بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث تندر ال 90

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه شخص ثالث تندر ال 90

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث تندر ال 90

همانند تمامی خودروهایی که هر روز در سطح شهر در حال تردد هستند، خرید بیمه شخص ثالث تندر ال 90 هم اجباری است. از آنجا که در صورت تصادف احتمال دارد خسارات وارد شده به قدری زیاد باشد که راننده مقصر توانایی پرداخت آن را نداشته باشد، طبق قوانین راهنمایی و رانندگی خرید بیمه شخص ثالث اجباری شده است. دلیل این امر آن است که اگر راننده مقصر توانایی پرداخت خسارت مالی یا دیه شخص ثالث را نداشته باشد، باید به زندان برود که اتفاق بسیار بدی است. مثلاً دیه در ماه حرام 1 میلیارد و 200 میلیون تومان مشخص شده است که پرداخت این عدد بدون کمک شرکت‌های بیمه، برای خیلی از افراد جامعه دشوار خواهد بود.

رنو ال 90 یکی از بهترین خودروهایی است که با قطعات فرانسوی و مونتاژ داخلی در بازار خودرو حضور دارد. رنو مانند همیشه قطعات با کیفیتی را برای خودروهای خود استفاده کرده است و کار مونتاژ را هم شرکت‌های ایرانی به خوبی انجام داده‌اند. این خودرو از نظر مصرف بنزین با عدد 6.9 در رده متوسط قرار می‌گیرد. صندلی‌های L90 قابلیت تنظیم در حالت‌های مختلفی دارد که رانندگی راحتی را به ارمغان می‌آورد. برای آشنایی بیشتر با بیمه شخص ثالث تندر ال 90 با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث تندر ال 90 (L90) چیست؟

بیمه شخص ثالث ال 90 خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث را در انواع تصادفات پوشش می‌دهد. در حقیقت، راننده خودروی L90 می‌تواند با داشتن بیمه شخص ثالث خسارت جانی به راننده و سرنشینان خودروی مقابل، راکب و ترک‌نشین موتور مقابل، عابران و سرنشینان خودروی L90 ، همچنین خسارات مالی خودرو و اموال شخص ثالث را جبران نماید.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث ال 90

پوشش‌های بیمه شخص ثالث تندر ال 90 به سه بخش تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیرهستند:

1. خسارت‌های جانی شامل فوت، ازکارافتادگی، شکستگی و نقص عضو که از طرف خودروی ال 90 به اشخاص ثالث وارد می‌شود.

2. خسارات مالی از سمت اتومبیل تندر 90 به خودرو و اموال شخص ثالث

3. خسارت‌های جانی که به راننده مقصر (ال 90) وارد می‌شود. به این نوع، پوشش حوادث سرنشین می‌گویند و فقط مخصوص راننده L90 است.

البته موارد زیر تحت پوشش بیمه شخص ثالث تندر L90 نیستند:

  • خسارت واردشده به خودروی ال 90
  • خسارات وسایل و قطعات خودروی راننده تندر 90
  • خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای
  • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم
  • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث ال 90

در هنگام خرید بیمه شخص ثالث تندر ال 90 باید عوامل متعددی را در نظر گرفت. این مؤلفه‌ها شامل موارد زیر هستند:

کاربری خودروی L90

در صورتی که از خودروی تندر ال 90 در کاربری غیرشخصی مانند آژانس، تاکسی اینترنتی و خودروی دولتی استفاده شود، بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کند. به این دلیل که میزان تصادفات در چنین شرایطی بیشتر است.

نوع و تعداد سیلندر

تعداد و نوع سیلندر، دو عامل هم از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت بیمه شخص ثالث L90 هستند.

تخفیف عدم دریافت خسارت

عامل تاثیرگذار دیگر بر نرخ بیمه شخص ثالث این خودرو، تخفیف عدم دریافت خسارت است. در صورتی که راننده L90 در طول مدت بیمه شخص ثالث خود از شرکت خسارتی را دریافت نکند، در هنگام تمدید بیمه ماشین، تخفیف عدم دریافت خسارت به او تعلق خواهد یافت. میزان تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث L90 به ازای هر سال معادل 5 درصد است. میزان تخفیف برای سال اول و چهاردهم به ترتیب معادل 5 و 70 درصد است.

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث خودرو

اگر مالک خودروی تندر 90 اقدام به تمدید به موقع بیمه شخص ثالث تندر ال 90 نکند، در هنگام تمدید بیمه‌نامه، برای او جریمه دیرکرد لحاظ خواهد شد. جریمه دیرکرد به صورت روزانه محاسبه می شود. فرمول محاسبه این جریمه به این صورت است: میزان حق بیمه یک سال بدون تخفیف بر تعداد روزهای سال تقسیم می‌شود. سپس عدد به دست آمده در تعداد روزهای جریمه ضرب خواهد شد. مسلماً هرچه تعداد روز جریمه دیرکرد بیشتر باشد، راننده ال 90 باید حق بیمه بیشتری را بپردازد. همچنین اگر در مدت نداشتن بیمه نامه شخص ثالث و در صورت تصادف، شرکت بیمه‌گر تعهدی را برای پرداخت خسارت قبول نخواهد کرد.

میزان پوشش مالی

اما مهم‌ترین عامل در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث L90، میزان پوشش مالی است. مقدار پایه مبلغ بیمه شخص ثالث تندر ال 90 بر اساس نرخ دیه انسان کامل در ماه حرام تعیین می‌گردد. قوه قضاییه هر سال نرخ دیه را مشخص می‌کند؛ در سال 1402، میزان دیه در ماه حرام 1 میلیارد و 200 میلیون تومان و در ماه غیرحرام 900 میلیون تومان است. سپس بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندرها، میزان حق بیمه و پوشش مالی بیمه شخص ثالث خودروها را اعلام می‌کند.

حداقل و حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث L90 در سال 1402، برابر با 30 و 600 میلیون تومان است. تمامی شرکت‌های بیمه‌گر باید حداقل پوشش مالی را ارائه دهند؛ اما فقط تعدادی از شرکت‌ها هستند که از حداکثر پوشش مالی پشتیبانی می‌کنند. به هر حال مالک خودروی تندر L90 با پرداخت حق بیمه بیشتر، می‌تواند از پوشش مالی بهتر و سقف تعهدات بیشتر بیمه شخص ثالث برخوردار شود.

از کدام شرکت بیمه شخص ثالث ال 90 خریداری کنید؟

برای انتخاب شرکت بیمه‌گر لازم است که چندین عامل را در نظر بگیرید: میزان رضایت، توانگری، تعداد واحدهای دریافت خسارت و قیمت. شرکتی را انتخاب کنید که از بالاترین میزان تناسب با شرایط شما برخوردار است.

قیمت بیمه شخص ثالث تندر L90

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث ال 90 در بیمه دات کام بسیار راحت است. قیمت بیمه شخص ثالث معمولاً به عواملی مثل نرخ دیه، میزان پوشش مالی و بدنی بستگی دارد. از آنها که بیمه شخص ثالث برای خودروی دیگران استفاده می‌شود، قیمت خودروی خود شخص ملاک محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث است. در سال 1402 هزینه بیمه شخص ثالث ال 90 با حداقل پوشش مالی از حدود 4 میلیون و 241 هزار تومان شروع می‌شود.

استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ال 90 از بیمه دات کام

با توجه به اینکه خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث به صورت حضوری می‌تواند اذیت کننده باشد، ما خرید آنلاین را به شما پیشنهاد می‌کنیم. سامانه خرید بیمه در bimeh.com این امکان را فراهم کرده است تا بیمه شخص ثالث تندر ال 90 را به صورت غیرحضوری تهیه کنید. بیمه دات کام سامانه‌ای است که شما می‌توانید انواع بیمه‌نامه‌های شرکت‌های مختلف را استعلام گرفته و بعد از محاسبه بیمه شخص ثالث شرکت‌های مختلف، آنها را با هم مقایسه کنید. سپس بهترین بیمه خودروی مناسب را خریداری کنید. برای خرید بیمه شخص ثالث ال نود کافی است تا مراحل زیر را سپری کنید:

1. برای شروع خرید آنلاین بیمه شخص ثالث L90، وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث این خودرو در سایت com شوید.

2. سپس مشخصات خودروی L90 از جمله نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت را وارد کنید.

3. در صفحات بعد باید نوع بیمه‌نامه، شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ پایان اعتبار و میزان تخفیف و خسارت مشخص کنید.

4. در صفحه بعد، شرکت‌های بیمه‌گر را با هم مقایسه و بهترین و متناسب‌ترین را انتخاب و خریداری کنید.

5. حق بیمه شخص ثالث تندر ال 90 خود را پرداخت کنید تا بیمه‌نامه خودروی شما صادر شود.

خرید بیمه شخص ثالث ال 90 کار سختی نیست و با پشت سر گذاشتن چند مرحله کوتاه می‌توانید در هر کجا که هستید این بیمه را تهیه کنید. برای دریافت مشاوره در خرید بهترین بیمه شخص ثالث ال نود ، می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

آیا قیمت بیمه شخص ثالث ال 90 دنده‌ای و اتوماتیک با هم متفاوت است؟

خیر؛ هزینه بیمه شخص ثالث تندر ال 90 در تمامی مدل‌ها یکسان است.

اگر خسارت از سقف پوشش بیمه شخص ثالث بیشتر باشد، چه اتفاقی میفتد؟

در صورتی که خسارت از سقف پوشش بیمه شخص ثالث بیشتر باشد، باقیمانده مبلغ را خود راننده مقصر باید پرداخت کند.

آیا نمی‌توان سقف پوشش مالی را بیشتر از 600 میلیون تومان انتخاب کرد؟

خیر؛ طبق قانون بیمه مرکزی، سقف تعهدات مالی شرکت‌های بیمه، باید بین 30 الی 600 میلیون تومان باشد.