بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث پژو پارس

مرحله اول: مشخصــات خــودرو
بیمه دات کام فرق میکنه

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث پژو پارس

یکی از جوان‌پسند‌ترین محصولاتی که توسط شرکت‌های خودروسازی داخلی تولید شده است، پژو پارس است. این خودرو درصد زیادی از سهم معاملات بازار خودروی ایران را از آن خود کرده است؛ سیستم تعلیق پرشیا عملکرد خوبی دارد و برای سفرهای داخل و بیرون شهر به صورت خانوادگی مناسب است.

پژو پارس یا همان پرشیا در اواخر دهه 70 شمسی توسط شرکت ایران خودرو وارد بازار کشور شد؛ این خودرو علاوه بر ظاهر زیبا و مستحکم‌، مزایایی مانند فضای باز بیشتر در کابین و هزینه کم نگهداری را نیز دارد. کیفیت ساخت این محصول خیلی بالا نیست اما بدنه‌ی آن به نسبت محکم است. اما به هرحال امکان تصادف برای تمام خودروها وجود دارد و پژو پارس هم از این قاعده مستثنا نیست؛ به همین دلیل قصد داریم راهنمای مختصری در مورد بیمه شخص ثالث پژو پارس که یک بیمه‌نامه اجباری است، ارائه دهیم. برای آشنایی بیشتر با بایدها و نبایدهای بیمه شخص ثالث پژو پارس با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث پژو پارس چیست؟

همانطور که میدانید بیمه شخص ثالث پژو پارس یک بیمه اجباری برای برای این خودرو است و با توجه به پوشش‌ها و مزایایی که دارد، بسیار حائز اهمیت است. در واقع این نوع بیمه به صورت حقوقی، مسئولیت مالی خسارات شخص ثالث را در صورت بروز حوادث بر عهده می‌گیرد، البته تا سقف مشخصی! با خرید بیمه شخص ثالث پژو پارس، میتوانید برای روزهایی که ممکن است دچار سانحه‌ای شوید، روی بیمه حساب کنید و دیگر نگران پرداخت خسارات میلیونی تصادفات خود نباشید.

بیمه شخص ثالث پژو پارس (Pars Peugeot) خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد. اشخاص ثالث شامل راننده، سرنشینان خودروی مقابل و خودروی راننده مقصر، راکب موتورسیکلت و ترک‌نشین آن، همچنین عابران می‌شود. از آنجایی که این خودرو به عنوان یک ماشین به نسبت سنگین شناخته می‌شود، در تصادفات احتمال آسیب زیاد به سرنشینان خودروی مقابل زیاد است، از این رو داشتن بیمه شخص ثالث معتبر اهمیت زیادی دارد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پرشیا

 • خسارت‌های جانی که به اشخاص ثالث وارد می‌شود؛ خسارت‌های جانی شامل فوت، شکستگی، ازکارافتادگی و نقص عضو دائم و موقتی هستند.

  توجه: برای آن‌هایی که از این خودرو به صورت خانوادگی استفاده می‌کنند، پوشش جانی بیمه شخص ثالث پرشیا اهمیت زیادی دارد.

 • خسارت‌های مالی که به خودرو و اموال شخص ثالث وارد می‌شود.
 • خسارت‌های جانی که به خود راننده وارد می‌شود.

استثنائات بیمه شخص ثالث پرشیا

موارد زیر تحت پوشش بیمه شخص ثالث پژو پارس قرار نمی‌گیرند:

 • خسارت واردشده به خودرو راننده مقصر و وسایل آن؛ البته خسارات وارد شده به خودرو پرشیا (در صورت مقصر بودن) توسط بیمه بدنه پژو پارس قابل جبران است.
 • خسارت‌های ناشی از انفجار هسته‌ای
 • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم
 • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور

نکته: در کنار بیمه شخص ثالث پژو پارس توصیه می‌کنیم بیمه بدنه پژو پارس را نیز تهیه کنید تا مواردی مانند سرقت خودرو یا قطعات و جبران خسارات وارد شد به خودروی پرشیا در صورت مقصر بودن، نیز تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

محاسبه نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث پژو پارس

خودروهای پژو پارس‌ صفر تحویلی از کارخانه دارای بیمه شخص ثالث هستند؛ اما مدت اعتبار این بیمه‌نامه‌ها یکساله است. مالک خودرو باید قبل از اتمام تاریخ اعتبار این بیمه، اقدام به تمدید با همان شرکت بیمه‌گر یا خرید بیمه‌نامه جدید از شرکت دیگری کند. عوامل متعددی بر روی قیمت بیمه شخص ثالث ماشین پژو پارس تاثیرگذار هستند. این عوامل عبارتند از:

نوع و تعداد سیلندر

نوع و تعداد سیلندر خودرو پرشیا از عواملی هستند که باعث ایجاد تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث این خودرو می‌شوند.

کاربری خودرو

کاربری خودرو دیگر مؤلفه مؤثر است. اگر از خودروی پژو پارس برای کاربری‌هایی مانند خودروی دولتی و نظامی، آژانس، مناسبات تشریفاتی، دیپلماتیک و تاکسی اینترنتی استفاده شود، قیمت بیمه ماشین پژو پارس بیشتر می‌شود؛ به دلیل اینکه نرخ تصادف در این نوع کاربری‌ها بالا‌تر است.

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث می‌تواند باعث افزایش حق بیمه پرداختی در هنگام تمدید شود. میزان جریمه به صورت روزانه محاسبه می‌شود. در مدتی که بیمه شخص ثالث را تمدید نکرده باشید، نه تنها نمی‌تواند از شرکت بیمه‌گر خسارت دریافت کنید، بلکه به دلیل نداشتن بیمه شخص ثالث جریمه هم خواهید شد، چون بیمه شخص ثالث یک بیمه‌نامه اجباری است. البته معمولا سالیانه دو الی سه مرتبه طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث 1402 به مناسبت های مختلف مثل دهه فجر، هفته دولت، اعیاد مختلف و … برای رانندگان فراموشکار اعلام می شود که می تواند فرصت ویژه ای برای تمدید مجدد بیمه پرشیا باشد.

تخفیف عدم دریافت خسارت

یکی دیگر از عوامل کاهش هزینه بیمه شخص ثالث پژو پارس، تخفیف عدم دریافت خسارت است. تخفیف عدم خسارت به مالکانی تعلق می‌گیرد که در مدت اعتبار بیمه شخص ثالث ماشین خود، از شرکت بیمه خسارت دریافت نکرده باشند. درصد تخفیف برای سال اول برابر با 5% و برای سال چهاردهم برابر با 70% است. درصد تخفیف به ازای هر سال 5 درصد افزایش خواهد داشت.

میزان پوشش مالی

آیا می‌دانستید که میزان حق بیمه بر اساس نرخ دیه در ماه حرام مشخص می‌شود؟ نرخ دیه در سال 1402 در ماه حرام برابر با 1 میلیارد و 200 میلیون تومان است. بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر، میزان حداقل و حداکثر حق بیمه و پوشش مالی را مشخص می‌کند. بیمه شخص ثالث پژو پارس 1402 در حالت پایه با حداقل پوشش مالی که 30 میلیون تومان است، ارائه می‌شود؛ همچنین حداکثر پوشش مالی قابل انتخاب در سال 1402، برابر با 600 میلیون تومان است. هرچه میزان پوشش مالی انتخاب شده بیشتر باشد، حق بیمه بیشتری باید پرداخت شود. البته در چنین موقعیتی، انتخاب پوشش مالی بیشتر توصیه می‌شود.

نکته قابل توجه در تعیین نرخ این بیمه، عدم توجه به مدل و ارزش خودرو است. یعنی قیمت بیمه شخص ثالث پژو پارس 1402 با قیمت بیمه پژو پارس مدل 88 در حالت پایه یکسان است.

کدام شرکت بیمه را برای خرید بیمه شخص ثالث پژو پارس انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین شرکت بیمه‌گر، بهتر است که عواملی از جمله میزان رضایت، حداکثر پوشش مالی و تعداد مراکز دریافت خسارت را در نظر بگیرید. هر شرکت بیمه‌ای که بیشترین تناسب را با نیاز و بودجه شما داشته باشد، بهترین بیمه شخص پژو پارس شما خواهد بود.

استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پژو پارس از بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث برای پرشیا یک خرید الزامی و اجباری است. این بیمه را برای خودروی پژو پارس شرکت‌های گوناگونی ارائه می دهند؛ به همین دلیل باید بررسی و مقایسه دقیقی انجام دهید تا شرکتی را انتخاب کنید که بتواند بهترین بیمه ثالث پژو پارس را متناسب با نیاز‌‌ها و بودجه شما ارائه دهد. انتخاب شرکت بیمه مناسب در فرآیند خرید بیمه شخص ثالث پژو پرشیا یکی از مواردی است که تاثیر به سزایی در آرامش خاطر شما دارد.

از موارد مهمی که باید در هنگام خرید بیمه شخص ثالث پژو پارس به آنها توجه کرد، می توان به سقف پوشش بیمه، قوانین شرکت بیمه گر و رضایت مشتریان اشاره کرد.

بهترین بیمه شخص ثالث پژو پارس را انتخاب کنید تا در زمان وقوع حادثه دچار مشکل نشوید.

برای استعلام، مقایسه، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث پژو پارس می‌توانید از طریق سایت بیمه دات کام اقدام کنید.

برای خرید این بیمه خودرو لازم است تا مراحل زیر را انجام دهید:

1. در ابتدا وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث خودروی پژو پارس شوید.

2. سپس مشخصات خودروی پژو پارس خود را از جمله نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت وارد کنید.

3. در مراحل بعدی باید شرکت بیمه‌گر قبلی، میزان تخفیف و تاریخ پایان اعتبار را مشخص کنید.

4. همچنین از منوی سمت راست می‌توانید میزان پوشش مالی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

5. سپس از فهرست شرکت‌های بیمه‌گر نمایش داده شده، بهترین گزینه متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.

6. بعد از پرداخت آنلاین حق بیمه، بیمه‌نامه شخص ثالث خودروی پژو پارس شما صادر خواهد شد.

7. بیمه خودروی شما بعد از صدور به صورت رایگان به نشانی ذکر شده در فرم ثبت نام، ارسال خواهد شد.

بیمه شخص ثالث پژو پارس خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد. علاوه بر تمامی مزایای گفته شده، شما می‌توانید بیمه پژو پارس را با تخفیف از سامانه بیمه دات کام خریداری نمایید. اگر سوالی در مورد نحوه‌ی خرید بیمه دارید، با بیمه دات کام تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه شما را در مورد انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث پرشیا راهنمایی کنند.

چقدر طول می‌کشد بیمه شخص ثالث پژو پارس صادر شود؟

اگر از بیمه دات کام بیمه‌نامه خود را تهیه کرده باشید، تا قبل ساعت 21 همان روز برای شما صادر خواهد شد.

چه عواملی بر محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث پرشیا تاثیرگذار است؟

 • نرخ دیه
 • کاربری خودرو
 • سقف تعهدات مالی
 • تخفیف عدم خسارت
 • جریمه دیرکرد
 • نوع و تعداد سیلندر

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث پژو پارس در بیمه دات کام به چه معنا است؟

سامانه بیمه دات کام یک موتور جستجوی بیمه است که با دریافت اطلاعات شما، بیمه‌نامه‌های مرتبط با وضعیت شما را به همراه شرایط و قیمت آنها پیدا کرده و ارائه می‌دهد. بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به شرایط خود، شرکت‌های بیمه و قیمت‌ها، بهترین بیمه شخص ثالث پژو پارس را انتخاب کند.