اگر نماینده­ بیمه‌ای جریمه دیرکرد ­بیمه را ببخشد، تخلف کرده است. البته بیان این نکته لازم است که جرایم بیمه شخص ثالث فقط برای 365 روز و معادل یکسال محاسبه خواهد شد، یعنی اگر بیش از یک سال است که وسیله نقلیه خود را بیمه نکرده‌اید، کافی است جریمه 365 روز را پرداخت کنید.

مشکلات عدم تمدید بیمه ثالث

مشکلات عدم تمدید بیمه شخص ثالث

عواقب عدم تمدید بیمه شخص ثالث

مبلغ جریمه دیرکرد به حق بیمه شخص ­ثالث شما افزوده می‌شود. عدم تمدید بیمه­‌نامه در تاریخ مقرر، مشکلات فراوانی به همراه خواهد داشت:

 1. جریمه شدن و توقیف وسیله نقلیه، انتقال به پارکینگ در صورت شناسایی آن توسط پلیس راهنمایی و رانندگی
 2. در صورت بروز تصادف و خسارت­‌ها، هیچ مبلغ خسارتی به فرد تعلق نمی‌گیرد. فرد باید تمام هزینه­‌ها را شخصاً تقبل نماید.
 3. در صورت مقصر نبودن وسیله نقلیه نیز، در زمان مبادرت به دریافت غرامت از بیمه فرد مقصر، شرکت بیمه می‌تواند به دلیل بیمه نبودن فرد مقابل در فرایند پرداخت خسارت مشکلاتی ایجاد کرده یا از پرداخت خودداری نماید.
 4. غیرقابل فروش و انتقال بودن وسیله نقلیه: زیرا تعویض پلاک برای خودرو و موتورسیکلت فاقد بیمه شخص ثالث انجام پذیر نیست.

همه مشکلات یاد شده، اتلاف زمانی و مالی را به دنبال دارند. حال اگر نگرانید که تاریخ انقضای بیمه شخص ثالث خود را فراموش کنید، می‌توانید که اطلاعات بیمه نامه خود را در بخش یاد آور بیمه سایت بیمه دات کام درج کنید. با این کار از مزایایی به شرح زیر برخوردار می‌شوید.

استعلام بیمه شخص ثالث

مزایای ثبت تاریخ تمدید بیمه در یادآور بیمه دات کام

الف) بخش پشتیبانی مشتریان بیمه دات کام با تماس تلفنی و پیامک، زمان سررسید بیمه‌نامه شما را یک هفته قبل از موعد مقرر جهت تمدید یادآوری خواهد کرد. بر اساس تجربه یادآوری پیامکی تاثیر کمی در تمدید بیمه‌نامه دارد. بیمه دات کام جهت رفاه شما، با تماس تلفنی و یادآوری سررسید تاریخ بیمه، ریسک فراموشی تمدید بیمه‌نامه را کاهش می‌دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” صفر تا صد راهنمای بیمه شخص ثالث “را بخوانید

ب) قانون جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به علت اجباری بودن این بیمه­‌نامه تصویب شده است. رقم جریمه دیرکرد به صورت روز شمار محاسبه می‌شود. حداکثر جرایم برای ۳۶۵ روز در نظر گرفته می‌شود. یعنی اگر چند سال هم خودرو یا موتورسیکلت شما بیمه‌نامه نداشته باشد، جریمه دیرکرد فقط به مدت یک سال برای شما درنظر گرفته می‌شود. تعداد سال‌های بیشتر عدم پرداخت جرایم، تاثیری در افزایش آن ندارد.

چگونه جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث 1402 محاسبه می‌شود؟

نوع خودرو در محاسبه جریمه بیمه شخص ثالث موثر است.

نوع خودرو در محاسبه جریمه بیمه شخص ثالث موثر است.

عوامل تاثیرگذار در مقدار جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث شامل مواردی مانند نوع خودرو، تعداد سیلندر، ظرفیت بار خودرو و مواردی از این دست است. جریمه دیرکرد هر روز برابر با حق بیمه کامل بدون تخفیف تقسیم بر تعداد روز سال یعنی ۳۶۵ روز + هزینه پرداختی است که در جدول زیر ذکر شده است.

البته توجه نمایید که جدول زیر مربوط به جریمه خودروهایی است که تخفیف عدم خسارت بیمه آن‌ها صفر باشد:

 

نوع وسیله نقلیه

جریمه دیرکرد (به تومان)

سواری کمتر از ۴ سیلندر

۸۳۴۹

سواری پیکان، پراید و سپند

۹۸۸۸

سواری سایر چهار سیلندر

۱۱۶۲۲

سواری بیش از چهار سیلندر

۱۳۰۰۸

موتورسیکلت گازی

۲۰۷3

موتورسیکلت دنده ای یک سیلندر

۲۵۳3

موتورسیکلت دو سیلندر به بالا

۲۷۸2

موتورسیکلت سه چرخ

۲۹۹2

بارکش تا ۱ تن

10300

بارکش بیش از ۱ تن تا ۳ تن

۱۲۳۱7

بارکش بیش از ۳ تن تا ۵ تن

۱۵۵90

بارکش بیش از ۵ تن تا ۱۰ تن

۱۹۹۷4

بارکش بیش از ۱۰ تا ۲۰ تن

۲۳۲۴4

بارکش بیش از ۲۰ تن

۲۴۶۳3

آیا جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث بر تخفیفات عدم خسارت تاثیرگذار است؟

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در سال 1402

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در سال 1402

خبر خوبی هم که داریم این است که میزان جریمه دیرکرد بیمه شخص ­ثالث تاثیری بر تخفیفات خودرو ندارد. اگر خودروی شما دارای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث است، تخفیف‌های عدم خسارت به شما تعلق می‌گیرد؛ ولی فراموش نکنید که جریمه دیرکرد بیمه ثالث به هیچ وجه حذف یا بخشوده نمی‌شود. مگر شرایط خاصی همانند توقف خودرو در پارکینگ راهنمایی و رانندگی یا شرایط معافی اعلامی از طرف بیمه مرکزی باشد. پس منطقی است که هرچه زودتر از فرصت بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث  استفاده نمایید.

با اعلام طرح های بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در سال 1402 که توسط بیمه مرکزی اعلام می گردد، از طریق همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام

کارگزاری رسمی بیمه دات کام از محدود کارگزاری‌های رسمی آنلاین صنعت بیمه به شمار می‌آید. این سامانه آنلاین بیمه با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته است خدمات گسترده‌ای را در موضوعات مختلف خرید، مقایسه و استعلام اینترنتی بیمه ارائه دهد. محاسبه جریمه روزانه دیرکرد بیمه شخص ثالث نیازمند دقت و جامعیت اطلاعات است که در این حوزه نیز، بیمه دات کام امکان استعلام جرایم بیمه شخص ثالث، اجرایی کردن طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث و تمدید بیمه ­نامه را در سایت خود فراهم آورده است. کاربران می‌توانند به راحتی و با چند کلیک ساده استعلام بیمه‌نامه ثالث خود را گرفته و اقدامات لازم را انجام دهند.

جمع بندی:

همانطور که می‌دانید مهم‌ترین بیمه خودرو، بیمه شخص ثالث است که داشتن آن برای تمامی مالکان خودرو الزام قانونی دارد. حال اگر موعد تمدید بیمه ثالث شما برسد و آن را تمدید نکنید، چه اتفاقی می افتد؟ شاید فکر کنید اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشید، تا وقتی تصادف نکنید مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد، اما سخت در اشتباه هستید. در حقیقت جریمه عدم تمدید بیمه شخص ثالث به صورت روز شمار و خودکار است! یعنی شما به ازای هر روزی که از موعد تمدید بیمه ثالث خودروتان بگذرد، باید جریمه دیر کرد بیمه شخص ثالث پرداخت کنید.

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که در زمان مقرر نسبت به تمدید بیمه شخص ثالث اقدام نکرده‌اید، خبر خوبی برای شما داریم؛ (100% جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث شما بخشیده خواهد شد!) در سال 1402، از روز پنج‌شنبه 2 شهریور تا روز شنبه 18 شهریور، به مدت 17 روز و با شرط خرید بیمه یکساله تمامی جرایم صفر خواهد شد. یعنی فرقی نمی‌کند 1,000 تومان جریمه دیرکرد داشته باشید یا 500,000 تومان، در صورت اقدام برای تمدید یک ساله بیمه شخص ثالث در تاریخ مذکور می‌توانید از این شرایط فوق العاده بهره‌مند شوید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران
25 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران؛ صفر تا صد بیمه لیفتراک، جرثقیل، لودر و…

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران یکی از زیرشاخه‌های بیمه مهندسی است. اجاره‌کنندگان و یا صاحبان این ماشین آلات، می‌بایست این بیمه را خریداری کنند تا با خیالی آسوده از این وسایل پر خطر استفاده نمایند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
میلاد
24 شهریور 1402

سلام چطور به صورت تلفنی سوال کردم گفتن طرح مورد نظر تایید نشده ؟ این طرح همچنان هست یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه مرکزی بیمه پایان رسیده است. طرح دیگری به مرحله اجرا در نیامده است.

person
حامد
19 شهریور 1402

سلام اقا من یادم رفته بازم تمدید میشه جناب ک من بتونم بیمه کنم یا ن؟؟؟
اخه راهی داره لطفا راهنمایی کنین ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  طرح بخشودگی جرایم شخص ثالث بیمه مرکزی دیروز به پایان رسید. اما با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله از بیمه دات کام، از روز 19 شهریور تا 26 شهریور جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث شما به وسیله بیمه دات کام پرداخت می شود.

person
Hamed
18 شهریور 1402

سلام عذرخواهم من یادم رفته بودش و الان موندم چیکارکنم و بیمه نکردم
باز هم تمدید میکنن جناب ک بیمه کنم لطفا راهنمایی کنین

  person
  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر مهلت شرکت در طرح بخشودگی بیمه مرکزی به اتمام رسیده است. اما از تاریخ 19 الی 26 شهریور با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله از بیمه دات کام تمامی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث شما توسط این کارگزاری پرداخت می شود و شما بدون پرداخت جرایم دیرکرد می توانید خودروی خود را بیمه کنید.

person
شیما
18 شهریور 1402

سلام. فرصت بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث تا کی هست؟ آیا برا وانت هم میشه ازش استفاده کرد؟ من وانت دارم سه ماهه بیمه م تموم شده و جریمه میشم قطعا. باید چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث تا پایان روز شنبه 18 شهریور است. بله می توانید با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله در روز 18 شهریور از پرداخت جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث خود معاف شوید.

person
تمجیدی
17 شهریور 1402

سلام ۱۸ هم بخشودگی‌ داره

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام. بله دوست عزیز. روز 18 شهریور هم طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث بیمه مرکزی بر قرار است.

person
Hoseyni.
14 شهریور 1402

سلام
من ماشینم رویک ماه قبل از اینکه بخشنامه شهریور1402 بیادیعنی مرداد1402بیمه یک ساله به صورت قسطی کردم. جریمه دیرکردیک ساله هم دارم آیا بخشودگی جرائم بیمه شامل من هم می شود.

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله باید جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث خود را پرداخت کنید. با بیمه خود تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
Hoseyni.
14 شهریور 1402

سلام

person
الیاس
14 شهریور 1402

سلام. طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث هنوز وقت داره؟ اگر بیمه شش ماهه برای کامیونم بگیرم جریمه هامو می بخشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام. در روز 18 شهریور طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه مرکزی به پایان می رسد. برای شرکت در این طرح باید بیمه نامه یک ساله را خریداری کنید.

person
کیوان
13 شهریور 1402

سلام. طرح بخشودگی تا کی هست؟ من مسافرتم از هر جاذ بیمه بخرم اوکیه؟ یا باید توی شهر خودمون بیمه بخریم؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث تا 18 شهریور زمان دارد. بله می توانید بیمه را به صورت اینترنتی از هر جا که هستید خریداری کنید.

person
علی
12 شهریور 1402

این طرح بخشودگی رو میشه بیمه کوتاه مدت خرید براش؟ من ده ساله موتور دارم تا حالا یه بارم تصادف نکردم چرا باید الکی پول بیمه بدم اونم بی استفاده؟ از کجا میخوان بفهمن بیمه نداشتیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر. برای اینکه مشمول طرح بخشودگی جرایم دیرکرد خودرو شوید باید بیمه شخص ثالث یک ساله را خریداری کنید. خرید بیمه شخص ثالث از طرف قانون اجباری است. در صورت مشاهده توسط پلیس موتور شما توقیف و جریمه خواهید شد. به وسیله استعلام پلاک وسیله نقلیه متوجه می شوند که بیمه شخص ثالث ندارید.

person
فائزه 65
11 شهریور 1402

من یک ماشین در پارکینگ دارم که 4 ساله خوابیده. الان یعنی من باید به اندازه 4*365*۸۳۴۹ تومان جریمه بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز.
  جریمه دیرکرد فقط برای یکسال لحاظ می شود.
  اگر تا 18 شهریور خودروی خود را بیمه کنید از پرداخت جریمه دیرکرد به طور کامل معاف می شوید.

person
میکائیل موسوی
08 شهریور 1402

وقت بخیر.
آیا جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث روی تخفیف های بیمه تاثیر داره؟ فرصت بخشودگی تا کیه؟برای همه وسایل نقلیه میشه شرکت کرد؟شرایطش چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز خیر تاثیری ندارد. فرصت بخشودگی تا 18 شهریور است. بله برای همه وسایل نقلیه موتوری است. با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله مشمول طرح بخشودگی می شوید.

person
ماریا
07 شهریور 1402

سلام. توی طرح بخشودگی اگر جریمه دیرکرد پرداخت کرده باشیم چند روز قبلش، بهمون پسش میدن؟ چجوری میشه اونو باطل کنیم توی این شرکت کنیم/؟

  person
  نویسنده بیمه
  08 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خیر جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث پرداخت شده را باز نمی گردانند.

person
احسان
06 شهریور 1402

سلام برای افرادی که هفته پیش این طرح، بیمه کردند و جریمه هم دادند چیزی عودت داده میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خیر جریمه پرداخت شده عودت داده نمی شود. پرداخت جریمه دیرکرد برای همه اجباری است.

person
سینا
06 شهریور 1402

سلام. بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث چه شرایطی داره ؟ برا وانت هم اجرا میضه؟ کجا ببرم بیمه کنم ماشین رو؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام. با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله تا 18 شهریور تمامی جرایم شما بخشوده می شود. می توانید از سایت بیمه دات کام بیمه شخص ثالث خود را خریداری کنید.

person
samaneh
05 شهریور 1402

سلام. این طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث الان اجرا شده؟ چطوری بدون جریمه بیمه بخرم؟ از همین بیمه دات کام میشه خرید طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث رو؟

  person
  نویسنده بیمه
  06 شهریور 1402

  سلام. بله از 2 شهریور شروع شده و تا 18 شهریور ادامه دارد. برای خرید بیمه شخص ثالث یک ساله بدون پرداخت جریمه هم می توانید از سایت بیمه دات کام بیمه یک ساله را خریداری کنید.

person
اکبری فر د
04 شهریور 1402

سلام. برای اینکه جریمه های شخص ثالثمون بخشیده شه باید از جای خاصی بیمه بخریم یا از پلیس راهور نامه بگیریم>؟ داستان چجوریه داداش؟ من سه سال جریمه برا وانت دارم لطف کنی بگی ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  05 شهریور 1402

  سلام. شما با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله در زمان اجرای طرح بخشودگی مشمول این طرح خواهید شد.

person
سامان
03 شهریور 1402

سلام. برای بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه موتور باید کجا برم؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. کافی است به یکی از نمایندگی های بیمه شخص ثالث مراجعه کرده و بیمه شخص ثالث یکساله را خریداری کنید. می توانید برای خرید بیمه شخص ثالث به کارگزاری اینترنتی بیمه دات کام مراجعه نمایید.

person
کیوان
02 شهریور 1402

سلام. طرح از ۲ شهریور یعنی امروز اجرا می شه؟ من میخام توی این طرح شرکت کنم. میشه بگید برای این که مشمول طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث بشم باید چیکار کنم؟ ماشینم سمنده.

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. بله این طرح از 2 شهریور به اجرا در آمده است. برای این که مشمول طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث شوید باید بیمه شخص ثالث یکساله را خریداری کنید.

person
سینا
01 شهریور 1402

سلام. بیمه شخص ثالث م شیش ماهه تموم شده. دوم شهریور قطعا طرح اجرا میشه؟ یعنی از فرذا؟ میخام بیمه بخرم ولی جریمه ندم

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام. بله طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث از 2 شهریور تا 18 شهریور اجرا می شود. بله می توانید در طرح شرکت کنید و خودرو خود را بیمه نمایید.

person
صمد
31 مرداد 1402

من موتور سیکلتم به سرقت رفته بود قبلشم از کسی خریدم بیمه نداشت..الان پیدا شده بعد دو سال ..میخام بیمش کنم تخفیف شاملم میشه؟؟برا یک سال فقط شاملم میشه تخفیف یا همه ی جرایم برداشته میشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام صمد عزیز.
  اگر در طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث که از 2 شهریور تا 18 شهریور اجرا می شود، بیمه شخص ثالث یکساله را خریداری کنید. تمام جرایم دیرکرد شما بخشیده خواهد شد. شما می توانید بیمه شخص ثالث یک ساله را به صورت قسطی و بدون نیاز به چک و سفته از بیمه دات کام خریداری نمایید.

person
آر وی
31 مرداد 1402

سلام وخسته نباشید ، ببخشید کسی که ۱۳ماه از بیمه قبلیش گذشته با چه صورته ؟یعنی کل جریمه بخشیده میشه ؟؟ سپـــــــــــــاس از لطفتون 🙏🙏

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز.
  بله تمام جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث شما در طرح بخشودگی به شرط خرید بیمه نامه یک ساله بخشیده می شود.

person
مهرداد
31 مرداد 1402

سلام
ممنونم از وقتی که برای پاسخگوئی می‌گذارید،
لطفا بفرمائید آیا با استفاده از این بخشودگی ، امکان خرید بیمه یک‌ساله مانند سالهای قبل ، بصورت اقساط (نصف مبلغ بیمه نقدی و مابقی در پنج قسط) وجود دارد ؟
با سپاس فراوان

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  در طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث به مد ت 17 روز از 2 الی 18 شهریور با خرید بیمه یک ساله شخص ثالث جرایم دیرکرد شما بخشیده می شود. برای خرید قسطی بیمه باید از طریق کارگزاری هایی مانند http://www.bimeh.com اقدام نمایید.

person
محسن
31 مرداد 1402

سلام. موتورسیکلت ها هم تو طرح بخشودگی جرایم شخص ثالث هستن؟ اگر اره مدارک چی میخواد؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بله بر اساس خبر اعلام شده به وسیله بیمه مرکزی، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث، برای موتور سیکلت‌های فاقد بیمه نامه شخص ثالث نیز بخشوده خواهد شد. این طرح از دوم تا 18 شهریور 1402 اجرایی می شود.

person
کیوان
30 مرداد 1402

سلام. این جرایم شخص ثالث چیه؟ چرا طرح بخشودگی براش میذارن؟ همون جریمه های راهنمایی و رانندگیه که میشیم؟ میشه جواب سوالامو بدین

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام. جرایم بیمه شخص ثالث برای دارندگان وسایل نقلیه ای است که تاریخ انقضا بیمه شخص ثالث آنها گذشته و بیمه نامه خود را تمدید نکرده اند یا اصلا بیمه نامه شخص ثالث را خریداری نکرده اند. خیر این جریمه از جرایم رانندگی مجزا است.

person
میلاد
30 مرداد 1402

سلام. آقای کارشناس محترم آیا جرایم شخص ثالث ماشین سنگین هم رو می بخشند؟ یا این طرح بخشودگی جرایم شخص ثالث فقط برا ماشینه و موتور

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بله در طرح بخشودگی جرایم شخص ثالث، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث ماشین های سنگین را هم می بخشند.

person
شهرام
30 مرداد 1402

سلام برا موتوری که بیمه نداشته هم میشه از این طرح بیمه شخص ثالث خرید ؟ یا بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث فقط برا ماشینه ؟ گواهینامه هم دارم

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بله می توانید از 2 تا 18 شهریور با خرید بیمه نامه یکساله مشمول طرح بخشودگی جرایم شخص ثالث موتورسیکلت شوید.

person
ستاره رضایی
30 مرداد 1402

سلام. من یک خودرو سواری دارم که سه ساله بیمه نشده و از تو پارکینگ هم بیرون نیومده. تو این طرح چقدر از جریمه رو می بخشن؟ شرایطش چیه؟ منم میتونم تو این طرح ماشینو بیمه کنم تا بفروشمش؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید در طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث با خرید بیمه شخص ثالث یک ساله خودرو را بیمه کنید.

person
اصغر
29 مرداد 1402

سلام. تو طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث جریمه های چند سال رو می بخشمند؟ آیا تخفیفاتمون با داشتن جریمه دیرکرد از بین میره؟ اگه میشه جواب سوالمو زود بدین!

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام. تمام جرایم دیرکرد در طرح بخشودگی جرایم شخص ثالث بخشیده می شود. خیر، جریمه دیرکرد روی تخفیفات بیمه شخص ثالث تاثیری ندارد.

person
منصوره
29 مرداد 1402

سلام. وقت شما بخیر.
من دو ماه از تاریخ اعتبار بیمه نامه م گذشته. بنظرتون صبر کنم طرح بخشودگی اعلام شه بعد بیمه شخص ثالث بخرم، یا همین الان اقدام به خرید بیمه شخص ثالث کنم؟ اصلا طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث شرایطش چی هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. توصیه ما این است که حتی اگر یک ساعت از تاریخ انقضای بیمه نامه شما گذشته است نسبت به خرید و تمدید بیمه نامه اقدام کنید. چون رانندگی با خودروی بدون بیمه نامه خطرات زیادی دارد. اما اگر در مورد طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث می خواهید بدانید باید بگوییم در این طرح با خرید بیمه شخص ثالث یکساله تمامی جرایم دیرکرد شما بخشیده خواهد شد.

person
سهند امیرمردانی
29 مرداد 1402

سلام. من یه وانت دارم حدود سه سال هست بیمه ش رو تمدید نکردم. اگر الان بیمه رو تمدید کنم بهم تخفیف میدن توی جریمه ؟ یا جریمه توی طرح بخشودگی کامل حذف میشه؟ تا حالا افسر راهنمایی رانندگی جریمه م نکرده و تصادفم نکردم! ولی چون سه سال بود تمدید نکرده بودم گفتم هزینه ش زیاد میشه! برای سه سال چقدر جریمه دیرکرد میگیرن؟

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز.
  ابتدا بهتر است بدانید جریمه دیرکرد فقط برای یکسال و معادل 365 روز تعیین می شود.
  در طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بخشیده می شوند. خارج از طرح اگر بیمه نامه شخص ثالث را تمدید یا خریداری کنید باید جریمه دیرکرد یکسال را نیز پرداخت نمایید.

person
مهسا
18 مرداد 1402

بخشودگی جرایم به شرکت بیمه کننده ربط داره ؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  خیر. بخشودگی به وسیله بیمه مرکزی و وزیر امور اقتصاد و دارای تایید و اجرا می شود و صندوق خسارات بدنی از این موضوع حمایت می کند.

person
ثریا
18 مرداد 1402

چه جوری باید شامل بخشودگی شد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  باید منتظر باشید تا طرح بخشودگی جرایم شخص ثالث اجرا شود.

person
فاطمه
18 مرداد 1402

تاریخ بخشودگی جرایم برای 1402 دقیقا کی هستش ؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. پیشنهاد آن برای 2 تا 18 شهریور است اما تاریخ دقیق اجرایی شدن آن هنوز اعلام نشده است.

person
رضا
18 مرداد 1402

جریمه دیرکرد چه جوری حساب میشه؟ الان زده من 5 میلیون جریمه ام 😐😐😐

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. بر اساس فرمول جریمه دیرکرد هر روز برابر با حق بیمه کامل بدون تخفیف تقسیم بر تعداد روز سال یعنی ۳۶۵ روز + هزینه پرداختی

person
علی
18 مرداد 1402

چه جوری باید درخواست بخشودگی بدیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام. باید منتظر بمانید طرح بخشودگی جرایم شخص ثالث اعلام شود.

person
شایان
17 مرداد 1402

سلام دوم شهریور ۱۴۰۲ بخشش جرائم دیرکرد شخص ثالث به احتمال خیلی زیاد و بر طبق روال همیشه اجرا خواهد شد؟گر درخواست کرده باشند موافقت میشه موردی نبوده که مخالفت بشه و از همون تاریخ دوم شهریور باید اقدام کنیم؟زودتر م میشه خرید کرد؟و سوال آخر برای خریدن بیمه بصورت اینترنتی و استفاده از تخفیف هاچطوری مطمئن بشیم که صفحه و حسابی که پول واریز میکنیم جعلی و کلاهبرداری نباشه و حتما ثبت بشه و مدارک بیمه کردن کی بدست ما می‌رسد؟تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  18 مرداد 1402

  از کارگزاری های مجاز مانند بیمه دات کام برای خرید بیمه اقدام کنید.

person
سال 1402
18 تیر 1402

سلام در سال 1402 بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث چه زمانی داریم

  person
  نویسنده بیمه
  19 تیر 1402

  سلام دوست عزیز. هنوز اعلام نشده است.

person
سعید
03 اردیبهشت 1402

سلام
الان که طرح بخشودگی جرایم بیمه نیست چطوری میتونم جریمه بیمه نامه رو کم کنم

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. نمی توانید باید تا زمان اعلام شدن بخشودگی بعدی صبر کنید یا تمام جرایم را پرداخت کنید.

person
فرشید کلوچه ای
31 فروردین 1402

من یکدستگاه موتورسیکلت مدل۹۳ خریدم که تاالان بیمه نشده اگر برای بیمه اقدام کنم شامل جریمه میشوم

  person
  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. بله باید جریمه 365 روز را پرداخت کنید.

person
پریسا
27 فروردین 1402

سلام برای ماشین سواری ۴ سیلندر ۷ساله که بیمه نشده و یا افتاده بوده. الآن چطور باید دوباره بیمه کرد و جریمه چجوریه؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. شما جریمه دیرکرد 365 روز را باید پرداخت و سپس برای خرید بیمه شخص ثالث خود اقدام کنید.

person
بهزاد اسماعیلی
21 فروردین 1402

با سلام و درود و عرض خسته نباشید.
شرمنده ببخشید مزاحمتون شدم میشه بفرمایید احتمال بخشودگی جرایم دیرکرد شخص ثالث کی هستش ‌.؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. طرح بخشودگی برای 1402 هنوز اعلام نشده است.

person
محمد حسین
12 بهمن 1401

بخشودگی جرایم بیمه توی بهمن ۱۴۰۱ از چه تاریخی اعلام شده؟
میخام برم موتورم رو بیمه کنم

  person
  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث از ۱۳ آذر تا پایان روز ۳۰ آذر ماه بود و تاریخ جدیدی هنوز اعلام نشده است.

person
شادمهر
15 دی 1401

سلام.من جریمه دیرکرد دارم.احتمال داره بهمن ماه دوباره طرح بخشودگی بذارن؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 دی 1401

  سلام شاید بگذارند.

person
احمد
30 آذر 1401

سلام
بنده مهر ماه بیمه ثالث رو با جریمه تمدید کردم
الان بخشودگی گذاشتن میتونم جریمه رو پس بگیرم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 آذر 1401

  سلام خیر

   person
   جواد
   09 دی 1401

   سلام وقت بخیرمن میخوام خودروموبیمه کنم وقبلاشنیده بودم که معمولا15بهمن ماه طرح بخشودگی اجرایی میشه ومنتظربودم که 15بهمن ماه طرح اجرابشه تابیمه کنم العان دوباره طرح کی اجرامیشه بنظرشما

    person
    نویسنده بیمه
    09 دی 1401

    سلام وقت بخیر عموما در دهه فجر ، بیمه مرکزی طرح بخشودگی رو اعمال می کنه و تا به حال هم این اصل برقرار بوده و شما می تونید در این بازه زمانی طلایی ، بیمه شخص ثالث خودروی خود را یک ساله بیمه نمایید بدون این که ملزم به پرداخت جریمه دیرکرد تمدید بیمه خودروی خود باشید.

    person
    نویسنده بیمه
    09 دی 1401

    سلام وقت بخیر جواد عزیز
    بله عموما در دهه فجر ، بیمه مرکزی بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث بر حسب عادت همیشگی درنظر می گیرد.

person
حسینی
20 آذر 1401

سلام اقامن سه چهارسال جلوترباوانت چندتاکارگرتصادف کردم خلاصه صندوق بیمه بصورت وام قراربودپرداخت کند.حالازنگ زده ازبیمه میکه 70درصدبخشوده شده ایاراسته.بایدچکارکنم ممنوع

  person
  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام شما باید با خود دفتر بیمه تماس بگیرید. اینکه چه چیزی بوده است، ما مطلع نیستیم.

person
Aref. Ahwazi
10 آذر 1401

سلام وقت بخیر
بنده ۹ماه تمام خودروی شخصی خود را بیمه نکردم و در پارکینگ خانه پدریم بود منتظر بخشودگی بیمه هستم میشه لطف کنید تاریخ بخشودگیهای بیمه شخص ثالث چه تاریخی هست.. ممنون میشم.. یاحق 🌹🙏

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام اعلام شود در همین صفحه مشخص خواهیم کرد.

   person
   مهدی همدانی
   13 آذر 1401

   سلام
   امسال هم امکان داره که از ۲۰ آذر تا ۱۰ دی بخشودگی جریمه دیرکرد شخص ثالث برای خودروهای شخصی اعلام بشه؟؟؟؟؟؟
   مثل سالهای قبل که سالگرد تاسیس بیمه هستش این بازه زمانی فکرمیکنم

    person
    کارشناس بیمه
    14 آذر 1401

    سلام این را باید خود بیمه مرکزی اعلام کند.

person
سعید
07 آذر 1401

سلام
الان بخشودگی بیمه ثالث برای خودرو های شخصی نیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 آذر 1401

  سلام اگر اعلام شود همه خودروها را شامل خواهد شد.

person
مرتضی
05 مهر 1401

سلام
موتوری که دارم روی پلاک قبلی تا ماه قبل بیمه بود اما الان که پلاک عوض کردم چون یکسال موتور نداشتم تاریخ بیمه قبلی یکسال قبل میزنه و یکسال جریمه دیر کرد میخوره در صورتی که موتور بیمه داشته.
راهکارش چیه موتور بیمه بوده دیرکرد چیه چرا الکی باید دیرکرد بدم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 مهر 1401

  سلام با دفتر خود بیمه تماس بگیرید. وقتی بیمه دارد، جریمه دیرکرد نمیخورد.

person
منوچهر علی
26 مرداد 1401

سلام و خسته نباشید به تمامی کارکنان بیمه دات کام
بنده به دلیل اعتماد کردن به اخبار اشتباه خبرگزاری صدا و سیما که در کد خبری ۳۵۱۳۹۸۰ که به اشتباه‌ تاریخ ۲۸ تیر الی ۲۸ مرداد را ثبت کرده اند و بنده به خیال خود که هنوز هم زمان برای بخشودگی میباشد و با قرض و قوله و به هزار بدبختی امروز ۲۶ مرداد توانستم مبلغ خرید بیمه یکساله را فراهم نمایم ولیکن زمان به پایان رسیده و الان بنده چه خاکی بر سرم باید بریزم که باز هم نمیتوانم خودروی پراید قراضه ام را بیمه کنم.
آیا جایی برای بردن شکایت و پیگیری و نتیجه گیری وجود دارد؟
ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کار خاصی نمی توان کرد. البته در خصوص شکایت از صداوسیما که اطلاع نداریم.

person
قلیچ
15 مرداد 1401

سلام بخشودگی جریمه بیمه موتور سیکلت چقدر است؟ بر چه اساسی حساب میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام همه موتورها می توانند استفاده کنند.

person
جواد
30 تیر 1401

سلام. عموماً مهلت این طرح رو ۳۰ روزه و تا ۲۸ مرداد اعلام کردن اما شما گفتین ۲۰ روزه و تا ۱۵ مرداد.
امکانش هست منبعی معرفی کنین؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام در اخرین آخر مهلت 20 روزه اعلام شد.

person
آرین ساسانی
15 تیر 1401

اگه بیمه شخص ثالث موتور ندشاته باشیم موتور و توقیف میکنن؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله.

person
mahmood golozar
11 تیر 1401

با توجه به اینکه عید نزدیکه جرایم شخص ثالث رو نمیبخشن>

  person
  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، چیزی اعلام کنند، در همینجا می نویسیم.

person
مصطفی محمدی
12 خرداد 1401

سلام قربان میخواستم بدونم چه تاریخی بخشودکی جرایم بیمه موتور سیکلت اعلام میشه چون خیلی ها در این شرایط توان پرداخت خود بیمه هم ندارن چه برسه به جریمه آن اگه میدونید اعلام فرمائید اگر هم نمیدونید انعکاس دهید. مرسی

  person
  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، زمان مشخصی ندارد اما بیشتر اعیاد و روز 22 بهمن است.

person
سیاوش
11 خرداد 1401

با سپاس از توجه و حوصله شما در پاسخ به کامنت های کاربران
شاید باور نکنید اما دیروز طبق سالهای گذشته در این ایام که زمان تمدید بیمه نامه خودرو بود هنگام جستجوی مدارک بیمه نامه ناگهان برق ازم پرید و در کمال بهت متوجه شدم سال گذشته بیمه ام را تمدید نکردم. باور بفرمایید کم مانده بود سکته کنم خدارو شکر میکنم که در این مدت دچار حادثه ای نشده بودم فی الحال با توجه به وضعیت نامناسب مالی و مشاهده مجموع مبلغ بیمه نامه و جریمه فعلا ماشین را در پارکینگ گذاشتم به امید اینکه بزودی طرح بخشودگی اجرا بشه و بتونم بیمه را تمدید کنم.تقویم نگاه میکردم متاسفانه به این زودی ها هیچ مناسبت خاصی یا اعیادی مشاهده نکردم.
هموطنان گرامی خیلی مواظب باشید که خدای نکرده مثل بنده بیمه تان را فراموش نکنید که یک اشتباه اینچنینی میتونه پناه بر خدا زندگی آدمو به باد بده
با تشکر

person
مسعود
30 فروردین 1401

سلام خسته نباشید ممنون هستم از همه شما زحمت کشان انشاالله هر چی خواسته شما هست خدا بهتون بدهد خدا شاهد است یک وانت پیکان مدل ۱۳۶۶ دارم خیلی وقت ها نمی تونم بیمه اش کنم بخاطر هزینه اش الان هم که مدتی است جریمه برای دیر کرد گذاشتند خدا می داند که خیلی بدتر شده تحت هیچ شرایطی نمی توانم بیمه اش کنم اونی که داره هر سال ماشینش را بیمه می کنه و هر سال هم ماشین عوض می کنه دولت و دست اندر کاران باید محبتی بکنند یک فکری برای آنهایی که ندارند بکنند ما اولا با ترس و وحشت رانندگی می کنیم می فرمایید رانندگی بدون بیمه نکنید واقعا مجبور هستیم اگر می توانستیم صد در هزار رانندگی نمی کردیم و میدونیم هم که اگر اتفاق بیفتد جایمان زندان است ناعلاجی این کار را می کنیم دستمان به جایی که نمی رسد از شما بزرگواران واقعا عاجزانه خواهش والتماس می کنیم حرف من و امثال من را به دولت مردان و مسعولین بیمه اقلاکن حتما برسانید واقعا مشکل داریم التماس می کنیم کمک ما بکنید حرف زیاد شد از همه عزیزان عذر خواهی می کنم امیدوارم تو این یک مورد کمک حال منو امسال من باشید خدا عوضش را بهتون خواهد داد .

person
اصلانی
28 فروردین 1401

سلام ببخشید بنده درگیر کار هستم و نمیخام طرح بخشودگی هارو از دست بدم سازو کاری دارید که بتونید به ما اطلاع رسانی کنید طرح های بخشودگی رو؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، تنها را فعلا بررسی مقاله مربوط در سایت است.

person
آقای ملکوتی
15 فروردین 1401

سلام خسته نباشید اگر گواهینامه موتور نداشته باشیم بیمه خسارت میدهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این مساله همیشه با صحبت های مختلفی همراه بوده است. در حال حاضر، بر اساس آخرین گفته ها خسارتی پرداخت نمی شود.

person
محسن ۰۹۰۵۷۵۰۹۳۶۹
15 اسفند 1400

با عرض سلام و خسته نباشید من‌ ماشینم‌ یک سالی هست خراب بوده و داخل پارکینگ خونه بوده و‌ بیمه‌ از ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ تموم‌ شده و‌ چون‌ خراب بود بیمهش نکردم‌ میخواستم‌ ببینم‌ تخفیف شامل‌ حالش میشه‌ یا نه ماشین ۲۰۶مدل ۸۱هست

  person
  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تخفیف فقط در زمان های خاصی اعلام می شود.

person
علیرضا امراه
24 بهمن 1400

سلام و درود و وقت بخیر
بالاخره از چه طریقی میتونیم بیمه شخص ثالث اقساطی رو برای موتورسیکلت تهیه کنیم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید از طریق خود سایت بیمه دات کام، به صورت قسطی اقدام به خرید بیمه موتورسیکلت کنیدبعضی شرکت شرایط پرداخت قسطی را دارند.

  person
  مهرداد
  31 مرداد 1402

  سلام
  ممنونم از وقتی که برای پاسخگوئی می‌گذارید،
  لطفا بفرمائید آیا با استفاده از این بخشودگی ، امکان خرید بیمه یک‌ساله مانند سالهای قبل ، بصورت اقساط (نصف مبلغ بیمه نقدی و مابقی در پنج قسط) وجود دارد ؟
  با سپاس فراوان

person
امیر
22 بهمن 1400

سلام تاکی وقت هست و این طرح تا کی ادامه داره منظورم اینکه تا کی میتونیم از این بخشودگی استفاده کنیم

  person
  کارشناس بیمه
  22 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز ما در قالب مقاله ای که ارائه کردیم ، توضیح دادیم که این طرح برای آخرین بار در سال 1400، از 20 بهمن تا 10 اسفند هست و برای تمدید بیمه شخص ثالث خودرو و موتور خود می توانید از این فرصت نهایت استفاده رو ببرید.

   person
   مهدی
   13 اسفند 1400

   سلام‌ من در این‌مدت تخفیفات بیمه ای ۲۰ بهمن تا ۱۰ اسفند در بیماری سختی بودم و نتوانستم به بیمه مراجعه کنم آیا امکان تمدید مجدد بخشودگی جریمه بیمه خودرو وجود دارد؟ممنون

    person
    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر اعلام شود، در همینجا اطلاع خواهیم داد.

person
نگار
18 بهمن 1400

بخشودگی بیمه شخص ثالث فقط برای موتور سیکلته در بازه زمانی ۲۰بهمن تا ۱۰اسفند ..یابرای ماسینهای سواری هم هست
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام نگار عزیز این بخشودگی شامل همه وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت است.

person
محمد
12 بهمن 1400

سلام،بخشودگی جرائم دیرکرد خودرو هم از ۲۰ بهمن تا ۱۰ اسفند است!؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام بله دوست عزیز آخرین تاریخ اعلام بخشودگی سال 1400 تا کنون از 20 بهمن شروع می شود و تا 10 اسفند ادامه دارد.

person
محمد
12 بهمن 1400

سلام طرح بخشودگی جرائم هنوز اعلام نشده؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز اتفاقا امروز بیمه مرکزی بخشودگی بهمن ماه رو اعلام کرد و ما در مقاله به روز رسانی کردیم. تمدید بیمه نامه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه موتوری نظیر خودرو و موتور از 20 بهمن الی 10 اسفند 1400 به مدت 20 روز با بخشودگی جریمه دیرکرد همراه است.

person
امیر
05 بهمن 1400

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث را در بهمن ماه بردارید توان پرداخت نداریم.لطفا شما با بیمه مرکزی مکاتبه کنید جریمه را بردارند

  person
  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز تعیین زمان بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث از سمت بیمه مرکزی صورت می گیرد و کارگزاری ها از جمله بیمه دات کام با این که کارگزاری آنلاین بیمه با مجوز بیمه مرکزی است در تعیین این قوانین نقشی ندارد ولی ما با این سازمان جهت رفاه حال رانندگان و کاربران سایت خود ، مکاتبات خود را انجام داده ایم.

person
خیابانی
27 دی 1400

سلام قیمت بیمه شخص ثالث پراید چنده؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت بیمه شخص ثالث بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. در صفحه خرید بیمه شخص ثالث اطلاعات خود را وارد کنید تا بر اساس آن بتوانید قیمت های متفاوت را مشاهده کنید.

person
جواد
24 دی 1400

سلام میخواهم موتورم بیمه کنم جریمه دیرکرد دارد توان مالی ندارم لطفا در ماه بهمن دیر کرد جریمه بیمه را بردارید ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام دوست عزیز عموما در ماه بهمن به دلیل دهه فجر ، بیمه مرکزی بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث را اعلام می کند ولی این امر احتمالی است و قول صد درصد نمی توان داد ولی ما در سایت و شبکه های اجتماعی بیمه دات کام همیشه در اولین فرصت به محض صدور بخشنامه بیمه مرکزی در این زمینه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

person
توحید
19 دی 1400

سلام من تاریخ بخشودگی رو نمیدونستم و از دستم رفت الان یعنی نمیتونم دیگه استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، در این مقاله سعی کرده ایم تا به طور کامل توضیح دهیم. باز اگر سوالی دارید می توانید با بیمه دات کام تماس بگیرید تا کارشناسان کامل شما را راهنمایی کنند.

  person
  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه از دستتان رفته است. این تخفیف فقط در بازه های زمانی خاص اعلام می شود که از طریق همین صفحه ما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

person
جعفر جعفری
18 دی 1400

سلام الان دیگه تا آخر بخشودگی نمیذارن؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا برنامه تخفیفی دیگری معرفی نشده است. در صورتی تخفیفی اعلام شد، در همین صفحه برای شما خواهیم نوشت.

person
امیر نیارکی
18 دی 1400

سلام
من موتورم. هفت سال تخفیف بیمه داشت سه ساله که بیمه نکردم آیا بخشش جریمه صورت میگرد

  person
  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام وقت بخیر امیر عزیز بله در صورت هر گونه تاخیر در تمدید بیمه شخص ثالث ، شما مشمول جریمه دیرکرد خواهید شد ولی باید بگوییم که این جریمه برای حداکثر یک سال محسوب خواهد شد و شما جریمه یک سال را باید بپردازید نه بیشتر ولی می توانید از طرح های بخشودگی که در فرصت های مقتضی از طرف بیمه مرکزی تعیین و در سایت ما اطلاع رسانی می شود مطلع شده و خرید بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت و بدون هیچ گونه جریمه دیرکرد را تجربه نمایید.

person
علی مجد
25 مرداد 1400

با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم آیا این بخشش به ماشین من هم تعلق میگیره که از پارسال تا حالا در تعمیرگاه هست و هنوز هم اونجاست و بیمه اش تمام شده و روآ جزو کدام گروه از ماشین ها حساب میشود پیکان یا پژو؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از توجه شما، باید بگیم که این بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث طبق بخشنامه بیمه مرکزی و اطلاعاتی که تو مقاله ارائه کردیم، مربوط به موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه کشاورزی هست و چون روآی شما جزو خودروها تلقی میشه، متاسفانه مشمول این بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث 1400 واقع نمی شود.

person
AAR
24 مرداد 1400

سلام
من موتورم را ۲۱ مرداد ببمه کردم تخفیف دیر کرد بیمه منظور نشده وجریمه را در یافت کردند با توجه به اینکه بخشودگی از ۱۵ مرداد شامل موتور سیکلت ها می شود باید به کجا شکایت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  به شرکت بیمه صادر کننده بیمه‌نامه مراجعه کنین.مبلغ جریمه را به شما باز پرداخت خواهند کرد. نیاز به شکایت نیست

  person
  امیر
  21 دی 1400

  سلام ببخشید من میخوام موتورمو بیمه کنم تا سند بنام خودم بزنم ولی چون ۸ سال بیمش تموم شده جربمه زیاده کی این نزدیکیها جریمه بخشیده میشه تا بیمه کنم ؟

   person
   کارشناس بیمه
   21 دی 1400

   سلام امیر عزیز
   جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور فقط به ازای یک سال تاخیر محاسبه می شود یعنی شما که 8 سال دیرکرد دارید فقط به میزان 365 روز جریمه دیرکرد را در هنگام تمدید بیمه موتورسیکلت باید بپردازید ولی در فرصت های مختلف در طول سال،بیمه مرکزی طرح های بخشودگی جریمه دیرکرد را اعلام می کند به عنوان مثال عموما در سال های اخیر در دهه فجر این فرصت را اعلام کرده است ولی باز هم قطعی نیست این پاسخ ما. شما می توانید سایت و مقالات و شبکه های اجتماعی ما را پیگیر باشید که در اولین فرصت همواره به اطلاع شما خواهد رسید.

person
بهروز داودی
24 مرداد 1400

 به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها و  وسایل نقلیه کشاورزی  از پانزدهم مرداد الی سی ام شهریور 1400 اجرا می‌شود. این بخشودگی در خصوص جریمه بند “ب” ماده ۲۴ قانون بیمه اجباری شخص ثالث صورت می گیرد و دارندگان  موتورسیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی در صورت خرید بیمه نامه یکساله از پرداخت جریمه، معاف خواهند شد.

کلیه دارندگان موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه کشاورزی ، می‌توانند از تاریخ 15 مرداد 1400 با مراجعه به شرکت های بیمه یا به صورت آنلاین از بخشش جریمه بیمه برخوردار شوند.

  person
  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1400

  با تشکر از دقت شما به محتوا ولی اگر دقت کنید ما در متن بخشنامه هم ذکر کردیم که موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه کشاورزی . این تخفیفات شامل خودروهای شخصی نمیشود

person
بهروز داودی
24 مرداد 1400

سلام / با احترام متن زیر در سایت شما به صراحت به نقل از بیمه مرکزی ذکر شده بخشودگی جرائم کلیه خودروهای ، شخصی ، موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی / اما متاسفانه به آن عمل نمیکنید و خودروهای شخصی در موقع خرید و تمدید بیمه نامه از شما باید هزینه جریمه را نیز پرداخت کنند / چرا ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر ما کامنت شما رو عینا تو سایت منعکس کردیم ولی اگر دقت بفرمایید ما تو محتوا متن بخشنامه رو اوردیم که این بخشودگی جرایم دیرکرد رو برای موتورسیکلت ها و وسایل نقلیه کشاورزی اعلام کرده و مشمول خودروها نمیشود به خاطر همین جرایم دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث خودروها هنوز بخشوده نمی شود و هنوز بیمه مرکزی در این زمینه در سال 1400 چیزی به ما ابلاغ نکرده است

person
پژمان
23 مرداد 1400

سلام
من موتورم کلآ بیمه نبوده رفتم برای بیمه گفتن باید جریمه دیرکرد رو بدی
باید چیکار کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر شما می توانید به بیمه ایران و بیمه کوثر مراجعه نمایید. این دو شرکت در حال حاضر بخشنامه بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت را بخشیده اند

person
علی طهماسبی
22 مرداد 1400

سلام
من ماشینم رو چند روز پیش بیمه کردم
ایا میشه جریمه م‌رو پس بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث تابستان 1400 فقط به موتور و وسایل نقلیه کشاورزی تعلق دارد و متاسفانه خودروها مشمول این طرح معافیت جریمه دیرکرد بیمه ثالث واقع نشدند

  person
  Essi
  02 شهریور 1401

  سلام در سال ۱۴۰۱ الا که ۲ شهریور هستش آیا ایر طرح هنوز هستش تا کی هست یا خیر؟

   person
   کارشناس بیمه
   03 شهریور 1401

   سلام البته در متن نوشته ایم، تا 11 شهریور هست

person
سهیلا زارعی
22 مرداد 1400

سلام
برای بخشودگی جرایم بایدکجامراجعه کنیم؟!
ایا تفاوتی داره شرکت بیمه مون چی باشه؟!

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بخشودگی جرایم دیرکرد در این طرح هنگام تمدید بیمه شخص ثالث شما در بازه زمانی 15 مرداد تا 31 شهریور 1400 اعمال میشه و تفاوتی هم در شرکت بیمه ها وجود نداره این بخشنامه مصوب بیمه مرکزی هستش

person
اسفندیاری
22 مرداد 1400

من اوضاع مالی خوبی ندارم و تا چند وقت دیگه موتورم میفروشم. شرایط برای من چطور؟ لطفا راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بخشودگی بیمه شخص ثالث در سال 1400 فقط در بازه زمانی 15 مرداد تا 31 شهریور اعمال میشه اگر موتورتون رو تو این بازه بفروشید و بیمه شخص ثالث برای موتور جدید بخرید جرایم بخشوده خواهد شد

person
ابراهیم
22 مرداد 1400

سلام
میشه در مورد اقساط پرداخت بیمه نامه موتور بیشتر توضیح بدید؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام در سایت بیمه دات کام بیمه موتورسیکلت به صورت نقدی فروخته می‌شود ولی شرایط خرید بیمه شخص ثالث موتور قسطی همانند بیمه ثالث قسطی است. برای کسب اطلاعات بیشتر به نمایندگی بیمه مراجعه نمایید.

   person
   علی
   04 خرداد 1401

   سلام وقت بخیر در سال 1401 چه زمانی بخشودگی جرایم شخص ثالث موتور اعمال می شود؟

    person
    کارشناس بیمه
    04 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، زمان مشخصی ندارد. اصولا اعیاد است که به هر حال از طریق همین صفحه اعلام خواهد شد.

    person
    محمدی
    07 آذر 1401

    سلام علی آقا.
    عزیز بخشودگیه جرایم موتور سیکلت
    اومده،خواستم بگم درجریان باشی.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید