22 تیر 1401

بیمه خانه: کلید آسودگی خیال شما بابت خسارات آتش‌سوزی یا سرقت

‌چتری را در نظر بگیرید که شما را در برابر باران محافظت می‌کند، بیمه خانه هم مانند چتری می‌تواند از خانه شما در برابر حوادث محافظت کند. البته بیمه مانع از بروز اتفاقات نمی‌شود؛ اما در صورت پیش آمدن هر رخداد و آسیبی به منزل، باعث می‌شود تا دیگر نگران تأمین خسارت مالی به خانه و وسایل آن نباشید.

مسئله اینجاست که مردم خیلی آشنایی کافی با بیمه خانه ندارند. برای همین آن را هزینه اضافه می‌دانند؛ اما حواسشان به یک چیز نیست: اینکه اتفاق یک بار می‌افتد. همین یک بار می‌تواند تمام سرمایه و دارایی را که خانه است، به یکباره با خاک یکسان کند. در اینجاست که بیمه آتش سوزی ساختمان مسکونی به کمک زیان‌دیده‌ها رسیده تا تسکینی بزرگی بر دردشان باشد. اگر شما هم هنوز نمی‌دانید که بیمه خانه چیست و می‌خواهید بیشتر با انواع آن آشنا شوید. حتماً در ادامه این مقاله وبلاگ در خصوص بیمه خانه با ما همراه باشید.

بیمه خانه

اول از همه باید دانست که بیمه خانه چیست و چه مزایایی دارد؟ البته… به راحتی می‌توان از اسم خود این بیمه، متوجه ماهیت آن شد. در این نوع بیمه، تمامی بنای خانه و وسایل داخل آن در برابر حوادث و اتفاقات پیش آمده غیرعمدی بیمه می‌شوند. بیمه خانه را با نام بیمه آتش‌سوزی هم معرفی می­کنند. دیگر خطرات از جمله طوفان، سیل، زلزله، ترکیدگی لوله، سقوط هواپیما و هلیکوپتر و سرقت تحت پوشش این بیمه هستند که ساکنین می­توانند هر کدام به عنوان پوشش اضافی خریداری کنند.

راهنمای کامل بیمه آتش سوزی را می‌توانید در این جا بخوانید: بیمه آتش سوزی چیست؟ + مزایا و پوشش‌های آن

چرا بیمه خانه بخریم

چه کسی فکرش را می‌کرد که پلاسکو روزی در آتش بسوزد و بعد به آن شکل فرو بریزد. البته پلاسکو ساختمان مسکونی نیست؛ اما می‌خواهیم بگوییم که یک اتفاق ناگهانی چگونه می‌تواند ساختمانی به آن عظمت را در آتش بسوزاند. نمونه‌ای از این آتش سوزی های گسترده و ریزش را بارها در روزنامه خوانده‌اید و حتی شاید در نزدیکی محل زندگی خود دیده‌ باشید. در مدت فقط چند دقیقه همه چیز دود شد رفت هوا. در آن موقع، عبارت «بیچاره صاحبخانه» زیر لب مردم جاری می‌شود. با این هزینه‌های گران زندگی و افزایش ناگهانی وسایل، معلوم نیست که آن فرد چقدر باید هزینه کند تا حداقل بتواند همان وسایل قبلی را تهیه کند؛ اما اگر بیمه ساختمان باشد، دیگر لازم نیست نگران باشد.

آتش سوزی مهم‌ترین و بدترین اتفاقی است که برای هر ساختمان ممکن است، رخ دهد. برای همین بیشتر بیمه خانه را بیمه آتش سوزی می‌شناسند. شما بیمه خانه خریداری می‌کنید تا در زمان بروز حادثه، آرامش خاطر داشته باشید. البته همواره باید بدانیم که پیشگیری بهتر از درمان است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از آتش سوزی منازل خود، شیوه‌هایی پیشگیری از آتش سوزی منازل مسکونی را بخوانید تا راهکارهای ایمنی از این خطر را به خوبی یاد بگیرید.

چه وقت خانه خود را بیمه کنیم

همین الان. حادثه خبر نمی‌کند. هیچ کسی نمی‌داند که چند دقیقه دیگر چه اتفاقی خواهد افتاد. البته این آرزوی ماست که هیچ اتفاقی برای منزل مسکونی و وسایل داخل آن نیفتد؛ اما فقط تصور کنید که به دلایلی خرید بیمه منزل خود را به تعویق بیندازید و در این مدت، حداقل لوله‌ای بترکد و باعث خرابی ساختمان شود. در آن وقت آرزو می‌کردید که ای کاش زودتر اقدام به خرید بیمه کرده بودید.

اصلی ترین بیمه خانه

اصلی‌­ترین بیمه خانه همان بیمه آتش سوزی است که به صورت زیر تعریف می­شود.

بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی مهم‌ترین و اصلی‌ترین نوع بیمه خانه است. هدف از بیمه آتش سوزی، پوشش مالی خسارت‌های وارد به بنا و وسایل داخل آن است. البته یک نکته را در نظر داشته باشید که در این نوع بیمه، افراد داخل ساختمان تحت پوشش قرار نخواهند گرفت.

انواع پوشش بیمه خانه

این نوع بیمه به دو نوع پوشش اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. پوشش اصلی شامل آتش، صاعقه و انفجار است. هر اتفاقی که در ساختمان بیفتد و دچار آتش سوزی شود، تحت پوشش این بیمه قرار خواهد گرفت؛ فقط اگر عمدی در کار نباشد. پوشش‌های اضافه که خود بیمه‌گذار می‌تواند به دلخواه هرکدام را تهیه کند، شامل این موارد است: زلزله، سیل، آتش فشان، طوفان، سقوط بهمن، ترکیدن لوله آب، سقوط هواپیما، پاکسازی و برداشت ضایعات، سرقت، انفجار تحت فشار صنعتی، ریزش سقف ناشی از سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه، برخورد اجسام خارجی به ساختمان و خسارت‌های آتش سوزی وارد شده به همسایه.

البته هر کدام از اتفاقات شرایط مخصوص به خود را دارند. حتماً قبل از عقد قرارداد، شرایط تحت پوشش قرار گرفتن بنا را با دقت مطالعه کنید.

بیمه خانه

با بیمه خانه، در برابر حوادث آسوده خاطر باشیم

پوشش زلزله

با توجه به اینکه کشور ما روی کمربند زلزله و بعضی شهرها هم روی سگک آن قرار دارند، داشتن چنین بیمه‌ای ضروری به نظر می‌رسد. البته در هنگام بروز زلزله، کسی در همان ابتدا به خسارت‌های مالی خود فکر نمی‌کند. آن‌ها به دنبال این هستند که آیا عزیزانشان سالم و زنده هستند؛ اما بعد از چند روز که کمی آرام شدند، متوجه خسارت‌های مالی خواهند شد. خسارت‌هایی که کم هم نیستند؛ به ویژه برای ساختمان‌هایی که خیلی بنای محکمی ندارند و تا به حال هم اقدامی برای محکم سازی آن‌ها انجام نشده است.
در اینجا پوشش زلزله به داد این افراد خواهد رسید. این بیمه با پوشش بنا و وسایل داخل آن، در صورت بروز خسارت، هزینه‌های آن‌ها را جبران خواهد کرد. اینکه تا چه حد خسارت پوشش داده شود، خود بیمه گذار می‌تواند در همان ابتدا این میزان پوشش را در بیمه‌نامه انتخاب کند. از آنجا که تعیین میزان پوشش در قیمت بیمه زلزله تاثیرگذار است، خواندن مطلب ” نرخ بیمه زلزله چگونه محاسبه می‌شود” به شما در محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی و زلزله کمک می‌کند.

استفاده از پوشش زلزله در شرایط بحرانی

یک سؤال: وقتی زلزله رخ دهد، تمامی ساختمان‌ها و شرکت‌ها خراب می‌شوند (البته بر اساس ریشتر و موقعیت متفاوت خواهد بود. به هر حال ما بدترین حالت را در نظر گرفتیم). در مواقعی که شرکت بیمه خراب شده و حتی شاید خیلی از کارمندان آن‌ها هم جان خودشان را هم از دست داده باشند، از کجا می‌توان خسارت گرفت؟
باید گفت که وقتی شما ساختمان خود را توسط شرکت بیمه‌ای، در برابر زلزله بیمه می‌کنید، شما با آن شعبه دیگر کاری نخواهید داشت. تمامی مدارک شما به دفتر اصلی بیمه ارسال و ثبت می‌شود. حتی اگر دفتر آن شرکت در زلزله با خاک یکسان شود، شما با مراجعه به دفتر اصلی می‌توانید تمامی خسارت‌های خود را دریافت کنید.

پوشش سرقت

پوشش سرقت برای ساختمان‌هایی که بیشتر در محله‌های ناامن قرار دارند، ضروری است. در واقع یک بیمه سرقت منزل است و خسارت‌هایی از جمله دزدیده شدن وسایل و آسیب‌های به وجود آمده از سرقت به ساختمان تحت پوشش قرار خواهد داد. همچنین در این نوع بیمه، خسارت‌های ناشی ورود سارق به خانه و ساخت کلید یدکی توسط سارق مورد پوشش قرار خواهند گرفت. فقط در صورت سرقت ساختگی یا سرقت‌هایی که در زمان‌هایی مانند جنگ، شورش و غیره اتفاق می‌افتند، خسارتی از بیمه به بیمه گذار پرداخت نخواهد شد.

پوشش سیل

خرید پوشش سیل برای آن‌هایی که ساختمانشان در نزدیکی دریا یا رودخانه قرار دارد، ضروری است. سیل‌هایی را که در سال 98 در بیشتر نقاط کشور اتفاق افتاد، حتماً به یاد دارید. سیلی که باعث تخریب شدید بیشتر منازل مسکونی شد. ساختمان‌هایی که دارای بیمه بودند، توانستند حداقل خسارتی را دریافت کنند؛ اما متأسفانه آن‌هایی که تحت پوشش نبودند، خسارت مالی زیادی متحمل شدند. بیمه سیل، از انواع فرعی بیمه آتش سوزی یا همان بیمه خانه است که خانه و وسایل را تحت پوشش قرار می‌دهد.
باز هم تأکید می‌کنیم که بیمه خانه در حقیقت همان بیمه آتش سوزی است و بقیه موارد زیرمجموعه‌ای از آن به حساب می‌آیند.

عوامل مؤثر در هزینه بیمه خانه

قیمت بیمه خانه در هر شرکتی متفاوت است؛ اما در حالت کلی، می‌توان عوامل زیر را در نظر گرفت:

 • نوع سازه ساختمان (بتنی یا فلزی)
 • نوع ملک
 • متراژ و عرض ساختمان
 • ارزش لوازم وسایل داخل ساختمان
 • نوع بیمه خریداری شده (حداقل بیمه خریداری شده، نوع آتش سوزی است. با خرید بیمه‌های فرعی، هزینه پرداختی تغییر کرده و بیشتر خواهد شد.)

در ادامه چندین شرکت در خصوص بیمه ساختمان به خوبی فعالیت می‌کنند، معرفی کرده‌ایم. البته این‌ها فقط تعدادی از شرکت‌ها هستند.

بیمه سامان

شرکت بیمه سامان با معرفی چندین طرح مختلف، بیشتر خسارت‌های ناشی از خطرات و اتفاقات مربوط به ساختمان را تحت پوشش قرار می‌دهد. طرح‌های بیمه خانه سامان شامل موارد زیر است:

بیمه خانه امن سامان

این بیمه یک طرح جامعی است که بیشتر آسیب‌های وارد شده به خانه، وسایل و خانواده را تا سقف معین تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه خانه امن سامان دارای دو طرح 1 و 2 است که حوادث زیر را تا سقف نوشته شده، پوشش می‌دهد.

طرح ۱ بیمه خانه امن سامان

موارد تحت پوشش طرح ۱ بیمه آتش سوزی منازل مسکونی سامان قرار دارند:

 • ساختمان و تأسیسات با سرمایه اولیه 300.000.000 ریال در مقابل خطرات آتش سوزی، صاعقه و انفجار و سیل
 • اثاثیه با سرمایه 100.000.000 ریال در مقابل خطرات آتش سوزی، صاعقه و انفجار و سیل
 • اثاثیه منزل در مقابل خطر سرقت براساس فهرست نوشته شده در پشت برگه پیشنهاد تا مبلغ: 100.000.000 ریال
 • خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث ناشی از آتش سوزی و انفجار تا مبلغ: 200.000.000 ریال

فوت و نقص عضو در اثر حوادث مورد بیمه:

 • برای یک نفر حداکثر تا مبلغ: 100.000.000 ریال
 • برای چند نفر حداکثر تا مبلغ: 400.000.000 ریال

هزینه پزشکی اشخاص مجاز به اقامت در محل مورد بیمه بر اثر حوادث مورد تعهد:

 • برای یک نفر حداکثر تا مبلغ: 10.000.000 ریال
 • برای چند نفر حداکثر تا مبلغ: 40.000.000 ریال

طررح ۲ بیمه خانه امن سامان

موارد تحت پوشش طرح ۲ بیمه سامان موارد زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:

 •  ساختمان و تأسیسات با سرمایه: 300.000.000 ریال در مقابل خطرات آتش سوزی، صاعقه و انفجار و سیل و طوفان و زلزله
 • اثاثیه با سرمایه: 100.000.000 ریال در مقابل خطرات آتش سوزی، صاعقه و انفجار و سیل و طوفان و زلزله
 • خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث در نتیجه وقوع آتش سوزی و انفجار تا مبلغ: 200.000.000 ریال

فوت و نقص عضو در اثر حوادث مورد بیمه:

 • برای یک نفر حداکثر تا مبلغ: 100.000.000 ریال
 • برای چند نفر حداکثر تا مبلغ: 400.000.000 ریال

هزینه پزشکی اشخاص مجاز به اقامت در محل مورد بیمه بر اثر حوادث مورد تعهد:

 • برای یک نفر حداکثر تا مبلغ: 10.000.000 ریال
 • برای چند نفر حداکثر تا مبلغ: 40.000.000 ریال

افزایش سرمایه: بیمه گذار می‌تواند تا 20 برابر سرمایه بیمه‌نامه را افزایش دهد.

خطرات اضافی: بیمه گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی، موارد زیر را هم تحت پوشش قرار دهد:

 • زلزله و آتشفشان
 • ترکیدن لوله آب
 • طوفان و تندباد
 • سقوط هواپیما
 • ضایعات ناشی از ذوب برف و آب باران

بیمه طرح جامع خانوار

این نوع بیمه، خانه را در برابر تمامی حوادث مانند آتش سوزی، سیل، زلزله و طوفان تحت پوشش قرار می‌دهد. این بیمه‌نامه به صورت دفترچه‌ای عرضه شده و از این رو دیگر خبری از تشریفات اداری برای خرید آن نیست. همچنین از دیگر مزایای این بیمه‌نامه، خرید آن بدون نیاز به بازدید و تکمیل فرم توسط بیمه‌گذار است.

بیمه طرح جامع آتش سوزی

این بیمه مخصوص مربوط به مراکز اداری، تجاری و خدماتی به جز مراکز واقع در سراها، بازارهای سرپوشیده و مراکز فاقد جواز است.

بیمه ‌ایران

بیمه ‌ایران هم یکی دیگر از شرکت‌هایی است که در خصوص بیمه خانه، طرح‌های بسیار مناسبی را عرضه کرده است. این بیمه به دو روش انفرادی و گروهی، ساختمان‌ها را در برابر آتش سوزی و دیگر موارد فرعی بیمه می‌کند.

بیمه خانه

انواع بیمه خانه و پوشش‌هایی که ارائه می‌دهند

همچنین دارای طرح‌های مختلفی است که به صورت زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • بیمه معمولی منازل مسکونی که خانه را در برابر حریق، انفجار و صاعقه و همچنین خطرات اضافی در صورت خرید توسط بیمه‌گذار، تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • بیمه‌نامه طرح مهر که در سال 82 معرفی شد و علاوه بر ساختمان در برابر آتش سوزی، صاعقه و انفجار، شخص ثالث و همسایگان، غرامت، فوت و هزینه‌های پزشکی هم تحت پوشش قرار می‌گیرند.

بیمه خانه و اثاثیه بازنشستگان نیروهای مسلح

در این بیمه بازنشستگان و مستمری‌بگیران نیروی مسلح می‌توانند در صورت درخواست و با قبول کسر از حقوق، از خانه و اثاثیه خود در برابر آتش سوزی، زلزله، سیل و طغیان آب، طوفان، رانش، ریزش و فروکش زمین، سرقت با شکست حرز، ضایعات ناشی از ذوب برف و باران، مسئولیت مدنی مالی در قبال اشخاص ثالث (ناشی از ترکیدگی لوله آب و فاضلاب یا آتش سوزی و انفجار)، ریزش چاه آب و فاضلاب و غیره تحت پوشش بیمه قرار دهند.

 

بیمه آسیا

بیمه آتش سوزی آسیا یکی از قدیمی‌ترین بیمه‌های کشور است که بیشتر ساختمان‌ها، آن را برای پوشش خسارت حوادث خود خریداری می‌کنند.

بیمه‌ی ساختمان آسیا خسارات‌هایی را تحت پوشش قرار می‌دهد که بر شرح زیر است:

 • بیمه‌نامه منازل مسکونی مواردی از جمله خانه، تأسیسات و اثاث تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 • بیمه مجتمع‌های مسکونی شامل خانه، تأسیسات و اثاث مشاعات و مشترکات در صورت خرید توسط مدیر یا هیئت‌مدیره تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 • بیمه جامع منازل مسکونی خسارت‌های ناشی از آتش سوزی، انفجار، صاعقه، سیل، طوفان، زلزله، ترکیدن لوله، سقوط وسایل، سرقت یا شکستگی تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 • همچنین مسئولیت مدنی بیمه گذار در صورت بروز حادثه برای دیگران و همچنین فوت او یا همسرش هم تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند.

بیمه آسیا دارای بیمه‌نامه‌های دفترچه‌ای منازل مسکونی است که شامل:

 • گواهی منازل مسکونی که به صورت انفرادی است به دو حالت پوشش خطرات اصلی و پوشش خطرات اصلی و فرعی هر منطقه جغرافیایی است.
 •  پارسه که علاوه بر خطرات آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سرقت منازل را هم تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • طرح زلزله که مناسب استفاده برای ساختمان‌ها در محل زلزله‌خیز است.
 •  اصناف که مناسب اماکن تجاری و اداری است.

خطرات تبعی یا فرعی بیمه آسیا شامل موارد زیر است:

بیمه پاسارگاد

بیمه خانه پاسارگاد از دیگر بیمه‌هایی است که با داشتن چندین طرح مختلف که ساختمان، تأسیسات و اثاث را در برابر خطرات اصلی و فرعی تحت پوشش قرار می‌دهد. این بیمه همراه با بیمه آتش سوزی، بیمه‌های شخص ثالث و بدنه را هم عرضه می‌کند.

چند نکته در خصوص بیمه خانه

 • مستاجرین هم می‌توانند از مزایای بیمه خانه برای پوشش‌دهی وسایل منزل خود استفاده کنند.
 • بیمه‌نامه‌ها دارای زمان انتظار هستند؛ به این معنا که دریافت خسارت بعد از مدت زمان مشخصی امکان‌پذیر خواهد بود.
 • امکان فسخ قرارداد تحت شرایط خاصی امکان‌پذیر خواهد بود.

حتما با مطلع شدن از این همه تنوع در بیمه‌ها کمی سردگم می‌شوید. شاید هم این سوال برایتان پیش بیاید که صرف هزینه برای اتفاقی که نیفتاده  یا معلوم نیست بیافتد چه ضرورتی دارد؟ البته ما هم امیدواریم هیچ اتفاق ناگواری برای هموطنان عزیزمان رخ ندهد. اما حادثه خبر نمی‌کند. بهتر است همیشه یک قدم از اتفاقات ناگوار جلوتر باشیم تا دچار صدمات مالی زیادی نشویم. به هر حال بیمه خانه اختیاری است و تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. اما اگر نظر کارشناسان را بخواهید به شما خواهند گفت: با توجه به افزایش قیمت خانه و لوازم منزل، خرید بیمه خانه دیگر یک انتخاب نیست؛ بلکه یک ضرورت است.

در صورتی که صاحبخانه یا مستاجر هستید و نمی‌دانید بیمه کردن خانه بر عهده موجر است یا مستاجر؛ پیشنهاد می‌کنیم؛ مقاله قانون موجر و مستاجر را مطالعه نمایید.

بیمه خانه از کجا و چگونه بخریم؟

کارگزاری آنلاین بیمه دات کام یکی از پیشگامان در این عرصه است. شما می توانید با ورود به سایت محبوب بیمه دات کام جهت خرید بیمه آتش سوزی که در این مقاله از آن به عنوان بیمه خانه یاد کردیم، برای خرید این بیمه پرطرفدار اقدام کنید.
ابتدا با کلیک بر منو بیمه آتش سوزی و زلزله نوع ملک و سازه را با توجه به نوع منزل مسکونی انتخاب کنید. در مرحله ۲ متراژ و قیمت هر متر مربع از خانه را وارد کنید. در مرحله ۳ پوشش هایی که میخواهید را انتخاب کنید. درنهایت میتوانید از بین شرکت های مختلف، بیمه آتش سوزی منزل مسکونی را انتخاب کنید و تحت پوشش این بیمه قرار بگیرید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
19 اسفند 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

ارزیابی خسارت آتش سوزی چگونه انجام می گیرد؟+ راهنمای کامل دریافت خسارت

ترمیم خسارت آتش سوزی چیست؟ شاخص‌های مهم در صحنه بررسی خسارت آتش‌سوزی همچنین مواردی که در فرم ارزیابی خسارت بیمه آتش‌سوزی لازم است را اینجا بخوانید.

15 اسفند 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

صفر تا صد بیمه آتش سوزی: پوشش‌ها و انواع بیمه آتش سوزی

با خرید بیمه آتش سوزی و بهره بردن از پوشش‌های آن، اموال خود در مقابل خطرات و آسیب‌ها، حفاظت کنید. برای کسب اطلاعات جامع، این مقاله را از دست ندهید.

13 اسفند 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

ویژگی‌های زمین شناسی عرض و طول جغرافیایی تهران

تهران از نظر جغرافیایی در چه منطقه و چه طول‌و‌عرضی قرار دارد؟ مشخصات زمین شناسی تهران را در این مقاله بخوانید!

05 اسفند 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

مزیت‌های بیمه آتش سوزی آپارتمان و مجتمع مسکونی + راهنمای خرید

با خرید بیمه آتش سوزی آپارتمان می‌توان میزان هزینه‌های ایجاد شده را کاهش داد. دقت کنید در برخی از حوادث آتش سوزی ممکن است که کل ساختمان و آپارتمان دچار حادثه شود

22 بهمن 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

استعلام طرح تفصیلی از سامانه شهرداری؛ کد تفصیلی ملک چیست

برای اطلاع از جزئیات کد تفضیلی ملک و نحوه استعلام آن این مقاله را بخوانید!

10 بهمن 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

انواع زمین: کاربری، نکات خرید زمین و محافظت از سرمایه

اگر قصد خرید زمین دارید، باید اطلاعاتی در خصوص کاربری و نحوه خرید زمین داشته باشید، پس خواندن این مقاله را از دست ندهید تا متضرر نشوید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مهرافزون
16 آبان 1400

سلام بیمه آسانسور هم جزو این بیمه نامه حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1400

  با سلام، خیر. بیمه آسانسور باید جداگانه تهیه شود. شما می توانید راهنمای کامل بیمه آسانسور را در این لینک بخوانید.

هدی ضارب
16 آبان 1400

سلام ما الان خونمون بنایی. الان پول نداریم برای بیمه دوتا سوال داشتم، قسطی میشه بیمه کرد و اینکه ایا بنایی تموم بشه بهتره یا الان بیمه کنیم؟

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1400

  سلام وقت بخیر. با توجه به اینکه حادثه خبر نمی کند، خرید بیمه خانه همین الان توصیه می شود. برای خرید بهتر با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید

هنرور
05 آذر 1400

سلام. آيا باغ ويلا در منطقه روستای عسکریه مشهد را می‌توان بيمه سرقت کرد. ؟ هزينه بيمه برای يک باغ ۱۲۰۰ متری چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه اولیه بیمه آتش سوزی است که باید تهیه کنید. در خصوص سرقت باید با شرکت بیمه صحبت کنید و شرایط آن را بپرسید. هر شرکتی شرایط مخصوص به خود را دارد.

مسعودی
23 دی 1400

سلام وقتی زلزله میاد همه جا خراب میشه، ما خسارت از کدوم شرکت بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  23 دی 1400

  سلام دوست عزیز، وقتی شما بیمه نامه ای را خریداری می کنید، حتی در صورتی که دفتر اصلی شرکت خراب شود، حق شما محفوظ است و از بیمه مرکزی می توانید خسارت خود را دریافت کنید.

آهنگری
26 دی 1400

سلام آیا بیمه مسئولیت مدیران ساختمان بیمه معلم هم وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، برای دریافت اطلاعات در خصوص بیمه معلم باید با خود نمایندگی اصلی تماس بگیرید.

خراسانی
26 دی 1400

سلام آیا بیمه مسئولیت ساختمانی همین بیمه خانه است؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه مسئولیت با بیمه خانه فرق می کند. شما می توانید اطلاعات کامل را در مقاله بیمه مسئولیت ما مطالعه کنید.

خرم آبادی
26 دی 1400

سلام بیمه مسئولیت مدیر ساختمان چیست؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام مدیر ساختمان باید برای ساختمان بیمه بگیرد. بیمه مسئولیت تعریف متفاوتی دارد که در مقاله آن به طور کامل جزئیات را نوشته ایم.

شیروانی
26 دی 1400

سلام بیمه هیئت مدیره ساختمان چیست؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه هیئت مدیره ساختمان به منظور خاطرجمع کردن هیئت مدیره برای پوشش خطرات وارد شده به ساکنین است که مفاد آن با بیمه خانه یکسان است.

خداکرمی
03 بهمن 1400

سلام کدام شرکت بهترین بیمه خونه رو داره؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیشتر شرکت ها دارای بیمه خانه هستند که شما می توانید اطلاعات لازم از بیمه خونه دربیارید.

زبان
10 بهمن 1400

سلام بیمه مسکن همون بیمه خانه است؟ اینو باید از بانک مسکن گرفت؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه خانه ارتباطی با بانک مسکن ندارد. در حقیقت منظور از بیمه مسکن یا بیمه خانه، همان بیمه آتش سوزی است.

Saied
21 بهمن 1400

سلام اگر مستاجر هم باشیم میتوانیم منزل و وسایل رو بیمه کنیم…و در صورت رفتن به منزلی دیگر قابلیت جابجایی بیمه امکان دارد

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید وسایل را بیمه کنید که البته باید قبل از آن منزل بیمه شود. در خصوص انتقال احتمال اینکه نیاز به کارشناسی دوباره باشد، وجود دارد که البته به شرایط بستگی دارد.

Benyamin
28 اسفند 1400

سلام چه وسایلی در خانه شامل بیمه بحساب میان ،طلا،پول نقد،سکه طلا در صورت سرقت بیمه بهشون تعلق می‌گیرد

  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این وسایل جز بیمه قرار نمی گیرند؛ مگر اینکه شما شرایط خاصی داشته باشید و باید با خود شرکت بیمه صحبت کنید.

خورشیدی
30 خرداد 1401

بیمه خانه همون آتش سوزیه؟ چرا اسمش متفاوته؟

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام بله البته موارد دیگری را هم می توانید برای بیمه بگیرید.

kemlia bahrami
21 مرداد 1401

بیمه خانه جدیده؟ یا همون بیمه سرقت خونه میشه؟

  کارشناس بیمه
  21 مرداد 1401

  سلام بیمه آتش سوزی است که سرقت را هم می تواند شامل شود.

آرش
05 شهریور 1401

سلام وقت بخیر،ببخشید بیمه منزل در هنگام سرقت چه وسایلی از منزل در لیست بیمه برای پرداخت قرار میگیرد،

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام اصولا طلاجات و اسناد تحت پوشش نیستند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید