بیمه دات کام

خرید بیمه شخص ثالث پژو پارس

مرحله اول: مشخصــات خــودرو

استعلام قیمت با پلاک خودرو

پلاک خودرو و کد ملی صاحب پلاک را وارد کنید

I.R.
IRAN
ب
ایـــران
کد ملی جهت استعلام از بیمه مرکزی الزامی است
بیمه شخص ثالث پژو پارس

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث پژو پارس

یکی از جوان‌پسند ترین محصولاتی که توسط شرکت‌های خودروسازی داخلی تولید شده است، پژو پارس است. این خودرو درصد زیادی از سهم فروش را دارا است به همین دلیل در این متن قصد داریم راهنمای مختصری در مورد بیمه شخص ثالث پژو پارس که اجباری هم هست ارائه دهیم. سیستم تعلیق پرشیا عملکرد خوبی دارد و برای سفرهای داخل و بیرون شهر به صورت خانوادگی مناسب است. کیفیت ساخت این محصول خیلی بالا نیست و بدنه‌ی آن به نسبت محکم به حساب می‌آید. امکان تصادف برای تمام خودروها وجود دارد و پژو پارس هم از این قاعده مستثنا نیست. برای آشنایی بیشتر با بایدها و نبایدهای بیمه شخص ثالث پژو پارس با ما همراه باشید.

بیمه شخص ثالث پژو پارس چیست؟

بیمه شخص ثالث پژو پارس ( Pars Peugeot ) خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد. اشخاص ثالث شامل راننده، سرنشینان خودروی مقابل و خودروی راننده مقصر، راکب موتورسیکلت و ترک‌نشین آن، همچنین عابران می‌شود. از آنجا که این خودرو به عنوان مدل خانوادگی معرفی شده است، در تصادف احتمال آسیب به دیگر سرنشینان خودروی مقصر زیاد است. از این رو داشتن بیمه شخص ثالث معتبر اهمیت زیادی دارد.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پژو پارس

پوشش بیمه شخص ثالث پژوپارس شامل موارد زیر است:

 • خسارت‌های جانی که به اشخاص ثالث وارد می‌شود. خسارت‌های جانی شامل فوت، شکستگی، ازکارافتادگی و نقص عضو دائم و موقتی هستند. (برای آن‌هایی که از این خودرو به صورت خانوادگی استفاده می‌کنند، این پوشش جانی بیمه شخص ثالث پرشیا اهمیت زیادی دارد.)
 • خسارت‌های مالی که به خودرو و اموال شخص ثالث وارد می‌شود.
 • خسارت‌های جانی که به خود راننده وارد می‌شود.
 • خسارت‌های جانی هم شامل همان موارد بالا هستند که نوشته‌ایم.

البته آسیب‌های زیر تحت پوشش بیمه شخص ثالث پژو پارس قرار نمی‌گیرند:

 • خسارت واردشده به خودرو راننده مقصر و وسایل آن
 • خسارت‌های ناشی از انفجار هسته‌ای
 • خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم
 • خسارات ناشی از حوادث در خارج از کشور

محاسبه نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث پژو پارس

خودروهای پژو پارس‌ صفر تحویلی از کارخانه دارای بیمه شخص ثالث هستند؛ اما مدت اعتبار این بیمه‌نامه‌ها یکساله است. مالک خودرو باید قبل از اتمام تاریخ اعتبار این بیمه، اقدام به تمدید با همان شرکت بیمه‌گر یا خرید بیمه‌نامه جدید از شرکت دیگری کند.

عوامل متعددی برای قیمت بیمه شخص ثالث پژوپارس تأثیرگذار هستند. این عوامل شامل موارد زیر هستند:

نوع و تعداد سیلندر

نوع و تعداد سیلندر خودرو پژو پارس از عواملی هستند که باعث تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث این خودرو با بقیه مدل‌ها می‌شوند.

کاربری خودرو

کاربری خودرو دیگر مؤلفه مؤثر است. اگر از خودروی پژو پارس برای کاربری‌هایی مانند خودروی دولتی و نظامی، آژانس و تاکسی اینترنتی استفاده شود،قیمت بیمه پژو پارس بیشتر می‌شود؛ به دلیل اینکه نرخ تصادف در این نوع کاربری بالا است.

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث می‌تواند باعث افزایش حق بیمه پرداختی در هنگام تمدید شود. میزان جریمه به صورت روزانه محاسبه می‌شود؛ همچنین اینکه در این مدت مالک پژو پارس نمی‌تواند از شرکت بیمه‌گربه دلیل نداشتن بیمه شخص ثالث، خسارتی را دریافت کند.

تخفیف عدم دریافت خسارت

یکی دیگر از عوامل کاهش هزینه بیمه شخص ثالث پژو پارس، تخفیف عدم دریافت خسارت است. تخفیف عدم خسارت به آن دارندگان خودروی پرشیایی تعلق می‌گیرد که در مدت اعتبار بیمه شخص ثالث ماشین خود، از شرکت بیمه خسارت دریافت نکرده باشند. درصد تخفیف برای سال اول برابر با 5% و برای سال چهاردهم برابر با 70% است. درصد تخفیف به ازای هر سال 5 درصد افزایش خواهد داشت.

میزان پوشش مالی

هرچه میزان پوشش مالی انتخاب بیشتر باشد، حق بیمه بیشتری باید پرداخت شود. البته در چنین موقعیتی، انتخاب پوشش مالی بیشتر توصیه می‌شود.

باید گفت که میزان حق بیمه بر اساس نرخ دیه در ماه حرام مشخص می‌شود. نرخ دیه در سال 1401 برای ماه حرام برابر با 800 میلیون تومان است. بیمه مرکزی بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندر، میزان حداقل و حداکثر حق بیمه و پوشش مالی را مشخص می‌کند. قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ پژو پارس در حالت پایه و حداقل پوشش مالی که 20 میلیون تومان است امکان تغییر ندارد و هیچ شرکتی نمی‌تواند کمتر از این مقدار را ارائه دهد. حداکثر پوشش مالی انتخابی در سال 1401، برابر با 400 میلیون تومان است.

نکته قابل توجه در تعیین نرخ این بیمه عدم توجه به مدل و ارزش خودرو است. یعنی قیمت بیمه شخص ثالث پژو پارس ۱۴۰۱ با قیمت بیمه پژو پارس مدل ۸۸ در حالت پایه یکسان است.

کدام شرکت بیمه را برای خرید بیمه شخص ثالث پژو پارس انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین شرکت بیمه‌گر، بهتر است که عواملی از جمله میزان رضایت، حداکثر پوشش مالی و تعداد مراکز دریافت خسارت را در نظر گرفت. هر شرکت بیمه دارای بیشترین تناسب با شرایط بیمه‌گزار در انتخاب بیمه ماشین پژو پارس از اولویت انتخاب برخوردار است.

استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پژو پارس از بیمه دات کام

برای استعلام، مقایسه، تمدید و خرید بیمه شخص ثالث پژو پارس می‌توانید از طریق سایت بیمه دات کام اقدام کنید. برای خرید این بیمه خودرو لازم است تا مراحل زیر را انجام دهید:

1. در ابتدا وارد صفحه خرید بیمه شخص ثالث خودروی پژو پارس شوید.

2. سپس مشخصات خودروی پژو پارس خود را از جمله نوع کاربری، نوع خودرو، مدل و سال ساخت وارد کنید.

3. در مراحل بعدی باید شرکت بیمه‌گر قبلی، میزان تخفیف و تاریخ پایان اعتبار را مشخص کنید.

4. همچنین از منوی سمت را می‌توانید میزان پوشش مالی مورد نظر را هم انتخاب کنید.

5. سپس از فهرست شرکت‌های بیمه‌گر نمایش داده شده، بهترین گزینه متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.

6. بعد از پرداخت آنلاین حق بیمه، بیمه‌نامه شخ ثالث خودروی پژو پارس شما صادر خواهد شد.

7. بیمه خودروی شما بعد از صدور به صورت رایگان به نشانی ذکر شده درفرم ثبت نام بیمه‌‌نامه ارسال خواهد شد.

پژو پارس یا همان پرشیا در اواخر دهه 70 شمسی از طرف شرکت ایران خودرو وارد بازار کشور شد؛ اما این خودرو علاوه بر ظاهر زیبا و مستحکم‌تر، از مزایایی از جمله فضای باز بیشتر در کابین و هزینه کم نگهداری برخوردار است. بیمه شخص ثالث پژو پارس خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث را پوشش می‌دهد. اگر سؤالی در مورد نحوه‌ی خرید این بیمه دارید، با شماره‌ی 0214372 تماس بگیرید تا کارشناسان بیمه دات کام شما را در خرید بهترین بیمه شخص ثالث راهنمایی کنند.

چقدر طول می‌کشد بیمه شخص ثالث پژو پارس صادر شود؟

اگر از بیمه دات کام بیمه‌نامه خود را تهیه کرده باشید، تا قبل ساعت 21 همان روز برای شما صادر خواهد شد.

چه عواملی بر محاسبه بیمه شخص ثالث پرشیا تأثیرگذار است؟

 • نرخ دیه
 • کاربری خودرو
 • سقف تعهدات مالی
 • تخفیف عدم خسارت
 • جریمه دیرکرد
 • نوع و تعداد سیلندر

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث پژو پارس در بیمه دات کام به چه معنا است؟

سامانه بیمه دات کام یک موتور جستجوی بیمه است که با دریافت اطلاعات شما، بیمه‌نامه‌های مرتبط با وضعیت شما را به همراه شرایط و قیمت آنها پیدا کرده و ارائه می‌دهد. بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به شرایط خود، شرکت‌های بیمه و قیمت‌ها، بهترین بیمه شخص ثالث پژو پارس را انتخاب کند.